PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 aydır Yurtdışındayım arabamı özledim

alihan11
12-09-2016, 23:08
Yaklaşık 1 aydır Yurtdışındayım her şey iyi hoş güzelde arabam istanbulda kaldı :D ne kadar araba kiralasamda istanbuldaki gibi basamıyorsun edemiyorsun. Bir sürü 370z-mustang-m4 tarzı araç görüyordum diyorum kavşakda vericek yanı diyorum ama yok :D Kendi aracının hasretini çeken varmı başka benim gibi :D

Sadık Özyer
12-09-2016, 23:19
Demekki araçlarla yan bir tek tr de veriliyormuş :P
Ya bende çok özlediydim bir kere ..

scorpion
12-09-2016, 23:30
orada polis veriyor yanı valla :) ben almanya'da sarıda geçicem diye basıp kırmızıda geçtim ehliyetimi aldılar 1 ay. Bir de ceza yazmışlardı 200 küsür euro.

amerika'da da speeding'ten durdurdu polis, sonra nasıl oldu bilmiyorum ama saldı :) araba kiralık, ehliyet yabancı olunca uğraşmak istemedi heralde bir de highway çıkışısına yakındı farketmedik çıktığımızı zaten gidiyoruz iki gün sonra falan ayak yapmıştık. Çok ilginç gelmişti ama adam karanlıkta yol kenarına radar atmış, sonra arkadan basıp siren flaşör durduruyor. Öyle radar ayrı, çevirme ayrı değildi.

blumenberg
13-09-2016, 02:42
bende 2 haftadır özlem çekiyorum, ameliyat olduğum için 1 ay kapattım garaja :) 2 haftam kaldı fakat bu haftasonu niyeti bozucam :)

huseyinturk
13-09-2016, 10:21
orada polis veriyor yanı valla :) ben almanya'da sarıda geçicem diye basıp kırmızıda geçtim ehliyetimi aldılar 1 ay. Bir de ceza yazmışlardı 200 küsür euro.

amerika'da da speeding'ten durdurdu polis, sonra nasıl oldu bilmiyorum ama saldı :) araba kiralık, ehliyet yabancı olunca uğraşmak istemedi heralde bir de highway çıkışısına yakındı farketmedik çıktığımızı zaten gidiyoruz iki gün sonra falan ayak yapmıştık. Çok ilginç gelmişti ama adam karanlıkta yol kenarına radar atmış, sonra arkadan basıp siren flaşör durduruyor. Öyle radar ayrı, çevirme ayrı değildi.

bizim inancımızda sarıdan sonra kırmızıda geçmek içinde 5 saniyelik bir hakkımız var

Gürhan
13-09-2016, 11:36
Arabam 3 aydır kaportada ben de özledim :)

i-vtec07
13-09-2016, 11:47
Arabamı satalı 2 ay civarı oldu . Polo gti dı şuan normal bi dizel araba var ciddi ciddi bende özledim . :D

PiscocuK
13-09-2016, 11:51
Bende cok ozledim. Dun aradim acmadi triptemi nedir anlamadim

Sadık Özyer
13-09-2016, 13:04
Bende cok ozledim. Dun aradim acmadi triptemi nedir anlamadim

hahadfhadfhadf yaw :D

kesici
13-09-2016, 16:03
Eski arabasını benim kadar özleyen yoktur aranızda... Onun o deri koltuklarına oturup alttan ısıtmayı verince eskiden kış günlerinde sobanın yanına oturup üzerine portakal kabuğu koymuşssunuz gibi oluyor. 2. vitesinde 150 km görünce yeni nesil üflenti turbolu arabalar dikiz aynanızda gitgide küçülüyordu. Düğüne felan gidince düğün salonunun süper marioya benzeyen bıyıklı amcası kapımızı açıyordu, köyümüzün hep zengin olmak isteyen ama fakir kalan haşmet herifi arabaya nazar değdirircesine bakıyordu. Şimdi yok ama, yaşlandı ve ayrılık vakti geldi...

tuzemen
13-09-2016, 16:24
kasımda askerim 6 ay nasıl geçicek bilmiyorum :D

Miata91
13-09-2016, 18:01
ben de 1 sene hiç kullanamayacam :( hadi bakalım 20 eylülde start veriliyor :(

semavi
16-09-2016, 08:11

Benzerini bende yaşadım aynı şartlarda :) Dönmeme bir kaç gün kala, hızdan durdurdu ve araba kralıktı, ehliyet TR falan...

Bir daha olmasın bakıyım tarzında yolladı. Gerçi ben hız yaptığımı düşünmüyordum, öndeki yardırıp gitmişti, beni yakaladı gibi geldi :)

Mehmetmert
16-09-2016, 08:30
Ben en cok kavsaklardan nefret ediyordum,kavsak bos olsa bile hangi cizgideysem mal mal ordan donmek zorundaydim apex kasamiyorsunuz :D Birde orda sinyal iis bilenler bilir cok farkli kavsakt sinyal vermeden donebilorsoniz sadece kavsagin icinden cikarken sinyal veriliyor,garip ama olmasi gereken o ona zor alismistim :) Birde en kotusu gercekten herkes kendi seridinden gitmeye o kadar alismiski kavsaga bir giriyoruz oyle tedirgin oluyordum ki seridinden cikarmi,ustume kirarmi ama yok. Heleki otobanda sol seritten 170-80 giderken Turkiyede o kadar alismisizki onumuze birilerin atlamasina ufacik hareketinde gececegini hissedip sellektoru basmazsak cikiyorlar.Orda bir elim sellektorde ama seridini ihlal eden yok,cok tedirgin oluyor insan burdan sonra. Sehir icinde m4 olsa,porschda olsa kimse basmiyor ama Almanyada otobanda insanlar Allah ne verdiyse...Hizli soforum diyen bizim burda orayi gormesi lazim,180le sollamaya cikiyorum arabanin gideri o arkam hemen doluyor :D O benim cekilecegimi biliyor sellektor asla atmiyor ben ise geldigini ve yol vermem gerektigini biliyorum sorun yaratmiyorum.Ordaki trafik bilinci bizde ne zaman olusacak acaba

mmtrıza
16-09-2016, 17:47
Eski arabasını benim kadar özleyen yoktur aranızda... Onun o deri koltuklarına oturup alttan ısıtmayı verince eskiden kış günlerinde sobanın yanına oturup üzerine portakal kabuğu koymuşssunuz gibi oluyor. 2. vitesinde 150 km görünce yeni nesil üflenti turbolu arabalar dikiz aynanızda gitgide küçülüyordu. Düğüne felan gidince düğün salonunun süper marioya benzeyen bıyıklı amcası kapımızı açıyordu, köyümüzün hep zengin olmak isteyen ama fakir kalan haşmet herifi arabaya nazar değdirircesine bakıyordu. Şimdi yok ama, yaşlandı ve ayrılık vakti geldi...

Merak ettim aracınızı :D markası neydi?

Emre-Dylan
16-09-2016, 17:58
merak ettim aracınızı :d markası neydi?

this is makŞİmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :d :d :d

alihan11
17-09-2016, 04:28
Ben en cok kavsaklardan nefret ediyordum,kavsak bos olsa bile hangi cizgideysem mal mal ordan donmek zorundaydim apex kasamiyorsunuz :D Birde orda sinyal iis bilenler bilir cok farkli kavsakt sinyal vermeden donebilorsoniz sadece kavsagin icinden cikarken sinyal veriliyor,garip ama olmasi gereken o ona zor alismistim :) Birde en kotusu gercekten herkes kendi seridinden gitmeye o kadar alismiski kavsaga bir giriyoruz oyle tedirgin oluyordum ki seridinden cikarmi,ustume kirarmi ama yok. Heleki otobanda sol seritten 170-80 giderken Turkiyede o kadar alismisizki onumuze birilerin atlamasina ufacik hareketinde gececegini hissedip sellektoru basmazsak cikiyorlar.Orda bir elim sellektorde ama seridini ihlal eden yok,cok tedirgin oluyor insan burdan sonra. Sehir icinde m4 olsa,porschda olsa kimse basmiyor ama Almanyada otobanda insanlar Allah ne verdiyse...Hizli soforum diyen bizim burda orayi gormesi lazim,180le sollamaya cikiyorum arabanin gideri o arkam hemen doluyor :D O benim cekilecegimi biliyor sellektor asla atmiyor ben ise geldigini ve yol vermem gerektigini biliyorum sorun yaratmiyorum.Ordaki trafik bilinci bizde ne zaman olusacak acaba

çok güzel anlatmıssın aynen üzerime kırıcak millet diye çok korkuyorum ama yok :D soldan giderken ne bir selektör ne bir korna duymadım daha genelde işi biten ortaya geçiyor

Sezgin
17-09-2016, 10:06
kasımda askerim 6 ay nasıl geçicek bilmiyorum :D

Gecmiyor :) bende 364.Kd yim suan. Daha 122 gun var :)

Birkan61
17-09-2016, 10:13

darlamayın kendinizi be babacım yahu

biz 365i yedik çatur çutur geçti hemde :D

rebeloghy
17-09-2016, 10:15
Eylül 2015 ten Haziran 2016 ya kadar ayrı kaldık. Sık sık araba kiraladım, 10bin km civarı yol yaptım avrupada. Ama insanın kendi arabası rahatlığı özgürlüğü özlenmeyecek şey değil. Çok fena alışmışız her yere arabayla gitmeye. Markete de yürü okula da yürü.. Alışıyor insan -13lerle yürümeye :D

tuzemen
18-09-2016, 17:08

hayırlı teskereler olsun :) şans meselesi sanırım çok rahat hızlı hızlı geçti diyende var kafayı sıyıranda :)