PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aramızda avukat varmı? Darp edildim.

Emrecan-R
07-07-2016, 14:31
Herkesin bayramını kutlarım.
Dün aksam 7 de kadiköyden otobüse bindim arkada oturuyorum, kulaklık takılı gidiyorum ,onumdede birisi duruyor hic bir sey göremiyorum.Bir kadin sesi duydum kimse yer vermemis filan soyleniyordu ,ben duyar duymaz kalktım yer verdim hic tesekkur filan yok.

Gectim kapinin onune kadın hala soyleniyordu"illaki bağırmamız lazim"gibi bircok kelime söyledi.Bende dayanamadım "abla gormemistim verdim iste yer" dedim.
Kocası girdi araya
-gencler kimseye yer vermiyor gormemezlikten geliyor"
-sen benim icimi nerden biliyorsun dedim.
-Kadikoyden beri oturuyorsun dedi.
-benimi takip ediyorsun dedim.

Sonra ellerim normal vaziyette oldugu halde cocugu kolumu tuttu yasi 20 civarıdır.Bende kolumu kurtardım "ne tutuyorsun" dedim(burda sinirlendim tavrim sert oldu ama asla hakaret filan etmedim.
Anladigim kadariyla cocuga baktigim an babasi gelmis yakinima bi darbe aldim ,sonra 4 5 kisi bana vurmaya basladı ben kapandım ,yanimda bi kadin vardı oda arada kaldı sıkıştım kapıya yere almaya calistilar dusmedim.
Yanımda kadın var diye biraktilar.Kadin olay olurken yanimdaydi gordü olayı kurtardı beni söför geldı öne aldı bizi polisi aradık babamı aradık.
Babamla kardesim geldiginde , inmediler assagi arka taraftaydilar sonra olaya polis dahil oldu.
Otobus karakola gitti orda indik.Karakolda filan
Kardesim filan diyip konusup cozmek istediler ,ilk ben tekme atmisim kufur etmisim ,yanimizda beni kurtaran abla olmasa taciz etti bile derlerdi. Sikayetci oldum ,hastaneden darp raporu aldım cocuk oldugum icin cocuk subeye gittik eve gece 4 te dondum.

Simdi ben napmaliyim avukatin dedigine göre bende karsilik verdigim icin karsilikli filan oluyormus,kamera kayitlarindan belli olur hersey. Şahit kadında ifade verir.
Ben kapandigim ve etkisiz oldugum halde kadinin kocası hayalarima tekme atti bende bosluk buldum attım.
Cok zor duruma dustum iyilik yapmak istedim darp edildim diger insanlar niye vurdu anlamadim serefsizler surü psikolojisi yapti heralde.
Hayatim boyu 1 tane olaya karismadim okul hayatim dahil.Sicilime islenicek heralde mahkeme filan olcagı icin,askeri sinavlarda sorun olurmu?
Ben durusmada filan ne soylemeliyim bana bi akıl verin lütfen %100hakliyım cocuk gordüler vurdular.Benim psikolojim bozuldu.
Yazida hatalarim var cok sinirliyim kusura bakmayın yazacak durumda degilim.

LnchCntrl
07-07-2016, 14:39
Vay arkadaş ya, geçmiş olsun kardeşim

barakuda26
07-07-2016, 14:43
insanlar patlamaya hazır bomba,iyilik yap denize at. memleketin hali hal değil. yine ucuz atlatmışsın deli bitermi memlekette farklı şekilde yaralama bile olabilirdi geçmiş olsun.

SULTANOGLU
07-07-2016, 14:47
Olaya bak ya. Buyuk gecmis olsun. Insallah soke soke hakkin neyse alirsin.

immortalboss
07-07-2016, 14:49
Geçmiş olsun kardeşim.Hukuki hakkını sonuna kadar ara.Burası teksas değil.Bunu öğreteceğiz bu insanlara.Şahitlerle güzelce konuş.Yanında olmalarını sadece gördüklerini anlatmalarını rica et.Zaten sana yardım ettiklerine göre kötü insanlar olmasa gerek.

coolvtec
07-07-2016, 14:52
geçmiş olsun. mutlaka bir avukat arkadaş yardımcı olacaktır. en iyisini onlar bilir. ama reşit olmaman 17 yaş senin için ciddi avantaj olmalı senin için.

Sinan58
07-07-2016, 14:54
Geçmiş olsun kardeşim.

Bu tür olaylar genellikle sakin insanların başına geliyor.

Hukuki yönden hakkını sonuna kadar ara, zaten kamera kayıtları ve şahitlerin var.

Sonucun senin lehine olacağına adım gibi eminim.

Sakın hukuki mücadeleden vazgeçiym deme, bu hayvanlar ilerde başkalarına gene aynısını yapar.

Bu arada bol bol küfür ettim o insanlık öğrenmemiş yaratıklara.

buristyle
07-07-2016, 14:55
Allah belalarini versin onlarin..

imprezaWRC
07-07-2016, 14:56
Millet delirmiş ya, geçmiş olsun, peşini bırakma derim.

Emrecan-R
07-07-2016, 14:59
Olaya bak ya. Buyuk gecmis olsun. Insallah soke soke hakkin neyse alirsin.

Vay arkadaş ya, geçmiş olsun kardeşim

insanlar patlamaya hazır bomba,iyilik yap denize at. memleketin hali hal değil. yine ucuz atlatmışsın deli bitermi memlekette farklı şekilde yaralama bile olabilirdi geçmiş olsun.

Tesekkur ederim.

onursumer
07-07-2016, 15:00
geçmiş olsun insanlar kafayı yemişler ,otobuslerde kamera olması bu durumlarda çok iyi , peşini bırakma goruntuler ve şahitle inş cezalarını bulurlar

Emrecan-R
07-07-2016, 15:00
Geçmiş olsun kardeşim.Hukuki hakkını sonuna kadar ara.Burası teksas değil.Bunu öğreteceğiz bu insanlara.Şahitlerle güzelce konuş.Yanında olmalarını sadece gördüklerini anlatmalarını rica et.Zaten sana yardım ettiklerine göre kötü insanlar olmasa gerek.

Zaten o kadın olmasa beni indirceklerdi otobusten cuzdanim dusmustu ayakkabim cikmisti e5 te kalcaktim oyle.

Emrecan-R
07-07-2016, 15:01
geçmiş olsun. mutlaka bir avukat arkadaş yardımcı olacaktır. en iyisini onlar bilir. ama reşit olmaman 17 yaş senin için ciddi avantaj olmalı senin için.

Küfür etti filan dicekler ben ogretmenlerime dahil saygisizlik yapmayan biriyim boyle bi duruma dusmek cok uzdu beni.

Emrecan-R
07-07-2016, 15:04
Geçmiş olsun kardeşim.

Bu tür olaylar genellikle sakin insanların başına geliyor.

Hukuki yönden hakkını sonuna kadar ara, zaten kamera kayıtları ve şahitlerin var.

Sonucun senin lehine olacağına adım gibi eminim.

Sakın hukuki mücadeleden vazgeçiym deme, bu hayvanlar ilerde başkalarına gene aynısını yapar.

Bu arada bol bol küfür ettim o insanlık öğrenmemiş yaratıklara.

Karakola gittik sikayetci olma diyor polis suca suruklenen cocuk olcaksın sabika kaydım olcakmıs. Umrunda degil.

Yigit-Y
07-07-2016, 15:05
Bu hikayeden sonra ben şahsım adam kadın ölsün yer veren yigit adam değildir

Bu ülke bitmiş bitmiş allah belasını vermiş

Gko
07-07-2016, 15:08
geçmiş olsun kardeşim

nerdeyse son 1.5 senedir falan hamile ve ya bastonlu zor yürüyen yaşlılar hariç hiç kimseye yer vermiyorum. İzmirde belli bi yaşın üstüne bedava oldugu için millet 1 durak için bile otobüse biniyo. Adam ekmek almaya balçovadan konağa falan gider oldu

uqr
07-07-2016, 15:15
Çok geçmiş olsun.

PiscocuK
07-07-2016, 15:23
geçmiş olsun kardeşim.hadi adamı çocuğu anladım 4-5 kişi nedir abi nasıl bir memleket olduk nereye gitti ülke
seni çocuk gördüler tek gördüler vurdular tabi millete eğlence olsun amk

çok geçmiş olsun sakın peşiini bırakma

kesici
07-07-2016, 15:40
Geçmiş olsun. Vallahi abicim hukuktan anlamam ama Anadolu Çomarları ile selamlaşma bile, alayı öküz bunların.

stlegal
07-07-2016, 15:42
kardeşim yapıcağın en iyi şey vurabildiğin kadar adamlara vurmak sonra arabadan inöekti mahkeme filan uğraşma bezdirirler bi dahada kimseye ucuz iyilk yapma fakirlerden uzak dur

220T
07-07-2016, 15:46
Merhametten maraz doğar.Geçmiş olsun.

turboman
07-07-2016, 15:50
Geçmiş olsun allahtan son 15 yıldır şehir içi otobüs dolmuş kullanmıyorum katil ederler insanı sen davandan vazgeçme sen tek kişisin sonuçta her durumda sen haklı çıkarsın.

Otto_Skorzeny
07-07-2016, 15:53
Çok geçmiş olsun

Mutu
07-07-2016, 15:54
Süründür kardeşim, anlasınlar insan olmanın neden gerektiğini.

Kadyr
07-07-2016, 16:10
Gecmis olsun demek ses cikaran kariya yer vermeyeceksin. Karsi tarafa en fazla verecekleri para cezasi olur sanirim onlarin sicile isler sana bisi olacagini sanmiyorum

Er34
07-07-2016, 16:20
Bence bunu fırsat olarak gör. Bir dövüş branşının kursuna başla. Hafiften spor işlerine yönel. Artık kişisel savunma önemli. Zaten bunlar sen kendine güvenen ve iri biriysen saldıramaz.

Emrecan-R
07-07-2016, 16:29
Bence bunu fırsat olarak gör. Bir dövüş branşının kursuna başla. Hafiften spor işlerine yönel. Artık kişisel savunma önemli. Zaten bunlar sen kendine güvenen ve iri biriysen saldıramaz.

Abi zaten sporcuyum 188 boyum,yuzucuyum vs ama orda bi caprazimda aldim darbeyi gormedim zaten 4 5 kisi vurmaya basladi bende kendimi korumayi kardesim dovuscu oldugu icin ogrendim , kapadim heryerimi suan birseyim yok allaha sukur . Universitede ogrenmeyi dusunuyorum.

SekoLive
07-07-2016, 16:36
Kardesim cok gecmis olsun...

Ulkede gücü yettgine gaddar gucu yetmedigine sevkatli bir toplum yetisiyor. Umarim hakkini mahkemede alirsin.

Grimlord
07-07-2016, 17:00
Dostum cok buyuk gecmis olsun. Bu tur cazgir kadinlara gunahimi vermem hele 3 4 tanesi toplanirsa SS ordusu gibi, metroda falan da asla beyaz koltuklara (yasli veya hamileler icin) oturmuyorum. Bir keresinde hasta hasta teyzenin tekine yer verdim, kendi kalkti cocugunu oturttu. Boyle yapacaksan niye ben kalktim diye sordum, demedigini birakmadi. Artik neredeyse hic kimseye yer vermiyorum.

suk3b3
07-07-2016, 17:10
Herkesin bayramını kutlarım.
Dün aksam 7 de kadiköyden otobüse bindim arkada oturuyorum, kulaklık takılı gidiyorum ,onumdede birisi duruyor hic bir sey göremiyorum.Bir kadin sesi duydum kimse yer vermemis filan soyleniyordu ,ben duyar duymaz kalktım yer verdim hic tesekkur filan yok.

Gectim kapinin onune kadın hala soyleniyordu"illaki bağırmamız lazim"gibi bircok kelime söyledi.Bende dayanamadım "abla gormemistim verdim iste yer" dedim.
Kocası girdi araya
-gencler kimseye yer vermiyor gormemezlikten geliyor"
-sen benim icimi nerden biliyorsun dedim.
-Kadikoyden beri oturuyorsun dedi.
-benimi takip ediyorsun dedim.

Sonra ellerim normal vaziyette oldugu halde cocugu kolumu tuttu yasi 20 civarıdır.Bende kolumu kurtardım "ne tutuyorsun" dedim(burda sinirlendim tavrim sert oldu ama asla hakaret filan etmedim.
Anladigim kadariyla cocuga baktigim an babasi gelmis yakinima bi darbe aldim ,sonra 4 5 kisi bana vurmaya basladı ben kapandım ,yanimda bi kadin vardı oda arada kaldı sıkıştım kapıya yere almaya calistilar dusmedim.
Yanımda kadın var diye biraktilar.Kadin olay olurken yanimdaydi gordü olayı kurtardı beni söför geldı öne aldı bizi polisi aradık babamı aradık.
Babamla kardesim geldiginde , inmediler assagi arka taraftaydilar sonra olaya polis dahil oldu.
Otobus karakola gitti orda indik.Karakolda filan
Kardesim filan diyip konusup cozmek istediler ,ilk ben tekme atmisim kufur etmisim ,yanimizda beni kurtaran abla olmasa taciz etti bile derlerdi. Sikayetci oldum ,hastaneden darp raporu aldım cocuk oldugum icin cocuk subeye gittik eve gece 4 te dondum.

Simdi ben napmaliyim avukatin dedigine göre bende karsilik verdigim icin karsilikli filan oluyormus,kamera kayitlarindan belli olur hersey. Şahit kadında ifade verir.
Ben kapandigim ve etkisiz oldugum halde kadinin kocası hayalarima tekme atti bende bosluk buldum attım.
Cok zor duruma dustum iyilik yapmak istedim darp edildim diger insanlar niye vurdu anlamadim serefsizler surü psikolojisi yapti heralde.
Hayatim boyu 1 tane olaya karismadim okul hayatim dahil.Sicilime islenicek heralde mahkeme filan olcagı icin,askeri sinavlarda sorun olurmu?
Ben durusmada filan ne soylemeliyim bana bi akıl verin lütfen %100hakliyım cocuk gordüler vurdular.Benim psikolojim bozuldu.
Yazida hatalarim var cok sinirliyim kusura bakmayın yazacak durumda degilim.

Yaşın küçük madem hep haklı konumdasn. Merak etme olay sana dönmez. Sadece darp olursa karşı taraf ceza almayacak. Yaralama varsa eger kemik kırığı bıçaklama flan kamu davasına döner para cezası alırlar. Eğer benden para istediler vermeyince vurdular deyip yağma suçuna sokabilirsen ceza evinden çıkamazlar net 7 sene yatari var yağma suçunun bilgin olsun. Savci ifadeni alacak duruşmadan önce. Para istediler dersen direk tutuklama talep edebilir. Tabi ikna kabiliyeti önemli

SifirinciMurat
07-07-2016, 17:37
Yaşın küçük madem hep haklı konumdasn. Merak etme olay sana dönmez. Sadece darp olursa karşı taraf ceza almayacak. Yaralama varsa eger kemik kırığı bıçaklama flan kamu davasına döner para cezası alırlar. Eğer benden para istediler vermeyince vurdular deyip yağma suçuna sokabilirsen ceza evinden çıkamazlar net 7 sene yatari var yağma suçunun bilgin olsun. Savci ifadeni alacak duruşmadan önce. Para istediler dersen direk tutuklama talep edebilir. Tabi ikna kabiliyeti önemli

çocuk öğretmenlerine saygılı efendi biriyim diyor, sen tutmuş mahkemede yalan söyle diyrosun. vereceğin akla tüküreyim senin.

sedat s
07-07-2016, 18:43

guzel kardesım bu kafayı degıstır ıyı bı kafa degıl bu kafa.

zgnn
07-07-2016, 18:56
Boyle durumlar da pata kute gireceksin sende. Amk memleketinde savunmasiz gorundugun zaman daha cok gaza geliyo o.. evlatlari. Gecmis olsun kardesim bu isin pesini birakma, surunsun serefsizler hatta bizi de aydinlat gidisattan

Emrecan-R
07-07-2016, 19:31
Dostum cok buyuk gecmis olsun. Bu tur cazgir kadinlara gunahimi vermem hele 3 4 tanesi toplanirsa SS ordusu gibi, metroda falan da asla beyaz koltuklara (yasli veya hamileler icin) oturmuyorum. Bir keresinde hasta hasta teyzenin tekine yer verdim, kendi kalkti cocugunu oturttu. Boyle yapacaksan niye ben kalktim diye sordum, demedigini birakmadi. Artik neredeyse hic kimseye yer vermiyorum.

Abi birde karakolda allah belanu verisn diyor bana kadın allahindan bul filan dedi. Kapalı kadın.

fthdrn
07-07-2016, 19:33
Katıksız ****** cocukları. Ben yer vermeye niyetlendiğim zaman kadinin suratina bakiyorum iyi niyetli birine benziyorsa yer veriyorum. Bazen öyle nemrut kadinlar oluyor ki anliyorsun sıfatından nasil bi insan olduğunu. Bu gözler yer verdiği için kadına sarkıntılık yaptığı iddaasıyla birine girişmeye çalışanları da gördü. Sonra aldı boyunun ölçüsünü tabi.
Allah evlerden ırak etsin boş dolaşmıyorum 2 senedir sırf bu karaktersizler yuzunden.

c20let
07-07-2016, 19:37
Ah be kardeşim sen niye iyilik yapıyon ki. Geçmiş olsun.

BahadırALTUN
07-07-2016, 20:53
Abi birde karakolda allah belanu verisn diyor bana kadın allahindan bul filan dedi. Kapalı kadın.

Çok geçmiş olsun, iyilikten marazat doğar şeklinde olmuş malesef. Ancak geçen sigara içtiği için dayak yiyen çocuk konusunda da yazmıştım; bu işin kapalisi açık başlisi yok. İnsan olmadiktan sonra isterse Cumhurbaşkanı olsun .
Allah korkusu olmayan , kul hakkı yemeyi kâr sayan bir millet olduk . Allah korkusunu geçtim evrensel ahlak kuralları bile çöp kadar değerli değil memlekette.
Tekrar geçmiş olsun , mahkemede ne oldu ise onu anlatın bence . İnsan evladı bir hakime denk gelirsiniz inşallah.

Ozan Özer
07-07-2016, 21:40
Geçmiş olsun kardeşim..
Ceza yok ki memlekette ;korksunlar böyle şeylere kalkışmaktan..Allah belalarını versin,hayatları boyunca oturamazlar inşallah

canatakann
07-07-2016, 21:55
Öncelikle geçmiş olsun. Şahitlerin üzerine düşeni yapması ve kamera kayıtlarınız en büyük güvenceniz ifade alma verme durumunda da şahitlerin daha sonradan ikna edilip ifadeyi geri çekmeleri veya yanlış beyanda bulunmamaları için bu süreci dikkatle takip etmenizi öneririm daha sonradan sizi suçlayan ifadelerle karşılaşmamanız adına fakat suç aleti vb. kusur bırakan yaralama olmadığından dolayı çok fazla bi durum olacağını zannetmiyorum yorucu bi mahkeme süreci olur git gelden başka elde bişey kalmayacağını tahmin ediyorum maalesef. Tekrar geçmiş olsun.

Runo
07-07-2016, 21:57
Sakın şikayetçi olmaktan vazgeçme kardeşim. Alacakları cezadan ötürü sana merhametli yanaşırlar özür dilerler yapma etme derler sakın tav olma. Ayağını öpseler, hatta ayağını bademciklerine kadar soksalar bile taviz verme kendinden. Bu nedir ya. O otobüste de bir tane delikanlı yokmuş seni o durumda görüp sana bunları yapanlara badozlama girecek. Harbiden yazık yazık

onur_si
07-07-2016, 22:05
daha önce kız kardeşim yurtta başka bir kızı dövmüştü, karakolluk olmuştuk. darp raporu aldı karşı taraf şikayetçi oldu, mahkeme açtı falan bizimki 1-2 kere duruşmaya gitti ve sonuç olarak 5 yıl içinde benzer bir suç işlememek şartıyla dava düştü. yani anlıcağın birşey çıkmıyor.

AdoneuS
07-07-2016, 22:11
Yakın arkadaşım site guvenligiydi muduruyle kavga etmisler suclu olan müdür iki tarafda darp raporu almışdı fakat kamera kayıtları cok işe yaradı mudüre para cezası ve 5 yıl gözetim kararı verildi arkadaşıma 5 yıl suç gözetim cezası verildi

AdoneuS
07-07-2016, 22:13
Yakın arkadaşım site guvenligiydi muduruyle kavga etmisler suclu olan müdür iki tarafda darp raporu almışdı fakat kamera kayıtları cok işe yaradı mudüre para cezası ve 5 yıl gözetim kararı verildi arkadaşıma 5 yıl gözetim kararı verildi telefondan yazdigim icin yanlış yazmisim :(

Emrecan-R
07-07-2016, 22:19
Benim korkum bende karsilik verdigim icin bende ceza alabilirmisim .Napsaydım dursamıydım böyle adalet sistemi olmaz olsun

Ertekin
07-07-2016, 22:26
Ceza evinde yatmış biri olarak ve adli darp mevzularından 26 kez dosya açtırmış en az 70 80 kere mahkeme görmüş biri olarak birkaç şey söyleyebilirim.

1. Hiç bir şekilde siciline işlemez. Askeri yada memurluk olarak hayatına hiçbir etkisi olmaz. Sen davacısın.. sen değil o davacı olsa bile sen hüküm giyip ceza evine girmediğin sürece siciline hiiiç bişey olmaz.
2. Burda anlattığın gibi anlat. Kesinlikle vurmadığını söyle. Kamera kaydı bile olsa ben hiç vurmadım . Vurmamaları için uğraştım de.

3. Kesinlikle bir psikoloğa git ve bu olayı anlatıp artık toplu taşıma araçlarına binemiyorum kalabalıktan korkuyorum evden çıkmak istemiyorum. Evde bile birşeye konsantre olamıyorum hep tedirginim ve tikler başladı arada de. Bu şekilde de rapor al ve mahkemede dava dosyana koydurt.

4. Bu olay sonucunda görülen mahkeme bitiminde bozulan ruhsal sağlığın fiziki darp ın için mahkeme sonucundan 1 hafta sonra tazminat davası aç.

5. Tazminat davası sonucu alacağın yada alamayacağın para dışında hiç bir şekilde hapis mapis cezası almazlar.

Emrecan-R
07-07-2016, 22:32
Ceza evinde yatmış biri olarak ve adli darp mevzularından 26 kez dosya açtırmış en az 70 80 kere mahkeme görmüş biri olarak birkaç şey söyleyebilirim.

1. Hiç bir şekilde siciline işlemez. Askeri yada memurluk olarak hayatına hiçbir etkisi olmaz. Sen davacısın.. sen değil o davacı olsa bile sen hüküm giyip ceza evine girmediğin sürece siciline hiiiç bişey olmaz.
2. Burda anlattığın gibi anlat. Kesinlikle vurmadığını söyle. Kamera kaydı bile olsa ben hiç vurmadım . Vurmamaları için uğraştım de.

3. Kesinlikle bir psikoloğa git ve bu olayı anlatıp artık toplu taşıma araçlarına binemiyorum kalabalıktan korkuyorum evden çıkmak istemiyorum. Evde bile birşeye konsantre olamıyorum hep tedirginim ve tikler başladı arada de. Bu şekilde de rapor al ve mahkemede dava dosyana koydurt.

4. Bu olay sonucunda görülen mahkeme bitiminde bozulan ruhsal sağlığın fiziki darp ın için mahkeme sonucundan 1 hafta sonra tazminat davası aç.

5. Tazminat davası sonucu alacağın yada alamayacağın para dışında hiç bir şekilde hapis mapis cezası almazlar.

Ertekin abi cevabin icin cok tesekkur ederim.Psikologa gitcem iyi fikir annemlere söyledim.Tazminat davasıda açıcam.Beni polisler korkuttu sicilin temiz davaci olma dediler ama ben rahat uyuyamazdim davaci olmasam.

onursumer
07-07-2016, 22:38
Ertekin abi cevabin icin cok tesekkur ederim.Psikologa gitcem iyi fikir annemlere söyledim.Tazminat davasıda açıcam.Beni polisler korkuttu sicilin temiz davaci olma dediler ama ben rahat uyuyamazdim davaci olmasam.

polisler karşı tarafı kurtarmak için demişlerdir

Onurkk06
08-07-2016, 02:46
daha önce kız kardeşim yurtta başka bir kızı dövmüştü, karakolluk olmuştuk. darp raporu aldı karşı taraf şikayetçi oldu, mahkeme açtı falan bizimki 1-2 kere duruşmaya gitti ve sonuç olarak 5 yıl içinde benzer bir suç işlememek şartıyla dava düştü. yani anlıcağın birşey çıkmıyor.

Çıkmıyor mu :) eğer 5 yıl içinde en ufak bi olaya karışıp ceza alırsa o suçtan aldığı cezayı da üstüne ekleyip beraber yatar sıkıntılı bi olay dikkat edin bence

fthdrn
08-07-2016, 03:55
Çıkmıyor mu :) eğer 5 yıl içinde en ufak bi olaya karışıp ceza alırsa o suçtan aldığı cezayı da üstüne ekleyip beraber yatar sıkıntılı bi olay dikkat edin bence

Çıkıyor :) Kuzenim ile seyir halinde ilerlerken önümüzü daha önce yaptığımız mevzudan çocuklar kesti. biz 2 kişiydik onlar 4-5 kişiydi bu da korkutmak amaçlı demir jop ile birinin kafasına vurdu. onlar mağdur konumuna düştü. Bizimkisi 2 kere savcılığa cıktı. Şuanda 6 ay kimseye fiske dahi vurmaması lazım. Yoksa diğer düşen cezasıda eklenir infazına.

TolgaUs
08-07-2016, 04:26
Bir miktarcı ertekin abiden çok gizli bilgiler. değerlendirilmeli :)
Geçmiş olsun alıştık artık türkiye burası.

İzzet Göçmen
08-07-2016, 07:53
Annemin yanında bana hakaret eden birini arabasının içinde bezbol sopasıyla dövdüm,Hakaret olmasına ragmen + 5 yıl gözetim kararı aldım, Bursadan gelirken önümü kesip bana saldıran kişiyi ilk o vurmasına ragmen kendimi koruma amaclı agzını burnunu dagıttık,Bide utanmaz gitti sikayetci oldu. Gecmiş olsun kardesim 5 yıl gözetim kararı alırsın kesin yani bu ülkede adaletmi var ki ölen adamı salıyorlar tecavuz edilen insana 1 defadan birsey olmaz diyorlar..

B-Devi
08-07-2016, 07:59
Yaşlı, hasta veya hamile olmadıktan sonra bayanlara yer vermeyin kardeşim. Yine o senin kişisel tercihin ama vermek zorunda değilsin. Yeri geldiğinde kadın erkek eşit diye canımıza okuyorlar.

buristyle
08-07-2016, 08:32
Bir taekwandocu olarak dövüs sporuna baslamani cok tavsiye ederim. Muaythai, Bjj. Herhangisini kendine yakistiriyorsan mutlaka basla. Hem kendini savunma amacli hemde saglik acisindanda faydalanirsin güzel kardesim.

kelalper
08-07-2016, 08:37
ülkenin b.ku çıktı arkadaş. Otobüste kadına yer veren çocuğa 4-5 kişi dalıyor. 20 yaşında kıza tecavüz etmeye kalksa ama hepsi sıraya girer kansızlar. Acilen kurtulmak lazım bu şerefizlerden amk bit gibi çoğalıyorlar bide.

Çöllü
08-07-2016, 09:42
Avukat istemişsin ama avukatın sana önereceği Yukarda söylenenler gibi.. Suçu Darptan çıkartmak olur ancak zira (düzgün ve dürüst iş yapanı tenzih ederim) bence yalan söylemek için para alıyorlar.. Hatta ne kadar kuyruklu söyleyebiliyorsan o kadar iyi avukat oluyorsun filan ;)

Bi kaç defa bende bi kaç darp olayına karışmak zorunda kaldım.. En sonuncusu Tartışma sonucu Kahvehane penceresinden atlayıp arkasını dönmüş giden babama sirtından dönük vuran bir yavsagı kendi bahçemize sokup öyle dövdüm.. Utanmaz kendi saldırmasına rağmen gitti rapor alıp şikayetçi oldu. Mahkemede aynen anlattım vurmadımda demedim! Darptan bana ceza vermeyince mahkeme, avukatı olan puşt iki tane yalancı şahit buldurttu, ölümle tehdit ettiğimi söyletti son duruşmada... Zaten itiraf ettiğim Darp suçundan ceza almadım da yapmadığım "ölümle tehdit" fiilinden 5 yıl yatarım var şimdi, 5 yıl içinde herhangi bir suça karışmamam lazım..

Bu memlekette adalet varsa eğer. Bende Kral 13. Louyim..

grkm
08-07-2016, 09:50

Yalan/yanlış beyan vermekte bir suçtur. Bu tutumla, şikayetçi olunan toplumdan da bir farkımız kalmaz.

Seven7
08-07-2016, 09:59

Pardon siz polistiniz değil mi? Hani bizim can ve mal güvenliğimizi korumakla görevli olan güvenlik birimi. Teşekkürler.

orhan_guney
08-07-2016, 10:26
bence eksik bir şeyler var gibi, kimse kimseye yer muhabetinden saldırmaz ya sen farkında olmadan tesr cevap verdin, yada eksik bir şeyler var yada gerçekten sıkıntılı aileye yer vermişsin, ama benden sana tavsiye insanlarla ailesi varken münakaşaya girme.

Onamdar
08-07-2016, 11:29
bence eksik bir şeyler var gibi, kimse kimseye yer muhabetinden saldırmaz ya sen farkında olmadan tesr cevap verdin, yada eksik bir şeyler var yada gerçekten sıkıntılı aileye yer vermişsin, ama benden sana tavsiye insanlarla ailesi varken münakaşaya girme.

17 yaşında bi çocuğu 4 5 kişi darp etmek için geçerli ne gibi bi sebep olabilir çok merak ediyorum.
Yani yer vermese ters cevap verse ( kimse kimseye yer vermek zorunda da değil o kişinin tasarrufunda olan birşey) o zaman haklı mı olacak dövenler.

17 yaşında bi çocuğunda minibüste kendinden yaşça büyük insanlarla durduk yere ters konuşacağınıda düşünmüyorum.

badmast3r
08-07-2016, 11:41
Olayın oluşu ile ilgili yorum yapamam ancak işleyiş ile ilgili olarak;
Karşılıklı şikayetçi olduğunuzu varsayarak öncelikle ilk dosyada sen suça sürüklenen çocuk ve müşteki sıfatın olacak, karşı tarafında müşteki-şüpheli sıfatı olacak. Çocuk dosyalarında şüpheli sıfatı olamayacağı için dosya tefrik edilecek çocuk savcılığında kalan dosyada karşı taraf müşteki, sen suça sürüklenen çocuk, tefrik edilen dosyada sen mağdur karşı taraf şüpheli olacak. kasten yaralama suçu uzlaşmaya tabi suçlardan olması dolayısı ile uzlaştırma bürosuna aktarılarak işlemler orada devam edecek. Uzlaştırma bürosu size bir uzlaştırmacı atayacak, bu kişi sizle ve karşı tarafla iletişime geçerek mahkemeye intikal etmeden aranızda sorun çözülmesi için arabulucuk yapma görevini yürütecek. Uzlaştırma da karşı taraftan maddi talepler isteyebileceğin gibi bir özür, çocuk esirgeme kurumuna belli bir miktar bağış, huzur evine çiçek dağıtımı, yada hiç bir istek talep etmeden vazgeçme hakkın olduğ gibi ben uzlaşmak istemiyorum diyerek kovuşturma aşamasına geçilebilir.
(araçta kamera kayıtları var ise kendinizde talep edip bir dilekçe ile savcılık dosyasına sunabilirsiniz eğer kolluk kuvvetinin kamera kayıtlarını aldığında emin değilseniz, savcı talimat vermediyse kolluğa kamera kayıtlarını alma konusunda daha sonra yazışma yapılır kamera kayıtlarını alınmasına yönelik ancak savcılık ile kolluk arasındaki yazışma git gel 10 günü buluyor bazen yada geçebiliyor, bu süre zarfında görüntü kayıtları otomatikman silinebiliyor üzerine yazıldığı için)

Emrecan-R
08-07-2016, 12:05

Ben ailesi yanindayken kufur yada baska birsey yapabilcek birisi olsam kalkip yer vermem .Cocugu elimi tuttu sinirlendim orda onuda belirttim sinirlendigim.halde hakaret etmedim zaten aklimin ucundan kavga etmek olsa orda cocugununa yumruk atardım zaten ben kavga baslatmak istemedim .Sahitimde var.

rodya
08-07-2016, 12:17
Fakire cahile iyilik yapmayacaksın. Mümkün mertebe sen de bineceksin. Hem yeterince binebilirsen sırtlarına, cumhurbaşkanı bile olabilirsin.
Çok geçmiş olsun

Emrecan-R
08-07-2016, 12:49
Olayın oluşu ile ilgili yorum yapamam ancak işleyiş ile ilgili olarak;
Karşılıklı şikayetçi olduğunuzu varsayarak öncelikle ilk dosyada sen suça sürüklenen çocuk ve müşteki sıfatın olacak, karşı tarafında müşteki-şüpheli sıfatı olacak. Çocuk dosyalarında şüpheli sıfatı olamayacağı için dosya tefrik edilecek çocuk savcılığında kalan dosyada karşı taraf müşteki, sen suça sürüklenen çocuk, tefrik edilen dosyada sen mağdur karşı taraf şüpheli olacak. kasten yaralama suçu uzlaşmaya tabi suçlardan olması dolayısı ile uzlaştırma bürosuna aktarılarak işlemler orada devam edecek. Uzlaştırma bürosu size bir uzlaştırmacı atayacak, bu kişi sizle ve karşı tarafla iletişime geçerek mahkemeye intikal etmeden aranızda sorun çözülmesi için arabulucuk yapma görevini yürütecek. Uzlaştırma da karşı taraftan maddi talepler isteyebileceğin gibi bir özür, çocuk esirgeme kurumuna belli bir miktar bağış, huzur evine çiçek dağıtımı, yada hiç bir istek talep etmeden vazgeçme hakkın olduğ gibi ben uzlaşmak istemiyorum diyerek kovuşturma aşamasına geçilebilir.
(araçta kamera kayıtları var ise kendinizde talep edip bir dilekçe ile savcılık dosyasına sunabilirsiniz eğer kolluk kuvvetinin kamera kayıtlarını aldığında emin değilseniz, savcı talimat vermediyse kolluğa kamera kayıtlarını alma konusunda daha sonra yazışma yapılır kamera kayıtlarını alınmasına yönelik ancak savcılık ile kolluk arasındaki yazışma git gel 10 günü buluyor bazen yada geçebiliyor, bu süre zarfında görüntü kayıtları otomatikman silinebiliyor üzerine yazıldığı için)

Tesekkur ederim.

onur_si
08-07-2016, 16:29

neyse ki 5 yıl geçti hocam kazasız belasız :)

kesici
08-07-2016, 16:35
Fakire cahile iyilik yapmayacaksın. Mümkün mertebe sen de bineceksin. Hem yeterince binebilirsen sırtlarına, cumhurbaşkanı bile olabilirsin.
Çok geçmiş olsun

Abi çok haklısın artık yerde debelenen imdat dileyen birisini görünce bir tekme de ben atıyorum, mazallah kalksın diye yardım edip elini tutunca çomarlar seni de aşşağı çekip düşürüyorlar o yüzden sevap point kazanmak için yardım felan etmeyin kimseye :D

mert_can 41
08-07-2016, 16:50
Geçmiş olsun allah belalarını versin yaa gereksiz insanlar peşini bırakma davanın sen darbe aldıktan sonra vurduysanda mevsi müdafaya girer bir şey olmaz ondan için rahat olsun.

Ome_RS
08-07-2016, 20:37
memlekette davar çook. adabı muaşeret diye birşey var tamam da böyle bir yasa yok.
isteyen yer verir isteyen yer vermez.
imkanı olan savunma dövüş sporları öğrensin ve böyle kaşınanlara ertekin abinin bir miktar taktiğini uygulasın.

Yiğit G.
08-07-2016, 22:07

Öyle ailenin ben ta .... Karısınıda çocugunuda babasınıda yumruk delisi yapacaksın öyle ailenin.17 yaşında bir bebeye 3-4 kişi çökmüşler.Birde üstüne yalan söylemişler bize küfür etti diye.. Tekrardan taaa ... ben öyle ailenin.

suk3b3
08-07-2016, 22:59
çocuk öğretmenlerine saygılı efendi biriyim diyor, sen tutmuş mahkemede yalan söyle diyrosun. vereceğin akla tüküreyim senin.
Bakış açısı farkı. Senin mahkemenin önünden geçtiğin kadar benm duruşmaya katilmisligim var. Boşuna konuşmuyorum. Biliyorsun ki kimse ceza almayacak normal sartlar altında

Pardon siz polistiniz değil mi? Hani bizim can ve mal güvenliğimizi korumakla görevli olan güvenlik birimi. Teşekkürler.
Evet senin götüne mermi basmasınlar diye son 2 senedir hergün 12 saat 10 kiloluk fnmini silahim ve mayonlu 800 mermimle nusaybinde nöbet tutuyorum.
Ust postta yazdığım gibi bu çocuğun başına gelenlerin türevleri asliye den beraatle cikar. Avukat varmi darp edildim demiş. Bende avukatın söyleyeceklerini söyledim. Yap, söyle gibi emir cümlesi kullanmadm. Boyle de bi açısı var olayın dedim. Kendi bilir

Seven7
08-07-2016, 23:09
Evet senin götüne mermi basmasınlar diye son 2 senedir hergün 12 saat 10 kiloluk fnmini silahim ve mayonlu 800 mermimle nusaybinde nöbet tutuyorum.
Ust postta yazdığım gibi bu çocuğun başına gelenlerin türevleri asliye den beraatle cikar. Avukat varmi darp edildim demiş. Bende avukatın söyleyeceklerini söyledim. Yap, söyle gibi emir cümlesi kullanmadm. Boyle de bi açısı var olayın dedim. Kendi bilir

Doğrudur, bunun da karşılığında ne insanlara bu şekilde gövde gösterisi yapma hakkı verir ne de adalete karşı yalan söyleme hakkı verir. İki yanlış bir doğru etmez diyor insanlar ama anlayana.
Neyse iyi nöbetler.

AşkınS.
08-07-2016, 23:14
Dikkat edin mermi girebilir,***** tecrübe konuşmuş yorumlarda :)

suk3b3
08-07-2016, 23:22

Doğrudur, bunun da karşılığında ne insanlara bu şekilde gövde gösterisi yapma hakkı verir ne de adalete karşı yalan söyleme hakkı verir. İki yanlış bir doğru etmez diyor insanlar ama anlayana.
Neyse iyi nöbetler.

Vatan sevgisiyle harmanlanmış fedakarlık duygusu, dejenere insanlara basit gelir.
Eyvallah

KOSEREN
08-07-2016, 23:22
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
İnsanları analiz etmeyi öğren,zor durumda olsa bile mazlum olmayan insana yardım etme bu kadar basit.Cahil,kaba,yontulmamış insana yaptığın iyilik hayra geçmez.

ckrc
09-07-2016, 02:15

Ya, gerçekten amacım polemik yaratmak değil ama merak ettiğim bir şey var.

PÖH'te anlayamadığım bir psikoloji var, sürekli bu mesleği vatan, bayrak aşkı için yaptıklarını anlatıyorlar. bununla övünüyorlar, hiç sekmiyor ama hiç kimse bu işi parası için, öss'de barajı zorla geçtim, en garanti meslek polislikti yapacağmı başka hiç bir iş olmadığı için yapıyorum demiyor. Geçmişe dönüp baksak böyle girdilerinde vardır senin.

Bir şeyi vatan için, devlet için yapıyorsan, bunu sürekli milletin gözüne neden sokuyorsunuz? Veya bundan dolayı neden övgü bekliyorsunuz?

Benim için oradaysan ben seni zorla göndermedim, ben mermi yemeyeyim diye gitmeyi sen istedin, 18-19 yaşında tercih ettin.Bu tercihinden dolayı seni neden kutlamamızı bekliyorsun? Belki bu ezik gördüğün, sana göre sana muhtaç kardeşimiz de senin üniformanın, balistik yeleğinin, telsizinin aklına gelebilecek terörle mücadelede kullanabileceğim her türlü ekipmanın yapıldığı bir fabrikada 10 saat mesai harcıyor ?

Memleketi bir tek siz kurtarmıyorsunuz, memleketin tek evladı siz değilsiniz.
Taşrada EGM bünyesine bağlı karakolunu tasarlayan, üst yapı, altyapı mekanik projelerini tamamlayan mühendisler, kalfalar, işciler, Kumanyanızı hazırlayan aşcı da, sizin maaşlarınızın yatmasını sağlayan, EGM'nin lojistik hareketinin düzenli olmasını sağlayan MBA mezunu beyaz yaka da; Aselsanda üretilen ve senin kullandığın telsizinin tasarımını yapan, üretiminde çalışan gerekli bakımı yapan, yedek parçasını tasarlayan üreten de bu memleketin evladı. Otokar'dan çıkan ZPT'lerini tasarlayan, üreten mühendis, işci, tekniker de bu memleketin evladı.

Bu memlekette her gün birileri doğrudan veya dolayı devlet için ter akıtıyor. Kimsenin görevi diğerinden kutsal değil, kimse kimse mermi yemesin diye oradan değil. Herkesin görevi yetkinliğine göre değişiyor. Siz sadece silahı tutan elsiniz. Hayat herkese adil değil, sizin yetkinliğin izden dolayı belki işiniz daha ağır ama kimse size farkı bir şeyi vaad etmedi.

Siz mesleğe girerken,POMEM'de kimse size 657'ye tabi memur gibi çalışacaksınız, idari izinleriniz olacak veya 6,8 kglik FNMini taşımayacaksınız demedi.
Bana nasıl ki Mülkiye'ye gir yaşın doluncaya kadar merkezde çalışırsın, yaşın dolunca en kötü vali olursun dediklerin de ben bu mesleği yapamayacağımı düşünüp vazgeçtiysem, siz de vazgeçebilirdiniz gayette.

İnşaat Mühendisi olarak günde 10-12 saat sahada kalıyorum ve kimseye"3. Havaalanınında çalışıyorum; siz otobüslerde sürünmeyin diye son 1 senedir her gün sabah 5.45'de kalkıp akşam 19:00'ye kadar çalışıyorum demiyorum, çünkü bu mesleği seçerken nelerle karşılaşılacağımı biliyordum. Beton olunca gece sahada kalacağımı biliyordum, erken kalkacağımı da biliyordum.

Gerçekten şu " götüme mermi basmasınlar" psikolojinin gerekçesi nedir?

OHAL'in bölgesinde kesintisiz 5 sene boyunca İçişleri Bakanlığı MİA Hizmet sınıfında görevde bulunmuş. Kara yolunda pusu yemiş, arabasında ki makam şöförü şehit düşmüş bir babanın 8 ayrı yerde üniversiteye kadar memleketin her köşesinde 9 ayrı okulda okumuş evladı olarak ve götüne mermi yemesin diye tarafınızdan korunan vatandaş olarak soruyorum bunu.

fthdrn
09-07-2016, 03:29
Özel harekatçıların psikolojilerini anlayamazsınız. Orada hiç biri sadece para için durmuyorlar buna emin olun. Gönüllü kendilerini doğuya kaydıranlar var.. Benim 90larda orada terörist avına çıkmış bir aile dostumun anlattıkları o işin para için yapılmayacağını kanıtlar nitelikteydi. o"götüne mermi basmasınlar" lafı sert bir mizaç ama işin gerçeği de o. Özel harekat candır. Ama bu konu ile ilgisi yok konunun özüne dönün bence.

Emre-Dylan
09-07-2016, 07:12
Ben mahkemeye hukuKa inanmıyorum güzel ülkemde. Arayacaksın dostlarını arkadaşlarını madem öyle orantısız güç var, çağıracaksın 5 10 kişi a**nı dizine indireceksin karşı tarafın azdan az çoktan çok gider anladıkları dilden konuşmak şart bu devirde.

dragstar
09-07-2016, 09:58
geçmiş olsun

dahan
09-07-2016, 11:16
şu sıralar mermiyi kime bastıkları bellli oluyo

tremx
09-07-2016, 11:21
gecmis olsun, iyilik yap denize at.Hic kalkmasaymisin keske.

vtiaras
09-07-2016, 13:01
Geçmiş olsun kardeşim korkma bişey olmaz davandan vazgecme yanlız sana sahitlik yapacak bayan seni yarı yolda bırakmasın iett den kamera kayıtlarını al delilin olsun karektersiz serefsizler hangi kitapta var 1 kişiye 5 kişi saldırmsk var keşke seninle aynı otobüste olsaydım!!!

ahmet3425
09-07-2016, 13:22
yazik yahu ne hallere dustuk... Gecmis olsun kardesim.

mikelazi
09-07-2016, 13:36
çok geçmiş olsun kardeşim.

1 kişiye 4-5 kişi saldırmak.çok delikanlıyız dimi.

otobüse bindigimde boşyer olsa bile oturmam.zaten bütün gün iş yerinde ayaktayım gerek yok.

Semii
09-07-2016, 13:46
geçmiş olsun

olay anlattıgın gibiyse şayet; ailenin psikolojisine bakın.kimlerle aynı ortamda nefes alıyoruz.ailece psikopatlar.

tabi ailenin küçük oğlan da serseri kişilik erkeklik yapmıştır hemen.

en güzeli o anlık sende girişseydin nasıl olsa bi sonuç çıkmıcak en azından kafan rahat olurdu.

gokhankenar
09-07-2016, 13:55
İyice hayvanlaştı insanlarımız

mustiiiii
09-07-2016, 22:55
gecmıs olsun

suk3b3
10-07-2016, 07:59
Ya, gerçekten amacım polemik yaratmak değil ama merak ettiğim bir şey var.

PÖH'te anlayamadığım bir psikoloji var, sürekli bu mesleği vatan, bayrak aşkı için yaptıklarını anlatıyorlar. bununla övünüyorlar, hiç sekmiyor ama hiç kimse bu işi parası için, öss'de barajı zorla geçtim, en garanti meslek polislikti yapacağmı başka hiç bir iş olmadığı için yapıyorum demiyor. Geçmişe dönüp baksak böyle girdilerinde vardır senin.

Bir şeyi vatan için, devlet için yapıyorsan, bunu sürekli milletin gözüne neden sokuyorsunuz? Veya bundan dolayı neden övgü bekliyorsunuz?

Benim için oradaysan ben seni zorla göndermedim, ben mermi yemeyeyim diye gitmeyi sen istedin, 18-19 yaşında tercih ettin.Bu tercihinden dolayı seni neden kutlamamızı bekliyorsun? Belki bu ezik gördüğün, sana göre sana muhtaç kardeşimiz de senin üniformanın, balistik yeleğinin, telsizinin aklına gelebilecek terörle mücadelede kullanabileceğim her türlü ekipmanın yapıldığı bir fabrikada 10 saat mesai harcıyor ?

Memleketi bir tek siz kurtarmıyorsunuz, memleketin tek evladı siz değilsiniz.
Taşrada EGM bünyesine bağlı karakolunu tasarlayan, üst yapı, altyapı mekanik projelerini tamamlayan mühendisler, kalfalar, işciler, Kumanyanızı hazırlayan aşcı da, sizin maaşlarınızın yatmasını sağlayan, EGM'nin lojistik hareketinin düzenli olmasını sağlayan MBA mezunu beyaz yaka da; Aselsanda üretilen ve senin kullandığın telsizinin tasarımını yapan, üretiminde çalışan gerekli bakımı yapan, yedek parçasını tasarlayan üreten de bu memleketin evladı. Otokar'dan çıkan ZPT'lerini tasarlayan, üreten mühendis, işci, tekniker de bu memleketin evladı.

Bu memlekette her gün birileri doğrudan veya dolayı devlet için ter akıtıyor. Kimsenin görevi diğerinden kutsal değil, kimse kimse mermi yemesin diye oradan değil. Herkesin görevi yetkinliğine göre değişiyor. Siz sadece silahı tutan elsiniz. Hayat herkese adil değil, sizin yetkinliğin izden dolayı belki işiniz daha ağır ama kimse size farkı bir şeyi vaad etmedi.

Siz mesleğe girerken,POMEM'de kimse size 657'ye tabi memur gibi çalışacaksınız, idari izinleriniz olacak veya 6,8 kglik FNMini taşımayacaksınız demedi.
Bana nasıl ki Mülkiye'ye gir yaşın doluncaya kadar merkezde çalışırsın, yaşın dolunca en kötü vali olursun dediklerin de ben bu mesleği yapamayacağımı düşünüp vazgeçtiysem, siz de vazgeçebilirdiniz gayette.

İnşaat Mühendisi olarak günde 10-12 saat sahada kalıyorum ve kimseye"3. Havaalanınında çalışıyorum; siz otobüslerde sürünmeyin diye son 1 senedir her gün sabah 5.45'de kalkıp akşam 19:00'ye kadar çalışıyorum demiyorum, çünkü bu mesleği seçerken nelerle karşılaşılacağımı biliyordum. Beton olunca gece sahada kalacağımı biliyordum, erken kalkacağımı da biliyordum.

Gerçekten şu " götüme mermi basmasınlar" psikolojinin gerekçesi nedir?

OHAL'in bölgesinde kesintisiz 5 sene boyunca İçişleri Bakanlığı MİA Hizmet sınıfında görevde bulunmuş. Kara yolunda pusu yemiş, arabasında ki makam şöförü şehit düşmüş bir babanın 8 ayrı yerde üniversiteye kadar memleketin her köşesinde 9 ayrı okulda okumuş evladı olarak ve götüne mermi yemesin diye tarafınızdan korunan vatandaş olarak soruyorum bunu.

Kardesim sen ölümün ne olduğunu biliyor musun ? Hiç ölmek üzere olan birinin gözlerine baktın mı da ben sahada 15 saat çalışıyorum diyosun. Ben senin yaptığın işi iş yerine koyup çalışmam emin ol. Ha yokmu vatan evladı ? Var tabi yeni gelen zırhlı kulübeleri hangi vatan evladı tasarladıysa helal olsun Allah razı olsun ondan midyatta kulübenin yanında bombalı araç patladı bina yerinde yok kulübe duruyor.
Daha önce mesleği bırakmayı da düşündüm ama yediremedim kendime. Babam yıllardır bırak diye başımın etini yiyor eşim ablam annem hepsi bırak diyor ama kolay değil bırakmak. Babamn sıvı deterjan üretimi üzerine fabrikası var. Özel liseden mezun olup 2 ön lisans 1 lisans diplomam var. Lise kpss den 88 puan aldım. Önlisans dan 86 aldm daha sonra polis oldum ve özel kuvvetlerdeyim. Siz dışardan burda nasıl bi ortam var bilemezsiniz. Senin orda kardeşim dostum dediklerine biz burda yabancı gözüyle bakarız. Karşıdan atış gelirken senin yanına su getirene biz dost diyoruz. Kolay değil dost olmak. Teknik tabirler kullanarak can skmak istemiyorum ama sadece biz değil burda cevikcisi de var trafikcisi de herkes canla başla uygulama yapıyor , bomba arıyor. SAT SAS CAT BORDO JOAK JOH POH hepsinden allah razi olsun ölüme meydan okuyan insanlar. Ayrıca fnmini dolu hali ile 9kilo 990 gram geliyor

İzzet Göçmen
10-07-2016, 08:08
Kardesim sen ölümün ne olduğunu biliyor musun ? Hiç ölmek üzere olan birinin gözlerine baktın mı da ben sahada 15 saat çalışıyorum diyosun. Ben senin yaptığın işi iş yerine koyup çalışmam emin ol. Ha yokmu vatan evladı ? Var tabi yeni gelen zırhlı kulübeleri hangi vatan evladı tasarladıysa helal olsun Allah razı olsun ondan midyatta kulübenin yanında bombalı araç patladı bina yerinde yok kulübe duruyor.
Daha önce mesleği bırakmayı da düşündüm ama yediremedim kendime. Babam yıllardır bırak diye başımın etini yiyor eşim ablam annem hepsi bırak diyor ama kolay değil bırakmak. Babamn sıvı deterjan üretimi üzerine fabrikası var. Özel liseden mezun olup 2 ön lisans 1 lisans diplomam var. Lise kpss den 88 puan aldım. Önlisans dan 86 aldm daha sonra polis oldum ve özel kuvvetlerdeyim. Siz dışardan burda nasıl bi ortam var bilemezsiniz. Senin orda kardeşim dostum dediklerine biz burda yabancı gözüyle bakarız. Karşıdan atış gelirken senin yanına su getirene biz dost diyoruz. Kolay değil dost olmak. Teknik tabirler kullanarak can skmak istemiyorum ama sadece biz değil burda cevikcisi de var trafikcisi de herkes canla başla uygulama yapıyor , bomba arıyor. SAT SAS CAT BORDO JOAK JOH POH hepsinden allah razi olsun ölüme meydan okuyan insanlar. Ayrıca fnmini dolu hali ile 9kilo 990 gram geliyor

Bosverin herkez neyin ne oldugunu biliyor masadan oturdugun yerden iskembeden sallamak cok kolay geliyor bizim insanlarımıza,Allah Yar ve yardımcınız olsun.

MCN21
10-07-2016, 08:52
Okudum sok oldum. Cok gecmis olsun. Bana yer vermiyorlar diye yirtinmak nedendir onuda anlamam. Sanki babasinin otobusu. Verifek olan gorur gormez kalkar verir zaten vermiyorlarsada adabinla gidersin. Keske otobuste 1 tane adam olsaymista bu o.. Larinin payini verseymis. Sende bu kadar darp edilmeseymissi. :(

10.lincoln
10-07-2016, 10:58
Allahın ayıları.
G*tleri olmuş davul gibi, hem bedava biniyor otobüse, hem geliyor gözünün içine bakıyor yer vermen için. Yer vermeyince vatan hainisin direk. Sesli sesli söylenmeye başlıyorlar. Efendim işte; " Ahlak kalmamış şimdiki gençlerde " klasik muhabbetini yapıyor araçta..

Sonra bakıyorsun şahış 1-2 durak sonra iniyor. Beleş yaparsan toplu taşımayı böyle olur.

Gerçekten ayakta duramayacak, yaşlı hasta hamile olan kişi belli zaten. Onlara ışık hızıyla kalkar veririm yerimi. Onlar istisna..

dragon
11-07-2016, 09:14
korkutmak amaçlı demir jop ile birinin kafasına vurdu.

Sevdim bu KORKUTMAK AMAÇLI! yöntemi. Tuttu mu bari? :)

Batum
11-07-2016, 09:42
çok geçmiş olsun insanlar çok garip oldu gerçekten. Allah c.c sonumuzu hayır etsin.

fthdrn
11-07-2016, 13:28
Sevdim bu KORKUTMAK AMAÇLI! yöntemi. Tuttu mu bari? :)
Elbette :)