PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik boyutu küçük sebebiyle araç baglanması

sweap07
26-05-2016, 10:31
merhabalar abiler kardeşler.
Geçen hafta antalyadakıler bilir yeni yapılan altınova yolunda halın orada cevırmeye girdik arkadasın aracıyla araç şahin :D
aracın üstünde cms 13 inç jant vardı. Polis jant ölçünüz cok küçük 15 inç olması gerektiğini soyledı abi yapma etme garibanız dememize ragmen aracı orjınal jant olcüsüyle bağladı aracı men etti trafıkten 1 yıldan daha fazla süresi olan muaneyi iptal etti . Dün otoparka arkadas aracı cıkartmak ıcın gitti oradaki polis ile ufak bı tartısması olmuş ve polıs aracı çekici ile otoparktan çıkartmış bizim arkadastan yıne cekici parası almıslar.
Bu durumda ne yapmamız lazım ılk defa basımıza gelıyor nasıl bır yol izlememiz lazım arkadasın maddi durumu pek iyi sayılmaz nasıl bir yol izlemeliyiz şikayet konusunda yardımlarınızı beklıyorum.

hndcrx
26-05-2016, 10:36
merhabalar abiler kardeşler.
Geçen hafta antalyadakıler bilir yeni yapılan altınova yolunda halın orada cevırmeye girdik arkadasın aracıyla araç şahin :D
aracın üstünde cms 13 inç jant vardı. Polis jant ölçünüz cok küçük 15 inç olması gerektiğini soyledı abi yapma etme garibanız dememize ragmen aracı orjınal jant olcüsüyle bağladı aracı men etti trafıkten 1 yıldan daha fazla süresi olan muaneyi iptal etti . Dün otoparka arkadas aracı cıkartmak ıcın gitti oradaki polis ile ufak bı tartısması olmuş ve polıs aracı çekici ile otoparktan çıkartmış bizim arkadastan yıne cekici parası almıslar.
Bu durumda ne yapmamız lazım ılk defa basımıza gelıyor nasıl bır yol izlememiz lazım arkadasın maddi durumu pek iyi sayılmaz nasıl bir yol izlemeliyiz şikayet konusunda yardımlarınızı beklıyorum.

Galiba artık muayene istasyonlarında da arabanın üzerinde fabrika ayarı lastik ve jant ebadı,bijon sayısı yoksa ağır kusur olarak geçiyor da
arabayı nasıl hemen men etti onu anlamadım.Normalde 1 hafta süre vermiyorlar mı?

SekoLive
26-05-2016, 10:38
kendisinde yada ailesinde hiç şahin sahibi olmadan polis olmuş birisine denk gelmişsiniz.

13 ebattan orjınalden ufak diye nasl bağlarlar anlamak güç...

orjinali 13 olmalı.

Berkan
26-05-2016, 10:42
13 orjinal ölçüsümü değilmi bilmem ama sonradan yapıştıracağın sticker için bile baglayabilir teknik değişiklik altında yeterki istesin:)

kelalper
26-05-2016, 10:47
Lan doğan slx te 14 var. Şahin de 13 normal ölçü. Benim S70 T5 15" lan. Kafayı yemiş polislerde.

B.Koçer
26-05-2016, 10:48
simdi benim arabanın orjınalı 16
sw sınde 17 cıkıyo
lastık ebatlarıma kadar sw ıle aynı orj yanı
kafasına gore baglar mı ? :D

veya bağlamaya kalkarsa bı vıdeo kaydı olayı cozer mı :D

hndcrx
26-05-2016, 10:50
Ceza yazmak istedikten son olayın geleceği en son nokta sanırım araç küllüğünde su bulundurmamak olabilir :)

sweap07
26-05-2016, 10:50
Lan doğan slx te 14 var. Şahin de 13 normal ölçü. Benim S70 T5 15" lan. Kafayı yemiş polislerde.

abi bizim önümüzde şahin vardı üstünde orjınal dogan jantı 14 ınc jant vardı gosterdım adam ınat tek dediği kelime bu sebebten doalyı 52 tane aracı men ettim dedi önümüzdeki şahinin sabini kadın ortalıgı yıktı bagırdı felan kadını bıraktı bız sesımızı cıkartmadık tatllı dılle konustuk adam artık nası bır egosu varsa kota doldurma gününe denk geldik sanırım

hndcrx
26-05-2016, 10:53
sw sınde 17 cıkıyo

sw sınde 17 cıkıyo

Ellerinde marka model girince teknik veri,donanım vs... veren bi cihaz olsa anlayacam da sizin arabanın 16 mı 17 mi olacağını
daha doğrusu sw ile normalinin ayrımını nasıl yapacağını ben de merak ettim :)
Yok gerçekten bilgi ile yapıyorsa o hafızanın aynısından istiyorum :D

sweap07
26-05-2016, 10:54
Galiba artık muayene istasyonlarında da arabanın üzerinde fabrika ayarı lastik ve jant ebadı,bijon sayısı yoksa ağır kusur olarak geçiyor da
arabayı nasıl hemen men etti onu anlamadım.Normalde 1 hafta süre vermiyorlar mı?abi 32. maddeden dolayı yazdı kadıgı verdı elımıze aldı gitti alimunyum arabayı

hndcrx
26-05-2016, 10:54
2 kere niye alıntılama oldu mesajımda anlamadım :)

sweap07
26-05-2016, 10:56
bu arada belirteyim bugun araba muaneye girdi aynı jant aynı lastik ölcüsü ile muaneden tek seferde geçti aletinin aliminyum

hndcrx
26-05-2016, 11:00
abi 32. maddeden dolayı yazdı kadıgı verdı elımıze aldı gitti alimunyum arabayı

işte onu diyorum 32.maddeden film cama da ceza yazılıyor.1 hafta içinde söküp kontrol ettiriyorsun da sizin durumda
da 32. maddeden yazıp alıp götürmesi enteresan olmuş jant olunca ayrı bir yaptırım mı oluyor acaba.

Adamlar asayiş çevirmesi yapar yanında bayan varsa buyur geç der sonra gelir janta filme ceza yazar...
Belki yanımdaki kadın azılı suçlu.

Nasıl bir düzen bu anlamadım.

brs852
26-05-2016, 11:01
Ülkede herkes diken üstünde genel olarak huzur yok polislerinde biraz anlayışlı olması keyfi uygulamaları aza indirmeleri lazım araç sahibinede geçmiş olsun.

kelalper
26-05-2016, 11:06
bu arada belirteyim bugun araba muaneye girdi aynı jant aynı lastik ölcüsü ile muaneden tek seferde geçti aletinin aliminyum

avukat tutup karşı dava açıp yaptığınız masraf + aracı kullanamamaktan dolayı tazminat davası açabilirsiniz eğer ceza tutanağında 13 inç var orjinali 15 olmalı yazıosa.
Valla ben megane varken orjinal egzozla bağlamaya kalktı darp ediodum herifi. 1 saatimi yedi. Çekici geldi çekicideki polisi tehdt ettim o arabaya amiriniz gelmeden dokunursan kırılacak yerlerinden sorumlu değilim diye.

AliGizda
26-05-2016, 11:08
Vallahi böyle bir şeyi ilk kez duyuyorum, gerçekten nereye saracaklarını şaşırmış polislerde. Bir de burunlarından kıl aldırmadan burunları havada konuşmuyorlar mı tam ayar oluyorum. Geçmiş olsun kardeşim.

hndcrx
26-05-2016, 11:10
avukat tutup karşı dava açıp yaptığınız masraf + aracı kullanamamaktan dolayı tazminat davası açabilirsiniz eğer ceza tutanağında 13 inç var orjinali 15 olmalı yazıosa.
Valla ben megane varken orjinal egzozla bağlamaya kalktı darp ediodum herifi. 1 saatimi yedi. Çekici geldi çekicideki polisi tehdt ettim o arabaya amiriniz gelmeden dokunursan kırılacak yerlerinden sorumlu değilim diye.

konu dağilmasın da orjinal egzozla nasıl bağlamaya kalkıyor.Ne diyor orjinal değil veya onların tabiriyle abart mı bu diyor?
ses mi dinliyor napıyor.Nasıl iş arkadaş adam kafasına göre basıyor cezayı.

arda35
26-05-2016, 11:13
sw sınde 17 cıkıyo

Öyle bi dünya yok. Aracın fabrika çıkışı takılabilecek opsiyonları bellidir. İlk sahibi belki 17 jant opsiyonuyla aldı, kim bilebilir. Böyle işgüzarlarla muhatap olmamak için app plaka ve filmlerden vazgeçtim. Çevirmede kasımpaşağı modundayım.

sweap07
26-05-2016, 11:15

abi işini hakkıyla yapan trafik memuru cok az kaldı allah belasını versın aq parayı cuvalla kazanıyor bu mıllet ya yazssın cezayı hakkıyla ama lastık ölçüsünü dahi bilmeyen trafık memuru denetleme yapıyor bu ülkede 16 yasında araba hevesi olan cocuk bıle bılır tofas jant ebatını biz tatlı dille konustuk dıger aracı saldı artık bızde film koptu kadın bagırdı cagırdı dıye gonderdın dıye ustune yuklendık adam bızı gectırmek ıcın elınden gelenı yaptı polıs aracı ıcındekı memur mıkrofondan sahını durdurması soyledı adam si..ne takmadı nalet olsun vallahı

hndcrx
26-05-2016, 11:15
benim bir arkadaşımın crx i varken arabası çift renk ruhsata işliydi.
34 AY 882 bileniniz vardır belki.

Benzincide yannımıza polis geldi evrakları aldı.Önce dedi arabanızda çift renk var ceza yazıyorum.Arkadaş da dedi
bakın ruhsata işli.Polis ne dese beğenirsiniz?:

Anlaşıldı renkten ceza yazamayacaz bakalım başka neler var.Egzoz da yoktu arabada ama egzos kafası taktırmışşın diye bastı cezayı.

sweap07
26-05-2016, 11:26
benim bir arkadaşımın crx i varken arabası çift renk ruhsata işliydi.
34 AY 882 bileniniz vardır belki.

Benzincide yannımıza polis geldi evrakları aldı.Önce dedi arabanızda çift renk var ceza yazıyorum.Arkadaş da dedi
bakın ruhsata işli.Polis ne dese beğenirsiniz?:

Anlaşıldı renkten ceza yazamayacaz bakalım başka neler var.Egzoz da yoktu arabada ama egzos kafası taktırmışşın diye bastı cezayı.

Al birini vur ötekini :D egosu kendinden büyük trafik memurlarmız olmasa olmaz :D

Diyadin
26-05-2016, 12:10
Doğan SLX ve Kartalların belli bir yıldan sonraki üretimleri 14 geri kalan kuş serisi 13 janttır bu sebepten dolayı bağlanması talihsizlik olmuş

Berkan
26-05-2016, 12:15
konu dağilmasın da orjinal egzozla nasıl bağlamaya kalkıyor.Ne diyor orjinal değil veya onların tabiriyle abart mı bu diyor?

typerı bu kanat ekler vs. ne diye bağlanmış kişiler var aramızda (bknz: Güneş namı diğer roadrunner evo :D )

B-Devi
26-05-2016, 12:39
Herşey iyi güzel de, adam görevini yapıyor diyen ve bu gibi durumlarda polisleri haklı bulan yakınlarımıza ne demeli?

hndcrx
26-05-2016, 12:57
Herşey iyi güzel de, adam görevini yapıyor diyen ve bu gibi durumlarda polisleri haklı bulan yakınlarımıza ne demeli?

polis kuralları tam anlamıyla uygulayıp görevini yapsın orjinal ile orjinal olmayanı ayarsın herkese eşit muamele yapsın eyvallah.
ama çevirme noktasında yanında bayan var
veya arabayı bayan kullanıyor bunlara uygulama yapmayalım,aaa diğer arabada 2-3-4 erkek var hemen çevirelim diye çifte standart uyguluyorsa olmaz.

2-3 sene önce polis noktasından geçerken çevrildim arabada annem babam vardı.Şöyle bir baktı devam et dedim.
Annemleri bıraktıktan sonra aynı noktadan geçiyorum.Aynı polis gene geldi.Gene çevirsin sıkıntı yok.
Ama bana aynen şöyle dedi.Demin annen baban vardı indirmedim şimdi in aşağı!!!

NakkaSss
26-05-2016, 13:01
Bu tarz O Çocukları yüzünden artık polislerin iyisini de kötüsünü de sevmiyorum. Megane RS muhabbeti ilginçmiş şimdi benim rs de egzoz orjinal bağlarım dese ne gibi yaptırımım oluyor? Kafasından tutup egzoza doğru çarpsam haksız oluyorum sanırım. Arabayı bağlatmama gibi bir şansım var mı? Amirin gelicek onla konuşucaz vs.

hndcrx
26-05-2016, 13:06
Bu tarz O Çocukları yüzünden artık polislerin iyisini de kötüsünü de sevmiyorum. Megane RS muhabbeti ilginçmiş şimdi benim rs de egzoz orjinal bağlarım dese ne gibi yaptırımım oluyor? Kafasından tutup egzoza doğru çarpsam haksız oluyorum sanırım. Arabayı bağlatmama gibi bir şansım var mı? Amirin gelicek onla konuşucaz vs.

geçen sene s virajında çevirme yapılırken denk geldim yürüyüş yapıyordum.Tabi orda modifiyeli arabaları alıyorlar.
Bi ses duydum kafamı çevirdim ferrari f430 geliyor.
Polisin biri dedi amirim bağırıyor:)Amirden cevap gecikmedi bırak o ferrari orjinaldir!

Orjinaldir ne demek ya belki değil.

dragon
26-05-2016, 13:16
Yaşadığım olaylardan bir tanesini aktarayım;

Birkaç sene evveldi,oturduğum semtte oldukça lüks bir berber var.İstanbul'un trafikle ilgili en tepede ki memuru sürekli o berbere geliyor ( ismini biliyorum ) Sokağa modelini hatırlayamadığım bir Ferrari geldi. O da berberin müşterisi ama ne olduysa bizim memur çıldırdı.Bu kim ki lan böyle gürültü çıkarıyor filan diye dükkanı ayağa.Bağlatırım ben bunu vs olay büyüdü.Orjinal egzozu diye ikna etmeye çalıştılar ama umrunda değil neyse 3-5 dakika sonra rica minnet kapattılar mevzuuyu. Polisler pek normal olmuyorlar galiba :)

aslan
26-05-2016, 13:22
Şu sizin aracın bir resmi varmı?Bir bakalım nasıl bir lastikmiş merak ettim açıkcası

NakkaSss
26-05-2016, 13:31
geçen sene s virajında çevirme yapılırken denk geldim yürüyüş yapıyordum.Tabi orda modifiyeli arabaları alıyorlar.
Bi ses duydum kafamı çevirdim ferrari f430 geliyor.
Polisin biri dedi amirim bağırıyor:)Amirden cevap gecikmedi bırak o ferrari orjinaldir!

Orjinaldir ne demek ya belki değil.

Ben en iyisi renault mais' den kaşeli imzalı bir evrak alayım aracın orijinalden çift çıkış egzoza sahip olduğuna dair yoksa sinirli bir anımıza denk gelirsek polisede yazık olur banada.

özcan07
26-05-2016, 13:31
Sizde de ne şans varmış acaba 15 inç orjinal şahini nerde gördü biliyor

dahan
26-05-2016, 13:32
aynen bende merak ettim nasıl lastik miş bu

hndcrx
26-05-2016, 13:33
Ben en iyisi renault mais' den kaşeli imzalı bir evrak alayım aracın orijinalden çift çıkış egzoza sahip olduğuna dair yoksa sinirli bir anımıza denk gelirsek polisede yazık olur banada.

aracın kitapçığında falan foto olmuyor mu çizim şeklinde veya direk foto?
yani kitapçığı duruyorsa.

NakkaSss
26-05-2016, 13:37
aracın kitapçığında falan foto olmuyor mu çizim şeklinde veya direk foto?
yani kitapçığı duruyorsa.

Duruyor' da cahil adamlar laf anlamaz ki kitapçığı göstersen poster sanar..

Ahmetfikri
26-05-2016, 13:39
trafikçi ve ceza konusunda çok takılmamak lazım silsile yoluyla devletin EN tepesinden emirler yağıyor onlarda emirlere uymak zorunda kalıyor sıcak parayı bulmanın en kolay yolu halkın cebi ;)

hndcrx
26-05-2016, 13:40
Duruyor' da cahil adamlar laf anlamaz ki kitapçığı göstersen poster sanar..

:)tabi o da var.İnternetten indirip kendin kitapçık yapmışsın bile diyebilirler.

kelalper
26-05-2016, 13:44

Bende de megane var böyle değil diyor. Arkadaş Megane RS bu diyorum RS MRS anlamam böyle megane yok diyo. Ruhsatı çıkardım bak kardeşim 225 hp diyorum anlamıyor. Internetten ne kadar resim varsa telefonla gösterdim onlar yapmış onlara özenip yaptırmışsın dedi. Dedim amirin gelmeden o arabaya dokunursan olay çıkar neren sakat kalır bilemiyorum ama sağlam çıkamassın buradan dedim. Alla alla sen kimsin dedi. Denemesi bedava ufacık ciğerin varsa denersin dedim. Yanındaki de anladı dedi bu manyak ikimizide dövecek. Amirini çağırdı. Amiri görünce zaten özür dileyip bıraktı. Buna da fırça kaydı başımıza belamı olucan diye. Köyde çobanlık yapamayanı polis uzman çavuş vs yaparsan olacağı budur.

16EC813
26-05-2016, 13:55
Bundan sonra gazeteleri. 5. Sayfa haberlerinde çevirmede cinnet geçiren şayin sahibi Ş.A ceza kesmeye çalışan polis memuru O.Ç unu vurdu diye haberleri görebiliriz Allah sonumuzu hayır etsin
Bunarada arkadaş a geçmiş olsun böle bi adeletz ülkede yaşıyoruz maalesef

sweap07
26-05-2016, 14:10
resim temsili
https://image5.sahibinden.com/photos/03/76/65/241037665n3c.jpg

dahan
26-05-2016, 14:12
bu tipler torpille polis olanlar,,,asıl polisligi yapacak kişiler sokaklarda vs işsiz dolanıyo

AliDogukan
26-05-2016, 14:16
Geçmiş olsun malesef yalnız değilsiniz.

Bu olay yaşadığım ilçede oluyor araba da gördüğüm bir araba.Normalden biraz düşük ama dip basık değildi.Coil filan yoktur yani en fazla yay+press.

http://i66.tinypic.com/qpqy5w.jpg

sweap07
27-05-2016, 10:14
güncel olsun

Volkann
27-05-2016, 10:25
arabaya bitane takke koymak şart oldu , çevirmeyi gördünmü geçiriyosun kafaya durdurmazlar bile

IbizaFR150
27-05-2016, 10:28
Özellikle uzun yolda, ayrıca şehir içinde de görülen kabak lastikli,egzostundan zehir saçarak giden kamyon/kamyonetlere, katil sarı damperli kamyonlara dokunmayıp milletin 13" jantına takan örnekler oldukça küfür kıyamet devam edecektir. Amerikan polis araçlarının kapısında "for protect and serve" yazar yani "korumak ve hizmet etmek için", burada kime hizmet edip neyi korudukları konusunda şüpheye düşüyor insan.

sweap07
27-05-2016, 10:34
arkadas otoparkta polis ıle ufak bı tartısması olmus sanırım polis aracı cekıcı ıle cıkarttırmıs ılla cekıcı parası almıslar bu nedır abı bunu hukukı anlamda ne yapabılırız

hkkcn
29-05-2016, 21:54
Yemin ederim cinayet sebebi...

braga26
29-05-2016, 23:45
arkadas otoparkta polis ıle ufak bı tartısması olmus sanırım polis aracı cekıcı ıle cıkarttırmıs ılla cekıcı parası almıslar bu nedır abı bunu hukukı anlamda ne yapabılırız

Araç o an trafıkten men oldugu için kendi insiyatiflerinde isterlerse kağıt imzalatıyorlar aracı çekici ile götürüyorum falan diye salıyorlar yolsa yakalanırsan ihale sende tabi kağıt imzaladıgın için ama zorlarsan bindiriyor çekiciye