PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Citröen ds3 1.6 e-hdi hk. Bilgi

fthdrn
11-07-2016, 20:04
Merhaba,
Bu araba hakkında kullananlar, geçmişte sahip olanlar artıları ve eksileriyle yorumlayabilir mi ?
1-2 güne alma durumlarım var, internette sürekli araştırıyorum. Kronik sorun vs. Aramızda varsa kullanan birinci ağızdan dinlemek isterim.

fthdrn
12-07-2016, 21:55
Mübarekler :D

aykutsafakyaman
12-07-2016, 22:16
Kanka kesin olmamakla beraber kullanilan motor sanirim c3 1.6 hdi daki motor :) Geri kalan ds3 bi de oyle arat bakalim belki isine yarar bilgi bulursun :)

mert_can 41
13-07-2016, 09:17
Bilgim yok güncel olsun iş görülsün :D

KÖROĞLU
13-07-2016, 09:32
Merhaba,
Bu araba hakkında kullananlar, geçmişte sahip olanlar artıları ve eksileriyle yorumlayabilir mi ?
1-2 güne alma durumlarım var, internette sürekli araştırıyorum. Kronik sorun vs. Aramızda varsa kullanan birinci ağızdan dinlemek isterim.

Motoruyla ilgili sorun yaşayacğaını sanmıyorum. Aynı motoru kullanan cactus var otomatik. Muhtemelen KG lar yanındır 1100 Kg civarı.

Otomatik yeni nesil eat6 ile ş.içi 4.5 - 5 civarı yakıyor. Ama efendi spec kullanım ile rahat rahat 4 lere düşürülür.

http://lokal.citroen.com.tr/konfigurator/brosur/ds3_cabrio_foy.pdf 1080 KG mış.

Daha sessiz çalışıyor bence (1.6 HDİ kulanıyorum şuan) Perf. 110 luk gibi değil. Ama ekonomi arabası kesinlikle.

Benzinli bir ds3'e müşteri olmuştum. Otomatik ti araç, kullanınca çok büyük hayal kırıklığı yaşadım ve vazgeçtim.

Deneme sürüşü yapmadan alma derim. Hatta imkan varsa kirala 1 gün gez dolaş incele öyle karar ver.

KÖROĞLU
13-07-2016, 09:36
Ayrıca 4 ay önce yağ bakımına servisinde 480 TL ödedik.

Dışarıda çok daha uygun olmasına rağmen (bosch filtre seti + kaliteli yağ ile nerdeyse yarı yarıya geliyor) KM ve garanti den dolayı bile bile kazıklandık :D

Bakımı muhtemelen aynı rakamlarda olur. Bakım aralıkları uzun ama o açıdan iyi. 15K km de 1 bakıma giriyorsun. HDİ zaten kendini kanıtlamış bir motor.

İçine siniyorsa incele al. Çok tarz bir alet bence. Tasarımlarını hep beğeniyorum citoren'in. Biraz sıradışı geliyor bana. Donanımı da inceledim gayet tatminkar f/p olarak.

Ogedov
13-07-2016, 11:57
Citroen Yetkili Servisi olarak yorum yapıyorum. Otomatik ise baskı balatası iyi durumdaysa alınır, binilir, kolay kolay sıkıntı yaşatmaz. Kronik bir arızası yok.

fthdrn
05-08-2016, 23:57
Yorumlar icin tesekkurler. Temiz bir araç buldum. İkna edebilirsem sahibini almış olacağım :)