PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Protez saç

slave
06-07-2016, 21:07
Herkese hayirli bayramlar daha once sac ekimi ile ilgili konu acmistim ekim ile ilgili tum gwrekli vilgileri arastirdim karar verdim derken sacimin so zamandaki acilma orani ekim fikrimi degistirdi cunku arkadan hepsi alinsa ust anca kapanicak ilerde . Vs son zamanlarda protez sac arastirmasina girdim biraz fikir edindim fakat aramizda protez sac kullanan veya esi dostu tanidiginda goren fikirlerini almak isterim bu konudaki dusuncelerinizi paylasirmisiniz

protez sac yaptiran ?
Düşünen?
Arastiran ?
Esi dostu kullanan ?
Yorumu bilen gören kimse ?
Nerde nasil yaptirilir yurtdisi bilen eden bu konuda ?

Simdiden tesekkurler

EmreS13
06-07-2016, 22:10
Eski çalıştığım yerde iş arkadaşım üst bölgesine yapıştırma dedikleri sistemle yaptırmıştı. Hatırladığım kadarıyla bildiklerimi paylaşayım fikir açısından faydalı olabilir.
Yanılmıyosam biraz kök alıp yurtdışına gönderip ideal ölçüde uzatıp özel sistemle yapıştırılıyodu. 3 yada 6 ayda bir komple sökülüp bakımları yapılıp geri yapıştırılıyodu. Gayet memnundu, kullanımında bi problem yaşamamıştı, bakımıda zor değil kendi şampuanından başka bi şampuanla yıkamamak gerekiyomuş.
İstanbulda yaptırmıştı, saç ekiminden fiyat olarak avantajı vardı ama şu an ne durumdadır bilemiyorum.

slave
06-07-2016, 23:03
Peki görüntü durus doğallil ne durumdaydi.

Mpower
07-07-2016, 00:02
Bende dökülme problemi yaşayan biri olarak takipteyim

Emre-Dylan
07-07-2016, 00:33
Bende dökülme problemi yaşayan biri olarak takipteyim

Aynı sorun bende de var önlerde hafif hafif dökülme var, bu gidişle enseden aldırıp önlere ektirecek gibiyim ama ensemde kıl değil sadece tüy var ince ince ne yapacağım bilmiyorum kararsızım.

Sinan58
07-07-2016, 02:30
Çok yakın bir akrabam saç ekimi yaptırdı.

Yeni saçları 6 ayda eskisi kadar sık olmasada çıktı.

Geri kalan saçlar 6 ay içinde çıkacaktı en son.

Yakından bakınca saç ekimi olduğu anlaşılıyor, ama dikkatli bakmak lazım tabiki.

Uzaktan bakıldığında farkedilmiyor, kendisi genel olarak memnun.

Banada sürekli jole, wax, sprey tarzı şeyler kullanma yoksa saçlar gider diyor :D

Sizin saçlarınızın erken yaşta dökülmesinin sebebi nedir abi?

Daha doğrusu bunun genel olarak dayandığı bir sebep varmı.

Emre-Dylan
07-07-2016, 03:33
Çok yakın bir akrabam saç ekimi yaptırdı.

Yeni saçları 6 ayda eskisi kadar sık olmasada çıktı.

Geri kalan saçlar 6 ay içinde çıkacaktı en son.

Yakından bakınca saç ekimi olduğu anlaşılıyor, ama dikkatli bakmak lazım tabiki.

Uzaktan bakıldığında farkedilmiyor, kendisi genel olarak memnun.

Banada sürekli jole, wax, sprey tarzı şeyler kullanma yoksa saçlar gider diyor :D

Sizin saçlarınızın erken yaşta dökülmesinin sebebi nedir abi?

Daha doğrusu bunun genel olarak dayandığı bir sebep varmı.

Her gün saç spreyi kullanıyorum yıkasan bile akşam yatmadan önce yine döküyor. Zaten cansızdı saçlarım 17 18 yaşlarındayken uzundu oda çok etkiliyor. Kısa saç kestirmek her zaman iyidir yanlar veya arkalarda sorunum yok önlerde dökülme var ve zeytin yağlı sabun kullanıyorum o biraz kesti, birde havlu kullanmayın kurutmak için saçları kırıyor cansızsa saçlarınız.

Frid
07-07-2016, 10:06
@htec kullanıyordu bir ara tıpkı gerçek gibiydi ayırmak mümkün değildi.

Umut_Akkuş
07-07-2016, 10:55
Yapıştırmalıya saç simulasyonu adı veriyorlar denk gelmişti izlemiştim bayağı güzel görünüyor.

slave
07-07-2016, 11:10
Bn biraz arastirdigim bilgileri aktariyim burada benim gibi metak edenlere ;

Sac ekimi konusu , sac ekiminden acilan bolgenin alani saçınızın kilcal yapisi ve done alinicak bolgedeki kıl köklerinin ne siklikta yada seyreklikte oldugu gibi bir cok detay var bu isi ulkemizde iyi yapan bn istanbul ilinde cok arastirma yaptim yaptim diyorum çünkü emin olun gezmedigim hastane tesis doktor kalmadi gibi birsey tvde gorunen nette görünen her birimden randevu alip ziyaret ettim cunku bende ozguvenimden bir parcami kaybettim
her ne kadar takmiyorum desenizde sacinizdaki bir eksiklik burnunuzdaki bir kemer kilo vs gibi insanlarin psikolojik sorunlar yaratabilicek durumlari var . Bazi insanlarda bu bir travma halini bile aliyor eskisi gibi ayna karsisinda kendime dikkat ederek degil amaaann diyip cikiyorum evden ve bundan rahatsiizm ornegi bunun ssdece yuzde 5 i .
sac ekimini photoshop çalışması olmadan size tanitan bir kac firma var bunlari ozelden paylasirim fiyat kalite oranlari vs gibi
Fiyat 3 bin tl ile 15 bin tl gibi rakamlar arasinda gidiyor detaylsri var tabikide

Burda dikkat edilmesi gereken unsurlar ;
. Sacin ekim yonu yani asil dogillik vericek nokta
sacin eski koklerinin sikligina gore ekim yapilmasi yani doktorun el aliskanligi duzeneginde olursa her daim belli ve kotu görüntü
ekim sıklığıda bununla bagdasiyor .
Done alinicak nokta ve bu noktada done aliminden sonraki seyrelme durumu yani onu doldurduk arka ne kalacak ve done alan doktor bunu ne kadar duzgun alacak uyuzz kopek gibi olanida gordum emin olun arkasi kotu oluyor

Bunun gibi bir cok detayi birlestirip isini duzgun yapan doktor az bakin firma demiyorum cunku firmayi gecin sonuc doktor ve ekibinde isteyene ozelden ikna oldugum bu konularda beni ikna eden canli ornekleri gordugum yerleri soyleyebilirim

Mesela universite arkadasim 6 senedir sac ekiminde pazarlamaciymis 6 ay once ogrendim firmasini ve kendisini ziyaret ettim sole komik durum var arkadasiminda ayni derdi var onler acilmis ve 5 yas ileride duruyor , nese gittik sohbet falan kanka sole yapariz bole ederiz dedim sen kelsin nasil olcak 6 senedir bu istesin ve bu işi pazarliyorsun ama sen kelsin diyetisyen kilolu olamaz abi mantik disi ,
Heralde soyledigim oturmus 2 hafta sonra ektirdi gelisimi ve buyumeyi takip ettim gayet basarili fakat bnim durumunda sole bir fark var

ben neden protezi arastiriyorum
15 bin tl veya üstü bir param yok cok cok sikk done ektirim max greft sacvteli yani para cokomel para nutella meselesi
hadi o kadar param oldu benim tipik on alin sonrasinde geriye dogru gidicek bir dokulmem var yani kalacak tek yer yanlar ve arka tampon kismi eee onu ektik sik sik geriyide toparladik ee bu kadar grefte arka oldu sana kabak , yada onu ektirdim orya veya tam arka ust gitti on arka eywalla orta yine alan ve saclarim ince telli yani ekim birazdaha zor ve cok sıkılık isteyen bir calisma

protez eskisi gibi degil artik iyi protezler oldugunu duyuyorum ve nette arastirmalar gelismenin oldugu yonde suda var para nutella burdada gecerli hemde fazlasiyla 300 ede protez var 5000 tlyede
protezin artisi bnim icin tum dokulme olan bolgeyi kapatabiliyorum ve kendi sacimin seyreklik derecesine gore 5000 lik olan protezde sacima gore yaptirip dogalligi daha iyi bir sac kullanimim olabiliyor
kullananlar gunluk hayatinda hic bir degisim olmadigi belirtiyor yani havuz deniz vs gibi asla bir sorun yok bakiminin duzgun yaptiginiz surece ayda hir gibi yapitirici yenileme gibi bir bakimi var netteki fotolarin cogu shop ve simdide bir cok firmadan randevu alarak canli orneklere bakma sozuyle arastirmaya basladim gelismeleri sizinlede burdan paylasirim ama sac ekimi ve protez farki sizin nasil bir sac yapisi isteginizle hayalinizle dogru orantili sac ekimi evet iyi bir cozum fakat saciniza ve dikulme alaninin buyuklugu cok cok onemli onler ufak acilma ise direk ekim ama is buyukse protezi arastiriyorum mecburen daha bir cok detay var aslinda % 100 memnuniyet diye bir islem yok bunuda bilmek lazim

aratirip yaptirinca burda oncesi sonrasi gibi seyler paylasicam mumkumse konu aktif kalsin burda problemi olan cozen veya yakininda goren lutfen paylasiin kisa videolarda olsa super olur goruntu ile ilgili

saygilar

Yigit-Y
07-07-2016, 11:11
Kabak olmadıkça gerek yok bence

Ekim işlemi yaptırdığınız yer çok önemli

Benimde şok fena dökülüyor genetik bir sıkıntı bendeki

Babadan oğula hiçbir şekilde çözümü yok dermataloğun vermiş olduğu bilgi

Çok kısa kestiriyorum sürekli aslında kazıtmam gerek yılda 2 kere

Ama kabak olayını sevmiyorum seyrek seyrek gidiyoruz şimdilik :(

Ssamet
07-07-2016, 11:24
Birebir şahit olduğum saç ektiren ve çok güzel çıkan bir kişi var. Protez olarakta bir kaç kişi var. Düzgün yapılırsa belli olmuyor. İşinin ehli kaliteli bi yer bulmak lazım işin açığı :)

slave
07-07-2016, 11:24
Sac dokulmesinin de kullanilan sprey jöle ile alakasida şudur sac derisi hava almak zorunda cok yogun dibe dogru yedirilen sac sekilledirici urunler bunu engelliyor ve gucsuz kiliyor saclarinizi fakat dokulmenin ilk sebepleri genetik , troid hormonunun salgilanmasi bazi vitamin eksiklikleri çinko vs ,ve en onemli etken saci hergun yikayip kurutmak
Saci asil yipratan cok sicak su ve sampuanla her gun yikamak ve kurutmak asil etki bunlarda
dikkat ederseniz saciniza bakin en cok dokulme olan yerler fon makinesini sac srkilli dursun diye hunhanca dakikalarca tuttugunuz bolgeler buralar nereler on kenar kisimlar ve orta kisimin kenar yan duvarlari ust bolge ile yan bolgenin birlestigi nokta .

Her gun yikama zararli sacda biriken bir yag var ve bu yaglanma saci ayna zamamda besleyen de bir durum ve siz sicak su ve sampuanla bu besini arindiriyorsunuz saclar kuru ve cansiz kaliyor zeytinyag bakimida burdan cikiyor bayanlarda badem yagi zeytinyag vs

saci en cok 2-3 gunde bir munkunse 3 ve ilik suyla yikamak lazim fakat benim saclarim mesela cok ciddi yagli ve ince telli aksam yastiga kafami koymadan yatsam bile sabaha yaglanmis parildar bir goruntu var doktor sunuda belirtiyor surekli yikama bu uaglanmayi arttiriyor yani ust seviyeye tasiyor buda bir problem cunku her yikamada gözenekleri olmasi gerekenden fazla aciyoruz bunda kullanilan sampuanlarinda etkisi cok tabiki

atituti
07-07-2016, 11:27
dayımda var , mim kemal öke'nin yaptırdığı yerde yaptırdı 3 sene falan oldu sanırım.sana tek tavsiyem protez sacla ilgili , kesinlikle ama kesinlikle ürünü aldığın merkezin kendisine kesim yaptırtma , protez saçı al imaj ve kesim konusunda usta bir kuaföre git.2 adet veriyolar saçtan , dayım saçı aldığı merkezde kestirmişti ve rezalet kesmişlerdi 60 yaşında adama 20 yaş saç modeli oldu o kötüydü ama ikinci saçı adı sanı duyulmuş bir kuaföre gidip kesimini yaptırmıştı o cok ama cok daha güzeldi tam yaşına uygun kesilmişti.

slave
07-07-2016, 11:30
Protez kullananlardan izinleri dogrultusunda ufak bir video fotograf isteyebilirmisiniz yakinlarinizdan bizlere yol olmasi acisindan

bu arada fiyat aldim biraz ama eskisehirdeyim randevuya istanbula canli ornekleri gormek uzere bir klinige davtliyim 300 tlyede var 500 metreden belli orasi kesin biryerden fiyat aldim 2 sac yani yedekli 1 ay teslim suresi en yakin dogalliktaki sac yapimi icin gerekli min. Sure
Verilen fiyat 1400 $ iki protez sac ile birlikte 12-15 cm gibi bir uzunlukta geliyormus sonrasinda istedigiz kesim ve islemle kullaniyorsunuz dediler bakalim gorucez

bu arada cok iyi ve ciddi sac tasarimi yapan bildiginiz bir yer varmi hani bole unlu kafalari manken kafalari gibi pronunda prosu yerler varmi

slave
07-07-2016, 11:32
dayımda var , mim kemal öke'nin yaptırdığı yerde yaptırdı 3 sene falan oldu sanırım.sana tek tavsiyem protez sacla ilgili , kesinlikle ama kesinlikle ürünü aldığın merkezin kendisine kesim yaptırtma , protez saçı al imaj ve kesim konusunda usta bir kuaföre git.2 adet veriyolar saçtan , dayım saçı aldığı merkezde kestirmişti ve rezalet kesmişlerdi 60 yaşında adama 20 yaş saç modeli oldu o kötüydü ama ikinci saçı adı sanı duyulmuş bir kuaföre gidip kesimini yaptırmıştı o cok ama cok daha güzeldi tam yaşına uygun kesilmişti.

Evet o kesim zaten ennonemli nokta varsa tavsiyeniz olan yer arastirmak isterim baska tavsiye yerlerde olur
O kesimi en iyi yerde yaptirmak istiyorum

Onurkk06
07-07-2016, 11:37
Saç protezi nasıl olucak ki kelsin 10 gün sonra bi geliyosun full saçlısıın bana garip geliyor açıkcası ekimde cok sıkıntılı bi olay dendiildiği gibi bende düşünüyorum bakalım

slave
07-07-2016, 11:44
Abi tanidigin beni ooww sacli geldin demesi hic ipimde degil acikcasi ben artik aynaya rahat bakmak dukkan onundeki yansimada yuzumu cevirmemek selfie cekicem hangi acidan sacim kafam duzgun duruyor demekten yoruldum inanin bir cok kiside var bu kimse belli etmiyor icten ice bir problem oldu

he hic s...kne takmayanda var barisik olan yakitiranda ama kafa yapim daglar denize paralel gibi oldugundan sacsiz misir pramitleri haritasi gibiyim :)

Burak Demirci
07-07-2016, 14:14
var çevremde yaptıran eskı fotoğraflarının hepsını sılıp yenılerını yükledi :D sac protez kalıtesı doğal sac komple olanlar pahalı onler doğal araya yapay sac atılan peruklar var o biraz maliyeti ucuzlatıyor ayda veya birkaç ayda bir yapışkan bant vs bakım yapmak gerekiyor hele yazın denız vs olucaksa özellikle sık bakım şart . güzel bir firma kaliteli perukla saclar orjınal gibi ayırt edemezsin yakındanda baksan ama yanları kalmış üstler komple yok olanların tercih etmesi gereken bir şey bence sacları üstlerde var ama ara ara seyrek olanlar ektırsın daha ıyı hiçbirşey senı doğal sacın kadar rahat olamaz ektirme o yüzden herzaman favoriniz olsun hele 1500tllerden fazla fiyat verilcekse protezlere

Mehmetmert
07-07-2016, 15:10
Bende takipteyim konuyu :)

buristyle
07-07-2016, 15:23
Evlendigimden beri benimde dökülmeye basladi (Takip)

slave
07-07-2016, 18:20
Abi ektirmek iyi iyide kafa belli babadan gelme yan haris ust komple gidicek burayi ektirim derken arka iğrenç olucak valla protez raneevusu aldim biriki yerden bir gidip gorucem detayli anlatirim

OmeR-FE
07-07-2016, 19:00
1 akrabam ve 1 yakin arkadasim kullaniyor.
Memnunlar gayette dogal duruyor.

Mehmetmert
07-07-2016, 19:20
Bende arastirmistim simdi mobilim yazabildigim kadar yazayim...
1-Ilk takildigibda kafadan dusucek,cikti cikicak hissiyati veriyormus ama alisiliyormus buna.Yuzme,carr curt sorun olmuyormus.
2-Bildigim kadariyla 2-3 haftada bir acip bakim yapip yapiskani yenilemek gerekiyormus,fakat bu surec degisiyormus.1 ayda yapiskaniyla idare eden var.Cikmaya basladiginda eliyle bastiriyormus uzun sure gidiyormus.
3-Fiyat farkida gelen saca gore degisiyormus,hint saclarimi ne ucuz saclarmis oyle oluncada arada kizilliklarmi ne oluyormus.Fakat protezi alip duzgunce kendi sacinizin rengi e boyattirinca sorun olmuyormus.
4-Dikime gore daha mantikli bence,diktirilen sac dokulucek sonuc olarak gene+bakimida bir hayli zor olucaktir.
5-Alistiktan sonra zaten sizde yapabiliyormusunuz bakimini hemen :)

Canselmo
07-07-2016, 19:31
Yakın arkadasim istanbulda ünlü bir doktara sac ektirdi. 3 ay sonra sacları cıkmaya başladı 6. Ayda bildiğinz sacı oldu alını acıktı su an sacları gür bir şekilde uzadı. Yaklaşık 7-8 bin tl vermişti yanlış hatırlamıyorsam.

Valla benimde alnım acık ön tarafta sac az kaldı. Bende ektirmeyi düşünüyorum fakat ektirdiktrn sonra arka taraflar dökülmeye devam ederse acıklık olcak bu sefr

Umut_Akkuş
08-07-2016, 00:08
ilk mesajımda protez ile saç simulasyonunu karıştırmışım araştıran oldumu bilmiyorum onada bakabilirsiniz.

Günkut
08-07-2016, 09:44
Şimdi benimde başladı dökülmeye hatta tepe ufak ufak açılmış durumda. Arkadan alıp tepeye ekicekler , ekilmeyenlerde yarın dökülürse ki dökülecektir o Zaman tekrar mı ekim yapıcaz. Çok zor bu saç şeysi :)

slave
08-07-2016, 12:07
Iste durum burda patlak veriyor eger adam gibi olsun derseniz tek seansta cok ufak geriye dogru onlerde acilmasi olan kurtarir oda 1-2 cm max. Amageriye dogru dokulme devam ediyorsa ee napican arkadan birdaha arkada tarla yokki tohum atim tekrar ciksin

2 seans ekim sonrasi arkasi acayip duruyor yani belli cok bide alan doktor cift cikan kokleri iyi secmeli bazi koklerden cift cikiyor ilk tercih bunlar ama sonra bitince normal alanlara girip topluyor bu sefer de arkayi bosaltiyor yavas yavas ve orfa tekrar sac cikmiyor

yokmu ornek yollicak bu protez konusunda biri yaw ozelden olur telefonla detay olur tanidigi doktor cevresi olan yazarsa iyi olur

semprimena
08-07-2016, 12:18
@slave, sac ekiminde eger mevcut sac yeterli gelmiyorsa, vucut killarindan fayadalanabiliniyor. Misal gogus killari. Arastirmanizi oneririm. Ancak bu tek seans degilde birkac seans olarak yapilabilir.

semprimena
08-07-2016, 12:21
Ancak protez konusunda kararliysaniz nova hair diye aratirsaniz, bu firmayi tavsiye ederim.

Günkut
08-07-2016, 16:09
Kel kalmak daha iyi ama oda yaşlı gösteriyor abi ya. Saçım olsa 23-24 derler hafif tepe açık sorduğum insan en az 27-28 diyor :(

slave
08-07-2016, 16:29
Aynen ole bnimde yas 29 goren 33-34 diyor kizlar abi demeye cok basladi yaww :) bakiyorum kiz 27-28 abi diyor bana yuhaaa :)
Isin sakasi bir yana protezde kararliyim nova yi arastiricam nette reklami cok bakalim ne cikick yakindir paylasirim

slave
10-07-2016, 14:25
Bir guncel cekelim hafta ici belli olucak net detaylar novahair ole birkac defa gorustum baya iddalilar gorucez bakalim paylasirim detaylari

CNR
10-07-2016, 15:01
Yaş 19 ama ufaktan kenarlardan döküyorum, belli olan birşey yok henüz ama kendi gözüme batıyor minoxil kullan diyorlar, ektirmelik birşeyde yok zatende

Minoxil kullanmak için 19 yaş çok mu erken

slave
10-07-2016, 15:57
Dokuleni geri getirmez gidene yavas git der bir ilac arada birqkip tekrar kullanmakta fayda var bide bayan icin olani daha etkili aslinda
sole bir yontem var cok duydum bu aralar dogum kontrol hapini ezerek bir tableti sampuana karistirip bir kac beklwtip onunla yikiyormus yeleli bayanlar saglamasi cok denemek lazim minoxilde hormonel bir ilac dokulmenin disindaki yerede surerseniz tuylenme yapiyor dikkatli kullan seyrek sakalada iyi geliyor

skyhigh
10-07-2016, 21:36
ben geçen sene protez saç kullandım 1-1,5 sene gider dediler 5 ay sonra döküldü kesinlikle çıkmaz dediler yaptırdığımın ikinci günü çıktı 3 ayda bir bakım yaparız dediler o kadar rezalet bişey ki 2 haftada bi bakıma gittim denize havuza girersin dediler denize bi girdim fino köpeğinin kılları gibi yapış yapış oldu kesinlikle tavsiye etmiyorum bırakın seyrek kalsın beyler doğal iyidir arkadaşlarımın arasında ya peruk çıkarsa yada yeni tanıştığın bikız peruğu anlar diyede stres oluyo insan hiç gerek yok

slave
11-07-2016, 00:41
Ysptirdigin yer marka fiyat paylasirmisin merak ettim

GC8 GT
11-07-2016, 00:53
bn ektirmelik durumum yok ama izmir de clinichair i oneririm herkese. ultra prof bi yer. ben her ay mezoterapi ye gidiyorum. bakim ve guclendirme amacli

GC8 GT
11-07-2016, 00:58
ben guclendirme amacli sayisiz pahali sampuan kullandim. bsy farketmiyor. eskiden atalarimiz haftada 1 dus alirdi. simdi hergun dus aliyoruz. hergun sac dusa, fone, havluya ve kimyasal sampuana maruz kaliyor. sacin kendi yaginda olmasi en iyi toparlayisiymiş..
bornovada. omuzdan vb kok aliyorlar. tavsiye ederim.

benimde saclarim gur ama.alnim aciliyor. clinichair yeri bo

CRX
11-07-2016, 15:19
Protez saçta Türkiye'de ki tartışmasız en iyi yer Demo Hair, Murat boz vs ünlülerin gittikleri tek yer, kendilerine ulaşırsanız her türlü bilgiyi veriyorlar. Google YouTube vs tarzı baktığınızda da yolun sonu hep burası oluyor. Yakın arkadaşım için çok araştırdık , herhangi bir bağım yok, yerini bile bilmem ama saç sıkıntım olmamasına rağmen ben bile ikna oldum.

skyhigh
11-07-2016, 15:37
yaptırdığım yeri soran biri vardı antalya güllükte zaten bi yer var orası kaçarak uzaklaşın :)

slave
27-10-2016, 14:41
evet konuya bin guncel cekelim protez sac konusunda biraz arastirmalar konusunda ufak bir deneme yapmaya karar verdim bu kararin pesine bir gazla uygulama anini canli yayinla paylasmaya karar verdim bu konuda site yoneticileri ile gorusucem ger uygun gorulurse bnim gibi dusunen acaba diyen herkese kendimde o anda ne olucagini canli gorerek karar vericem c.tesi gunu aksam 6 da islem yapilicak tüm detaylari burdan paylasicam , umarim sorun eden baskalarinada bir ufak isik tutabiliriz tabi patlamazsak :)

slave
10-11-2016, 20:24
before
http://i.resimyukle.xyz/IK77.jpeg

after

http://i.resimyukle.xyz/9QKe.jpg (http://resimyukle.xyz/resim/9QKe)

slave
10-11-2016, 20:25
detaylari paylasicam rezerve

slave
10-11-2016, 20:46
yorumlari bekliyorum

Ssamet
10-11-2016, 20:53
Gayet güzel olmuş valla. Nasıl yapıştırılıyor , bakımı nasıl, maliyeti nedir. :)

emre.ates
10-11-2016, 20:53
valla efsane olmuş ben çok begendim ,benim sonurum seboreik dermatid denen bir hastalık saç egzeması stres, düzensiz beslenme vs vs bu sebebten çok cansız ve giderek dökülüyor tedavisi yok hastalığımın fotoğrafı görünce baya bi etkilendim açıkcası çok iyi olmuş detayları bekliyorum takipdeyim :)

atituti
10-11-2016, 21:06
güzel bir model kestirmişsin protez saçını ve çok yakışmış :) ben bu konudan özellikle bahsetmiştim önceki mesajlarda , saçı işinin ehli bir lüks kuaförde kestirmekte fayda var yoksa geri dönüşü olmayan rezil görüntüye kavuşursunuz :D seninki güzel olmuş valla

slave
10-11-2016, 21:36
detaylardan ufaktan bahsedicem telefondan yaziyorum yarin makale gibi yaşadığım arastirdigim herseyi yazicam detayli

ilk cumlem evet dogru bir karar verdim ,
simdi bn nasil sordum cvp aldim neyle karsilastim ufaktan bahsedim
1 - protez sac mi ekim mi yoksa ilac tedavisimi?
daha oncede bir konumda bahsetmistim aslinda hic takmadigim bir problemken en basiti her gorenin ya saclari dokmussun diyip gevsek gevsek siritip espri yapmasi bni bunaltti , bunlari bir sure sonra es gecsemde bu sefer giydiğim giysiyi bile kendime yakisirtirmamaya yani yasam kalitemi asagi cektim bir nebze ger kalan hersey iyi olsada bununda bir etkisi vardi cunku ozensizlestim. ve arastirmalarim basladi bu arastirma yaklasik 3-4 sene sure dikkattt
ilac tedavisi dokulme problemini yasayacak elinde sonunda yasayacak olana gereksiz ama zayif telleri olan saclari gucsuz olan deri alti enjekte vs eczanede bulunan birkac ilac guclendirme yapabilir durdurmaz yavaslatir ve cikarmaz kalinlastirir yada tuylendirir. benim gibi acilmasi ilerlicek olan kisilerde cozum ya ekim yada protez o nedenle ilac konusu biraz hafif sorunu olana cozum .
ilaclarin hangisi ne yapar neler var her turlu bilgiyi ogrendigim düZeyde paylasabilirim sorular cvplanir.
2. sac ekim konusu
sac ekimi ilk baslarda yapilani bile bildigim icin artik turkiyede de yurtdisi standartlari dedigimiz duzey mevcut istanbul dahil butun samimiyetimle en az 30 firma ile randevulu gorustum bu isin arastirma kisminida sevdim acikcasi youtube nette makaleler kullanici yorumlari yaptiranlarla konusma vs herseyi yaptim uzun bir sure
ekim konusundaki yorumlarim su sekilde evet iyi yapanlar var fakat bu bem biraz doktor ekip para cokemel isi hemde en önemlisi donör deki sac durumu tekrar soyluyorum sizin sacinizdaki dlkulme bölgesi ve ek alinicak bolgedeki sac durumunuz bu isi yapanlar ekim yonu ekim alani , boyut ilerleme derecesi gibi bir cok konuyadikkat etmeli yanı ustu komple gidicek veya benim gibi cok acikligi olup sac telii ince olana ekim zor ve ucuz etin yahnisi olmaz iyibir ekim bugün tr sartlarinda min 8 bin tl den basliyor 20 bintl buluyor detaylati makale yazicam ekim oncesi firmalar sonrasi her konuda daha sonra aciklicam pc basinda hatta videolu olan biteni de vericem

neden protez diyim
ilk sebebi cok komik ekimde kesin kararliyken birgun universite arkadasimin 7 senedir bu isi yaptigini be cok iyi bir sac ekim merkezinde hizmet verdigini duydum be dogru ziyarete gittim tv de cikan bircok doktor ve hastane ile çalışmış olan bu arkadasimin saclari acikti ve diyet yazan 150 kilo doktor gibiydi .sakagla karisik kardesim madem sen bu istesin bana satican eyw da sen nie kelsin dememle onunda hayati degisti ve 2 hafta sonra ekim resimlerini yolladi sonra 10 hafta gibi bir surr takip ettim evet sonuc kotu degil ama bir honda da degildi cakma varex gibi olmustu kaldiki en iyi domtor ekibiyle resmen hastanenin gururu yapildi gibi cikti ortaya
ve ben telefon uyeligi yaptirmak icin sira beklerken 50 yasinda bir adamin kardesiyle iceri girmesi kendisinin o yasta imkansiz derecede sacinin olmasi ve inanilmaz iyi durmasi sinirimi iice bozmustu ve amcanin sihirli bir ixiri var diye dusunmeye başladım o aralar da nette shoplh unlulerin protez halleri bir an gözümün onune geldi yok degildir filan derken hic inanmadigim peruk mu protezmi konusunu hatirladim ve incelemeye basladim ve gercekten yarim saat sirada adami inceleme sonrasi disardan kimsenin farkedemeyecegi bnim bunj arastirdigim icin farkedebildigim bir acik buldum gozlerim ciddi hassastir hatta testten dr hadi canim sende diyeceği duzeyde gectim ton farkini farkettim idda ediyorum cok zor gorulur . ve dayanamayip sordum cvp 5 senedir kullaniyorum disarda tek farkeden sen oldun sen ne ayaksindi :)))
ve istanbul mu yurtdisimi derken protezdeki arastirmalar basladi ve bir video dahada incelememe sbep oldu altta paylasicam diger firma asama siparis hatalar kullanim gibi detaylari uzunca yazip paylasicam sabir biraz :)

ve bir cok firmada kisiyle gordugum yapiyorum ama ben kullanmiyorum olumsuzlugundan dolayi son olarak buldugum ve kendide 9 senedir kullanan birine rastladim ve ayni gun karar verip odeme yaptim cok mantikli cuzi bir rakamlara.
ve islem yapıldı resimler ortada tepkiler cok ilginc ve iyk hatta bugun iki musterim 5 dk kadar bni tanimadigini idda etti ki bu ne kadar dogru bir karar verdigimin keskin bir kaniti.
kullaniyorum hic hayatımda hic bir sey degismedi kalite disinda yikiyorum hergun tariyorum cekiyorum havuza giriyorum spor vs hersey eskisi gibi tek fark ayda bir bakima gidip 40 tl vermem yada evdede yapabilirim 10 tl gibk bir rakama bakımları.
diger tum detaylari videolu ve en genis icerikli arastirmayla burada paylasicam devami yarin tesekkurler

bu arada bekarim ve cok farketti dip not :)))

slave
10-11-2016, 21:54
bu arada hastaliktan yada kanserden kemoterapiden kaybedenlere nasil bir moral kaynagi oldugunu amlayamazsiniz keyif filan bir yana ama bu tarz hastaligi olan ve kemoterapi ve hastaliktan kazadan yaradan saci olmayan herkese tavsiyem yaptirin moral herseydir nr kaybedersiniz ki

slave
11-11-2016, 10:12
bana karar verdiren iki video yukarıda atituti arkadaşın dediği gibi kesim burda en önemli rolu oynuyor . kesim ve renk iyi olursa gerisi sıkıntısız . iyi seyirler

https://www.youtube.com/watch?v=V3Jop8GJD0U

https://www.youtube.com/watch?v=vHeU1iMbEmE

HaKo
11-11-2016, 10:47
valla dostum şahane olmuşsun güle güle kullan. Ben de düşünüyorum ektirmeyi herkes protez diyor ama ne biliym kafanda sürekli yapışık bir şey var mış hissi vermiyor mu ? Ben sıkıntılı insanım ne biliym kaşınır kıpırdar kafamın üstünde söker atarım sinirlenip.

salih_560
11-11-2016, 11:21
Ne kadar bir ücret ödediniz acaba ayıp olmazsa ??

STP
11-11-2016, 11:49
yorumlari bekliyorum

slave yaşlanıyoruzz hiiiiç debelenme :D
http://img507.yukle.tc/images/56FB_IMG_1478861130029.jpg

2Fast4Me
11-11-2016, 12:35
konuyu takip etmek farz oldu. detayları bekliyoruz

Diyadin
11-11-2016, 12:53
Saç problemim yok ama sizinki gayet güzel olmuş.

Merak ettiğim konu inancınızı bilmiyorum ama gusul abdesti almada bir sakıncası var mı?

Yapıştırma olan yerlerin dip kısımları duş aldığınızda ıslanıyor mu?

slave
11-11-2016, 17:53
suan yoldayim detayli bahsedicem tum sorulara konuyu okuyan tum uyeler ne srmak istersen buyursun yarin detayli tek tek cevaplicam

GKHNGS
12-11-2016, 08:40
Bu işin en iyi örneği mustafa ceceli :)

slave
12-11-2016, 14:40
cecelinin eski saci daha iyiydi yeni saci belirgin aaa cecelidemi diyenler en son 3 adama cecelinin ciktigi programi izlesinler anlicaklar sacin ondeki cizgilerini

slave
12-11-2016, 14:42
murat boz vs unlulerde var aslinda en iyi yontem ondeki 2 cm lik kismi en iyi uzman doktora ektirip ardindan geri kalan bolge icin ozel kalip protez yaptirip kullanmak bu islemden sonra yolda sagda solda anlayana plaket veririm

dachosen
12-11-2016, 16:19
Nerde yapıldı saçınız? Saç sıklığına rengine uzunluğuna vb. göre fiyat değişiyordur ama ortalama olarak ne civara çıkıyor? Kalite olmazsa olmazımız :)

slave
12-11-2016, 16:29
eskişehirde yaptırdım ben en uygun fiyat ve ikna edici konuşma burda oldu . istanbulda fiyatlar uçuk vaziyette saç cm uzunlukta geliyor ozel kalıp veya hazır kalıp fiyatları farklı ortalama 1300-1800 tl arasında oynuyor benim yaptırdığım yerde bu işte saçtan çok kesim ve renk önemli hazır kalıpta renk biraz sıkıntı şuan bende hazır kalıp aldım şimdi özel renk ve özel kalıp siparişi verdim o az biraz daha rakamlı çok farklı degil . ya burda işi bilen kesicek yada pronunda prosu yerler var saç imaj maker hesabı 100-200 tl arası rakama kesiyorlar ama normal berber işi değil kesinlikle

diablopolis
04-11-2017, 14:22
eskişehirde yaptırdım ben en uygun fiyat ve ikna edici konuşma burda oldu . istanbulda fiyatlar uçuk vaziyette saç cm uzunlukta geliyor ozel kalıp veya hazır kalıp fiyatları farklı ortalama 1300-1800 tl arasında oynuyor benim yaptırdığım yerde bu işte saçtan çok kesim ve renk önemli hazır kalıpta renk biraz sıkıntı şuan bende hazır kalıp aldım şimdi özel renk ve özel kalıp siparişi verdim o az biraz daha rakamlı çok farklı degil . ya burda işi bilen kesicek yada pronunda prosu yerler var saç imaj maker hesabı 100-200 tl arası rakama kesiyorlar ama normal berber işi değil kesinlikle
hocam merhaba,
protez saç konusunda yazdıklarınızı gördüm internette araştırma yaparken. ben de bu konuyu çok düşünüyorum ancak kullanımı zor ve masraflı diyorlar. hatta kullananlar bir süre sonra kullanmayı bıraktıklarını falan söylüyorlar... hala kullanıyor musunuz ve memnun musunuz?

Respect
09-05-2018, 14:10
Bu aralar ciddi şekilde dusunuyorum..Özellikle murat boz,mustafa ceceli ve oğuzhan dakini gordukten sonra baya heveslendım...

Sanırım bunların saçını yapan demo hair firması...

Onurkk06
09-05-2018, 16:05
Bu aralar ciddi şekilde dusunuyorum..Özellikle murat boz,mustafa ceceli ve oğuzhan dakini gordukten sonra baya heveslendım...

Sanırım bunların saçını yapan demo hair firması...

Fiyatta saçmalamaya başladılar 3700 lira artı her ay bakıma 80 lira diyorlar bi mantığı yok senede bir de protez değişecekmiş mali durumun iyiyise yaptırılır

Respect
10-05-2018, 09:04
Fiyatta saçmalamaya başladılar 3700 lira artı her ay bakıma 80 lira diyorlar bi mantığı yok senede bir de protez değişecekmiş mali durumun iyiyise yaptırılır

Fiyat baya iyiymiş ama o özgüven için değer :)

Frid
10-05-2018, 12:45
kel olmak daha güzel :D bu konu açıldığında keldim hala kelim :D