PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kara harp okulu

onurc98
01-07-2016, 17:19
İyi günler dilerim herkese.
Seneye kara harp okuluna başvuracağım inşallah. kendimi bildim bileli sporcuyum zaten karate yapıyorum ve fiziki sınavdaki kriterleri kolaylıkla yerine getirebiliyorum. bu sene bir arkadaşım sağlık kontrolünde dişten elendi başka bi arkadaşımda çok daha kötü olmasına rağmen geçti. içeride kimlerin alınacağı belli diyorlar bu yüzden eleniyorsun diyorlar. bu konuda yardımcı olabilecek kimseler var mı forumda acaba? benim dişlerim de çok az yamukluk var tel taktırayım diyorum ama bir senede düzelir mi onuda bilmiyorum. Konuyla ilgili kişilerden, subay olan kişilerden yardımlarınızı bekliyorum..

Emrecan-R
01-07-2016, 17:58
Seneye bende denicem elimde yara izi var onu gidermeye caliscam.
Fiziki sinavi yerine getirmen onemli degil ne kadar hizli yerine getirmen onemli siralama var.
Bizim okula ikitane subay geldi seminer verdi kara harp okulu adina gittim birkac soeu sordum verdikleri cevaplar;
Subaylikta ilerde sıkıntı olacak seylere bakiyorlar.
Yara izin sorun olmaz.

Bence kesinlikle sans ama disten elenen lkk defa duyuyorum

Sinan58
01-07-2016, 18:19
Bundan 3-4 yıl önce astsubaylık mülakatlarına girmişti.

Afedersin dostum, "senin toplar çap" diye elemişlerdi.

O günden beri bu işin şans işi olduğuna inanıyorum.

Sinan58
01-07-2016, 18:20
Bundan 3-4 yıl önce astsubaylık mülakatlarına girmişti.

Afedersin dostum, "senin toplar çap" diye elemişlerdi.

O günden beri bu işin şans işi olduğuna inanıyorum.

Yakın bir arkadaşım girmişti mülakatlara.

Grimlord
01-07-2016, 19:00
Bundan belki on sene once kuzenimi de '' senin disler yamuk '' diyip elemislerdi. Millet soylerdi de inanmazdim ama hakikaten mantigin bittigi yerde askerlik baslar.
Maalesef torpil her yerde artik.

yigitblr
01-07-2016, 19:33
Akciğerinde leke olduğu için elenen arkadaşım vardı daha sobradan doktora gitti sıkıntı olnasın diye.Doktor bunlar dönemlik herkeste olur demiş mahkemeye verdi, kazandı. Bu sene başlayacak okula.Fazla mantık aramamak gerekiyor :D

GÖKTÜRK
01-07-2016, 20:46
Torpilin varsa dişinin olmasına bile gerek yok , eğer yoksa tamamen şansına kalmış birşey. Ben başvuramamıştım açık lise mezunu olduğumdan dolayı , ama gögüsünde siyah ben olduğu için elenen arkadaşım var

wiesmann
01-07-2016, 23:35
sporcu lisansın varsa senin için büyük şans kuzenim masa tenisi oynar ileri seviyede lisanslı sporcu hiç umudumuz yokken girdi subay oldu adam şu an beni katlayacak fizikte. dişler düzelir diye biliyorum bence ideallerinde varsa hemen tel taktır sınav günü de jilet gibi hazır ol başarılar

wiesmann
01-07-2016, 23:37
+kamuda mühendisim mülakatta torpilin zibil gibi döndüğü kurum. kılık kıyafet düzgün ve sorulara hazır gittim sonu hayır oldu.
sen hazır ve alternatifsiz olduktan sonra her şey güzler olur..olumsuz düşüncelere yenilme

Ssamet
01-07-2016, 23:54
Şans işi. Bir miktarda torpil. Bende düz tabanım diye elendim. Tabiki alakası yok ama :)

kalipson
02-07-2016, 09:43
Kimin alınıp alınmayacağı belli lafı koskocaman bir yalan.
Başarılar...

rain man
02-07-2016, 10:01
İşini garantiye al diş hekimine görün. Dişlerde yamukluk düzelen bir şey.

Le10ur
02-07-2016, 10:05
neden kara harp okulu kardesım ben sana tavsıye etmem 9 sene once senın yollarından gecmıs bırısı olarak bu ıslerde torpıl oynar ama on saglık var bunlarda sıstem soyle

once mulataka cagırırar kılona boyuna kı..na dısıne renk korlugune felan hepsıne yuzeyel bakarlar sonra spor mulakatına gırersın ordan yazılı bı test gıbı bırsey doldurursun sonra komıtenın karsısına cıkarsın bunlardan gecersen senı hastaneye sevk ederler ıste o zaman askerı ogrencı olur raporu almak ıcın 3*4 gun hastenede canın cıkar heryerıne bakarlar torpıl olur sans ısı dıstenn gecersın hıc bılmedıgın bırseyden aa bende bu mu varmıs saskınlgı ıle kalabılırsn

oselami
02-07-2016, 11:31
Ben deniz kuvvetlerinde harp okulunda elenmiştim kardeşim. O dişler bir senede hallolur diye biliyorum bence hemen tel taktır yada ne yapılması gerekiyorsa

burak10
02-07-2016, 11:44
torpil falan bilmem 2008-2009 kısa dönem askerlik yaptım. Emin misin? Eğitimleri ağır, komutanların tuhaf, kho öğrencilerinin askerlerle konuşması yasak. giriş çıkış izin saatin var. Askeri disiplini kaldırabileceksen gitmelisin. Ayrıca gece istediğin zaman içeride gezinemezsin, çetin emeçte spor yapıyorum diye gezintiye çıkan çok asker durdurduk. İnzibatlar rahat bırakmaz. Ben oradayken kırmızı alarmdaydı, meşhur bir davada üst düzey komutanın hard diski çalınmıştı. A-Z ye kontroller sıkıdır.

Bunlara rağmen hayata küsmezsen istekliysen hayırlısı olsun.