PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fransa'da terör saldırısı : 60 ölü

hak_on
15-07-2016, 00:29
Son dakika haberi Fransa'dan geldi. Fransa'nın Nice şehrinde milli gün kutlamaları esnasında terör saldırısı oldu. Kutlamalar sırasında bir kamyonun kalabalığın arasına girdiği ve ilk belirlemelere göre, 60 kişinin hayatını kaybettiği, 100'e yakın kişinin de yaralandığı kaydedildi

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/fransa-da-teror-saldirisi-en-az-dunya-2278155/

McKrop
15-07-2016, 00:35
Vay şerefsizler. Tam şu sıralar diyordum bir yerlerde bomba patlayacak diye. Fransa cumhurbaşkanı Hollande'ın her şey güvende her şey kontrol altında dediği gün bu olay yaşanmasıda çok ilginç !!

_muhaRRem
15-07-2016, 00:39
konsolosluğumuzu kapatalım , can güvenliği yok resmen .. Endişeliyiz

atituti
15-07-2016, 00:46
Beyni olmayan herhangi bir dine inanmasin sonra kullanilip terorist olup cikiyo anasini satayim.videosu var nette kopan kafalar patlak organlar bu nasi bisey ya

35AB
15-07-2016, 00:57
Bu ışid belasından dünya nasıl kurtulacak çok merak ediyorum

atituti
15-07-2016, 00:58
Sayi 75 oldu

Grimlord
15-07-2016, 01:00
Olan her zamanki gibi masum insanlara oluyor. Allah rahmet eylesin.

Isid denilen kevase cocuklarinin 6-7 sene once silahi bile yoktu. Simdi tank top tufek fuze ne ararsan var. Bulundugumuz konum dolayisiyla en tehlikede olan ulke suanda biziz ve cebimizde akreple yasiyoruz.

997TT
15-07-2016, 01:04
Malesef haberlerden uzagim... Yazik,bu olayi bile serefsizce kullananlar olucak.
Bakin avrupa'da da patliyor diyecekler! Yanlisi yanlisla savunucaklar... Orada her ay duzenli bomba patlamiyor...
Link yada video var mi? Resmen uzak kaldim dunyadan...

MK8800
15-07-2016, 01:07
Bu işide terörist demek az kalır net ****** çocuğu bunlar

McKrop
15-07-2016, 01:10
Bakalım yarın yol, köprü açılışı yapacaklar mı? kamyonunda freni patmalıştır terör değil o derler mi?

Grimlord
15-07-2016, 01:13
Bakalım yarın yol, köprü açılışı yapacaklar mı? kamyonunda freni patmalıştır terör değil o derler mi?

http://www.birgun.net/haber-detay/paris-saldirisi-aa-muhabirini-sevindirdi-119963.html

Gökhan Kavuştu
15-07-2016, 01:14
Reddit Live (https://www.reddit.com/live/x99pqdwudg0l/)'a bakılırsa durum epey kötü. Ölü sayısı 100'ü geçebilir deniyor.

Gökhan Kavuştu
15-07-2016, 01:20

boeing firmasına verdiğimiz ch-47 chinook'ların ilk 5 tanesi geldi. kuvvetle muhtemel önce uçakların kutlaması yapılır, daha sonra da "eeeyyyy fransa, elçilik kapatmakla güvende olunmuyor" minvalinde bir seramoni yapılır

McKrop
15-07-2016, 01:20
http://www.birgun.net/haber-detay/paris-saldirisi-aa-muhabirini-sevindirdi-119963.html

bizim halkımız alıştı bu tabirlere farklı tepkilere şaşırmamak lazım. Tam beklediğim gibi tepki vermiş muhabir

fthdrn
15-07-2016, 01:33
Işidi yaratan kim ki ? Böyle palazlanmalarına izin veren kim ? Giymeye donları yoktu dağda eşkiyalık yapıyorlardı. Müslümanlar mı yardım ediyor, yoksa anti-müslüman birleşimler islamiyetin terörizm dini olduğunu kanıtlamak için bunları yemliyorlar mı ? ölen o kadar masum insanın vebali bu kirli ellerde işte.

Gökhan Kavuştu
15-07-2016, 02:38
https://pbs.twimg.com/media/CnXMQr3WgAA7kJb.jpg

_muhaRRem
15-07-2016, 03:09
Işidi yaratan kim ki ? Böyle palazlanmalarına izin veren kim ? Giymeye donları yoktu dağda eşkiyalık yapıyorlardı. Müslümanlar mı yardım ediyor, yoksa anti-müslüman birleşimler islamiyetin terörizm dini olduğunu kanıtlamak için bunları yemliyorlar mı ? ölen o kadar masum insanın vebali bu kirli ellerde işte.

Hep aynı senaryo , 11 eylül gibi buda işidde bi senaryo . Sonuça bakalım , müslümanlar terörist . Sokakta çocuklar birbirlerine taş atarken ALLAHUAKBAR diyo , bence gayet güzel ilerliyor. Müslüm = teörirst algısı devam ediyor

DOHC
15-07-2016, 06:47
Vay şerefsizler. Tam şu sıralar diyordum bir yerlerde bomba patlayacak diye. Fransa cumhurbaşkanı Hollande'ın her şey güvende her şey kontrol altında dediği gün bu olay yaşanmasıda çok ilginç !!

Hayır, pazartesi günü tüm kutlamaların iptal edildiği, terör saldırısı şüphesi bulunduğu belirtilmişti Fransa tarafından.

XoR
15-07-2016, 06:55
Terör maalesef her yerde terör!

Nice dersin aklının ucuna gelmez gözde tatil bölgesi yatlar şampanyalar derken böyle bir katliam. Çok acı gerçekten ardında kim bilir ne hikayeler bıraktı vefat edenler.

Otele gelen turistler her gün soruyor güvenlimi şehir diye ? Bende diyorum ki dünya ne kadar güvenliyse İstanbul da o kadar güvenli. Çok acı bir örneğini daha yaşamış olduk.

i-vtec07
15-07-2016, 07:15
Vay be çok kötü olmuş :(

KÖROĞLU
15-07-2016, 07:16
Terörün özeti aşağıdaki fotoğrafta. Ölenler için üzüldüm. Dünya artık öyle bir yer haline gelmeye başladı ki kendini bir şeye inandıran alıyor bombayı çıkıyor.

Biniyor kamyona insanların içine dalıyor. Buna destek olan / hoş gören / el altından yardım eden kim / hangi devlet var ise kendi başlarına dönmesini diliyorum.

Nasıl bir ülke olduk derken nasıl bir dünya haline geldik. Kimse artık koltuğunda oturup benim ülkeme bir şey olmaz demesin.

Küreselleşen bir terör var ve bunu besleyenler mutlak bir gün bedelini ödeyecek.

http://i.hizliresim.com/81RZmW.jpg (http://hizliresim.com/81RZmW)

Ranthor
15-07-2016, 07:32
of allahim bu nasil birsey ya:(

musluman olmak neredeyse terorist olmak anlamina gelecek:(

ezidiler kitir kitir kestiler kimsenin sesi cikmadi....

burda dinime laf edeni doverimin iki tik otesi bu oluyor iste.

siddet hic birsey cozmez

Akizilkaya
15-07-2016, 07:35
Mit gene uyuyor yazıklar olsun

Berkan
15-07-2016, 07:39
Herif sanki gta-carmageddon oynar gibi dalmış içlerine valla yazık günah ya. terorist buarada kendi tunus doğumlu fransız vatandaşının biriymiş

XoR
15-07-2016, 07:42
Arkadaşım Nice'de tatildeymiş yazdıkları aşağıda

Murat Sener
6 saat · Nice, Provence-Alpes-Cote d'Azur, Fransa ·
Galiba hayatımın en zor gecelerındendi..Uzerımıze kosarak gelen ınsanlar, sılah seslerı, çığlıklar.. Ardından ambulans seslerı.. Aglayanlar..
Bir içguduyle nıce dısına kactı herkes.. Bız de..Fakat pasaport otelde olunca baska yerde kalamıyosun.. Gerı donmek zorında kaldık.. Baya uzun macerayla otele ulastık..
Artık bu cehaletin, şiddetin; retorik ve mizahtan yoksun, aptal, ilkel, vicdansız, kötü, sevgi ve insanlık karşıtı bu yaratıkların önüne geçilebilsin. fakat maalesef sadece dilek olarak kalıyor. hiçbir şey değişmiyor, her şey daha kötüye gidiyor.
İnsanların eğlencesine kamyonla girmek bilinçaltındaki nefretin ne denli olduğunu gösteriyor
halk düşmanları, medeniyet düşmanları, eğlence düşmanları...
Bu travma nasıl atlatılır bılmıyorum..Hepınıze tek tek yazamadım sarjım dayansın diye...tesekkur ederım..
İyiyiz ama öylesine işte....

Yarbay
15-07-2016, 07:54
BENİ ÇOK AMA ÇOK ŞAŞIRTAN NEDİR BİLİYORMUSUNUZ?:

1) türkiye'de saldırı olmadan havalimanımız bombalanmadan hemen hemen birkaç gün öncesi Amerika ülkemizde kırmızı alarm seviyesi açıkladı.

2) bu açıklama ötesinde yazılı bir şekilde vatandaşlarına öylesine detaylı bir açıklama yaptıki türkiyeye gitmeyin ordaysanızda geri dönme çabasında bulunmadan direk en yakın konsolosluğa gidinizdi.

bu çok ama çok fazla detaylı burda adamlar resmen limanı kullanmayına getirmişti olayı.

3) şimdide fransadan hemen hemen sadece 1 gün öncesi Fransa türkiyedeki büyükelçilik ve konsolosluğunu kapattı vede bir resepsiyonu güvenlik nedeniyle iptal etmişti. bu aşağıdaki haberlerin tarihlerine dikkat ediniz, bende tesadüf daha dün meslekdaşıma vize aldırmaya çalışırken öğrendim.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1266058-fransa-milli-gunu-resepsiyonu-guvenlik-gerekcesiyle-iptal-edildi

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1266596-fransa-konsoloslugu-ve-buyukelciligi-bugun-de-kapali

bunlar bence çok ama çok abartılı, hani adamlar belki haber alır tehdit alır ama bu denli detaylı olması gerçekten ürkütücü.

Ome_RS
15-07-2016, 08:27
Fransa halkına geçmiş olsun.
Olan yine masum insanlara oldu. Müslümanları kötülemek için ellerinden geleni yapıyorlar.
Böyle bir müslümanlık yok. Neyin savaşı neyin çabası.
Dönde bir geçmişe bak. inandığın dinin peygamberi kaç defa ne şekilde savaşa katılmış. nasıl bir tavrı varmış başka dinlere karşı.

Anıl E.
15-07-2016, 08:32
Başka ülkelerde terör olunca insanlığın başı sağolsun,kendi ülkenizde olunca güvenlik zaafiyeti hayırdır ne ayaksınız ?

alıntı.

PiscocuK
15-07-2016, 08:33
Hangi ülke din ırk olursa olsun böyle ölümü kisme haketmiyor şu mubarek gün insanın aklından neler geçiyor neler Allah belalarını versin

öte yandan çıkarıyormuyuz Fransa bayraklarını nedir sosyal medyada son durum.bakanlar açıklama yaptımı ağlıyormuyuz *** yalamaya gidiyormuyuz kendimi perişan edip paralıyormuyuz..Bu sefer sadece KINIYORUZ demezler sanmıyorum

Tunacan
15-07-2016, 08:33
Bunların ne müslümanlıkla bağlantıları var, ne de islamla.
Tek yaptıkları insanların beynini yıkamak için müslümanlık kelimesini kullanmak. Gerisi hikaye.

TheAce
15-07-2016, 08:45
böyle olaylarda sivil halk, masum insanlar ölüyor ama bazı tek hücreliler yine "oh olsun" havasında.

bu zihniyete sahip insanların bu katliamları yapan teröristlerden hiçbir farkı yok.

997TT
15-07-2016, 09:00
Umarim bu olay fransiz halkini uyandirir ve isid tarzi teror orgutunu destekleyen hukumetlere oy vermezler. Benim teroristim iyi senin ki kotu olmuyor. Artik dunyaya hakim olmasi gereken politika sudur"dunyada baris kendi ulkende baris" dir. Hatirladiniz mi kim soylemisti?
Artik bizim hukumet dahil kimse desteklememeli bu teroristleri. Kontrolden ciktilar...
Gerci bu olaylar milliyetci oylari tetikliyecek ama umarim bizden daha bilincli olan halklarida uyanicaktir....
Teroru kim destekliyorsa ve bu olaylardan birsekilde nemalaniyorsa Allah belasini versin!

clioGT
15-07-2016, 09:16
ABD olsun, Rusya olsun, İran, İsrail olsun, Avrupa ya da Türkiye olsun, teröre (pkk, işid, pyd, vs) her kim silah mühimmat stratejik siyasi destek verirse versin, dönüp dolaşıp onu vuruyor, vuracak da. diğerleri ayrı, bizim şu işid mevzularından da temizlememiş lazım kendimizi. hiç iyi degil gidişat.

painkller
15-07-2016, 09:17
Başka ülkelerde terör olunca insanlığın başı sağolsun,kendi ülkenizde olunca güvenlik zaafiyeti hayırdır ne ayaksınız ?

alıntı.
Madem burasi araba forumu, ulkeler arabalarimiz olsun. Bir insanin arabasinda bir sey olup kenara cektiginde gecmis olsun neyi var nasil oldu gibi yuzeysel bir muhabbet yapilir. Ama olay kendi arabamizda oldugunda sorunun cozumu aranir.

Aradaki baglantiyi cozmussunuzdur ama ben yine aciklayayim, en azindan benim icin Fransa beni gram ilgilendirmiyor orda kurban giden masum insanlar disinda. Ama Turkiyedeki her patlama benim ulkemde, bizim ulkemizde oluyor. Bunlara cozum bulmak, bunu bulmak icinde acigi bulmak gerekiyor. Nitekim bunuda kopru acarken yapamayacagimiz icin, gorev halka dusuyor.

Gecmis olsun. Teror heryerde teror. Ama Fransanin izledigi politikaya cevap niteliginde olmus. Teror heryerde sizi bulabilir, sans eseri yasiyoruz resmen. Bu sadece ulkemizde degil, dunyanin her yerinde.

ÇALIŞKAN
15-07-2016, 09:17
tırla dalma olayını türkiyede yapmazlar inşallah birde taxıler ücretsiz miş örnek davranış

osmanaydo
15-07-2016, 09:19
Yolda yürüyen masumu katledince, neyi halletmiş oluyosunuz kahpe dölleri!

Anıl E.
15-07-2016, 09:22
Madem burasi araba forumu, ulkeler arabalarimiz olsun. Bir insanin arabasinda bir sey olup kenara cektiginde gecmis olsun neyi var nasil oldu gibi yuzeysel bir muhabbet yapilir. Ama olay kendi arabamizda oldugunda sorunun cozumu aranir.

Aradaki baglantiyi cozmussunuzdur ama ben yine aciklayayim, en azindan benim icin Fransa beni gram ilgilendirmiyor orda kurban giden masum insanlar disinda. Ama Turkiyedeki her patlama benim ulkemde, bizim ulkemizde oluyor. Bunlara cozum bulmak, bunu bulmak icinde acigi bulmak gerekiyor. Nitekim bunuda kopru acarken yapamayacagimiz icin, gorev halka dusuyor.

Gecmis olsun. Teror heryerde teror. Ama Fransanin izledigi politikaya cevap niteliginde olmus. Teror heryerde sizi bulabilir, sans eseri yasiyoruz resmen. Bu sadece ulkemizde degil, dunyanin her yerinde.

Ben ne demek istediğinizi anlıyorum zaten,neden ve kimler için alıntılı yazı yazdığımı da siz anlamıştırsınız .

NakkaSss
15-07-2016, 09:30
Şu an nice de olan arkadaşıma ulaşmaya çalıştım çok şükür ki iyilermiş. Attığı mesaj şu şekilde.

"Valla prob yok burda, ama bu fransızlar salak 2 aylık eğitimle ülke nufusunun yarısını yokederler, olağanüstü hal: havaalanında 3 tane asker yürüyo, adam isimsiz kiralık beyaz isimsiz bi kamyonetle istiklal caddesini baştan sona geçip herkesi ezdiğini kimsenin durdurmadığını düşün, işte olan bu"

cnzdmr
15-07-2016, 09:32
Kim ne derse desin dünyada islam karşıtlığı ışid vb terör çeteleri yüzünden git gide artıyor.

Batıda 11 Eylül'den sonra ciddi bir islamofobi zaten başlamıştı. Türkiye olarak en modern islam ülkesi olmamıza rağmen bizi çok daha zor günler bekliyor.

Neden hristiyan ya da musevi bir terör örgütü yok ta bu kansızların hepsi İslam'dan çıkıyor ? En güzel en hoşgörülü din İslam'a biz inanıyoruz ona göre yaşıyoruz da bu soysuz Allah'sız köpekler İslam'ı kullanarak bu katliamları yapıyorlar.

Bir dine bu kadar mı farklı bakılabilir ?

Kusura bakmayın ama ölen masum insanların ardından kaybeden yine İslam, İslam ülkeleri ve Türkiye oluyor.

Ben utanıyorum artık inandığım din üzerinden terör olaylarını duymaya. Kahrediyor beni, insanlığın ve ülkemin geleceği.

Nerede uzun sakallı bir adam görsem tedirgin olduğumu farkediyorum varın siz düşünün Batılıların Avrupalıların neler düşündüğünü.

Ssamet
15-07-2016, 09:46
Yazık günah o kadar masum insan. Fransada dün elçiliklerini kapatmıştı ülkemizde aynı gün akşam böyle bi olayın olmasıda garip oldu.

free-hifi
15-07-2016, 09:46
Emeği geçen hepsinin Allah belasını versin.

Olan masum insanlara oluyor.

Bu bilboarda izin verenlere olmuyor...

http://i.hizliresim.com/1dOd2N.jpg

free-hifi
15-07-2016, 09:48
Fransız ve Alman ortaklığındaki devlet kanalı ArteFr, terör örgütü YPJ’nin propagandasını yaptığı belgeselin tanıtımını, çok sayıda Türk öğrencinin de okuduğu bir lisenin önüne taşıdı.

Fransa'nın Strasbourg kentinde skandal denebilecek bir billboard olduğu ortaya çıktı. Fransız ve Alman ortaklığındaki devlet kanalı ArteFr'ın terör örgütü PYD'nin propagandasını yapan belgeselinin tanıtımı, Strasbourg'da çok sayıda Türk öğrencinin de bulunduğu bir lisenin önündeki billboard'a taşındı.

Star gazetesinde yer alan habere göre; ArteFr, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'nin kadın kolu YPJ'nin propagandasını yapan bir belgesel hazırladı ve bu belgeselin tanıtımını Strasbourg'da Türk öğrencilerin de bulunduğu bir lisenin önüne taşıdı.

YPJ'nin propagandasını yapan tanıtımda “Liberte, Feminite, Resistance”, yani, “Hürriyet, Kadınlık, Direniş” ifadeleri yer alıyor.

Uluslararası raporlara da yansıdığı şekilde YPJ'nin YPG gibi çocuk yaştaki kızları alıkoyduğu bilinmesine rağmen kanalın böyle bir girişimde bulunması sorumsuzluk ve iki yüzlülük olarak algılanıyor.

Terör örgütüne daha önce Prag'ta ve Stockholm'de sözde askeri temsilcilik açma izni verilmişti.

ÇALIŞKAN
15-07-2016, 10:09
avrupa bunu kendi istedi geçmişe gidersek ingiltere eski başbakanı ırak'ta nüklüer başlıklı silah yoktu hiç sebepsiz ırak'ı işgal ettik dedi. fransa'da böyle charlie hebdo dergisi karikatürü unutmamak lazım

Safran
15-07-2016, 10:16
Gerçekten çok yazık içlerinde çocuklarda var.Zamanında asalaya şimdilerde pkk,ypg,ypj destek veren fransa yüzlerce insanımızın canını yaktı yakmayada devam ediyor ama işte ölmesi gerekenler yerine olan masum halka oluyor en çok üzüldüğüm noktada bu.

XoR
15-07-2016, 10:17
avrupa bunu kendi istedi geçmişe gidersek ingiltere eski başbakanı ırak'ta nüklüer başlıklı silah yoktu hiç sebepsiz ırak'ı işgal ettik dedi. fransa'da böyle charlie hebdo dergisi karikatürü unutmamak lazım

– Fransa, en başından beri koalisyonun etkin bir parçası.

– Paris saldırısından hemen sonra De Gaulle uçak gemisini Akdeniz'e gönderdi ve IŞİD'e karşı kullanması.

– Başta Ayn el Arap (Kobani)'de Suriye'de üs açması ve lejyonerlerini YPG safında IŞİD'e karşı kullanması.

– IŞİD'in canını fazlasıyla yakan ve zırh kabiliyetini azaltan güdümlü tanksavar füzelerin (Milan'ların) iki üreticisinden ve bölgeye gönderenlerden biri.

– IŞİD'e karşı kullanılmak üzere, başta Peşmergeler olmak üzere bölgeye diğer silah, mühimmat ve askeri malzemeler transfer etmesi.

– Bir başta detay ise IŞİD'i maniple eden bir istihbarat servisinin Fransa üzerine olası hesabı. (Ve bu konu üst düzey istihbaratın ve verinin konusu) Neden Avrupa'da ısrarla Fransa? Saldırının, IŞİD ve manyağı üzerinden gerçekleştirilen küresel rekabetin bir türevi olması söz konusu.

– IŞİD'in Fransa üzerinde terör eylemi yapma imkan ve kabiliyeti.

– IŞİD'in Fransa'da beslendiği taban ve bu tabanın IŞİD adına eylem yapma kararlılığı.

– Fransa'nın stratejik, ulusal ve küresel yaptıklarıyla-yapmadıklarıdır, temel neden!

Özellikle Fransa'ya yoğun göç vermiş ve genel olarak Marok olarak alınan Afrika kökenli ‘IŞİD'in istismar edebildiği' Müslümanların Fransa'daki travmatik varlığı ve bu kitlenin hafızasında halen yaşayan Cezayir gerçeği.
“Ne yazık ki” Batı toplumunun kendisinden olmayanları ötekileştirme-marjinalleştirme-radikalleştirme ve terörize olmasına neden olan refleksi.

Kahn23
15-07-2016, 10:21
Bağdattaki terör saldırısı için neden konu açılmadı ? Avrupanın mı yara alması gerekiyor sadece !!

http://www.hurriyet.com.tr/bagdatta-intihar-saldirisi-en-az-167-olu-40127814

halilcakir
15-07-2016, 10:26
XoR

valla yazının sonunda yaşasın fransa bekliyordum göremeyince şaşırdım...

dünyaya geldiği an kimsenin dini yok ırkı yok dili yok o yok bu yok

herkes sadece insan

sonra işte böyle türlü bahanelerle düşman edilip kontrol edilebilir olunuyor

olan yine masuma oldu

bu terörizm yeni nesil savaş şekli menfaat çevrelerinin

kabaca birinin fransa ile menfaati ters düştü böyle saldırdı Türkiye'de olduğunda ise yine birilerinin Türkiye ile menfaati ters düşüyor saldırıyor

devlet destekli olmasa nereden bulacak bu kadar terör örgütleri ordularda bulunan silahları mühimmatları

ne fransa ne Türk ne şu bu ne bu hiçbir hükümetin işine gelmez kendi ülkesinde patlama kaos o yüzden komplo teorisinde bile biraz mantık çerçevesinde gitmek gerek

devamında Allah yardımcımız olsun bu işin sonu 3. dünya savaşına gidiyor

Anıl E.
15-07-2016, 10:31
Onu bunu bırakında adamların şimdi kendi halklarına verdiği değeri seyredin,kaç gün yas ilan edecekler ve neler yapacaklar kim bilir .

hak_on
15-07-2016, 10:31
Dünya üzerinden politika ve siyaset kalksa bu tarz sorunların hiç biri yaşanmaz. Bu dünya artık politika ve siyaseti kusuyor.

ikuybu
15-07-2016, 10:41
Tüm dünya ülkelerinin birlik olup Suriye meselesini çözmesi gerekiyor.

Suriye şuan da devlet olmayan ve her türlü terör örgütüne yuva olmuş bataklık konumunda.

Avrupa ülkeleri terör örgütleri arasında seçim yapmadan hepsini terörist ilan etmesi gerekli.

Daha geçen hafta Brüksel'de pkk sergi açtı. http://www.milliyet.com.tr/ap-de-pkk-sergisi-acildi-ocalan-dunya-2276685/

Bunlara izin verildiği müddetçe dünyanın her yerinde bu tür olaylar yaşanacaktır diye düşünüyorum.

Birde müslümanlara terörist algısı yapılıyor,dünyada islam karşıtı ülkelerin ışıdi desteklediğini düşünüyorum.

Dünya iyi bir yere gitmiyor hakkımızda hayırlısı.

Safran
15-07-2016, 10:51
Tüm dünya ülkelerinin birlik olup Suriye meselesini çözmesi gerekiyor.

Suriye şuan da devlet olmayan ve her türlü terör örgütüne yuva olmuş bataklık konumunda.

Avrupa ülkeleri terör örgütleri arasında seçim yapmadan hepsini terörist ilan etmesi gerekli.

Daha geçen hafta Brüksel'de pkk sergi açtı. http://www.milliyet.com.tr/ap-de-pkk-sergisi-acildi-ocalan-dunya-2276685/

Bunlara izin verildiği müddetçe dünyanın her yerinde bu tür olaylar yaşanacaktır diye düşünüyorum.

Birde müslümanlara terörist algısı yapılıyor,dünyada islam karşıtı ülkelerin ışıdi desteklediğini düşünüyorum.

Dünya iyi bir yere gitmiyor hakkımızda hayırlısı.

suriye ellerinde patladı ırak gibi olmadı diğer ülkelerde işin içine girince at koşturamadı şerefsizler

ÇALIŞKAN
15-07-2016, 10:57
bu ışid neden rusya-almanya-israil'de eylem yapmıyor ?

wolrath
15-07-2016, 10:59
"Cebinde akrep taşıyan, sonucuna da katlanır unutmayın"

putin

bu arada fransadaki 2.kanal ölen esinin basindaki adamla roportaj yapmis. bir tek bizim kanallarimiz mal degil demek ki ..

XoR
15-07-2016, 11:01
XoR

valla yazının sonunda yaşasın fransa bekliyordum göremeyince şaşırdım...

dünyaya geldiği an kimsenin dini yok ırkı yok dili yok o yok bu yok

herkes sadece insan

sonra işte böyle türlü bahanelerle düşman edilip kontrol edilebilir olunuyor

olan yine masuma oldu

bu terörizm yeni nesil savaş şekli menfaat çevrelerinin

kabaca birinin fransa ile menfaati ters düştü böyle saldırdı Türkiye'de olduğunda ise yine birilerinin Türkiye ile menfaati ters düşüyor saldırıyor

devlet destekli olmasa nereden bulacak bu kadar terör örgütleri ordularda bulunan silahları mühimmatları

ne fransa ne Türk ne şu bu ne bu hiçbir hükümetin işine gelmez kendi ülkesinde patlama kaos o yüzden komplo teorisinde bile biraz mantık çerçevesinde gitmek gerek

devamında Allah yardımcımız olsun bu işin sonu 3. dünya savaşına gidiyor

Uzak olduğumuz Fransa'nın da aslında bizim kadar karışık işlerin döndüğü bir ülke olduğunu belirtmek için okuduğum makalenin bir kısmını paylaştım. Yoksa Fransa düşmanlığım vs yok.

Gerçekten çok acı çok üzücü günahsız masum insanlar katledildi ve bir hiç uğruna.

XoR
15-07-2016, 11:02
bu ışid neden rusya-almanya-israil'de eylem yapmıyor ?

Aynısını bende İngiltere için düşündüm.

Safran
15-07-2016, 11:33
https://pbs.twimg.com/media/CIByxYGUAAImYvO.jpg:large

ÇALIŞKAN
15-07-2016, 11:45
ABD hükümeti el kaide usame bi ladin'i öldürüp denize attıgında dünya daha güvenli demişti; sonuç ortada

Berkan
15-07-2016, 12:06
Onu bunu bırakında adamların şimdi kendi halklarına verdiği değeri seyredin,kaç gün yas ilan edecekler ve neler yapacaklar kim bilir .

yanlış bilmiyorsam zaten yasdalardı simdide 3 ay daha ilan ettiler yasın devam edecegini

Tunacan
15-07-2016, 12:12
yanlış bilmiyorsam zaten yasdalardı simdide 3 ay daha ilan ettiler yasın devam edecegini

Yas değil hacım, ohali 3 ay daha uzattılar.. Yas 3 gün ilan edildi..

Orhan
15-07-2016, 12:19
– Fransa, en başından beri koalisyonun etkin bir parçası.

– Paris saldırısından hemen sonra De Gaulle uçak gemisini Akdeniz'e gönderdi ve IŞİD'e karşı kullanması.

– Başta Ayn el Arap (Kobani)'de Suriye'de üs açması ve lejyonerlerini YPG safında IŞİD'e karşı kullanması.

– IŞİD'in canını fazlasıyla yakan ve zırh kabiliyetini azaltan güdümlü tanksavar füzelerin (Milan'ların) iki üreticisinden ve bölgeye gönderenlerden biri.

– IŞİD'e karşı kullanılmak üzere, başta Peşmergeler olmak üzere bölgeye diğer silah, mühimmat ve askeri malzemeler transfer etmesi.

– Bir başta detay ise IŞİD'i maniple eden bir istihbarat servisinin Fransa üzerine olası hesabı. (Ve bu konu üst düzey istihbaratın ve verinin konusu) Neden Avrupa'da ısrarla Fransa? Saldırının, IŞİD ve manyağı üzerinden gerçekleştirilen küresel rekabetin bir türevi olması söz konusu.

– IŞİD'in Fransa üzerinde terör eylemi yapma imkan ve kabiliyeti.

– IŞİD'in Fransa'da beslendiği taban ve bu tabanın IŞİD adına eylem yapma kararlılığı.

– Fransa'nın stratejik, ulusal ve küresel yaptıklarıyla-yapmadıklarıdır, temel neden!

Özellikle Fransa'ya yoğun göç vermiş ve genel olarak Marok olarak alınan Afrika kökenli ‘IŞİD'in istismar edebildiği' Müslümanların Fransa'daki travmatik varlığı ve bu kitlenin hafızasında halen yaşayan Cezayir gerçeği.
“Ne yazık ki†Batı toplumunun kendisinden olmayanları ötekileştirme-marjinalleştirme-radikalleştirme ve terörize olmasına neden olan refleksi.

Yazılanların çoğuna katılıyorum
Dönelim bize zamanında fransaya olan mülteci akını ve onların kabul ettiği mülteciler bu işin içinde bizde ise çok sayıda suriyeli vs. mülteci var ve bunlarda böyle provakosyonlara açıklar şimdiden açık saçık geziyorsunuz böyle müslümanlık olmaz benzeri yorumlarına şahit oluyoruz fransa acaba bizim geleceğimizi mi yaşıyor

XoR
15-07-2016, 12:27
Yazılanların çoğuna katılıyorum
Dönelim bize zamanında fransaya olan mülteci akını ve onların kabul ettiği mülteciler bu işin içinde bizde ise çok sayıda suriyeli vs. mülteci var ve bunlarda böyle provakosyonlara açıklar şimdiden açık saçık geziyorsunuz böyle müslümanlık olmaz benzeri yorumlarına şahit oluyoruz fransa acaba bizim geleceğimizi mi yaşıyor

Fransada hatırı sayılır miktarda Maroken diye geçen Fas ve Cezayir asıllı yaşıyor abi Fransız vatandaşı olarak yani mülteci değiller zamanında gelip yerleşmişler.

Bunların eylemlerini önleme konusunda pek yapabilecekleri bir şey zira bu kişiler ışid politikalarından etkilenip kendi kendine havayi fişek moduna geçebiliyor.

Orhan
15-07-2016, 12:44
Fransada hatırı sayılır miktarda Maroken diye geçen Fas ve Cezayir asıllı yaşıyor abi Fransız vatandaşı olarak yani mülteci değiller zamanında gelip yerleşmişler.

Bunların eylemlerini önleme konusunda pek yapabilecekleri bir şey zira bu kişiler ışid politikalarından etkilenip kendi kendine havayi fişek moduna geçebiliyor.

E gülüm bizde vatandaşlık vereceğiz ya o saatten sonra bizimkilerde mülteci olmayacak aynı senaryo işte

dragon07
15-07-2016, 12:50
masum insanların ölmesinden derinden etkileniyorum zira,

en az bizim kadar acı çeksinler anlasınlar acımızı,pkk yı desteklemekten vazgeçsinler istiyorum avrupa 2 yüzlü beter olsunlar.

XoR
15-07-2016, 12:58
E gülüm bizde vatandaşlık vereceğiz ya o saatten sonra bizimkilerde mülteci olmayacak aynı senaryo işte

Bizimkisi bile bile lades bombası zaten

powERS
15-07-2016, 13:03
Bilmiyorum ben çokta üzülemiyorum. Yani tabiki masum insanlar öldü ama ne biliyim bizim durumumuzdan kötü değil hiç biri, ve bu yıllardır süregelen birşey, fransızın ingilizin yada isveçlinin lan Ankarada patlama olmuş yazık bunlara dediğini sanmıyorum.

Belki klişe olacak ama Türkiye dışında terör olayı olunca ne hikmetse bizim ülkemizden de #pray ler yükseliyor bayraklar filan. ee sonra ankarada kızılayda patlama var aynı masum insanlar bizde de ölüyor. aynı kişiler konuya bir o kadar fransız..

Tamam imkan sahibisindir gitmişsindir görmüşsündür hoş vakit geçirmişsindir anın vardır üzülürsün anlarım, da kendi memleketinle ilgili neden bunu yapamazsın..
Neyse konuyu söylemek istediklerim dallanıp budaklanıyo.

Türkün türkten başka dostu yoktur muhabbetine dönsün istemem böylede düşünmem açıkçası bu kadar Turki devlet üzerinde yaşayan başka köklerdeki insanlar da varken.. ama biz yanarken acı içindeyken başkaları bize burun çevirip görmezden geliyorsa hatta bize acı verenleri destekliyorsa, kimse kusurabakmasın.

Bu arada şimdi dinci terör örgütü deniyor sa şayet öyle diyelim ki..

E hani din kardeştik neden bize suikast?

Ya da neden bombalar fransada patlıyor bir tek onlar mı aynı dine mensup değil.

Almanı var İngilizi var.. Çin var la adamlar sırtı göğe bakan herşeyi yiyorlar tüm dinlere aykırı işlerin hepsi orda.. ama bomba neden yok orda ?

İsrail müslüman mı mesela neden patlamıyor orada?

Çok karışık çok..

Ölenlerin Allah takrsiratlarını affetsin ne diyelim.

kesici
15-07-2016, 13:09
masum insanların ölmesinden derinden etkileniyorum zira,

en az bizim kadar acı çeksinler anlasınlar acımızı,pkk yı desteklemekten vazgeçsinler istiyorum avrupa 2 yüzlü beter olsunlar.

PKK'nın namlusunu bize tutturanlar şimdi IŞID ile uğraşsınlar bakalım nasıl oluyormuş, olayın birde bu tarafı var, MİT boşuna silah taşımadı, hükümet boşuna İŞID'i desteklemedi. Yeni dünya düzeninde kolay kolay savaş olamayacağı için ülkeler birbirlerini bu yolla vuruyor.

Kim bilir belkide IŞID bizim yetkililerimizin terör örgütü olmuştur bile :)

fthdrn
15-07-2016, 13:18
PKK'nın namlusunu bize tutturanlar şimdi IŞID ile uğraşsınlar bakalım nasıl oluyormuş, olayın birde bu tarafı var, MİT boşuna silah taşımadı, hükümet boşuna İŞID'i desteklemedi. Yeni dünya düzeninde kolay kolay savaş olamayacağı için ülkeler birbirlerini bu yolla vuruyor.

Kim bilir belkide IŞID bizim yetkililerimizin terör örgütü olmuştur bile :)
Ultra süper hiper Güçlü Türkiye Hedef 2023
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRNjt3wDlbMWxKjnjHf0BIgIutoHDg-NgBWsKbthXXQIqglu5V

powERS
15-07-2016, 13:18
Ha birde heleki tabi Fransanın bu kodumun evlatlarına yardakçılık yapması ve tabiki işte bir önceki sayfada gözüken fotoğrafta yaptıklarını normal sempatik gibi göstermesi yukarıda yazdığım düşüncelerimi doğrulamaktan başka birşey yapmıyor..

Yani en ufak bir sıkıntıda insan hakları şu bu diyen fransız halkı reklam panolarında elinde silah olan bi şerefsize nasıl birşey demiyor hayret..

silah kimde olur diye sorgulamıyorlar mı ? Silah askerde olur ne için? Devletini milletini o.ç. larından korumak için. O fotoğraflardakilerin askere benzer hali varmı? Ne alaka diye sormazlarmı hiç? Yoksa tüm fransa halkımı biliyor oyunları ?

E ozaman ölenlerde pekte masum değillermiş pardon..

Gerçi benimkide laf amk kendi halkımız çok herşeyi sorguladı bir şey dedi de, fransızlar şöyle kaldı..

Zorbey
15-07-2016, 13:22
Bilmiyorum ben çokta üzülemiyorum. Yani tabiki masum insanlar öldü ama ne biliyim bizim durumumuzdan kötü değil hiç biri, ve bu yıllardır süregelen birşey, fransızın ingilizin yada isveçlinin lan Ankarada patlama olmuş yazık bunlara dediğini sanmıyorum.

Belki klişe olacak ama Türkiye dışında terör olayı olunca ne hikmetse bizim ülkemizden de #pray ler yükseliyor bayraklar filan. ee sonra ankarada kızılayda patlama var aynı masum insanlar bizde de ölüyor. aynı kişiler konuya bir o kadar fransız..

Tamam imkan sahibisindir gitmişsindir görmüşsündür hoş vakit geçirmişsindir anın vardır üzülürsün anlarım, da kendi memleketinle ilgili neden bunu yapamazsın..
Neyse konuyu söylemek istediklerim dallanıp budaklanıyo.

Türkün türkten başka dostu yoktur muhabbetine dönsün istemem böylede düşünmem açıkçası bu kadar Turki devlet üzerinde yaşayan başka köklerdeki insanlar da varken.. ama biz yanarken acı içindeyken başkaları bize burun çevirip görmezden geliyorsa hatta bize acı verenleri destekliyorsa, kimse kusurabakmasın.

Bu arada şimdi dinci terör örgütü deniyor sa şayet öyle diyelim ki..

E hani din kardeştik neden bize suikast?

Ya da neden bombalar fransada patlıyor bir tek onlar mı aynı dine mensup değil.

Almanı var İngilizi var.. Çin var la adamlar sırtı göğe bakan herşeyi yiyorlar tüm dinlere aykırı işlerin hepsi orda.. ama bomba neden yok orda ?

İsrail müslüman mı mesela neden patlamıyor orada?

Çok karışık çok..

Ölenlerin Allah takrsiratlarını affetsin ne diyelim.

israil ingiltere zaten onların beyinleri. Vücut olarakta orta doğu coğrafyasının cahillerini kullanıyorlar. Kurtlar Vadisi net bir şekilde açıklıyor.(belki komik gelir)

Çinde 1 yıl yaşadım eylem yapma gibi bir olasılık imkansız. Çekikler korkak bir millet böyle işlere burnunu sokmazlar.

Ölenlere üzüldüm. Allah affetsin

Yarbay
15-07-2016, 13:34
en sinir olduğum insanlar hangileri biliyormusunuz?

aramızda yaşayıp , pkkya laf atıp, Türküm deyip yurtdışına gittiği ilk fırsatda göçmenliğe başvurup büro sorguya çektiğinde sırf acısınlar geri göndermesinler diye vede bu yöntemin sonuç getirdiğini bildiği için:

1) yok Türkiyede bize işkence ediyorlar

2) yok köy yakıyorlar,

3) yok kızlarımıza tecavüz ediyorlar

4) yok okulumuz,köprümüz,suyumuz, yolumuz yok

5) yok dinimiz,dilimize karışıyorlar, hüriyetimiz yok vs vs vs

açtıkları dükkanların birinde Türk bayrağı göremezsiniz her köşede Kürdistan, pkk vs vs

sonra acep neden bunca ülke türkten çok pkk destekçisi? adamlar öyle aktarıyorki hemde binlercesi değil milyonlarcası zannedersin sene 1941 yer Polonya arkadaşlarda Yahudi.

işte bu tip insanı sil, vatandaşlığı al elinden git hakkıyla çalışacak, adam olacaksa suriyeliye ver .

Yarbay
15-07-2016, 13:39
kimse yanlışta anlamasın asla ırkçı değilim, tam aksine ben kendim bizzat bir araya gelmesi anormal 3 ırkın karışımıyım ama Kemal Atatürk benim için peygamberden sonra gelen en önemli insan, yerim yurdum Türkiye ve uğruna canımı 1 sn düşünmeden verir, ülkeme zarar verecek laf edecek adamıda düşman bilirim bu bukadar basit.

bu insan değil A yada B ırkı Kazak türkü olsada geçerli, bu memleketin ekmeğini yiyip, yüzyıllarca yaşayıp akabinde 1snde satan adam gözümde adamda insanda.

alperkirman
15-07-2016, 13:56
terörist besleme 2 yüzlü olma bütün terör örgütlerinin karşısında dur sözüne inanalım yoksa bu ikiyüzlülükle olan olaylar karşısında üzülmek zor
12.02.2015
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/hollande-teror-orgutu-heyeti-ile-gorustu-109881h.htm

powERS
15-07-2016, 14:05
Ultra süper hiper Güçlü Türkiye Hedef 2023
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRNjt3wDlbMWxKjnjHf0BIgIutoHDg-NgBWsKbthXXQIqglu5V

Bu kadar da saçma birşey olamaz. Biz burda adamlar a laf söylüyoruz onlar yönetiyo diyoruz. Kalkıp gene onların ön görüsünde (Sözde) burda paylaşım yapıyorsunuz... ( )

Irak devrildi neden o haritada amerikan bayrağı yok? yada amerika olarak çizilmedi harita.. Cia bunu öngöremiyor mu ?

Neyin kafasıdır arkadaş..

AşkınS.
15-07-2016, 14:08
Valla yalan yok bugünlerde biyerde patlama olur diyordum ki fransada olmus.. Sonucta olanlar hep masum insanlara oluyor.. Yakindir buralarda da patlar

bordeaux
15-07-2016, 14:44
Fransa için birlik olup terörü lanetlediğimiz gibi ülkemizdeki terör olayları sonrasında kutuplaşmadan birlik olabilirsek gerçek kazanan biz olacağız.
terör her yerde aynı. masum insanları hayattan koparıp geride acı hikayeler bırakıyor.

onur_S
15-07-2016, 15:27
Saldirilar birbirini izliyor sanki devletler birbirlerine misilleme yapiyorlarmis gibi..

fthdrn
15-07-2016, 15:31
Bu kadar da saçma birşey olamaz. Biz burda adamlar a laf söylüyoruz onlar yönetiyo diyoruz. Kalkıp gene onların ön görüsünde (Sözde) burda paylaşım yapıyorsunuz... ( )

Irak devrildi neden o haritada amerikan bayrağı yok? yada amerika olarak çizilmedi harita.. Cia bunu öngöremiyor mu ?

Neyin kafasıdır arkadaş..

Bana mı diyorsun ?

atilla_88
15-07-2016, 16:05
Türkiye ermeni soykırımı yaptı diyen bir ülkede birkaç kişi ölmüş çok üzücü :((

erdem325
15-07-2016, 16:11
Fransa'da ölen sivil vatandaşlara üzülmekle Fransa hükümetine üzülmek birbirinden farklı şeyler.

Ölen sivil insanlara üzülmeyenler insanlıklarını gözden geçirmeliler bence.
hükümetine ben de üzülmüyorum.

Onamdar
15-07-2016, 16:26
Türkiye ermeni soykırımı yaptı diyen bir ülkede birkaç kişi ölmüş çok üzücü :((

Kafaya bak

Çocuk ölmüş orda hiç birşeyden habersiz masum yanında oyuncak bebeği duruyor. Buna sevinebilen ohh olsun diyen varsa açık ve net insan değildir. Az biraz vicdan sahibi olun. Herhangi bir ölüme üzülebilmeniz için illa aynı din yada aynı ırka mı mensup olmanız gerek.

997TT
15-07-2016, 16:40
İsid'i destekledigimiz icin sevinen insanlik disi mahlukatlar....
Bak onlarda da patladi deyip bizde ki patlayan bombalari normal gostermeye calisan pustlar...
Olenlerin insan degil,fransiz oldugu icin konusan/sevinen deyuslar(orasi turist bolgesi,eminim cogu yabanciydi)
İktidari savunmak icin bomba olayini siyasi rant gibi kullanan itler...
Topunuzun gelmisini gecmisini zikeyim!!!

XoR
15-07-2016, 16:53
Amk insanların ölümünden haz duyan mutlu olan kavşaklarla aynı oksijeni soluyoruz. Zihniyetinize sokayım sizin yazıklar olsun burada bile varlar

Octane
15-07-2016, 17:03
Dünyanın herhangi bir yerinde, kapalı kapılar ardında hükümet adı altında iş çevirmeyen, senaryo kurup oynamayan, hiç bu işlerle alakası olmayan, normal şekilde evine işine okuluna markete giden insanlar öldüğünde, akıl sağlığı yerinde bir insan olarak üzülmemiz gerekir. Bu Ankara'da sınavdan çıkıp arkadaşıyla çekirdek çitleyen çocuk için de geçerli, fransaya tatile gitmiş oranın buranın fotoğrafını çeken adam için de geçerli, İstanbul'da vefat edenler için de geçerli.

Adamlar en azından bugün balon uçurup konfeti patlatmadılar hükümet olarak.

ufuksaracci
15-07-2016, 17:29
Bu forumda Berkin Elvan'a küfür edip iyi ki ölmüş diyen vardı , Fransa'da ölenlere üzüleceğini hiç sanmıyorum . Bazen utanıyorum kendimden , bu kadar mı uzaklaştık insanlıktan , bu kadar mı ruhsuz içi boş insanlar olduk . Orada ölenler bebeler sanki ermeni soykırımı yok dedi ya da terör örgütünü destekledi. Neymiş müslümanlık karalanmış.... Lan insanlık ölmüş insanlık bırakın hala yok müslümanlık yok hristiyanlık..

Küçücük çocuklar, anneler, babalar öldü be biraz kendinize gelin ya!!! Ölenler ister Papua Yeni Gineli olsun , isterlerse çikolatalı pastaya inansın ; Sivil insanlar kalleşçe öldürülüyor, politikacıların hala siki taşşağı denk, onlar etkilenmiyor.

atilla_88
15-07-2016, 17:48
Kafaya bak

Çocuk ölmüş orda hiç birşeyden habersiz masum yanında oyuncak bebeği duruyor. Buna sevinebilen ohh olsun diyen varsa açık ve net insan değildir. Az biraz vicdan sahibi olun. Herhangi bir ölüme üzülebilmeniz için illa aynı din yada aynı ırka mı mensup olmanız gerek.

Dediğini anlıyorum ama ermeni soykırımı yaptılar demeyeceklerdi bunu desteklemeyen fransızda dolu var ama ama bişey kötü oluyorsa genellenmek zorunda kalıyor malesef

ufuksaracci
15-07-2016, 17:59
Dediğini anlıyorum ama ermeni soykırımı yaptılar demeyeceklerdi bunu desteklemeyen fransızda dolu var ama ama bişey kötü oluyorsa genellenmek zorunda kalıyor malesef

Harbi demiyeceklerdi bunu. Sonunda dünya düzenini bozan o yüz kişi oldu. Herkes ne kadar büyük bir devlet olduğumuzu gördü. Bunu demiyeceklerdi bize

SmT
15-07-2016, 18:14
Kamyon altında kalan masum insanlara mı üzüleyim yoksa bizim insanımızın düşünce tarzına mı..Bazıları utanmasa iyi olmuş diyecek..Fransız polisini de ayrı tebrik etmek gerek 2 km boyunca bi herifi vuramadılar..

atilla_88
15-07-2016, 19:09
Harbi demiyeceklerdi bunu. Sonunda dünya düzenini bozan o yüz kişi oldu. Herkes ne kadar büyük bir devlet olduğumuzu gördü. Bunu demiyeceklerdi bize

Yanlış anlamayın Allah korusun kimse ölmesin, halk suçlu değil bunu yapan devlet çoğu kişi amerika patkatılsın ölsünler gebersinler der ama aslında halkın suçu yok onlar niye ölsün

Caner B.
15-07-2016, 19:12
Yanlış anlamayın Allah korusun kimse ölmesin, halk suçlu değil bunu yapan devlet çoğu kişi amerika patkatılsın ölsünler gebersinler der ama aslında halkın suçu yok onlar niye ölsün

Ya biraz once iyi olmus ölmusler dedin,tepki gelince cevirme simdi allah korusun kimse olmesin vs diye.Yemezler.

atilla_88
15-07-2016, 19:30
Ya biraz once iyi olmus ölmusler dedin,tepki gelince cevirme simdi allah korusun kimse olmesin vs diye.Yemezler.

Usta geberdiler demedim üzülmediğimi belirttim ilk mesajda ben fransızlara ölmesin değil o mesajda da kimse ölmesin dedim, istiyorsam ölsün derim neyinden çekinecem

yilmazcatalbas
15-07-2016, 19:35
Yazacaklarım için affınıza sığınıyorum.,
"iyi olmuş, bize ne, az da onlar yaşasın" diyen demeyi bırak bunu düşünen kim varsa vicdanını s...m onun ben...

En çokta zoruma giden bunu diyen, böyle düşünenlerin din kavramı arkasına saklanması. Bizim dinimizde böyle bir şey yok ama o kadar bağnazlar ki kendi dinlerini bile açıp okumak yerine kulaktan duyma yaşıyorlar. Allah topunu ıslah etsin. Burada da o düşüncede arkadaşlar var ve onlara 2 çift lafım var;
- Ölenlerin yerine kendi çocuğunuzu, eşinizi, kardeşinizi, arkadaşınızı koyun bakalım iyi olmuş diyecek misiniz? Gerçi kime neyi anlatmaya çalışıyoruz...

süleymann
15-07-2016, 19:54
haftayada parise gidecektim iptal oldu kısmet belki bende orada olabilirdim

1 yılda 7 terör salırısı 227 kişi ölmüş fransada. dünyada silah üretebieln sayılı ülke var fransa amerika ingiltere çin rusya v.s. ısıd kendi silahını üretemeycegine göre asıl suçlu bu ülkeler dönüp dolasıp kendini vuruyor.

suçsuz insanlara yazık olmuş holland fransada öldürülen pkklısakine cansız görüşüyordum demişti. kimin terörü destekledigi belli.

_muhaRRem
15-07-2016, 20:29
Dünyada silahlar bombalar olmasa , yine eskiye dönülse kılıç kalkan . Ne güzel bi dünya olur. Teknoloji insanlığın sınavı oldu resmen.

bordeaux
15-07-2016, 21:44
fransa cezayir'de milyonlarca insanı öldürürken çocuklar ölmesin dedi mi? afrika ülkelerinden milyonlarca köle getirirken ne düşündü? antep'i nasıl hislerle işgal ettiler mesela? ülkemizi 35 yıldır kan gölüne çeviren örgütün sözde üst düzey yöneticilerini neden besledi yıllarca? babasız kalan binlerce çocuğa üzüldüler mi?
etme bulma dünyası. türkiye'de bomba patladığında fransız ne kadar üzülüyorsa o kadar üzüldüm.

powERS
16-07-2016, 11:47
Bana mı diyorsun ?

Sence?

Snce cidden bu olabilirmi. 7 yıl sonra sınırlarmızı orda görebiliyormusun. Yani cia kendi girdikleri ülkeye bayrak çekemezken sınır belleyemezken nasıl oluyoda bizim sınırlarımızı çiziyorlar?

fthdrn
16-07-2016, 13:52
Sence?

Snce cidden bu olabilirmi. 7 yıl sonra sınırlarmızı orda görebiliyormusun. Yani cia kendi girdikleri ülkeye bayrak çekemezken sınır belleyemezken nasıl oluyoda bizim sınırlarımızı çiziyorlar?
İroni. ??

kesici
16-07-2016, 13:58
Sence?

7 yıl sonrasını kimse bilemez.

Anıl E.
16-07-2016, 17:43
Ülkeyi *** götürüyor bunlar fransayı tartışıyor.