PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Puntodan , Golf 4'e Üstadlar İçeri Lütfen / Keyifli sohbet

Apar
29-06-2016, 21:07
Herkese merhabalar dostlar , hem okul hem işten dolayı uzun zamandır forumda yazma şansım olmadı.İlk aracım megane 2 1.5 dci idi sonrasında 2009 1.3 multijet aracıma gerçiş yaptım.Aracın performansı gereği , gerekse 110hp'lik meganedan sonra hantal geldiği için araç ile oynama gereksinimi duydum.Yazılım + kat iptali + egr iptali yaptım.Şuanda aracımın performansından çok memnunum fakat aracın 4 kişi binince halen hantal kalması ve zayıf malzeme kalitesi , sert sispansiyonlarından ve km yükseldiği için satma ihtiyacı duydum.

Bir sonraki araç için gerekse aptalca olabilir ama 2009 modelden düşüp oturaklı konforlu ve lpg'li bir araca dönmeyi planlıyorum.
Aklımda honda civic ve Golf 4 vardı fakat hondaların artık ele avuca düşmesi ve gereksiz fiyatlarından dolayı vazgeçtim.

Şuanda aklımda en fazla 27bin TL'e kadar çıkabilecek bir Golf 4 almayı düşünüyorum ama kullanan arkadaşlar varsa birkaç sorum olacak ;

-2000 ile 2003 arası bir model düşünüyorum bazı modeller 8v bazıları 16 v oluyormuş bunun hangisi olduğunu nasıl anlıyoruz ?
-Golf 4 kullanan arkadaşlar varsa piyasada ***** 160bin aşağıda KM araç bulmak zor , yüksek kilometreye rağmen temiz kullanılmış bir araç bulursak ortalama bu motorların KM ömrü nedir ?
-Golf4 lerde mutlaka almadan şurasına bak yada kronik olabilecek birşey var mı ?

Değerli yorumlarınızı merak ediyorum , umarım keyifli bir sohbet olur , teşekkürler keyifli forumlar dilerim.

Birkan61
29-06-2016, 21:21
Golf alacagina 2003 2004 dizel peugeot 406 bak derim

2009 mjet puntodan sonra ben kullandim aiddetle tavsiye ederim :)

Donanim delisi, 2.0hdi motor ve yakiti neredeyse mjet ile ayni

Mpower
29-06-2016, 23:46
Ben multijetten sonra golfe (4)hayatta binmem dizel olursa ayrı.

Chn53
29-06-2016, 23:51
Golf 4 e o paralar yazık bence

ahmetbaha-drs
30-06-2016, 00:03
Bence Citroen C4 HDI al yazılım yaptır çok daha mantıklı olur en azından yakıt ve performans açısından.

Dragger
30-06-2016, 00:18
Puntodan sonra model düşüp golf 4 almak çok mantıksız olur.

Bir de 102hp rezil motordan bahsediyorsan, puntodan yavaş olur daha da çok yakar.

Eren
30-06-2016, 01:10
Volvo s70 t5 alır lpg takardım puntodan sonra
225 hp volvo sana uçak gibi gelir

arda35
30-06-2016, 01:21
Bu saatten sonra o paralar yazık günah Golf iv için. Çok hevesin olur, içinde ukde kalmıştır, o ayrı. Ama hakikaten düzgünlerine 30 bin civarı istiyorlar. Bence değmez ekstrem bi durum yoksa. Dizeli de değmez benzinlisi de.

Yeni araç iyidir her zaman.

levent_s
30-06-2016, 02:02
Dizel puntodan sonra golf4 hiçbir şekilde sizi mutlu etmez illa golf diyorsanız en azından donanımlı bir golf 5 daha mantıklı bir tercih olabilir.

HG6161
30-06-2016, 02:45
Dizel punto dan sonra golf 4 her açıdan gereksiz seçenek olur. Hatta hitler motorlu golf 5 bile mantıklı olmaz tatmin etmez

AliGizda
30-06-2016, 08:30
Ben kesinlikle Golf 4 almazdım, hem çok hantal hemde o parayı hakettiğini kesinlikle düşünmüyorum. Benzinli düşünüyorsanız Alfa 147 düşünebilirsiniz, gerçekten donanımlı ve gerçekten fiyatından çok daha fazla dikkat çeken bir araç

burcinkarabacak
30-06-2016, 09:21
1.4 T bravo bakabilirsin o paralara bence.

saygılar

rain man
30-06-2016, 09:37
Özellikli bir araç almadığınız sürece golf 4 almak hele ki o paralara almak dünya gereksizi bir iş olur. Daha hızlısı, daha konforlu ve keyifli bir araç almanız bence daha mantıklı :)

enes_srb
30-06-2016, 09:44
kesinlkle golf4 e bulasma seneler once bizde vardi arabadan sogutmustu bizimkileri

tlgylmz106
30-06-2016, 11:14

+1 ben de katılıyorum. Benzin + LPG de düşünülebilir dizel dışında. Ki 27 bin bütçenize göre çok çok iyilerini alabilirsiniz bir düşünün derim.

Mehmetmert
30-06-2016, 11:26
Tamam Vagciyiz,Golfcuyuzde hitler golf4 hic tatmin etmez puntodan sonra

Apar
30-06-2016, 12:31

Hocam peugeot'larda elektronik sistemi kanser gibi bitmiyor dedikleri için bakmadım açıkcası.

Ben multijetten sonra golfe (4)hayatta binmem dizel olursa ayrı.

Hocam puntolarda şöyle birşey var , tabi bu durum çoğu dizelde hissediliyor ama puntoda daha fazla yaşadım.Araç sıcak havalarda bayılıyor o performansından eser kalmıyor , şanzımanına kadar hantallaşıyor.Bu durumu punto forumda ve facebook sayfasındada ifade ettim , herkes aynı görüşte.Birde genç bir kullanıcım yeri geliyor araca 4-5 kişi binip uzun yol yapıyoruz.1.3 motorun yorulduğunu hissediyorum.Birde puntolarda konfor gerçekten yok her bir çukuru arabanın içinde hissettiriyor.
O yüzden alman araçlarına merak sardım.

Golf 4 e o paralar yazık bence

Hocam sizce hangi araçlara bakmalıyım , genç işi birşey arıyorum.Az yakan birazda kaçan bir araç.25-30Bin TL arası bütçem var.

Bence Citroen C4 HDI al yazılım yaptır çok daha mantıklı olur en azından yakıt ve performans açısından.

Hocam o kasaların direksiyonu beni benden alıyor , daha önce sürme şansım oldu hiç keyif almadım.

Puntodan sonra model düşüp golf 4 almak çok mantıksız olur.

Bir de 102hp rezil motordan bahsediyorsan, puntodan yavaş olur daha da çok yakar.

Hocam sizce hangi araçlara bakmalıyım ? , 25-30BİN TL arası bütçem var.

Volvo s70 t5 alır lpg takardım puntodan sonra
225 hp volvo sana uçak gibi gelir

Birazdan bakacağım teşekkürler :)

Bu saatten sonra o paralar yazık günah Golf iv için. Çok hevesin olur, içinde ukde kalmıştır, o ayrı. Ama hakikaten düzgünlerine 30 bin civarı istiyorlar. Bence değmez ekstrem bi durum yoksa. Dizeli de değmez benzinlisi de.

Yeni araç iyidir her zaman.

Hocam bütçem 25-30BİN TL arası , sizce nelere bakmalıyım ?

Dizel puntodan sonra golf4 hiçbir şekilde sizi mutlu etmez illa golf diyorsanız en azından donanımlı bir golf 5 daha mantıklı bir tercih olabilir.

Hocam siz olasanız 25-30BİN TL arası hangi araçlara bakardınız ?

Dizel punto dan sonra golf 4 her açıdan gereksiz seçenek olur. Hatta hitler motorlu golf 5 bile mantıklı olmaz tatmin etmez

Ben kesinlikle Golf 4 almazdım, hem çok hantal hemde o parayı hakettiğini kesinlikle düşünmüyorum. Benzinli düşünüyorsanız Alfa 147 düşünebilirsiniz, gerçekten donanımlı ve gerçekten fiyatından çok daha fazla dikkat çeken bir araç

1.4 T bravo bakabilirsin o paralara bence.

saygılar

Hocam açıkcası büyük konuşmayayımda fiat'a bulaşmak istemiyorum.

Özellikli bir araç almadığınız sürece golf 4 almak hele ki o paralara almak dünya gereksizi bir iş olur. Daha hızlısı, daha konforlu ve keyifli bir araç almanız bence daha mantıklı :)

kesinlkle golf4 e bulasma seneler once bizde vardi arabadan sogutmustu bizimkileri

+1 ben de katılıyorum. Benzin + LPG de düşünülebilir dizel dışında. Ki 27 bin bütçenize göre çok çok iyilerini alabilirsiniz bir düşünün derim.

Tamam Vagciyiz,Golfcuyuzde hitler golf4 hic tatmin etmez puntodan sonra

Chn53
30-06-2016, 12:45
Temiz Astra h alirsin o paraya , peugeot istemiyorum demissin ama 1.6 hdi 307 alabilirsin , 2.0 dizel mondeo alabilirsin cok daha fazla secenek var kendin begeniceksin sonuc olarak , sahibindene gir marka seçme fiyat aralığı belirle model aralığı belirle vites yakit tercihlerini gir cikan arabalarin hepsine bak :)

Birkan61
30-06-2016, 20:06
Valla bak ben 4 kez grande punto sahibi olmuş biriyim,

90lık emotion, 75lik dynamic, 120lik tjet sport..

2 yıl önce falan 406 alacaktım senin gibi ön yargılı yaklaştığım için piyasa daha uygunken almadım gül gibi az km'li araç almanında eşiğinden dönmüştüm

ocak ayında 2001 dizel 406 aldım 244 bin km'de

o kadar memnundumki kaza yapmasaydım 330 - 340 bin km'ye kadar falan binmeyi düşünüyordum, yakıtı cidden komik

70 litre mazot ile 250 liraya yani 1160 km yol yaptım tapa gaz

sunroof, dijital klima, 4 airbag, 6'lı cd çalar, koltuk ısıtma, elektrik hafızalı deri koltuk, arka kol dayama, arka cam perdesi, jbl ses sistemi, 4 cam otomatiği, elektrikli kararan dikiz aynası gibi daha saymadığım donanımları var :D

arabaya keyfi haricinde yakıt - rutin bakım harici gram masraf yapmadım aşırı memnundum. Şimdi yine bende bakınıyorum senle aynı bütçelere önümüzdeki ay bitane daha alacağım inşallah manuel dizel sunrooflu ve gri renk olmayan düşürmeye çalışıyorum

bi bak derim.. 2001 ve üzeri bak benzinlisi 2.0 138hp d9 motor diye geçer, 2000 ve öncesi d8 135hp'dir. dizeli 2.0 hdi 110hp

geçen ay bi abideki 2000 model 160.000km'deki aşırı bakımlı beyaz sunrooflu benzinli araç 28 liraya muğlaya satıldı piyasası yok diyenide vururum

ayrıca çok güvenli bir araç, 170 km ile bariyerlere girdim emniyet kemerim takılı olmadığı halde arabadan yürüyerek indim. Araçta kabine zarar gelmedi :)

aracım buydu

http://i.hizliresim.com/mLgZE8.jpg

Apar
01-07-2016, 10:54
Temiz Astra h alirsin o paraya , peugeot istemiyorum demissin ama 1.6 hdi 307 alabilirsin , 2.0 dizel mondeo alabilirsin cok daha fazla secenek var kendin begeniceksin sonuc olarak , sahibindene gir marka seçme fiyat aralığı belirle model aralığı belirle vites yakit tercihlerini gir cikan arabalarin hepsine bak :)

Hocam son olarak i20 ve 308 aramalarıma takıldı düşüncen ne olur ?

Valla bak ben 4 kez grande punto sahibi olmuş biriyim,

90lık emotion, 75lik dynamic, 120lik tjet sport..

2 yıl önce falan 406 alacaktım senin gibi ön yargılı yaklaştığım için piyasa daha uygunken almadım gül gibi az km'li araç almanında eşiğinden dönmüştüm

ocak ayında 2001 dizel 406 aldım 244 bin km'de

o kadar memnundumki kaza yapmasaydım 330 - 340 bin km'ye kadar falan binmeyi düşünüyordum, yakıtı cidden komik

70 litre mazot ile 250 liraya yani 1160 km yol yaptım tapa gaz

sunroof, dijital klima, 4 airbag, 6'lı cd çalar, koltuk ısıtma, elektrik hafızalı deri koltuk, arka kol dayama, arka cam perdesi, jbl ses sistemi, 4 cam otomatiği, elektrikli kararan dikiz aynası gibi daha saymadığım donanımları var :D

arabaya keyfi haricinde yakıt - rutin bakım harici gram masraf yapmadım aşırı memnundum. Şimdi yine bende bakınıyorum senle aynı bütçelere önümüzdeki ay bitane daha alacağım inşallah manuel dizel sunrooflu ve gri renk olmayan düşürmeye çalışıyorum

bi bak derim.. 2001 ve üzeri bak benzinlisi 2.0 138hp d9 motor diye geçer, 2000 ve öncesi d8 135hp'dir. dizeli 2.0 hdi 110hp

geçen ay bi abideki 2000 model 160.000km'deki aşırı bakımlı beyaz sunrooflu benzinli araç 28 liraya muğlaya satıldı piyasası yok diyenide vururum

ayrıca çok güvenli bir araç, 170 km ile bariyerlere girdim emniyet kemerim takılı olmadığı halde arabadan yürüyerek indim. Araçta kabine zarar gelmedi :)

aracım buydu

http://i.hizliresim.com/mLgZE8.jpg

Hocam aslında aklımı çelmiyor değilsin :) , eski motorda dizele galiba bulaşmam.Aramalarıma ayrıca i20 ve 308 düştü , bunlar hakkında yorumunu alabilirmiyim ?

Ayrıca satıp yeniden km düşük düzgün kullanılmış grande veya evo mu baksam ama bu araçlar yazın sıcak havada afallamaya başlıyor.Motor performansı düşüyor vs. sizdede varmıydı böyle bir durum hocam ?

Birkan61
01-07-2016, 12:11
Simdi ogle arasindayim cumaya gidiyorum

Aksam is cikisi evde detaylicana yazacaum kanki :D