PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarın İstanbul'a Gidiyorum Tavsiyeleriniz

jointofjah
02-06-2016, 08:12
Merhaba arkadaşlar yarın Allah izin verirse Ankara'dan yola çıkıp İstanbul'a doğru yol alıcam. Amaç İstanbul Park Pistinde bir seansa girmek ve ardından biraz İstanbul'u turlamak. Giderken 2 arkadaş olucaz yavaş yavaş gideriz az yaksın:D Yolda yeme içme olarak ne önerirsiniz? Evde dürüm felan hazırlamayı düşünüyorum. Müzik listeside tamam. Araba Yeni Kasa Hyundai i20 90hp 240nm tork piste girmeden önce bi servise götürüp frenleme mekanizmalarına bakmalarını ve şu debriyaj bilyasından geldiğini düşündüğüm gacır gucur sese baktırıcam. Servise başka ne sorayım sizce ? Yol için varsa tavsiyeleriniz bekliyorum

Day Walker
02-06-2016, 08:19
Yol üstünde Düzcede yetkili servis var. Oraya gidebilirsin. Arabayla piste gireceğini söyleme de ne dersen de :D

jointofjah
02-06-2016, 09:12
Yol üstünde Düzcede yetkili servis var. Oraya gidebilirsin. Arabayla piste gireceğini söyleme de ne dersen de :D

Eğer piste gireceğimi söylersem daha detaylı bakarlar diye düşünüyodum :D

aslan
02-06-2016, 09:22
Sapancada eski Sa-sa yeni adı Megadeluxe de kesinlikle lahmacun yiyin derim

johnie
02-06-2016, 10:07
trafiği görünce, ben en iyisi geri gideyim dersiniz..
istanbul park sonrası yorgunluk + oradan başlayan trafik sizi mahveder.. Ama kalıcaz derseniz, tabi bir sahil havası almanızı öneririm :)

SinanAdalı
02-06-2016, 14:33
hafta içi turlayacaksanız sabah 11 öğlen 15 arası gezdiğiniz kadar gezin. 15:00'dan sonra çökün bi yere sakince trafiğin geçmesini bekleyin :) genel olarak heryer böyle. Rumeli hisar tarafları, beykoz, üsküdar, çamlıca yeşili bol merkeze nazaran biraz daha sakindir. İyi gezmeler :)

darkmoon
02-06-2016, 14:36
Başlığı görünce sıkı giyin üşütme yazasım geldi :)

Diyadin
02-06-2016, 14:39
Arabada yemeniz daha ekonomik ve sağlıklı olur. Haşlanmış tavuk güzel olur kahvaltılık tarzıda olur. Haşlanmış yumurta koymayın arabada sıkıntı olur :D

Gebzede görtan hyundai servisinede gidebilirsiniz. Pistle arası daha kısa son kontrol yapılmış olur :)

K0213
02-06-2016, 14:48
Zaten istanbula gelene kdr turla, Cuma günü istanbul trafiği pek çekilecek çile değil :confused:

MCN21
02-06-2016, 14:51
Pistten cikip virde istanbul trafiginde gezersen ankaraya ayni aksam donusun zulum olur :D yolda kenara cekip uyabileyen insanlardansan gec saatte donebilirsin trafik biraz dagilinca

i-vtec07
02-06-2016, 14:54
Gitme :D

10 krktr

Day Walker
02-06-2016, 15:01
Eğer piste gireceğimi söylersem daha detaylı bakarlar diye düşünüyodum :D

Bakarlar bakmasına da sana farklı gözle bakarlar.

1- aracı kullanım amacının dışında kullanıyosun.
2- adam gıcık olur kendi gidemediği için, Servisin ekranında aracın pist organizasyonunda kullanıldığına dair bilgi yazar sonra garanti ıvır zıvır her işinde karşına çıkar sinir olursun.
3- zaten araba bu iş için uygun değil diyip seni paketlerler.

Mr.Bilal
02-06-2016, 15:14
Arabayı çok kafadan kaydırıp ön lastikleri bitirme. en azından geri ankara ya dönebilecek kadar kalsınlar :D

fthdrn
02-06-2016, 15:16
İstanbul gavur şeysi gibi yanıyor şuan. Hiç bulaşmayın bence :)

jointofjah
02-06-2016, 15:47
Arkadaşlar şöyle söyliyim yarın öğlen saat 12 de yola çıkıcaz akşam 6 gibi istanbulda oluruz diye düşünüyorum yavaş gidicez. Piste cumartesi günü giricez. Pazar günü akşam 6da Ankaraya doğru yola çıkıcaz

Berkan
02-06-2016, 15:53
Arkadaşlar şöyle söyliyim yarın öğlen saat 12 de yola çıkıcaz akşam 6 gibi istanbulda oluruz diye düşünüyorum yavaş gidicez. Piste cumartesi günü giricez. Pazar günü akşam 6da Ankaraya doğru yola çıkıcaz

piste girecegin kurtköy ayrımdan cıkıp viaporta gir (eğer 6 da istanbulda olacagım diyorsan) 2-3 saat oyalan, yemek ye sinemaya girin ihticayın olan birşey varsa alışveriş yap çoğu markanın outleti var orda falan filan. saat söyle bir 9 falan biraz trafik rahatlasın olsun yoksa mermiye kafa atarsın bu sıcakta cuma trafğinde 6-7 gibi camlıca gişelerine yaklaşmayı deneyerek :)

johnie
02-06-2016, 16:27

akşam 6 gibi istanbulda değilde kocaeli gebze taraflarında olursun Cuma trafiğinden dolayı. Ya öğlen 3-4 gibi yola çıkıp, 9-10 gibi istanbula inmek var ya da sabah çıkıp en geç 3-4 gibi sahil şeridine ya da gidiceğine yere kendini atmak var..

KÖROĞLU
02-06-2016, 16:33
Alternatif varsa GELME,

He illa geleceğim diyorsan da geç çıkın Ankaradan.

Bahsettiğin saatte çıkarsan yolda yaptığın ekonomi, dilovasından sonra dur / kalk ile çamlıcaya gidene kadar kaybolur gider.

Ya da @Berkan'ın dediği gibi gir viaport'a takıl 2-3 saat. Zaten anca gezersiniz. Sonra çık.

Yoksa hem cuma akşamı - hem İstanbul düşünemiyorum halinizi.

shkodra
02-06-2016, 16:39
Mumkun ise gelme . Bizi yuttu kendimizi kurtaramiyoruz , senide yutmasin. Cikmadan once ailene sevdiklerine sıkı saril helalles. Tekrar soyluyorum gelme kardesim gencligine yazik yakma kendini... Biz yandik bari sen yanma..

KÖROĞLU
02-06-2016, 16:46
Mumkun ise gelme . Bizi yuttu kendimizi kurtaramiyoruz , senide yutmasin. Cikmadan once ailene sevdiklerine sıkı saril helalles. Tekrar soyluyorum gelme kardesim gencligine yazik yakma kendini... Biz yandik bari sen yanma..

Bu biraz abartı olmuş :) Ama haklı tarafı şu ankara trafiğinden sonra hayata küstürür.

Şöyle söyliyim cuma 18.45 de kozyatağı carrefour dan çamlıca gişelerine 1 saatte geldim. Mesafe 10 Km civarında.

Ölmezsin ama sürünürsün.

Eren G.
02-06-2016, 16:47
Giderken ismailin yerinde yemek yiyin bozduysada oradakilerin çoğundan güzeldir. Dönüşte trafiğe kalmamak için geç çıkın sabaha karşı bercestede kahvaltı yapın. Otobanda da outlette durun fıstıklı bolçi alın sonra zaten ankara.

Evrenoz
02-06-2016, 16:53
Bolu dağında pirzola ye

optimus_prime
02-06-2016, 17:06
kader işte biri giderken öteki geliyor :D

ben de yarın istanbuldan çıkıp ankaraya gidecem masabaşında karışık kebap yer dönerim başka da yapacak bişey yok zaten god damn ankarada

shkodra
02-06-2016, 17:44
Baktimda benim icin problem yokmus gelebilirsin. Senin araba 90 hp her durumda gecerim.

golgeoyunu03
02-06-2016, 18:10
İstanbula gelirken izmite girip köfteci yusufta karnınızı doyurun, istanbul trafiği geçmeden viaporttan öteye gitmeyin :)

jointofjah
02-06-2016, 19:30
Arkadaşlar kalıcağım yer via porttan önceymiş yani trafik ile uğraşmayacam sanırım. Birde pist ctesi kalabalık olur mu ?

Mutu
02-06-2016, 19:41
Giderken ismailin yerinde yemek yiyin bozduysada oradakilerin çoğundan güzeldir. Dönüşte trafiğe kalmamak için geç çıkın sabaha karşı bercestede kahvaltı yapın. Otobanda da outlette durun fıstıklı bolçi alın sonra zaten ankara.

Kim bozdu diyorsa ezbere konuşuyordur. Neredeyse her geçişimizde uğrarız. Pirzolası köftesi yemek öncesi ikram ettikleri hala lezzetli. Ki köprü açıldıktan sonra 1231231 misafir kaybeden bir yer değil, ne zaman gitsek orası yeterince müşteriye sahip. Bozup bu potansiyeli kaybetmek istemez.

darkmoon
02-06-2016, 23:31
Tavsiyem gelmemen olur , altunizade -zincirlikuyu 2km 1saat

Beylikdüzü levent karyağmışdı yollar felçdi E-5 de kontak kapatıp 3 saat beklediğimi iyi bilirim.. o gün eve gece 12 de dönmüşdük saat 5 gibi beylükdüzünden çıkmışdık.. :) normal apaçık trafikde 15-20 dakikada gazladınmı gidiceğin yol..

Berkan
03-06-2016, 07:33
Baktimda benim icin problem yokmus gelebilirsin. Senin araba 90 hp her durumda gecerim.

kestirmeden daldımı 2-3 kez geçer heralde abi seni :hehe: