PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dogo Arjantin Sahibi Olmak Hakkında

onre
06-10-2016, 18:43
Merhabalar cümleten iyi akşamlar
Kuzenimin 1.5 aylık dogo yavrusu var yurtdışına çıkacağı için ev arkadaşımla bana vermek istiyor. Daha önceden arkadaşımla golden baktık bi sıkıntı yaşamadık fakat elimizde olmayan sebeplerden sahiplendirmek zorunda kaldık. Şimdi kendi evimizde olduğumuz için bide bu teklif gelince kararsız kaldık. İnternettede çok bilgi kirliliği var muhakkak aramızda besleyen abilerim veya kardeşlerim vardır diye düşündüm. Bu konu hakkında fikir almak istiyorum sizlerden

Yigit-Y
06-10-2016, 18:44
Golden melek

Bence bulaşmayın dodo sıkıntılı bir tür

İhale alırısınız başınıza :)

Kutluhan
06-10-2016, 18:54
kuzenimde var şuan 15 aylık bebek gibi köpek akşamları halısahaya gidiyorlar düzenli tek sıkıntısı dolaştırmak..

kesici
06-10-2016, 19:02
Golden melek

Alakası yok abi, dogo sahiplerinin bir kısmı genelde pitpull besleyen yurdum apaçilerinin bir üst levelı olduğundan böyle sanıyor genelimiz.

Dogo aslında çok arkadaş canlısı bir ırk ama sahipleri genelde agresif olarak yetiştiriyor. Ayrıca inanılmaz güçlü bir ırk. Çok yer bir kere bunu bilin, doymak nedir bilmezler. Gezdirmesi inanılmaz zordur. Husky gezdirenler bilir, ataları kızak çeken ırk olduğundan akşam gezmelerinde çok yorar insanı belinizi felan acayip ağrıtırlar, bunlarda öyle. Cinsin tek sıkıntısı doymamak ve gezmeyi çok sevmesi.

https://www.youtube.com/watch?v=rcfRSVC-sPU

ghibli06
06-10-2016, 19:18
http://i.hizliresim.com/1N3o71.jpg (http://hizliresim.com/1N3o71)

http://i.hizliresim.com/LQX6GJ.jpg (http://hizliresim.com/LQX6GJ)

20 günlükden beri sahibiyim 10 yaşında şu an, aklında ne varsa sor bence anlatmakla olmaz...

Yigit-Y
06-10-2016, 19:26
https://youtube.com/7s5DoGy1Bfo

10 MOST DANGEROUS DOGS BREEDS IN THE WORLD - YouTube (https://youtu.be/7s5DoGy1Bfo)

Neden ihale bunu bi izleyin :)

Her an herşeyi yapabilecek bir cins

Ağızlık şart

Birisine birşey yapsın tezeği avuçla yedirir adama

ghibli06
06-10-2016, 19:54
https://youtube.com/7s5DoGy1Bfo

10 MOST DANGEROUS DOGS BREEDS IN THE WORLD - YouTube (https://youtu.be/7s5DoGy1Bfo)

Neden ihale bunu bi izleyin :)

Her an herşeyi yapabilecek bir cins

Ağızlık şart

Birisine birşey yapsın tezeği avuçla yedirir adama

10 yıldır anormal hiç bir davranışını görmedim, sert bir köpek ama pitbull gibi dengesiz değil... en azından huzur var köpekte, gücünün farkında olduğu için daha gçsüzlere dönüp havlamaya bile tenezzül etmez, dostlarıyla arası iyidir, yabancıları sevmez o da gayet normal, sonuçta kedi beslemiyoruz :)

Yigit-Y
06-10-2016, 20:07
10 yıldır anormal hiç bir davranışını görmedim, sert bir köpek ama pitbull gibi dengesiz değil... en azından huzur var köpekte, gücünün farkında olduğu için daha gçsüzlere dönüp havlamaya bile tenezzül etmez, dostlarıyla arası iyidir, yabancıları sevmez o da gayet normal, sonuçta kedi beslemiyoruz :)

Bizim mahallede bir dodo sıkıntısı yaşandı sahibinin canı yandı

Kötü bir örnek var bende adamın kolunu koparıyordu müptezel :)

Zorla kalacaksa kesinlikle ağızlıkla takılmalı özellikle dışarıda

ghibli06
06-10-2016, 20:14

tamamen sahibinin aptallığı, sokak köpeği bile birine saldırabilir ama sahipli köpek bunlar, sahibi adam gbi tutacak, yabancıya tepkisini anlayacak, tedbirini alacak...

onre
06-10-2016, 20:16
kuzenimde var şuan 15 aylık bebek gibi köpek akşamları halısahaya gidiyorlar düzenli tek sıkıntısı dolaştırmak..
Teşekkürler okuduğum makalelerde hep o yönde çok hareketi seven bi ırk..

Alakası yok abi, dogo sahiplerinin bir kısmı genelde pitpull besleyen yurdum apaçilerinin bir üst levelı olduğundan böyle sanıyor genelimiz.

Dogo aslında çok arkadaş canlısı bir ırk ama sahipleri genelde agresif olarak yetiştiriyor. Ayrıca inanılmaz güçlü bir ırk. Çok yer bir kere bunu bilin, doymak nedir bilmezler. Gezdirmesi inanılmaz zordur. Husky gezdirenler bilir, ataları kızak çeken ırk olduğundan akşam gezmelerinde çok yorar insanı belinizi felan acayip ağrıtırlar, bunlarda öyle. Cinsin tek sıkıntısı doymamak ve gezmeyi çok sevmesi.

https://www.youtube.com/watch?v=rcfRSVC-sPU
Valla bu apaçilerin eline ne düşse mahvediyolar araba, köpek vs. Bizi korkutan şey sanki canavar gibi lanse edilmesi

http://i.hizliresim.com/1N3o71.jpg (http://hizliresim.com/1N3o71)

http://i.hizliresim.com/LQX6GJ.jpg (http://hizliresim.com/LQX6GJ)

20 günlükden beri sahibiyim 10 yaşında şu an, aklında ne varsa sor bence anlatmakla olmaz...
Abi hatırlarsan Ankarada ev konusu açmıştım hatta okulun şantiye resimlerini atmıştın Ybu'nun. Şuan bizde Ankaradayız. Bu hayvan ne yer içer neyi sever neyi sevmez eğitimini nasıl vermek gerekir bu konuları çok merak ediyorum. Tecrübelerini paylaşırsan çok sevinirim :)

Golden melek

Acaba sahibinin yaklaşımından ötürü mü bu derece saldırganlaştı hayvan :)

ertantamer
06-10-2016, 20:20
Bahçemde boxer besledim bize karşı hırçınlığı olmadı ama bahçeye kimseyi sokmazdı.
Köyümüzde bi kangal gelmişti köpek o kadar hırçındı ki köpek kafes içinde geldi ben kangalın o kadar hırçın olduğunu görmedim.
Bi arkadaşım dogoyla aylarca aynı yatakta yattı yastık niyetine sorun yaşamadı.
Nasıl yetiştirirseniz öyle davranır köpek genleri hırçın olsa bile tek dikkat etmeniz gereken yavru olarak alıp büyütmeniz. Sizden önceki sahibi ne yapmış nasıl yetiştirmiş size alışana kadar evde beslemeniz felan sıkıntı olur.

aybrskck
06-10-2016, 20:28
pitbull besledim 20 günlükken geldi 2 yaşına kadar baktık evde yavrudan yetişen sevgi ortamında büyüyen hiçbir pitbullda şiddet eğilimi olmaz çok arkdaşım baktı besledi düzgün yetiştirirsen sevgi ve oyun arsızı bişey olur şiddetle yetiştirirsen piskopat olur bu kadar basit bence bu denklem size yaratıcağı tek sorun gerçekten yorulmuyor bu havyanlar günde 20 dk tuvalete çıkarırım onun dışında çıkıp oynıyamam onunla derseniz hiç almayın çünkü çok enerjikler ve o enerjiyi atmak için uzun süre oynatmak gerekiyor yoksa evde çok sıkılıyorlar onun dışında neredeyse hiç havlamazlar ters bi durum olmadığı sürece başka köpekler gibi durduk yere havlamaz evde bakmak için ideal köpek pitt ve dogo havlamaz tüy cok az döker benim tecrübelerim bunlar illaki forumda bakmış başka kişilerde vardır :)

///M RIDER
06-10-2016, 20:33
Pitbull cocuk bakiciligi yapiyor amerikada keza köpegin kötüsü yoktur kotü sahip vardir.otoriteyi iyi kurmaniz gerekli iyi antreman bol yürüyus düzenli beslenme hic bir sıkıntı yasamazsiniz

Yigit-Y
06-10-2016, 20:44
Sahibi emanet verecek diye özellikle ağızlık şart

Sahibi neyse köpekte o karaktere bürünür tabi ki de yavru iken alınmışsa

Bende labrador vardı bende bu ırka hayranım

Diğerleri ya çok hırçın yada çok süslü :)

onre
06-10-2016, 20:51
Sahibi emanet verecek diye özellikle ağızlık şart

Sahibi neyse köpekte o karaktere bürünür tabi ki de yavru iken alınmışsa

Bende labrador vardı bende bu ırka hayranım

Diğerleri ya çok hırçın yada çok süslü :)

Abi sahibi yurt dışına yerleşiyor. Sahibi biz olucaz yani eğer alırsak

Yigit-Y
06-10-2016, 20:52
Abi sahibi yurt dışına yerleşiyor. Sahibi biz olucaz yani eğer alırsak

1,5 yaşında diye okudum yawww bebeymiş karanlık odada soğuk etle beslemeyin

Birşey olmaz :)

dachosen
06-10-2016, 21:31
Yavru dişi mi erkek mi?

onre
06-10-2016, 21:42
Yavru dişi mi erkek mi?

Yavru dişi

Onamdar
06-10-2016, 21:53
İzmirde baya meşhur şakre diye bi dövmeci var orda vardı bi dogo ama hayvanı görmeniz lazım kedi gibi bişey geliyo koltukta oturuyo sırtını dayıyo sana sev diye. Olay tamamen yetiştirme mevzusu. Kız arkadaşımda coocker var hayvan çok uysal ama hergün toplamda en az bi saat koşturman oyun oynaman gerekiyor dışarda. Bi şekilde enerjisini atması gerekiyor doğal olarak. Köpek beslemekteki en büyük sorunda bu. O hayvanın enerjisini bi şekilde atman lazım. Yoksa hırçınlaşır evde eşyaları çiğner strese girer.

ghibli06
06-10-2016, 22:59
Abi hatırlarsan Ankarada ev konusu açmıştım hatta okulun şantiye resimlerini atmıştın Ybu'nun. Şuan bizde Ankaradayız. Bu hayvan ne yer içer neyi sever neyi sevmez eğitimini nasıl vermek gerekir bu konuları çok merak ediyorum. Tecrübelerini paylaşırsan çok sevinirim :)

hayırlı olun tekrar :)
bu hayvan ne verirsen yer ama maalesef çoğu şeyi yememesi lazım... balık-tavuk ve yoğun proteinli mamalar egzema yapıyor, yaralar oluşuyor tüyü dökülüyor, pirinç sebze ve et yemeli ya da bunları içeren mamalardan bulman lazım... evde kesinlikle beslenmez onu unut, 2 yaşına kadar anormal kemirir hatta kemirmez vasfı önemli değil sertliği büyüklüğü farketmez, onu yer :) çok çok canlıdır hareketlidir bu enerji sizi tüketebilir, sabırlı olmanız lazım ipleri ona verirsen bi müddet sonra onu verecek yer konusu açarsın... eğitimi sen vereceksen daha 3 aylıkken temel komutlarla başlaman gerekkir, çok fazla vakit ayırman lazım ki hem antrenman hem de eğitim olmalı... sosyal yetiştir, bebekken ne kadar sosyalleştirirsen ileride o kadar rahat edersin, korumacıdır yabancı sevmez ve güvenmez ama bu saldıracak anlamına gelmez genelde sakin ve rahat çoğu zaman da muzur bir köpektir, seni tahrik etmeyi sever çünkü o zaman hareketleneceğini bilir, tek sahip benimser diğerlerini arkadaşı olarak görür, aileye ve dost çevresine alıştırmak kolaydır, kendisinden korkmayan herkese 2-3 görüşmeden sonra alışır, çok fazla zıplar ve bu da tehlikelidir benimkinin kıkırdaklarda su çekilmesi var maalesef... şimdilik bu kadar aklıma gelenler...

ayhanas
06-10-2016, 23:51
https://youtu.be/ZP7L_9uVfhw
Baskın Köpek Irkları || Tehlikeleri || Nasıl Bakılır? - YouTube (https://youtu.be/ZP7L_9uVfhw)

Bu kanaldan videolarada bakabilirsin .Tavsiyem, her türlü desteği de bu kanaldan alman .
Başlarken ,hep beraber olucaz diye başla olmaz ise veririm düşünürsen daha başdan pes etmiş olursun .:)

MetalliHead
07-10-2016, 02:22
Tamamen yetiştirme tarzıyla alakalı. Nat geodaki köpeklere fısıldayan adam (biliyorum isim ters :D) programında sahipsiz pitbullara liderlik eden siyah renkli bir chihuahua vardı :D hiç unutmam bu bölümünü :D

bkaraca
07-10-2016, 07:21
Benim oğlum 50 kg ve bir kez bile bir dengesizliğini görmedim. Kedilere ve diğer köpeklere saldırganlık göstermiyor. Yalnız çok ciddi baskın karakteri var otoriteyi ele geçirip ona liderin kim olduğunu bebekliğinden öğretmelisiniz. Bol spor ve sevgi manyağıdır. Öpülmeyi ve sarılmayı çok severler. Kadınlar ve çocuklara karşı ekstra dikkatli ve sakin hareket ederler ve ciddi zekilerdir. Eğer yeterli tecrübeniz yok ise köpek bakımı ile ilgili bence risk almayın.

Erdem K.
07-10-2016, 07:37
saldırganlığın tamamen yetiştirilme tarzı ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

yazın, sahilde arkama irice bir dogo gelmişti (sahibiyle birlikte), hiç rahat değildik ancak kısa bir süre sonra elimden peksimet yedirince, denize giren sahibinin arkasında ağladığını görünce, dogo'ların hepsinin vahşi/saldırgan olmadığını düşünmeye başlamıştım ...

Ferhat_V
07-10-2016, 07:38
çok haraketli oyuncudur..kapalı mekanlarda bakılcak köpek değil ne varsa dağıtıyor kabloda dolapta makinada ne varsa bi diş izi var.
sindirim sistemi çok hızlı çalışıyor yemek yedikten 5 dk sonra tuvalet ihtiyacı ve yürüyüş yapması gerekiyor..evdeyse unutursanız bırakır oraya.
2 aylık yavrudan edindiğim bilgiler bu kadar..sevimli köpektir uğraşıcam vaktim var bakabilirim diyorsanız alın bakın.

ghibli06
07-10-2016, 07:45
özellikle dişiler çiş konusunda çok hassastır, belli bir süre tutabilirler, yürüyüşe çıkınca da erkek gibi işaret koyma takıntısından belki 20-30 sefer ufak ufak yaparlar, kakalarını tutarlar hastalık yoksa, duygusaldırlar tek kaldıklarında üzülürler, sahiplerini beklerken mutsuz olurlar o nedenle kesinlikle geri veririm diye almayın...

Berkan
07-10-2016, 07:45
benim arkadasımadada var 3'e gelmek üzereaynı ghibli06 abinin dediği gibi 2 yaşına kadar duvarından, kulubesine, klimanın demir hortumu dahil bazı yerleri kemirdi veya yedi hanımefendi :D
aslada saldırgan değildir etrafına karşı aksine üstüne üstüne oyna sev diye yanaşıyor, cocuk / bebek görünce hemen yatar sevsin diye. tek derdi 1: şu el kadar köpekler ve 2:kedi oda kaldıgı yerde bildigin tepeden önüne düşünce kedi buna hırlayıp tıslayınca bu kediye salladı attı aşagıya

G.S.İ_07
07-10-2016, 08:07
Saldırgan köpek yoktur , yanlış ya da eksik eğitim vardır.Genel de egolarını tatmin etmeye çalışan apaçi tipler,köpekle alakası olmayanlar ve dövüştürmek ya da sadece hava atmak için tercih edilen bu ırkın adı birçok Avrupa ülkesinde yasaklı listesine girmesine neden olmuştur.Irk 37 yıl önce Dr Antonia Martinez tarafından 1937 lerde 9 tane safkan (her biri kendi içinde en güçlü olan ) ırkları doğal yolla birbirine dahil ederek bu mükemmel varlığa sebep olmuştur.Kısa tüyleri vardır dik duruşu esnek derisi makas dişleri mevcuttur.Arjantinde büyük ve vahşi yaban domuzlarını önlemesi ve öldürebilmesi için genel de görev alırlar.Morocho adlı dogo arjantinde doğada ev ahalisinden olan çocuklar oynarken,puma saldırısına uğradığında pumayı öldürerek tarihe geçmiştir.Diğer köpekler gibi çok akıllıdırlar ve dikkatli bir sosyalleşme sürecinden geçirilmelidirler.Apartmanda yaşayabilir gürültü yapmaz, düzenli olarak antrenman yaptırılmalı ve görev verilmelidir.Çok güçlü varlıklardır ve bir silahtan daha tehlikeli olabilirler emin olun.Hiç bir zaman sevk tasması olmadan gezdirilmemelidirler.Albino yani beyaz ırk oldukları için derileri çok hassastır,yiyeceklerine çok dikkat edilmelidir.Bu söylediklerim kendi tecrübelerim ve gözlemlerim bilgilerim dahilin de aklıma gelenler sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım bu ırka gönül veren biri olarak.
Onlar iyi ki varlar ..
http://i66.tinypic.com/24zzknm.jpg

G.S.İ_07
07-10-2016, 08:10
Edit:Irk 1937 lerde bulunmuş , tamamlanması 37 sene sürmüştür yanlış yazmışım.

qosmio
07-10-2016, 08:12
selamlar bizde de dogo var belkide türkiyenin en meşhur dogosu..Adı BOYKA şaun 4 yaşında babası Baron Del Cavdillo annesi İnfinity yurt dışından gelmişti.

Dogo bir köpek değil bir köpekten daha fazlası..Asla saldırgan değildir çocuklara karşı aşırı sevgi besler.Sahiplerine aşık bir köpektir.Ama koruma iç güdüsü de bir
o kadar yüksektir.Dogo AŞKTIR...

hkkcn
07-10-2016, 09:51
ağaç yaşken eğilir köpeği nasıl eğitirsen buyudugundede öyle olur. Kopegı cınsıne gore vahşi uysal diye ayırt etmemek lazım yan komşunda bi golden var kurma kolu çekilmiş g3 gibi nası atarlı görmeniz lazım :)) benim alman kurduna atlıyo

mehmet6r
07-10-2016, 11:45
Yıllardır köpek sahiplenmek isteyen biri olarak birçok yazı okudum ve video izledim. İllaki cinsinden ötürü genlerindeki özellikleri gösterirler. Ama edindiğim bilgilere göre yetiştirme koşulları hayvanın karakterini belirliyor. Bence çok sorumluluk isteyen birşey. Varsayın ki bir çocuğunuz olmuş. Mamasından tutun, oyuncağına herşeyin en iyisini vermek istemeniz lazım. O da yetmez manevi olarakta hayvanı beslemeniz gerekiyor. Sahiplenmeden önce ömrünün sonuna kadar ona bakabileceğinizi kabul etmeniz lazım ki tüm zorluklarını göze alarak. Hayırlısı olsun.

F.Esen
07-10-2016, 12:17
konuya bir çok kişi yazmış tehlikeli köpek yoktur onu tehlikeli yapan sahibidir. Hali hazırda baktığım 10 dan fazla sahibi olduğum köpeğim ve etrafta baktığımda bir çok köpeğim var Pitt Dogo Cane corso Preso bunlara hemen yapıştırılan yafta psikopat köpek abi köpek nasıl psikopat oluyor kenar mahallede bonzai mi içio bu hayvan sahibi ne verirse onu yiyip içiyor. Kendimin sahibi olduğum pittbull u istiyen herkes gelip görebilir 45 günlükten beri benimle birlikte çarşıya pazar kahveye meyhaneye heryere gelir bugüne kadar daha hiç kimseye durduk yere saldırmışlığı yada şuursuzca bi hareketi yok ama yukarıda bi arkadaşımız yazmış aşırı koruma iç güdüsüne sahip ırklar ve köpekler var pitt ve dogo da bunlardan biri sahiplerine aşık olurlar onun için birinin size ters bi hareketinde tepki verebilirler bunun içinde sizin köpeğinizi çok iyi tanıyor olmanız gerekli nerde ne tepki verdiğini verebiliceğini bilerek gezerseniz herzaman mutlu bir birlikteliğiniz olur. Ağızlık konusuna gelince malesefki o müptezellerin ellerindeki köpekler yüzünden artık zaten her ne olursa olsun gğızlıksız gezen köpek için cezai yaptırım söz konusu.
Dogolar hakkında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biride beslenmesi çok iyi bir diyetle bakılması gerekli kısa ve sivri tüylü ırklardan oldukları için fazla protein e anında tepki verip egzamaya dönebiliyorlar. Hergün bir fiil onunla kendi oğlunuz kızınızmış gibi ilgilenmenizde gerekiyor aksi takdirde çok sorunlu hale geliyor ilişkiniz.

ufuksaracci
07-10-2016, 12:20
Yıllardır köpek sahiplenmek isteyen biri olarak birçok yazı okudum ve video izledim. İllaki cinsinden ötürü genlerindeki özellikleri gösterirler. Ama edindiğim bilgilere göre yetiştirme koşulları hayvanın karakterini belirliyor. Bence çok sorumluluk isteyen birşey. Varsayın ki bir çocuğunuz olmuş. Mamasından tutun, oyuncağına herşeyin en iyisini vermek istemeniz lazım. O da yetmez manevi olarakta hayvanı beslemeniz gerekiyor. Sahiplenmeden önce ömrünün sonuna kadar ona bakabileceğinizi kabul etmeniz lazım ki tüm zorluklarını göze alarak. Hayırlısı olsun.

Yeri geliyor çocuktan bile iyi bakılıyor. Açıkçası benim eski köpeğim benden daha iyi besleniyordu ve sağlıklıydı.

ghibli06
07-10-2016, 13:46
konuya bir çok kişi yazmış tehlikeli köpek yoktur onu tehlikeli yapan sahibidir. Hali hazırda baktığım 10 dan fazla sahibi olduğum köpeğim ve etrafta baktığımda bir çok köpeğim var Pitt Dogo Cane corso Preso bunlara hemen yapıştırılan yafta psikopat köpek abi köpek nasıl psikopat oluyor kenar mahallede bonzai mi içio bu hayvan sahibi ne verirse onu yiyip içiyor. Kendimin sahibi olduğum pittbull u istiyen herkes gelip görebilir 45 günlükten beri benimle birlikte çarşıya pazar kahveye meyhaneye heryere gelir bugüne kadar daha hiç kimseye durduk yere saldırmışlığı yada şuursuzca bi hareketi yok ama yukarıda bi arkadaşımız yazmış aşırı koruma iç güdüsüne sahip ırklar ve köpekler var pitt ve dogo da bunlardan biri sahiplerine aşık olurlar onun için birinin size ters bi hareketinde tepki verebilirler bunun içinde sizin köpeğinizi çok iyi tanıyor olmanız gerekli nerde ne tepki verdiğini verebiliceğini bilerek gezerseniz herzaman mutlu bir birlikteliğiniz olur. Ağızlık konusuna gelince malesefki o müptezellerin ellerindeki köpekler yüzünden artık zaten her ne olursa olsun gğızlıksız gezen köpek için cezai yaptırım söz konusu.
Dogolar hakkında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biride beslenmesi çok iyi bir diyetle bakılması gerekli kısa ve sivri tüylü ırklardan oldukları için fazla protein e anında tepki verip egzamaya dönebiliyorlar. Hergün bir fiil onunla kendi oğlunuz kızınızmış gibi ilgilenmenizde gerekiyor aksi takdirde çok sorunlu hale geliyor ilişkiniz.

direk imza atıyorum, çok güzel yorumlamışssınız...

Onamdar
07-10-2016, 13:50
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aop7Qon_700b.jpg

timmaah
10-10-2016, 13:29
4 yıl baktım çocukla çocuk olabilen bir köpek, şuan 4 yıldır da cane corsa bakıyorum..
herşey sahibinde bitiyor kim ne derse desin.. yavru kediyle oynayabilen cane corsum var, yanına sahibini sokmayan golden var tanıdığım..

darkmoon
10-10-2016, 13:37
tamamen yetiştirme .. bende staff var .. gören tırsıyor ısırırmı saldırırmı diyor pamuk gibi şeker gibi hayvan sevgi dolu.. kediyle bile oynuyor.. tamamen yetiştirme ilgi alaka..

yanlış yetiştirirsen minnacık kaniş bile saldırgan olur..

benim çok sık saldırganlık rastladığım köpekler golden tarzı köpekler genelde.. çok şımartmakda iyi değil.. daha geçen gün bir tanesi köpek parkında elimi kapıyordu..

darkmoon
10-10-2016, 13:38
4 yıl baktım çocukla çocuk olabilen bir köpek, şuan 4 yıldır da cane corsa bakıyorum..
herşey sahibinde bitiyor kim ne derse desin.. yavru kediyle oynayabilen cane corsum var, yanına sahibini sokmayan golden var tanıdığım..

bahçem olsa düşünmedem alıcağım tek hayvandır cane corsa .. bayılıyorum ..

tlgylmz106
10-10-2016, 15:45
3 ay önce 40 günlük erkek dogo aldım büyük bir hevesle. Beni hemen sahiplendi ama ben hariç herkese -ailem başta olmak üzere- saldırgan tavır gösterdi. Ki daha bebek ama hep bi ağzıyla ısırma, çekme, koparma çabasında ve eşeğin dişleri de sağlam hep çizikti elim kolum :D Kesinlikle çok gezmek istiyor ve yanından ayrılsam hemen başlıyordu bağırmaya. Bahçeli evimiz de yok çalıştığımız için sürekli ilgilenemediğimden 20. günün sonunda köyden bir abiye verdim çok üzülerek. İlerde bakmaya imkanım olursa kesinlikle alırım :)

Volkann
10-10-2016, 15:57
3 Yaşında dişi dogom var sütten kesildiğinde almıştım , 1 yaşına kadar çarşıdaki evimizin bahçesinde sosyal olarak yetiştirdim , sürekli cocuklarla ,insanlarla,hayvanlarla iç içeydi sevgi dolu bir ortamda büyüdü .1 yaşından sonra fidan yetiştirdiğimiz bahçemize aldım. uzun süredir insanlarla iç içe olmamasına rağmen bahçeye kiminle gitsem saldırmaz. köpeğin saldırganlığı kesinlikle sahibine bağlı siz onu saldırgan yetiştirmek isterseniz gerçekten çok tehlikeli olabilir ama sosyal , insanlarla sürekli iç içe , aynı şekilde hayvanlarla iç içe yetiştirirseniz kesinlikle hiç problem yaşamassınız. kangal , pitt , doberman beslemişliğim var dogo hepsinden daha zeki daha akıllı bir köpek.söylediğiniz herşeyi insan gibi kelime kelime anlayabiliyor. tek bir kişiyi sahiplenmiyor bir aileyi komple sahip belirleyebilir.köpeğimin yanına rahatca annem babam kardeşlerim hatta komşum çekinmeden gelip sevebiliyor.

sportwagon
10-10-2016, 17:13
2 aylıkken aldığım şu anda 8 yaşında olan bir kızda :) bende var , alırken araştırarak izmirden bir üreticiden almıştım , bahçede kapalı alanı var orada beslemek gibi bir yanlış yapıyoruz :( sabah akşam gezisi var ama enerjisini atmak için yetersiz kaldığını söleyebilirim , gücünün farkında olan , evde kesinlikle beslenmemesi gereken (bence), eğitilmesi zor bir ırk.

ilkerrrrr
10-10-2016, 17:23
benim disi dogom kizginlik donemine girecek. su an 15 aylik var mi ankarada ciftlestirmek isteyen erkek dogo sahibi

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13681025_10153643924671286_8549248029105883736_n.j pg?oh=03cdf5f1a8c76e7c94576b54035b9455&oe=5868A946

yucelebeci
10-10-2016, 17:55
Evde bakmak çok zordur kardeşim, evdeki herşeyi yeme potansiyeli var bu aile içinde büyük sıkıntılar yaratabilir, ben köpeğim için bahçeli ev almak zorunda kaldım, bunu sakin göz ardı etme büyüyene kadarki en büyük sıkıntı bu olacaktır, birde sürekli yanında olmak ister sahibine aşırı bağlıdır bu yüzden yanında birisiyle konuşurken ses tonuna bile dikkat etmeni tavsiye ederim ayrıca yanlız kaldığında sürekli ağlayabilir. Onun dışında güçlüdür ama kontrol etmesini bilirsen kedi gibi olur, eğitim verme işinin altından kalkamayacaksan mutlaka profesyonel yardım almanı tavsiye ederim benim köpeğim 3,5 yaşında türkiye şampiyonu bir erkek bugüne kadar hiç sıkıntısı olmadı tek sevmediği şey erkek köpekler ve bahçede yanlızken birilerinin oralarda dolaşması

ers10weys91
11-10-2016, 11:43
bende 2,5 yaşında dogo sahibiyim ben evde bakıyorum
Annem terlikle kızdığından küçük çocuklara kızma tekniği "bak terlik geliyor" :) evde gayet sakin bizim oğlan.Abim ve ben evde olmayınca sabahtan akşama kadar yatıyor yatıyor dana gibi oldu :)

DB18a2
11-10-2016, 14:10
bahçem olsa düşünmedem alıcağım tek hayvandır cane corsa .. bayılıyorum ..

6 yaşında cane corsa sahibiyim beraber büyüdük denilebilir, gerçekten söylendiği gibi çocuk canlısı ve oyuncu yeri geldiğinde aşırı korumacı. Sahibine karşı cok fazla korumacı benimki ama onun dışında abuk sabuk sağa sola salça olan bir köpek değil.
Kesinlikle evde bakılmasını önermem, salya problemi var fazla iri bir cins ve çok enerjikler.Dogoyla hemen hemen aynı özellikleri taşıyolar tamamen yetiştirmeye bağlı bence köpegin davranışları.