PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Site - Residance Oto yıkama açma,işletme hakkında bilgi ...

tayreep_john
18-08-2016, 11:43
arkadaşlar büyük bir sitede oto yıkama açıldı ve 1 ay içinde ruhsat yok diye kapatıldı buraya ruhsat almak için ne gibi şeyler gerekiyor yolu yordamı nedir bilen varmıdır ?

RafetAraç
18-08-2016, 22:37
site içinde ruhsat alamassınız malesef

dasemert
19-08-2016, 18:03
Bu işlerden anlamam ama sitelerin bazılarında restaurant cafe oluyor mesela bağımsız işletme olarak.Araştırmak lazım tabi oto yıkama prosedürü nasıldır nedir bilmiyorum

tayreep_john
19-08-2016, 21:18
yada site içindeki 1k xxx hanenin imza olarak iznini almamız gerekiyormuş

MCN21
19-08-2016, 21:19
Bizim eski sitenin icinde yikama vardi. Illaki bir sekilde aliniyordur diye dusunuyorum.

onursumer
19-08-2016, 22:34
bence olmaması için bir neden yok araştırmak lazım internette bu şekilde bir bilgi gordum

ÄSTENÄLECEK BELGELER
Madde 6-
Bu yönerge kapsamında yapılacak yapılar için başvurularda aranacaklar;
a- Başvuru dilekçesi,
b- Älgili yere ait Tapu veya kira Sözleşmesi,
c- Kat mülkiyetine tabi yerlerde kurulacak yapılar için Kat Mülkiyeti Kanununun 42.
Maddesine uygun olarak alınmış kat malikleri kurulu kararı,
d- Kamuya ait mülkler söz konusu olduğunda izin/tahsis veya kira kontratosu,
e- Älgili yere ait ölçülü ve ölçekli vaziyet planı.
f- Anaarter çıkışı olan yerlerde UKOME karar-görüş alınacak
g- ÄSKÄ’den DKKR (Deşarj Kalite Kontrol Ruhsatı) alınacak
h- Talebin uygun bulunması halinde belirlenen ücretin başvuru sahibince Mali Hizmetler
Müdürlüğü’ne yatırıldığına dair alınan makbuz.
i- 9207 Sayılı Äşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatına Älişkin Yönetmeliğin Eki olan Örnek2
( Gayrısıhhi işyeri açma ruhsatı başvuru/beyan Formu)’ nun doldurulup formdaki eklerin
alınması.
GENEL ESASLAR
Madde 7-
Oto yıkamalar ile ilgili olarak yapı ruhsatı düzenlenebilmesi için öncelikle aşağıdaki
şartların sağlanması gerekmektedir.
a- Oto yıkama yapılacak olan alan asgari 400 m2 (10 araçlık otopark )olacaktır.
b- Oto yıkama yapılacak yer Ämar planlarında Sanayi, Ticaret veya Ticaret+Konut lejantında
olacaktır.
c- Faaliyetine izin verilen oto yıkamalar; kış aylarında saat 20.00 de, yaz aylarında ise saat
21.00 de faaliyeti durdurularak kapatılacaktır.
d- Oto yıkama alanı haricinde müşteri bekletme salonu olacaktır.
e- Mevcut bir konutun altı oto yıkama için kullanılamayacak, oto yıkamalar mevcut binadan
bağımsız müstakil bir yapı olacaktır.(Äşmerkezi altlarında, Benzin Ästasyonu ve Kapalı
Otoparklarda Oto yıkama yeri yapılabilir.)
f- Mevcutta herhangi bir yapı yok ise, Ämar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınacak olan ruhsata
göre oto yıkama olarak kullanılabilecek bina yapılabilecektir.
g- Oto yıkama yeri yapılacak parselin donatı alanı ile ilgili işleri tamamlanmadan oto yıkama
izni verilemez.
h- Oto yıkama için kullanılacak mevcut bir yapıya ilave olarak sundurma yapmak istenirse,
sundurma için meri yönetmelik ve yönerge şartlarını taşıyan, Zabıta Müdürlüğünden yazılı
izin belgesi alınacaktır.
i- Suyun akım eğimi ızgaraya verilecek, çevreye sular akıtılmayacaktır.
j- Yıkama alanının tamamı kapalı olacak ve gürültü izalasyonu yapılacaktır.
3
Ruhsat Denetim Müdürlüğü, oto yıkama yapılacak yeri bir hafta içinde denetleyecek ve
uygun görülenler için, başvuru sahibince Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne belirlenen ücretin yatırılıp
makbuzun alınması sonrasında, ruhsat verilecektir.

Ahmet Saraçoğlu
19-08-2016, 22:36
bizim evin dibinde bi başka sitenin altında var yıkama

Otto_Skorzeny
19-08-2016, 22:46
Geçen sene bizim sitenin de en altında vardı şuan kapattı herhalde bilmiyorum ama. Otoparkın en alt katındaydı.