PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yurt disindan alinan araci misafir plakaya cevirmek

enes_srb
09-05-2016, 21:26
Arkadaslar Haziran da yurt disindan arac getirmeyi dusunuyorum , misafir plakaya nasil ceviriliyor arac biraz sorusturdum pek bisey bulamadim burdan bilgisi olan var mi ? (mavi kartliyim suan).

johnie
09-05-2016, 21:39
Sende bi R34 getir kardeşim, Sahibindene ilan aç sonra :D

Şaka bir yana, bir türlü açıklamadı getirenler...

enes_srb
09-05-2016, 22:00
Sende bi R34 getir kardeşim, Sahibindene ilan aç sonra :D

Şaka bir yana, bir türlü açıklamadı getirenler...
Baska bisey getiriyim Tr de tek olmazsa olmaz :D ben ugrasmazdim normalde ama butce sinirli olunca ve spor biseye binmek istiyorum acikcasi 25.000 euro ya m3 e binmek varken golfe binmek istemiyorum

Emre-Dylan
09-05-2016, 22:18
Baska bisey getiriyim Tr de tek olmazsa olmaz :D ben ugrasmazdim normalde ama butce sinirli olunca ve spor biseye binmek istiyorum acikcasi 25.000 euro ya m3 e binmek varken golfe binmek istemiyorum

rx7, nsx, r34, r33 400r ve s15 filan nokta atışı olur :)

enes_srb
09-05-2016, 22:26
rx7, nsx, r34, r33 400r ve s15 filan nokta atışı olur :)

Sirbistan da bulamayiz bunlardan :)

onursumer
09-05-2016, 22:55
donanım haberde konusu var çok zor gozukmuyor

http://forum.donanimhaber.com/m_93853290/tm.htm

blumenberg
10-05-2016, 03:26
öncesinde bankadan teminat mektubu almanız gerekli getireceğiniz aracın kasko değerine göre biçilen miktar kadar. işlemleri kendiniz yapmak istiyorsanız gümrükten ve türkiye turing kurumundan bilgi alabilirsiniz, hangi evrakların hazırlanması gerektiğine dair.

ben aracı firma kullanıyorum, kendileri herşeyi hallediyorlar.

getireceğiniz aracın marka ve modelini söylerseniz size ne kadar teminat vermeniz gerektiği ile ilgili bilgi verebilirim.

enes_srb
10-05-2016, 07:20
öncesinde bankadan teminat mektubu almanız gerekli getireceğiniz aracın kasko değerine göre biçilen miktar kadar. işlemleri kendiniz yapmak istiyorsanız gümrükten ve türkiye turing kurumundan bilgi alabilirsiniz, hangi evrakların hazırlanması gerektiğine dair.

ben aracı firma kullanıyorum, kendileri herşeyi hallediyorlar.

getireceğiniz aracın marka ve modelini söylerseniz size ne kadar teminat vermeniz gerektiği ile ilgili bilgi verebilirim.
e92 m3 getirtmek istesem ne kadar tutar teminat bedeli bide araci ben bulsam o aracida getiriyolar degil mi

blumenberg
10-05-2016, 09:39
e92 m3 getirtmek istesem ne kadar tutar teminat bedeli bide araci ben bulsam o aracida getiriyolar degil mi

getireceğiniz aracı burada yabancı futbolculara vs satabilmek için daha üst birşeyler alsanız sizin yararınıza olur, coupe bir otomobili Türkiye'de satmak o kadar kolay olmuyor, bmw o yüzden satılmıyor, ama bir porsche olsa daha kolay satılır diye düşünüyorum.

mesela 2011 e92 m3 için istenen teminat bedeli: 117bin TL
2008 için ise:79bin TL

enes_srb
10-05-2016, 10:13
getireceğiniz aracı burada yabancı futbolculara vs satabilmek için daha üst birşeyler alsanız sizin yararınıza olur, coupe bir otomobili Türkiye'de satmak o kadar kolay olmuyor, bmw o yüzden satılmıyor, ama bir porsche olsa daha kolay satılır diye düşünüyorum.

mesela 2011 e92 m3 için istenen teminat bedeli: 117bin TL
2008 için ise:79bin TL
120 k sinirim var porsche Cayenne alabilirim heralde bu fiyata bizim ordan ama teminat bedelini arsa daire seyleri gosterebiliyo muyuz ? nakitim kalmiyor cunku biraz sacma olabilirde yinede sormak istedim

blumenberg
10-05-2016, 10:27
bankadan teminat mektubu alabilmek için ya nakit ya da gayrimenkul gösterebilirsiniz, fakat nakit harici olanlarda bankaya ödemeniz gereken meblağ artıyor. ben mesela 0.5 veriyordum yıllık olarak. bir tanıdığım hiç vermiyor, o sizin banka ile münasebetinize bağlı biraz da.