PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu araba alinirmi ? Mustang gt 4.6

Bolkar1st
29-03-2016, 00:16
Merhabalar yakınımda oldugu icin gözüme çarptı fiyatı emsallerine gore oldukça uygun sizce bu arac alinirmi alinsa keyfini alıp satilirmi hic bir bilgim yok fikirleriniz nelerdir tecrübeli abilerim kardeşlerim yazarsa sevinirim :)

MUSTANG4.6GT 1996 MODEL90.000 KM SADECE BOYA İHTİYACIVAR BORÇSUZ
İlan No: 280387374
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-mustang4.6gt-1996-model90.000-km-sadece-boya-ihtiyacivar-borcsuz-280387374/detay

LnchCntrl
29-03-2016, 00:23
Eğer 90k o koltuk o hale geldiyse helal olsun.

Alınır mı bence alınmaz. Sağlıklısı büyük keyif verir ama bu halde ki araç bence fazla sorun açar gibi duruyor.

Orçun abi görürse yazar heralde

Bolkar1st
29-03-2016, 00:38
Plakasına bakarsak baya orjinal duruyor. Orçun abi konuya daha hakimdir duruma gore kafama yatarsa bakmaya gidicem araca bi çalıştırır sesine soluğuna bakarım.

KOSEREN
29-03-2016, 00:50
90.000 mil dir bence o.Hoş amerikan malzemesi kaliteli olmasada 150.000 km de koltuklar o hale gelmemeli.Aracın kozmetiğine gösterilmeyen ilgi motoru içinde geçerliyse sürprizlere gebe bi araba olabilir.

darkmoon
29-03-2016, 01:00
ya çok yatmış yada çok yatan bir araç büyük ihtimal..

deri o aracın orjinal derisi.. orjinal derisinde baklava deseni gibi çizgiler var ve bakım yapılmassa o derilere o çizgilerden atma yırtılma yapıyor zamanla.. tabi ben 90 binde orjinal derisi çok iyi durumda olan 97 modelinide gördüm. 40 binde derisi bitiğinide gördüm..
o bile aracın sahibinin araca nasıl baktığını biraz anlatır.

daha önce bu tip araçlar aldıysan ustan bağlatıların v.b vardır toplar adam eder bir yandanda binersin..

yoksa alıyım süriyim satıyım mantığındaysan hiç girme belli arabanın işi var görünen önemli değil görinmiyen kısmında masrafı ne durumdadır o önemli..

Bu tür araçların çoğu keyfe keder satılık araçlardır.. sahiplerinin hali vakti yerinde ikinci yada üçüncü aracıdır az kullanırlar.. km leri o yüzden düşük çok bulabilirsin pazarda..

arkadaşımda mavisi vardı 17 bin tl ye satılığa çıkarmışdı zamanında bir buçuk yıl satamamışdı en son 14 mi 15 mi ne vermişdi.. şimdi rakamlara bakıyorumda maşallah.

kelalper
29-03-2016, 07:48
sıkıştırması düşük hacim ve torkla yürüyen ve fazla devir çevirmeyi sevmeyen bi motoru var. Bakımsızda olsa eğer yağsız kalmadıysa hararet falan yapmadıysa motoru sıkıntı çıkarmaz. Ama amerikanların genel sorunu zaten fazla detayı olmamasına rağmen elektronik malzemeler ve işçilik kalitesi genelde.

ONURRBAKI
29-03-2016, 08:46
Piyasanın böyle olduğu durumlarda bu tarz 2. veya 3. aracı alacak kişiler biraz daha çekinceli dururlar onun için keyfe keder satışı çok kolay olmayacaktır. ama eğer extra satmadığın zaman sana kaybettirecek bi 30000 Tl para varsa alınıp garajda çok güzel bi haftasonu aracın olacaktır.
Bu arada son iç resme bakan bilmese eski kasa mondeo zanneder. Koltuklar direksiyon vs çok benziyor :)

izo
29-03-2016, 09:13
Alper abinin dedigi gibi, basit bir motor ve yuruyeni var. saglamdir. supercharger/turbo yapilir 400 hplerde gezilir.

orcunnn
29-03-2016, 09:23
soylenenceklerı söylemışler zaten basıt bır yapısı var sorun bır araba degıl pıyasa böyle olunca fıyatlarda tabı yüksek halı ıle
ne bekledıgıne bağlı onu söylersen bende ona gore yorum yapabılırım
araba baktığımda orjınal kurcalanmamış bır araba bellı hersey yerlı yerınde duruyor
boyatırsın motor bakımı yaparsın ben sorun cıkartacagını düşünmüyorum tabı baktırmak lazım
koltuk meselesı bende derı yok yok mustanglerın derılerı nedense böyle hep yattığından dolayı sanırım cok çatlıyor

OmerRS
29-03-2016, 10:13
Fiyatı uygun görünüyor öncelikle. Orçunun da dediği gibi araba çok kurcalanmamış, orijinal duruyor.

4.6 lar performans penceresinden baktığımızda pek parlak değiller. 98 öncesi 215 hp, sonrasında da 225 hp olarak üretildiler. New edge dediğimiz kasaya geçildiğinde de 260 hp oldular, PI(performance improved) diye geçiyor. Motoruna yapılacak en basit ve uygun fiyatlı uygulama bu PI versiyonun emme manifoldu ve kapaklarını kullanmak olabilir, yazılım ile desteklendiğinde 260 hp lik versiyon ile arada fark kalmıyor. Bunun üzerine long tube headers egzoz ve hava filtresi ile baya fark yaratırsınız diye düşünüyorum.

Atmosferik olarak 2v motorlardan pek daha fazlasını beklememek gerekli ama 4v dohc kapaklarla iyi devir dönebilen bir motor da yapılabilir 96-01 Cobra ve Mach 1 ler gibi 300+ güçlere çıkılabilir stok halde.

İşin diğer kısmı da izo nun da söylediği gibi bu motorlara bolt on turbo kitler çok yaygın kullanılıyor ve motor yapısı aşırı beslemeye çok uygun. Alttan ve yandan saplamalı yatak ve blok yapısı sayesinde önü açık.

Şanzıman olarak 4R70W 4 ileri otomatik ile geliyor. Lock up converter var, J mod ve bikaç ufak modifikasyonla inanılmaz güçlere dayanıklı bir şanzıman yaratılabilir. 600 700 whp Cobra lar bile bu şanzımanlara geçip dragda kullanıyolar. O açıdan güvenilir bir şanzıman diyebilirim.

Arka aks halihazırda 8.8 inch diff ile geliyor her türlü zorlamaya dayanıklı olacaktır.

Buna alternatif olarak 95 öncesi 5.0 ları da eğer düşünürseniz, onların modifikasyonu daha uygun bütçe ile yapılabiliyor. Zaten internette çok çeşitli uygulamalarına ulaşabilirsiniz. Ancak aşırı besleme ya da üst düzey atmosferik bir yola giderseniz 4.6 lar daha teknolojik olduğundan tercih edilebilir.

Şasi olarak pek iyi bir sürüşünün olduğunu söyleyemeyiz, yeni nesiller gibi dengeli ve kontrol edilebilir bir araba beklemeyin.

Kozmetik olarak da aslında benim hoşuma gidiyor. Bikaç dokunuşlar gayet güzel oluyolar:

https://farm8.staticflickr.com/7153/13894251596_fb4d08f350_k.jpg

http://i31.photobucket.com/albums/c379/Kingglue/DSC_0380.jpg~original

Bolkar1st
29-03-2016, 11:23
Benim düşüncem biraz toparlayip binip satmak. Guzrl bir ses alabilicegim keyfini çıkaracağım bir hafta sonu aracı olarak dusundum. Kasası Durusu ve orjinal olması cok hoşuma gitti.

Ama keske 30 bin lirayı kenara koyup unutabilicegim bir imkanım olsun cok isterim :) cok teşekkür ederim bilgiler icin yeterli oldu bana bunlar.

mrbars
29-03-2016, 11:47
Amerikan araçları bu senelerinde genelde ufak tefek basit arıza çıkarmayı pek sever. 100 dolara tevziye makarası, 200 dolara devirdaim pompası, 20 dolara bilmemne sensörü gibi. Biraz ilgi ve bilgiyle sıkıntısız hale getirilir. Çok da keyifli araçlardır.

Ancak, bizim memlekette 30bine V8 alırım gazlarım düşüncesi ile alan ciddi bir güruh var. Maalesef bu arkadaşlar Toyota Corolla kadar sorunsuz, Ferrari 355 kadar da giden bir araç aldıklarını zannedip, ilk sıkıntılarda sanayide enteresan ustalar ile enteresan uydur kaydır işlemler yapıyorlar. Araçlar da hızlıca çöp oluyor.

Oynanmamış bir araç veya işi iyi bilen bir Amerikancıdan araba alınırsa OK. Ancak dışı ve içi bu halde olan bir aracın hikayesini iyi öğrenmek gerek. Görünen yüzü böyleyse görünmeyeni daha da beter olabilir.

darkmoon
29-03-2016, 12:43
son olarak şunuda belirtmek lazım onlarda manuel değilse t-45 şanzıman var kaya gibi şanzımandır ama uzun yıllar yatan ve bakımı yapılmamış araçlarda sorunlar çıkartabiliyor.

darkmoon
29-03-2016, 12:58
Ancak, bizim memlekette 30bine V8 alırım gazlarım düşüncesi ile alan ciddi bir güruh var. Maalesef bu arkadaşlar Toyota Corolla kadar sorunsuz, Ferrari 355 kadar da giden bir araç aldıklarını zannedip, ilk sıkıntılarda sanayide enteresan ustalar ile enteresan uydur kaydır işlemler yapıyorlar. Araçlar da hızlıca çöp oluyor.

Sorun o zaten ... sanayide kasapların elinden kurtulmuş ne araçlar var bir görseniz.. önceki sahipleri ne zulümler etmişler araçlara.. telle raptiyeyle kolibandıyla silikonla 404 uhularla rezil ötesi ne işler yapılmış araçlara.. parça bulamamışlar pazardan buldukları doğan şahin lada parçalarını zorla uydurmuşlar ..

neler gördük.. güzelim corvettin kapı fitillerinin tırnaklarını kırmışlar yenisini almak yerine mevcut fitili silikonla yapıştırmışlar silikon su kanallarına kadar sızmış aracın içine damla damla yağmur yağdımı su akıyordu..
Z28 in torpido kapağı kırılmış gitmişler uyduruk plastik bir parçayla yapıştırıp tutturmaya çalışmışlar. patlak kırık yerleri görünmesin diye folyo ile kaplamışlar falan filan..

alan adam işi bilen biriyse zaten her şeyi söktürüp atıp sıfırdan topluyor arabaya yeni bir hayat veriyor.

Bolkar1st
29-03-2016, 18:37
Yazılarınız icin tesekkurler düşünülmüyor degil ici disi bu halde aracın motoru sanzimani ne halde olur acaba.. Ince dusunmek lazım herseyi yaparken bakalım düşüncelerim degisti suan :)

dragstar
29-03-2016, 18:53
aracı almadan önce guzel bir şekilde anlayan ustalar tarafından baktırılıp, olası masraflar içinde btçe ayırmış olmanız gerekmektedir, ebaye baktım demin binlerce parça var

onursumer
29-03-2016, 18:59
araç otomatik sanırım, uzun sure yatıyorsa bence çok iyi bakılmalı

resimlerine bakıp genede fiyatı uygun diyemedim ben ama eğer güzel bir bütçeniz var ise çok keyifli bir hale getirebilirsiniz

overblack
29-03-2016, 21:40
arada kalmış mustang modellerinden biri.ne bir muscle car görüntüsü var,ne v8, ne de herhangi bir teknik üstünlüğü.. Ford Mondeo'nun biraz kaslı hali. Parayı boka bağlamak için birebir...

orcunnn
29-03-2016, 21:52
arada kalmış mustang modellerinden biri.ne bir muscle car görüntüsü var,ne v8, ne de herhangi bir teknik üstünlüğü.. Ford Mondeo'nun biraz kaslı hali. Parayı boka bağlamak için birebir...

neye gore soyluyorsun kac kere bındın gazına bastın keyfını aldın o paralar hangı gereksız arabalara verılıyor sacma bı yorum olmus

vinz
01-04-2016, 21:35
2 milyon km'de araba alırım ama yatmış bakımsız araba almam abi. derdi tasası bitmiyor. İşleyen demir pas tutmaz diye boşuna dememişler. tecrübeyle sabittir.

Bolkar1st
02-04-2016, 13:50
Zaten arkadas fiyatını 28 den 31.5 a yükseltmiş ilgi fazla sanırım gaza gelmis :) adama sormazlarmi araban bakimlimi diye :) vazgectim bu isten