PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gt840m ekran kartında görüntü karıncalanması ?

c20let
11-08-2016, 12:09
Yüksek performanslı ekran kartında bu sorun oluştu. Format atıp güncel sürücüleri yükledim yine aynı sorun devam ediyor. Çözümünü bilen var mı?

Cihaz Casper Nirvana CSY.4200-8N45A-S

http://i.hizliresim.com/lEYn7E.jpg

gabxer
11-08-2016, 12:25
Ekran kartı ölüyor gibi görünüyor.

c20let
11-08-2016, 12:48
Anakart ile birlikte mi değişir ekran kartı laptoplarda yoksa sadece ekran kartı değişimi mümkün mü ?

Gürhan
11-08-2016, 12:52
Anakart ile birlikte mi değişir ekran kartı laptoplarda yoksa sadece ekran kartı değişimi mümkün mü ?
Grafik işlemciniz ömrünü tamamlamak üzere malesef. Bu aşırı ısındığından da olabilir darbe aldığından da.. Bazı modellerde değiştirilebiliyor fakat sizinki muhtemelen anakartla birleşik.

c20let
11-08-2016, 12:57
Fazla ısındığı için muhtemelen. Ufak kardeşim yatağın üzerinde 1 saat Gta V oynamış. :) Anakart ile birlikte değişimi için 600-700 tl fiyat çıkartıyor servis. Birde entegreler üzerinde bi işlem yapıyorlarmış 130 tl fiyat verdi tamiz olmazsa ücret almıyor. Götüreyim bakalım.

asmisinsan
11-08-2016, 13:58
bence tamir ettirme en fazla 3 ay sonra gene aynı arızayı verir

Bugraaa
11-08-2016, 14:19
tamirden sonra hiç randuman alamazsın zaten casper makina boşa gider paran.

Ozzy45
11-08-2016, 14:25
Isındığı için böyle birşeyle karşılaşıyosun. anakart entegreli oluyor laptoplar. sadece gaming serisi olup gtx serisi kullanan laptoplar harici kart kullanıyor. tamir olabilirmi bilmiyorum ama en sağlıklısı anakart ile beraber değiştirmek. ayrıyeten dip not soğutma deliğini kapamamaya hatta oyun oynarken altına bir şey koyup zeminden yukarıda tutmakta çok fayda var :) geçmiş olsun

gabxer
11-08-2016, 15:15
Tamir edeyim biraz daha kullanırım düşüncesi var ise içini güzelce açın tüm anakartı çıplak halde bırakın fırınlayın. Bir süre daha düzgün devam eder muhtemelen sonra komple ölür. Eğer termal macunlar ilk günkü gibi duruyorlarsa vay halinize. Ben genelde sıfır laptop aldığımda 6 ay içinde açıp termal macunlarını yeniliyorum.

Emre-Dylan
11-08-2016, 15:16
Bu yüzden laptop sevmiyorum oynayamıyorsun içinde ki hiç bir parça ile.

Emre-Dylan
11-08-2016, 15:19
Tamir edeyim biraz daha kullanırım düşüncesi var ise içini güzelce açın tüm anakartı çıplak halde bırakın fırınlayın. Bir süre daha düzgün devam eder muhtemelen sonra komple ölür. Eğer termal macunlar ilk günkü gibi duruyorlarsa vay halinize. Ben genelde sıfır laptop aldığımda 6 ay içinde açıp termal macunlarını yeniliyorum.

Abi fırınlamada da ya tutmazsa oda var fırın riskli, tamamen gpuyu mb yi kaybedene kadar fırınlamaya karşıyım. 4 kere fırınlayıp gt9800 kartı 1 yıl kullanmıştım

c20let
11-08-2016, 16:21
Tamir ettireyim olursa eğer bir süre daha kullanayım baktım olmuyor anakartı değiştiririm zaten her halükarda değişecek.

Belki 2-3 ay sonra arıza çıkarırsa makineyi değiştiririm komple Casper aşırı kalitesiz pişmanım aldığıma.

Evrenoz
11-08-2016, 16:51
Fırınlamak nedir?

asmisinsan
11-08-2016, 17:14
Fırınlamak nedir?

fırınlamak dedigi anakartı mikrodalga fırına koyarak belli derecede bir süre beklettip ekran kartı cipsetinde olan soğuk lehimleri eritmeye yarıyor aslında bunu ısı tabancası ile daha verimli yapılabilir

onursumer
11-08-2016, 18:49
Fırınlamak nedir?

bildiğin pişiriyorsun , şaka gibi ama benim masaustu bilgisayarımın eski ekran kartını fırınladıktan sonra 8 ay daha kullanmıştım :D

c20let
11-08-2016, 18:54
bildiğin pişiriyorsun , şaka gibi ama benim masaustu bilgisayarımın eski ekran kartını fırınladıktan sonra 8 ay daha kullanmıştım :D

Mikrodalga olması şart mı? Bir de kaç derece de kaç dakika fırınlayayım. :D

gabxer
11-08-2016, 19:33
Aman diyim ne mikrodalgası yahu asla ama asla mikrodalga olmaz. Çekiç kullanın daha hızlı ulaşırsınız sonuca yani. Ekran kartları soğuk lehim sebebiyle böyle hatalar veriyorlar fırınlayınca lehimler eriyor bir süre daha kullanılabiliyor. Hard-disklerde de buzdolabı metodu var o da ayrı.;)
Emre-Dylan
4 sefer çok iyiymiş yahu bende bir sefer sıkıntı çıkardı yapmadım bile tekrarlayacak diye gittim kart aldım.

KoramiraL
11-08-2016, 19:40
Zamanında Hp nin belli bir serisinde ekran kartı sorunu vardı bir süre görüntü gidiyordu dahili ekran kartı chipini değişimi ile düzeliyordu fakat 1 yıl yada 1.5 yıl içerisinde gene aynı problem oluyordu hala duruyormu bilmem ama perpa da bir yer vardı adamların elinde o chip i değiştirmek için gerekli makine vardı ısı tabancası vs kullanmadan müdahale ediyorlardı

onursumer
11-08-2016, 19:43
Mikrodalga olması şart mı? Bir de kaç derece de kaç dakika fırınlayayım. :D

normal fırın ya hatta çakmak vs tarzı ısıtabilirsin