PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E46 M3 Ön Tampon Kalıp

ertantamer
02-08-2016, 10:40
Arkadaşımın babası fiber işiyle uğraşıyor. E46 Ön tampon kalıbı lazım kimse verir mi ? Tampondan bir tane daha kalıp çıkarmış ama tampon zarar görebilirmiş bu yüzden kimsenin tamponunu hiç etmek istemiyoruz. Herhangi satış felan olmayacak kalıbı bulduktan sonra kendi aracımıza yapmak için kullancaz. Bu işi nasıl çözebiliriz bilgisi olan var mı ?

Sert@ç
02-08-2016, 11:01
E46 m3 tampon standart e46ye olmaz
Çamurluk kısmında çıkıntı olur

arda35
02-08-2016, 11:11
Kalıp almakla tampona zarar falan gelmez. Ama sözde ustaların elinde heder olabilir tabii tampon. Her fırça tutan kendini usta zannediyor maalesef. Ben olsam ne tamponu ne de kalıbı vermezdim. Hiçbir ticari işletmenin kalıbını vereceğini de sanmıyorum.

Yapacağınız en mantıklı iş, fiber kalıbı olan birinden işlemsiz tampon almak. Yalnızca döküm işçiliği yapacakları için ucuza verebilirler. Tesviyesini, macununu kendiniz yaparsınız gene.

ertantamer
02-08-2016, 11:12
E46 m3 tampon standart e46ye olmaz
Çamurluk kısmında çıkıntı olur

Bunu öğrendiğimiz iyi oldu M tampon olsada olur.
Şu tampondan iyi olucaktır.
http://i.hizliresim.com/X4aJPo.jpg (http://hizliresim.com/X4aJPo)

Dragger
02-08-2016, 11:16
Sahibinden.comda 400-450 liraya birsürü var, oradan alın geçin bence. Zaten kimse arabasındaki tamponu kalıp aldırtmaz.

HaKo
02-08-2016, 11:20
hala fiber tampon takan var mı aracına ? Zaten zebil gibi tayvan malı plastik satılıyor çoğu araç için uğraşmaya değmez. Ayrıca tamponun fiber olması mantığa aykırı en ufak tıklamada çatırdar kırılır.

ertantamer
02-08-2016, 11:22
Sahibinden.comda 400-450 liraya birsürü var, oradan alın geçin bence. Zaten kimse arabasındaki tamponu kalıp aldırtmaz.

evet fiyatlara iyi ama 1.500 tl yede var 250 tl yede internette csl örnekleri var çok kötü olmuş. Almışken güzel duranı ve kalitelisini alalım. Kalıp bulursak da para vermeden halletcez işte

ertantamer
02-08-2016, 11:32
hala fiber tampon takan var mı aracına ? Zaten zebil gibi tayvan malı plastik satılıyor çoğu araç için uğraşmaya değmez. Ayrıca tamponun fiber olması mantığa aykırı en ufak tıklamada çatırdar kırılır.

Fiber işini biz yapıyoruz para vermeden kendimiz yapabilmek varken niye gidiyim 600 700 tl para veriyim ? Kırılırsa bir tane daha yaparız takarız.

Chn53
02-08-2016, 11:39
Fiber işini biz yapıyoruz para vermeden kendimiz yapabilmek varken niye gidiyim 600 700 tl para veriyim ? Kırılırsa bir tane daha yaparız takarız.

Boya parasınıda goze alarak en baştan plastik almak daha mantıklı tabiki karar sizin ,

İki kere kirsaniz boyatsaniz zaten plastik tampon parasina gelir

arda35
02-08-2016, 11:44
Bunca yıllık polyesterciyiz (farklı bir alanda). Ben daha aracıma fiber malzeme kullanmadım, zorunda kalmadıkça da kullanmam. Ki her gün kırsam her gün tamir ve boya yapacak imkanım var.

Parçası zor bulunan bir araç olsa amenna. e46 parçası her yerde mevcut. Yapacağınız en iyi fiber tamponun fabrikasyon bir plastik tampon kadar uzun ömürlü olmayacağını garanti ederim.

ertantamer
02-08-2016, 12:10
Bunca yıllık polyesterciyiz (farklı bir alanda). Ben daha aracıma fiber malzeme kullanmadım, zorunda kalmadıkça da kullanmam. Ki her gün kırsam her gün tamir ve boya yapacak imkanım var.

Parçası zor bulunan bir araç olsa amenna. e46 parçası her yerde mevcut. Yapacağınız en iyi fiber tamponun fabrikasyon bir plastik tampon kadar uzun ömürlü olmayacağını garanti ederim.

Boya parasınıda goze alarak en baştan plastik almak daha mantıklı tabiki karar sizin ,

İki kere kirsaniz boyatsaniz zaten plastik tampon parasina gelir

Burası bi forum sizden bilgi almak için buraya konu açıyorum. Gerek yaşı görmüş geçirmişliği gerekse bilgi sahip olarak burada herkes bilgi alışverişi yapıyo. Niye bunca insan sanki kan davalısıyla konuşuyormuşcasına tepki gösteriyor anlayabilmiş değilim. Mantıklı olan plastik tamponsa öyle yaparız ama bu kadar tepkiye hiç gerek yok.

ertantamer
02-08-2016, 12:12
Edit: Sadece bu konu için konuşmadım genel olarak forumda böyle bi hava var.

Y.Emre
02-08-2016, 12:19
Bilgi mi arıyorsunuz kalıp mı ? bana kalıp gibi geldi.. En kaliteli fiber bile fiberligini belli ediyo bi süre sonra..

ertantamer
02-08-2016, 12:27
Bilgi mi arıyorsunuz kalıp mı ? bana kalıp gibi geldi.. En kaliteli fiber bile fiberligini belli ediyo bi süre sonra..

Fiyatlar iyi gibi gider plastik alırım fiber o kadar kötüyse. Hem uğraşmamış oluruz hemde kaliteli olur.

Dragger
02-08-2016, 12:35
Burası bi forum sizden bilgi almak için buraya konu açıyorum. Gerek yaşı görmüş geçirmişliği gerekse bilgi sahip olarak burada herkes bilgi alışverişi yapıyo. Niye bunca insan sanki kan davalısıyla konuşuyormuşcasına tepki gösteriyor anlayabilmiş değilim. Mantıklı olan plastik tamponsa öyle yaparız ama bu kadar tepkiye hiç gerek yok.

Arkadaşlar sana vakit ayırıp bilgi vermiş, doğru ve mantıklı olanı söylemişler.

Tepki nerede ben öyle birşey görmüyorum.

B-Devi
02-08-2016, 12:38
Bende eski bir e46 m3 tampon var. Ama istanbuldayım

painkller
02-08-2016, 12:44
bu tarz konulara en iyi yorum git kendin bul herhalde.

hiç biri tepki vermediği halde, en son söylenenleri okuyup anlamışsınız.

Fiyatlar iyi gibi gider plastik alırım fiber o kadar kötüyse. Hem uğraşmamış oluruz hemde kaliteli olur.

polyerster ekler bile plastiğe dönerken bu kadar aceminin, şirket aracının, belediye otobüsünün, kendi malı değil diye aptal saptal araba kullan insanların olduğu ülkede fiber tampon haftada 3-4 çatlak onarırsınız.

ertantamer
02-08-2016, 12:46
Arkadaşlar sana vakit ayırıp bilgi vermiş, doğru ve mantıklı olanı söylemişler.

Tepki nerede ben öyle birşey görmüyorum.

Bu konu için değil genel olarak o şekilde.