PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW 1.16i hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum

furkanyilmaz.b
17-09-2016, 17:23
Merhaba arkadaşlar. Araç değişikliği yapmayı düşünüyoruz. Bmw 1.16i leri araştırdım internetten. Ww golf e göre fiyatları bana daha cazip geldi. Tabi donanım olarakta. Ama alacağımız aracı bayan kullanıcak.Araç arkadan itişli bildiğiniz gibi. O yüzden kışın karda arabanın kontrolünü ellerinden kaçırırlarmı diye endişeliyim. Bu konuyla ilgili bilgisi olan tavsiyesi olan varmıdır ? 2008-2009 bmw 1.16i lpg li bi araç düşünüyorum. Bu aracı tavsiye edermisiniz ? Eksileri nelerdir artıları nelerdir ? Şimdiden teşekkür ederim

Firat.M3
17-09-2016, 17:35
E kasa 1.16 almak çok akıllıca bir seçim olmayacaktır. Golf daha alınası.

furkanyilmaz.b
17-09-2016, 17:38
Neden kardeşim ? Yakıt açısındanmı yoksa bakımları açısından falanmı ?

zx6r
17-09-2016, 18:23
Zamanında bende vardı Kesinlikle o kasa 1.16 alınmaz araçta konfor sıfır ses sistemi berbat yol tutuşu hiç iyi değil çok yakar ve hiç gitmez 10-12 lt aşşağı yakman mümkün değil birde lpg ile kağnı arabası gibi olacaktır satarken bir okadar zorlanacaksın bu kadar net konuşuyorum çünkü hepsini yaşadım git 1.2 otomatik polo al 5lt yakıtı var miss

hkkcn
17-09-2016, 19:30
bende vardı hatta burdda satılık konusunuda açmıştım.52500e boyasız 29bin kmde vermiştim eziği göçüğü çoktu totalde 1500lira masrafı vardı..sunroof ışık paket otomatik vites.yakıtı uzun yolda 90 100 cruise ile ortalama 7-8 litre yakıyor.bence golfden daha yakışıklı bir araba.arkadan itiş olması avantajı.lpg ile bedavaya gezersiniz.gayette gidiyordu yani 1.6 atmosferik benzinli bir araçtan ne beklediğinize bağlı..he bu arada kontrolu felanda elden kaçırmaz merak etmeyin dtc kapamazsa .. öyle uçan kaçan bir araba değil :) 50 52 arasına tertemiz alınır binilir

KoramiraL
17-09-2016, 19:34
Golf polo vb. araç alman daha mantıklı olur arkadan itişli araç problem ola bilir heleki ankarada bayan kullanacak ise sebebini kendin söylemişsin arkadan itişli araç he ne kadar DTC bile ola kısmı olarak arkasını bırakma eğilimine gidecek kontrol kaybı olur he önden çekişlide olmazmı oda olur ama arkadaş itişliye göre aman aman olmaz sonuçta o fiyata Skoda Fabia 1,2 TSI 110 Ps Elegance donanım alına bilir gayette güzel olur buda bir öneri olsun derim

Ahmet Saraçoğlu
17-09-2016, 20:09
arkadaşıma aldık , geçtiğimiz aylar bir hafta kadar kullanıdm , hatta az öncede kullandım ist içinde bi 60 km.Tüketim fazla.Dikkatsiz 11 12 , dikkatli 7 8 civarı tüketim.Lpg siz kullanmak ciddi masraf.Gidişi zayıf biraz(kasa ağır ve arkadan itiş olduğu için motor zayıf kalıyor , fazla basılıyor fazla yakıyor az gidiyor...genel özet bu zaten)
Onun harici içerisi dar ama malzeme kalitesi güzel.İyi hissettiriyor.Fakat lpg de şöyle bir handikap var.Stepne havuzunda akü var.Yani tank silindir olması gerekiyor.Simit depoyu bagajı yükselterek koyabilirlermi bilmiyorum ama bagaj her şekil ölücek.

Ben alırmıyım almam.Performansı iyi olsaydı alırdım.Tüketim bi şekil çözülürdü.Ama bayan kullanacaksa sıkıntı yok.Golfe poloya göre birazdaha özel olsun birazdaha şekli şemali olsun derseniz alınır.

Eray35
18-09-2016, 01:44
E87 kasanın yol tutmadığını ilk defa duydum.Yakıtı biraz fazla olabilir ama lpgde efsane bi şekilde fark etmez bence gayet güzel araba yol tutar konforu golfe göre bence iyidir malzeme kalitesi vs... Ama karda arkadan itişle bir bayan napabilir bunu düşünmek lazım birazda

MCN21
18-09-2016, 02:19
Bence golf yada polonun daha temizini bulma ihtimaliniz yuksek. Ankarada ne olrsa olsun gucsuzde olsa arkadan itis arac bence problem otomatik olmasi dahada problem.

Octane
18-09-2016, 11:27
Ben de 116i deyince f20 sanıp övmeye gelmiştim. E87ymiş.
Yani daha kötü az sayıda araç vardır. Uzak durmak lazım.

2jz
18-09-2016, 11:34
1.6 atmosferik araba. Lpg takılsa yakıt güzel üzmez ama strpne havuzu yok. Normal tüp takılacak. Bu seferde bagaj gidecek. 1.20d falan bakılsa hem daha mantıklı hem daha keyifli olur.

furkanyilmaz.b
20-09-2016, 03:07
herkese çok teşekkür ederim. çok yardımcı oldunuz arkadaşlar

Berkan
20-09-2016, 07:38
kışın sıkıntı olabilecek bir gücü olmadığından çok sorun olmaz ama onun dışındakileri zaten arkadaşlar söylemiş.

Bende aynı sekilde(düşündüğün modeli) bir arkadaşa yapma etme dedim gitti aldı şimdi yakıyormuş diye sızlanıyor :)