PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes CLC yorum??

optimus_prime
05-04-2016, 17:36
Abiler kardeşler

Bu ara clc lere sarmış durumdayım 60 bine kadar otomatik göze hoş gelen cam tavanlı falan bir araç alasım var modelde karar veremezken bi de CLC takıldı aklıma.

Bu araçların fiyatı normal c serisine göre biraz daha uygun çoğu insan arkasını çirkin bulsa da ben beğeniyorum.

İnternetten edindiğim bilgilere göre Eski c kasa platformu üzerine yapılmış. Dışı yeni içi eski c yazmışlar.

2011 90binde kazasız 58-59 gibi alınır mı?

Yoksa daha modelli ve düşük km leon beetle Juliet falan mı bakayım. Mercedes olması cezberiyor kalite açısından kullananlar tecrubesi olanlardan bir yorum alayım. Forumda arama yaptım ama pek bişe çıkmadı

levent
05-04-2016, 17:41
Ben olsam almazdım, 1-2 defa binme fırsatım oldu önden tamam C ama arkadan hakkaten tipsiz, E46 kompakt lar bile daha güzel :)

Bütçeye göre en güzel seçenek Giulietta olur bence, veya bulunursa Beetle ama bixenon ve tavan şartı ile :)

Shadow_Dancer
05-04-2016, 17:42
Araba yeni olmasına ragmen nedense yüzü çok eski geliyor bana.

zcy04
05-04-2016, 17:49
Cesaret edebileceksen ve C serisini beğeniyorsan
60-65 e düzgün toplanmış hasar kayıtlı C al derim takıntın yoksa tabi.

Ama clc ye bulaşma

Otto_Skorzeny
05-04-2016, 17:50
Dünyanın en çirkin Mercedes i herhalde tip olarak.

darkmoon
05-04-2016, 18:13
ucuz malzeme ucuz işçilik hiç bir esprisi olmıyan bir araç.
Türkiyeyi bilmem yabancı forumlarada girersen öyle çokda iç açıcı yorumlar okuyamassın.. hatta çok yerden yere vuranlar vardır.

mrtysn
05-04-2016, 18:50
Otomatik olsun, Mercedes olsun, cam tavani olsun, yurumesin ama emeklemesin de diyosaniz alinir. Lpg'siz hayatta binilmez Istanbul ici. Clk guzel bi alternatif, modeli eski olsa da daha kaliteli.

optimus_prime
05-04-2016, 18:53
Cesaret edebileceksen ve C serisini beğeniyorsan
60-65 e düzgün toplanmış hasar kayıtlı C al derim takıntın yoksa tabi.

Ama clc ye bulaşma

yok o işe cesaret edemem çok fazla binmiyorum çünkü bir arabaya en fazla 1 sene sonra satmam lazım

yorumlar cok acımasız oldu :D bu kadar beklemiyordum

16EC813
05-04-2016, 20:50
bu ne şimdi daha yeni oh be demişdik forum olarak yine mi uğraşacak forum :) Mardin'inin götürdüğü yere git :)

16EC813
05-04-2016, 20:50
Kadrinin olacaktı :)

emir91
05-04-2016, 21:08
Aynı arabayı bende düşünmüştüm halada çok temiz uyguna denk getirsem alır binerim arkası çirkin olabilir benim için önemli değil ben içine bindiğimde cam tavanı olan güzel bir kokpite bakıyorum ve neredeyse clio parasına Mercedes e biniyorum dersen alınabilir bence etrafımızdaki insanlar onaylasın diye binmiyoruz araçlarımıza :)

rdmmm
05-04-2016, 21:10
Arkadan liselik önden müzelik diye bir laf var clc bunun tam tersi :D. Önden güzel arkadan çok kötü.

Eray35
05-04-2016, 21:30
Ben olsam o fiyatlara lpgli clk320 kovalardım aracı beğeniyorum ama ülkemiz piyasasında malesef yeri yok zarar etmek pek umrunuzda değilse alın nolursa olsun mercedes.

onursumer
05-04-2016, 21:36
clc almakla evlat edinmek arasında bir fark yok bence tutulmamış nadir mercedeslerden

mercedes duşunuyorsan ozellikle

Loading site please wait... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ici-disi-piril-piril-masrafsiz-284008844/detay)

bu kasa clk bakabilirsin

Eray35
05-04-2016, 21:37
Yada gerçekten istiyorsan zamanında 3.16ti almıştım messing metallic boyasız yine ilanda araba f10 jantı falan var 30 civarına alıp 28 e satmıştım :) Satılmayacak araba yok lakin temizini alırsan kafan rahat eder ama kesinlikle lpg tak ben takmadım pişmanım takmış olsam gündelik araba olarak kesinlikle dururdu.

optimus_prime
05-04-2016, 21:38
bu ne şimdi daha yeni oh be demişdik forum olarak yine mi uğraşacak forum :) Mardin'inin götürdüğü yere git :)

anlamadım espriyi eski konu için diyorsan civic almıcam ama abi honda almadığım için mi bu takıntı :D

optimus_prime
05-04-2016, 21:39
teşekkür ediyorum yorumlar için clk kasa olarak her zaman beğeniyorum hep de almak isterim ama model yılı eski olduğu için cesaret etmedim şimdiye kadar

clc düşünmemin sebebi de model yılı ve fiyat mantıklı geldi

optimus_prime
05-04-2016, 21:42
Aynı arabayı bende düşünmüştüm halada çok temiz uyguna denk getirsem alır binerim arkası çirkin olabilir benim için önemli değil ben içine bindiğimde cam tavanı olan güzel bir kokpite bakıyorum ve neredeyse clio parasına Mercedes e biniyorum dersen alınabilir bence etrafımızdaki insanlar onaylasın diye binmiyoruz araçlarımıza :)

aynı düşüncedeyim görüntü itibariyle clc ile benim sorunum yok. kronik olarak bir sorunu var mı ya da sürüşü falan nasıldır diye daha önce kullanmış olan varsa öğrenmek istedim

MK8800
05-04-2016, 21:47
Sol önden sanırım 80li km'lerde bi kazasını gördüm corolla ile çarpışmışlardı . Genelini bilmem de sanırım güvenlik konusunda Mercedes'in en başarısız aracı . Bunları da göz önünde bulundurmak lazım

Ufuk
05-04-2016, 22:02
Satışı nüfus müdürlüğünden yapılıyor. Yinede siz bi düşünün.

arda35
05-04-2016, 22:03
Aynı sınıfta bir Compact sahibi olarak söyleyeyim; Clc kesinlikle parasının arabası değil. 60 bin edecek ne motoru var ne de albenisi. Bir otomobilin dezavantajlarını unutturacak ayrıntıları olmalı. (Rengi, sürüş keyfine yönelik donanımları gibi). Clc'lerin hemen hepsi düz beyaz neredeyse. Bu haliyle yakın fiyattaki Golf'ten, A3'ten pek farkı kalmıyor bence.

alpeRS
05-04-2016, 22:14
Clc mercedesin alınacak en kötü arabası burada 3 gün kullanma şansım oldu clc 180 olarak gözümde 5 para etmez kasa olarak 204 iç olarak 203 kısaca kırma mercedese binerim derseniz tamam ama o paraları hak edecek arac değil.

optimus_prime
05-04-2016, 22:17
Satışı nüfus müdürlüğünden yapılıyor. Yinede siz bi düşünün.

Burası sıkıntı işte alayım Nasılsa satılır diyebileceğim bir araç değil

Sol önden sanırım 80li km'lerde bi kazasını gördüm corolla ile çarpışmışlardı . Genelini bilmem de sanırım güvenlik konusunda Mercedes'in en başarısız aracı . Bunları da göz önünde bulundurmak lazım

Eyvallah o zaman şase ve kaporta normal Mercedes c gibi değil

Aynı sınıfta bir Compact sahibi olarak söyleyeyim; Clc kesinlikle parasının arabası değil. 60 bin edecek ne motoru var ne de albenisi. Bir otomobilin dezavantajlarını unutturacak ayrıntıları olmalı. (Rengi, sürüş keyfine yönelik donanımları gibi). Clc'lerin hemen hepsi düz beyaz neredeyse. Bu haliyle yakın fiyattaki Golf'ten, A3'ten pek farkı kalmıyor bence.

Teşekkür ediyorum yorumlar için clc yi siliyorum o zaman defterden

darkmoon
05-04-2016, 22:24
clc herzaman marka ve fiyatından ve model yılından bir cazibiyet oluşturuyor.. genelde böyle kestirmeden mercedese biniyim mantığında clio parasına modelli mercedes mantığında insanlar bir yöneliyor..

yönelenlerin şunu düşünmesi lazım mercedes gibi pazarı çok değerli ve pahalı bir markanın nasıl olurda bu modeli bu kadar ucuza gider.. ucuza gidiyorsa vardır bir hikmeti .. her markada bu tip tutmayan ara modelleri oluyor belli nedenlerden.

atituti
05-04-2016, 22:49
fiyatına göre mükemmel araba , gidip o paralara clio megane kia i30 mu alsın.piyasada tutsasda tutmasada ben mercedesim diye kulağa fısıldıyor diğer tenekelere benzemez.konuda öyle mesajlar varki bana bile alman arabasını savundurttunuz ya başınıza taş düşsün emi :D

darkmoon
05-04-2016, 23:03
fiyatına göre mükemmel araba , gidip o paralara clio megane kia i30 mu alsın.piyasada tutsasda tutmasada ben mercedesim diye kulağa fısıldıyor diğer tenekelere benzemez.konuda öyle mesajlar varki bana bile alman arabasını savundurttunuz ya başınıza taş düşsün emi :D

tabiki dolu bir ceed i30 yada megane clc den kat ve kat iyidir.. bana clc nin bir artısını söyle tamam diyim :)

güvenlik mi mercedesin en güvensiz aracıdır ncap testi bile yoktur dışardaki bazı testlerde ncap dışı 3 yada 4 yıldız almışdır..
tasarım bence kötü
motor gitmiyor çok yakıyor
malzeme kalitesi düşük
teknoloji desen yüksek bir teknolojiside yok baz donanım var.. zamanının donanımına göre bile az donanımı var.

megane i30 ceed dediğin araçların ncap testleri 5 yıldız. dolusu tam dolu yok yok cam tavanından renkli bilgi ekranlarından a dan z ye her tür donanım var clc yi yer atar o konuda.. tasarımları gayet modern güncel ve güzel.. motorları şanzımanları en son nesil az yakan motorlar ..

Clc nin bana bir artsını söyle tamam diyim..

westalim
05-04-2016, 23:34
beyin yakan araç trafikte görünce kahkaha atıyorum mutlu ediyo beni tipsiz jazzla bile daha fiyakalı hissediyorum neşem oluyo resmen :D:D nacizane fikrim dış görünüşe önem vermiyorsanız alın 1 sene sonra satın ama :D

atituti
05-04-2016, 23:34
Yapma darkmoon i30 un koltuguna oturuyorum uzerimden in nolur diye dizleri titriyor koltugun , bindiginiz arabalari nasil inceliyorsunuz bilmiyorum ama koltugun kumasina dokundugumda bile anliyorum kalitesizligini , linea olmuş 60 70 milyar arabayi oooOoOo donanim var diye aliyorsun almasinada gun gectikce arabanim dandikligini donanimla ortbas etmeye calistiklarini anliyorsun.dun bmw bile sayilmayan 1.16ya bindim kuzen satin almisti ilk aldiginda surdum uzun bir aradan sonra yine surdum tek kapi eşşek spec otomatik 2009 model ama gel gorki koltuguna oturdugumda bile bmwde oldugunu hissediyorsun belli bir emek verilmis arabaya.kapi iclerinden bagajdaki halisina kadar.kapida kullanilan dayamadaki kucucuk deri parcasi i30daki meganedaki tum koltuk dosemesinden pahali ve ozenle yapilmiss bu bile belliyken gidip bu arabayi sadece cok yakiyo gitmiyo diye boklayamam.gunumuz arabalarinin (benim 407 ) çoğu yol tutma katili elektronik sistemleri koyup arabanin dinamiklerine onem vermiyolar istedigi kadar esp ars osb ogs lys olsun donanim koymakla araba olunmuyor.soyledigim arabalarda dizel olmak ve tipinin fena olmamasi disinda hic bir artisi yol nama gore ne clcden nede 1.16dan. Clcnin ilk kasasiyla uzun sure yol kat etmistim mavi renk , gri ic deri ve cam tavanli bir arabaydi , o dandik dedigimiz araba bile kamyonlarin yanindan gecerken birak sallanmayi bir santim seritte oynamadan yolda gidiyor , kiraladigimiz accent blue ve i30la otoyolda giderken korkuyosun acaba hangi viyaduge girerken keşkül gibi sallanacagiz diye. Mobilden yazdim harf hatalari varsa affola

emir91
06-04-2016, 11:12
Bu yorumları yazanlardan en fazla bir iki kişi gidip arabayı alıcı gözle oturup incelemiştir içi kalitesiz yazanlar neye göre kalitesiz bir mercedese göremi ? belki ozaman cevap evet olur ama 60 milyara alınıcak bir arabaya göre gayet geçerli bir araç karşılaştırdığınız i30 jazz vs. direksiyonu bile tutan anlar. Motor ve şanzıman kolay kolay sıkıntı çıkartmayacak yapıda klasik zaten lpg takılıp günlük binmeye on numara araç. i30 megane vs. ile yan yana çekince piyasayı bilmeyen kimse demezki bunlar aynı para.

16EC813
06-04-2016, 11:50
anlamadım espriyi eski konu için diyorsan civic almıcam ama abi honda almadığım için mi bu takıntı :D

Kusura bakma kardeşim başka bi arkadaş ın konusuyla karıştırmışım ***** yaşlılık:)

melihyilmaz
06-04-2016, 11:58
Yapma darkmoon i30 un koltuguna oturuyorum uzerimden in nolur diye dizleri titriyor koltugun , bindiginiz arabalari nasil inceliyorsunuz bilmiyorum ama koltugun kumasina dokundugumda bile anliyorum kalitesizligini , linea olmuş 60 70 milyar arabayi oooOoOo donanim var diye aliyorsun almasinada gun gectikce arabanim dandikligini donanimla ortbas etmeye calistiklarini anliyorsun.dun bmw bile sayilmayan 1.16ya bindim kuzen satin almisti ilk aldiginda surdum uzun bir aradan sonra yine surdum tek kapi eşşek spec otomatik 2009 model ama gel gorki koltuguna oturdugumda bile bmwde oldugunu hissediyorsun belli bir emek verilmis arabaya.kapi iclerinden bagajdaki halisina kadar.kapida kullanilan dayamadaki kucucuk deri parcasi i30daki meganedaki tum koltuk dosemesinden pahali ve ozenle yapilmiss bu bile belliyken gidip bu arabayi sadece cok yakiyo gitmiyo diye boklayamam.gunumuz arabalarinin (benim 407 ) çoğu yol tutma katili elektronik sistemleri koyup arabanin dinamiklerine onem vermiyolar istedigi kadar esp ars osb ogs lys olsun donanim koymakla araba olunmuyor.soyledigim arabalarda dizel olmak ve tipinin fena olmamasi disinda hic bir artisi yol nama gore ne clcden nede 1.16dan. Clcnin ilk kasasiyla uzun sure yol kat etmistim mavi renk , gri ic deri ve cam tavanli bir arabaydi , o dandik dedigimiz araba bile kamyonlarin yanindan gecerken birak sallanmayi bir santim seritte oynamadan yolda gidiyor , kiraladigimiz accent blue ve i30la otoyolda giderken korkuyosun acaba hangi viyaduge girerken keşkül gibi sallanacagiz diye. Mobilden yazdim harf hatalari varsa affola

2 sene yeni kasa i30 kullandım bu dediklerinin h,ç birisini yaşamadım. civic focus gibi araçların içinden kat iyi ve ferah. he dersen bi a3 bir golf veya yeni kasa 116 mı değil ama anlattıgın kadarda kötü değil.

ahmetbaha-drs
06-04-2016, 13:43
Bence gayet güzel bir araba alınır yani GrandPrix donanımlısı özellikle, ancak 59-60.000tl civarına yükselmesi enteresan 47-55 arası güzel araçlar bulunuyordu fiyatı uyguna denk gelirse düşünülür. Alternatif olarakta Hyundai Genesis Coupe bakılabilir.

Yarbay
06-04-2016, 14:31
gerçekten doğru ise şaka maka beğeniyorsan değerlendirilebilir:

Loading site please wait... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-turkiyede-belkide-dunyada-tek-en-az-km-li-0-gibi-temiz-civic-1.8-264946577/detay)

atituti
06-04-2016, 14:49
Bence gayet güzel bir araba alınır yani GrandPrix donanımlısı özellikle, ancak 59-60.000tl civarına yükselmesi enteresan 47-55 arası güzel araçlar bulunuyordu fiyatı uyguna denk gelirse düşünülür. Alternatif olarakta Hyundai Genesis Coupe bakılabilir.

genesisler artık 80-100 bin lira barajına geldi ,bahsedilen fiyatlara kimse vermiyor

Mutu
06-04-2016, 14:52
2007 1.8 sport civic için o ilan fiyatını yazmaya self controlle sitenin izin vermemesi gerekiyor bence.

Yarbay
06-04-2016, 15:00
2007 1.8 sport civic için o ilan fiyatını yazmaya self controlle sitenin izin vermemesi gerekiyor bence.

yanlış anlama ama ifade etmeye çalıştığınızı anlayamadım :confused:

fiyatı yüksek diyorsanız millet 2-3 parça boyalı,100bindekilerine 45 istiyor bence gayetde normal bir fiyat o durumda bir araç için özelliklede eskimeyen tasarımı vede seveni hastası cidden takıntılı şekidle sevebildiği için

Mutu
06-04-2016, 15:09
yanlış anlama ama ifade etmeye çalıştığınızı anlayamadım :confused:

fiyatı yüksek diyorsanız millet 2-3 parça boyalı,100bindekilerine 45 istiyor bence gayetde normal bir fiyat o durumda bir araç için özelliklede eskimeyen tasarımı vede seveni hastası cidden takıntılı şekidle sevebildiği için

54-55'e Alıp, allah korusun kaza yapıp kaskodan değeri olan(36.897,00 ₺ ki onu dahi %100 vermediklerini hesaba katın) parayı alırsanız ne demek istediğimi o zaman anlarsınız.

Bir malın ederi vardır, bir de sizin gözünüzdeki değeri. Fakat hiçbir zaman bu ikisinin arasındaki fark %100e yakın olamaz ki. Hadi diyelim 2 parça değişeni 3 parça boyalısı 32-35bine gitsin aynı modelin, sizinki temizse etsin 40bin etsin.

AyrtonSenna
06-04-2016, 15:12
Mikail'e katılıyorum hayatımın en büyük hatası diyebilirim bu kadar kalitesi bu kadar berbat bir arabaya sahip olmamıştım.Zamanında 2 defa CLC Sahibi olmuş biri olarak açıkça söylebilirimki görüntü bakımından fena bir araç değil fakat motoru cidden leş bir motor.Eğer hala CLC istiyorsan GrandPrix versiyonundan alınması daha iyi olur.

optimus_prime
06-04-2016, 15:13
mercedes sonuçta ne kadar kötü olabilir ki diye konu açtım.

yukarda bir arkadaşın dediği gibi cam tavanı kokpit malzeme kalitesi var

honda hyundai düşünmüyorum. clc olmasa bile gider yine mito tct alırım

Yarbay
06-04-2016, 16:14
54-55'e Alıp, allah korusun kaza yapıp kaskodan değeri olan(36.897,00 ₺ ki onu dahi %100 vermediklerini hesaba katın) parayı alırsanız ne demek istediğimi o zaman anlarsınız.

Bir malın ederi vardır, bir de sizin gözünüzdeki değeri. Fakat hiçbir zaman bu ikisinin arasındaki fark %100e yakın olamaz ki. Hadi diyelim 2 parça değişeni 3 parça boyalısı 32-35bine gitsin aynı modelin, sizinki temizse etsin 40bin etsin.

kardeşim mantığın yanlış değil ama pazar hakkında şu an bilgin sanki yanlış gibi bahsi geçen aracın en ucuzu 250bin kmde bilmem kaç parça boyalısı 33bintl :) ne 32si 35i , 100bin altındakilerin geneli 40 ve üstü ki onlarda yine boyalı ve yine 100bine yakın kmde. şahsen bu bahsi geçen aracı 55e pazarlık edip ikna edip 50ye almak bence hiçte yanlış bir seçim değil.

verdiğin örnek baz alınacak olsa hiç birimizin gidip sıfır araba almaması lazım, hani git 90a focus al plaka tak vur senin dediğin gibi 2-3 yerini bak ozaman ne kadar değer kaybediyorsun, yani o mantıkla araba alınmaz en azından ben almazdım.

rebeloghy
06-04-2016, 16:53
Ve 1.8 hb civic'i sadece 1.8 atmosferik sıradan bir araç diye düşünmek çok yanlış olur.

Direksiyon ve şasi olarak çok güzel keyifli bir kullanımı olan sıradan olmayan bir kompakt sınıf araç.

Dyno grafiğini incelerseniz aracı özel kılan unsur 2000 devir civarında iken 145 nm 150 nm gibi 1.6 atmosferik araçların maksimum torkunu üretebiliyor. Yani dizel araç gibi canlı alt devir anlamına geliyor. 1500-3500 devir aralığında çalışan bir vtec bulunuyor. Aynı araçta 7150 devir dönebilen ve bir çok markanın üst devirlerde bayılan motorlarının aksine tam bir Honda keyfi sunuyor.

Esktra olarak da turbo uygulamalarıyla olsun yada sadece headers komple egzoz ve cai ile yazılım sonucu 170 hp ye yakın güçler alıyorlar avrupada.

Baya reklamını yaptım da :D Böyle özel bir araç bu kadar az bulununca değeri artıyor haliyle.

Yani vtec2 istemediğin kadar var ama fiyatı artıyor. Bu araç az var da fiyatlar böyle. Bundaki fiyat çok daha makul..

Ufuk
06-04-2016, 16:54
e46 325ti compact alın hocam o daha mantıklı en azından yan verir, tatlı bir eğlence sunar.

darkmoon
06-04-2016, 19:11
clc alıcağına c 200 kompressör sportcoupe al yada bulabilirsen c230 comperessor al 190 beygir.. hiç olmazsa mercedes sürmüş olursun gerçek bir motor ile ve güzel donanımla açılır cam tavan,8 hava yastığı,çitf taraflı digital klima,far sensörüyağmur sensörü ,koltuk ısıtma, cd chagerı v.b

onursumer
06-04-2016, 19:58
gerçekten doğru ise şaka maka beğeniyorsan değerlendirilebilir:

Loading site please wait... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-turkiyede-belkide-dunyada-tek-en-az-km-li-0-gibi-temiz-civic-1.8-264946577/detay)

2006 senesinde birebir aynı paket aynı aracı honda parktan sıfır olarak ya 53 yada 55 bin tl ye almıştım takasa araba verip :D kişisel goruşum en temizi km yapmamışı 40bin eder fazlasını etmez :)

bu arada çok keyifli az yakan araçlardan biri , ishift için o donemde çok konuşuldu ama bu arabanın masraf çıkarıcağı tek noktası baskı balatası :)

son donem gelenleri tam otomatik geldi onlarada bakılabilir düşünülürse

Yarbay
06-04-2016, 23:10
2006 senesinde birebir aynı paket aynı aracı honda parktan sıfır olarak ya 53 yada 55 bin tl ye almıştım takasa araba verip :D kişisel goruşum en temizi km yapmamışı 40bin eder fazlasını etmez :)

bu arada çok keyifli az yakan araçlardan biri , ishift için o donemde çok konuşuldu ama bu arabanın masraf çıkarıcağı tek noktası baskı balatası :)

son donem gelenleri tam otomatik geldi onlarada bakılabilir düşünülürse
Kardesim yanlis anlama ama bahsettigin araclari neredeyse 2 aydir gercek alici olarak baldizimiza almak uzere arastiriyorum Mardin ve Coruma bu araclar icin git gel bile yaptim bana allah askina az kmde boyasiz 1 tane bile 40bin altinda arac gostersene? Hani sizin ve diger arkadasin yorumunu okuyan sanarko hu araclarin piyasasi 28bin 30bin ( 13binde ciziksiz en fazla 40 ediyorsa haliyle). **** boklu evo ountolar olmus 35bin tller cidden temize boyasiz az kmde 40bin altinda arac bulun ben size komisyon verecem :)

onursumer
06-04-2016, 23:17
Kardesim yanlis anlama ama bahsettigin araclari neredeyse 2 aydir gercek alici olarak baldizimiza almak uzere arastiriyorum Mardin ve Coruma bu araclar icin git gel bile yaptim bana allah askina az kmde boyasiz 1 tane bile 40bin altinda arac gostersene? Hani sizin ve diger arkadasin yorumunu okuyan sanarko hu araclarin piyasasi 28bin 30bin ( 13binde ciziksiz en fazla 40 ediyorsa haliyle). **** boklu evo ountolar olmus 35bin tller cidden temize boyasiz az kmde 40bin altinda arac bulun ben size komisyon verecem :)

yok zaten piyasanin hali icin yazmistim , gercek ederine arac bulmasi imkansiza yakin bu konuda haklisiniz benimde bu yuzden almak isteyipte alamadigim cok araba var malesef :)

Mutu
07-04-2016, 00:40
kardeşim mantığın yanlış değil ama pazar hakkında şu an bilgin sanki yanlış gibi bahsi geçen aracın en ucuzu 250bin kmde bilmem kaç parça boyalısı 33bintl :) ne 32si 35i , 100bin altındakilerin geneli 40 ve üstü ki onlarda yine boyalı ve yine 100bine yakın kmde. şahsen bu bahsi geçen aracı 55e pazarlık edip ikna edip 50ye almak bence hiçte yanlış bir seçim değil.

verdiğin örnek baz alınacak olsa hiç birimizin gidip sıfır araba almaması lazım, hani git 90a focus al plaka tak vur senin dediğin gibi 2-3 yerini bak ozaman ne kadar değer kaybediyorsun, yani o mantıkla araba alınmaz en azından ben almazdım.

"Pazar; ürünleri satıldığı, yer ya da mal ve hizmet değişimi için satıcı ile alıcıların karşılaştığı ve mübadelenin gerçekleştiği yer olarak tanımlanabilir. "

Birini piyasının üstünde fiyat yazması pazarın öyle olduğunu göstermez. Ben gayet hatırlıyorum 30lu rakmalara 1-2 boyalı 1.8 civic alanları. Geçmiş senelerde olsa da vardı. Bizlerde bu boya değişen takıntısı bu kadar üst seviyede oldukca adam 55 de yazar 65 de.

Kasko bedeline takılmışsın ama yanlış açıdan takılmışsın. Sıfır focusu alıp kaza yaparsan model fiyat paritesi bu kadar açık olmaz. Sıfır fiyatına yakın rakamı alırsın, diyelim o civic i aldınız 50bine(55bin yazmış adamdan arabayı nasıl 50bine alacaksınız o da soru işareti ama siz dediniz diye o rakamı verdim) kasko size kasko bedeli(36bin) üzerinden bir rakam verecek.

Çarşınız pazar olsun. Bu arada 55e ilan açan adam 50ye de fit olmaz sanırım. Özellikle limited edition satıcı olan hondacılarda. :)

Yarbay
07-04-2016, 07:28
"Pazar; ürünleri satıldığı, yer ya da mal ve hizmet değişimi için satıcı ile alıcıların karşılaştığı ve mübadelenin gerçekleştiği yer olarak tanımlanabilir. "

Birini piyasının üstünde fiyat yazması pazarın öyle olduğunu göstermez. Ben gayet hatırlıyorum 30lu rakmalara 1-2 boyalı 1.8 civic alanları. Geçmiş senelerde olsa da vardı. Bizlerde bu boya değişen takıntısı bu kadar üst seviyede oldukca adam 55 de yazar 65 de.

Kasko bedeline takılmışsın ama yanlış açıdan takılmışsın. Sıfır focusu alıp kaza yaparsan model fiyat paritesi bu kadar açık olmaz. Sıfır fiyatına yakın rakamı alırsın, diyelim o civic i aldınız 50bine(55bin yazmış adamdan arabayı nasıl 50bine alacaksınız o da soru işareti ama siz dediniz diye o rakamı verdim) kasko size kasko bedeli(36bin) üzerinden bir rakam verecek.

Çarşınız pazar olsun. Bu arada 55e ilan açan adam 50ye de fit olmaz sanırım. Özellikle limited edition satıcı olan hondacılarda. :)

kardeşim yanlış anlama ama yazdığın uzuuuunnn yazı resmen takla atan satışçı ağzı bir yazı olmuş.

yok senelerrr önce honda 1.8ler 30lardaydı vs :)

kardeşim günümüze dönelim bana 1 tane boyasız 50-60bin altında 30larda 1.8 göster bende sana komisyon 1000tl vercem. arabanın öyle değil çizik boyası 6-7binden az hasarsız,60binden azını 40-45e bulamıyorsun ne 30'u ya gözünü sevim.

hele focus örneği konusunda resmen gerçeğin tam zıtını aktarmışsın yazında, şimdi hocam gittim 95milyara focus aldım yarında fırıldağın birisi arkadan gümledi 3 parça boyalı oldu, 15bin hasar kaydı çıktı ederi kaç olur? bak bakim o duurmda 55e satıştda olup muhtemelen 50ye alabileceğin arabayımı boyalı yapıp 40a satmakmı daha zarar ettirir örnekteki sıfır araçmı.

diyorum ya senin mantığınla asla sıfır araba alınmamalı bu bakış açısıyla araç alıyorsan.

Mutu
07-04-2016, 11:30
kardeşim yanlış anlama ama yazdığın uzuuuunnn yazı resmen takla atan satışçı ağzı bir yazı olmuş.

yok senelerrr önce honda 1.8ler 30lardaydı vs :)

kardeşim günümüze dönelim bana 1 tane boyasız 50-60bin altında 30larda 1.8 göster bende sana komisyon 1000tl vercem. arabanın öyle değil çizik boyası 6-7binden az hasarsız,60binden azını 40-45e bulamıyorsun ne 30'u ya gözünü sevim.

hele focus örneği konusunda resmen gerçeğin tam zıtını aktarmışsın yazında, şimdi hocam gittim 95milyara focus aldım yarında fırıldağın birisi arkadan gümledi 3 parça boyalı oldu, 15bin hasar kaydı çıktı ederi kaç olur? bak bakim o duurmda 55e satıştda olup muhtemelen 50ye alabileceğin arabayımı boyalı yapıp 40a satmakmı daha zarar ettirir örnekteki sıfır araçmı.

diyorum ya senin mantığınla asla sıfır araba alınmamalı bu bakış açısıyla araç alıyorsan.

Yanlış anlamam sorun yok, alıngan birisi de değilimdir. Allah razı olsun elim ayağım da tutuyor çalışıyorum, sizin vereceğiniz bin tl komisyona ihtiyacım yok.

2. focus örneğinde aracın perte çıkması ihtimaline karşı verdim örneği. Yoksa kazalı hasarlı aracın 2.elde değer kaybettiğini ben de biliyorum. İki araç perte çıkarsa birinde sıfırına yakın miktar alacaksın, diğerinde ise neredeyse değerinin 20 bin tl altını. Kast ettiğim buydu.

Neyse boşuna uzamaasın arkadaşın da öğrenmek istediği clc imiş. Biz konuyu dışarıya taşımısız biraz. Konu sahibinden de özür dilerim.