PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung "Bu cihaz sıfırlandı, senkronize edilmiş hesapla girin" sorunu

Evrenoz
03-10-2016, 22:34
Bir çoğumuz samsung telefonumuzda herhangi bir sorun olduğunda ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına dönmek yerine telefon kapalı iken power - home - ses açma tuş kombinasyonu ile hard reset menüsüne girip factory reset ve wipe yapmaktayız. Samsung geliştirdiği yeni bir sistem ile bu şekilde telefonu sıfırlayanlara kötü bir sürpriz hazırlamış. Telefonu bu şekilde reset attıktan sonra telefon normal şekilde açılıyor, Türkçe dil seçimi ardından google login ekranında takılı kalıyor. Google logini için hangi username ve şifreyi girerseniz girin; "Bu cihaz sıfırlandı devam etmek için daha önce senkronize edilmiş bir gmail hesabı ile giriş yapın" uyarısı alıyorsunuz..

Sorunu çözemeyip Samsungu aradığınızda ise "bu şekilde telefon resetlememeniz lazım. cihazı kvk'ya götürün" şeklinde bir cevapla karşılaşıyorsunuz ve KVK da sizden 150 TL talep ediyor.

Böyle bir durumla karşılaşanlar için çözüm

Samsung "Devam etmek icin daha once senkronize edilmiş bir gmail hesabı ile giriş yapın" Sorunu - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=ACXDPoT08YE)

Telefon resteleyecek olanların dikkatine...

ayhanas
03-10-2016, 22:47
Samsung yavaştan sorunlu cihazlar imajina bürünmeye başladı .En basiti s4 ün pili bende ikinci kere geçen günlerde şişti .

300E
03-10-2016, 22:57
Appledeki icloud mevzusuna çeviriyorlar, anlaşılan 2. el alınan çoğu samsung cihaz aktif edilemeyip çöp olacak. :D Gerçi android basit, telefoncular kolay çözümünü bulur.

Schumi
03-10-2016, 23:10
Neden böyle birşeye kalkışıyor bu firma. Salak mı bunlar ?

Evrenoz
03-10-2016, 23:14
Muhtemelen çalıntı cihazlara karşı bir önlem.. Ben senin telefonunu çaldı isem, telefonu kullanmamın tek yolu hard reset. O da artık çalışmıyor bu yol kullanılmaz ise..

ufuksaracci
03-10-2016, 23:21
İphone'da da eğer icloud'tan çıkış yapılmadıysa telefon sıfırlanmıyor. Evde öyle bir tane iphone var uygulama bile indiremiyorum . Sadece Apple fatura ibrazı ile sıfırlıyor telefonu. Bence olması gereken bir şey. Çalınırsa da yedek parçadan başka bir işe yaramaz.

Schumi
03-10-2016, 23:26
Muhtemelen çalıntı cihazlara karşı bir önlem.. Ben senin telefonunu çaldı isem, telefonu kullanmamın tek yolu hard reset. O da artık çalışmıyor bu yol kullanılmaz ise..

Hard reset sonrası aynı hesabı kullanmaya izin verse mantıklı. Ama hiçbir hesap açmıyor servise gitmekten başka sanırım.

onursumer
03-10-2016, 23:37
normalde içinde senkronize ettiğiniz hesapla açılması lazım eğer açılmıyorsa bi sorun var bu işleyişte :D

Evrenoz
04-10-2016, 07:27
normalde içinde senkronize ettiğiniz hesapla açılması lazım eğer açılmıyorsa bi sorun var bu işleyişte :D

Açılmıyor işte. Ne yaparsan yap açılmıyor. Açılmasın diye geliştirilmiş yeni bir sistem..
Samsung "hard reset atmayacaksın arkadaş, onu bir tek servis atabilir" diyor

Korollacı
04-10-2016, 07:30
guvenlik acisindan iyi olmus hirsizlar artik caldiklari telefonu kullanamaz. ama normal kullanici kendisi reset attiginda resmen yeni bir gelir kapisi icat etmisler

MCN21
04-10-2016, 07:30

Deniyorlar gelisecekler :D apple bu sistem tak calismadan surmezken samsung yine yarim yamalak is yapmis. Kvk ya giderken fatura istediler mi? Yoksa sadece 150 lira yazilim kurtarma ucreti mi istediler? Ayrica fatura kaybolduysa ne olucak gibi deli sorular ...

ertantamer
04-10-2016, 08:00
Rom atarken hard reset yapmak gerekiyo belki bunun önüne geçmek için yapılmış olabilir. Eğer her telefonda sizin bahsettiğiniz gibi bir durum varsa ne rom atabiliriz nede cihaza hükmedebiliriz. Samsungda ios işletim sistemi gibi kapalı kutu yapmaya çalışıyo eğer benim düşündüğüm gibi düşünüyorsa çok kullanıcı kaybedecektir.

onursumer
04-10-2016, 10:08
Açılmıyor işte. Ne yaparsan yap açılmıyor. Açılmasın diye geliştirilmiş yeni bir sistem..
Samsung "hard reset atmayacaksın arkadaş, onu bir tek servis atabilir" diyor

rom kullanmayı engellemek için birşeylar yapmaya çalışıyorlarsa boşuna uğraşıyorlar bence :D

Deniyorlar gelisecekler :D apple bu sistem tak calismadan surmezken samsung yine yarim yamalak is yapmis. Kvk ya giderken fatura istediler mi? Yoksa sadece 150 lira yazilim kurtarma ucreti mi istediler? Ayrica fatura kaybolduysa ne olucak gibi deli sorular ...

fatura en kotu alınılan yerden çıkarılırda bu ücret olayı çok saçma

_Emre_
04-10-2016, 10:52
Cihazınız garantili mi? Garantili ise bu işlem serviste ücretsiz yapılıyor çünkü.

individual
04-10-2016, 11:23
örnek olarak asd@asd.com ve 12345 kullanıcı adı ve şifresi ile telefonu kullanıyorsunuz.Sonrasında hard reset atabilirsiniz hard reset sonrası asd olan kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabilmeniz lazım.Giriş yapamıyorsanız servise gidin diyorsa bu samsung'un hatası.Esktra güvenlikle ilgili bir durum değil.

Mantık hatası var.Birde şöyle bir durum olması lazım örnek olarak telefonu satttınız.

asd kullanıcısı google sayfasına girip mevcut telefonunu cihazlarım listesinden çıkartıp boşa alabilmesi lazım.

Siz sattınız telefonu asd sizsiniz girip bu telefon artık benim değil değil mevcut cihaz listesinden çıkartıcaksınız.Sonra telefonu alan kişi yeni kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptığında asd bir onay mail'i gelicek.Mail onay verdikden sonra yeni kullanıcının telefonu olucak artık admin o olur asd boşa çıkar.

Güvenlik mantığı budur.Samsung final fantasy yapmış oda ..... sarmış bence.

GuneyOnur
04-10-2016, 14:53
Evren Abi aynısı başıma geldi gece sabaha kadar oturdum girmediğim forum denemediğim program kalmadı yapamadım en sonunda sabah 9'da Kartal KVK Servise gittim 50 lira verdim 10 dakikada açtılar cihazı.

GuneyOnur
04-10-2016, 14:55
Birde cihaz belirli bir Android seviyesi altında olunca programla açabiliyorsun ama yeni modellerin hepsinde o sürümün üzerinde olduğu için hiçbir şekilde olmuyor.

GuneyOnur
04-10-2016, 14:56
KVK TEKNİK SERVİS (http://www.kvkteknikservis.com/KVK/istanbul-kartal-samsung.html)

Mehmetmert
04-10-2016, 15:10
Yanlız KVK'nında açarken telefonun faturasını istemesi lazım sizden,eğer istemeden direkt parayı alıp açıyorlarsa sistem fail üstüne fail

GuneyOnur
04-10-2016, 15:18
Yanlız KVK'nında açarken telefonun faturasını istemesi lazım sizden,eğer istemeden direkt parayı alıp açıyorlarsa sistem fail üstüne fail

Direk götürdüm açtılar sadece telefonun batarya altındaki galiba İMEİ numarasını okuttu sisteme

Berkan
04-10-2016, 15:35
ozaman hard reset yerine

yedekle sıfırla menüsünü kullansak olmazmı oda fabrika ayarlarına döndürüyor hatta sıfırlıyor onları :soru:

individual
04-10-2016, 15:42

Servisler iş yok oturuyoruz diye mail atmış sanırım kore'ye onlarda tamam sizin için bir iş para kazanma yolu açtık demişler :)

Faturasız telefonu götürünce zaten sistemdeki bu güvenlik niye var deniyor.

Eğer telefonunuz çalındı ve siz ime samsung bir web servisine girip calındı ihbarı verirseniz mantıklı ama sanırım böyle bir yöntemde yoktur.

Evrenoz
04-10-2016, 16:23
Birde cihaz belirli bir Android seviyesi altında olunca programla açabiliyorsun ama yeni modellerin hepsinde o sürümün üzerinde olduğu için hiçbir şekilde olmuyor.

KVK TEKNİK SERVİS (http://www.kvkteknikservis.com/KVK/istanbul-kartal-samsung.html)

Samsung Galaxy S7 Edge,
Son updateler alınmış güncel versiyon
30 Eylül'de test edilmiş yöntem ;)

srkn
04-10-2016, 18:54
odin ile rom yuklenir sanirim . Boyle bir durumda zaten cihazin ici bos olmus oluyor yeni rom kurup devam edilir . Servis de boyle yapiyordur heralde

Evrenoz
04-10-2016, 19:09
Yeni Rom yüklerseniz yüksek olasılıkla telefon garanti dışında kalır

omerbeytekin
04-10-2016, 20:20
Odin ile orjinal romlari atacaginiz icin yine ayni hale geliyor. Esas konuya gelince eger cihaza hard reset atmadan once ayarlar menusune girip google hesabini kaldirirsaniz sorun olmayacaktir. Ayarlar menusune ulasamiyor iseniz(bir sekilde ekran kilidini acamiyorsaniz) samsung kies yazilimini bilgisayariniza kurup, telefonu bilgisayara baglayip, kies icinden menu kisminda acil kurtarma modu ile cihazi eski haline cevirebilirsiniz. Tabiki bu en son soyledigim secenek cihaz hard reset gormeden oncesi icin gecerli, bu durumdan sonra tek secenek servis yeni cihazlarda durum genel hatlariyla bu

omerbeytekin
04-10-2016, 20:22
Evren Bey'e hitafen odin ile orjinal rom geri yuklenirse garanti disi kalmayacaktir, garantiyi gectim servis romun atildigini anlamayacaktir bile.

Sadık Özyer
04-10-2016, 20:39
100 liraya bizim burda aciyorlar. kardesimin telefonu garantiye gittiydi sonrasinda elinden alip ben kullancaktim oda vermedi sifreyi arkadas vardi telefoncu catir catir acti.