PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herkese merhaba

Berik
03-04-2016, 23:46
Merhabalar, adım Mustafa Berik Kuşdemir. 20 yaşındayım, üniversite öğrencisiyim. Bursa'da yaşıyorum. TechTurkey sayfasını uzun süredir takip ediyordum ama foruma kayıt olmak yakın zamanda nasip oldu. 1986 Toyota Celica 2.0 GT-S (ST162) sahibiyim. İlk arabam. Bu kadar genç birine göre bu denli bir araba insanlarda istemsizce soru işaret(leri) bırakıyor. Çoğu kişide ''Bu arabayla niye uğraşıyorsun?'' ''git kendine Hyundai i20, Ford Fiesta, Toyota Auris gibi yeni, güzel bir araba al'' gibi sorulara maruz bırakıyorlar. Ama ilk göz ağrısı diye birşey var işte insan kolay kolay vazgeçemiyor. 10 yıl önce babamın eline geçtikten sonra arabayla resmen ruhani bir bağ kurdum. O zamanlar ne bilgim, ne de imkanım vardı. Babamda farkında olmadan birkaç yanlış ustanın eline bırakınca arabanın tüm orjinalliği bozuldu. Şuan üstünde kendisiyle gram alakası olmayan bir body-kiti, dolgu tarzında üstüne atılmış soluk kırmızı rengi; krem rengi deri koltukları var ve evimin önünde haftasonları hariç duruyor. Bir kaç uğraşım sonucunda belli başlı yanlışları düzeltmekte başarılı oldum ama amacım büyük ve detaylı bir revizyon.

Şimdiden siz değerli ve bilgi dolu üyelerin sorularımla başınızı ağrıtacağım için affedin. Tekrardan herkese merhabalar, iyi forumlar :D

iztuzu
04-04-2016, 03:46
Hoş geldiniz.

ozzywan
04-04-2016, 07:01
Benim de ilk arabam Toyota Celica'ydı, 91 model, 1.6 motorlu olandı, farları yukarı dogru açılırdı ama bir gün bir tanesi açık kaldı :) bir süre farı kapadıgımda tek gözlü korsan gibi gezdim:)

gerçekten çok guzel bir arabadır. Hala özlerim.. Tavsiyem orjinale çevir arabayı ve gerekirse komple boya'ya sok, tertemiz olsun. Bence klasik bir araç cünkü.

Amazing
04-04-2016, 07:48
Hoşgeldin kardeşim

okanackgz
05-04-2016, 00:21
Hoşgeldin şimdiden kolay gelsin

Berik
07-04-2016, 09:26
Hoşbulduk, teşekkür ederim. :)

@ozzywan
ahaha bir kere benim de başıma geldi elektrik temassızlığı yüzünden. Farlar normalde açıkken meraklı afacan gibi duruyorlar zaten. Baya bir planım var yavaş yavaş gerçekleştireceğim inşallah. Yorumunuz için teşekkür ederim.