PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercekli Far Dönüşümü yapan varmı ?

emre55
04-07-2016, 09:28
Konuyu nereye açacağımı bilemedim, farlara mercek taktırmak istiyoruz, aramızdan bu işi yapan, veya önerilecek kişiler varmıdır ? Facebookta 2 3 kişiye denk geldim de, referans olacak kimseyi göremedim, aydınlatma önemli :)

Aero
04-07-2016, 10:07
Eskişehir'de Mikail Peker güzel işler çıkartıyor. https://www.youtube.com/channel/UC9XbfzKPeIlSlwPRPIYEqNA

Ufuk
04-07-2016, 10:08
romeo ilker'e arkadaşım polosu için yaptırdı gayet memnun. Tavsiye ederim.

PiscocuK
04-07-2016, 10:12
Butce nedir bu is icin ayirdigin. 1000 tl civari ise ve dusundugun mercekli bixenon uygulamasi ise yonlendirebilirim seni biryere

Kendi aracima yaptirmistim ve inanilmaz memnun kaldim. Yeni nesil araclarin sistemi uygulaniyor. Benim aracimda mercedes balast ve zenonlari uygulanmisti

https://youtu.be/jT9-_jSAD_0

ercan26esk
04-07-2016, 10:37
eskişehir Mikail Peker facebookta Far tasarım Merkezi olarak çıkar uygulamaları var gayet işçiliği düzgün ...

+soner
04-07-2016, 10:41
Muayene konusunasıl oluyor sonradan mercekli farlarda ?

Kadyr
04-07-2016, 10:49
Kartaldaysan sanayide direk uzmAn far i oneririm oktay usta

emre55
04-07-2016, 10:52
Kartaldaysan sanayide direk uzmAn far i oneririm oktay usta

Kartal sanayide esnafım ama Uzman ın o işi yaptığını bilmiyordum ve hiç yapılmış örnek malesef görmediğim için yönelmedim :) Bi gidip görüşeyim olmazsa.

GuneyOnur
04-07-2016, 19:40
Uğurcan fiestaya yaptırmıştı galiba ona bi sorsana kanka ?

Seven7
04-07-2016, 19:48
İstanbul'da Avrupa yakasında Atölye Semih var, onunla irtibata geçin işçiliği olsun esnaflığı olsun çok iyidir.

Kadyr
04-07-2016, 20:24
Kartal sanayide esnafım ama Uzman ın o işi yaptığını bilmiyordum ve hiç yapılmış örnek malesef görmediğim için yönelmedim :) Bi gidip görüşeyim olmazsa.

Uzmana ben dort kere far temizligi mercek temizligi falan yaptirdim esnaflogi ve is memnuniyeti yuksek. Ben kil biriyimdir kolay kolay kimseyi onermem. Bi xenon yaptigini orada soylemisti istersen yapalim diye birde sitesinde var.
bu arada far yikama yok ise muayene nasil olacak?

canozgur106
04-07-2016, 21:07
+90 (533) 767 52 97 İsmi Göksel Can yönlendirdi dersen yardımcı olacaktır yaptığı uygulamalar çok başarılı..

emre55
04-07-2016, 22:51
Uzmana ben dort kere far temizligi mercek temizligi falan yaptirdim esnaflogi ve is memnuniyeti yuksek. Ben kil biriyimdir kolay kolay kimseyi onermem. Bi xenon yaptigini orada soylemisti istersen yapalim diye birde sitesinde var.
bu arada far yikama yok ise muayene nasil olacak?

Ayrı 2 far ım daha var onları bozmıycam :) Bayram sonrası Uzman la bi görüşeyim, Herkese Teşekkürler yazılan heryerle görüşücem :)

livaneli
05-07-2016, 01:36
Forumlar - Gece Uçuşu (http://www.geceucusu.com)
Çok faydalı ve dolu bir sitedir, sorunuza yanıt bulursunuz.

SinanAdalı
05-07-2016, 01:52
Butce nedir bu is icin ayirdigin. 1000 tl civari ise ve dusundugun mercekli bixenon uygulamasi ise yonlendirebilirim seni biryere

Kendi aracima yaptirmistim ve inanilmaz memnun kaldim. Yeni nesil araclarin sistemi uygulaniyor. Benim aracimda mercedes balast ve zenonlari uygulanmisti

Bu uygulamada yükseklik ayarı vs varmı acaba ? Bende golf6 varda.. bi çok sitede uygulama görüyorum. Hazırlanmıs belli bir sistem var onu paat diye oturtuyolar far içine hiç bir estetik yok eşşeğen s..ırtına konmuş kelebek misali görüntü iğrenç. Bixenon dönüşüm yapmayı düşünüyorum ama replika farlar bile 1.500 TL kaliteli estetik bi yer ise bakmakta fayda var araştırıyorum bende.

fthdrn
05-07-2016, 01:57
Atölye semihi öneririm.

FaBeRgE
05-07-2016, 03:05
romeo ilker'e arkadaşım polosu için yaptırdı gayet memnun. Tavsiye ederim.

İlker bu işlerde ilktir, benim tavsiyem İlker yönünde.

levent
05-07-2016, 11:24
Otm yükseklik ayarı ve far yıkama olmadan muayeneden geçemezsiniz, vag grubuna orjinal dönüşüm yapıyorlar o da maddi açıdan yorar insanı.

PiscocuK
05-07-2016, 12:10
Bu uygulamada yükseklik ayarı vs varmı acaba ? Bende golf6 varda.. bi çok sitede uygulama görüyorum. Hazırlanmıs belli bir sistem var onu paat diye oturtuyolar far içine hiç bir estetik yok eşşeğen s..ırtına konmuş kelebek misali görüntü iğrenç. Bixenon dönüşüm yapmayı düşünüyorum ama replika farlar bile 1.500 TL kaliteli estetik bi yer ise bakmakta fayda var araştırıyorum bende.

İlkerden ne istersen onu yapiyor. Nasil ki egzoz icin iskender kaynak yapmiyor resmen örüyor dokuyor diyorlarsa bence ilkeri. İsciligide ayni sekilde. Far orjinalmi sonradan yapmami anlaymazsin. İstersen bir gorus fiyat al tum sorularini ona sor daha net ve kesin cevaplar alirsin

Mehmetmert
05-07-2016, 15:05
Vag grubu icin mantiksiz,replikalari 1500lira iken bu sisteme gecip+kendi farinizi heba edip 1000liraniz gidiyor.

Her xenon icin far yikama zorunlu degil,d5s ampul kullananlarmi tam emin degilim onlarda gerek yok.Mesela orjinal bixenonlu beetlelerin hicbirinde far yikama goremezsiniz...Oto yukseklik ayari muane icin sartta,muanede dert degil h7ampulu biraz trasla sagindan solundan xenonlari sok gec.

individual
05-07-2016, 15:21
İlker kemal diye bir abi var.

Seat sitesinde baya bir arabaya uygulama yapmisti.

https://youtu.be/s54yWeEAvkE

darkmoon
05-07-2016, 17:31
mercek takarken dikkat et normal ufak bir mercek taksınlar ufak bir şey bizim arkadaşın araca cayenne merceği takmışlardı araba şaşı bakıyordu önden bütün yüz ifadesi bakışı bozuldu aracın çok çirkin oldu çıkardı takmadı.

illa mercek takılıcaksa yedek far setide yoksa halojen mercek takıp halojen xenon takmak en basit ve pratiği..

SinanAdalı
05-07-2016, 18:53
Vag grubu icin mantiksiz,replikalari 1500lira iken bu sisteme gecip+kendi farinizi heba edip 1000liraniz gidiyor.

Her xenon icin far yikama zorunlu degil,d5s ampul kullananlarmi tam emin degilim onlarda gerek yok.Mesela orjinal bixenonlu beetlelerin hicbirinde far yikama goremezsiniz...Oto yukseklik ayari muane icin sartta,muanede dert degil h7ampulu biraz trasla sagindan solundan xenonlari sok gec.

Ya kardeşim en kötü çin malı farlar bile 1.200 TL ki onlar bile artık kendi aralarında ayrılıyorlar sanırım. Mesela Taiwan malı, çin mallarından bi tık önde. Adamlar 2. el taiwan malı mk6 gti replikasına 1.400 lira para istiyorlar. El insaf... Tamam eyvallah birebir aynı ama biz gibi ucundan anlayan kişiler öyle bakmıyor olaya. Yok kimisinin ledleri az yanar kimisi der ben audi led'i taktım yok merceği değiştirdim vs vs.. Ben satın alırken adamın farlarını parçalara ayıramıyorumki yani böyle bişey imkansız. Hani hem farklı olmak hem gerçekten işçilik güzel ise yaptırmak neden mantıklı olmasın. Yada başkasında yoksa yaptığın şey ayrı zevki bile olabilir bence. Hayırlı bayramlar.

emre55
05-07-2016, 19:40
Kozmetik olarak görüntü de benim için çok önemli, aslında normal mercek koyup, uzunlara led xenon takabiliriz, şimşek etkisi alırız sanırım yine :) photon un led xenon kiti ile hem yol gösterişi de iyi olur sanırım

darkmoon
05-07-2016, 21:32
led xenon diye bir şey yok led var. :) led xenon diye bir şey varda aftermarket satışı yok fabrikasyon takılıyor araçlara.. pazarda satılan kitler led kitler.. türkiyede satılan kaliteli bir led ürün fazla yok yalnız..

AliGizda
25-04-2017, 19:03
Konuyu hortlatıyorum ama aracımın farlarına mercek yaptırmak istiyorum. Led montajı yaptırmasam bile kafadan görüntü için yaptırmak istiyorum. Fiyat ne işçilik konusunda yardımcı olabilecek varmıdır?