PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kimlik bilgileri çalındı?

Emre İlbi
06-04-2016, 10:38
bu işin aslı nedir, net bilgisi olan var mı?

Strich Acht
06-04-2016, 10:44
evet çalınmış,
buradan kontrol edebilirsiniz :)

https://thanksgiving.who.ec/

G.U.Z.
06-04-2016, 10:46
Secmen kaydi diyorlar, ama esimin, ailesinin ve 2009 2010da oy kullanma hakki olan bazilarinin kaydi yok

Berkan
06-04-2016, 10:48
mernis sistemindeki 2009 yada 10 daki secmen bilgileri kuvvetle muhtemel.

sql den zerre anlamadığım ekşideki bir tavsiye edilen programı indirdim bakmak için, zipten çıkınca 7 gb falan bir dosya buarada bilgiler.

49 küsür milyon secmen bilgisi gayet hazır ve nazır sekilde önümde, dosyada yada benim

görüntülediğim programda bir düzen olmadığı için arayıp bulması biraz sıkıntı. ctrl+f yapınca 49 küsür milyon kişi için yazılan bilgilerin fazlalıgından dolayı napcagını şaşırdı pc

tremx
06-04-2016, 11:10
2009 seciminde oy kullananlar varmis sanirim. 1990 ve yukarsi dogumlular cikmiyor.

VTec_king
06-04-2016, 11:29
geçmiş olsun umarım zararsız atlatırız ,ev adresin elimde ler başlar şimdi tehditler dolandırmalar hırsızlıklar .. yine akp hükümeti yine rezillik!!!

997TT
06-04-2016, 11:34
Secmen kaydi bs,bu bilgilerle hersey yapilir!
Hulocan'lar dan bir aciklama bekliyorum.
Binali Yildirim,kimlik bilgilerinin calindigi haberleri dogru degil dedikten 1 saat sonra kendi bilgileri sosyal medyaya dustu!
Ulan bir konuda da cuvallamayin....!

jr1905
06-04-2016, 12:40
Bu bilgiler ysk üzerinden sandık sorgulama sayfasından çalındı değil mi? Bir sonraki seçimde bu uygulamayı devre dışı bırakmak için iktidarın bir projesi olabilir mi bu ?

Berkan
06-04-2016, 12:40
buyrun buarada bu linki simdi kesfettim

Home Page - Thanksgiving (http://phx.4everproxy.com/direct/aHR0cHM6Ly90aGFua3NnaXZpbmcud2hvLmVjLw--)

ghibli06
06-04-2016, 12:42
şimdi bu bilgilerle neler yapılabilir onlara bir bakalım:

üzerinize istemediğiniz kadar abonelik açılabilir, telefon gsm vs
bankalarda telefon bankacılığı yapmak için bütün bilgileriniz hazır nazır dolandırıcının elinde olabilir, hangi bankada hesabınız varsa, içeriden bu hesap numarını alıp kolayca işlem yapabilirler
e-devlette sizin donunuza kadar ne varsa sorgulatıp 'amcacım bak senin Kadıköyde devam eden davanla ilgili 20.000 tl yatırman lazım' dediklerinde sorgusuz inanıp yatırabilirsiniz
son zamanlarda artan sahte kimliklerle alım satım yapabilirler
bu liste uzar gider

şimdi düşünün bakalım son 5 yılda bu tarz dolandırıcılık nasıl bu kadar arttı?

streetracer_nos
06-04-2016, 12:45

Home Page - Thanksgiving (http://phx.4everproxy.com/direct/aHR0cHM6Ly90aGFua3NnaXZpbmcud2hvLmVjLw--)

Berkanım linkte truva atı var...

Berkan
06-04-2016, 12:51
Berkanım linkte truva atı var...

yönlendiren yerden olaiblirmi benim sirketteki herşeye öten pc banamasın demedi hiç :)

burak_2885
06-04-2016, 12:53
Site patladı

Sinan58
06-04-2016, 12:55
Yaklaşık 2 gün önce internetten 1,7 gb boyundaki dosyayı indirdim.
1929"lu yıllarda doğanlar dahi var.
Yalnız worldpad açmak için çok büyük diyordu, bende dosyanın %5-10 arasını masaüstüne çıkartıp açtım.
Hemen hemen herkesin bilgileri orada var.

MCN21
06-04-2016, 13:04
Dolandırıcılara gün doğdu... Bence bu kadar fazla bilginin de bir arada tutulmaması lazım bu tarz durumlar için

streetracer_nos
06-04-2016, 13:06
yönlendiren yerden olaiblirmi benim sirketteki herşeye öten pc banamasın demedi hiç :)

eset var bende truva diye zıpladı linki tıklayınca..

OrcunInce
06-04-2016, 13:11
e-ticaret sitelerinde fraud'un dibi dönmeye başladı bile. geçmişler olsun.

Cimmeria
06-04-2016, 13:13
hükümetin ışık hızında tc kimlik numaralarımızı yenilemesi lazım bu işin başka çözümü yok, siteyi engellemek falan kendimizi kandırmaktan başka işe yaramaz.

anne baba adı soyadı açık adres doğum tarihi vb bilgiler ile her türlü bankacılık vb işlemler tehlikede an itibariyle.

burak_2885
06-04-2016, 13:16
hükümetin ışık hızında tc kimlik numaralarımızı yenilemesi lazım bu işin başka çözümü yok, siteyi engellemek falan kendimizi kandırmaktan başka işe yaramaz.

anne baba adı soyadı açık adres doğum tarihi vb bilgiler ile her türlü bankacılık vb işlemler tehlikede an itibariyle.

Yemin ederim bu mesajı atmak için tekrar girmiştim konuya. Direkt TCN değişmeli yoksa birçok kişinin başı yanacak. Bu sızıntıdan sonra bankalarında güvenlik önlemi almaları gerekiyor. Her gelene (bilgileri tam olsada) vermemeli kredi

KA®ANLIK
06-04-2016, 13:17
Olayın Özeti Burada arkadaşlar...

http://t24.com.tr/haber/hayvanat-bahcesinden-tubitaka-guresten-tiyatroya-iste-yilin-atamalari,280869

mustafa_a
06-04-2016, 13:18
Her halt ortada.Acil bir çözüm bulunması lazım

MCN21
06-04-2016, 13:20

Az önce aklıma aynı şey geldi. En temizi T.C. numaralarını yenilemek.

BaDCaT
06-04-2016, 13:22
İçişleri Bakanı Efkan Ala: "(Kimlik bilgilerinin sızdırıldığı iddiası) Asıl nüfus bilgilerinin tutulduğu Nüfus Genel Müdürlüğünden bir sızma yok. Vatandaşlarımız rahat olsun, endişe etmesin."

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAhAHAHAHAHAHAHAH....

Yiğit G.
06-04-2016, 13:22
kendim dahil herkesi buldum.. bütün kimlik bilgileri ev adresi kapı nosuda kadar.Bütün arkadaşlarım var.. ünlüler bile var.. Düşününki kanlım var yıllardır arıyordum.. Adresini buldum gidip öldürücem.. Eski karım benden kaçmıştı adresini buldum gidip öldürecem... Yıllar önce sevdiğim ama bana yüz vermeyen kadını buldum... Kapısına gidicem beklicem ya benim olursun ya topragın... Kredi lazım istediğim birinin üstünden bilgileri ile kredi alayım... Zengin iş adamının adresini buldum gidip kaçırayım.. daha neler neler

Arkadaşlar yüzyılın skandalıdır bu... Çok acil meclis toplanmalı hemen yeni kararla bütün kimlik bilgileri değişmelidir.

Sinan58
06-04-2016, 13:29
kendim dahil herkesi buldum.. bütün kimlik bilgileri ev adresi kapı nosuda kadar.Bütün arkadaşlarım var.. ünlüler bile var.. Düşününki kanlım var yıllardır arıyordum.. Adresini buldum gidip öldürücem.. Eski karım benden kaçmıştı adresini buldum gidip öldürecem... Yıllar önce sevdiğim ama bana yüz vermeyen kadını buldum... Kapısına gidicem beklicem ya benim olursun ya topragın... Kredi lazım istediğim birinin üstünden bilgileri ile kredi alayım... Zengin iş adamının adresini buldum gidip kaçırayım.. daha neler neler

Arkadaşlar yüzyılın skandalıdır bu... Çok acil meclis toplanmalı hemen yeni kararla bütün kimlik bilgileri değişmelidir.

Yiğit abi o kadar büyük not belgesini nasıl açtın wordpaddan, ben hepsini açamadım %5lik kısmı zipten çıkarıp ancak öyle açabildim?

KÖROĞLU
06-04-2016, 13:37
Valla bir de telefon verselermiş çok güzel olacakmış. Adamlar ülkenin yatak odasını şeffaf oda yapmışlar resmen.

Yalnız bilgilerde hatalar var muhtemelen eski bilgiler. Daha sonra adresi soyadı değişenleri sorguladım çıkmıyor.

En az 2 sene civarı bu bilgiler. He kullanmak isteyen bunla neler yapar neler.

Tc var ad soyad ana adı baba adı doğum tarihi gün ay yıl olarak. Dün bankayı aradım telefon - ve anne adı ile internet şifremi değiştirdim.

Gerisini siz düşünün :S Aktrollere sorsan nolacak yaw derler geçerler.

Bir işi de düzgün yapın be, her işin içinden bir eksik bir hata çıkıyor. Bu bilgileri de "kandırıldık" öyle mi aldılar diyecekler merak içindeyim.

srdralc
06-04-2016, 14:00
aşbakan Ahmet Davutoğlu, 50 milyon Türkiye vatandaşının kimlik bilgilerinin internete sızdırılmasına ilişkin olarak, "Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım gerekli çalışmaları başlattı. Milletimiz gerekli tedbirlerin alındığından endişe etmesin" dedi. Kendi bilgilerinin de internete sızdırıldığını hatırlatan Davutoğlu, "Benim de evimin adresi beyan edilmiş, sormuş olsalardı söylerdim. Misafir olmak isteyen varsa buyursun gelsin" diye konuştu.

Elhamdülillah teğet geçmiş yine.

arda35
06-04-2016, 14:00
Yemin ederim bu mesajı atmak için tekrar girmiştim konuya. Direkt TCN değişmeli yoksa birçok kişinin başı yanacak. Bu sızıntıdan sonra bankalarında güvenlik önlemi almaları gerekiyor. Her gelene (bilgileri tam olsada) vermemeli kredi

Kimlik numaralarını değiştirmek acayip zor bir işlem olsa gerek. Sıfırdan yeni bir algoritma, tanımlı sistemlerin baştan aşağı yenilenmesi, ehliyet ve pasaport gibi kimlik kartlarının yenilenmesi vs. uzar gider bu liste.

Böyle düşününce altından kalkabileceklerini sanmıyorum. Evvela bu güvenlik açığına sebep olanları ömür boyu hapse tıkmakla başlayabilirler.

KÖROĞLU
06-04-2016, 14:04
aşbakan Ahmet Davutoğlu, 50 milyon Türkiye vatandaşının kimlik bilgilerinin internete sızdırılmasına ilişkin olarak, "Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım gerekli çalışmaları başlattı. Milletimiz gerekli tedbirlerin alındığından endişe etmesin" dedi. Kendi bilgilerinin de internete sızdırıldığını hatırlatan Davutoğlu, "Benim de evimin adresi beyan edilmiş, sormuş olsalardı söylerdim. Misafir olmak isteyen varsa buyursun gelsin" diye konuştu.

Elhamdülillah teğet geçmiş yine.

Komik ötesi, şuursuz bir açıklama. Sen başbakansın halkla iç içe olman normal. İstediğini ağırlarsın beni de ilgilendirmez.

Ama ben bir bireyim, şahsımla ilgili bilgilerin korunması en temel gereksinimlerinden birisi.

Şaka gibi ya, bazen düşünüyorum 23 nisandaki çocuğun beynini mi naklettiler buna diye. Başka bir açıklaması olamaz :D

Anıl E.
06-04-2016, 14:09
Ne malmışsınız la .

Mikrop_Ali
06-04-2016, 14:10
kendimi buldum ama eski adresim yazıyor onun üstüne 2 ev degisti.
ama sabit adresi olanlar ıcın nokta atışı olmuş

by_hayali
06-04-2016, 14:14

-----------------------------

trojen var kanka linki sil bende direk engelledi.

997TT
06-04-2016, 14:15
http://i6.ressim.net/resim/2016/04/06/r_img-20160406-wa0008_44109787.jpg
http://i6.ressim.net/resim/2016/04/06/r_img-20160406-wa0009_74866549.jpg

997TT
06-04-2016, 14:17
Bu adamlari hala ne diye desteklerler,aklim almiyor?
Burada akp sever uyeler vardi,Allah Rizasi icin neolur yazin. Yemin ederim kotu amacim yok,bilmek istiyorum. Bunca skandala ragmen neden hala destekliyorsunuz? Yurtdasiniz olarak soruyorum...

naci
06-04-2016, 14:19
Benim de adres hariç çıkmış aynen.

KÖROĞLU
06-04-2016, 14:21
:D Adamlar kendileriyle tşk geçilmesi için ne gerekiyorsa yapıyor.

Sonra bunları savunan armutlar da yok yol yaptı yok baraj yaptı, yok imf kapımızda para için yalvarıyor da, yok kasalar ağzına kadar dolu da diye avunuyor.

Olm adam seçmeninin bilgisine sahip çıkamıyor daha. Kim bilir o seçimlerde ne dümenler döndü,

Ne demiş ünlü düşünür Adnan Aybaba "vay anam vay neler dönmüş Serhat ya"

@997TT 2. foto süpermiş. Yapan inceyi görmüş.

Yiğit G.
06-04-2016, 15:02
Yiğit abi o kadar büyük not belgesini nasıl açtın wordpaddan, ben hepsini açamadım %5lik kısmı zipten çıkarıp ancak öyle açabildim?

Nete düştü , sitesi var direk isim soy isim yaz buluyor..

psy_dreams
06-04-2016, 15:05
En çok merak ettiğim bankalar nasıl önlem alacak bu duruma. Tek tek her hesabın, her kredi kartının bilgilerini değiştirdik diyelim. Bu işi bilinçli kitle harici kimse yapmaz. Al sana milyonlarca dolandırılacak vatandaş. Ülke ülke değil GTA 5, hırsızı, sapığı, dolandırıcısı, her bk şaka gibi senaryolarla karşımızda.

Emre-Dylan
06-04-2016, 15:47
Nete düştü , sitesi var direk isim soy isim yaz buluyor..

Abi siteyi bulamadım link verebilir misin lütfen?

Sinan58
06-04-2016, 15:51
Netde gördüm biraz önce sorgulama yapmayın yazıyordu.
Sorgulama yapınca bilgileriniz başkalarının eline geçebilirmiş.

Emre-Dylan
06-04-2016, 16:00
Netde gördüm biraz önce sorgulama yapmayın yazıyordu.
Sorgulama yapınca bilgileriniz başkalarının eline geçebilirmiş.

Evet şimdi sorguladım trojan çıktı cde taratıyorum şimdi bizim bilgiler düşmemiş nete. Anne baba kardeşlerim ve benim yok. İsim soyisim taratarak baktım.

golgeoyunu03
06-04-2016, 16:20
Evet şimdi sorguladım trojan çıktı cde taratıyorum şimdi bizim bilgiler düşmemiş nete. Anne baba kardeşlerim ve benim yok. İsim soyisim taratarak baktım.

Trojan mı çıktı?

mmustu
06-04-2016, 16:34
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım "Bilgi sızdırması paralel yapının algı operasyonu adli soruşturma başlatıldı." dedi. Bakan Yıldırım ayrıca bilgilerin sızdırılması ile ilgili TC Kimlik numaralarının değiştirilmesi gibi bir durumun şu an için söz konusu olmadığını söyledi.

ghibli06
06-04-2016, 16:41
sorguladım, 2008 deki adresim çıktı... size ilginç bir olay anlatayım, bilenleriniz vardır, 2010 senesinde bir şebeke çökertildi, 3bin TL karşılığında o zaman için 3 milyon denilen kişinin kimlik adres ve adli sicil bilgilerini CD içerisinde satıyorlardı, avukatlık büroları vs almıştı bu CD leri... 2010 senesinde acilen bir İstanbul seyehatim çıktı, araba kiralayıp gideyim dedim, arkadaşımla beraber bir kiralamacıya gittik, arkadaşımdan kimlik istedi verdi, PC başında bir şeyler yaptı, dedi ki 'size araba kiralamam kusura bakmayın'... dedim hayırdır, 'öyle işte abi sorgulama fazla' dedi... dedim ben kiralayım o zaman, al parasını da peşin, benim kimliği aldı bir şeyler yaptı OK dedi. sonradan parçalar birleşti, araba kiralama şirketleri bu adli sicil dosyalarına bakıp sıkıntılı gördüklerine araç kiralamıyorlardı, bir çeşit GBT ye bakıyorlardı, arkadaşımın o dönem bazı sıkıntıları vardı...

50 milyon kişi inanılmaz bir rakam, şimdi kıvırtıyorlar, partilere bu database i vermiştik seçim zamanı, onlar sızdırmış olabilir diyorlar, ne olursa olsun, devlet halkının özel hayatını koruyamamıştır.NOKTA.

by_hayali
06-04-2016, 16:47
veriler 2010 senesine ait avukatlara ve bazı firmalara satılan database ile aynı. istenildiğinde ulaşılabilinir bir listeydi internete düşmesi baya sıkıntılı bir durum. bunuda paralele bağlayıp sonuçlandırırlar :)

vectra-tuner
06-04-2016, 16:48
Abiler konu dışı olacak ama Kuveyt türk kredi kartını kullanmıyordum bugün hesaba bir baktım , 30 Tl + 30 Tl Turkcell 3D Data yükleme diye İstanbul'dan para çekilmiş ve ilaveten 59 küsür Superonline diye para çekilmiş... Yaklaşık 110-120 tl ...İtiraz formunu doldurdum ve yolladım.. Kredi kartlarınızı sizde pür dikkat kontrol edin.

burkaykalyon
06-04-2016, 16:57
Nerden sorguluyoruz? Sorgulamak için ne yapmak gerekiyor?

lnd_samet
06-04-2016, 17:23
yeter amk ya yeter. valla terk edicem ülkeyi tası tabagı toplayıp be nedir arkadaş yaa.
pedofili bi yanda. vergisi bi yanda
terörü bi yanda.
bilgiler sızdırıldı bi yanda. ne lanet yer oldu yaa.

Evrenoz
06-04-2016, 17:33
İktidar her zamanki gibi pişkin pişkin sıkıntı yok, önlem aldık diyor..

Ulan ne önlem aldın, benim adımla dolandırıcılık yapılsa nasıl engelleyeceksin.. Ama farketmiyor ki.. Arkalarında Buna da inanan, aaa sıkıntı yokmuş diyen organizmalar var sayıca bol bir şekilde..

PiscocuK
06-04-2016, 17:35
sıkıntı yok beyler raaad olun
sizden öğrenecek değiliz hıııammına

Emre-Dylan
06-04-2016, 17:41
Bu sefer durum ciddi abiler bizim bilgiler mevcut değil ama çoğu kişinin var inşallah kimsenin başına bişey gelmez maddi açıdan sıkıntı verebilir.

Evrenoz
06-04-2016, 17:45
Sanki .ik gibi sisitemi Digitürk kurmuş gibi Hükümetin ne suçu var yaaaaeeee'cılar gelmedi mi hala?

Otto_Skorzeny
06-04-2016, 17:55
Nerden sorgulatiyoruz

tremx
06-04-2016, 18:01
yaw bikerede çıksınlar tmm biz oy verdık destekliyoruz ama bu olay gerçekten saçmalık, burada hatalılar, suçlular desinler..ama nerdeeee

arabasızadam
06-04-2016, 18:02
Bilgilerimizin nete düşüp düşmediğini tam olarak nerden sorguluyoruz?

ECD
06-04-2016, 18:05
Adam çıkmış televizyona pişkin pişkin gülerek evine davet ediyor bir de.......................................

Evrenoz
06-04-2016, 18:06
Gerekli tedbir alındı.. Diyor Davutoğlu

Gerekli tedbir'den kastı, bilgileri yayınlayan siteyi Türkiye'den erişime kapatmak. Beyinleri yetmiyor Vpn ya da tunnel sitelerinden yayıncı siteye erişilebileceğine, internette yasak olamayacağına.. Binali de aynı şeyi diyor, ben de var mıyım diye kontrol etmeyecekmişiz..

Bu açıklamaların ve uygulanan tedbirin mesajı açık.. Millet kendini sorgulamasın, ses çıkarmasın.. Bilmezseniz bağırmazsınız. Bilmeyin, sessiz sedasız mal gibi oturun bir köşede..

urukain
06-04-2016, 18:16
abim annem babam çıkmadı neden bir tek benim kaydım çıktı yahu ??

kelalper
06-04-2016, 18:26
Bi kaç cm olduğu bilgisi yazmıo. Eski ev adresim yazıo ama onun dışında herşey var. Recebgiller şuna da bi cevap verin diyecem ama hiç birine cevap vermekle uğraşacağınıza ülke daha çabuk nasıl yok edilir de kurtuluruz diye uğraşıosunuz bilioruz.

ECD
06-04-2016, 18:26
abim annem babam çıkmadı neden bir tek benim kaydım çıktı yahu ??
Nereden sorguladınız?

hndcrx
06-04-2016, 19:02
Banka vb islemler icin DNA ornegi istesinler yakinda

hndcrx
06-04-2016, 19:03
Banka vb islemler icin DNA ornegi istesinler yakinda

İsterler yazacaktim

HKND
06-04-2016, 19:07
Vay arkadaş ülkenin geldiği şu duruma bak, başbakan benim bilgileri de çalmışlar, bakan yıldırım isteselerdi verirdik adresimizi diyerek maytap geçiyor. Bilgilerin 2011 seçimlerinde oy kullanan vatandaşların bilgileri olduğu ve ysk tarafından sızdırıldığı dendi.

Kullanıcı
06-04-2016, 19:21
Bu bilgilerin internete düşüp kolayca ulaşılabilmesi kötü bir durum heleki A.K hükemetinin pişkin pişkin gülüp cevap vermesi ama şöyle bir durumda var bu bilgilere ulaşmak isteyen biraz para ve biraz tanıdıkla kolayca ulaşabilir.
Şöyle anlatayım Bursada bazı kişiler muhtarın kulladığı programı yada benzerini satarlar.Avukatların ayağını gidip 3-5 bin tl arası satılır.(1 bin tl alanda duydum) bu programda bütün bilgileri çıkar başka şehir olması filan farketmez.
Bursadaki Avukatların %80'nin de vardır. İllaki avukat olmaya gerek yok para olsun yeterki

hakan308
06-04-2016, 19:40
Ama hakikaten bakanin dedigi gibi yeni bir mevzu degil bu 2009 secimlerindeki secmelere ait bilgiler bunlar. Neredeyse tum avukatlarda bu bilgiler bulunur, isin yeni kismi internet sitesine bu bilgilerin dokulmesidir

HkN
06-04-2016, 19:54
Eşimin bilgileri var benim yok.

Ben düşündüm niye 2009 seçiminde yokum diye. Sonradan aklıma geldi o zaman askerdim oy kullanmadım.

Ama maalesef kötü durum

DeNNis
06-04-2016, 20:00
valla bu konun üzerine denk gelince şüphelendim.

Garanti Paracard'dan az önce bir mail geldi. dün tarihli 1.480,00 TL nakit çekim işlemi. Müşteri no, kart no, hesap bilgileri, adres, vs herşey doğru ama öyle bir işlem yapmadım. Hesap hareketlerine baktım, öyle bir işlem de gözükmüyor doğal olarak.

Garantiye maili ilettim bakalım ne dicekler.

arda35
06-04-2016, 20:13
Ama hakikaten bakanin dedigi gibi yeni bir mevzu degil bu 2009 secimlerindeki secmelere ait bilgiler bunlar. Neredeyse tum avukatlarda bu bilgiler bulunur, isin yeni kismi internet sitesine bu bilgilerin dokulmesidir

İşte mesele de orada. Avukat kim ki herhangi bir vatandaşın kimlik bilgilerine sahip olsun. Öyle bir hakları yok.
Bu bilgiler uzunca bir süredir piyasadaymış. Bir kısım ahlak yoksunu avukatlar ihbar etmek yerine para verip satın almış listeyi. Yakın zamanda 2-3 bin lira ödeyenler de enayiliğine doymasın. Haybeye para ödemiş oldular.

Sabahtan beri şaka gibi açıklamalar geliyor yetkililerden. Şimdilik yapabileceğimiz tek şey adresimizi değiştirmek sanırım. Diğer tüm bilgilerimiz kim bilir kimlerin eline geçmiştir.

Emre-Dylan
06-04-2016, 20:25
Abi girip sorgulatmayın sakın sitelere anası ağladı pc nin 30 tane trojan var şuan farklı farklı proğramlarla 6. kez taratışım bu sonunda trojanları temizledim sıra truvaya geldi

Evrenoz
06-04-2016, 20:27
Abi girip sorgulatmayın sakın sitelere anası ağladı pc nin 30 tane trojan var şuan farklı farklı proğramlarla 6. kez taratışım bu sonunda trojanları temizledim sıra truvaya geldi

Trojanla Truvanın farkı nedir?

Emre-Dylan
06-04-2016, 20:40
Trojanla Truvanın farkı nedir?

Abi truva çerez olarak geçiyor trojan biraz daha tehlikeli bir virüs diye biliyorum yanılıyorumdur belki. Ama 6 7 yıl önce canım yanmıştı trojan yüzünden masaüstündeki her dosya tek tek gözümün önünden kaybolmuştu o derece tehlikeli bir virüs ve hala temizliğe devam ediyorum. Bu gidişle format atmak zorunda kalacağım sanırım...

Emre-Dylan
06-04-2016, 20:43
Abi truva çerez olarak geçiyor trojan biraz daha tehlikeli bir virüs diye biliyorum yanılıyorumdur belki. Ama 6 7 yıl önce canım yanmıştı trojan yüzünden masaüstündeki her dosya tek tek gözümün önünden kaybolmuştu o derece tehlikeli bir virüs ve hala temizliğe devam ediyorum. Bu gidişle format atmak zorunda kalacağım sanırım...

Edit: Şimdi araştırdım her ikiside aynı anlama çıkıyormuş ama şöyle bir sorun var. Pc de tarattığımda hem trojan virüsü çıkıyor hemde truva çıkıyor neden biri türkçe biri ingilizce anlamış değilim yazılım konusunda zaten berbatım görüldüğü gibi

golgeoyunu03
06-04-2016, 20:50

Nasıl yediniz ki? Siteden bulaşmıyor..

hakan308
06-04-2016, 20:51
İşte mesele de orada. Avukat kim ki herhangi bir vatandaşın kimlik bilgilerine sahip olsun. Öyle bir hakları yok.
Bu bilgiler uzunca bir süredir piyasadaymış. Bir kısım ahlak yoksunu avukatlar ihbar etmek yerine para verip satın almış listeyi. Yakın zamanda 2-3 bin lira ödeyenler de enayiliğine doymasın. Haybeye para ödemiş oldular.

Sabahtan beri şaka gibi açıklamalar geliyor yetkililerden. Şimdilik yapabileceğimiz tek şey adresimizi değiştirmek sanırım. Diğer tüm bilgilerimiz kim bilir kimlerin eline geçmiştir.

Ben satin almadim da kullanmiyorumda. Genellikle cok icra isi yapan meslektaslar kullaniyor. Ahlak yoksunu kelimesi de biraz agir kaciyor. Su anda elimde 2 senet var adamin ismi ve tc kimlik yazili ama adresi yazmiyor bende takip baslatmadan once arkadaslara soracagim adresini mesela. Bilgilerimiz zaten senelerdir birilerinin ellerinde birsey olsaydi coktan olurdu.

Emre-Dylan
06-04-2016, 20:56
Nasıl yediniz ki? Siteden bulaşmıyor..

Hangi siteden baktınız siz? Ben bu siteden baktım kesinlikle girmeyin hphx.4everproxy

Tayfun.O
06-04-2016, 21:08
Dünya Bir eşimiz örneğimiz yok. Helal olsun bize ilklerin ülkesiyiz

slowmotion
06-04-2016, 21:12

İphone da acamiyorum bu linki, acan varmi?

Emre-Dylan
06-04-2016, 21:14
İphone da acamiyorum bu linki, acan varmi?

Abi girmeyin şu siteye anasını mikti bilgisayarın ya 4 5 saattir virüs temizlemeye uğraşıyorum

arda35
06-04-2016, 21:14
Ben satin almadim da kullanmiyorumda. Genellikle cok icra isi yapan meslektaslar kullaniyor. Ahlak yoksunu kelimesi de biraz agir kaciyor. Su anda elimde 2 senet var adamin ismi ve tc kimlik yazili ama adresi yazmiyor bende takip baslatmadan once arkadaslara soracagim adresini mesela. Bilgilerimiz zaten senelerdir birilerinin ellerinde birsey olsaydi coktan olurdu.

Yasal yollardan ulaşmanız gerekiyor normalde. Bu işin sonu yok çünkü.

İcra işlerinde etik değerler biraz farklı sanırım.

golgeoyunu03
06-04-2016, 21:18
Hangi siteden baktınız siz? Ben bu siteden baktım kesinlikle girmeyin hphx.4everproxy

proxy değilde chrome a zenmate eklentisi ile girin giricekseniz..

Kadyr
06-04-2016, 21:20
virüs veriyor

darkmoon
06-04-2016, 21:27
benim bildiğim ve duyduğum belki yalan yanlışda olabilir factoring tarzı ve icra takibi yapan bazı firmalar zaten yıllardır bu sistemdende ilerisini kullanıyormuş direk şahsın mal varlığı dökümüne kadar anne baba abi kardeş eşinin malına mülküne kadar görebiliyormuş.. ne kadar doğru ne kadar yalan bilemem..

barakuda26
06-04-2016, 21:44
link atabilecek varmı sorgulama için ?

bskone
06-04-2016, 22:01
hırsızlara,dolandırıcılara gün dogdu şerefsizler burdan yol alır giderler demedi demeyin.

mustafa_a
06-04-2016, 22:20
Seçmen kaydı olması çok mantıklı,çünkü ben o zaman askerdim ve benim kaydım yok çalınanlar arasında

Maxiboost
06-04-2016, 22:49
ulaştırma bakanı binali yıldırım "bilgi sızdırması paralel yapının algı operasyonu adli soruşturma başlatıldı." dedi. Bakan yıldırım ayrıca bilgilerin sızdırılması ile ilgili tc kimlik numaralarının değiştirilmesi gibi bir durumun şu an için söz konusu olmadığını söyledi.

heeeeaaaaaayyaaaaaaaaaeeeeeehhhhaaaaaaeeeeeeeeeeee aaaaaaaaaaaaeeeeeeeaaa!!!!!!!

hakan308
06-04-2016, 23:31
Yasal yollardan ulaşmanız gerekiyor normalde. Bu işin sonu yok çünkü.

İcra işlerinde etik değerler biraz farklı sanırım.

Yasal yollardan zaten ulasiyoruz. Adam senet getiriyor uzerinde sadece vadesi borclu ad soyadi tc kimlik ve imzasi bulunuyor. Icra takibi yapmak icin mecbur senedi doldurtturuyorum e o zamanda mecburen alakali bi adres yazmamiz gerekiyor anlatabildim umarim.

Tutturdunuz bir etik ahlak gidiyor tamam biz avukatlar sahtekariz sizlerde sutten cikma ak kasik...

Bu arada yukarida bir arkadas yazmis factoringler vs daha ileri bi sistem kullaniyor diye oyle bi sistem yok adamlarin tapu dairelerinde emniyette bankalarda yedirdikleri kisiler oluyor veriyolar tcyi onlardan bilgi topluyolar. Yoksa bilgisayara tcyi gir butun sulalenin mali mulku dokulsun yok oyle bi dunya :)

darkmoon
06-04-2016, 23:57
Bu arada yukarida bir arkadas yazmis factoringler vs daha ileri bi sistem kullaniyor diye oyle bi sistem yok adamlarin tapu dairelerinde emniyette bankalarda yedirdikleri kisiler oluyor veriyolar tcyi onlardan bilgi topluyolar. Yoksa bilgisayara tcyi gir butun sulalenin mali mulku dokulsun yok oyle bi dunya :)

Kesin bir bilgim yok duyum olarak duydum ama olabilir çok kesin konuşmamak lazım..

Kullanıcı
07-04-2016, 00:01
Yasal yollardan zaten ulasiyoruz. Adam senet getiriyor uzerinde sadece vadesi borclu ad soyadi tc kimlik ve imzasi bulunuyor. Icra takibi yapmak icin mecbur senedi doldurtturuyorum e o zamanda mecburen alakali bi adres yazmamiz gerekiyor anlatabildim umarim.

Tutturdunuz bir etik ahlak gidiyor tamam biz avukatlar sahtekariz sizlerde sutten cikma ak kasik...

yedirdikleri tapu daire vb. Adam filan yok bildiğin kendi pc program var ordan ana baba adı mülk oturduğu yer gözüküyor bilgi kesin nettir

Kullanıcı
07-04-2016, 00:02
yedirdikleri tapu daire vb. Adam filan yok bildiğin kendi pc program var ordan ana baba adı mülk oturduğu yer gözüküyor bilgi kesin nettir

Edit:Yasal bir program filan değildir.Yasaktırda para verilerek el altı alınır Kendim avukatın yanında çalıştım ordan biliyorum

hndcrx
07-04-2016, 01:49
benim bildiğim ve duyduğum belki yalan yanlışda olabilir factoring tarzı ve icra takibi yapan bazı firmalar zaten yıllardır bu sistemdende ilerisini kullanıyormuş direk şahsın mal varlığı dökümüne kadar anne baba abi kardeş eşinin malına mülküne kadar görebiliyormuş.. ne kadar doğru ne kadar yalan bilemem..

Faktoring,leasing ve bankaların krediler departmanları kkb kayıtlarına ve merkez bankası istihbarat ekranından sorgulama yapabiliyor ama öyle mal mülk vs... göremez.
Atıyorum kredi başvursunda bulunan kişiler veya kurumların kayıtlarına ulaşılır ama eldeki verilerle(verilerden kastım doğru bilgi için tc no veya vergi kimlik no gereklidir,yoksa sadece isim soy isimle bir sürü kişi çıkar veya çıkabilir)

Sorgulama sonunda da kaç kredi kartı var,ödemeleri düzgün mü,gecikmeli mi,güncel risk durumu vs...bilgiler alınır.Kredi kartının tüm haneleri gözükmez vs...

Yani sadece ad soyad yazarak bişi elde edemez.

hndcrx
07-04-2016, 01:57
tabi şu durumda krediler departmanı çalışanları merak ettiği herkese bakabilir o ayrı:)))

arm
07-04-2016, 03:09
Beyler bu arada 2009 dan beri olan şeyler bunlar, yeni bişey değil ki

Yigit-Y
07-04-2016, 08:00
https://thanksgiving.who.ec/

Baktım şimdi adresim yanlış çok şükür :)

Sonra hükümete sovunce aktroller delleniyor.

Bu nasıl bir rezilliktir.

ghibli06
07-04-2016, 08:44
Beyler bu arada 2009 dan beri olan şeyler bunlar, yeni bişey değil ki

2009 da çalındığını herkes biliyordu zaten ama bu sefer herkesin rahatlıkça erişebildiği bir platforma taşındı, 3 milyon kişi deniyordu 50 milyon çıktı.. haa tabi bu sadece bizim bildiğimiz kısım, üzerimize kayıtlı araçlar ve taşınmazlar, banka hesapları vb bilgilerin çalınmadığını nereden biliyoruz? ki onların da çalındığını telefon dolandırıcılarından rahatça anlayabiliriz... kim çaldı kim yayınladı bilemem, ama görüyorum ki iktidar bunu da hiç üzerine alınmadı, siyasi tarihe yeni bir olgu geldi, bundan sonra kim iktidara gelirse kendisine bir 'paralel yapı' yaratıp bütün suçu onun üzerine atabilir...

iktidarı ölümüne savunanların bile sesi çıkmıyor bu konuda hayırdır? üzerinize şirket kurulup yılda 10milyon fatura kesilmiş olsa suçu yine mi başkasında bulacaksınız?

Cimmeria
07-04-2016, 09:29
Şöyle bir yazı var, hani kimlik bilgileri çalınsa ne olur ehe mehehe diye dolaşan sempatik arkadaşlar bir okusun

Kimlik bilgileri çalınan Erzurumlu çiftçi Köksal Hançer’e İstanbul’da kendi adına kurulan üç naylon şirket nedeniyle haciz üstüne haciz geldi. Hayatı altüst olan, sağlığı bozulan ve hastaneye giden çiftçi Köksal Hançer, tedavi edilmedi. Çünkü, sahte şirketler nedeniyle Bağkur sistemine kaydedilmişti, SGK’dan yararlanamıyordu.

*

Kimlik bilgileri çalınan Çorumlu Ünal Özügüzel, sosyal yardım almak için kaymakamlığa gitti, yabancı uyruklu bir kadınla evli olduğunu ve bir de çocuğu olduğunu öğrendi. Yabancı uyruklu kadından boşanmak için dava açan Ünal Özügüzel, İstanbul ve Antalya mahkemelerinde 70 ayrı dolandırıcılıktan yargılandığını öğrendi.

*

Kimlik bilgileri çalınan İstanbullu Ferruh Memiş, kendi adına 93 adet cep telefonu hattı çıkarıldığını öğrendi. Mahkemeye koşturan Ferruh Memiş, kendi adına telefon hattı çıkaranların, kendilerini polis olarak tanıtıp vatandaşları dolandırdığını, dolandırılan vatandaşların da hattın sahibi olarak görülen Ferruh Memiş’e davalar açtığını öğrendi.

*

Kimlik bilgileri çalınan Manisalı Nuri Noyan, işe girmek için sabıka kaydı almaya gitti, Denizli’de hırsızlık suçundan üç ay hapis cezası aldığını öğrendi.

*

Kimlik bilgileri çalınan Diyarbakırlı Hüseyin Kaya, yedi sene içinde 162 defa yargılandı, 600’den fazla savcılık soruşturması geçirdi, 15 ayrı dosyadan suçsuz yere hapis yattı. İstanbul, Ankara, İzmir, Uşak, Konya ve Gaziantep’teki davalara gidip gelmekten işsiz kaldı.

*

Kimlik bilgileri çalınan Hataylı Ahmet Döner, hırsızlık, kaçakçılık ve sahte araç kiralamaktan sekiz defa ifadeye çağrıldı.

*

Kimlik bilgileri çalınan Kayserili Mustafa Yolcukaya’nın maaşına, kendi adına İzmir’de kurulan şirket nedeniyle haciz geldi.

*

Kimlik bilgileri çalınan Malatyalı zihinsel engelli Turabi Güzel’e, kendi adına açılan telefon hatları nedeniyle 30 bin liralık icra geldi. Turabi’ye ödenen engelli maaşı bloke edildi.

*

Kimlik bilgileri çalınan Konyalı Hüseyin Ceranoğlu, kendi adına kurulan üç hayali şirketten 51 milyon lira vergi borcu olduğunu öğrendi. Altı senedir mahkemede derdini anlatmaya çalışıyor.

*

Kimlik bilgileri çalınan Samsunlu Yusuf Kırman, muayene için hastaneye gidip nüfus cüzdanını verdiğinde, kendisinin Edirne Cezaevi’nde yatıyor olduğunu öğrendi! Derhal suç duyurusunda bulunan Yusuf Kırman, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Edirne’de insan ticareti yapmaktan yargılandığını öğrendi.

*

Kimlik bilgileri çalınan Ispartalı Mehmet Yüceer’e 40 bin liralık haciz geldi. Nedir bu diye kontrol ettirdi, kendisinin Antalya’da ikamet ediyor göründüğünü, bir bankadan kredi çektiğini öğrendi.

*

Uzatmayayım.
Binlerce var.

*

Hani 50 milyon vatandaşın tüm kimlik bilgilerinin çalındığı ve internetten kabak gibi servis edildiği ortaya çıkınca, acaba bi sıkıntı olabilir mi diye merak ediyorsunuz ya… Endişe etmenize gerek yok!

Yılmaz Özdil

delta0o
07-04-2016, 09:42
yılmaz ozdıl klasıklerı :)

ibozum
07-04-2016, 09:52
Benim bilgilerimi de çalmışlar neğ olacak yaauw, adresimi isteselerdi zaten kendim verirdim diye saçma sapan bir cümle kuran kişiler ülke yönetiyor..
Çoğunluk da bunları destekliyor..

Vay halimize.. Saldım çayıra mevlam kayıra..

TorqueTuning
07-04-2016, 10:12
Ülkenin ulaştırma bakanı ve başbakanı bu skandalı tii'ye alıp espri ile karışık kaçamak cevapla sıyırmanın ve şirin görünmenin peşinde. Böyle moronar ülkede bakan ve başbakan! A...K bu sistemin!

kurtbil
07-04-2016, 13:19
2009 da çalındığını herkes biliyordu zaten ama bu sefer herkesin rahatlıkça erişebildiği bir platforma taşındı, 3 milyon kişi deniyordu 50 milyon çıktı.. haa tabi bu sadece bizim bildiğimiz kısım, üzerimize kayıtlı araçlar ve taşınmazlar, banka hesapları vb bilgilerin çalınmadığını nereden biliyoruz? ki onların da çalındığını telefon dolandırıcılarından rahatça anlayabiliriz... kim çaldı kim yayınladı bilemem, ama görüyorum ki iktidar bunu da hiç üzerine alınmadı, siyasi tarihe yeni bir olgu geldi, bundan sonra kim iktidara gelirse kendisine bir 'paralel yapı' yaratıp bütün suçu onun üzerine atabilir...

iktidarı ölümüne savunanların bile sesi çıkmıyor bu konuda hayırdır? üzerinize şirket kurulup yılda 10milyon fatura kesilmiş olsa suçu yine mi başkasında bulacaksınız?

Seslerinin çıkmaması çok normal, çünkü hala takım tutmakla siyasi bir partiye oy vermenin aynı şey olduğunu sanıyorlar. Gol yedik ama ilelebet şampiyon biziz diyorlar içlerinden.

altugkocer
07-04-2016, 13:20
Ben de facebookta şöyle bir gönderi gördüm, çalınan kimlik bilgileriyle neler yapılabileceği hakkında

https://www.facebook.com/kapanciogullari/posts/10153776707439039

Sezgin
07-04-2016, 13:33
Bundan sonra YSK seçmen bilgilerini partilerle paylaşmayacak.
Bu çalınan kimlik bilgileride YSK'nın 2009 seçmen listesinden çalındı.
Gelecek seçimlerde siyasi partiler seçmen listesi ve oy dağılımını göremeyecek.

Düşündürücü.

johnie
07-04-2016, 13:39
Ben de facebookta şöyle bir gönderi gördüm, çalınan kimlik bilgileriyle neler yapılabileceği hakkında

https://www.facebook.com/kapanciogullari/posts/10153776707439039

direk şöyle verelim istersen Altug ;

https://twitter.com/aka_parantez?s=08

altugkocer
07-04-2016, 13:45
direk şöyle verelim istersen Altug ;

https://twitter.com/aka_parantez?s=08

Eyvallah bu daha iyi oldu :)

VTec_king
07-04-2016, 14:12
ben bütün şifrelerimi değiştirmekle başlıcam işe ,sonrasında bankalara dilekçe vericem beni görmeden kesinlikle ne bir kredi ne bir hesap açımı nede başka bir işlem yapmayın diye

omerce
07-04-2016, 15:48
İşin özü Allah yardımcımız olsun. Halimiz gerçekten içler acısı. Bu kadar sistem açığı bu kadar cahil insanla birleşirse olacağı buydu zaten. Birde adam proxy engelliyor siteye türkiyeden giriş olmasın diye :) Şaka gibi bir ülkede yaşıyoruz

slowmotion
08-04-2016, 16:40
Bu 1.4gb dosyayi indiren varmi?

KÖROĞLU
08-04-2016, 17:07
İlk günden bizim bir iş arkadaşımızı aradılar. 18 dk konuşup sigorta poliçesi yaptırmışınız şu kadar borcunuz var icraya verildiniz ödeme yapın gibi zırvalar söylemişler.

Aynı gün 2 kişiyi aynı bahaneyle tekrar aramışlar, hatta bir arkadaşın akrabası vermiş kart bilgilerini 700 çekmişler karttan.

Kimseye kart no - son kullanma tarihi ve cvc kodu vermemek lazım.

camsemih
08-04-2016, 19:22
e devletten araç sorgulamada kapandı artık dolandırıcılıklar hardcore olacak

slowmotion
08-04-2016, 20:51
e devletten araç sorgulamada kapandı artık dolandırıcılıklar hardcore olacak

Bu hic iyi olmadi...

EREN34
09-04-2016, 07:40
Yılmaz Özdil gayet güzel, bir "salak"ın bile rahatça anlayabileceği dilde yazmış. Gerçi "salak" olmak için bile bir beyin gerekiyor. Bunlara oy verenlerde o da yok.

Resmen tedirginlik içindeyken dün aklıma bir durum geldi. Umarım benim gibi şanslı arkadaşlar da aramızda boldur.

Bilgilerin güncellik tarihi ile 2014 arası Allah korudu.
2014te benim kimliğim arka kısmındaki bilgilerin büyük bir kısmı değilti. Elle tutulur tek durum bu malesef.

VTec_king
09-04-2016, 09:16
dün gece yapıkredi internet bankacılıgına gireyim dedim şifreyi kabul etmedi yeniden oluşturdum sanırım banka şifreleri kaldırdı yeniden oluşturma istedi
şu an bir sıkıntı yok

DOHC
09-04-2016, 09:39
http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/kaldirimdaki-yuzlerce-vatandasin-kimlik-numarasi-polisi-harekete-gecirdi-1175143/

blumenberg
09-04-2016, 10:07
bi de böyle bişey var

http://i67.tinypic.com/23krcjk.jpg

powERS
09-04-2016, 12:54
geçen bir yerde okumuştum. sitelerde orada burada bilgilerimizi aramamız bir uyaran, paratoner etkisi gibi olabilirmiş. yani ismimizi bilgilerimizi aratmamız kötü niyetli kişilere kendimizi teyid etmemiz gibi olabilirmiş. o yüzden bu gibi yerlerde bilgilerimizi aramamamız gerektiği yazıyordu bu da farklı bir dipçe olsun.