PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrikli Boya Tabancası Hakkında

makif84
09-11-2016, 21:28
Arkadaşlar evdeki mobilyaların rengini değiştirmek istiyorum.Bu işi yapan profosyenel kişilerle görüştüm. Biraz uçuk fiyat verdiler bende bu elektrikli boya tabancası alıp kendim yapmaya karar verdim.Bu ürünlerden kullanan var mı?Tavsiye edeceğiniz ucuza işimi görür diyeceğiniz bi marka varmı?

Oldschool
09-11-2016, 21:42
bosch un tabancaları güzel bende aldım denedim ve kullanıyorum tampon boyadım evdeki aynaları sehpayı boyadım güzel iş görüyor yanlız hazne kısmı alt tarafta oldugu icin boyamak istedigin açıda bazen boyayamama gibi bir şey oluyor düz tutmak gerekli amatör işler olacaksa al derim http://images.hepsiburada.net/assets/Hirdavat/200/Hirdavat_1367418.jpg
bendeki model böyle motor kısmı hazne kısmı bir digerlerinin motor kısmını elde taşımak meziyetli oluyor

makif84
09-11-2016, 22:03
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

SinanAdalı
10-11-2016, 00:46
Bende böyle bişey gördüm. Acaba tampon vs parça boyamak için yeterli olurmu. fiyatıda uygun... Vernikte de verim aynımı acaba

http://images.hepsiburada.net/assets/Hirdavat/500/Hirdavat_4650366.jpg

makif84
10-11-2016, 08:11
Bende araştırma arifesindeyim.Ama kötü markalarda çabuk ısınma gibi problemler olduğunu duydum.Benim merak ettiğim gücü minimum ne olmalı?işte ne bileyim haznesi minimum ne ölçüde olmalı?

MeRtCaN
10-11-2016, 10:18
356 AVM koçtaşda Bosch ve baska bır marka var

179 tl ındırıme gırmıs
bosch 400 kusur olması gerek

haznelı buyuk bır seydı bı bak ıstersen

SULTANOGLU
10-11-2016, 10:54
Arkadaslar selam, bu tabancalarla yuzeyde 100% basari ve kaliteli gorunum saglamaniz cok zor.

Isin kriterleri soyle;

Tabanca meme capi
Basinc
Uygulama

Vernik icin 1.4 boya icin 1.3 astar icin 1.7 meme capina ihtiyciniz var. Bu 3unu bir arada sunmasi pek mumkun degil. Ayrica solventli urun kullanicaksiniz buna dayanacak bir urun mu.

Digeride basinc size terige bastiginizda 2.0 bar havayi vericekmi ? Ki bu bahsettigim hvlp tabanca icin gecerli.

Butun bu kriterleri goz onune alirsaniz ve buna ramen cikacak sonuc sizi mutlu edicekse alin.

SULTANOGLU
10-11-2016, 10:56
Benim yazdiklarimi araba parcasi boyamak icin degerlendirin tez canli bir sekilde yazmisim :D mobilya boyarsiniz problem olmaz.

Diyadin
10-11-2016, 11:02
Evde boya ihtiyacı için bosch olanını almıştım. Püskürtme için bir duraksama oluyor tam kontrol sağlayamadım kullanamadım :D sanayide kompresör ile tabanca kullanmama rağmen duvar boyayamadım.

Usta geldi rulo ile boyadı.

Kendi beceriksizliğim olabilir. :D Tavsiye edemiyorum :D

fthdrn
10-11-2016, 11:09
Benim yazdiklarimi araba parcasi boyamak icin degerlendirin tez canli bir sekilde yazmisim :D mobilya boyarsiniz problem olmaz.

Abi evdeki gümüşlüğü boyucaktım senin yazdıklarını görünce sanayide boyacı olarak çalışmaya karar verdim :(

bhb
10-11-2016, 11:59
Evde boya ihtiyacı için bosch olanını almıştım. Püskürtme için bir duraksama oluyor tam kontrol sağlayamadım kullanamadım :D sanayide kompresör ile tabanca kullanmama rağmen duvar boyayamadım.

Usta geldi rulo ile boyadı.

Kendi beceriksizliğim olabilir. :D Tavsiye edemiyorum :D

Su bazlı boya olduğu için olabilir. Yarım m2 de denedim dikerim dedim ruloyla devam ettim

SULTANOGLU
10-11-2016, 12:01
Abi evdeki gümüşlüğü boyucaktım senin yazdıklarını görünce sanayide boyacı olarak çalışmaya karar verdim :(

Hahahahaha :D tampon falan boyanirmi yazinca isin dozunu kacirdim.

makif84
10-11-2016, 15:09
Bir hışımla gidip Koçtaş tan Bosh marka psf 2000 Modelini aldım.Boya özel süzgeçinden geçmesine rağmen ilk denememde püskürtme olmadı.daha sonra boyayı su bazlı olduğu için biraz daha inceltip denemeye çalıştım.Ürün tetiğe basmasam bile bi miktar püskürtme yapıyor.Kapılı alanda çalışacaksanız her yeri maskelemenizi tavsiye ederim.Son olarak rulo fırça candır :)

SinanAdalı
11-11-2016, 01:35
Arkadaslar selam, bu tabancalarla yuzeyde 100% basari ve kaliteli gorunum saglamaniz cok zor.

Isin kriterleri soyle;

Tabanca meme capi
Basinc
Uygulama

Vernik icin 1.4 boya icin 1.3 astar icin 1.7 meme capina ihtiyciniz var. Bu 3unu bir arada sunmasi pek mumkun degil. Ayrica solventli urun kullanicaksiniz buna dayanacak bir urun mu.

Digeride basinc size terige bastiginizda 2.0 bar havayi vericekmi ? Ki bu bahsettigim hvlp tabanca icin gecerli.

Butun bu kriterleri goz onune alirsaniz ve buna ramen cikacak sonuc sizi mutlu edicekse alin.

Vazgeçtim :D bizim ramoya boyatayım ben :D

SMT09
11-11-2016, 02:15
Konuyla alakasız ama airlı araç kullanıcısı olarak bir ara air sistemindeki kompresörden basınçlı hava alarak aparat ile boya yapılabileceğini duymuştum ne kadar sağlıklı olabilir fikri olan var mı? hava tabancası olarak ve lastik havası tamamlamak için kullanmışlığım var ama boya kısmına geçemedim daha :D