PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigortası mecliste

mycars
28-03-2016, 00:09
https://www.facebook.com/828294820590556/videos/1008150205938349/

Nekadar dogru nekadar yanlış bilemem ama bu konusmayı gördüm facebook da enteresan

DOHC
28-03-2016, 10:45
http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/33-sigorta-sirketine-trafik-sorusturmasi-1156830/

free-hifi
28-03-2016, 10:49
trafik sigortasında büyük bir adilik var kimsenin sesi çıkmıyor yarın öbür gün birine 30.000 liralık hasar yaparsanız o para cebinizden çıkarsa burada ben dahil kimse ağlamasın 30.000 temsili 300.000 de olur Allah göstermesin sigortanın ne onemi var bu durumda =?

DOHC
28-03-2016, 12:14
Şimdi kusur oranına göre ödeme gündemde imiş. Örneğin hasar 10 tl, sen 2/10 kusurlusun, 2 TL sen ödeyecekmişsin. Tam kusurlu isen hepsini sen ödeyeceksin.....

free-hifi
28-03-2016, 12:39
Şimdi kusur oranına göre ödeme gündemde imiş. Örneğin hasar 10 tl, sen 2/10 kusurlusun, 2 TL sen ödeyecekmişsin. Tam kusurlu isen hepsini sen ödeyeceksin.....

bEn o ekspere neden güveneceğim ?
Geçen arkadaş suçu yokken 9 da 9 suçlu bulundu mahkemelik olacaklardı patron s. et 1800 lira için. o zaman zorunlu sigorta yapılmasın

free-hifi
28-03-2016, 12:43
Hayırlı İşler

Rekabet Kurulu, trafik sigortası pazarında faaliyet gösteren 33 şirket hakkında soruşturma açtı.
Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Türkiye'de karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası pazarında faaliyet gösteren teşebbüslerin, birlikte fiyat artışları yapmak yoluyla rekabeti bozucu, kısıtlayıcı anlaşma veya uyumlu eylem içinde oldukları ve böylelikle fahiş fiyat uyguladıkları iddiasına ilişkin yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Kurulun, haklarında elde ettiği bulguları ciddi ve yeterli bularak, rekabeti ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik soruşturma açılmasına karar verdiği şirketler şunlar:- AIG Sigorta AŞ- Aksigorta AŞ- Allianz Sigorta AŞ- Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi- Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi- Axa Sigorta AŞ- Dubai Starr Sigorta AŞ- Demir Sigorta AŞ- Ege Sigorta AŞ- Ergo Sigorta AŞ- Eureko Sigorta AŞ- Halk Sigorta AŞ- HDI Sigorta AŞ- Hür Sigorta AŞ- Generali Sigorta AŞ- Groupama Sigorta AŞ- Güneş Sigorta AŞ- Işık Sigorta AŞ- Liberty Sigorta AŞ- Mapfre Genel Sigorta AŞ- Neova Sigorta AŞ- Orient Sigorta AŞ- Ray Sigorta AŞ- SBN Sigorta AŞ- SS Doğa Sigorta Kooperatifi- SS Koru Sigorta Kooperatifi- Sompo Japan Sigorta AŞ- Turins Sigorta AŞ- Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği- Türk Nippon Sigorta AŞ- Unico Sigorta AŞ- Ziraat Sigorta AŞ- Zurich Sigorta AŞ

free-hifi
28-03-2016, 12:44
bu iyi olur 2005 te ray sigortası acentesinde çalışırken fiyatlar o dönem tekti öyle olunca da en iyi markalara yöneliyordun diğerleri ağlıyordu

Trafik sigortasında sorunun kalıcı çözümü için eskiden olduğu gibi sabit ücrete geçiş çalışmaları da yapılmaya başlandı.
Trafik sigortasında torba yasa ile iki önemli düzenleme henüz yeni yapılmışken sorunun kalıcı çözümü için eskiden olduğu gibi sabit ücrete geçiş çalışmaları da yapılmaya başlandı. Hazine sigorta şirketlerinin maliyetlerini artıran kişilerin kusuru oranında tazminat ödenmesi ve yine kazada ölenlerin yakınlarına veya sakat kalanlara ödenen bedeni hasar hesaplanırken tek bir hesaplama tablosu kullanımını yasalaştırdı.

Son 1 yılda yüzde 142 artarak aracı olan vatandaşlar için kâbus haline gelen trafik sigortasında sigorta şirketlerinin indirim için şart koştuğu 2 madde böylece halloldu. Ancak geri kalan 2 maddeyi Hazine hukuken imkânsız gördüğü için torba yasaya koymadı. Bu düzenlemenin fiyatları aşağı çekemeyeceğini gören Hazine şimdi ise tek bir sigorta fiyatı belirleyip şirketleri bu fiyattan sigorta yapmaya zorlayacak yeni düzenleme yapıyor. Buna göre önce bir kıstas fiyat belirlenecek. Örneğin Hazine trafik sigortası için 300 lira fiyat belirleyecek. Edinilen bilgilere göre kişilerin sigorta sistemine giriş ve yaptığı kaza sayısına veya hasarsız geçirdiği yıl sayısına göre belirlenen 7 ayrı kademe için birer fiyat da belirlenebilecek. Böylece şirketler bu kademelerde belirlenen fiyatın belirli bir miktar altında veya üstünde fiyatlama yapabilecek. Bu çalışma hayata geçtiğinde mevcut fiyatları düşürecek.DEVLET SİGORTASI DEVREYE GİREBİLİR

Yapılan çalışma ile Türkiye çapında bir fiyat belirlenebileceği gibi il bazında fiyat balirlenmesi yoluna da gidilebilecek. Masada aynı tarım sigortalarında olduğu gibi devletin devreye girerek fonu kendinde toplaması ve hasar ödemelerini de yine devletin yapması seçeneği de var. Böylece sigorta şirketleri sadece trafik sigortası satışlarına aracılık edecek

Day Walker
28-03-2016, 13:07
Arkadaşlar zorunlu trafik sigortası 3. şahısların ve zarar verdiğiniz kişilerin araçlarını ve emtealarını kusurlu olmanız durumunda karşılar.

Kendi malınızı ve aracınızı kusurlu olmanızda karşılamaz zaten bunun için kasko var.

Kusur durumunu eksper değil komisyon belirliyor.

Hatırlatıyım dedim.

free-hifi
28-03-2016, 13:21
Arkadaşlar zorunlu trafik sigortası 3. şahısların ve zarar verdiğiniz kişilerin araçlarını ve emtealarını kusurlu olmanız durumunda karşılar.

Kendi malınızı ve aracınızı kusurlu olmanızda karşılamaz zaten bunun için kasko var.

Kusur durumunu eksper değil komisyon belirliyor.

Hatırlatıyım dedim.

Kendi malımız için demedim zaten karşı tarafa hasar verdiğinde artık trafik sigortası hasarı karşılıyor masrafı sana ödetiyor kaç kişinin canı yandı

sword
28-03-2016, 14:23
hangi kusurlarda bızden tahsil edıyor hangilerinde kendisi ödüyor belli olmuş mu

free-hifi
28-03-2016, 14:27
hangi kusurlarda bızden tahsil edıyor hangilerinde kendisi ödüyor belli olmuş mu

Ağır kusurlarda kırmızı ışık hız sınırı yada zincirleme kazaya sebebiyette bize geçiriyorlar diğerlerini sigortacı arkadaşlar daha iyi bilir.

Day Walker
28-03-2016, 14:29
Kasko şart o zaman kaskosuz binilmez artık.

mycars
28-03-2016, 14:34
Şu trafik sigortası bir an önce düşsün tek istegim o yada zorunlulugu kalksın ortadan arkadaş 85 model 131 aldım 2500 e koparatif sigorta ucuz olur diye koru yu aradım adam 4200 lira cıkardı fiyatmı cıkarıyo küfürmü ediyo belli degil .

zübeyir
28-03-2016, 14:35
Ne kadar çıkarsa çıksın milletin dezavantajına olacağından en ufak şüphem yok..gir dikçe giricek bence herkese...bu iş bokuyla oynayan çocuk misali oynadıçca batıyo oynadıkça batıyo.bence daha kötü olucak

PiscocuK
28-03-2016, 14:35
Son durum ne. Trefikteydim konuyu gorunce bi bakim dedim. Artik sofor koltuguna yan oturmayi birakip duz oturabilecekmiyiz?

Mutu
28-03-2016, 14:44
570 ödediğim sigortanın üstünden 1 sene geçti, 2. arabamı aldım neredeyse 1200 tlden yaptırdım. Ben zaten hakkımı falan helal etmedim de, günlerini görsünelr sonra pederin üstüne satışı verir ücretimi iade alırım. Kaza yok birşey yok önceki aracımı kullandığım süreçte. x2 fiyat çekilebilecek düzenlemeye izin verenleri de unutmamak lazım.

AliGizda
28-03-2016, 15:03
Vallahi ne olucak bilmiyorum ama trafikte gezen araçların %40' ında trafik sigortası yok diyorlardı geçen haberlerde. Ben 940 TL' ye yaptırdım, ve bir kere ne çevrildim ne de kazam oldu Allah' a şükür. Bu çevirilmeyeceğim ya da kaza yapmayacağım anlamına gelmiyor tabii ki ama para kolay kazanılmıyo. Geçen arkadaşım 2500 TL' ye çin malı motor aldı kıza 1500 TL sigorta çıktı, bu büyük bir saçmalık gerçekten.

G.U.Z.
28-03-2016, 16:16
O zaman pert araclara da kasko yapsinlar..

Day Walker
28-03-2016, 18:35
O zaman pert araclara da kasko yapsinlar..

Yapan şirketler var ama fiyatları normal kaskodan daha pahalı

barakuda26
28-03-2016, 21:36
Minimum 1 ay daha sürer bu böyle, düzenleme gelir ama şirketler oyalayabildiği kadar oyalıcak hazineyi. Standart fiyat uygulaması olucak yüksek ihtimal her kademe için. Kaza yapan yapmayan ayrılıcak. En son yine düzen tutmassa dask sigortası gibi tamamen devlet eline alıcak şirketler aracılık yapıcak sadece durum onu gösteriyo.

dragstar
28-03-2016, 21:49
ben 2000 TL ödüyorum trafik sigortasına şaka gibi

TLH
28-03-2016, 21:57
1300 Başlangıç fiyatı verdiler şaka gibi, üstelik babamın üstüne.

Mikrop_Ali
29-03-2016, 13:14
Dun haberlerde gordum bende bekliyorum bir an önce sonuclanir insallah nisan 8 de bitiyor sigortam

Day Walker
29-03-2016, 14:07
Prim iadesi ile ilgili genelge çıktı.

Netleştikçe buraya yazarım.

Day Walker
29-03-2016, 15:09
http://www.tsb.org.tr/kasko-ve-trafik-sigortalari-kapsaminda-prim-iadesi-yapilmasina-iliskin-sektor-duyurusu.aspx?pageID=409&nID=6509&NewsCatID=331

genelge burda bakalım tam içeriğini öğrenemedim.

Eğer gerçekse 2 senelik geri ödememi gelir acaba :D

ozgurluk
29-03-2016, 16:11
Sektör Duyuruları - Kasko ve Trafik Sigortaları Kapsamında Prim İadesi Yapılmasına İlişkin Sektör Duyurusu (http://www.tsb.org.tr/kasko-ve-trafik-sigortalari-kapsaminda-prim-iadesi-yapilmasina-iliskin-sektor-duyurusu.aspx?pageID=409&nID=6509&NewsCatID=331)

genelge burda bakalım tam içeriğini öğrenemedim.

Eğer gerçekse 2 senelik geri ödememi gelir acaba :D

bize bir duyuru gelmedi, paylaştığın linkte 2010 tarihli bir duyuru sanırım.

ArdaERHAN
29-03-2016, 16:21
2002 1.4 ibiza arkadasa aldık ki babasının uzerıne yaptık yaştan ucuz cıkar diye ucuzdan kasıt 1.200 1.300 falandı ama ne yazikki 3.500 en düşük çıkan sigorta oldu :D sonra arkadaşm kendı ustune aldı oda 1.900 şu an kendi aracımında sigortası yok pek kullanmıyorum sırf bu yüzden inşallah şu karar cıkarda rahat ederiz

KÖROĞLU
29-03-2016, 16:48
2002 1.4 ibiza arkadasa aldık ki babasının uzerıne yaptık yaştan ucuz cıkar diye ucuzdan kasıt 1.200 1.300 falandı ama ne yazikki 3.500 en düşük çıkan sigorta oldu :D sonra arkadaşm kendı ustune aldı oda 1.900 şu an kendi aracımında sigortası yok pek kullanmıyorum sırf bu yüzden inşallah şu karar cıkarda rahat ederiz

Bu rakamlar neye göre çıkıyor ?

Aralık 2015 te 2007 araç aldım. Kayınpederin üstüne, 650 TL sigorta ödedim. 1900 ler 3500 ler yok artık diyorum.

sword
29-03-2016, 19:22
30 yaş altı ilk araç 1600den 3500 e kadar cıkıyor :)

Mikrop_Ali
31-03-2016, 11:58
konuya bi güncel çekelim bilgisi olanlar yazsın önemli bir konu

Le10ur
31-03-2016, 23:52
gecen sene 160 tl ye yaptırdıgım sıgorta bugun aradılar en dusuk 549 tl dedıler kalsın yaptırmıyorum suan dedım daha 10 gun suresı var

Mutu
31-03-2016, 23:59
30 yaş altı ilk araç 1600den 3500 e kadar cıkıyor :)

Ben 1180 e yaptırdım. 2. aracım ama ilk aracımı sadece 3 ay kullandım geçen sene.

aslan
15-04-2016, 14:04
Sigortalar torba yasadan geçmiş

http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/torba-gecti-trafik-sigortasi-ucuzlayacak-1185442/

Anıl E.
15-04-2016, 14:19

Torba ge (http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/torba-gecti-trafik-sigortasi-ucuzlayacak-1185442/)

Değişecek bir şey yok sigorta şirketleri yararına olacak.

GÖKTÜRK
15-04-2016, 15:57
Bu hükümet başta olduğu sürece bizim paralarımız yabancılara peşkeş çekilmeye devam edilecek , Allah belalarını versin ne diyeyim elimizden hiç birşey gelmiyor. tek suçumuz 'TÜRK' olmak

slowmotion
15-04-2016, 16:04

http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/torba-gecti-trafik-sigortasi-ucuzlayacak-1185442/

%200 zam yap %20 indirim yap halk memnun olsun, yersen...

KÖROĞLU
15-04-2016, 16:16
İndirim yapılacak belki ama, şu bahsi geçen kusuru oranında yansıtması işi çok sakat. Bu durum kesin ise bence fiyatlar böyle kalsın daha iyi.

Örnekle açıklayalım. Sarı yanarken geçtiniz ışıkta, yaya da attı kendini vurdunuz ve vefat etti.

Siz sarı da geçtiğinizden eminsiniz fakat bilirkişi raporu sizin kırmızıda geçtiğinize hükmetti. (mobese-kamera vs yok)

Sizin mevcut durumda 2.000 TL ye yaptırdığınız sigorta karşı tarafa poliçenizdeki yazılı tutar kadar ödeme yapıyor. (Rakamlar değişken)

Atıyorum sigorta 100.000 TL ödedi , mevcut durumda cebinizden çıkacak rakam yok.

Torba yasa sonrası durumda ise o 100.000 TL size rücu edilecek. Burada oransal bir yansıtma var mı bilmiyorum ama uygulama tamamen sigorta şirketlerinin lehine olmuş gibi duruyor.

İhtilaflı durumlarda ödenecek tutarı sigortalıya yıkmak için her yolu dener bence şirketler. Adamın amacı para kazanmak, kazanmak için seni beni tanımaz.

Geçmiş olsun.

Muharrem C.80
15-04-2016, 16:21
Sigorta firmaları sigortalıya hasar fiyatlarını ödetmeye başlasın kaskolu araba kalmaz piyasada.

KÖROĞLU
15-04-2016, 16:27
Sigorta firmaları sigortalıya hasar fiyatlarını ödetmeye başlasın kaskolu araba kalmaz piyasada.

Bence tam tersi. Ben kaskom yoksa sokağa bile çıkmam. Şimdi nasıl olsa karşı tarafın sigortası yaptırıyor diye rahat insanlar.

Ama diğer türlü olduğunda adam gelecek vuracak sonra bekle dur.

Burada ara çözüm olarak (muhtemelen) suçsuz tarafın hasarını sigorta şirketi karşılayacak daha sonra hatalı olandan tahsil edecek.

Bu durum daha olası, diğer türlü olursa kaos çıkar.

Rec.O
15-04-2016, 16:35
harbi harbi lanet olsun böyle sigortaya 4 aylıga 600 tl para kesti..yıldım yemin ediyorum.

kesici
15-04-2016, 16:39
Bence sigorta fiyatları daha da artsın. Bazen trafiğe çıkıyorum genelde toplu taşıma kullanırım, her arabanın içinde 1 kişi var, adam asgari ücret ile çalısıyor 30 senelik taşıt kredisi çekip araba alıyor altına. Keşke hükümetimiz daha da zam yapsa araba fiyatlarına, benzin fiyatlarına ve sigorta fiyatlarına. Parası olmayan toplu taşıma kullansın, adamın altında 300.000 Tl'lik Mercedes var 20.000 Tl'lik Clioların, Albeaların yüzünden trafikte ömrü çürüyor. Fakirin arabası olmasın İstanbulda bence.

free-hifi
15-04-2016, 16:46
BEN geçenlerde bahsetmiştim zaten trafik sigortasınında artık bir önemi kalmadı her türlü hasar suçlu olana girecek

Muharrem C.80
15-04-2016, 16:49
Bence tam tersi. Ben kaskom yoksa sokağa bile çıkmam. Şimdi nasıl olsa karşı tarafın sigortası yaptırıyor diye rahat insanlar.

Ama diğer türlü olduğunda adam gelecek vuracak sonra bekle dur.

Burada ara çözüm olarak (muhtemelen) suçsuz tarafın hasarını sigorta şirketi karşılayacak daha sonra hatalı olandan tahsil edecek.

Bu durum daha olası, diğer türlü olursa kaos çıkar.

Son dediğin durumda bile o kaos çıkacak. Adam geliyor çarptık cana geleceğine mala gelsin diyor. Cebinden para çıkmayacağını bildiği için. Kusurlu olan diyor..

Beyanlı işlem, hasar red oldu diyorsun 25 kişi arıyor araya adam sokturmak için seferberlik ilan ediyor her yolu deniyor. "Gasgo yabdırıoh, ödemeyecekse nia yapıoh" dior. Hiçte az değil neredeyse hepsi.

Kusursuz olanda son bir yılda kusuru az çok herkesten duyuyorum artık herkesin bir kulağına çalınmış okadar bildiği yok "Değer kaybı davası nasıl açacam" soruyor.. Millet hep bişeylerin peşinde. Adam poliçesinin muafiyetli olduğunu öğrenince ortalığı velveleye veriyor. İkame araba için provizyon diyosun yooh istemem diyip hemen acentesini araya sokmalar para istiyor bunlar benden diye aktarıor. Öğrenince acenteyi kalaylamaya başlıyor. Ne olduğunu bile dinlemior. Para gidecek diye düşünüyor. Kaskoyu sırf cepten hiçbirşeilde para çıkmayacağı için yaptıran devasa bir kitle var. Trafiği o yüzden zorunlu yaptı bu devlet. Yani %20 kusurlu adam hasar 10000tl mesela olurda gidip 2000 sen ödiceksin kusurlusun de valla kimse yaptırmaz daha muafiyetli kasko yaptırmıyorlar.

KÖROĞLU
15-04-2016, 16:54
Son dediğin durumda bile o kaos çıkacak. Adam geliyor çarptık cana geleceğine mala gelsin diyor. Cebinden para çıkmayacağını bildiği için. Kusurlu olan diyor..

Beyanlı işlem, hasar red oldu diyorsun 25 kişi arıyor araya adam sokturmak için seferberlik ilan ediyor her yolu deniyor. "Gasgo yabdırıoh, ödemeyecekse nia yapıoh" dior. Hiçte az değil neredeyse hepsi.

Kusursuz olanda son bir yılda kusuru az çok herkesten duyuyorum artık herkesin bir kulağına çalınmış okadar bildiği yok "Değer kaybı davası nasıl açacam" soruyor.. Millet hep bişeylerin peşinde. Adam poliçesinin muafiyetli olduğunu öğrenince ortalığı velveleye veriyor. İkame araba için provizyon diyosun yooh istemem diyip hemen acentesini araya sokmalar para istiyor bunlar benden diye aktarıor. Öğrenince acenteyi kalaylamaya başlıyor. Ne olduğunu bile dinlemior. Para gidecek diye düşünüyor. Kaskoyu sırf cepten hiçbirşeilde para çıkmayacağı için yaptıran devasa bir kitle var. Trafiği o yüzden zorunlu yaptı bu devlet. Yani %20 kusurlu adam hasar 10000tl mesela olurda gidip 2000 sen ödiceksin kusurlusun de valla kimse yaptırmaz daha muafiyetli kasko yaptırmıyorlar.

Kesinlikle katılıyorum,

Biz her şeyin çakallığındayız toplum olarak. (istisnalar var tabi) Adam nasılsa kasko var diyip 50 lik yolda 150 yapıyor sonra gelip sana bana vuruyor.

Dediğin gibi cana/mala muhabbeti yapıyor. Bunların buraya gelmesine bu zihniyette insanlar sebep oldu zaten.

Yoksa adam öğretmen günde git gel 20 km yol yapıyor. Trafikte geçirdiği süre totalde 1 saat ödediği prim 2.000 TL

Diğer şirket arabsaı kullanıyor, "nosol olso kosko vor" diyip (mal kendi canını düşünmüyor) trafiği katlediyor üstüne kaza yapıyor onun da ödediği prim 2.000 TL.

Sonra primler 3.000 olunca bu sorumsuzların cezasını ilk örnekteki vatandaşlar çekiyor.

AşkınS.
15-04-2016, 16:57
Geçenlerde yana yana sigorta yaptiracak firma aradim,bu zamana kadarda 5.aracim. Fakat 1500 tlden asagisini bulamadim. Bende yaptirmadan biniyorum.hatta satmayi da dusunuyorum aracı sırf bu sacmasalak sigorta fiyatlari yüzünden. Duzelmedigi surece almayacagim. Gecen yilin ilk aylarinda 240 tlye yaptirdim bide.

KÖROĞLU
15-04-2016, 17:00
Geçenlerde yana yana sigorta yaptiracak firma aradim,bu zamana kadarda 5.aracim. Fakat 1500 tlden asagisini bulamadim. Bende yaptirmadan biniyorum.hatta satmayi da dusunuyorum aracı sırf bu sacmasalak sigorta fiyatlari yüzünden. Duzelmedigi surece almayacagim. Gecen yilin ilk aylarinda 240 tlye yaptirdim bide.

Hayatının hatasını yapıyorsun. 1500 vermemek için yasal olarak hem suç işliyorsun hem de başkalarını tehlikeye atıyorsun.

Sen belki yapmazsın ama yolda giderken biri gelir sana vurur haklıyken haksız olursun. Fİyatlar saçma katılıyorum ama olası durumda derdini kimse dinlemez.

Ya binme (araba varken binmemek imkansız) ya da sigorta yaptır derim. Yakın zamanda arkadaşımın başına bir iş geldi.

1300 ödememek için sigorta yapmadı, geldi biri buna vurdu sigortası yok diye haklıyken karşı aracı da yaptırdı. 2500 ödedi.

kıvancr
15-04-2016, 17:03
ocak ayında 2010 bmw z4 un trafıgını 470 tl yaptırdım. Nısan ayında 2013 golf aracımın trafıgıne 800 tl ıstedıler . Golfu gecen sene 450 ye yaptırmstım.
İkı aracımdada hıcbır hasarım kazam olmadı her ıkısıde bana aıt. Bu nasıl bır duzenleme neye gore fıyatlar verılıyor gram anlamadım.

Aykut106
15-04-2016, 17:11
ist plaka ist ikamet 220 tl idi onumuzdeki ay yenilenecenek.yazılan fiyatlar ciddi yuksek :o

sword
15-04-2016, 20:17
2000 liralık motosiklet 940tl-3000tl arası cıktı rakamlar..

Djalican
15-04-2016, 20:37
2012 fluance'a 870 verdim geçen ay AXA sigortadan.....yaşanmaz bi ülkeyiz kabul edin artık

EREN34
15-04-2016, 20:53
Avrupa'da zorunlu trafik sigortası genelde 450 Euro bandında çıkıyor ama tüm dünyada geçerli. Zaten poliçe kağıdı yeşil ve üstünde çizelge vs. Var.

Alım gücüne göre yorumlarsak hem daha pahalı hemde TR dışında geçmiyor.

Yorumsuz.

Ranthor
15-04-2016, 21:18
turkiyedeki araclar avrupadan daha pahaliya satiliyor ama..

Yigit-Y
15-04-2016, 21:26
2000 liralık motosiklet 940tl-3000tl arası cıktı rakamlar..

Ben bu hafta fiddle aldim sigortayi sordurmadim bile sif su rakamlari duyarim diye

Ne yapacaz allah askina :)

mycars
10-05-2016, 14:13
Bir gelişme birşey yokmu ya düşmüyor düşmüyor :)

kesici
10-05-2016, 15:27
Düşmesin artsın, uzun vadede sizlerde iyiki artmış diyeceksiniz. Aslında bir de suçlu tarafın arabasını kendisi yaptırması lazım kasko sadece karşı tarafı ödesin trafik sigortası tamamen kalksın. Hatalı olan aracını kendi cebinden yaptırsın.

EREN34
10-05-2016, 16:18
Düşmesin artsın, uzun vadede sizlerde iyiki artmış diyeceksiniz. Aslında bir de suçlu tarafın arabasını kendisi yaptırması lazım kasko sadece karşı tarafı ödesin trafik sigortası tamamen kalksın. Hatalı olan aracını kendi cebinden yaptırsın.

Kusurlu taraf zaten kendi arabasını cebinden yaptırıyor. Zorunlu trafik sigortası, sigorta yapılan aracı değil 3. tarafın hasarını karşılar. Kendi hasarı cepten yada kasko ile yapılır.

Örneğin: Kazada 8/6 kusurlu bulunan taraf, karşı tarafın 8 binlik hasarının 6 binini öder. Aradaki 2 bini ise sürücü kendi cebinden öder.

Kasko varsa, kasko direk tamamını öder, daha sonra hasarı ilgili sigorta firmasına rücu eder. Yani ister.

ayku82
10-05-2016, 16:23
ocak ayında 2010 bmw z4 un trafıgını 470 tl yaptırdım. Nısan ayında 2013 golf aracımın trafıgıne 800 tl ıstedıler . Golfu gecen sene 450 ye yaptırmstım.
İkı aracımdada hıcbır hasarım kazam olmadı her ıkısıde bana aıt. Bu nasıl bır duzenleme neye gore fıyatlar verılıyor gram anlamadım.

Z4'ün trafik kaskosunun golf'ten düşük çıkması gerçekten enteresan olmuş , sigorta değeri de muhtemel çok daha yüksektir.

Ome_RS
10-05-2016, 16:27
Bu hafta 970tl olarak bende yaptırdım.
daha önce aynı araca 386 liraya yaptırmıştım. Kaza yok 6. basamak hasarsızlık var.
Sigortamı meclise giriyor meclis mi sigortaya giriyor artık kim kime giriyorsa girsin de şu fiyatlar mantıklı seviyelere çekilsin.

ONURRBAKI
10-05-2016, 17:01
dün bayan arkadaşıma 1999 model hyundai atos aldım 10250 TL ye bugün sigorta yaptıracağım 1744 TL nin altında fiyat çıkmıyor.
Buna sebep olanların Allah belasını versin bu ne aşağılık bi durumdur. 10000 TL lik arabaya 1750 TL sigorta mı olur. Ne yapacak bu kız pert etse yarı fiyatını alamaz sigortadan

mycars
10-05-2016, 20:12
bir an önce bir önlem alınması gerek arkadas bu nedir ya