PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metro turizm rezilligi

Wankel Batu
25-05-2016, 19:08
Arkadaslar bu metronun kim bilir kacinci olayi ama bukadari da pes artik.
Bu insanlarin anasi kiz kardesi yok mu ?
Allah binbir turlu belasini versin

Wankel Batu
25-05-2016, 19:08
bilmeyen arkadaslar olabilir ben haberi paylasmaya utandim yazamadim googleye yazip ogrenebilirler

Victiz
25-05-2016, 19:10
yazacak kelime bulamıyorum. rezillik, utanç verici.

16EC813
25-05-2016, 19:13
Konunun içeriğini anlamadım ama genel itibari ile hepsi aynı *** ben her hafta bir iki defa seyehat ediyorum otobüslerle maalesef şehir içi minübüsler gibi olmuş hepsi bitek korna çalıp yoldan yolcu almadıkları kalmış

evedüşenkaldırm
25-05-2016, 19:14
Bende ilk sözlükte gördüm. Troll sanmıştım ama basınada yansıdı artık.
Söylenicek bişey yok birde muavin serbest bırakılmış. Yazıklar olsun.

Eren G.
25-05-2016, 19:16
Bu sene de turizmde yuksek kalite odulunu garantilemislerdir iste serefsizler.

fthdrn
25-05-2016, 19:17
https://eksisozluk.com/uyuyan-yolcunun-suratina-bosalan-metro-muavini--5116345
Benim kanım dondu. Bunu yapana türlü işkenceler yapmak isterim. Furkan skyhawk da bana eşlik eder. Hadım ediceksin dicem de ülkede hukuk namına pek bir şey olmadığı için ibretle izliyoruz. Kullanmayın abi 10 lira fazla verin şu yalama şirketi kullanmayın.

burakgunay
Serbest bırakmaları tek şartla iyi olur, bırakın kızın babası sevdiği abisi kim varsa cezasını versin onu da serbest bırakacaksaniz eyvallah ama yoksa adaletini ******

Kahn23
Otobüs taşımacılığı bu ş*refsiz Metro Turizm sahibi yüzünden dibe vurdu.
Yapanı da fazla yaşatmazlar inş.

kesici
25-05-2016, 19:20
Anlatılmayacak birşey yok, yolcu kişisi kız uyurken muavin şerefsizi kızın yanında kendini tatmin ediyor ve erkeklik südünü kızın suratına boşaltıyor. Olay bu. Trajikomik bir tarafı da şu var, olay jandarmaya bildiriliyor ve otobüsteki avukat kızın yüzünü temizlememesi için ona söylemde bulunuyor. Jandarma gelene kadar o halde bekliyor kız. Hani absürd bir erotik hikaye üretsen bunu üretirsin ama akıl mantık almaz böyle bir olayın yaşanacağına. Muavin serbest, adamı neyle yargılıcaksın ben kestiremedim, lanet olsun bu memleketin insanına. Artı olarak cinsel açlığın çekildiği bir ülkedeyiz, eminim şerefsiz pişman değildir bunu yaptığına. Her gün bu milletten daha da çok utanıyorum, beş para etmeyen insan topluluğu olduk.

Wankel Batu
25-05-2016, 19:23
bir insan buna nasil cesaret edebilir aklim almiyor nasil bir saplinliktir bu
2 senedir boyle olaylar da fazlasiyla artis var saplinlik , sapiklik sayisi gittikce artiryor.
Sonumuz hayrolsun.

huseyinturk
25-05-2016, 19:24
metronun otobüsünde olması, olayın yeri zamanı pek önemli değil bu nasıl bir sistemdir o şerefsiz serbest kalabiliyor?

Şimdi muhtemelen muavinlik yapamıyacak bir daha, gittiğiniz kafede belki size sevdiğinize çay getirecek, kaldığınız otelde odanızı temizleyecek....

MCN21
25-05-2016, 19:25
Dİrek kolunu bacağını cinsel organını kesiceksin böylelerinin hayatları boyunca sürünücekler

KÖROĞLU
25-05-2016, 19:27
Konunun içeriğini anlamadım ama genel itibari ile hepsi aynı *** ben her hafta bir iki defa seyehat ediyorum otobüslerle maalesef şehir içi minübüsler gibi olmuş hepsi bitek korna çalıp yoldan yolcu almadıkları kalmış

Uzun uzun yazmıştım ama tam argo anlatımı ile muavin olacak haysiyetsiz... Çekerken yandaki bayan yolcunun yüzüne...... Mış. Boşluklar ***** utancımdan yazamadım. O.ç ya günaha soktu akşam akşam.

erdem325
25-05-2016, 19:27
lan hadi otobus firmasini akladiniz, buna ulke olarak "maalesef" alistik. hadi bunu anladik diyelim de muavini nasil ve ne diye akliyosunuz??
yolculuk yapan bi kizin yuzune bosalmak nedir amk??
bu nasil aklanir?
sen nasil bir devletsin ki bunu akliyorsun?
sen nasil bir firmasin ki bu hareketi yapan insan artigini savunuyorsun?
Allah belanizi versin..

PiscocuK
25-05-2016, 19:28
Vay arkadas bu nedir nasil bi durum Allah basa vermesin katil olurum

KÖROĞLU
25-05-2016, 19:30
Anlatılmayacak birşey yok, yolcu kişisi kız uyurken muavin şerefsizi kızın yanında kendini tatmin ediyor ve erkeklik südünü kızın suratına boşaltıyor. Olay bu. Trajikomik bir tarafı da şu var, olay jandarmaya bildiriliyor ve otobüsteki avukat kızın yüzünü temizlememesi için ona söylemde bulunuyor. Jandarma gelene kadar o halde bekliyor kız. Hani absürd bir erotik hikaye üretsen bunu üretirsin ama akıl mantık almaz böyle bir olayın yaşanacağına. Muavin serbest, adamı neyle yargılıcaksın ben kestiremedim, lanet olsun bu memleketin insanına. Artı olarak cinsel açlığın çekildiği bir ülkedeyiz, eminim şerefsiz pişman değildir bunu yaptığına. Her gün bu milletten daha da çok utanıyorum, beş para etmeyen insan topluluğu olduk.

Bu ülkede tecavüze yeltenen adamın cinsel organı mağdurun içine girmediği için serbest kalan insan var. Yani hukuk diyor ki (çok özür diliyorum) sen s...memişsin ceza vermem git s...ktikten sonra gel. Değişik bir yaklaşım.

fthdrn
25-05-2016, 19:35
Bu ülkede tecavüze yeltenen adamın cinsel organı mağdurun içine girmediği için serbest kalan insan var. Yani hukuk diyor ki (çok özür diliyorum) sen s...memişsin ceza vermem git s...ktikten sonra gel. Değişik bir yaklaşım.

O yine cinsel uzvunu sokmamış. E peki erken boşalana indirim veren hukuk sistemine ne diyeceğiz ?

Gar
25-05-2016, 19:50
Yahu nereye gidiyor bu ülkenin hali?

Benim kardeşime kız arkadaşıma olsa bu olay (bunu yazarken bile ellerim titredi) katil olmuştum şuan net!

Kaldıki tanığıdım olmasıda gerekmez bir kadına bir bireye bir insana nasıl bir yaklaşımdır bu?

Davacı olsalar nolucak onuda merak ettim açıkcası, ne ceza alacak yada alacakmı? Midemi kaldırıyor bu toplum artık, nefret ediyorum

2jz
25-05-2016, 19:58
Yine otobüs yandı sandım. Haberim yoktu.

O otobüste hiç erkek yokmuymuş? Yoksa bana dokunmayan yılan yaşasın mantığı ile mi hareket etmişler. Linç edersin sakat kalır kim vurduya gider. Kimse sesini çıkarmadı mı? Abi bunu öldüresiye döversin cezası neyse çekersin. Yazık ya lanet olsun!!!!

Emrecan-R
25-05-2016, 20:09
Keske gormeseydim haberi sinirden catlıyorum.

Gko
25-05-2016, 20:11
allah aşkına kim şunu yapan varlık. Bulunamaz mı ? Döve döve gebertelim şunu

Emrecan-R
25-05-2016, 20:12
Bulup felc etmeden birakmamak lazim

onurc
25-05-2016, 20:17
Kansız o.ç. Allah ım yarabbim , ben herşeyi göze alır,katil falan olurdum herhalde,Allah korusun .Nasıl bir abazalıktır ulan bu.

HG6161
25-05-2016, 20:21
Nasıl bir millet olduk inanılır gibi değil insanların birbirine hoşgörüsü yok saygısı yok tahammülü yok huzur yok ülkenin boku çıktı artık devlet desen hukuk yok şerefsizlerin yaptıkları yanlarına kar kalıyor şaka gibi çıldırmamak elde değil oçları hırsızlık yaparlar serbest kalırlar dolandırıcılık yaparlar serbest kalırlar tecavüz ederler serbest kalırlar çivisi çıktı ülkenin amk. En çokta eskiden halk bazı durumlarda adeleti en azından kendi sağlardı koskoca otobüste 1 tane adam yokmuymuşta o şerefsizi katlamamış buna üzülüyorum yazıklar olsun.

İbrahim33
25-05-2016, 20:27
biz eskiden böyle değildik , o otobüste hiç erkek yok muymuş ? jandarma gelene kadar asfalta kazısalardı onu.

individual
25-05-2016, 20:28
Yapanı dövsen birde şuçlu olursun hapis cezası çıkar bide.

997TT
25-05-2016, 20:37
Metro turizm de olmasina sasmamak gerek.
Yollarda hiz sinirlarini deli gibi asan,bir cok kazaya karisan,inanilmaz varos yonetilen bir sirket...
Ancak sevmedigim kisileri oraya yonlendiriyorum,hayatta onunden gecmem...
Bu rezillige girmiyorum bile....

wiesmann
25-05-2016, 20:40
biz eskiden böyle değildik , o otobüste hiç erkek yok muymuş ? jandarma gelene kadar asfalta kazısalardı onu.

sadece avukat bir abla kıza sahip çıkmış..

bende akşam annemi eşimi memlekete gönderdim yer bulamayınca başka firmadan eve gelip bunu okuyunca kanım dondu

Metro Turizm'de Korkun (http://www.haberler.com/metro-turizm-de-korkunc-taciz-muavinin-8469407-haberi/)

burakgunay
25-05-2016, 20:40
Harbiden kız o halde jandarma gelene kadar falan beklemiş, o sırada bir tane adam çıkmamış mi?

brs852
25-05-2016, 20:44
Ne yazabilirim diye düşünüyorum nasıl insanlarla aynı havayı soluyoruz bu mu müslümanlık bu mu insanlık bunun idamdan başka bir cezası olmamalı ya kesinlikle olmamalı halkın içine atsınlar paramparça etsinler pezevenki

emir91
25-05-2016, 20:50
Artık her gün evden çıkarken korkuyorum her şey pamuk ipliğine bağlı katil olup içerde sürünmek bir şerefsizin o gün sana denk gelmesine bakıyor durmak yok yola devam saray başkanlık 2023 laylaylay....

CenkB
25-05-2016, 21:02
Şerefsizi kuytuda bi güzel top ederler inşallah. O otobüsde hiç mi adam! yokmuş!!
Gerçi bu p.çi dövseler dövenler suçlu olur böyle muhteşem! bir adalet sistemimiz varken. Kısasa kısas gelmeli. Hırsızlık mı yaptı kes kolu. Tecavüz mü etti hadım et ****** çocuklarını.

Sırf metro değil geneli aynı. Duyulmuyor sadece. Bu kadar ileri çoğu gidemez sanırım ama başka bir firmayla yolculuk yaparken şoförler ve muavin konuşurken duymuştum. Firmadaki yavşak bir şför listeden bayan yolcuların numarasını alıp arıyormuş. Otobüsün sahibi olayı duyduğunda şoförü döve döve kovmuş.
Bir defasında bir bayana sarkıntılık eden muavin vardı gecenin yarısında. Baktım bayan rahatsız oluyor yerine geç gece gece uyutmadın dedim sustu geçti.
Otobüs firmalarının servis şoförleri de öyle. Kimse yoktu. Beni aldı z.burnundan önce bakırköye ordan esenlere gidiyordu. Bakırköyde bir lisenin yanından geçerken başladı yok dar giyiyolar yok şöyle duruyolar.
Sinirlerim daha fazla yazmama izin vermiyor. Çevremdekilere diyorum. Özellikle durumu müsait olanlara otobüse binmeyin uçakla gidin. Numara verirken benim numaramı verdiriyorum. Eşime dostuma ben ulaşırım bir problem olursa. Elalemin adam!larına vermeye gerek yok numarayı.

FB10ur
25-05-2016, 21:10
Haberde yazana bak otobüs şoförüne sormuşlar öyle bir şey olma ihtimali yokmuş. Şıracının şahidi bozacı misali şerefizler..
O feribot bu olay anından sonra muhtemelen karışmıştır bir tane kişi çıkıp dövmemiş mi.

ioz
25-05-2016, 21:13
"O saatte kızın otobüste ne işi varmış?" veya "Kız başına otobüse binmeseymiş." gibi bir savunma ya da "Otobüse binen kadın tacizi hak etmiştir, erkek bu tür durumlarda nefsini tutamayabilir." şeklinde yeni bir kanuna hazır olalım. Cânım memleketi koca bir Endüstri Meslek Lisesi / Motor Bölümü'ne çevirdiler. Yaprak kımıldasa zevke gelen şerefsiz köpek dolu her yer. Dini kullanarak ar/namus vurgusu yapanlar ve bunlara kol kanat gerenler eserleriyle gurur duysun. Atatürk "Memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir" derken galiba bu sapıkları kastediyordu.

emrullahkrtpe
25-05-2016, 21:16
Serbest bırakıldı ne demek ya? Nasıl oluyor böyle bişey. Serbest bırakılan haysiyetsize el kaldırılsa suçlu o değil el kaldıran olur. Allah belasını versin.

dragstar
25-05-2016, 21:26
eşeğe miktiriceksin adamı anlar o zaman, böyle bir ülke olamaz

Gko
25-05-2016, 21:29
yav serbest bırakıldıysa gidelim bulalım cidden bak

atituti
25-05-2016, 21:31
o otobüste hiç adam yokmuymuş demeyin arkadaşlar , oradaki adamlarında çoğu ah şu kızı bi götürsem falan demiştir kesin.toplum olarak gebermişiz bi savaş çıksada silkinip kendimize gelsek ak

powERS
25-05-2016, 21:32
dıcek bısey yok. Otobus soforu hala ıyı cocuktur dıyosa
Sırketın sahıbı kırmızı kalem cekmıyosa bunun ustune
Kımse ses cıkartmıyosa olana

Ozetle bu pustlara ceza verılmedıkce, o otobuse tasaklarından baglayıp dolastırmadıkca daha cok okuruz goruruz gelır basımızA.

Kızın psıkolojısı ne durumda acaba...

canozgur106
25-05-2016, 21:40
Direk kızın ailesine teslim edicen..

2jz
25-05-2016, 21:40
Bu bebeyi otobüsteki erkekler linç etse, tüm kemiklerini kırsa, tanınmayacak hale getirse böyle bir olay bir daha asla yaşanmazdı. Devlet ceza vermiyor anladık. Halk neden sessiz kalmış?

Şimdi muavinle aynı kafadaki adamlar gördü ki böyle durumlarda kimse sesini çıkarmıyor. Devletin zaten umrunda değil. İfade almayı bile külfet görüyor. İşte şimdi vay halimize.

Grimlord
25-05-2016, 21:51
Ozellikle gece seferlerinde cok yaygin yasaniyormus bu tarz olaylar. X firmasinda host olarak calisan arkadasim anlatmisti biraz, daha neler neler var yazmaya dilim varmiyor.
Bunu serbest birakan .....lerde bu sapik kadar suclu en az.

Otto_Skorzeny
25-05-2016, 21:52
Kızın ailesine versinler çocuğu gerisine karışmasınlar.

_driver_
25-05-2016, 21:56
Ben de bir otobüs firmasının şehir acenteliğini yapıyorum. bırakın çoluk çocuk hanımı kızı bir tane paket zarf koli yerine sağ salim ulaşana kadar takip ediyorum. Hatta cebimden otobüstekilere para verdiğim bile olmuştur Allah bu şerefsizlerin belasını versin bunlar yüzünden herkese aynı damga vuruluyor

özcan07
25-05-2016, 22:11
Bu nasıl bir adiliktir insanları iyice paranoyak yapacaklar bu tür serefsizleri s..ikinden suruyeceksin bir daha aklından bile geçiremesin

arda35
25-05-2016, 22:18
Bunların kaçıncı pisliği bu artık. Okurken ben utandım. Sahipleri yalakanın önde gideni bir çete reisi olduğu için bir şey yapmıyorlar.

İbrahim Erdem
25-05-2016, 22:26
Edecek küfür bulamıyorum bulsam da yazamıyorum. Metrodaki kaçıncı vukuat belli değil. Hukuk artık kaput olmuş serbest bırakmışlar şerefsizi. Umarım kenarda aletini kesip şişe takıp yedirirler pezevenke.
Hukuk düzeni zaten tecavüzcüleri korur olmuş. İnsanlar pisliğe batmış. Şuan ise en güzel çözüm bireysel silahlanma. Bıçak biber gazı haydar zaten mevcut. Pompalı tüfek tabancayı da envantere ekleyeceğim yakın zamanda. Madem hukuk işlemiyor kendimiz yaratırız.

hndcrx
25-05-2016, 22:33
hayret yola çıkmadan önce metro yedi dememişler!!!!!! (metro göster enerjini)

MertSerhanÖ.
25-05-2016, 22:39
Valla en güzel yöntem yaşattığını yaşatıcaksın.Bağlıcan abi bi sandalyeye,
Gün yüzü görmemiş bi abimize vericen,
Önce Bukkake,ardından bi gangbang sonra Cum İn Mouth.Boğucan o.çıkarmasını.

hndcrx
25-05-2016, 22:45
Valla en güzel yöntem yaşattığını yaşatıcaksın.Bağlıcan abi bi sandalyeye,
Gün yüzü görmemiş bi abimize vericen,
Önce Bukkake,ardından bi gangbang sonra Cum İn Mouth.Boğucan o.çıkarmasını.

Saw 4 Bedroom Trap hiç fena olmaz

mehmet6r
25-05-2016, 22:46
Bir insanın nasıl aşağılaşacağının bir örneğini daha gördük. Hayvandan aşağı bir duruma nasıl kendini sokar anlayamıyorum. Allah'tan korkmayan kuldan utanmazmış harbiden. Ben bunun gibi üstü örtülen nice olayların olduğunu düşünüyorum. Milletçe değişik bir hâl alıyoruz. Allah sonumuzu hayretsin ne diyelim. Yani ulan harbi çok zor durum neler neler yazılır, Rabbim mağdur kız kardeşimize de sabır versin.

hndcrx
25-05-2016, 22:54
bazen diyorum şeriattan bir kaç şey alsak fena olmaz.
Mesela hırsızlık yapanın eli kesilecek,bu tarz cinsel istismar ve sapkınlara da ***** cezanın verilmesi gibi...

Tayfun.O
25-05-2016, 23:00
Sırf matematik ve sözel de iyi olanları vicdan duygusu olup, olmadığına bakmadan Avukat, Hakim ve Savcı yaparsak olucağı budur.
Onu aklayanın avukatın savcının hakimin ta a......
Onu evlat diye yetiştiren anne babanın da ta a.....
Onu kollayan şirketin de ta a...

MK8800
25-05-2016, 23:02
Or*spu Çocuğu

Tayfun.O
25-05-2016, 23:04
Bu bebeyi otobüsteki erkekler linç etse, tüm kemiklerini kırsa, tanınmayacak hale getirse böyle bir olay bir daha asla yaşanmazdı. Devlet ceza vermiyor anladık. Halk neden sessiz kalmış?

Şimdi muavinle aynı kafadaki adamlar gördü ki böyle durumlarda kimse sesini çıkarmıyor. Devletin zaten umrunda değil. İfade almayı bile külfet görüyor. İşte şimdi vay halimize.

Abi herkes yusuf yusuf atar olmuş. Bana dokunmasında ne *** yerse yesin hesabı var millette.(hazır feribotta kaçıcak yeri yok gebert gitsin hengamede)
Kendi canına geldi mi aman aman olur yardım dilenirler. Şu aralar herkes tosba gibi çıt sesi duysa kabuğuna giriyor.

i-vtec07
25-05-2016, 23:04
Vay be ... bide serbest bırakmışlar. Nasıl bi ülke olduk nasıl bi halk olduk biz . Ulan kimsede çıkıp iki yumruk sallayamadı mı hiç mj adam yok tu orda

o müavine edicek küfür bulamadım amkmun ibne pezevengi

chatlaxs
25-05-2016, 23:07
iyide niye serbest bıraktınız arkadaş !!

mert_can 41
25-05-2016, 23:13
Aklım almıyor nasıl bir gevşeklik nasıl bir utanmazlık ahlaksızlık buda öyle rahatça davranıyor şöför demiyomu napıyon diye yolcular bir tane vurmuyormu sağlam kafayı yicem yaa ne ikim bir adalet nasıl hukuk var cinsel taciz diye bir ceza sistemi var nasıl serbest kalıyor vallah okuduğum bölümede geleceğimede gram inancım kalmadı...

enesy
25-05-2016, 23:47
Allah o kızcağıza sabır versin. Çok zor . Yaşanan olay çok aşşağılık , nasıl atlatır bilemiyorum.

A.G. Öztürk o muavini rahat bırakmaz rahat yaşatmaz diye düşünüyorum.

Sonuçta " MAFYA DEĞİL İŞ ADAMI " bir kişilik herkesin bildiği gibi.

Namus ırz konusunda hassas ve pek taviz verecek bi insan değil ;

Zira şirketine itibar ve dolaylı yoldan para kaybettirene hiç anlayış göstereceğini düşünmüyorum.

fthdrn
26-05-2016, 00:20
Ne mafyasi ya ? Mafyamiymis ozturk ? Cezasini kesmek icin mafya takilmaya gerek yok. Adam olmasi yeterli. Adamsa o pc kurusuna geregini yapmasi gerekir.

Er34
26-05-2016, 00:23
Bugün kendi derdim vardı. Ales sonuçlarını bekledim bütün öğlen. Ekşiden takip ediyordum açıklanmasını bu başlığı gördüğümde trol sandım. Gerçek olamayacak bir haberdi. Gerçek olduğunu şirket yetkilerinin açıklamasından ve bütün haber sitelerine yayılmasından öğrendim. Derdimi seveyim dedim. Psikolojim bozuldu. Yurt dışında eğitim alırken toprağını özleyip geri dönen bir genç olarak söylüyorum. Çok utandım , kanım dondu, keşke o otobüste olsaydım. Canım sıkıldı abiler , bu düşüncede hayvanları yaratanlar belli.Hala bunlara taviz veren her kimse bu işte payı var.

hndcrx
26-05-2016, 00:23
bizim ülkemizde kadına yönelik bu olaylar inanılmaz bir safhaya ulaşmış durumda.Kadına yönelik bu olaylar bir yana bunun cezasız kalması veya
çok az bir ceza ile dosyanın kapanması gibi.Ve günden güne ilerliyor.

2 gün gece 23:00 civarı bir arkadaşımla maltepe sahilde cevahir otelin ordan bostancı tarafına doğru yürüyüş yapıyorduk,
yorulduk otobüs durağının oralarda biraz oturalım dedik.10 dakika sonra bi bayan geldi karşı yoldan adres sordu
minübüs caddesinde bi yer sordu biz de tarif ettik.Neyse yanımızdan ayrıldı tarif ettiğimiz gibi gidiyordu.

Arkadaş kadın maltepe ışıklardan girene kadar 2 tane araba durdu yanında laf atıp gittiler.
Sonra hızlı adımlarla yanına gittik izin verirseniz gideceği yere kadar bırakalım dedik.Kadın resmen korkmuş ki normal.

Yani yolda orda burda tek başına bir bayan bişi yapamayacak mı bu ülkede.

Annem her sabah sahile saat 7 gibi yürüyüşe gidiyor.Hergün bunun kavgasını yapıyoruz sabah gitme diye.
Çünkü etraf gerçekten ama gerçekten çok kötü.Ha bunun sonu nasıl gelecek o da büyük bir soru işareti.

rain man
26-05-2016, 00:33
Ne yazık ki bunu o kıza bizler yaptık arkadaşlar.

Duyarsızlaşmamız ve aman bir tarafım öpülmesin ama ayranım da dökülmesin kafasından dolayı bunu yapan adam hiç bir ceza almadan devam edecek hayatına.

Ekşi'de konuyu açan erkek arkadaşıymış. Çok acı bir durum, kimse başına gelsin istemez ama burada herkes cezasını ailesi versin diyor. Ezilenin değil ezenin yanında olup cezaların hafifletici unsurlarının daha fazla olduğu bir hukuk sisteminde bu çözülmezken neden başkası bunu yapmak zorunda? Sizler kadar sinirliğim koskoca otobüstü onu yapan adamı görsen duysan hemen anlasan elimden alamazlar benim. Ama bu adamın bu kadar çabuk bir şekilde salıverilmesi ne anlama geliyor bilmiyorum.

Tepkimizi sadece adama ve yozlaşmış düşüncelere değil bozuk düzene de koymamız gerekiyor.

Ama işte aynı hesaba geliyoruz, bana ne diyoruz bu sorunu yaşayan ilgilensin.

2 sene önce kız arkadaşımla gezerken 4-5 kişinin ben oradayken fiziksel ve sözlü tacizi yüzünden mahkemelik oldum. Olanların yanı sıra adamlar ortadan kaybolduğu gibi açtığım davadan da herhangi bir sonuç veya başka bir şey çıkmadı. Şimdi başınıza geldiğini hayal edin. Ve elinizden bir şeyin de gelmediğini. Ne yapacaksınız söylesenize?

hndcrx
26-05-2016, 00:39
Ne yazık ki bunu o kıza bizler yaptık arkadaşlar.

Duyarsızlaşmamız ve aman bir tarafım öpülmesin ama ayranım da dökülmesin kafasından dolayı bunu yapan adam hiç bir ceza almadan devam edecek hayatına.

Ekşi'de konuyu açan erkek arkadaşıymış. Çok acı bir durum, kimse başına gelsin istemez ama burada herkes cezasını ailesi versin diyor. Ezilenin değil ezenin yanında olup cezaların hafifletici unsurlarının daha fazla olduğu bir hukuk sisteminde bu çözülmezken neden başkası bunu yapmak zorunda? Sizler kadar sinirliğim koskoca otobüstü onu yapan adamı görsen duysan hemen anlasan elimden alamazlar benim. Ama bu adamın bu kadar çabuk bir şekilde salıverilmesi ne anlama geliyor bilmiyorum.

Tepkimizi sadece adama ve yozlaşmış düşüncelere değil bozuk düzene de koymamız gerekiyor.

Ama işte aynı hesaba geliyoruz, bana ne diyoruz bu sorunu yaşayan ilgilensin.

2 sene önce kız arkadaşımla gezerken 4-5 kişinin ben oradayken fiziksel ve sözlü tacizi yüzünden mahkemelik oldum. Olanların yanı sıra adamlar ortadan kaybolduğu gibi açtığım davadan da herhangi bir sonuç veya başka bir şey çıkmadı. Şimdi başınıza geldiğini hayal edin. Ve elinizden bir şeyin de gelmediğini. Ne yapacaksınız söylesenize?

Öncelikle geçmiş olsun

Mahkemelik oldum derken olayı gerçekleştirenler mahkemeye çıkıp da mı hiç bişi olmadı yoksa bi karar çıktı da adamlar sonradan mı kayıplara karıştı?
tutuksuz yargılanma durumu vs gibi?

rain man
26-05-2016, 03:42
Yeterli delil olmadığı için takipslzlik kararı verildi.

KÖROĞLU
26-05-2016, 07:05
Biz ne safız arkadaş, ben hala yolda tek yürüyen bayan varsa ve arkasında yürüyorsam kendimi rahatsız hissedip karşı kaldırıma geçiyorum.

Biz böyle gördük, böyle büyüdük. Bakmadık mı güzel kız görünce baktık elbet ama taciz etmedik. Hoşlandıysak gittik konuştuk.

forumda belki 10. yazışım cezalar hafif oldukça bunların sonu gelmez, gelmeyecek te. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demek te çözüm değil.

Bu gün ona yarın sana. Bir de olayın diğer yüzü var, o otobüste olup bu lavuğa vursan şikayetçi olur darptan sen ceza alırsın o serbest kalır.

Diyadin
26-05-2016, 07:44
Umarım o kansızın adı soyadı ifşa edilir. Kendi anası bacısı ile aynı sofrada yemek yemeye yüzü kalmaz. İsmi gideceği her işyerinde önüne çıkar.

Otobüste tepki gösteren olmamış diyorlar olsa emin olun döven adam ceza alır bu kansız serbest kalır.

Burada asarım keserim yazmanın alemi yok bu sabah önümüze atlayan minibüs için servisten indim bi baktım sadece ben inmişim.

Umarım adı ve fotoğrafı her yerde ifşa edilir. İnsan içine çıkacak haysiyeti kalmaz.

Berkan
26-05-2016, 08:02
bizim ülkemizde kadına yönelik bu olaylar inanılmaz bir safhaya ulaşmış durumda.Kadına yönelik bu olaylar bir yana bunun cezasız kalması veya
çok az bir ceza ile dosyanın kapanması gibi.Ve günden güne ilerliyor.

2 gün gece 23:00 civarı bir arkadaşımla maltepe sahilde cevahir otelin ordan bostancı tarafına doğru yürüyüş yapıyorduk,
yorulduk otobüs durağının oralarda biraz oturalım dedik.10 dakika sonra bi bayan geldi karşı yoldan adres sordu
minübüs caddesinde bi yer sordu biz de tarif ettik.Neyse yanımızdan ayrıldı tarif ettiğimiz gibi gidiyordu.

Arkadaş kadın maltepe ışıklardan girene kadar 2 tane araba durdu yanında laf atıp gittiler.
Sonra hızlı adımlarla yanına gittik izin verirseniz gideceği yere kadar bırakalım dedik.Kadın resmen korkmuş ki normal.

Yani yolda orda burda tek başına bir bayan bişi yapamayacak mı bu ülkede.

Annem her sabah sahile saat 7 gibi yürüyüşe gidiyor.Hergün bunun kavgasını yapıyoruz sabah gitme diye.
Çünkü etraf gerçekten ama gerçekten çok kötü.Ha bunun sonu nasıl gelecek o da büyük bir soru işareti.

:icon_tup:

kadını çocuk doğurma makinesi, başlık parası, gelir kaynağı, ikinci sınıf vs. gören okadar büyük kesim olduktan sonra üzülerek daha nasıl abukluklar göreceğiz acaba :Deli:

dragon
26-05-2016, 08:17
10 kere yazdım,sildim.Polise,savcıya,adalete zerre güvenim yok artık.Bu ülkenin gerçek delikanlıları var.Onlar,bu yaratığın cezasını 3 vakte kadar keserler.

semavi
26-05-2016, 08:50
Patronu neyse çalışanı da odur...

Evo34
26-05-2016, 09:11
Gerçekten utanç verici bir durum.
Maalesef Adalet konusunda Ülke olarak gelişim gösteremiyoruz.
Her konuda yapılan reformlar takdire şayan fakat Adalet Ülkemizin kanayan yarası olmaya devam ediyor.

Yeni Anayasada mutlaka idam olmalı ve bu tür suçlarda mağdurun kısas isteği mutlaka yerine getirilmeli.

_driver_
26-05-2016, 09:25
Patronu neyse çalışanı da odur...

Rezilliği paralele bağlamış bir de arsızlar

XoR
26-05-2016, 09:29
Asansörde damacana sikenlerin yakalanıp normal karşılandığı ve ceza almadığı ülkemizde, bunu çocukken okuyan şimdi muavin olan böyle yaratıkların yaptıkları geleceğin daha vahim olduğunun göstergesidir.

İnsana, hayvana, damacanaya vs yapılan tecavüz veya girişimlerde suçlunun organı kesilip hadım edilmediği sürece bu olayların arkası gelecek. Ama 2 tane zike balta vurulursa bu işlere yeltenmeye niyetli olanların gözü korkar. Çoğu olayın önüne geçilir.

gokhankenar
26-05-2016, 09:33
O kadar ülkesine bağlı olan ben bile bu ülkden nefret etmeye basladım

Cimmeria
26-05-2016, 09:45
bence serbest bırakmaları iyi olmuş, tutuklu yargılasalar en az 1 sene sürecek, mahkemeler değişecek falan olay soğuyacak.

serbest bıraktıklarına göre kızın babası, abisi, arkadaşı, sevgilisi artık kim varsa tutuştursun tinercinin eline 100 lira gereğini yapsın.

bu ülke artık polis ya da savcı-hakimden beklenti duyulacak ülke olmaktan çoktan çıktı. Maalesef kendi adaletini kendin sağlamak zorundasın bu tip durumlarda.

drago
26-05-2016, 10:18
Kız ispanyolmuş, babası abisi gelip bir şey yapamaz heralde.

Taciz artık her yerde, azıcık boşluk bulan laf atıyor,biraz daha boşluk bulan bunu yapıyor, biraz daha boşluk bulan apartman bahçesine çekiyor, ortamı iyice boş bulan elini ayağını kafasını kesiyor.

Veba gibi de yayılıyor, işin kötüsü de bu. Kafalarda meşrulaşıyor..

burakgunay
26-05-2016, 10:23
abi bayanlara elektrik şoku kullanımını serbestleştiriceksin madem öyle kullanımı serbest olucak, bu sefer de o işin önü alınmaz. takıntılı kadının biri yatırıverir etrafında kim varsa.
işin sonu dönüp dolaşıp devlete geliyor. bu işi aile vs vs çözemez.

Diyadin
26-05-2016, 10:26
Firma sahibi paralel yapıya atmış suçu twitterda

Yorumlardan biri yapıştırmış muavinde prensilvanyadan gelmiş o zaman demişler

kelalper
26-05-2016, 10:41
Arkadaşlar bu ne ilk ne de son. Biz lisedeykende bunu sınıfta arka sıralarda yapanlar olurdu ki o zaman bizim sınıfta 28 kişi vardı. Biz derste ses etmezdik sonra son tenefüste spor salonunun soyunma odasına çeker donuna kadar soyup soğuk suyun altına zorla sokup elbiselerini de yırtıp duvardan okul dışına atardık. Diğer sınıflardakiler başka ceza verirlerdi. Bazıları donuna kadar soyup gözlerini bağlayıp kızlara sopalarla dövdürürlerdi. Hocalara da söyleyemezlerdi bi daha da yapamazlardı. Böyle bir ülkede yaşıyoruz aile eğitim vermedikten sonra okulda eğitim versen ne olacak.

semavi
26-05-2016, 10:49
Bu paralel olayı kabak tadı bile vermiyor artık... Ülkenin zeka seviyesi demeyeceğim, bu kadar aptal olunduğunu sanmıyorum ama ahlak ve çıkarcılık seviyesini gösteriyor...

Sinan58
26-05-2016, 12:21
O kadar eğitim eğitim dedik ama böyle piçleri eğitsende bişey olmaz.
Piç her yerde piçtir.
Daha bundan bir hafta önce patlamada ölen 16 tane terorist şehit ilan edildi.
Birde üstüne üstük şehit hakları verilecek.
Birde bakanlar bunteroristlerin cenazesine gitti.
Ülkemizde normal artık bu olaylar, ceza denen şey yok.
2002"den sonra normal oldu böyle şeyler.
Sırf böyle piç kuruları yüzünden çocuğum olsun istemem.

Ewren
26-05-2016, 12:37
http://i.capsspot.com/s/30/5/1259083.gif

Draniela
26-05-2016, 12:48
Oha lan harbiden şok oldum.

Benim kız kardeşime böyle bir şey yapacak elimden allahı alamaz. Haber olarak ekşi sözlükte gördüm başka yerde kaynak var mı bilmiyorum. Acaba ne olacak çok merak ettim.

İti uğursuzu topluyorlar çalışan olarak ondan oluyor böyle.

Yıllardır binmem otobüse en son babamla salı günü İstanbul'a araba almaya gideceğimiz için arabayla değil otobüsle (metro turizm) gittik 2 araba dönmeyelim diye. Babam dedi bir daha araba alacak bile olsak arabayla gidelim 2 araç geri döneriz boşver dedi.

Ben başlığı görünce hani sarkıntılık yapma gibi birşeydir diye düşünmüştüm vallahi böyle birşey hiç aklıma gelmemişti

Draniela
26-05-2016, 12:50
Adamın alet edevatı keseceksin en güzel ceza.

mert_can 41
26-05-2016, 13:27
abi bayanlara elektrik şoku kullanımını serbestleştiriceksin madem öyle kullanımı serbest olucak, bu sefer de o işin önü alınmaz. takıntılı kadının biri yatırıverir etrafında kim varsa.
işin sonu dönüp dolaşıp devlete geliyor. bu işi aile vs vs çözemez.

O işte yaş bir sürü piskopat sorunlu kadın var birine denk gelirsin suçun olmasada yakar dün aracıma tampon yaptı bir tanesi arkamdaki araba ilede payım yoktu nazik dille abla ben yarım saate çıkıcam az geri kayda çıkabilim dedim napim ben dedi basıp gitti kafayı yedim çıldırdım kadın diye kendimi tutabildim zor zar..

Emrecan-R
26-05-2016, 13:46
http://i.capsspot.com/s/30/5/1259083.gif

Komik mi?....

yilmazcatalbas
26-05-2016, 13:52
O muavin kimdir, nedir, nerelidir, nerede yaşar, ismi, resmi hiçbir şey bilinmiyor. Hiç bir şey açıklanmıyor ve bunun sonucunda da bu konu soğuyacak, unutulacak ve kapanacak... O kızın, sevgilisinin, ailesinin yaşadığı travma da o itin yanına kar kalacak! Ne diyelim ki adalet bu ülkede sadece zenginlere ve amcası, dayısı olanlara!!!

burakgunay
26-05-2016, 14:14
bu gif ne saçma bi gif ya? anlayamıyorum bakış açınızı. klasik olcak ama sizin bi yakınınızın başına gelse?

220T
26-05-2016, 14:35
Gazi Mahallesi'nde,Metro şubesi basılmış.

Evrenoz
26-05-2016, 15:28
Sahibi ne ki çalışanı ne olsun demiştim olayı ilk duyduğumda..
Paralele atmış suçu, hiç şaşırmadım.. Ne de olsa "haa paralel yaptırmış bu işi de" diyecek bir sürü var etrafında..

enesy
26-05-2016, 15:31
Gazi Mahallesi'nde,Metro şubesi basılmış.

Mahalleli de çalışan erkeklerin yüzlerine boşalmıştır umarım

individual
26-05-2016, 15:33
sanki gazi mahallesindeki çalışanlar yaptı bu olayı.

yapanı cezalandırmak yerine hadi otogar'a gidelim bütün metro otobüslerinin camlarını kıralım.

olay var dediler geldik gibi.

sensizaslaa
26-05-2016, 15:44
bende gazideyim dün akşam 9 bucuk 10 arası basılmış fakat mantıgını çözemedim
böyle puştları hadım edip sallandıracaksınn ülke öyle bi hale gelmişki tecavüz eden haklı tecavüz edilen haksız durumuna düşmüş gün geçtikçe dahada kötü oluyor

Er34
26-05-2016, 16:54
Bu konuyla ilgili espri yapmak neyin kafasıdır anlamam.

dachosen
26-05-2016, 19:00
Bazı insanlar o kadar gevşek ki anasının, kızının, karısının, sevdiğininde uyurken suratına boşalsalar dahi espri kabiliyetini hiç kaybetmeyecekler.

Bence şeref ve namus yoksunu olmak demek insanlıktan çıkmak, sana verilen beyni bir böcekten farksız kullanamıyorsun demek. Tıpkı o muavin gibi.

jeffy
26-05-2016, 19:11
Sahibi ne ki çalışanı ne olsun demiştim olayı ilk duyduğumda..
Paralele atmış suçu, hiç şaşırmadım.. Ne de olsa "haa paralel yaptırmış bu işi de" diyecek bir sürü var etrafında..

Ayrıca kurdukları düzende karşısına geçip nasıl paralel yapmış anlat bakalım diyecek kimse olmadığı için herşeyi istedikleri gibi istediklerine yıkıp olayı kapatabiliyorlar..

en büyük eksiğimiz bu ne kadar saçmalarlarsa saçmalasınlar adamların karşısına geçip şunu açıkla bakalım diye soruyla karşılaşmıyorlar.. birgün ak dediklerine öbürgün kara deseler farketmiyor.. ağızlarından çıkıp 70 milyonun duyduğu cümle için ben öyle demedim diyebiliyorlar..

Haliyle her pisliklerini biryerlere yükleyip zeka abidesi seçmenlerini inandırabiliyorlar..

süleymann
26-05-2016, 20:57
http://i.hizliresim.com/81lZl7.jpg (http://hizliresim.com/81lZl7)

İnci akünün yetkili servisiyim. Bugun fabrikadan telefon geldi otogara gittim herkeste aynı muhabbet.

Kaptana sordum olay nedir diye adam bi sinirlendi kayseriliymiş basladı küfür etmeye bana dedigi tek bi kelime benimde anam bacım var seninde olay bizim üstümüze kalıyor her gören öcü bakıyor işker yarı yarıya düştü diyor.

semavi
26-05-2016, 21:11
Gazi Mahallesinde şube basılması bana göre ikinci bir boşalma vakasıdır... Aynı dangalaklığın iki rengi...

Ülke komple sıyırdı...

rain man
26-05-2016, 21:24
http://i.hizliresim.com/81lZl7.jpg (http://hizliresim.com/81lZl7)

İnci akünün yetkili servisiyim. Bugun fabrikadan telefon geldi otogara gittim herkeste aynı muhabbet.

Kaptana sordum olay nedir diye adam bi sinirlendi kayseriliymiş basladı küfür etmeye bana dedigi tek bi kelime benimde anam bacım var seninde olay bizim üstümüze kalıyor her gören öcü bakıyor işker yarı yarıya düştü diyor.

Kimse boşuna kızmasın.

Genellemeleri sevmesem de ateş olmayan yerden duman tütmez diye de gerçekçi bir söz var.

Edirne İstanbul arası yıllarca yolculuk yaptım. Ben gidip gelirken 2 firma vardı başlarda. Biri ulusoy diğeri metro idi. Önce herkes ulusoya yığılırdı o dolunca mecburiyetten metroya bilet kesilirdi. Çünkü ölümüne kurumsal olmayan, kaliteden bir çok kez ödün veren (otobüslerde 2010 yıllarda klimaların çalışmaması, dar koltuk aralıkları, rahat davranan muavinler). Ne zaman mecbur kalsam lanet ederdim indikten sonra. Daha geçen gün köprü gişelerine makas atarak giren bir otobüs videosu izledikten sonra bunu gördüm.

İşin ahlaki boyutu bir yana, türkiyenin her yanına yayılmış bu firmadan bu kadar memnun olmayan kimse varsa firmanın aynaya bakması gerekiyor.

individual
26-05-2016, 22:06
Bartın istanbul arasında metro ve özemniyet vardı.

Özemniyet uçak kalitesindeydi valla metro klasik kötü metroydu.

Ankara istanbul arasındada ulusoy tercih ederdim o yöndede metro kötüydü.

R.I.P
26-05-2016, 22:42
bu durumun bana göre 2 sebebi var
1. bizim gibi tabuları ve bastırılmış duyguları olan topluma tv-gazete-dergi-sosyal medya aracılığı ile sürekli cinselliği pompalarsan damacanaya hallenen de olur şişeye yanlışlıkla! oturan da olur. en basiti telefonumdaki herhangi bir uygulamayı açtığımda 'kedicikleri böyle görmediniz' reklamı görebiliyorum.
2. duyarsız bir toplum olduk. konu ile çok alakasız olacak fakat geçenlerde uçakta ben c koltuktayım d koltukta oturan dallamanın iniş esnasında telefonunun açık olduğu dikkatimi çekti. cebinden 1-2 defa çıkardı herhalde açık unuttu dedim, az sonra yine çıkardı baktım 'xyz dayım arıyor' yanındaki 2 şuursuz karanlıkta telefonun ışığını görmesine rağmen ses çıkarmıyor, dayanamadım küfür edip bağırdım kabin görevlileri geldi, inişte polislerle uğraşmayayım diye büyütmedim. indikten sonra tabi bu delikanlı! geçinen arkadaş daha kapılara gelmeden kayıplardaydı.

brs852
26-05-2016, 22:42
Adamlar hala paralel diyor bunlar ne içiyor ne yiyor ya pensilvanyadan göndermişler muavini demişler git kızın yüzüne boşal aq beynini siktiklerim birde bu aptallara inanıyorlar ya !!

Anıl E.
26-05-2016, 22:43
Harbiden bu persilvanya söylentisi doğru mu ? Yani bunu dile getirmişler mi , böyle bir şey söylemiş olamazlar herhalde o kadar da değildir amk.

jeffy
26-05-2016, 22:46
Harbiden bu persilvanya söylentisi doğru mu ? Yani bunu dile getirmişler mi , böyle bir şey söylemiş olamazlar herhalde o kadar da değildir amk.

galip öztürk bizzat kendi twitterdan yazdı

Anıl E.
26-05-2016, 22:48
galip öztürk bizzat kendi twitterdan yazdı

Ulan ne ülke olduk be . Tarihimizin en gereksiz yıllarını yaşıyoruz , lanet olsun şansımıza tüküreyim nasıl bunlarla aynı döneme denk geldik . Hayır yapıştılar bırakmıyorlarda.

Wankel Batu
26-05-2016, 23:30
http://a66.tinypic.com/10qwfi8.jpg

Boylelerinin olmazsa olmazi cuma mesajlari... Altinda ki yoruma bakarmisiniz utanc verici
http://a67.tinypic.com/2day4c1.jpg

özcan07
26-05-2016, 23:37
Vay arkadaş işin geldiği noktaya bak güleriz ağlanacak halimize

Wankel Batu
26-05-2016, 23:38
yani anlamiyorum sirketinde calisan birisi bir pislik yapmis yapman gereken sadece bir ozur dilemek ve muavinin cezalandirilmasi icin birseyler yapmak
Bu bukadar mi zor ?
Yok paralel yok solcular sacma salak birsürü sey söylemis bir özür yerine
Bunlar da cirkeflik sahtekarlik oyle bir iclerine islemis ki böyle bir olay da bile bir özüre acizler

Anıl E.
26-05-2016, 23:45
Ben böyle zihniyette ki adamlarla aynı camii de aynı saf da namaz kılmak istemiyorum .

_driver_
27-05-2016, 00:05
Ben böyle zihniyette ki adamlarla aynı camii de aynı saf da namaz kılmak istemiyorum .

Bu adam benim eski çalışanımın çaycısı merterde güzel kardeşim. Artık iş yeri sahibi hatta firma sahibi. Bu düzene hangimiz hayır desekkte bu çark bize dönmüyor sıkıntı buradan başlıyor

weST.27
27-05-2016, 00:28
Bunu yapan gavat şerefsiz godoşu benim elime verselerde ellerim çatlayana kadar yumruklasam g.t lalesinin suratını

Emre-Dylan
27-05-2016, 01:06
Ankara edirne metro seferleri kullanırdım tek kelime rezillikti bir kerede memnun olanını görmedim. Abi nasıl cesaret eder nasıl bir zihniyete sahip bunu yapan anlamıyorum metro firmasına zaten diyecek bir lafım yok kalitesi herşeyi gösteriyor. Bundan sonra sittin sene kullanmam böylede büyük konuşuyorum...

TigeR
27-05-2016, 01:16
Paralelin işi gücü yok git yolcunun yüzüne boşal diye adam mı tutacak. Aklınızı s....

AliDogukan
27-05-2016, 01:19
Metro Turizm'in üst yöneticileri ***** partiliyse bir kerecik cumshottan bir şey olmaz deyip kapatırlar konuyu.

45 tane erkek çocuğu tecavüze uğradı,kırk beş yazıyla da yazayım.Bakan çıktı bir kereden bir şey olmaz dedi konu kapandı gitti.

Bu olayın duyuluşu ekşisözlükten başladı.Ekşisözlük deyince adamların aklına direk oovv cehape zihniyeti!! geliyor direk.

***** partili olduğu çok belli olan birisi yorum yapmış habere.Yazıyorum aşağıya.

''Muavin atmasa erkek arkadaşı atacaktı yüzüne o sıvıyı değişen bişi yok.tek başına bi kız şehirlerarası erkek arkadaş ziyareti yapıyorsa müzeleri gezmek için değildir.!Ayrıca o sıvıyı onun babasının yüzüne atmalı yetiştirdiği kıza bak yazık boşuna yaşamış...''

Abi ceza puanım 35 olmuş ben tepkimi ağzımı bozmadan buraya uygun kelimelerle taşımayı şuan için başaramıyorum.Bunların yaşadığı müslümanlıksa ben kafirin bayrak sallayanıyım.

Ey kurban olduğum Allah'ım..Benim bu dünyadaki imtihanım,özellikle gençliğim,neden 2002 den sonra çomar grafiğinin 80 derece açıyla yukarı gittiği bir döneme denk geldi ki ?

mert_can 41
27-05-2016, 01:23
Paralelin işi gücü yok git yolcunun yüzüne boşal diye adam mı tutacak. Aklınızı s....

Metro olmasa halimiz nolurdu kimbilir paraler bile ülkeyi yıkmak için metro turizim ile uğraşıyor hülooooooo.

Allahım kimseyi aklıyla evladıyla sınama yarapim amin.

fthdrn
27-05-2016, 01:27
Öztürkün cümleleri size tanıdık gelmiyor mu ? Bu yalama bi dönem sonra ulaştırma bakanı olursa ben şaşırmam.

Hakan Girginer
27-05-2016, 03:23
"Normal", "medeni" ve "çağdaş" bir ülkede insan bir özür bekler, bir yaptırım ümidi olur, değil mi?

Ama..
Ama,
Amaaaaaaaaa....

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/923/gWlcWA.jpg (https://imageshack.com/i/pngWlcWAj)

Hakan Girginer
27-05-2016, 03:30
"Normal", "medeni" ve "çağdaş" bir ülkede insan bir özür bekler, bir yaptırım ümidi olur, değil mi?

Ama..
Ama,
Amaaaaaaaaa....

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/923/gWlcWA.jpg (https://imageshack.com/i/pngWlcWAj)

Ha, bu arada, insansız otobüs yıllardır var aslında.
Her gece İETT garajlarına yüzlercesini park ediyorlar.

snan1910
27-05-2016, 06:31
Otobüs şahıs otobüsü olduğu için kamera yok demiş metro yetkilileri, sorun da burada aslında,
denetim sıfır, herhangi bir otobüsün üzerine metro yazıp şirkete kişi başı para ödeyince metro truzim oluyor

halili
27-05-2016, 06:50
Otobüs şahıs otobüsü olduğu için kamera yok demiş metro yetkilileri, sorun da burada aslında,
denetim sıfır, herhangi bir otobüsün üzerine metro yazıp şirkete kişi başı para ödeyince metro truzim oluyor
Yeri değil belki ama haftasonu ticari arac fuarına gittim.en ufak fio da travegoya kadar tüm araclarda kamera vardı ve camlarında özel kabin vs lerde monteli idi.sanırsam kamera zorunluluk oldu ticari grubta.

Maxi
27-05-2016, 07:18
ya yazmayayım dedm ama olmuyor
birazda olayı türk insanının 1 liranın hesabını yapmasına bağlamak lazım bence
(son olayla ilgili yazmıyorum)

bu tip sorunlar zamanla otomatik olarak çözülür toplum içinde
metro turizm denen şirket için konuşuyorum (bu olay ile ilgili değil)

bu koyduğumun şirketi yıllardır ve yıllardır kazalar rezillikler bir sürü vukaatlar yapan bir şirket değilmi?
haberlerde gazetelerde internette sürüyle ölenlerin resimleri çıkmıyormu? yıllardır?

ee peki niye bu millet ısrarla o otobüslere binleye devam ediyor?
neden 15tl daha verip başka otobüse binmiyor? b.o.k mu var?
binme a.koyduğumun otobüsüne?
binme ve zamanla firma küçülsün ve kapansın siktirolsun gitsin tarihin tozlu sayfalarında kaybolsun?

ama yoook olurmu hiç, 1 liranın hesabını yapan yüce türk milleti ucuz otobüsü görünce altın madeni bulmuş gibi saldıracak illa.

mmustu
27-05-2016, 07:24
ucuzdan da ziyade adamların yapılanması aynı akepe :) araç filosu inanılmaz girmedikleri semt bucak yok özellikle bayram ve yaz dönemlerinde millet firmaya bile bakmıyor ki yeterki yer bulsunlar

onursumer
27-05-2016, 09:00

bu koyduğumun şirketi yıllardır ve yıllardır kazalar rezillikler bir sürü vukaatlar yapan bir şirket değilmi?
haberlerde gazetelerde internette sürüyle ölenlerin resimleri çıkmıyormu? yıllardır?

binme ve zamanla firma küçülsün ve kapansın siktirolsun gitsin tarihin tozlu sayfalarında kaybolsun?

ama yoook olurmu hiç, 1 liranın hesabını yapan yüce türk milleti ucuz otobüsü görünce altın madeni bulmuş gibi saldıracak illa.

abi turkiye şartlarında sanırım en buyuk filo metroda + esenler otogar sazen onların , dinlenme tesislerini saymıyorum bile

bu işin tekeli bence yani küçültme vs işleri çok zor bu adamlar için her yol var sonuçta

Suleyman
27-05-2016, 09:50

Meselenin sadece para olduğunu düşünmüyorum, otobüslerde yer bulma. Sonuçta herkes birkaç gün önceden bilet alamıyor haliyle son dakika alınan biletlerden ve ***** turizmin sefer bolluğundan ötürü, mecburiyetten alanlar da oluyordur.

dragon
27-05-2016, 11:46
Meselenin sadece para olduğunu düşünmüyorum, otobüslerde yer bulma. Sonuçta herkes birkaç gün önceden bilet alamıyor haliyle son dakika alınan biletlerden ve ***** turizmin sefer bolluğundan ötürü, mecburiyetten alanlar da oluyordur.

Doğru tespit. 5 yıl kadar önce ani bir Bodrum'a araba bırakma işim oldu.Yaz sezonuydu,günlerden Pazar'dı ve aynı gün uçak fiyatları fahişti. Otogara gittim ama bırakın İstanbul'u , Ankara-Bursa-İzmir'e bile 1 tane yer bulamadım. Şans eseri o lanet firmada İzmir'e 1 kişilik iptal edilmiş yer buldum.Daha önceden de sevmediğim firma olmasına rağmen istemeyerekte olsa bindim.. Bodrum-İzmir arası 6.5 saat olur mu arkadaş? Yol güzergahında küçük,büyük ne kadar Gar varsa girip çıktılar. O gün bir kez daha lanet ettim. Çok şükür ki bir daha kullanmak zorunda kalmadım.

B-Devi
27-05-2016, 13:06
abi turkiye şartlarında sanırım en buyuk filo metroda + esenler otogar sazen onların , dinlenme tesislerini saymıyorum bile

bu işin tekeli bence yani küçültme vs işleri çok zor bu adamlar için her yol var sonuçta

Diğer otobüs firmaların tamamının otobüs sayısı kadar otobüs filosu var adamın elinde. Haliyle bakkala çakkala her köşe bucağa otobüs kaldırıyor ve dolayısıyla özellikle yerel halk tarafından sıkça kullanılıyor. Bunların tarihten silinmeleri için hem fiyat hem de filo olarak rekabet edebilecek birkaç firma gerekiyor kanımca.

ENGean
28-05-2016, 00:05
Muavin, tekrar göz altına alınıp savcının itirazı üzerine tutuklanıp cezaevine gönderilmiş

erdem325
28-05-2016, 00:28
Muavin, tekrar göz altına alınıp savcının itirazı üzerine tutuklanıp cezaevine gönderilmiş

burdan anlasilan o ki, olay eger medyaya dusmeseydi muavin elini kolunu sallayarak hayatina devam edecekti..
su ulkede medyaya dusmeyen neler neler var daha acaba.. iyice sogudum ya..

brs852
28-05-2016, 08:15
Ahh ahhh onu öyle bir yere atsınlar ki attırmadıkları yeri kalmasın ben ne yaptım nasıl yaptım derken kahrından gebersin pezevenk. Artık hapishanelerde içerde adalet sağlansın ki millet içeri düşeye korksun hukuktan adaletten ümidimizi kestik.

Mutlu Değerli
28-05-2016, 10:27
Metro turizme geçenlerde izin kullanırken binmiştim.

Otobüsleri tam bir rezalet. Görgüsü olmayan, konuşmaya aciz muavinlere sahipler. Şahsen hizmetten hiç memnun kalmadım.

Günümüzde bütün otobüslerde tablet tarzı koltuk başlıkları var, metrodakilerde sadece tv izleyebiliyorsunuz.

Bu son olay eğer gerçekse cidden hiç ama hiç hoş değil.

Sinan58
28-05-2016, 11:12
Bundan 2 yıl önce İstanbul-Sivas metroyla geleyim dedim, bana 300 küsür kilometre afedersersiniz çişimi tutturdu şerefsizler.
Sivas"ta terminalde indiğimde la lavaboya nasıl koştuğumu hatırlamıyorum.

burakgunay
28-05-2016, 12:48
Bundan 2 yıl önce İstanbul-Sivas metroyla geleyim dedim, bana 300 küsür kilometre afedersersiniz çişimi tutturdu şerefsizler.
Sivas"ta terminalde indiğimde la lavaboya nasıl koştuğumu hatırlamıyorum.
Kardeşim tekrar olursa git muavinin suratına ise, kimse garipsemez bu saatten sonra

Er34
28-05-2016, 17:11
Tacizci Metro Turizm Muavini konuÅŸtu haberleri, son dakika, son dakika haberleri, (http://www.sondakikaturk.com/gundem/tacizci-metro-turizm-muavini-konustu-h30656.html)

Kızı hedef alarak yapmadım demiş.

jeffy
28-05-2016, 17:19

abi Doğu kökenli bir otobüs firması sahibi aileden yakın bir tanıdığım var Metro ve Galip Öztürk için söylediği cümleler ;

Adam istanbul otogarının patronu ondan habersiz , izinsiz nerdeyse sefer yapılmıyor.

Otobüsleri doluyormu peki diye sorduğumda verdiği cevap ;

İsterse bütün seferleri 1 yolcuyla yapsın zarar etmez çünkü yolcu taşıma işin bahanesi ordan gelen para çokta mühim değil paravan olarak kullanılıyor..

açık açıkta yazmak istemedim ama çoğunuz bahsetmek istediğimi anlayacaktır..

Yani bu adamlar öyle binmeyerek protesto ederek küçülüp gidecek bir firma değiller..

wiesmann
29-05-2016, 00:38
Muavin savcının itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı. Bu kez suçunu itiraf eden G.G., tutuklanarak cezaevine kondu.

Bakalım cezaevinde peeling yaparlar mı arkadaşa?

Tacizci itiraf etti ve tutukland (http://aljazeera.com.tr/haber/tacizci-itiraf-etti-ve-tutuklandi)

Gko
29-05-2016, 10:03
Bulgaristana giderken 1 kere yanimdan gecti metro turizm sinir kapisinda. 5 yolcusu vardi sadece. Otobusun her tarafini sokup aramadiklati yer birakmadilar sinirdaki gorevliler. Sonrasi noldu bilmiyorum

XoR
29-05-2016, 10:33
Şerefsizin kimliği ortaya çıktı bu arada

https://www.facebook.com/gokhan.gelic.1?fref=ts

Gökhan Geliç

Caner B.
29-05-2016, 10:42

Gökhan Geliç

Tipini miktgim.

bilalMW
29-05-2016, 11:03

Gökhan Geliç

dingilli travego hastasıymış tipini bile mikmem. mikin bile bir onuru vardır.

mert_can 41
29-05-2016, 12:15
Yozgat'ta yolcu otob (http://www.posta.com.tr/3Sayfa/HaberDetay/Yozgat-ta-yolcu-otobusu-devrildi--3-olu--30-yarali.htm?ArticleID=345374)

metro otobüsü yine kaza yapmış

Sinan58
31-05-2016, 00:02
Kardeşim tekrar olursa git muavinin suratına ise, kimse garipsemez bu saatten sonra

Ertesi gün adımız paralelci olur bu seferde.

kangomania
31-05-2016, 08:42
Hadi bakalım inşallah gittiği yerde hedef alarak yaparlar.

ufuksaracci
17-01-2017, 23:00
Neden hiç şaşırmıyorum

Muavin hamile kadını tekme tokat dovdu iddiası - Son Dakika Gundem Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/muavin-hamile-kadini-tekme-tokat-dovdu-iddiasi-40338616)

Anıl E.
17-01-2017, 23:47
Ülkece fabrika ayarlarına geri dönmeye çok ihtiyacımız var bi reset şart.

kalipson
17-01-2017, 23:55
Bu turizm şirketinin özel bir seçme kriteri falan mı var? Maşallah seçmece çok

Berkan
18-01-2017, 07:59
otobüsünden servisine muavinine hepsi ayrı gevşek dayaklık

bkaraca
18-01-2017, 08:02
Gördüğüm en dandik firma. En çok kaza yapan, en çok şikayet alan ve en çok it kopuk barındıran firma lakin herhangi bir yaptırım yok.

fthdrn
18-01-2017, 08:29
Çünkü yandaş yalama bir şirket.

ibozum
18-01-2017, 11:19
Gördüğüm en dandik firma. En çok kaza yapan, en çok şikayet alan ve en çok it kopuk barındıran firma lakin herhangi bir yaptırım yok.

Muhalif olmadıktan sonra yaptırım yok.. Yandaş iseniz istediğiniz pisliği yapın kimse gelip hesap sormuyor artık.. Adamlar istedikleri gibi at koşturuyorlar..
Ne Metro Turizm kullanıyorum ne de kullandırıyorum. 10 20TL için değersiz bir firma ile uğraşmam..

Birkan61
18-01-2017, 11:34
Kar yağdığı dönemde uçağım istanbula inemediğinden ankaraya dönüş yapmıştı

yer bulamadığımdan dolayı mecbur metro turizm ile ankaradan istanbula geldim

o karlı yolda ve sürekli adam tapagaz gidiyordu

arka koltuklardaydım gps ile baktığımda yer yer gps hızıyla 132km ile gittiğimizi gördüm adamlar sivrisinek gibi gidiyor

muavin enteresan bi herifti zaten

kesinlikle tavsiye etmiyorum mecbur kalsanızda binmeyin diyorum ben bi hata ettim

Tayfun.O
18-01-2017, 11:36
Kız arkadaşım Isparta ya gelicekti m a l u m final bitti otobüs biletleri satılmış metro da yer varmış direk s..et 2-3 gün sonra gel adam akıllı firma ile gel demiştim. Ne kadar haklı olduğumun kanıtı.

Babası elli anası belli gücü hamile kadına mı yetmiş.

metronun en büyük hatası ucuz eleman çalıştırması,Trafik kurallarına göre şoförlere psikoteknik belgesi alması zorunlu bence muavinlerinde alması lazım.

Anıl E.
18-01-2017, 12:32
Ben metro'yu sadece çikolatada kullanıyordum o da yıllardır yemiyorum. Ankara-istanbul'da biniyorum ama metro'ya.

Berkan
18-01-2017, 12:41
Kız arkadaşım Isparta ya gelicekti m a l u m final bitti otobüs biletleri satılmış metro da yer varmış direk s..et 2-3 gün sonra gel adam akıllı firma ile gel demiştim. Ne kadar haklı olduğumun kanıtı.

Babası elli anası belli gücü hamile kadına mı yetmiş.

metronun en büyük hatası ucuz eleman çalıştırması,Trafik kurallarına göre şoförlere psikoteknik belgesi alması zorunlu bence muavinlerinde alması lazım.

eğer kendi otobusle katılırsan metro turizm adına muavinin bilmemneyin kim olduguna bakmıyorlar kendileri

Tayfun.O
18-01-2017, 12:47
eğer kendi otobusle katılırsan metro turizm adına muavinin bilmemneyin kim olduguna bakmıyorlar kendileri

Aynen öyle yazık çok yazık

ulasoztas1
18-01-2017, 16:59
Yıllarca İstanbul-Bolu, İstanbul-Ankara yaptım hala da ara sıra Ankaraya otobüsle giderim bu saçma olaylardan öncesinden beri kullanmam Metroyu. 5-6 yıl önce muavinle tartıştım akabinde kargo yollamak için gittiğimde çok saçma prosedürler söylediler o günden beri binmem yakınlarımı da bindirmemeye çabalıyorum.
Her sene kar yağdığında yoldan çıkan otobüs bu firmanın, yazın kaza yapan ve yanan araçlar bu firmanın, hız limitini aşanlar gene bu firmanın.. Firmada muhatap olabileceğiniz kişiler konuşarak anlaşacak cinsten değil. Adamlar poposunu sağlam mercilere dayamışlar *****...
Uzak durmaktan başka çare yok

Absinthe.
18-01-2017, 17:05
3-4 sene önce Söke-Denizli aracı, tam seçim günü. Pamukkaleden biletim vardı, evdekiler geç varcaksın dedi diye iptal edip metro dan daha erken saate almıştım. İlk olarak 10-15 dakika otogara geç geldi, yolda giderken şöför nereden gideceğini bilmiyordu. Söke-germencik-incirliova-aydın istikameti var şehiriçinden geçerek gidiliyor. Birde direkt otobandan Aydın otogar yoluna bağlanıyor. En önde oturuyordum muavin dedi sağdan döncez(şehiriçinden giden yol), döndü kaptan dayanamadım dedim yanlış yoldan girdin otobandan gidip otogar yoluna direkt incektin diye. Muavin dedi kaç senedir gidip geliyom benden iyi mi bilcen. Vardık aydın otogara kaptan içeri gitti geldi, bana dedi haklısın usta yanlış yoldan gitmişiz. Ceza yediler bu yüzden. Servis yok, araç pis, kaptan(demeye dilim varmıyor) yolda sigara içti(araç içinde), kafayı kaldırıp tv baktı seçim sonuçlarını takip etti bir güzel. Nazilli'ye kadar dayanabildim.

İnip Pamukkale ye bindim, bindiğim anda dedim huzura kavuştum diye.

exca-
18-01-2017, 18:26
Genel olarak otobüs kullanmıyordum pek, araba ve ya uçak tercih ediyordum. Hemen hemen hiç metro turizm kullanmadım desem yeri. Bu halde bir firmanın kullanılma sebebi nedir merak ediyorum. Elle tutulur yanları yok bişey yok. Merakımdan soruyorum gerçekten bunu, konuya hakim değilim yani. Fiyatı mı daha uygun, sefer olmayan yerlere sefer mi yapar bu adamlar?

Evrenoz
18-01-2017, 18:49
Metro 1
Kamil Koç 2

Mümkün olduğunca uzak duracaksın bu 2'sinden...

İnsanca, konuşarak anlaşılabilir varlıklar çalışmıyor 2'sinde de..

AşkınS.
18-01-2017, 18:55
Ankaraya surekli gidiyorum metro ile pamukkale arasinda 15 tl bazen 20 tl fark oluyor ama ona ragmen pamukkale seçiyorum. Bazen kamil kocla gitmek zorunda kalıyordum ama kamil koc da metroya aday.. En az metro kadar sorunlu.
Kamil kocta arac icinde sofor kufur ediyor,dudullu dinlenme tesisinde tombul bi xxxxx var. Tam bir karaktersiz,yolcuya bagirir,kufur eder..
Ankaraya giderken arac icinde otobana kadar 5 sigara icti. Molaya girdik cikar çıkmaz bi tane daha yakti dayanamadim..
En son da geçen gun sabah 8.30 araci ilk kalkis yerinden 2 saat gecikmeli kalktı.meger otobus yoldan geliyormus....
Pamuklale ve anadoluyu suan tek geciyorum..

free-hifi
18-01-2017, 20:10
Varan ulusoy battı nereye binecek bu insanlar

Extreme01
19-01-2017, 11:58
Forumdan cok kişi yazmış ama ben de yazmadan geçemeyeceğim ; Kamil Koç denen firma en az Metro kadar sorunlu. Bu kadar lakayit bir firma olamaz.

fthdrn
19-01-2017, 12:33
TanrıVerdiye binin sivas istanbul çalışıyor ama olsun köylümüz kazansın :D

turci
19-01-2017, 15:08
Otobüs ile işiniz varsa önce Nilüfer turizme gidin.

300E
19-01-2017, 17:24
Bir yere gideceğiniz tarih belliyse 10-15 gün öncesinden uçak bileti kovalayın. Ankaradan İstanbula gidiş dönüş 65 TL ye uçmuştum borajet ile. (32,5-32,5). Otobüs çilesi çekilecek dert değil. Yani ben gibi insanların tavırlarından ziyade yolda vakit kaybetmeyi sevmiyorsanız.

HkN
26-01-2017, 23:45
Genel olarak otobüs kullanmıyordum pek, araba ve ya uçak tercih ediyordum. Hemen hemen hiç metro turizm kullanmadım desem yeri. Bu halde bir firmanın kullanılma sebebi nedir merak ediyorum. Elle tutulur yanları yok bişey yok. Merakımdan soruyorum gerçekten bunu, konuya hakim değilim yani. Fiyatı mı daha uygun, sefer olmayan yerlere sefer mi yapar bu adamlar?

Senelerdir pek otobüse binmem ama askerden önce çok binerdim. O zamanlar belkide iyi firmaydı bilinmez. O zaman hem daha ucuzaydı hemde heryere gidiyorlardı. Örnek İstanbul-Bartın arasına kamil koç yada diğerleri gecede 2-3 otobüsü varken Metro 15 dakikada bir otobüs vardı. Alibeyköy eski yazıhanelerin orada bir kaç firma tek yazıhane kullanırken Metroda hepsinin 2 katı büyüklüğünde gidiş ve dönüş olarak 2 yazıhane vardı ve otobüsler sığmazdı. TAbiki şimdi iyice abarttılar galiba

8-9-3
27-01-2017, 14:06
o ibneyi öttüreceksin aklı başına gelsin yavşağın oğlu.

neyse sövmeyim şimdi

GokhanRS
27-01-2017, 14:26
ben daha yeni gördüm olayı. yazıklar olsun ne hale gelmiş insanlar. imam hatip açmaya devam edin kesin düzelir ülke.

mtay
27-01-2017, 22:41
İnternetten 07:00 için aldığımız bilet için 06:45'te beklemeye başladık. 08:15'te otobüs geldi. Adamlara çıkıştığım zaman ise " İnternette düzeltme yapmamışlar normal saati bu, yapabileceğimiz hiçbişey yok" Yani balık baştan kokuyor. Mecbur kalmayan hiçbir insanın isteyerek kullandığını sanmıyorum...

gokhankenar
28-01-2017, 18:48
Metro Turizm bünyesinde 2 yıl çalıştım Bursa Otogarda bilet satış görevlisi olarak. Yazıklar olsun verdiğim emeklere. Metroda çalışırken bile Pamukkale Turizmle seyahat ediyordum . Böyle dandiği ve skandal olanı bir daha gelmez.

Nightfish
31-01-2017, 07:48
Yine bir Metro vakası

Yolcu otobusu, kamyonla carpıştı: 1 olu, 12 yaralı – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/yolcu-otobusu-kamyonla-carpisti-1-olu-12-yarali-1651890/)

onursumer
31-01-2017, 08:55
bu adamların bünyesindeki otobus adedi kadar tr yi geçtim avrupada sanırım yoktur , o yüzden kolay kolay kimse sesini çıkaramaz diye düşünüyorum nekadar çok araba sefer olursa oluşan kaza haberlerinde ismini duyma ihtimalimiz okadar yükseliyor bana gore

serkanaygün
31-01-2017, 12:36
bu adamların bünyesindeki otobus adedi kadar tr yi geçtim avrupada sanırım yoktur , o yüzden kolay kolay kimse sesini çıkaramaz diye düşünüyorum nekadar çok araba sefer olursa oluşan kaza haberlerinde ismini duyma ihtimalimiz okadar yükseliyor bana gore

Bence Türkiye'deki diğer bütün otobüs taşımacılığı şirketlerinin toplam araç/sefer sayılarını bu firmanın araç/sefer sayısına oranlayalım yine vukuat, kaza, kalitesizlik konusunda bayrağı kimseye devretmezler.

Anıl E.
31-01-2017, 13:11
Dün arkadaşım ışıklarda beklerken yeşilin yanmasıyla arabayı hareket ettirmiş ,korkudan anında frene asılmış . Jet hızıyla bir METRO firma otobüs kırmızı ışıkta geçmiş az daha bunlara vuruyorlarmış yandan herhalde teşhis etmeye giderdik cesetlerini. Allahın belaları korkudan plaka bile alamamış arkadaşlar elleri ayakları titremiş. Şerefsizin çocukları.

emrekuzdere
20-02-2017, 10:45
Otobusler Carpıştı: 6 Olu 15 Yaralı Haberi ve Son Dakika Haberler Mynet (http://www.mynet.com/haber/guncel/otobusler-carpisti-6-olu-15-yarali-2891381-1)

Arkadaş her otobüs kazasının altından bu firma çıkıyor. Bugüne kadar öldürdükleri insanların sayısı 1700'ü aştı diye biliyorum. Ne diyeyim, ölenlerin yakınlarına Allah sabır versin.

ENGean
20-02-2017, 13:04
Şuan ölü sayısı 8 e çıkmış malesef :(
Yaralı sayısı 16

fthdrn
20-02-2017, 13:07
yiyorsa yaptırım uygulatsınlar.. videoyu tamamı ile izlemedim ama direk kafa kafaya girmiş. Kesinlikle uyuyordu 2 şöförden biri

Anıl E.
20-02-2017, 13:23
Iğdır seyahat diğeri de ,muhtemelen kendi arabalarıdır sürenlerde kendileridir ya da güvendiği adamlardır. Metro gibi ''ehliyetsiz'' adamları oturtmazlar koltuğa .

Günaha girmekse girmek suç kesin metro otobüsündedir . Allahın belaları üstte yazdığım post duruyor arkadaşlarımı biçiyorlardı ,her otobüs kazasının altından bunlar çıkıyor,yaptırım yok nasıl olsa birilerine yanaşan rahat yaşıyor ülkede

jeffy
20-02-2017, 13:26
videoda sanki Iğdır ın otobüüsü ters şeritte gibi duruyor gerçi çokta dikkat etmedim ama. Ölenlere Allah Rahmet eylesin Yakınlarına sabır versin..

Tunacan
20-02-2017, 13:45
Bu ibne şöförlerin hepsi aynı bokun soyu.
Geçen gün pamukkale nin aracı önümde gidiyordu. Cart diye sağa kırdı. Ne sinyal var ne de ayna.
Yanına gelip uyarınca da işine git der gibi el kol yaptı. Sanki kasada karpuz taşıyor şerefizin evladı.

halilcan9455
20-02-2017, 13:50
9 kişiyi geçen araçların şoförlerinin 24 saatlik herhangi bir süre içinde; toplam olarak;
9 saatten ve devamlı olarak 4,5 saatten fazla araç sürmeleri yasaktır.

Böyle güzel bir kural var ama sadece kural; ne uygulayan var ne sorgulayan..
Tüm yolculuklarımda şöförlerin birbiriyle takoğraf değiştiği bazen bir şöförün tek başına yolculuğu tamamlandığına defalarca kez şahit oldum.
İşin garip yanı kontrol noktalarında yolcu otobüsleri torpilli gibi birşey yılda sadece 1 yolculuğumda filan durdurulduğuna şahit oluyorum.

Sinan58
21-02-2017, 01:43
Şimdi niye kimse ihmallere, kazalara bişey demiyor anlaşıldı :D

Galip Öztürk Galip_Ozturk
16 Nisan'da #EVET diyen Vatandaşlarımızı ücretsiz taşımak için, çalışmaya başladık.
#METRO herşey VATAN için.����

Nightfish
21-02-2017, 12:22
Şimdi niye kimse ihmallere, kazalara bişey demiyor anlaşıldı :D

Galip Öztürk Galip_Ozturk
16 Nisan'da #EVET diyen Vatandaşlarımızı ücretsiz taşımak için, çalışmaya başladık.
#METRO herşey VATAN için.����

Zaytung bombayı patlatmış :)

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16681901_10210962785281043_7916058610329841367_n.j pg?oh=2b2185fe7cc1b40b4b8c2f032a7ec0f0&oe=5930D976

aykutsafakyaman
21-02-2017, 12:31
9 kişiyi geçen araçların şoförlerinin 24 saatlik herhangi bir süre içinde; toplam olarak;
9 saatten ve devamlı olarak 4,5 saatten fazla araç sürmeleri yasaktır.

Böyle güzel bir kural var ama sadece kural; ne uygulayan var ne sorgulayan..
Tüm yolculuklarımda şöförlerin birbiriyle takoğraf değiştiği bazen bir şöförün tek başına yolculuğu tamamlandığına defalarca kez şahit oldum.
İşin garip yanı kontrol noktalarında yolcu otobüsleri torpilli gibi birşey yılda sadece 1 yolculuğumda filan durdurulduğuna şahit oluyorum.

Trabzondan izmire gitme maceram var bunlarla
Allah bi da uzak etsin benden. Ankaradan önce şöför değiştiler nerde hatırlamıyorum. Ankaraya girdik gecenin bi saati nasıl olsa herkes uyuyor diye çekti sağa takoyu değiştirdi devam sonra. İzmire kadar da belediye otobüsü gibi heryerde durdular inince taşı toprağı öpecektim.

Grimlord
08-08-2017, 21:57
Otobus alev alev yandı: 20 yolcu vardı, faciadan donuldu - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/otobus-alev-alev-yandi-20-yolcu-vardi-faciadan-donuldu-40544360)

Tahmin edin, hangi firmanın otobüsü acaba?

free-hifi
08-08-2017, 22:18
Otobus alev alev yandı: 20 yolcu vardı, faciadan donuldu - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/otobus-alev-alev-yandi-20-yolcu-vardi-faciadan-donuldu-40544360)

Tahmin edin, hangi firmanın otobüsü acaba?

10 nomero yağ mevzusu

emrekuzdere
09-08-2017, 09:02
Daha dün yaşanan bir olay daha;

Ordu'da akılalmaz kaza! Otobus cay ocağına girdi - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/orduda-akilalmaz-kaza-otobus-cay-ocagina-girdi-40543665)

hddsheriff
09-08-2017, 09:13
Metro çıtayı o kadar yükseltti ki otobüste grup yaptılar vs diye haber çıksa yine de şaşırmam.

free-hifi
09-08-2017, 09:35
Metro çıtayı o kadar yükseltti ki otobüste grup yaptılar vs diye haber çıksa yine de şaşırmam.

BENde şaşırmam :D

cookies
09-08-2017, 09:41
3sene önce Bodrum'dan İstanbul'a dönerken Metro turizm ile dönmek 'zorunda' kalmıştık.. Otogarda şoför bagaj yerleştiriyordu hemde atletiyle, dedim s*ç*tk zaten emanet gibi adamdı ne gömlek ne bi şey üzerinde alelade bir tip.. Manisa otogarına kadar pek sıkıntı yoktu sonrasında şeritlerde duramamaya başladı otobüs galiba tek uyumayan bendim ki hostese benzeyen sokak terlikli hanım şoföre göz kulak ol dünden beri uyumadı dedi.. Aramızda saçma sapan bi dialog geçti kullanabiliyosan feribota kadar götür olayına kadar geldik.. Bi daha dedim zorda kalsam Bodrum'dan yürürüm mks.. Feribot kuyruğunda motordan dumanla çıkmaya başladı fln filan yani uzatmayayım kabus gibiydi ama değildi..

EREN34
09-08-2017, 10:02
Daha dün yaşanan bir olay daha;

Ordu'da akılalmaz kaza! Otobus cay ocağına girdi - Son Dakika Guncel Haberler (http://www.hurriyet.com.tr/orduda-akilalmaz-kaza-otobus-cay-ocagina-girdi-40543665)

Metronun kırmızda geçtiği aşikar. Yeni yanan kırmızıda durmamak için son anda geçme çabasının başarısız olması. Kamera açısı değişince yola bakın, 1 tane bile araç geçmiyor ve yan cepten çıkan araçların ordaki ışıklar kırmızı. Ana yolda 100-200 mt ara ile konan ışıklar, trafik olmaması için aynı anda aynı renk yanarlar

free-hifi
09-08-2017, 10:03
Metronun kırmızda geçtiği aşikar. Yeni yanan kırmızıda durmamak için son anda geçme çabasının başarısız olması. Kamera açısı değişince yola bakın, 1 tane bile araç geçmiyor ve yan cepten çıkan araçların ordaki ışıklar kırmızı. Ana yolda 100-200 mt ara ile konan ışıklar, trafik olmaması için aynı anda aynı renk yanarlar

şahinci gusullüymüş az daha kafa uzatsa gidecekti

EREN34
09-08-2017, 10:05
şahinci gusullüymüş az daha kafa uzatsa gidecekti

Ben onu da altına alacak sandım. Yaşayacak günü varmış. Gerçi Şahin, otobüsün rüzgarından da etkilenip kazaya karışabilirdi de, dayı kilolu galiba :)

dieselpower
09-08-2017, 19:20
https://i.hizliresim.com/ERd1lZ.jpg (https://hizliresim.com/ERd1lZ)