PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köpeğim İçin Acil İlaç Yrdımı

ghibli06
28-06-2016, 21:34
tam 10 yıldır benimle beraber Hera, 20 günlüktü aldığımda...

http://i.hizliresim.com/kv8897.jpg (http://hizliresim.com/kv8897)

şimdi ise 10 yaşına geldi...

http://i.hizliresim.com/NE22nN.jpg (http://hizliresim.com/NE22nN)

artık bazı sıkıntıları olmaya başladı, genetik olarak eklem problemleri var, geçen hafta arka ayaklarından biri aksamaya başladı, uzun zamandır bekliyorduk ama maalesef hızlı ilerledi, veteriner bir ilacı bulmam gerektiğini söyledi ama bulmak zor dedi, 15 gündür her yerde arıyorum, USA de var dediler bu gün bir pilot arkadaşım oradaydı aradı taradı maalesef reçetesiz vermiyorlarmış... bu konuda bana yardımcı olabilecek herkese açığım bedeli mukabilinde, ilaç bunun 75 ya da 90 lığı olmalı 30 luk bulabildim ama olmuyormuş maalesef...

http://i.hizliresim.com/QMzzGk.jpg (http://hizliresim.com/QMzzGk)

forumda getirtebilecek varsa cidden çok mutlu olurum...

TaGo
28-06-2016, 21:47
facede de yaz aynını paylaşayım kankam

ghibli06
28-06-2016, 21:49
facede de yaz aynını paylaşayım kankam

yadım face de kankam...

///M RIDER
28-06-2016, 21:55
Cok gecmis olsun yavruya muadili olur mu abi yoksa bu verdigin ilac olmazsa olmazmi

ghibli06
28-06-2016, 21:57
Cok gecmis olsun yavruya muadili olur mu abi yoksa bu verdigin ilac olmazsa olmazmi

Gökberk'cim muadil yokmuş maalesef, çok ağır bir ağrı kesici bu, 6 ay rahat ettiriyormuş...

darkmoon
28-06-2016, 22:03
şimdi yardım amaçlı bir interneti kolaçan ettim sanırım fabrika bu ürünü üretmeyi kesmiş yurtdışında forumlardada baya bir arıyan var. bulamıyorlarmış..

yardımı olursa bir burda buldum çiğnemeli olanını aynıdır sanırım 75mg ama avusturalya menşeili bir site.. ordan gelişi tuzlu olabilir.

TROCOXIL CHEWABLE TABLETS 75MG (http://www.petguardians.com.au/trocoxil-chewable-tablets-75mg)

Birde tramadol diye bir şey varmış buda çok etkili bir ağrı kesiciymiş ..

ghibli06
28-06-2016, 22:06
şimdi yardım amaçlı bir interneti kolaçan ettim sanırım fabrika bu ürünü üretmeyi kesmiş yurtdışında forumlardada baya bir arıyan var. bulamıyorlarmış..

yardımı olursa bir burda buldum çiğnemeli olanını aynıdır sanırım 75mg ama avusturalya menşeili bir site.. ordan gelişi tuzlu olabilir.

TROCOXIL CHEWABLE TABLETS 75MG (http://www.petguardians.com.au/trocoxil-chewable-tablets-75mg)

Birde tramadol diye bir şey varmış buda çok etkili bir ağrı kesiciymiş ..

maalesef bu tarz ilaçları ebay ya da internetten sipariş edemiyormuşuz, girişi yasakmış bu şekile...

darkmoon
28-06-2016, 22:09
maalesef bu tarz ilaçları ebay ya da internetten sipariş edemiyormuşuz, girişi yasakmış bu şekile...

yok biliyorum ordan gelişi tuzlu olur derken onu kast ettim ordan amerikadan ingiltereden bir arkadaşınız alsa ona gitse ürün oda artık gelirken yanında falan yada türkiyeye gelen biriyle yollasa getirir.. zaten satışı olan bütün sitelere bakdım doktor reçetesi istiyorlar bir şekilde scan yapılıp onlara yollanmasını istiyorlar.. o kısmı gerçi kolay doktorunuz yazmışdır reçete..

dasemert
28-06-2016, 22:11
Bende şimdi veterinerimi aradım yokmuş ama depolara sormak lazım dedi abi pet ilaç depoları diye aratınca firmalar cıkıyor sormakta fayda var,umarım kısa zamanda bulunur geçmiş olsun

ufuksaracci
28-06-2016, 22:12
Babamın evin orada Pegasos diye baya meşhur bir veteriner var. Sabah ilk iş oraya sorarım ismini not aldım . Geçmiş olsun .

ghibli06
28-06-2016, 22:13
yok biliyorum ordan gelişi tuzlu olur derken onu kast ettim ordan amerikadan ingiltereden bir arkadaşınız alsa ona gitse ürün oda artık gelirken yanında falan yada türkiyeye gelen biriyle yollasa getirir.. zaten satışı olan bütün sitelere bakdım doktor reçetesi istiyorlar bir şekilde scan yapılıp onlara yollanmasını istiyorlar.. o kısmı gerçi kolay doktorunuz yazmışdır reçete..

Amerika Hera'yı görmeden vermiyor :)

darkmoon
28-06-2016, 22:14
yaklaşık satışının yapıldığı 30 a yakın siteye bakdım hepsinde out of stock yazıyordu.. sanırım fabrika işe ilgili üretimi ile ilgili bir sıkıntı var ilacın.. umarım bulunur.

turbo&quattro
28-06-2016, 22:15
Bi arastirayim neymis ne degilmis . Yarin bos gunum evimin yakininda hayvan barinagi var orayada ugrarim . Alabilirsem 6temmuzda bir ark gelecek onunla yollarim .

ghibli06
28-06-2016, 22:24
Bi arastirayim neymis ne degilmis . Yarin bos gunum evimin yakininda hayvan barinagi var orayada ugrarim . Alabilirsem 6temmuzda bir ark gelecek onunla yollarim .

çok teşekkürler zahmet olacak valla, hele ki daha önce bu tarz olaylardan başına gelenleri bildiğim için...

turbo&quattro
28-06-2016, 22:27
çok teşekkürler zahmet olacak valla, hele ki daha önce bu tarz olaylardan başına gelenleri bildiğim için...

Once saglik insan yada hayvan farketmez gerisi onemli degil . Sonuc alamazsam facebook profilimde paylasirim nerden nasil alinabilir diye hemen hemen tum Abd li arkadaslarim pet sahibiler birseyler cikar heralde .

tremx
28-06-2016, 22:35
bulgaristan dayım resmini çektim yarın bakıp bilgi vericem abi.

darkmoon
28-06-2016, 22:58

en olmadı hiç bir şey çıkmassa bulunmassa şu avusturalyadaki siteden sipariş verip gelen arkadaşınla yollatabilirsin.

turbo&quattro
28-06-2016, 22:59
en olmadı hiç bir şey çıkmassa bulunmassa şu avusturalyadaki siteden sipariş verip gelen arkadaşınla yollatabilirsin.

Su an patlama haberlerine baktigim icin verilen siteye bakmadim. Yarinki ufak arastirmadan sonra olmadi oradanda siparis verebilirim.

ghibli06
28-06-2016, 23:04
tam konuyu açtım patlama oldu :( kendimden utandım şu zamanda konu açtım diye :(

enesy
28-06-2016, 23:07
tam konuyu açtım patlama oldu :( kendimden utandım şu zamanda konu açtım diye :(

Abi hayat geride kalanlar için devam ediyor bir şekilde. Diğer canlar icin dua etmekten başka yapabilecek bir şeyimiz yok su an için. En azından bu cani kurtarabilmeyi ugrasiyorsunuz. Düğün akşamında arkadaşın babaannesi vefat etti eglenmediler ama evlendiler mecburen.

ufuksaracci
28-06-2016, 23:07
Abi bende bahsettiğim veterineri aradım 7/24 açık olmasına rağmen açan olmadı . Sabah oradan geçeceğim , uğrar haber veririm sana .

Pegasos Veteriner (http://www.pegasos.com.tr)

Metekhan
29-06-2016, 08:33
Eklem problemi varsa büyük ihtimalle eklemlerinde sıvı eksikligi kireçlenme başlamış o bölgede yangı oluşmustur chondrotin glugosamine içerikli şeyler ile beslemeye çalış çok geçmiş olsun.

ghibli06
29-06-2016, 08:39
Eklem problemi varsa büyük ihtimalle eklemlerinde sıvı eksikligi kireçlenme başlamış o bölgede yangı oluşmustur chondrotin glugosamine içerikli şeyler ile beslemeye çalış çok geçmiş olsun.

tabletleri var piyasada ama mama olarak görmedim hiç, nasıl bir faydası olur?

ufuksaracci
29-06-2016, 08:41
Bülent abi buldum pm atarsan numaranı konuşalım

ghibli06
29-06-2016, 08:56
Bülent abi buldum pm atarsan numaranı konuşalım

çok teşekkür ederim valla, 1 kutu bulabildik nihayet sayenizde :)

ahk
29-06-2016, 08:57
benim boxer cinsi köpeğimde de aynı problemler olmuştu suda eriyen aspirin veriyordum arada hemen toplanıyordu tabi tedavi için değildi ağrılarını gideriyordu.

B.Koçer
29-06-2016, 09:16
Golden kızımızda arka iki ayağı ameliyat oldu
doktor belli vitaminler verdi fakat bizim kızımızın ağrısı devam ediyordu
valide sağolsun

http://www.farmasizinciri.com/wp-content/uploads/at-kestanesi-balsam.png

günde 2 veya 3 kere ameliyatlı ayağına bunun benzeri ama ismi at kestahanesi olan ürünü sürerek sancılı dönemleri atlattırdı :)

şimdi çok şükür rahat yuruyor
gelmıs gecmıs olsun umarım bulunur ıstedıgınız ılac kısa surede
ama dedıgım kremı surun rahatladıgını goreceksınız

Orhan
29-06-2016, 09:24
ilgileniyorum

Orhan
29-06-2016, 09:29
95 mg'lık buldum ama ürünün miadı dolmuş çalışırmı çalışır ama sen bilirsin alayım dersen yönlendireyim seni

ghibli06
29-06-2016, 09:35
95 mg'lık buldum ama ürünün miadı dolmuş çalışırmı çalışır ama sen bilirsin alayım dersen yönlendireyim seni

hocam çok sağol, 75 lik buldum veterinerle konuşacağım 6 ayda bir uygulayacağız muhtemelen, şu 75 liği bir vereyim inşallah işe yarar...

Orhan
29-06-2016, 10:14
hocam çok sağol, 75 lik buldum veterinerle konuşacağım 6 ayda bir uygulayacağız muhtemelen, şu 75 liği bir vereyim inşallah işe yarar...

hadi inşallah

canozgur106
29-06-2016, 10:58
Bülent abi çok geçmiş olsun..

ufuksaracci
29-06-2016, 11:05
Sabah ilacı bulunca o kadar çok sevindim ki anlatamam. Daha önce kopegim vefat ettiği icin çok hassasım bu konuda. İsin diğer yanı ise ilaç bırakın Türkiye'yi Avrupa'da bile yok denecek kadar azmış bundan dolayı sadece bir kutu verebiliyor veteriner

Kahn23
29-06-2016, 11:10
Sabah ilacı bulunca o kadar çok sevindim ki anlatamam. Daha önce kopegim vefat ettiği icin çok hassasım bu konuda. İsin diğer yanı ise ilaç bırakın Türkiye'yi Avrupa'da bile yok denecek kadar azmış bundan dolayı sadece bir kutu verebiliyor veteriner

Sara hastası Golden'ım vardı. İlaçları Allahtan devlet yeşil reçete ile veriyordu bi süre idare edebildik.
Özellikle hayvanlar için ilaç bulmak zor.

Geçmiş olsun Bülent abi.

BahadırALTUN
29-06-2016, 11:39
Bende Ankilozan Spondolit denen bir hastalık var. Özetle iltihaplı omurga romatizması gibi bir şey.

Yazacağım şeyler insanlar içindir. 6 ay idare ettirecek ağrı kesicinin çok ciddi yan etkileri olacaktır. Genelde bu tip ilaçlara başlayınca gözetim altında tutarak belli kan değerleri izlenir. Birde sadece ağrı kesici olduğu için etkisi geçince , bir şey yokmuş gibi kullandığın eklem daha da zarar görmüş olacak. Bir daha ki sefere ya ilaç değişecek ya doz artacak. Chondrotin Glugosamine işe yarar birde C vitamini yüklemesi de işe yarar ama bunların hepsi geçici maalesef.

ice
29-06-2016, 12:12
Abi slm geçmiş olsun. 75 mg buldum burada. Lazım olursa dönüş yaparsın bana.

ice
29-06-2016, 12:13
Kullanım olarakta şunu yazdı.
Merhaba, 90 mg. Epeydir yok piyasada. Bende 75 mg. Var. 1 tam bir yarım kullandırıyorum.
Birkez 2 hafta arayla, sonrakiler ayda bir kullanılıyor.

stlegal
29-06-2016, 12:16
ağrı kesici bulmam çok zor ama ekşemlerine iui gelebelicek hayvansal steroid istersen bulurum parada istemez

ghibli06
29-06-2016, 12:19
Bende Ankilozan Spondolit denen bir hastalık var. Özetle iltihaplı omurga romatizması gibi bir şey.

Yazacağım şeyler insanlar içindir. 6 ay idare ettirecek ağrı kesicinin çok ciddi yan etkileri olacaktır. Genelde bu tip ilaçlara başlayınca gözetim altında tutarak belli kan değerleri izlenir. Birde sadece ağrı kesici olduğu için etkisi geçince , bir şey yokmuş gibi kullandığın eklem daha da zarar görmüş olacak. Bir daha ki sefere ya ilaç değişecek ya doz artacak. Chondrotin Glugosamine işe yarar birde C vitamini yüklemesi de işe yarar ama bunların hepsi geçici maalesef.

abi aynen öyle yapacağız biz de, kan değerlerine bakılacak mide koruyucu başlayacak, bir de vitamin takviyesi yapıp güçlendirmeye çalışacağız, sana da geçmiş olsun abi, yıllardır haberimiz yok vallahi böyle bir şey olduğundan sana?

ghibli06
29-06-2016, 12:20
Kullanım olarakta şunu yazdı.
Merhaba, 90 mg. Epeydir yok piyasada. Bende 75 mg. Var. 1 tam bir yarım kullandırıyorum.
Birkez 2 hafta arayla, sonrakiler ayda bir kullanılıyor.

Cüneyt hocam sağolasın, veterinerle bir görüşeceğim bize ne kadar lazım yılda, ona göre senden de rica edebilirim...

ghibli06
29-06-2016, 12:21
ağrı kesici bulmam çok zor ama ekşemlerine iui gelebelicek hayvansal steroid istersen bulurum parada istemez

veterinerle bir konuşayım hocam ne gibi ilaçlar mesela?

stlegal
29-06-2016, 12:25
winstrol mesala hayvanı ciddi toplar anabolik olarak daha kaliteli yaşam sürer veterinere sorun

ghibli06
29-06-2016, 12:27
winstrol mesala hayvanı ciddi toplar anabolik olarak daha kaliteli yaşam sürer veterinere sorun

tamamdır soracağım teşekkür ederim...

darkmoon
29-06-2016, 13:13
şimdi veteriner bir arkadaşımla konuşdum sizin köpek için... troxocil ağır bir ilaç dedi hayvanın böbrek ve karaciğer fonksiyonları sorunsuz çalışıyorsa kontrol altında verilmesi gereken bir ilaç dedi. ilacın içeriğinde mavasobik mi ne dedi öyle bir etken madde mi ne varmış o madde karaciğere yoruyormuş ..

streoid bazlı ilaçlardanda hayvan yaşlı ise uzak durulması gerektiğini söyledi.

Glikozamin ,msm, kondotrin(yanlış yazmış olabilirim telefonda duyduğumu yazıyorum) etkili maddelermiş eklemlere çok iyi geliyormuş.
Herbs glikozamin msm kondotrin diye bir ilaç varmış onu bulabilirse iyi bir ilaç dedi ama doktoruna sorsun bir dedi görmeden bir şey diyemem anlattıklarına oranla konuşuyorum dedi..

BaDCaT
29-06-2016, 13:42
Bahsettiğiniz ilaç için BİYOKİM ile görüşün derim Türkiye dağıtıcıları onlar.

+90 232 343 44 48

ghibli06
29-06-2016, 15:23
şimdi veteriner bir arkadaşımla konuşdum sizin köpek için... troxocil ağır bir ilaç dedi hayvanın böbrek ve karaciğer fonksiyonları sorunsuz çalışıyorsa kontrol altında verilmesi gereken bir ilaç dedi. ilacın içeriğinde mavasobik mi ne dedi öyle bir etken madde mi ne varmış o madde karaciğere yoruyormuş ..

streoid bazlı ilaçlardanda hayvan yaşlı ise uzak durulması gerektiğini söyledi.

Glikozamin ,msm, kondotrin(yanlış yazmış olabilirim telefonda duyduğumu yazıyorum) etkili maddelermiş eklemlere çok iyi geliyormuş.
Herbs glikozamin msm kondotrin diye bir ilaç varmış onu bulabilirse iyi bir ilaç dedi ama doktoruna sorsun bir dedi görmeden bir şey diyemem anlattıklarına oranla konuşuyorum dedi..

aynen biz bu ilacı veteriner kontrolünde vereceğiz, basit bir ağrı kesici hap değil diye uyarmıştı zaten... diğer ilaçları da konuşacağım eklemle ilgili olanları...

turbo&quattro
29-06-2016, 16:58
Abi daha yeni kalktim hemen bu konuya baktim. Ilac bulunmus. Benimy hala buradan bakmama gerek varmi?

ghibli06
29-06-2016, 17:01
Abi daha yeni kalktim hemen bu konuya baktim. Ilac bulunmus. Benimy hala buradan bakmama gerek varmi?

yok hocam çok sağol, uzun süre etkili bir ilaç olduğu için raf ömrü açısından ilk dozu vurduktan sonra belli olacak yıllık ihtiyaç, ona göre belki zahmet verebilirim size...

ghibli06
01-07-2016, 22:34
İzmir'den Ufuksaracci sağolsun buldu ilgilendi gönderdi kendisine çok teşekkür ediyorum :) Ice Cüneyt hocam da buldu, ilk dozu verdikten sonra muhtemelen ona da ihtiyaç olacak, kulübün yardım severliğine hayranım herkese çok teşekkür ederim :)

Dragger
01-07-2016, 22:40
Çok sevindim bulunduğuna, umarım hemen toparlar.

dachosen
01-07-2016, 23:50
Winstrol vücuttaki suyu attığından dolayı eklemler için zararlıdır. Eklemler için yararlı olabilceğini bildiğim steroid Deca Durabolindir fakat insanlar üzerindeki etkilerini biliyorum, hayvanlar üzerinde kullanıldığına hiç tanıklık etmedim.