PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Online Sınav Esnasında Web Cam İle Görüntülenme

youssef
19-08-2016, 10:40
Herkese selam,

Uzaktan eğitim tarzında online bir sınava gireceğim.

Sınav esnasında webcam in açık olması lazımmış :) mikrofon konusunda bir şey yazmamışlar. Sanırım o kapalı olsada oluyor.

Bu süreçte birinden yardım almayı düşünüyordum yanımda bulundurarak. Fakat web cam olayı çıkınca işler değişti :)

Acaba laptopu HDMI ile tvye bağlasam ve bi kişi tvye bakıp ben laptopta dursam problem olur mu ? :)))

Ya da başka önerisi olan arkadaşlar var mı ?

EREN34
19-08-2016, 10:43
sınavdaymış gibi video kaydet, web cam görüntüsü olarak onu servis et. illa bu işi yapacak bir arayüz vardıır bence

B.Koçer
19-08-2016, 10:44
sınavdaymış gibi video kaydet, web cam görüntüsü olarak onu servis et. illa bu işi yapacak bir arayüz vardıır bence

ya onlıne olarak bır duraklama suresı verırler ıse bu seferde hala sınavdaymıs gıbı davranırsa vs
bence hdmı tv olayı cok mantıklı

skunk11
19-08-2016, 10:46
Herkese selam,

Uzaktan eğitim tarzında online bir sınava gireceğim.

Sınav esnasında webcam in açık olması lazımmış :) mikrofon konusunda bir şey yazmamışlar. Sanırım o kapalı olsada oluyor.

Bu süreçte birinden yardım almayı düşünüyordum yanımda bulundurarak. Fakat web cam olayı çıkınca işler değişti :)

Acaba laptopu HDMI ile tvye bağlasam ve bi kişi tvye bakıp ben laptopta dursam problem olur mu ? :)))

Ya da başka önerisi olan arkadaşlar var mı ?

olur bu yöntem, EREN34'ün söylediği yöntem de olur ama çoğunda free bilmem ne reklam çıkıyor ona dikkat etmek gerek

youssef
19-08-2016, 10:47
ara ara fotoğraf alacaklarmış webcam den. Acaba hdmi ile tvye bağladığım, görüntü paylaştığım anlaşılır mı bilmiyorum tam olarak. Hem laptopda hem tvde aynı anda görüntülenebiliyordu değil mi ?

rodya
19-08-2016, 11:01
İkinci bi ekran olarak paylaştırabilirsin görüntüyü

EREN34
19-08-2016, 11:02
ara ara fotoğraf alacaklarmış webcam den. Acaba hdmi ile tvye bağladığım, görüntü paylaştığım anlaşılır mı bilmiyorum tam olarak. Hem laptopda hem tvde aynı anda görüntülenebiliyordu değil mi ?

Bence TV'ye bağlandığını anlayamazlar. Kaldı ki TV'ye bağlamak yasak diye bir bildirim de yok anladığım kadarıyla. Laptop ekran kırık TV'ye bağlı kullanıyorum, laptop değil normal pc kasa ve web cam kullanıyorum vb. yalan mı yok :)

youssef
19-08-2016, 11:10
Eve gidince ben bir tatbikat yapayım :)))

KoramiraL
19-08-2016, 11:10
Sınavdan önce foto alacaklarmı ayrıca odada yansıtıcı birşey bulundurma mikrofon konusunda eğer açın derseler hdmi kablo ile tv ünetisinin yerini net ayarlayın ki yardım eden kişiye baktığınız belli olmasın bunun provasını tekrar tekrar yapın masadaki suyun bile şekli önemli yansıma konusunda iki parti yazılım kullanmayın reklam vs çıkarsa durum dahada kötü ola bilir

youssef
19-08-2016, 11:24
Sınavdan önce foto alacaklarmı ayrıca odada yansıtıcı birşey bulundurma mikrofon konusunda eğer açın derseler hdmi kablo ile tv ünetisinin yerini net ayarlayın ki yardım eden kişiye baktığınız belli olmasın bunun provasını tekrar tekrar yapın masadaki suyun bile şekli önemli yansıma konusunda iki parti yazılım kullanmayın reklam vs çıkarsa durum dahada kötü ola bilir

İki parti yazılım derken ? ne için kullanabilirizki ? arkadan bi araştırma felan mı diyorsunuz ?

Cevabı yazıp bana kağıtla verirler olmadı çaktırmadan yandan yandan :) öyle farkedilmez sanıyorum.

KoramiraL
19-08-2016, 11:40
Video kaydetip yayınlamak gibi ikincil programlar derken mutlaka önlem almışlardır el hareketlerinden falan mutlaka vardır mikrofon için kesin birşey yoksa donanım olarak mikrofonu devre dışı bırakmanı tavsiye ederim sakatlığa gelmezsin biraz daha düşüneyim yazarım ben

AB01
19-08-2016, 11:42
Sonra memlekette niye düzgün iş yürümüyor.

Yogi
19-08-2016, 11:44
Teamviewer da kullanılabilir?

therev
19-08-2016, 12:24
biz de uyguladik ayni taktigi televizyona bagladik bilgisayari bi sknti olmadi biz seste cikarmamaya gayret ettik belki mikrafonda aciktir diye siklari elle gosteriyoduk televizyondan arkadasimiz bilgisayar basinda cozuyodu televizyonla bilgisaya ayni hizada olsun ki surekli kafani kaldirip etrafa bakma

mehmetRS
19-08-2016, 12:26
kameranın kör bir noktasına cep telefonuzun kamerasını konumlandırıp arkadaşınızla canlı görüşme gibi soruları gösterebilirsiniz. böylece o da size alttan web whatsapptan yada herhangi bir messengerdan cevapları yazabilir? böylece hem görüntüde siz olursunuz, hemde seside açsanız fotografta alsalar hiç problem olmaz.

youssef
19-08-2016, 14:56
Çok teşekkür ederim cevaplar için. tv ve laptopu aynı hizaya koyup ya arkadan biri el ile gösterecek yada kör noktaya telefonu koyup whatsapptan soru cevaplarını alıcam.

fthdrn
19-08-2016, 15:01
Çok teşekkür ederim cevaplar için. tv ve laptopu aynı hizaya koyup ya arkadan biri el ile gösterecek yada kör noktaya telefonu koyup whatsapptan soru cevaplarını alıcam.

arkadaşın soruyu çözdünden sonra sana web whatsapp dan yazsın sende cevapla. En mantıklı çözüm bu :) Hem ses de çıkarmamış olursunuz.

TLH
20-08-2016, 04:03
Abi hiç uğraşmayın, bağlansın arkadaş teamviewerla çözsün soruları. 0 risk

fthdrn
20-08-2016, 07:17
Teamviewer ile bi test yapın çünkü bağlanıldıktan ufak donmalar yaşanabiliyor. Buda karşıdakinin anlayabilmesine imkan tanır.

immortalboss
20-08-2016, 07:23
Hdmi ile tv'ye bağlamak daha mantıklı.Ekran görüntüsünü paylaşıp çift ekran kullanılır.Eğer sizin ekranınızı görebilecekleri bir sistem varsa sıkıntı olur yalnız.Bu arada forumda da üçkağıtçılar olarak grup açsak bayağı bir beyin fırtınası olacakmış.:D

KoramiraL
20-08-2016, 07:28
Hdmi ile tv'ye bağlamak daha mantıklı.Ekran görüntüsünü paylaşıp çift ekran kullanılır.Eğer sizin ekranınızı görebilecekleri bir sistem varsa sıkıntı olur yalnız.Bu arada forumda da üçkağıtçılar olarak grup açsak bayağı bir beyin fırtınası olacakmış.:D

O garanti ters mantık işleten çok grupta :D

brv
20-08-2016, 10:16
Sınava çalışmayı denedin mi?

McKrop
20-08-2016, 11:50
Sinavdan 2 gun once laptop ac webcam bagla kayida baslasin. Sende o sirada sessizce kitabini ac ve ders calis. 2 gun sonra hic kimse bisey farketmez rahat ol :D

Nasil bi sinavsa artik o da jetgiller aklima geldi ucuyoruz reyis :)

Korollacı
21-08-2016, 05:49
masallah sahtekarlikda uzerimize yok. sinavla ilgili bi sey sorsaydi eminim bu kadar yaratici cevaplar gelmezdi. merak ettim sinav ne sinaviydi acaba?

Grimlord
21-08-2016, 06:57
Yahu bu kadar ivir zivir yerine derse calisilsa, birseyler ogrenilse daha iyi degil mi? Is mulakatinda acacak kamerayi nasil bulacaksiniz? Yerinize baskasi mi girecek yoksa :D

Sadık Özyer
21-08-2016, 13:43
iki tane bilgisayar kullanın yahu daha basit ne varki bundan.

enes_srb
21-08-2016, 14:42
super aynen boyle devam

PiscocuK
21-08-2016, 15:02
Ne sinavi acaba bu icerigi ne konusu ne cok merak ettim

Quantum
21-08-2016, 15:27
Şu konuda çalıştırdığın beyni ders çalışmaya ayırsan derslerinde belki başarılı olurdun. "Hakkımla" başarılı oldum diye övüneceğine "nasıl yedirdim kerizlere" diye mi övüneceksin? Çok yazık.. Akıl verenlere ise iki kere yazık..

Dayı
21-08-2016, 16:47
Ne sınavı bu?

youssef
22-08-2016, 10:11
Merhaba tekrardan herkese.

Sınav işe giriş aşamasındaki rutin bir genel yetenek sınavı.

Fakat herhangi bir bir şey bağlamadan pcye normal bir şekilde kendim gireceğim sınava.

Sınavdaki olay zamanla yarışabilmek. Yapabildiğim kadar artık...

stlegal
22-08-2016, 10:28
hep bi üçkağıt amk

PiscocuK
22-08-2016, 13:41
Hangi sektor ne is detaylari cok merak ettim