PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bandrol Zammı

VW-Freaks
28-06-2016, 12:39
arkadaşlar bugün yayınlanan karar ile tv, cep telefonu, laptoplar, navigasyon cihazları vs. bu tür elektronik eşyalara değişik oranda bandrol ücreti yansıtılacaktır. bu tür eşyaları alacakların ellerini çabuk tutmasında yarar var :)

Mehmetmert
28-06-2016, 12:43
1 Temmuzdada Alkolde ÖTV Zammına hazırlanın :)

Kahn23
28-06-2016, 12:44
Haber kaynağı nedir ?

Bulamadım nette.

VW-Freaks
28-06-2016, 12:54
gümrükte çalışıyorum. kararname ulaştı bugün yürürlüğe girdi.

kanashibari
28-06-2016, 12:58
Kulak arkası vergisi çıkar yakında. Vergilendirilmeyen bir sürü kazanç varken hep tabana yaymak nasıl bir düşüncedir?

powERS
28-06-2016, 12:59
ooo yeaaaa..

kanashibari
28-06-2016, 13:02
Bu şu demek aynı zamanda trt nin burnunu sokmadı yer kalmadı. Yeterince paramızı kullanıyor buradan da nemalanacak?

özcan07
28-06-2016, 13:02
allahtan içimize çektiğimiz havayı oksijeni parayla satamıyorlar
sanki bütün ülkenin refah seviyesi en üst düzeydede herşeyde iteliyorlar vatandaşa

Kahn23
28-06-2016, 13:11
gümrükte çalışıyorum. kararname ulaştı bugün yürürlüğe girdi.

Detaylı bilgi alabilirsek aslında süper olur. Yansıyacak olan % ya tutar nedir mesela ?

Sezgin
28-06-2016, 13:23
Detaylı bilgi alabilirsek aslında süper olur. Yansıyacak olan % ya tutar nedir mesela ?

Televizyon
Radyo,teyp vs.
Video
Müzik setleri vs. için %16

-----

Uydu alıcıları, set üstü medya kutuları, tv tuner kartları dahil : %10

-----

Radyolu kulaklık,ışıldak,fotoğraf makinası,adımsayar,kalem,banyo sistemleri, navigasyon cihazları,koşu bantları,radyolu veya tv eklentili buzdolapları,DVD-VCD PLAYER,MP3/MP4 çalar, Ev sinema sistemleri,taşıtlarda kullanmalık navigasyon üniteleri için %8

-----

Cep telefonları için %7 ila %6

-----

Bilgisaylar ve tabletler için %3 ila %2

-----

Taşıtlar için ( radyosu ve navigasyonu bulunan tüm kara taşıtları adına ) %0.4 ila %0.01

johnie
28-06-2016, 13:25
maaş falan vermesinler, vergi ödemekten belimizi doğrultamayacağız anlaşılan..

kıvancr
28-06-2016, 13:37
Soygundan başka bırsey degıl, bırde bunların tıcaretını yapan esnafın halını dusunmek lazım.
Şu an piyasadaki krizden çıkamayan cogu esnaf, bu vergı zamlarından sonra nasıl olur dusunmek ıstemıyorum.

veliazak
28-06-2016, 14:00
Durmak yok, el altından zam yapmaya devam... :mad: Adamlar haklı ama; beslenecek o kadar çok suriyeli, ödenecek elektrik faturası, yapılacak ve iç edilecek o kadar çok ihale var...

Ben şuna inanıyorum; yarın seçim olsa %60 kesin cepte. Allah iyilerin, dürüstlerin yardımcısı olsun, diğerlerine yardım eden çok zaten.

Yigit-Y
28-06-2016, 14:12
Kim bunları başımıza getirdiyse düşünün neler söyleniyor

İnsan biraz görür yaa yolunu köprüsüne sokayim zamlar inşallah en çok yandaşlarına vurur ne diyelim

karsiyakaliozi
28-06-2016, 14:50
Bir cenaze töreni için Amerika ya uçmak kaç para en büyük uçakla otel v.s saymıyorum bile durmak yola devam ...

Evrenoz
28-06-2016, 14:53
Vergilerimizin iyi yere gittiğini bilsem bir şey demiyecem ama.. Görüyoruz nereye gittiğini

Haram zıkkım olsun, 7 cedlerinden / soylarından soplarından çıksın. 2 dünyada da zehir olsun her kuruşum..

Tunacan
28-06-2016, 15:09
'Ersin Düzen ayda 278 bin TL maaş alıyor'- CNN TÜRK - tarafsız güvenilir haberler (http://www.cnnturk.com/turkiye/ersin-duzen-ayda-278-bin-tl-maas-aliyor)

Para lazım beyler. Zamınında öderseniz sevinirim....

Berkan
28-06-2016, 15:10
ersin düzene 258bin maaş sonrasında alttaki resim şakadır heralde bu :)

https://img5.picload.org/image/rrgwolla/ae2ab0bd-37dc-4ed4-9085-91de76.jpg

arda35
28-06-2016, 15:16
Ohannes Burger. Daha bugün tel aldım mecburiyetten. Eskisinin fiyatına bi güncelleme yapayım hemen.

Şu hükümetin her fırsatta böyle tatlı sürprizler yapmasına bayılıyorum. Rusya, İsrail, vize bilmem ne derken beklemediğimiz yerden öptüler gene. Öyle bir yapıştırıyorlar ki kimse nereden geldiğini anlayamıyor.

-İthal telefonlara vergi getirecekmişsiniz diyorlar.
-- Hayır öyle bir planımız yok.
-Ama ek vergi gelmiş?
-- İnterneti olduğu için gelmiştir. Bilgisayarlara da getirdik hem. Ya app indirip izlerlerse...

DOHC
28-06-2016, 15:22
iPhone (http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/iphonea-trt-damgasi-geliyor-1294864/)

arteus
28-06-2016, 15:35
Yemin ederim söylemek istediğim o kadar çok şey var ki !!! :ofk::mad:

SULTANOGLU
28-06-2016, 15:36
önemli değill. ben hala 1100 kullanıyorum. Telefona TRT bondrolü nedir ya :D

Sinan58
28-06-2016, 15:45
Bu sefer fazla bişey yazmayacağım.

Bunlar hep dış güçlerin oyunu, dün RTE"ye diz çöken rusya ve israilin oyunu.

Amaç vergi bahanesiyle dünya lideri rte"mizi halktan doğutmak, paralelin oyununa gelmeyelim arkadaşlar.

imprezaWRC
28-06-2016, 15:46
önemli değill. ben hala 1100 kullanıyorum. Telefona TRT bondrolü nedir ya :D
TRT'nin ülkemize ve bizlere müthiş katkıları var. Neyse şimdi siyasete kaymasın; bizde de tüplü tv var.

Kahn23
28-06-2016, 15:53
'Ersin Düzen ayda 278 bin TL maaş alıyor'- CNN TÜRK - tarafsız güvenilir haberler (http://www.cnnturk.com/turkiye/ersin-duzen-ayda-278-bin-tl-maas-aliyor)

Para lazım beyler. Zamınında öderseniz sevinirim....

CHP Milletvekili Atilla Sertel'in, TRT'nin Stadyum programı için Ersin Düzen'e ayda 278 bin TL ödediğini açıklaması büyük yankı yaratırken, Düzen iddialar üzerine bir tweet atıp, "İddiaların hepsine cevap vereceğim, İstanbul'a dönüşümü bekleyin" dedi.

veliazak
28-06-2016, 16:15
CHP Milletvekili Atilla Sertel'in, TRT'nin Stadyum programı için Ersin Düzen'e ayda 278 bin TL ödediğini açıklaması büyük yankı yaratırken, Düzen iddialar üzerine bir tweet atıp, "İddiaların hepsine cevap vereceğim, İstanbul'a dönüşümü bekleyin" dedi.İllaki cevabı olacaktır, suçlusu da hırsızı da hırlısı da mutlaka haklı ve cevabı hazır...

darkmoon
28-06-2016, 16:28
Vergiler arttıkça daha fazla kaçak vergisiz mal türkiyeye giricektir çünkü arz talep bu doğrultuda gelişiceltir.. insanları eskisi gibi merdiven altı bavul ticareti ile kaçak mal getirtenlere yöneliceklerdir.. Bir ülke geçmişinden tarihinden hiç mi ders almaz.

omrasm01
28-06-2016, 16:30
3 Kuruş gelirimiz ile 10 Kuruş vergi sistemi vatana millete hayırlı olsun, aç ve açıkta kalanlara Allah yardım etsin.

altugkocer
28-06-2016, 16:39
Belki 10 kere yazıp sildim. Tez zamanda acı çekerek Hakkın Rahmetine kavuşurlar inşallah...

Ben de ödediğim vergilerin 1 kuruşunu dahi helal etmiyorum. Haram zıkkım olsun...

ido
28-06-2016, 16:57
firmamızın araçlarında firmamızın ismi yazdıgı icin reklam parası isteniyor gayet ciddi ciddi reklam vergisi daha nediyimm

Faruk'S
28-06-2016, 17:02
Ya anlamadığım bir şey var bu trt ne işe yarıyo da bu kadar vergilendirme yapılıyor ? Bilmediğimden soruyorum bana bütçesinden bi kârı var mı da vergi veriyorum trt adı altında ?

Yigit-Y
28-06-2016, 17:10
Trt satılsın beyler ben devletin kasasına para girer

BiZim elektrik faturası cep telefonu tv hepsinin fiyatları düşer

Bir halta yaradığı yok ömrümüzü törpülüyor şerefsizler

Bu nedir ya elektrik faturasında trt payı neden var hala çözemedim

Grimlord
28-06-2016, 17:25
Affiniza siginarak su videoyu paylasmak istiyorum ( +18 :hehe: )

https://www.youtube.com/watch?v=ptHSGaYutMA

darkmoon
28-06-2016, 17:37
nationalda bu kıyamet senaryolarına göre hazırlananlar vardı preparer diye bir programda adamları hazırlıklarını gösteriyordu.
adamlar amerika gibi bir kıtada bile eğer düşündükleri yokluk kıtlık senaryosu gerçekleşirse terörist saldırı,3.dünya savaşı,gök taşı, devasal bir ekonomik kriz v.b merkezden elektrik su ve diğer ihtiyaçlarını takviye alamıycakları için öyle bir hazırlanmışlarki her şeyleri bedavaydı elektrik su aklınıza ne gelirse mutfak masrafları yakıtları.. gayette güzel malikanelerde yaşıyorlardı amerikan tarzı..

biz 2 oda 1 salonlarda 3 oda 1 salonlarda dünyaları ödüyoruz..

HG6161
28-06-2016, 18:02
Elektrik faturalarınızdan bile trt ye para ödüyorsunuz. Onlarından bu paraları nasıl kullandıklarını arkadaşlar önceki sayfada göstermiş ersin düzen gibi bi adama halkın paraları ile ayda 278 bin lira maaş vermek vatan hainliğidir başka bir açıklaması olamaz. Bandrolüde attırırlar tabi suriyelilerin maliyeti nasıl karşılancak çaldıkları yeter mi biraz da kürkleri yesin ama sana herşey müstahak Türkiyem sen bunu kendin seçtin bu kadar cahil bir millet haline gelmeseydin biraz olsun okusaydın lise mezunu hapis yatmış biri başında olamazdı o yüzden size herşey müstahak

kurtbil
28-06-2016, 18:35
https://www.youtube.com/watch?v=Cc_T5b_Gb0I

Yigit-Y
28-06-2016, 19:58
https://www.youtube.com/watch?v=Cc_T5b_Gb0I
Bu cuk olmuşşş beee hacı ������

kurtbil
28-06-2016, 20:13
Burak Aksak sağ olsun :) @Yiğit-Y

jeffy
28-06-2016, 20:14
ersin düzene 258bin maaş sonrasında alttaki resim şakadır heralde bu :)

https://img5.picload.org/image/rrgwolla/ae2ab0bd-37dc-4ed4-9085-91de76.jpg

trt çocuk kanalının sadece şurdaki programlara 1 haftada ödediği para 1 milyon TL!!!!!

Haftada 1 milyon..

Allahınızdan bulun ulan...

şkodra amcanın ban ını kaldırırmısınız yönetim..

gelsinde 2001 deki haftalık trt bütçesiyle şimdikini karşılaştırıp askeri ücrete oranlasın falan bişeyler yapsın..

997TT
28-06-2016, 20:18
Suan secım olsa rte denen hırsız ve yalancının onde gıdenı secılır mı?
Hatta forumda gızlı oylama yapsak ne alır?

jeffy
28-06-2016, 20:20

nerden geldiğini birtürlü anlayamadığım en az bi %45 alır yine abi..

Evrenoz
28-06-2016, 20:27

Rus uçağı için yine olsa yine düşürürüz dedikten bir kaç ay sonra pilot hatası, bunu dedikten kısa süre sonra da geri vitesin kralını yapan rte di mi?

Memlekette dönek bol, bunu da şakşaklar yüzü kızarmadan

arda35
28-06-2016, 20:35
firmamızın araçlarında firmamızın ismi yazdıgı icin reklam parası isteniyor gayet ciddi ciddi reklam vergisi daha nediyimm

Vergi sistemimiz adil olsa, hakikaten o tip vergilerin açıklaması olurdu. Teoride çok mantıklı yani o vergi. Ama o kadar saçma bi düzen oluşturmuşlar ki hep bize kaçıyor.

Böyle sinekten yağ kovalamak yerine geçsinler doğrudan vergi sistemine. Görelim ak koyunu kara koyunu.
Çalışanların vergisine direk çök, legal ticaret yapanlara çökebildiğin kadar çök. Ama algısız vergisiz iş yapanlara gıkını çıkarama. Ne ala memleket be.

DOHC
28-06-2016, 21:13

Dükkanın kapısının tepesine koyduğun firma logosunun bile aydınlatmalı mı aydınlatmasız mı olması fiyatı değiştiriyor.....

Mutu
30-06-2016, 01:00
1 Temmuzdada Alkolde ÖTV Zammına hazırlanın :)

Kabin memurluğunu bırakmamak lazım o vakit. =)

Kullanıcı
30-06-2016, 01:55
Levent KIRÇA (allah rahmet eylesin) bir skeçinde bakan olup zamları açıklıyordu 'Seninde zamını gorum seninde gorum' demişti.

VW-Freaks
29-06-2017, 07:54
konuyu hortlatalım. bandrol vergisi kalkacağı söylentileri var. elektronik grubu eşya alımını bir süre erteleyin.

Sezgin
29-06-2017, 08:15
konuyu hortlatalım. bandrol vergisi kalkacağı söylentileri var. elektronik grubu eşya alımını bir süre erteleyin.

örnek olarak bir ip7 için ortalama 250 tl falan fiyat kırılması olur sanıyorum. Yanılıyor da olabilirim.

VW-Freaks
29-06-2017, 10:23
örnek olarak bir ip7 için ortalama 250 tl falan fiyat kırılması olur sanıyorum. Yanılıyor da olabilirim.

muhtemelen..

GokhanRS
29-06-2017, 12:23
muhtemelen..

bence boşa bir umut gibi geliyor. onu kaldırırlarsa başka isimde 2 katı koyar bunlar. ben akp nin hiç bir vergiyi başka vergi koymadan kaldırdığına şahit olmadım. hatta başka vergi koyup sonra diğerini kaldırıp vergi kaldırdık diye reklam yaptıkları oldu. onun yerine getirdikleri vergileri hiç konuşmadılar.

Sezgin
29-06-2017, 14:06
24 Haziran 2017 Cumartesi - cumhuriyet.com.tr

DANIŞTAY GEREKÇELİ KARARI AÇIKLADI

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın, Avukat Turan ve Ertuğrul Aydoğan aracılığıyla Danıştay'a yaptığı başvuru sonuçlandı. Danıştay, CHP'nin itirazı üzerine, cep telefonları ve iPad'lerden TRT'ye aktarılmak üzere bandrol ücreti alınması kararını iptal etti.

'GERİ ÖDEYİN'

CHP'li Yarkadaş, "Danıştay 10. Dairesi'nin aldığı bu karar uyarınca, 2016 Haziranından bugüne dek tahsil edilen bandrol ücretlerinin de yurttaşlara geri ödenmesi gerekiyor. TRT haksız bir kazanç sağlamıştır" dedi.

"HERKES TAKİPÇİSİ OLSUN"

Danıştay'ın verdiği karar sonrası, cep telefonu ve iPad gibi cihazları alacak olan yurttaşların en az 200 TL daha az para ödeyeceğini belirten Yarkadaş, "İlgili dernek ve sivil toplum kuruluşları da konunun takipçisi olmalı ve soygunu durdurmalıdır" ifadesini kullandı.

Danıştay 10. Dairesi'nin gerekçeli kararının çok net olduğunu belirten Yarkadaş, "TRT ballı paradan vazgeçmemek için, açtığımız davanın reddini istemiş. Ama neyse ki hakimler bunu uygun görmedi ve haksız kazancın önüne geçti" diye konuştu.

"TRT BİR KARA DELİK..."

İktidarın, cep telefonu ve İPAD'i "televizyon cihazı" konumuna sokarak TV bandrol ücreti almasının dünyada bir benzerinin olmadığını belirten Yarkadaş, "AKP'nin borazanı TRT'yi doyuramıyorlar. Kara delik büyüyor ve yama tutmuyor. Bu yüzden, cep telefonuna 'Hayır bu aslında televizyondur' diyerek TV bandrol ücreti koyuyorlar" dedi.

Danıştay'ın verdiği kararın, TRT'nin kasasına haksız bir biçimde girecek 500 milyon TL'yi engellediğini belirten Yarkadaş, "AKP'nin üst yönetimin dışında kimsenin yüzüne bile bakmadığı TRT bu haram parayı kursağına indiremeyecek, boğazlarına takılacak" diye konuştu.

"TRT BATAKLIK HALİNE GELDİ"

İktidarın TRT’yi bataklık haline getirdiğini söyleyen Yarkadaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kamunun sırtındaki en büyük kamburlardan biri TRT’dir. Kurum bir devlet kanalı olmaktan çıkmış, parti kanalına dönüşmüştür. Parti kanalına dönüşen TRT’nin doğal olarak izleyici oranları da dibe vurmuştur.

Dış yapıma aktarılan milyonlar, büyük prodüksiyonlu diziler ve sunuculara ödenen rakamlar ", büyük bir yağmanın kanıtıdır. TRT öylesine bir batağa saplanmıştır ki, elektrik faturalarından aktarılan rakamlar bile artık yetmemektedir. Bunun için de farklı senaryolarla buraya nasıl para aktarırız derdine düşmüştür hükümet. Kaynak ise her zamanki gibi halkın cebi olmuştur.

Danıştay'ın kararıyla birlikte halkın cebinden çıkacak olan yıllık 500 milyon TL’nin üzerindeki rakam cebinde kalmıştır. Hükümetin bununla yetinmeyip yeni kaynak arayışlarına gireceğini tahmin ediyorum. Bakarsınız, 2016'dan beri alınan haksız kazanç, bir KHK ile yeniden getirilir. AKP ve TRT, parayı gördü mü ne yapacağını şaşırır. Tatlı paradan vazgeçemez onlar..."

Sezgin
08-08-2017, 09:49
Televizyon
Radyo,teyp vs.
Video
Müzik setleri vs. için %16

-----

Uydu alıcıları, set üstü medya kutuları, tv tuner kartları dahil : %10

-----

Radyolu kulaklık,ışıldak,fotoğraf makinası,adımsayar,kalem,banyo sistemleri, navigasyon cihazları,koşu bantları,radyolu veya tv eklentili buzdolapları,DVD-VCD PLAYER,MP3/MP4 çalar, Ev sinema sistemleri,taşıtlarda kullanmalık navigasyon üniteleri için %8

-----

Cep telefonları için %7 ila %6

-----

Bilgisaylar ve tabletler için %3 ila %2

-----

Taşıtlar için ( radyosu ve navigasyonu bulunan tüm kara taşıtları adına ) %0.4 ila %0.01

Güncelleyelim, taze taze :) Yeni zammımız hayırlı olsun.

- Cep telefonları: yüzde 10

arda35
08-08-2017, 10:35
O trt'de hakkımızı yiyenler var ya, çoluğundan çocuğundan çıksın hepsinin. Bizim vergilerimizle şebeklik yapıyorlar. Zamanında baş fetöcü şaban'ı besleyen de aynı kurumdu. Hatta o zamanki başbakanın onayıyla maaş verdiler.