PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çaldırdığım Çek Yüzünden İcralık Oldum

CasabLanca
02-12-2008, 19:37
Temmuz ayında arkasını ciroladığım 01.08.2008 tarihli çekimi çaldırmıştım. Çekin günü gelmeden önce çek sahibi (kuzenim olur kendisi) ile adliyeye gittik ve kendisi çekin çalındığına dair ifade verdi. Gerekli tüm işlemler yapıldı. Ticaret mahkemesinde dava açıldı. Çekin günü gelmeden de gerekli dilekçe çekin ait olduğu banka şubesine verildi. Bankada evrağın işleme koyulacağı, çekin blokelendiği söylendi. Tabi yapılan tüm bu işlemler avukatımın bilgisi dahilinde oldu ve kendiside en doğru olanı yaptığımızı söyledi. Buraya kadar herşey normal. Fakat bugün öğlen telefonum çaldı, arayan tanımdığım bir avukattı. Bu çek yüzünden yarın icraya geleceklerini söyledi. Ben durumun bu şekilde olduğunu izah ettim fakat kendisi bu konu bizi ilgilendirmez icraya geleceğiz dedi. Bende buyrun gelin dedim..

Şimdi sizlere sormak istediğim nasıl bir yol izleyebilirim? Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlarımız olabilir daha önce böyle birşey yaşamış veya hukuk konusunda bilgili..

_cAgdAsH_
02-12-2008, 19:40
en iyi yol awukatını bilgilendirmen olucaktır önce icraayı durdurur daha sonrada gerekli ne warsa yapar die düşünüorum.

CasabLanca
02-12-2008, 19:42
en iyi yol awukatını bilgilendirmen olucaktır önce icraayı durdurur daha sonrada gerekli ne warsa yapar die düşünüorum.

avukatımla görüştüm şimdilik yapabileceğimiz birşey yok parayı ödedikten sonra gerekli işlemleri yapabiliriz dedi bende bi ton laf saydım kapadım telefonu

mrtngn
02-12-2008, 20:03
yani sizin bu çekinizin calındıgına dair bi tutanak bi bunu belgeleyen bisey varsa ki saten ifade vermişşsinz bu olay cok saçmaa biseyy..bence baska bi avukatada danısın eger sizin avukatınız öle diyorsa..en kötüsü bu parayı ödersiniz,ondan sonra dava acıp işlem yapılıp fln bi seklde o paranızı alırsınız bu verdigniz ifadeler dogrultusunda...

ama baska bi avukatada danısmakta fayda var;) geçmişş olsun diyorumm

rahmi
02-12-2008, 20:05
size ıcra teblıgatı geldımı pekı ole ben ıcraya gelıyorum demekle olmaz...

CasabLanca
02-12-2008, 20:06
yani sizin bu çekinizin calındıgına dair bi tutanak bi bunu belgeleyen bisey varsa ki saten ifade vermişşsinz bu olay cok saçmaa biseyy..bence baska bi avukatada danısın eger sizin avukatınız öle diyorsa..en kötüsü bu parayı ödersiniz,ondan sonra dava acıp işlem yapılıp fln bi seklde o paranızı alırsınız bu verdigniz ifadeler dogrultusunda...

ama baska bi avukatada danısmakta fayda var;) geçmişş olsun diyorumm

zamanında işlemleri yaptıktan sonra avukatıma sordum en doğru yolu izledik yapacak başka birşey yok dedi bugünde parayı ödeyelim icrayı durdularım sonra birşeyler yaparız dedi. dediği şekilde yapmak istesek bile benim şu an için 9000 ytl verecek durumum yok

CasabLanca
02-12-2008, 20:07
size ıcra teblıgatı geldımı pekı ole ben ıcraya gelıyorum demekle olmaz...

işin ilginç yanı tebligatta gelmedi

overblack
02-12-2008, 20:10
bloke edilen çekin arkasını vuramazlar.neye istinaden icraya gelecekmiş böyle komedimi olur ;)

mrtngn
02-12-2008, 20:11
zamanında işlemleri yaptıktan sonra avukatıma sordum en doğru yolu izledik yapacak başka birşey yok dedi bugünde parayı ödeyelim icrayı durdularım sonra birşeyler yaparız dedi. dediği şekilde yapmak istesek bile benim şu an için 9000 ytl verecek durumum yok

ooo 9000 ytl:(:( .. ozman siz bi anca önce bi avukata veya bu işi adam gibi bilen birine danışın..cnkü cok alicengiz olan işler bunlar çek,senet fln fişman...aman dikkt et

bilen birine danıss adam gibi anlatsın izah etsin bnce;)

CasabLanca
02-12-2008, 20:13
bloke edilen çekin arkasını vuramazlar.neye istinaden icraya gelecekmiş böyle komedimi olur ;)

banka bloke koyduk dediği çeki imzalıyor
tebligat gelmeden icraya geliyorlar
nasıl iş anlamadım vallahi çıldırmak üzereyim şu an

emre yeşil
02-12-2008, 20:13
anlattıkların ile yaşadıkların birbirlerini tutmuyo birincisi çekim çalındı dedyisen hiç bişey alamazlar ikincisi çekin çalındıysa demiyomusun seni arayan avukata sen kimsinlan çalıntı çekin sende ne işi var gel bakim sen buraya diye yani adam çekini çalmış veya bulmuş icraya geliyo sen konu açıyosun gidip çekinerden bulduğunu öğren sen hep hukuk ararsan ooooo

CasabLanca
02-12-2008, 20:16
anlattıkların ile yaşadıkların birbirlerini tutmuyo birincisi çekim çalındı dedyisen hiç bişey alamazlar ikincisi çekin çalındıysa demiyomusun seni arayan avukata sen kimsinlan çalıntı çekin sende ne işi var gel bakim sen buraya diye yani adam çekini çalmış veya bulmuş icraya geliyo sen konu açıyosun gidip çekinerden bulduğunu öğren sen hep hukuk ararsan ooooo

sordum tabi ki durumuda izah ettim
konuyu açma sebebimde belki daha önce böyle bir olayla karşılaşmış olan arkadaşımız varsa yardımcı olabilir diye

likedead
02-12-2008, 20:16
icraya gelirler ve alırlar...çünkü sen 711 yaptırdın çekini zannedersem..bu maddede şöyle bi durum var sadece eğer çeki alan(çalan diyelim ) bunu ispatlayabilirse direk icraya gidiliyo hiç beklemeden bu aralar bizim iş sektöründe moda oldu çeki 711 yaptırmak ve bize gelen 711 olan çeklerin hepsinide icra yoluyla tahsil ettik ...tekrardan güzel bi araştır bence bu adamların kanıtlaması lazım senden çeki aldıklarına dair bi belge falan olması lazım...bu 711 i neden yapıolar diyosan çekin karşılıksızdır yemiyo böylelikle bankayla papaz olmuyorsun..

rahmi
02-12-2008, 20:17
dosya numarasını ogrenebılırsenız ıcra daıresınden bı bakın dosyaya nedır ne degıldır ayrıca sız dava acmısınız elınızde mutlaka bır belge vardır yarın gelen ıcra memuruna bunlarını sunarsınız...

CasabLanca
02-12-2008, 20:21
icraya gelirler ve alırlar...çünkü sen 711 yaptırdın çekini zannedersem..bu maddede şöyle bi durum var sadece eğer çeki alan(çalan diyelim ) bunu ispatlayabilirse direk icraya gidiliyo hiç beklemeden bu aralar bizim iş sektöründe moda oldu çeki 711 yaptırmak ve bize gelen 711 olan çeklerin hepsinide icra yoluyla tahsil ettik ...tekrardan güzel bi araştır bence bu adamların kanıtlaması lazım senden çeki aldıklarına dair bi belge falan olması lazım...bu 711 i neden yapıolar diyosan çekin karşılıksızdır yemiyo böylelikle bankayla papaz olmuyorsun..

çeki çalan adam hakkında sadece benim açtığım dava değil birçok dava var. hatta 2 hafta önce kadar savcı çekin sahibi kuzenim ile görüştü konuda gelişme var mı diye sordu. çeki çalan adam hakkında birçok mahkeme olduğunu söyledi

emre yeşil
02-12-2008, 20:24
çek bloke edildi mahkeme kararı varsa kimse bişey alamaz hiç kafana takma sen çalındı dediğin anda o iş bitti strees yapma bak keyfine çalıntı çekten dolayı gelen adamı senden aldığını ispat edemediği fatura vs olmadığı için adama kayarlar canlı canlı 3 yıl

CasabLanca
02-12-2008, 20:29
saat 4den beri bu konuyu düşünüyorum çıldırmak üzereyim neredeyse
çeki çalan şerefsize bir ton laf saydığım yetmez gibi avukatımada kızıyorum
yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim

Tayfun-E30
02-12-2008, 20:31
arkası yazıldıktan sonramı çalındı dedin? tebligat gelmeden ne icrası almışlar çeki seni yokluyor olmasınlar?

Schumi
02-12-2008, 20:32
Elinde mahkeme kararı varsa kimse bişi alamaz bu bir. İcraya sebep olan şey senin ödenmeyen çekin ise bu çekin yazdırılması lazım. Çeki yazdıran bankada bu çekin blokeli olduğunu sistemde görmesi gerekir. Bu işte bi iş var. Ya sen olayı yanlış anladın yada olay sana yanlış aksetti.

CasabLanca
02-12-2008, 20:33
arkası yazıldıktan sonramı çalındı dedin? tebligat gelmeden ne icrası almışlar çeki seni yokluyor olmasınlar?

arkası yazıldıktan sonra demedim
çeki kesen benim kuzenimin firması
çeki cirolayan benim
çekin günü gelmeden 3 gün önce savcılığa başvurdum
çekin günü gelmeden 1 gün öncede bankaya verdim

Schumi
02-12-2008, 20:33
Aynen çeki çalanın dümeni olabilir. Sahte icra gelip senden bişiler almaya çalışıyor olabilirler. Dikkat et. Kapıyı açma. İcrayı kabul etmiyorum de. Polis desteği ile gelsinler harbiden icra ise.

CasabLanca
02-12-2008, 20:34
Aynen çeki çalanın dümeni olabilir. Sahte icra gelip senden bişiler almaya çalışıyor olabilirler. Dikkat et. Kapıyı açma. İcrayı kabul etmiyorum de. Polis desteği ile gelsinler harbiden icra ise.

çeki çalan şerefsiz olacağını sanmıyorum
ankara kazan biz kepçe onu arıyoruz o da bunu biliyor

emre yeşil
02-12-2008, 20:36
boşuna stress yapıyosun bak keyfine

CasabLanca
02-12-2008, 20:37
boşuna stress yapıyosun bak keyfine

inş. dediğin gibidir kardeş ama içime kurt düştü bir kere

emre yeşil
02-12-2008, 20:46
valla millet ibneliği meslek edinmiş kimse sıkmıyo kafalarına böle oluyo gasp hırsızlık kapkaç meslek haline gelmiş yazamıyorum bu adamlara birilerinin ceza vermesi gerek sen benim çekim çalındı dediysen kimse bişey alamaz

MertS
02-12-2008, 20:54
yarın gelecekleri kesinse evdeki para edecek bütün eşyaları bir tanıdığınızın evine götürün...

+ kapıyı açmamanıza katılıyorum. gerçek icra ise polis ile gelmelerini söyleyin.

Maxiboost
02-12-2008, 20:55
elinde evrakların vs varsa açma bile kapıyı veya biri sana eşek şakası yapıyor olabilir :) tahsiline kalkamazlar çekin bloke olduysa imkanı yok yani

OnurS
02-12-2008, 20:57
Eğer böyle bi sahte icra memuru olma ihtimalide warsa.Ara emliyeti bildir..Bööle bööle bi şebeke war de, hatta karakola gidip konuş..Yardımcı olucaklardır...we hiçbişeyi alamazlar içini rahat tut...Yrn durumu burayada yazıp haber werirsen bizde merak etmeyiz...

CasabLanca
02-12-2008, 20:58
yarın gelecekleri kesinse evdeki para edecek bütün eşyaları bir tanıdığınızın evine götürün...

+ kapıyı açmamanıza katılıyorum. gerçek icra ise polis ile gelmelerini söyleyin.
eşyaları taşırsam haklı iken suçlu duruma düşerim hiç gerek yok böyle birşeye

elinde evrakların vs varsa açma bile kapıyı veya biri sana eşek şakası yapıyor olabilir :) tahsiline kalkamazlar çekin bloke olduysa imkanı yok yani

böyle şaka yapan biri ölmeyi bayılmak sanıyordur

Eğer böyle bi sahte icra memuru olma ihtimalide warsa.Ara emliyeti bildir..Bööle bööle bi şebeke war de, hatta karakola gidip konuş..Yardımcı olucaklardır...we hiçbişeyi alamazlar içini rahat tut...Yrn durumu burayada yazıp haber werirsen bizde merak etmeyiz...

yarın sabahtan gerekli araştırmaları yapcam durumdanda haberdar ederim

mertacar
02-12-2008, 21:00
Elinde mahkeme kararı varsa kimse bişi alamaz bu bir. İcraya sebep olan şey senin ödenmeyen çekin ise bu çekin yazdırılması lazım. Çeki yazdıran bankada bu çekin blokeli olduğunu sistemde görmesi gerekir. Bu işte bi iş var. Ya sen olayı yanlış anladın yada olay sana yanlış aksetti.

dedıgın mantıklıda arkadasın avukatıda bı garıp.. yapıcak bısı yok dıyomuş odıycez dıyomus..

başalp
02-12-2008, 21:00
bloke edilen çekin arkası yazılmazki... neye dayanarak icra geliyormuş... çekin çalındığına dair ifade verdiysen... senden sonra kimin cirosu varsa çeke sorumluluk ona aittir. çek çalındıysa seni arayan avukatta sahte olabilir...

CasabLanca
02-12-2008, 21:01
bloke edilen çekin arkası yazılmazki... neye dayanarak icra geliyormuş... çekin çalındığına dair ifade verdiysen... senden sonra kimin cirosu varsa çeke sorumluluk ona aittir. çek çalındıysa seni arayan avukatta sahte olabilir...

bloke konusunda bankayı aradım cevap vermediler
benden sonra çekin arkasında bildiğim kadarıyla çeki çalan turgay denilen şerefsizin cirosu var

gökan
02-12-2008, 21:02
allah yardımcın olsun uyanık ol bu işelrde bu zamanda herkes anasının gözü gibi birilerine balta saplamak peşinde..

ST
02-12-2008, 21:05
Aynı şey bizimde başımızda,şuan hapiste olan ve 11 milyar alacağı olan galerici başka borcu olan yerlere çeki yollamış,çek ile oynamışlar geçen eve 50 milyar icra geldi babam direk savcılığa gitti,zaten borcumuz olan adam içerde,şimdi öbür alacaklı da hile suçlaması ile yargılanacak..

CasabLanca
02-12-2008, 21:14
Aynı şey bizimde başımızda,şuan hapiste olan ve 11 milyar alacağı olan galerici başka borcu olan yerlere çeki yollamış,çek ile oynamışlar geçen eve 50 milyar icra geldi babam direk savcılığa gitti,zaten borcumuz olan adam içerde,şimdi öbür alacaklı da hile suçlaması ile yargılanacak..

icraya geldiklerinde karşı tarafın avukatından süre mi istediniz

Tayfun-E30
02-12-2008, 21:19
bankadan bloke olmuş çekin arkası yazılamaz arkası yazılmayan çekin icra takibi yapılamaz bu kadar basit bu iş sen gönlünü ferah tut...

Ferhat_V
02-12-2008, 21:20
çeki ilk yazan kimse ona icra gitmezmi ? sonuçta sen çekin sahibi değilsin kendi çekin değilken nası icralık oluyosun ?

ST
02-12-2008, 21:21
icraya geldiklerinde karşı tarafın avukatından süre mi istediniz

İcra kağıdı geldi pardon tebligat işte babam direk avukatıyla konuştu hallettiler sanırım..

Mr.K
02-12-2008, 21:21
çeki ilk yazan kimse ona icra gitmezmi ? sonuçta sen çekin sahibi değilsin kendi çekin değilken nası icralık oluyosun ?

iyi oku :D

CasabLanca
02-12-2008, 21:22

çeki ilk yazan kuzenim. ama bana gelme sebebi çekin arkasında benim cirom olması

ST
iyi oku :D

Bencede Fero :D

grkm
icra tahsilatından önce tespite gelmeleri gerekmez mi ?

CasabLanca
02-12-2008, 21:24
icra tahsilatından önce tespite gelmeleri gerekmez mi ?

ağa öyle karışık bir durum ki şu an aklımda binbir tilki dolaşıyor buda cevap bulamadığım sorulardan biri

Tayfun-E30
02-12-2008, 21:25
icraya tespitsiz gidilirde arkası yazılmadıysa o çekin hiçbişey alamazlar zaten çalıntı diye bildirilmiş bloke olmuş arkası nasıl yazılıcakk..

Ferhat_V
02-12-2008, 21:25
çeki ilk yazan kuzenim. ama bana gelme sebebi çekin arkasında benim cirom olması

bankaya git isteğim dışında elimden çıkmıştır ve çeki iptal ettir sen gerçi savcılığa bile gitmişsin o çeki hayatta alamazlar..dikkat et dolandırıcı filan olmasınlar işini içine savcı mahkeme vs girmişse çek iptaldir..

millet puşt olmuş bulduğun çeki götür sahibine nie tahsil ediyosunki adamla konuşmadınızmı ???

CasabLanca
02-12-2008, 21:26
icraya tespitsiz gidilirde arkası yazılmadıysa o çekin hiçbişey alamazlar zaten çalıntı diye bildirilmiş bloke olmuş arkası nasıl yazılıcakk..

dilekçeyi iş bankası iskitler şubesine götürdüm görevli kişiye verdim kendiside hemen bloke koyacağını tahsilata geldiklerinde alamayacaklarını söylemişti. bende anlamadım!!

rahmi
02-12-2008, 21:27
bu ıste var bıseyler ama dur bakalım yarın ola hayırola...

Tayfun-E30
02-12-2008, 21:27
tamam tahsil edemediler zaten arkası yazılırken bankanın araması gerekiyo benim bildiğim çekiniz yazılıyo diye...

Absinthé
02-12-2008, 21:28
Geldiklerinde açma kapıyı gerekirse polis çağır... bence şebeke bunlar... ne koparırsak kardır olarak görüyorlar...

CasabLanca
02-12-2008, 21:29
katil olmadan hayırlısıyla şu işi bir atlatsam

Eray Yümsel
02-12-2008, 21:42
birisi sana şaka yapıyo olabilirmi peki ? benim babam icra müdürlüğünden emekle ben hayatımda duymadım icraya geliyoruz bekleyin bizi dediklerini

CasabLanca
02-12-2008, 21:44
birisi sana şaka yapıyo olabilirmi peki ? benim babam icra müdürlüğünden emekle ben hayatımda duymadım icraya geliyoruz bekleyin bizi dediklerini

adaş sanmıyorum böyle bir şaka olmaz, hem kuzenimi hem beni aradılar

gökan
02-12-2008, 21:45
adaş sanmıyorum böyle bir şaka olmaz, hem kuzenimi hem beni aradılar

ya zaten senı kandırcakalrsa ıkı yonden yapcaklar bu işte bı dolandırıcılık var dıkkat et cek işlerıyle ugarsanalr basınızı agrtımasın

Eray Yümsel
02-12-2008, 21:46
yaptığın işlemlere ait evrakların elindeyse hayla ki avukatında mutlaka durmak zorunda hemen git al. geldiklerindede sokarsın gözlerine. dediklerine göre hiç bir şekilde senden hiç birşey talep edemezler... eğer işlemlerin doğru yapıldıysa

Oytun
02-12-2008, 21:47
%100 katakulli

mertacar
02-12-2008, 21:49
adamlar dolandırıcı veya değil işin garip tarafı butun olaylardan haberı olan arkadaşın avukatının , bu parayı odıycez demesi..

CasabLanca
02-12-2008, 21:53
işin kötü yanı açtığım davanın dosya numarasının felan yazılı olduğu kağıdı bulamıyorum heryeri talan ettim

OnurS
02-12-2008, 21:54
Walla kimseye güvenilmez sen ara suç duyurusunda bulun yarın bi...Bakarsın şebekedir bunlar...Millet polis kılığında mekan basıyo icra meğmuru kılığında ewde soyarlar...

Alican
02-12-2008, 21:56
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Bu %49şaka %51 alicengiz icra memuruna kesinlike kapıyı açma ve polis çağar benimde başıma böyle bir iş geldi askerdeyken allahdan cep telefonu kullanmam serbestti evimize kendilerini mit diye tanıtan kişiler gelip beni soruyor ve babamda kimlik soruyor adamlar sahte kımlık gösteriyor annem hemen beni aradı bende polısı polıs amcalarım siren açık gelınce adamlar evden çıkıp gitmiş ve kendılerını mit diye tanıtan şahısların araçlarıda çalıntı cıkdı +10 ay gecdı olayın ustunden daha kımse gelmedı. Herkes nerden ne koparıcağnı şaşırmış durumda. Kesinlikle bugun aksam evıne yakın karakola git ve amir ile konus durumu anlat yarına tedbirli olun.
Haberlerde belkı görmüşündür sahte polısler gıdıp pavyon tarzı yer basıyolar bu memlekette o yuzden tedbiri elden bırakma.

mrtngn
02-12-2008, 21:59
aynn cok dikkt et gözünü dört aç tedbirini öncden all..bence ne avukatına nede seni arayanlara güven..bi an önce polise veya bieyere sorr dkkt et...

su zamnda insanların ypmadıgı sey yokk...polis kıyafeti giyip kadını kacırıyolar meselaa...aman diyorumm tehlikli işlerr..tedbirini all ;)

eger eve haciz içn icra içn fln geldiklerinde kapıya cagır bitane ekip basın agrımasın ;)

CasabLanca
02-12-2008, 21:59
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Bu %49şaka %51 alicengiz icra memuruna kesinlike kapıyı açma ve polis çağar benimde başıma böyle bir iş geldi askerdeyken allahdan cep telefonu kullanmam serbestti evimize kendilerini mit diye tanıtan kişiler gelip beni soruyor ve babamda kimlik soruyor adamlar sahte kımlık gösteriyor annem hemen beni aradı bende polısı polıs amcalarım siren açık gelınce adamlar evden çıkıp gitmiş ve kendılerını mit diye tanıtan şahısların araçlarıda çalıntı cıkdı +10 ay gecdı olayın ustunden daha kımse gelmedı. Herkes nerden ne koparıcağnı şaşırmış durumda. Kesinlikle bugun aksam evıne yakın karakola git ve amir ile konus durumu anlat yarına tedbirli olun.
Haberlerde belkı görmüşündür sahte polısler gıdıp pavyon tarzı yer basıyolar bu memlekette o yuzden tedbiri elden bırakma.

dediğiniz gibi zaman kötü millet ayak üstü tuttuğuna geçiriyor söylenenlerin hepsini dikkate alcam

mrtngn
02-12-2008, 22:00

benden önce yazmışınn:):) hızlısın :)

CasabLanca
02-12-2008, 22:16
arkadaşlar aklıma başka bir mevzu daha takıldı
karşı tarafın avukatı dosyayı takip edipte tebligatın bana yarın ulaşacağını göz önünde bulundurarak yarın icraya geleceğiz demiş olabilir mi

mrtngn
02-12-2008, 22:19
walla arkadasım hersey olabilirr..ama sen fazla güvenme kimseye yinede...bian önce polise veya birine danıss..daha fazlada düşnme..kafayı yersin yoksa;)

yaa hemn cık git bi karakola bi konus bilgileri olsun..yada düşnme hiç suan...sabah ola hayrola;)

Tugral
02-12-2008, 22:26
Temmuz ayında arkasını ciroladığım 01.08.2008 tarihli çekimi çaldırmıştım. Çekin günü gelmeden önce çek sahibi (kuzenim olur kendisi) ile adliyeye gittik ve kendisi çekin çalındığına dair ifade verdi. Gerekli tüm işlemler yapıldı. Ticaret mahkemesinde dava açıldı. Çekin günü gelmeden de gerekli dilekçe çekin ait olduğu banka şubesine verildi. Bankada evrağın işleme koyulacağı, çekin blokelendiği söylendi. Tabi yapılan tüm bu işlemler avukatımın bilgisi dahilinde oldu ve kendiside en doğru olanı yaptığımızı söyledi. Buraya kadar herşey normal. Fakat bugün öğlen telefonum çaldı, arayan tanımdığım bir avukattı. Bu çek yüzünden yarın icraya geleceklerini söyledi. Ben durumun bu şekilde olduğunu izah ettim fakat kendisi bu konu bizi ilgilendirmez icraya geleceğiz dedi. Bende buyrun gelin dedim..

Şimdi sizlere sormak istediğim nasıl bir yol izleyebilirim? Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlarımız olabilir daha önce böyle birşey yaşamış veya hukuk konusunda bilgili..

öyle bir telefon edipte icraya gelene avukat değil tefeci derler. Öncesinde eline bi tebliğ ulaşmadımı? Konuyu tam okumadım ama nişanlım avukat sorabiliriz

Tugral
02-12-2008, 22:26
bence sana şaka yapıyorlar oyle tebligat gelmeden olmaz o işler

CasabLanca
02-12-2008, 22:27
öyle bir telefon edipte icraya gelene avukat değil tefeci derler. Öncesinde eline bi tebliğ ulaşmadımı? Konuyu tam okumadım ama nişanlım avukat sorabiliriz

ne bir tebliğ, ne de başka bir yazılı uyarı gelmedi

Tugral
02-12-2008, 22:28

Arkadasım zaten gercekse tebligat gelirdi. Gelseydi istediği kadar kapıyı acmasın cilingirle acıp onun faturasınıda yıkarlar üstüne durum ciddiyse. Evde olup olmaman muhim değil. Ama avukatsız bi iş yapma sakın

Tugral
02-12-2008, 22:29
ne bir tebliğ, ne de başka bir yazılı uyarı gelmedi

Arkadasım o zaman gelemezler icraya falan. Bence ya şaka yapıyorlar sana ya da bi dolandırıcılık işi polislerden ve avukattan kimlik iste.

CasabLanca
02-12-2008, 22:30
Arkadasım zaten gercekse tebligat gelirdi. Gelseydi istediği kadar kapıyı acmasın cilingirle acıp onun faturasınıda yıkarlar üstüne durum ciddiyse. Evde olup olmaman muhim değil. Ama avukatsız bi iş yapma sakın

söylediklerini dikkate alcam usta

slave
02-12-2008, 22:36
bizimde başımıza geldi öle lak diye icraya gelemezler mahkemeye çıkıp ifade vericeksiniz çek ve nerde nasıl kaybettiğinizi beyan ediceksiniz daha sonra çok az bir bilmemne ücreti ödiceksiniz kesinti gbi ama icralık bir durum olması için mahkeme kararı ve tebligat lazım

CasabLanca
02-12-2008, 22:39
bizimde başımıza geldi öle lak diye icraya gelemezler mahkemeye çıkıp ifade vericeksiniz çek ve nerde nasıl kaybettiğinizi beyan ediceksiniz daha sonra çok az bir bilmemne ücreti ödiceksiniz kesinti gbi ama icralık bir durum olması için mahkeme kararı ve tebligat lazım

dediğiniz ücret yanlış bilmiyorsam teminat gibi birşey çek bedelinin belirli bir yüzdesi
mahkeme sonrasında o parayı geri alıyoruz yanlış bilmiyorsam ama adliyede o konuyuda araştırdık hazırlıklı gittik parayı yatırmak için bize yatırmamamız gerektiği söylenildi

mrtngn
02-12-2008, 22:49
yaa bence böle bi saka yapılmaz..saka deildirr buu..inş öledir ama öleysee bnce korksun senden artıkk:)

CasabLanca
02-12-2008, 22:53
yaa bence böle bi saka yapılmaz..saka deildirr buu..inş öledir ama öleysee bnce korksun senden artıkk:)

dediğim gibi böyle bir şaka yapan kimse kesinlikle ölmeyi bayılmak sanıyordur

_cAgdAsH_
02-12-2008, 23:03
sen çeki bi şahsa wermeden mi kaybettin? anlamadıgım çekin sahibi kim 9000 ytl miktar yazıo arkasında ciron da war sen bunu belliki birine ödeme yerine saydırmışsın ???

CasabLanca
02-12-2008, 23:04
sen çeki bi şahsa wermeden mi kaybettin? anlamadıgım çekin sahibi kim 9000 ytl miktar yazıo arkasında ciron da war sen bunu belliki birine ödeme yerine saydırmışsın ???

çekin yazan kişi kuzenim, çekin arkasını cirolayan ben, çeki çalan turgay diye bi şerefsiz

ardacar
02-12-2008, 23:29
çekin yazan kişi kuzenim, çekin arkasını cirolayan ben, çeki çalan turgay diye bi şerefsiz

2 ay önce 4 koçan çek ile beraber tüm şirket evrakları (imza sirküleri, vergi levhası,vs...) çalındı aracımızdan anında tutanak tutturup çeklerin ve evrakların çalındığına dair evrakları banka ve resmi kurumlara gönderdik, evrak yeni tarihli olarak yeniden düzenlendi ve eskileriyle herhangi bir işlem yapıldığında geçersiz olacağına dair karar aldırıldı ve bunlarda gerekli resmi dairelerle ve bankalarla paylaşılarak bu sorumluluğun altından kalkıldı.
Ki yukarıda arkadaşlardan biri 711den bahsetmiş, aldırdığın karar 711 dahi olsa çeki şuan elinde bulunduran şahıs direk icra yoluna gidemez önce bankadan tahsil etmeye çalışır ki normalde olması gerekende bu ancak şahıs çekin tahsiline gittiğinde ekranda çalıntı olduğunu görüp polise haber verme zorunluluğu banka görevlilerine aittir ve hiçbir şekilde ödeme yapılamaz çek sahibi firmaya ait hesaplara dokunulamaz!

kısacası adam bankaya gitmeden çeki icraya veremez, bankaya giderse çalıntı çekten içeri girer... senin için rahat olsun kafanı yastığa rahat koy, ben 36 adet çekle uğraştım böyle kimse 5 kuruş alamadı.

Onuralp
03-12-2008, 12:33
Çeki çaldırdığından itibaren bankaya 711 verip, hemen dava açman gerekiyordu... Zaten 711 verdiğinde çeki tahsiletmeye çalışanı banka da polis bekliyor olacaktı... Ama sen icralık olmuşsun bile, bu saatten sonra yapılacak tek şey parayı ödeyip. Çek sahibinin ve senin dava açmanız, o da en az 2-3 sene...

Onuralp
03-12-2008, 12:38
Ayrıca avukatın bildiğin kolpaymış, kusura bakma ama.
Ayrıca tebligat ulaşmadan dosyadan nasıl görmüşler? Gerçi muhtara da ulaştıysa ya da 35'e göre tebliğettiyseler gelebilirler. Çünkü muhtara tebliğ ettiyse bile sana tebliğ edilmiş sayılır... Geçmiş olsun, acil iyi bir avukata git...

Bi de yem de atıyor olabilirler, sonuçta çek yazıldıysa işleme konabilir!

chiefkadir
03-12-2008, 12:44
Ayrıca avukatın bildiğin kolpaymış, kusura bakma ama.
Ayrıca tebligat ulaşmadan dosyadan nasıl görmüşler? Gerçi muhtara da ulaştıysa ya da 35'e göre tebliğettiyseler gelebilirler. Çünkü muhtara tebliğ ettiyse bile sana tebliğ edilmiş sayılır... Geçmiş olsun, acil iyi bir avukata git...

Bi de yem de atıyor olabilirler, sonuçta çek yazıldıysa işleme konabilir!Sana +1:icon_tup:
Bencede büyük ihtimal tebliğ yapılmış eğer yapılmadıysa arkası yazılmayan çeke ihtiyati haciz çıkartmak imkansız

Onuralp
03-12-2008, 17:51
Sana +1:icon_tup:
Bencede büyük ihtimal tebliğ yapılmış eğer yapılmadıysa arkası yazılmayan çeke ihtiyati haciz çıkartmak imkansız

Aynen öyle abi, arkadaş bir muhtara uğrasa iyi olur... Ya da dosya hangi icradaysa ordan tebligat kime yapılmış diye bir bakmak lazım...

OnurS
03-12-2008, 19:05
Bence yazar bugünün son durumu...İnşallah üzücü bişiler olmamıştır...

CasabLanca
03-12-2008, 20:38
9000 Ytl haşırt diye oturdu arkadaşlar bana, elime tebligat bugün ulaştı.
Dangalak avukatım davayı takip etmediği için dava red yemiş ve düşmüş bundan bugün haberim oldu, buna rağmen çek iş bankasından blokeliydi. ama çeki elinde bulunduran adam öyle bir uyanıklık yapmış ki çeki iş bankasından değil takas yoluyla halkbankasından yollamış. ayrıca çekin arkası imzalanmamış direk icraya vermişler. hemen tanıdığım başka bir avukatla görüştüm herşey için çok geç olduğunu izlenecek tek yolun 7 gün içerisinde 9000 YTL yi icraya yatırıp çeki almak ve daha sonra başka bir dava açarak haklı olduğumuzu kanıtlayabilirsek paramızı geri alacağız.
Kısaca HAŞIRT THE BLACK BOARD :D

senna
03-12-2008, 20:44
avukat ödesin:)

mertacar
03-12-2008, 20:46
geçmiş olsun.. konunun basındada dedıgın gıbı avukatında vardı bı ılgısızlık..

OnurS
03-12-2008, 20:46
Beyinsiz avukat...Baroya şikayet et bence disiplin yesin en azından...Bi işe yaramıycak pek ama içinde kalmasın...

CasabLanca
03-12-2008, 20:48
avukat ödesin:)

şimdi avukatı çeksem vursam suç, çeki çalan herifi çeksem vursam o da ayrı bir suç 9000 ytl para için değecek birşey değil ama adamın çıkar yolu kalmıyor
öğleden sonra şunu anladım ki ne kdr üzülsemde kafayada taksam bu parayı çatır çatır ödeyeceğim

levent
03-12-2008, 20:57
geçmiş olsun valla senin avukatı baroya şikayet etmek lazım en azından ceza fln alırda aklı başına gelir belki :o

Vtec-SEDAN
03-12-2008, 20:57
herşer de bir hayır vardır.. geçmiş olsun.

MertS
03-12-2008, 21:07
herşer de bir hayır vardır.. geçmiş olsun.

+ Mert SONGÜL.

geçmiş olsun .. takma hiçbişeyi.

CasabLanca
03-12-2008, 21:10
bu saatten sonra taksam neye yarar kafamı yormaktan başka

likedead
03-12-2008, 21:12
üstünde bişey flan varsa başkasının üstüne geçir ..hiç bişey alamazlar..sen çeki 711 yaptırdığın için adamlar bu kadar kolay icraya gelebildiler sana dünde söylemiştim ...şu anda en mantıklı olay üstünde hiçbişey bırakmıcaksın daha sonra onlar uğraşsın...

CasabLanca
03-12-2008, 21:16
üstünde bişey flan varsa başkasının üstüne geçir ..hiç bişey alamazlar..sen çeki 711 yaptırdığın için adamlar bu kadar kolay icraya gelebildiler sana dünde söylemiştim ...şu anda en mantıklı olay üstünde hiçbişey bırakmıcaksın daha sonra onlar uğraşsın...

hiç onlarla uğraşamam abicim yarın parayı ödeyeceğiz
çünkü çeki kesen kuzenimin firması ve devamlı ihalelere giriyoruz. sizlerde bilirsinizki ticari sicilinizde en ufak bir pürüz olsun bankadan teminat alamaz ihaleye giremezsiniz. bizde bu yüzden bunu engellemek için parayı yatıracağız

mrtngn
03-12-2008, 21:31
cok gecmiş olsun arkadasım...o zman parayı paşa paşa öddemekten baska bi iş kalmıyorr..bu işlerr cakal işi..bak nerden ne yapmıslarr..uyanık olmak lazım bu zamanda..parayı ödedikten sonra artık gerekli yolları eksiksiz bi seklde adam gibi bi avukatla izlersin artıkk...

tekrardan geçmş olsun ;) olan olmus artıkk

Tuner
04-12-2008, 00:08
çek için seni icraya vericek adamı ara randevu ver ama polisde çağar bakalım kim alıcaklı kim vericekli 7-8 senedir anneminde babamında çeklerini ben yönlendiririm çok çekimiz çalındı çok çekimiz kayboldu eğer çekin ödeme gününe bir gün kala bile çekim çalındı dersen sana ne icra ne mahkeme yapabilirler çünkü dava açabilmesi için çekin arkasını bankaya yazdırması lazım bankaya sende daha önceden haber verdiğin için banka o çeki ödemez arkasınıda yazmaz ve otomatikman polis çağırıp o an çeki kim verdiyse polise teslim eder.

svtec
04-12-2008, 18:54
aynı olay benim başıma geldi tabiki faklı yolla sana gelen haciz ihatiyati haciz yani senin mallarını yedin emin olarak sana bırakmak kaydı ile senin alacığını ödemen için ön korkutma diyeyim ben sana avukatın diyer avukatı arayıp gelebilceiğini sölicekti sende değerli eşyalarını uzaklaştırıp bir kaç parça malı ihtiyat etmeleri için bırakcaktın daha sonra senin 1 haftalık süren oluyor daha sonra bedelin %25 icra dairesine yatırıp daha düzgün :) bir icara avukatı ile elinde belgelerle çekin durmunu anlatmak üzere karşı dava açıp bekleyeceksin bu süre uzun olur bedelin %25 kısmı icra dairesinde bloke halde bekler daha sonra davanınn seyrine göre durum değişir çekin çalındığı senin bunu ihbar etiğin ve durumun banka tarafından bilindiği gibi ıvırzıvırla olur zaten ve haciz kalkar daha sonra sende bu durumda düştüğün zarar ve ziyan hakkında o şahışlara tazminat davası açma hakkın doğuyor .oldkiki dava kaybedilirse ilk olarak yatırdığın %25 kısım karşıtarafa veriliyor daha sonra kalan bakiye ve haciz gi,derleri ilave edilerek 6-12 aya kadar icra dairesi ve davalı olduğun kişinin arasında bir sözleşme imzalanıyor ve sen bu parayı 12 ay gibi bir sürede ödüyorsun bu durumda üstündeki ihatiyati haciz kalkıyor ceki ödeme tahaddütün olduğu için herhangibir ticari olumsuzluk yaşamıyorsun ödemelrde yaptığın gecikmelere kesinlik faiz falam işlemez ve sen rahatca ödersin inş. ilk dediğim gibi sen davayı kazanır ve verdiğin parayı alırsınşuanki durumu bilmediği için net bişi söylemedim ama bu olayların syeri bu olur veya :) karşı tarafın avukatına davayı geri çekmelerini ve bedelin altında parayı daha çabuk şekilde verceğini söylerek anlaşmaya gidebilirsin avukatının ilk yolu bu olmalıydı..

chiefkadir
04-12-2008, 19:57
Kardeş sen haklıysan bir zaman sonra o parayı geri alırsın.
Buraya açtığın konu çek,çük senet sepet işlerinden anlamayan, merak eden,az bilenlere yardımcı olur inşalah.

CasabLanca
04-12-2008, 22:43
bugün bu işi bitirdik ama bizde bittik. 9 milyarlık çek avukat masrafı cart masrafı curt masrafı vergisi derken 12 milyarı buldu!.. 7 gün içerisinde ödemeseydik +500 ytl daha fazla ödeyecektik. 3. icradan gittik çeki aldık bankaya götürdük, bankada görevli kişiye adamlar çeki tahsil etmeye geldiklerinde çeke el koyma gibi hakkınız yok mu dedim yok dediler. bizim bu işte tek sevindiğimiz nokta çekin arkasının yazılmamış olması ve ticari sicilimize yansımamış olması.
şimdi yapacağımız şey tekrar dava açıp hayırlısıyla paramızı kurtarmak. bu konuda bana yardımcı olan ve yorumda bulunan tüm arkadaşlara tek tek teşekkür ederim..

Hamster
05-12-2008, 00:20
Çok geçmiş olsun,gerçekten senin bu avukat baya ii iş takibi yapıomuş.Umarım en kısa zmnda haklı olduğuna dair davayı kazanırsında paranı geri alabilirsin.Tekrar çok geçmiş olsun.

_cAgdAsH_
05-12-2008, 01:02
sen çeki çal yani suç işle ve sonra da tamamen kanuni yoldan bu parayı magdurdan catır catır tahsil et peesss ya

CasabLanca
05-12-2008, 01:06
sen çeki çal yani suç işle ve sonra da tamamen kanuni yoldan bu parayı magdurdan catır catır tahsil et peesss ya

parayı alan çeki çalan herif değil
o da cirolayıp başka birine vermiş

_cAgdAsH_
05-12-2008, 01:20
sonucta cekın karsılıgında aldı alacgını