PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volvo s 40 d2 2012 enjektÖr problem acİllllll !!!!!!!!!!!!!!!!! Yardim

Brkn35
01-09-2016, 01:52
CÜMLETEN S.A 2012 MODEL S40 D2 VAR DAHA 60 BİNDE aracın ilk sahibiyim aracımın 4 enjektörüde yandı bugüne kadar opet dışındaada yakıt almış değilimdir dışarda 2500 tl diyorlar orijinal parça sizce temizletip tamir yaptırsam ne kadar sağlıklı olur veya sıfırını alıp mı takayım bilemedim birde bu km nasıl bu araçta enjektör yer daha bunun gibi çok aksillik yaşadım 40 binde debriyaj değişti kronik sıkıntıymış öyle ışıklarda ayağımı debriyajda tutmam, stop etme çalıştırmada beklerim uzun yoldan geldiğimde aracımı hemen kapamam riayet dakikalarıyla kaparım 55 bindede ön akslar tornalandı 2 vitesde titriyordu kasası aracın yine 50 bin km ön 2 farını değiştirdim buhu yapıyodu buda kronik sıkıntıymış s40 larda fabrikanın farı kapattığı silikonlar zamanla sıcaktan eriyip silikonu yedikten sonra içine buhu yapıp su alabiliyomuş sizce ne yapayım arkadaşlar direk satayımmı çok iklemde kaldım lütfen yardım he sanmayın aracımı hor flen kullanmam asla görseniz şaşırsınız sıfırından tek farkı km o derece yani daha önce çok arabaya bindim ama ilk defa volvoda sıkıntı yaşadım saab bile bindim titizlikle baktım o bile bunun gibi hiç arza vermedim lütfen yardımmmmm

Erdem K.
01-09-2016, 07:26
geçmiş olsun, 140binde dizel s40'ımız var. bahsettiğin ve kronik olarak sana bilgi verilen hiçbir sorunu yaşamadık çok şükür.

enjektör arızası tespiti de kronik olarak belirttikleri sorunlar gibi olmasın! enjektör yanması nasıl oluyor? (enjektör için yanma tabirini ilk defa duyduğumdan merak ediyorum)

araç rölantide kendiliğinden stop ediyor mu? tekleme var mı? belirli bir devri geçemiyor mu? araç soğukken zor mu çalışıyor? ya da en basiti araca bilgisayar ile bağlanıp mı bu sorun tespit edildi?

İzmir'deysen Volmar Serdar Usta'ya uğramanı tavsiye ederim, gereken tespiti ve en uygun çözümü sunacağını düşünüyorum...

XoR
01-09-2016, 08:28
Enjektör değişimi tahmininden maliyetli çıkabilir. Kendi aracımdan örnek vereyim;

250.000 km'de enjektör revizyonu yapıldı Bosch'da 2500 lira para verdim 6 enjektör için.

2500 çokmuş ya sıfırını alayım dediğimde tanesinin 1250 lira olduğunu öğrenince bi serinleme gelmişti :)

Enjektör arızası için aşağıdakiler sebep olabilir;

Özellikle yakıt deposunun adeta dibine kadar kullanılması
Standart dışı mazottaki kalitesiz yakıtın içerisinde bulunan sıvı veya katı maddeleri yakıt filtresini doldurduktan sonra enjektörlerin ince delikli püskürtme noktalarında birikimi.

Yani sürekli Opet'ten alıyorum yakıttan kaynaklı olmaz deme olabilir malesef.

Yarbay
01-09-2016, 09:36
debriyaj ları belli yıl aralığında gerçektende kronik sorundu o doğru.

far buhu olayı diye kronik bir hatası olduğunu ilk defa duydum, farınızın ampülü patlamış ve değiştirilmiş ise değiştiren arkadaşın farın motor bölümüne bakan kısımda silikondan üretilmiş far kapağını doğru monte etmeme şansı oldukça yüksek. ampülü kendi başına değiştiren arkadaşların başına gelmemiş hadise değil o sebeble acep durum bumu diye düşündüm.

ampülü söker, farı söker ve içini alkol ve su ile temizler çalkalar ve hava ile durularsanız geçme şansı çok yüksek.

aks taşlanması yada tornalanmasından kastınızı anlamadım nede bir aksın 2inci vites titremesine ne şekilde bir sebeb olacağınıda yani mantıken sebebsede tüm viteslerde sorun yaratır nasıl 2inci vitesle bağdaştırdıki sorunu bu arkadaşlar? , enjektör yanması hemde 60binde üstelik 4ü birden yine çok nadir rastlanacak bir durum.

şahsen ben gittiğiniz servisin kalitesini yada samimiyetini sorgulardım biraz ütopik ve saçma geldi kulağa yorumlar.

Brkn35
01-09-2016, 11:20
Teşekkürler araçta tekleme ve rölantide 1200 devre kadar kendiliğinden gaz vermeye çalıyo egr valfi enjektörle alakalı arza veriyo şuanlık bunlar oluyo

Brkn35
01-09-2016, 11:26
1 viteste titreme az yapıyodu ama 2 vitesde adeta kasayı sallayarak titriyodu 3te hafif kesiyodu 4 5 6 bişi yok hızdan dolayı kasa sallantısı gidiyodu far olayına gelincede aracımın daha bir tane ampulü değişmediki 2 farı yerinden oynatan olmamıştır aracımda nokta kaza darbede yoktur çok şükür yanlış bir işlem sonucu ön farlar buhu yapsın bunlar Volvo s40 da kronik en büyük 3 sıkıntı enjektör far debriyaj hadi aks hemen hemen herkezin başına gelmez enjektörler cihaza bağlandığında çok sönük bir rapor veriyor izmir VOLTEK 3sanayide orda aracım

rain man
01-09-2016, 11:33
Yüksek torku olan araçlarda düşük viteste mümkün olduğunca yüklenilmez ama genelde her kırmızı ışıkta tapagaz kalkışlar, düşük viteste dönerken aşırı gaz vermeler aksı yıpratan şeyler. O kadar erken olması şüpheli ancak kullanım şeklinizi bilemediğim için yorum yapamayacağım. S40 içinse nedense içimde bir antipati var hep. Sanki daha düşük maliyetle bir volvo yapalım o da bu olsun denmiş gibi duruyor nedense.

Tabi bu tespit veya kanıtlanmış bir şey değil sadece kendi 2-3 defa binip gözlediğim ve aradığım kaliteyi göremediğimden yaptığım çıkarım..

Brkn35
01-09-2016, 11:34
öncelikle mesajlarınız için çok teşekkür ederim ancak ben yakıtı asla dibinde kullanmam yakıtta 50 liralık boş olan olunca bile opet varsa durup hemen o 50 liralık alanıda doldururum ayrıca orijinal parça 2500 tl diyolar işçilik flen herşey içinde birde 30 yıllık tamirci bi abimize sorduk sizden iyi bilmesin o araca yeni parça takmamı söyledi eskisi hiç bir şekilde garantili olmıcak dedi tamir ettirip temizletip taktırsam bile çok çabuk bozulabilceğini söyledi

Yarbay
01-09-2016, 12:21
öncelikle mesajlarınız için çok teşekkür ederim ancak ben yakıtı asla dibinde kullanmam yakıtta 50 liralık boş olan olunca bile opet varsa durup hemen o 50 liralık alanıda doldururum ayrıca orijinal parça 2500 tl diyolar işçilik flen herşey içinde birde 30 yıllık tamirci bi abimize sorduk sizden iyi bilmesin o araca yeni parça takmamı söyledi eskisi hiç bir şekilde garantili olmıcak dedi tamir ettirip temizletip taktırsam bile çok çabuk bozulabilceğini söyledi

araç şu an sürülebilir durumdamıdır? bir tavsiyede bulunacam ama aracınız ile otobanda 1 saat sürme imkanınız varmıdır yokmudur?

Brkn35
01-09-2016, 12:33
araç sürülme imkanı sıfır şuan sürersem daha çok yara açar bana :) enjektör würt atıp 1 saat otobanda sürmekmi dicektiniz

Yarbay
01-09-2016, 12:38
araç sürülme imkanı sıfır şuan sürersem daha çok yara açar bana :) enjektör würt atıp 1 saat otobanda sürmekmi dicektiniz

tüh ya :( , aynen hocam bende diyecektimki würth enjektör temizleyicisine normalde çok çok karşıyım ama senin durumunda sen zaten elindeki arızalı enjektörleri gözden çıkarmışsın hasar verse nolcak deyip doldur 2 şise würth hemde tam dolu depoya değilde şöyle yarım depoya çık otobana 4üncü vitesde 3000rpm gez şöyle 45dk diyecektim.

tabi tavsiye ettiğim yararmıydı şüphelide en azındna denerdin maden atcaksın enjektörleri çöpe gerci bu seferde belki başka yeri arıza verecekti kimbilir.
bu durumda size içten sadece geçmiş olsun demek kalıyor be kardeşim umarım en güzel şekilde çözersin ve bir daha tekrarlanmaz.

Brkn35
01-09-2016, 12:42
inş ALLAHN kimseye böyle pahalı maliyetli parça sıkıntısı vermez napalım çıkıcağı varmış paranın yapcak bişi yok saolun mesajlar ve bilgileriniz için herkeze .çok çok teşekkkür ederim