PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dreambox Uydu alıcı ?

mertk
24-03-2016, 12:20
Selamlar arkadaslar, evımin salonunda bulunan dıgıturk ve odamda bulunan dsmart tv yı ıptal ettırdım zar zor guc bela kufurler havada :)
sımdı sagdan soldan dreambox abı huzur dıyen var ama ne oldugu hakkında bı fıkrım yok,ben artık aylık 100er lıra vermek ıstemıyorum bu dıgıturke falan ,HD yayın yapan aylık ucretı olmayan bır kalıtelı uydu alıcıya sahıp olmayı dusunuyorum.

Tavsiyeniz nedir sizce ne almalıyım kalıtelı uydu alıcı?

Simdiden tesekkurler:)

MCN21
24-03-2016, 12:23
Dream box miydi adini hatirlayamadim ama bir donem bizde deneyelim dedik. Basta fena degildi sonra donmalar basladi. Kanallar eksilmeye basladi falan filan lanet olsn diyip sokup attim geri digiturke donduk :) isin kotu yani 2-3 defa servislerini cagirdik yok abi internetten yok kablodan *** aticak yer ariyorlar. 50mbps internet vardi o donem.

brs852
24-03-2016, 12:42
aynen ya bizde kullandık bir ara donmalar falan bıktırdı iptal ettik

kimbubye
24-03-2016, 13:47
Benim de ufak bir dreambox maceram oldu. Dikkat edilmesi gereken bir kaç konuya değineceğim.

1- Donmalar orijinal olmayan dreamboxlarda daha cok meydana gelmekte, buna dikkat edin. İmkanınız varsa almanya çıkışlılara yönelin.
2- Uzak kaldığım için tam model numarası veremeyeceğim, lakin bazı modellerde ısınma kaynaklı donmalar oluyor. Yine imkanınız varsa ufak bi fan sistemi takviyesi yapın.
3- Dreambox güzel bi teknoloji lakin bu sefer de yayın yapan yerlere mecbur kalıyorsunuz.

Sistem genelde şu şekilde işliyor;
Kaliteli yayın yapan bi yer buldunuz. (ağ üzerinden paylaşılıyor *****) Genelde bu kaliteli yayın yapan yerler pahalıdır çünkü kesintisiz kaliteli yayın sunarlar ve o ağın kullanıcı limitleri vardır. Kimisi para kazanmak uğruna atıyorum 50 kullanıcıdan sonra kasma yapacak server yayınını 90-100 hatta 200 kişiye satıyor. Dolayısıyla kopmalar, kasılmalar ve memnuniyetsizlik başlıyor. O yüzden tavsiyem iyi bir server yayını bulun. Zaten biraz araştırınca göreceksiniz millet kendi bulduğu yayının kalitesi bozulmasın diye çok paylaşmak da istemez sizinle.

Yani digitürk ve d-smart'a verdiğiniz parayı kaliteli dreambox server yayınlarına veriyorsunuz bu sefer de. Aletin yapabildikleri baya güzel. Güncel tutabilirseniz çok ekmeğini yersiniz. Ama bu iş dipsiz kuyu gibidir ve internette her zamanki gibi yanlış bilgi ve yönlendirmeler dolu.

Ben çözememiştim. Bir süre sonra sıkılıp bıraktım. Belki siz başarılı olurunuz.

Yiğit G.
24-03-2016, 21:45
Bu tarz enigma sistemli aletlerin devri kapandı artık tavsiye etmem.Bu üreticiler bile android e geçiyor yavaş yavaş.. Android tabanlı bir sistem bulmanızı tavsiye ederim.

maskman
24-03-2016, 21:50
Eger istersen bende dreambox orjinal var 8000hd modeli r32 kablosuyla birlikte uyguna veririm

phantom
24-03-2016, 22:20
cardsharing (paralı kanalları afırma seyretmek :) ) kullanmak istiyor musun?
cardsharing yapmayacak isen Kathrein, TechniSat ve Humax markalarının cihazlarını tavsiye ederim. elektronik kalitesi yüksektir, kullanımı rahattır.
cardsharing istesen de istemesen de dreambox alma. taklit ve orijinal diye iki farklı dünyası vardır. uzun süre uğraştım. işletim sistemi Enigma2'dir. neredeyse tüm modellerinde aynı yazılım çalışır. bir sürü problemi olan bir işletim sistemidir.

PiscocuK
25-03-2016, 09:17
nerde o antenler ahhh ah :)
sağa sağa hopp tamam iyi
gitti gitti geldi dur tut öyle bırak bakim hay mk yine gitti bırak gel sen bak tv ye ben yaparım bi şeyide doğru yapsanız fırçası :D

serkan_2120
25-03-2016, 09:22
bu işin içinde olan biri olarak tavsiyem korax vipbox tüm kanalları izleyebilirsiniz izmirdeki arkadaşlara yardımcı olurum çankayada yerimiz