PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başka hesaba para yatırırken en ucuz banka hangisi?

SpeedlinE™
22-05-2016, 16:22
İng
Ziraat
Finansbank
Garanti var

ckrc
22-05-2016, 16:33
Enpara kullanıyorum, havale ücreti vs almıyorlar.

Nightfish
22-05-2016, 16:37
Garanti internet şubesi kullanıyorum. Ne havale ne EFT hiç ücret ödemedim bu zamana kadar.

Eren G.
22-05-2016, 16:39
Enpara herseyiyle en guzeli. Faizleri, dovizlerin guncel fiyatlari, hesap isletim yok tonla kampanyasi var, aylik 4 kere baska atmlerden ucretsiz para cekme, zaten islem ucreti yok mis.

Low-Rider
22-05-2016, 16:42
Enpara dan ucuzu yok çünkü Enpara ücret almıyor

Ben çok memnunum yaklaşık 6aydir kullanıyorum

ozans
22-05-2016, 16:49
İş bankası/işcep de ücretsiz.

SpeedlinE™
22-05-2016, 16:55
Bu arada not düşmemişim 17 yaşındayım atm den babamın tc no ile halledebilirim ancak :(

STHL
22-05-2016, 18:35
en para. günlük faiz vs var aidat ve havale hicbir ücret yok.

TigeR
22-05-2016, 19:40
Hesap işletim ücreti var mı enparada?

ckrc
22-05-2016, 19:53
Hesap işletim ücreti var mı enparada?

Bildiğim kadarı ile hayır.

Redfish16V
22-05-2016, 20:01
bu enpara iyiymiş araştırmakta fayda var..yapıkredi bu konuda çok canımı sıkıyordu bu aralar bu iyi oldu :D

Kahn23
22-05-2016, 20:15
Garanti bankası hesabınız varsa iGaranti uygulamasını da yükleyin. Ana hesaptan igaranti'ye hesaplarım arası havale yaparsanız ordan yapacağınız havale-eft işlemine ücret alınmıyor.

MBuğra
22-05-2016, 20:19
En ucuz yurtdisina para havale yontemi nedir? Bilen var mi :)

Mutu
22-05-2016, 20:20
En ucuz yurtdisina para havale yontemi nedir? Bilen var mi :)

PAypal olabilir. =)

MBuğra
22-05-2016, 20:21
PAypal olabilir. =)

UPT diye PTT'nin bir sistemi varmis ama ne ne degildir daha ogrenemedim :)

SpeedlinE™
22-05-2016, 20:40
Bu bahsettiğim bankalar mevcut sadece de is bankası 6tl kesiyor başka hesaba yatirirken.onun harici bildiğim banka yok.10tl kılıf aldım da para yatiracagim hesaba net üzerinden olmaması lazim :)

HKND
22-05-2016, 21:16
Ziraat eft'de 1,9TL alıyor.

2jz
22-05-2016, 21:59
Enpara ve işcep ücret almıyor.

Nightfish
22-05-2016, 22:03
Bu bahsettiğim bankalar mevcut sadece de is bankası 6tl kesiyor başka hesaba yatirirken.onun harici bildiğim banka yok.10tl kılıf aldım da para yatiracagim hesaba net üzerinden olmaması lazim :)

Parayı herhangi bir bankanın internet şubesini kullanan bi arkadaşına veriyorsun, o gönderiyor :) En ucuz yöntem bu gibi senin durumunda.

TolgaUs
22-05-2016, 23:19
İng e tıruncu hesap 12.50 gecelik faiz.
Eft havale hiü yok.

Eren G.
23-05-2016, 00:12
İng e tıruncu hesap 12.50 gecelik faiz.
Eft havale hiü yok.

ing turuncuda yıllık hesap işletim ücreti v.s var mı ? otomatik talimat felam gerekiyor diye okudum sanki

ahmet3425
23-05-2016, 00:21
Iscep benden ucret aliyor eft 4.5 lira, cep telefonuna havale 1.25 yda 1.75 sizden nasil almiyor anlayamadim ?

TigeR
23-05-2016, 01:00
Bildiğim kadarı ile hayır.

Peki bu enparada banka kartı veriyor mu yoksa sadece internetten mi?

Mutu
23-05-2016, 01:02
Peki bu enparada banka kartı veriyor mu yoksa sadece internetten mi?

Veriyor banka kartı.

Raindrops
23-05-2016, 01:04
Iscep benden ucret aliyor eft 4.5 lira, cep telefonuna havale 1.25 yda 1.75 sizden nasil almiyor anlayamadim ?

Son 3 havalede benden de 1,5 tl kesmeye başladı

5500
23-05-2016, 01:55
enparayı çok uzun süredir kullanıyorum. on numara beş yıldız

ozans
23-05-2016, 02:18

Belki maaş hesabı diyedir bilemedim.

chatlaxs
23-05-2016, 02:52
enpara havale eft ücreti vs yok
cepteteb havale eft ücreti vs yok + olarak kredi kartı da alabilirsiniz

Ers
23-05-2016, 06:55
En para candır. işcep in kampanyası geçicidir. ing de 1 aylık variyor o oranladı diye biliyorum. ilk seneden beri kullanıyorum en parayı sıfır sıkıntı sıfır masraf.

Ers
23-05-2016, 06:57
https://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/e-turuncu-faiz-oranlari

ing 1 yıllık mış. hoş geldin faizi adı altında en para sürekli.

B-Devi
23-05-2016, 08:02
Enpara; müşterisi üzerinden haksız kazanç elde etmeyen tek hesap !

Fazla düşünüp yaşlanmaya gerek yok :)

TolgaUs
23-05-2016, 08:14
ing turuncuda yıllık hesap işletim ücreti v.s var mı ? otomatik talimat felam gerekiyor diye okudum sanki

Yok hayırnhiç birşey gerekmiyor. Enpara kullananlara yazık diyorum ben sadece :) 12.50 dururken 10.50 alıp susuyorlar. 0.10 puan için bile banka değiştiriyorum ben.

CRX
23-05-2016, 08:15
cepteteb ten çok memnunum, herşeyi bedava çözüyorum.

sahnnn
23-05-2016, 08:58
Yaklaşık 2,5 yıldır en para kullanıyorum hiçbir şekilde ücretlendirme yok. Hatta bi keresinde kartım klonlanmıştı bütün paramı çekmişti ş.refsizler en para 1 hafta içinde bütün parayı geri yatırmıştı.

sahnnn
23-05-2016, 09:00
Edit Enpara 10.50 değil 12,40 veriyor

mrtngn
23-05-2016, 11:53
Kuveyttürk'te internet şubesinden hiçbir masraf almıyor..Onuda araştırabilirsiniz

Ome_RS
23-05-2016, 14:51
Garanti internet şubesi kullanıyorum. Ne havale ne EFT hiç ücret ödemedim bu zamana kadar.

Ben yıllardır garanti kullanıyorum. Cep şube de var. Hatta her içimi cep şubeden yaparım.
Kirayı da maaş yatınca direk cep şubeden yolluyorum. Geçen sene 2.5tl ücret alıyordu şimdi yıl başı sonrası 2.90tl oldu. Garanti den iş bankasına yolluyorum.
Ücretsiz olması için ne yapmak gerekli?
Platinium kartım var aylık kk için 2000 altında ödemem yok denebilir.

skunk11
23-05-2016, 15:15
Eft havale ücreti vs. için müşteri hizmetlerini arayıp ben sizinle şu sebepten dolayı çalışmayı bırakıyorum X bankaya geçiyorum gerekli iptal formlarını doldurun tarzı bir konuşma yapın :) Sizin de bedava olsun (garanti için diyorum) ben de aynı şekilde yapmıştım kapatmadan önce, 2 arkadaşım da

Low-Rider
23-05-2016, 15:26
Bazı bankalar dışında ücretsiz olması için ya maaş müşterisi olacaksınız ya da bildiğim kadarıyla otomatik ödeme talimatı vs vermeniz lazım.

skunk11'in yazdığı yol da denenebilir.

Garanti maaş müşterisiyken 2.5 sene 1 lira ödemedim, anlaşma bittiği gün ücret almaya başladılar.

İşbankası maaş müşterisiyim, maaş'ın yattığı hesaptan ücret almıyor ama başka bir hesap açarsam ondan hesap alıyor.

enpara'ya geçtim huzura erdim, saçma sapan kesinti yok ücret yok.

Orcun_Simsek
23-05-2016, 19:39
Bu tarz konuları hangi forumda görsem üşenmeden yazıyorum. Enpara bu işte 1 numara.
Başvuru yapıyorsunuz adamlar ayağınıza kadar geliyor. 5 dk içinde gerekli olan işlemleri halledip kartınızı da teslim edip gidiyorlar.
Müşteri hizmetlerini arayıp da daha 1 kez bile telefonda beklediğimi hatırlamıyorum.
Havale , EFT , hesap işletim ücreti gibi saçma sapan ücretler yok herşey ücretsiz.
Zaman zaman güzel kampanyalar yapıyorlar. Benim ilk kullanmaya başladığımda internet üzerinden yapılan alışverişlerde %20'si iade diye bir kampanyaları vardı. 500 liralık bir ürün aldım. Kısa bir süre sonra 100 lira tekrar hesabıma geldi.
Hesabınızda bulunan para , hesabın hareketleri ve kredi notunuza göre kredi çekmeniz birkaç dakika sürüyor. Çok acil sıkıştığımda 2500 TL ve 2000 TL olmak üzere 2 kez kredi başvurusunda bulundum. ikiside birkaç dakika içinde hesaba yüklendi.

Bu güne kadar beni sıkıntıya düşüren 1 tek noktası oldu oda bankada işlem yapamamak. Hangi finans şubesine giderseniz gidin burada işlem yapamıyoruz sadece atm'den yapabilirsiniz gibi bir cümle ile karşılaşıyorsunuz. Aslında öyle değil. Bir çok kez bankada işlem yaptım fakat hala banka personeli zorluk çıkarıyor. Aslında bi yönden de haklılar bu hizmeti banka şubesi olmadığı , şube personeli olmadığı için bu kadar avantajlı olarak sunuyorlar. Elbette işlemleri bankada yaptığınızda hizmet amacı dışına çıkmış oluyor. Ha tabi şube ihtiyacınızda sadece hesaptan yüksek tutarda para çekmek istediğinizde oluşuyor. Aslında bununda çözümü var. Müşteri hizmetlerini arayıp günlük para çekme limitinizi arttırabiliyorsunuz. Yinede atm başında bekleyip 2bin - 2bin parça parça para çekmek pek hoşuma gitmiyor.

B16
23-05-2016, 20:08
Bu tarz konuları hangi forumda görsem üşenmeden yazıyorum. Enpara bu işte 1 numara.
Başvuru yapıyorsunuz adamlar ayağınıza kadar geliyor. 5 dk içinde gerekli olan işlemleri halledip kartınızı da teslim edip gidiyorlar.
Müşteri hizmetlerini arayıp da daha 1 kez bile telefonda beklediğimi hatırlamıyorum.
Havale , EFT , hesap işletim ücreti gibi saçma sapan ücretler yok herşey ücretsiz.
Zaman zaman güzel kampanyalar yapıyorlar. Benim ilk kullanmaya başladığımda internet üzerinden yapılan alışverişlerde %20'si iade diye bir kampanyaları vardı. 500 liralık bir ürün aldım. Kısa bir süre sonra 100 lira tekrar hesabıma geldi.
Hesabınızda bulunan para , hesabın hareketleri ve kredi notunuza göre kredi çekmeniz birkaç dakika sürüyor. Çok acil sıkıştığımda 2500 TL ve 2000 TL olmak üzere 2 kez kredi başvurusunda bulundum. ikiside birkaç dakika içinde hesaba yüklendi.

Bu güne kadar beni sıkıntıya düşüren 1 tek noktası oldu oda bankada işlem yapamamak. Hangi finans şubesine giderseniz gidin burada işlem yapamıyoruz sadece atm'den yapabilirsiniz gibi bir cümle ile karşılaşıyorsunuz. Aslında öyle değil. Bir çok kez bankada işlem yaptım fakat hala banka personeli zorluk çıkarıyor. Aslında bi yönden de haklılar bu hizmeti banka şubesi olmadığı , şube personeli olmadığı için bu kadar avantajlı olarak sunuyorlar. Elbette işlemleri bankada yaptığınızda hizmet amacı dışına çıkmış oluyor. Ha tabi şube ihtiyacınızda sadece hesaptan yüksek tutarda para çekmek istediğinizde oluşuyor. Aslında bununda çözümü var. Müşteri hizmetlerini arayıp günlük para çekme limitinizi arttırabiliyorsunuz. Yinede atm başında bekleyip 2bin - 2bin parça parça para çekmek pek hoşuma gitmiyor.

Kesinlikle en para. Ben 7 bin TL çektim atmden tek seferde. Günlük limit 7 bin olması lazım. Ayrıca enparaya atmden döviz yatırıp çekebiliyorsunuz

TolgaUs
23-05-2016, 21:02
Kesinlikle en para. Ben 7 bin TL çektim atmden tek seferde. Günlük limit 7 bin olması lazım. Ayrıca enparaya atmden döviz yatırıp çekebiliyorsunuz

En para günlük çekim limiti 15 bin TL. 7.500 TL Kartlı 7.500 TL Kartsız.

Ome_RS
24-05-2016, 08:43
Bazı bankalar dışında ücretsiz olması için ya maaş müşterisi olacaksınız ya da bildiğim kadarıyla otomatik ödeme talimatı vs vermeniz lazım.

skunk11'in yazdığı yol da denenebilir.

Garanti maaş müşterisiyken 2.5 sene 1 lira ödemedim, anlaşma bittiği gün ücret almaya başladılar.

İşbankası maaş müşterisiyim, maaş'ın yattığı hesaptan ücret almıyor ama başka bir hesap açarsam ondan hesap alıyor.

enpara'ya geçtim huzura erdim, saçma sapan kesinti yok ücret yok.

Valla yaklaşık 9 senedir garanti maaş müşterisiyim tek sağladıkları avantaj yıllık ücret alınmaması. Onu da alıyorlar ama arayıp iptal ettiriyorum.
Bu eft için bir şansımı deneyeyim.
Ayrıca şu enparayı da biraz araştırayım daha öncede çok övmüştü kuzenim flan.

Low-Rider
24-05-2016, 08:48
Valla yaklaşık 9 senedir garanti maaş müşterisiyim tek sağladıkları avantaj yıllık ücret alınmaması. Onu da alıyorlar ama arayıp iptal ettiriyorum.
Bu eft için bir şansımı deneyeyim.
Ayrıca şu enparayı da biraz araştırayım daha öncede çok övmüştü kuzenim flan.

Maaş müşterisi olupta ücret ödememek biraz da işyerinin bankayla yaptığı anlaşmaya bağlı.

Kısa bir süre YKB ile çalışmıştık, onlar mesela maaş müşterisi olduğumuz halde ücret kesiyordu.

brs852
24-05-2016, 12:39
internet bankacılığı her zaman en ucuzudur.

erhanarici18
08-02-2019, 08:36
arkadaşlar bi hort yapalım yeni konu açmayayım dedim
şu an için en ideal banka hangi bankadır lanet olasıca garantiden kurtuldum artık
neredeyse elimize nakit hiç geçmiyor artık herşeyi telefondaki 1 ve 0 lar ile hallediyoruz
maaş müşterisi değilim şahıs firmasıyım buna göre
fatura ödemelerinden komisyon almayan
havale eft işlemlerinde komisyon almayan
altın döviz alım satım işlemlerinde makası minimum olan
borsa işlemlerinde en az komisyon alan
kart aidati gibi ıvır zıvır kesintileri olmayan en ideal banka hangi bankadır

Arda_7
08-02-2019, 10:18
şu an için en ideal banka hangi bankadır lanet olasıca garantiden kurtuldum artık
neredeyse elimize nakit hiç geçmiyor artık herşeyi telefondaki 1 ve 0 lar ile hallediyoruz

Kuveytturk

sasuta
08-02-2019, 10:36
Tek kelime ile, Enpara

sinanbaysal
08-02-2019, 10:44
Herkesın belırtmıs oldugu gıbı kesınlıkle enpara . Etrafımda herkes kullanıyor hemen hemen. Hesap ısletım ucretı yok, havale eft ucretı yok, kart aıdatı yok. Ayrıca kart aıdatı kesmek yerıne daha 100 tl kart aıdatı verıyor, hesabında para varsa faıze koymak ıstersen gunluk guzel faızı var. mesela 10 bın lıraya gunde 5.80 tl gibi bi faiz veriyor. En guzel tarafı musterı hızmetlerı. Adamlar sankı balla konusuyolar. Cok kez ısım dustu her biri öyle. Ve anında baglanabılıyorsunuz. Istersenız deneyın :) Daha say say bıtmez :)

slowmotion
08-02-2019, 10:45
Bende en para ve senin bankan kuveyttürk var. diğer bankalarda var. yavaş yavaş en paraya kaydım. kuvettürk dolar işlemlerinde avantajlı duruyor. ama çok al sat yapan biri değilseniz bence en para yeter size. hatta düzenli harcamalarda harçlık bile veriyor :D

gcapraz
08-02-2019, 10:52
4 yildir enpara. diger bankalari kapattim tek bankaya dusurdum.

SpeedlinE™
08-02-2019, 10:56
ana konum hortlamış :D

valla ziraat bankası bile sanal işlemlerde 4.50 lira alıyor. Yahu her şey sanaldan ne parası?

enparaya geçicem işlemler ücretsiz valla en azından.....

Redfish16V
08-02-2019, 11:24
Kuveyttürk & Enpara kullanıyorum.Kuveyt'in atm sayısı az olduğundan enpara daha avantajlı oluyor tabi.

sword
08-02-2019, 11:45
en para 3 senedir memnunum.. kkartıda var aidat vermeyi bırak o bana aiıdat veriyor :)

rebelh
08-02-2019, 11:59
evet en para ama o genel müdür yardımcıları kafasına bez bandana takıp fb basket maçına gittiğinden beri tüm ailemin en paradaki(3 hesap) kapattırdım
bir daha da dönmem isterlerse para dağıtsınlar ki kredi kartı kullanana dağıtıyorlar
3e 5e ite köpeğe muhtaç değiliz çok şükür

karekter önemli bir şey..
http://i64.tinypic.com/2hgerfm.jpg

siyah beyaz devam..

rebelh
08-02-2019, 12:01
yanlış anlaşılmasın "Beşiktaşlılar" için it köpek bunlar sizin kullanıyor olmanız sizi ite köpeğe muhtaç etmiyor
o cümlem yanlış anlaşılabilir ama edit yok
kendi adıma bu resimdekiler benim için it köpek kadar kıymetli değiller
o yüzden ite köpeğe muhtaç değilim yazdım şahsi bir görüş benim için..

Melih-Ö
08-02-2019, 17:19
En para devam :)

chatlaxs
08-02-2019, 17:43
Enpara - Cepteteb gerisine gerek yok :)

Kahn23
08-02-2019, 20:33
Papara.
Kafadan eft saatlerini es geçiyorsun.

Furkan AKDEMİR
09-02-2019, 01:08
Enpara candır. Nerdeyse çıktığı günden beri kullanmaktayım. Param günlük birikim hesabında duruyor, Her ay ayın enparalısı oluyorum. Daha havale ücreti, hesap işletim ücreti almamalarına rağmen ben enparadan her gece faiz alıyorum. Şubesiz bankacılıkta çığır açan bankadır kendileri.

erhanarici18
09-02-2019, 10:04
arkadaşlar teşekkürler herkese yorumları için
sanırım enpara en favori şu an için
teb den bilgi aldım fatura ödeme komisyonu havale eft ücreti yok fakat kredi kartından yıllık ücret kesiyolarmış
bide kuveyttürk var atm sayısı çok az acil durumlarda atm aramak sıkıntı
yinede kuveyttürkü de araştıracağım
en para müşteri hizmetlerini davet edelim gelsin bakalım
bulunduğumuz yere kadar gelip işlemleri yapmalarıda ayrı bi cezbedici

Arda_7
09-02-2019, 13:59
arkadaşlar teşekkürler herkese yorumları için
sanırım enpara en favori şu an için
teb den bilgi aldım fatura ödeme komisyonu havale eft ücreti yok fakat kredi kartından yıllık ücret kesiyolarmış
bide kuveyttürk var atm sayısı çok az acil durumlarda atm aramak sıkıntı
yinede kuveyttürkü de araştıracağım
en para müşteri hizmetlerini davet edelim gelsin bakalım
bulunduğumuz yere kadar gelip işlemleri yapmalarıda ayrı bi cezbedici

Kuveytturk senin bankan istediginiz yere gelip hesap açabiliyor
Hesap işletim ücreti
İnternet mobil şubeden yapılan havale eft ucretsiz
Faturalarda komisyon yok
ATM kartı Kredi kartı ücreti yok

Arda_7
09-02-2019, 14:00
Hep işletim ücreti yok editi
Ayrica 5/24 doviz altın al sat yapabiliyorsun genelde marjlar uygun

BAT9
09-02-2019, 17:37
7 ay enparada çalışan biri olarak rahatıklıkla söyleyebilirim Enpara'da masraf alınmıyor zaten evinize veya işyerinize gelen müşteri temsilcisinin vereceği sözleşme de madde olarak yazar.

Çağrı hizmetine bile maksimum 45 saniyede bağlanılabiliyor.
Günlük atm para çekim limitide 7.500 TL'idi. Çoğu müşteri bundan dolayı başvuruyordu.

Başvurursanız sizden uygun zaman için randevu alınır ev veya iş adresinizde ziyaret edilirsiniz ve kartınız teslim edilir.

Yigit-Y
09-02-2019, 17:53
Enpara candır...

Drive Fast
09-02-2019, 18:02
İş bankası/işcep de ücretsiz.

bende işcep kullanıyorum benden alıyor namussuzlar başka bankaya 10 lira iş bankasına 3 lira nasıl ücretsiz yapıyoruz :)

erhanarici18
09-02-2019, 20:31
7 ay enparada çalışan biri olarak rahatıklıkla söyleyebilirim Enpara'da masraf alınmıyor zaten evinize veya işyerinize gelen müşteri temsilcisinin vereceği sözleşme de madde olarak yazar.

Çağrı hizmetine bile maksimum 45 saniyede bağlanılabiliyor.
Günlük atm para çekim limitide 7.500 TL'idi. Çoğu müşteri bundan dolayı başvuruyordu.

Başvurursanız sizden uygun zaman için randevu alınır ev veya iş adresinizde ziyaret edilirsiniz ve kartınız teslim edilir.

7500 limit iyiymiş

BERKİN
10-02-2019, 11:29
Garanti oneda da eft havale faturalara bende ödemiyorum bazı saçma sapan şeyleri dışında memnunum garanti one app sinden