PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oturdugun yere gore fiyat veren esnaf

imprezaWRC
13-11-2016, 11:35
Çatıdaki eğime uygun dolap yaptıracağız; çocukla birlikte ne kadar gezilebilirse bizde işte o kadar yeri modoko'da gezdik. Baktığımız yerlerin çoğunda ilk sorulan soru nerede oturuyorsunuz oldu? Komşunun aşırı övgüleri nedeniyle Metin Akpınar raydolap firmasına da baktık. Düşük kalite malzeme ile diğerlerinin en az 2 katı fiyat veren ve kendisinide malesef uzay teknolojisi ile üretim yaptığını sanan tek yer oldu.
Ne istediğimizi bildiğimizden, ölçüleri verip telefondan fiyat aldığımız yerlerde oldu. Bir tanesi fiyat konusunda iyice kendini aşmıştı, dolap yaptıracağız diye heriflere Hyundai i10 parasını bırakacağız herhalde.

Diyeceğim şu, And. yakasında özellikle Ümraniye, Kadıköy, Bostancı, Maltepe dolaylarında önerebileceğiniz biryer var mı? 10 tane mobilyacı ile görüştüysek anca 1 tanesi nerede oturduğumuzu sormadı. Oturduğumuz yere göre fiyat vermeyecek birisi tercih sebebidir. Bir de karşısındakini dünyadan bir haber sanmasın yeter. Uzay üssü yaptırmayacağız, altı üstü kitaplık ve 3 kapaklı dolap yapılacak.

EREN34
13-11-2016, 11:39
Metin usta 0 (537) 489 80 89

Soğanlık ta ara sokakta küçük bir dükkanda imalat yapıyorlar. Uçup kaçmaz.

Sert@ç
13-11-2016, 11:53
Abi Ataşehir de mi oturuyosun ? :D

fthdrn
13-11-2016, 11:57
Abi Ataşehir de mi oturuyosun ? :D

Migrosun hemen arkasında oturuyor :D

LnchCntrl
13-11-2016, 11:58
başka muhit ismi ver abi , fiyat al.

sonra gerçek adresini belirt

onlar 3 kağıt çeviriyorsa sen 5 kağıt koy ortaya :)

enesy
13-11-2016, 11:58
Abi özelden telefon no atarsan , bir de resim atarsan nasıl bir şey istediğin ile ilgili yardımcı olabilirim.

arda35
13-11-2016, 12:00
Bazı sitelerde çalışma saatleri, güvenlik prosedürleri vs. sıkıntılı oluyor. Ona istinaden fazla fiyat vermiş olabilirler mi?

Ya da ben çok iyi niyetliyim. Bilemedim.

ibozum
13-11-2016, 12:02
Dürüst esnaf sayısı hızla azalıyor. Herkes cin olmuş, çarpmak için tetikte bekliyorlar.. Her sektörün esnafı benzer..
Kolay gelsin size..

imprezaWRC
13-11-2016, 12:12
başka muhit ismi ver abi , fiyat al.

sonra gerçek adresini belirt

onlar 3 kağıt çeviriyorsa sen 5 kağıt koy ortaya :)

Tabi canım onu da denedik de hepsi çakal, başka semt söylüyorsun o da oradan bir site adı söylüyor sen evet orası diyorsun o yine tırmalamaya devam ediyor. Sonunda ebenin sitesinde oturuyorum diyorsun :D :D

imprezaWRC
13-11-2016, 12:14
Bazı sitelerde çalışma saatleri, güvenlik prosedürleri vs. sıkıntılı oluyor. Ona istinaden fazla fiyat vermiş olabilirler mi?

Ya da ben çok iyi niyetliyim. Bilemedim.

Sen fazla iyi niyetlisin :) Olm 51.bölgede oturmuyoruz ki ne güvenlik prosedürü, hepsinde olan hikaye işte, Pazar günü sök tak yok, Cumartesi sabah 10:00'dan önce gelirsen nah girersin...vs vs vs

34btr1907
13-11-2016, 12:15
imalati sizin evde yapmıcaksa,nakliyesi var yakın ise daha düşük uzak ise daha fazla fiyat vericek illaki.

sagi
13-11-2016, 12:30
Abi eğer Avrupa'dan almak istersen kardeşim mobilya sektöründe her türlü yardımcı oluruz yenibosnada

ZX-636R
13-11-2016, 12:33
tuzla pendik civarı olsaydı çok iyi bir ustamız var ataşehir için nakliye git-gel vs zor olabilir.

6 sene kadar önce ev mobilyalarımı modako dan ercan eruçar dan almıştım
ömer isminde mağaza müdürü vardı işçiliği ve esnaflığı çok iyiydir ama hala aynı yerde mi bilmiyorum

imprezaWRC
13-11-2016, 12:42
imalati sizin evde yapmıcaksa,nakliyesi var yakın ise daha düşük uzak ise daha fazla fiyat vericek illaki.

İmalatı bizde yapmayacak tabiki ama nerede oturuyorsunuz diyenlerin hiçibiri nakliyeden bahsetmediki :) İş tamamen çakallıkla alakalı. Hele Metin Akpınar raydolap bu konuda zirveyi yaşattı, çatının çok özel bir işçiliği de varmış o yüzden artı %20 fiyatı da ekleyivermişti. Ben zaten o özel işçilik lafından sonra kadını hiç dinlemedim :D :D

meganes
13-11-2016, 12:43
cumadan çıktıktan sonra acaba kime taksam kimi dolandırsam kime üçkağıtçılık yapsam diyen bir milletiz,oturduğumuz yere fiyat vermişler çokmu :))

Eyüp
13-11-2016, 12:52
Bu tip sorunlarda ikea candır :)

imprezaWRC
13-11-2016, 12:56
Bu tip sorunlarda ikea candır :)

Valla o da malesef bana göre çok kalitesiz ve işin tüm hammalığı ve işçiliğide alan adama kalıyor :(

DOHC
13-11-2016, 13:00
(0216) 349 82 97

Deniz bey. Ben eve portmanto ve çamaşır odası dolabı yaptırdım. Fiyat-kalite-sözünde teslim süresi olarak iyidir. Kuyubaşı minibüs caddesinde yerleri.

imprezaWRC
13-11-2016, 13:02
(0216) 349 82 97

Deniz bey. Ben eve portmanto ve çamaşır odası dolabı yaptırdım. Fiyat-kalite-sözünde teslim süresi olarak iyidir. Kuyubaşı minibüs caddesinde yerleri.

Koray'ım firmanın adı ve web sitesi de var mı?

ghibli06
13-11-2016, 13:07
Valla o da malesef bana göre çok kalitesiz ve işin tüm hammalığı ve işçiliğide alan adama kalıyor :(

hocam oturduğun yeri neden soruyorlar? işten anlıyor musun anlamıyor musun? sorgular mısın sorgulamaz mısın? pazarlık yapar mısın yapmaz mısın?

bu tür konularda her ne kadar IKEA kalitesiz gibi dursa da, emin ol masif ağaçtan yaptırmıyorsan hemen her ürün birbirinin benzeri malzeme olarak...

imprezaWRC
13-11-2016, 13:21
hocam oturduğun yeri neden soruyorlar? işten anlıyor musun anlamıyor musun? sorgular mısın sorgulamaz mısın? pazarlık yapar mısın yapmaz mısın?

bu tür konularda her ne kadar IKEA kalitesiz gibi dursa da, emin ol masif ağaçtan yaptırmıyorsan hemen her ürün birbirinin benzeri malzeme olarak...

Bülent abi, biz içeri girdiğimizde istediğimizi zaten çizim şeklinde gösteriyoruz, ölçüleri veriyoruz, malzeme ne olsun söylüyoruz, fiyatının da ne mertebede olması gerektiğinide biliyoruz ama malesef 10 kişiden bir tanesi bunu sormadı ve adam gibi ilgilendi. Diğerlerinin gözleri resmen felfecir okuyor, fıldır fıldır dönüyor.

Dediğim gibi, ikea'nın ameliliğini de yapmam. Zaten boyu 2,65 eni 2,56 olan birşeyi otomobile sığdırmam mümkün değil. Alıp eve tek başıma taşımam ve montajını yapmam da olası değil. Suntayada dışarıda adam gibi iş yapacak ve daha iyi malzeme kullanacak adam ile aynı parayı vermek pek mantıklı değil.

DOHC
13-11-2016, 13:27
Koray'ım firmanın adı ve web sitesi de var mı?

Pastel mobilya, Deniz bey.
Kadıköy, fahrettin kerim gökay caddesi 70/1, 34724 Kadıköy/İstanbul

Aslen Mondi bayisi ama özel siparişte çalışıyor.

CaNeR44
13-11-2016, 13:40
Peki aracın marka modeline göre fiyat verenleri napıcaz

DOHC
13-11-2016, 13:47

Kapısına kadar araba ile gitmeyecez :).

imprezaWRC
13-11-2016, 13:47

Onun için ya Duster ile gidiyorum ya da Subaru'yu modoko gibi yerlerde 500mt öteye park ediyorum.

imprezaWRC
13-11-2016, 13:48
DOHC , Koray'ım çok sağoalsın. Yarın Deniz bey ile görüşeceğim, telefonda güzel fiyat verdi :)

Sadık Özyer
13-11-2016, 14:01
üstünü başın pis olsun telefonun kapaklı nokialardan sigaran tekel . %20 farkeder.

DOHC
13-11-2016, 14:04
DOHC , Koray'ım çok sağoalsın. Yarın Deniz bey ile görüşeceğim, telefonda güzel fiyat verdi :)

İmalat sınırları içinde herşeyi yaparlar. Ben çamaşır makinası odası için derin çekmece istedim (kova falan sığsın, ağır deterjanları taşısın diye), özel ray sistemi falan koydu sağlam olsun diye (derin mutfak çekmecelerinde kullanılan gibi falan).
Yedek kulp, pim, menteşe falan verdiler montaj esnasında.

ulasoztas1
13-11-2016, 15:03
Fetih Mobilyacılar Sitesi vardır Göztepe'de oradaki dükkanlraı gezip oradan da fiyat alabilirsiniz..

sanctuary35
13-11-2016, 21:04
bende gardolap ve vestiyer için 3binin üzerinde fiyat alınca gittim ikeadan 350liraya 3 kapılı dolap aldım onun içine doldurdum herşeyi. zaten nadir kullanılacak şeylere dünya para verip dolapta bekletiyoruz hemde konulcak dolaba dünya para verioruz

ruudvan
13-11-2016, 21:44
halbuki bana bi telefon açsan yardımcı olurdum. metin akpınar cok pahalıdır. bende her keseye göre usta var. işçilik malzeme kalitesine göre değişiyor .

Faruk_Vtec
14-11-2016, 00:10
Çatıdaki eğime uygun dolap yaptıracağız; çocukla birlikte ne kadar gezilebilirse bizde işte o kadar yeri modoko'da gezdik. Baktığımız yerlerin çoğunda ilk sorulan soru nerede oturuyorsunuz oldu? Komşunun aşırı övgüleri nedeniyle Metin Akpınar raydolap firmasına da baktık. Düşük kalite malzeme ile diğerlerinin en az 2 katı fiyat veren ve kendisinide malesef uzay teknolojisi ile üretim yaptığını sanan tek yer oldu.
Ne istediğimizi bildiğimizden, ölçüleri verip telefondan fiyat aldığımız yerlerde oldu. Bir tanesi fiyat konusunda iyice kendini aşmıştı, dolap yaptıracağız diye heriflere Hyundai i10 parasını bırakacağız herhalde.

Diyeceğim şu, And. yakasında özellikle Ümraniye, Kadıköy, Bostancı, Maltepe dolaylarında önerebileceğiniz biryer var mı? 10 tane mobilyacı ile görüştüysek anca 1 tanesi nerede oturduğumuzu sormadı. Oturduğumuz yere göre fiyat vermeyecek birisi tercih sebebidir. Bir de karşısındakini dünyadan bir haber sanmasın yeter. Uzay üssü yaptırmayacağız, altı üstü kitaplık ve 3 kapaklı dolap yapılacak.

nerede oturuyorsunuz?

DOHC
15-11-2016, 19:10

Ne ettin müdür?

Evrenoz
15-11-2016, 19:47
Özel ölçü ve özel dizayn ile Evimin Mutfak, Banyo, Portmanto dolaplarını yaptırıyorum an itibari ile..

Ömer usta
0537 557 78 79

imprezaWRC
15-11-2016, 20:12
Ne ettin müdür?

Müdür, anlaştık. :)
Yarın için randevulaştık, net ölçüyü almaya gelecek :)
Tekrar sağolasın :)