PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tütün Saranlar?

Aero
16-12-2016, 18:41
Merhaba arkadaşlar,
öncelikle konu uygunsuz ise yöneticilerimizden silinmesini rica ederim.

Bugün atölyede ustam kahve yanında sigara ikram etti ve tadı kullandığım Camel white'dan daha iyiydi. Nasıl diye sordu, bende gayet güzel dedim. Meğer kendi sarmış. Adıyaman tütünü var dedi. Ben de merak ettim açıkçası. Evde sarmak mantıklı geldi :)

Kendi tütününü saran var mı? Saran var ise tavsiyeleriniz nelerdir? Hangi tütün, filtre, sarma makinesi vs ? Teşekkürler. :)

Sadık Özyer
16-12-2016, 18:44
Ben sigarayı bıraktım hacı , ama arada bi tütün içiyorum. Öyle x yerin tütünü falan çok kötü ıyyk.
Golden virginia yeşil paket 20 tl . Hem çok az içtiriyor hemde mükemmel bir tada sahip.
4 senedir içiyordum 1 aydır sigara içemiyordum.Aldım her gün 1 -2 sarma içiyorum.Ev arkadaşlarım da çok beğendi.

DB18a2
16-12-2016, 18:46
Adıyaman en uygunlarındandı sanırım yakın arkadaşım kendi slim sarıp içiyodu ondan biliyorum, golden virginia kullanıyodu oda baya iyi olduğunu söylüyodu

5500
16-12-2016, 18:47
Elle sarıyorum. tütün old holborn, filtre ocb slim, kağıt gizeh

Aero
16-12-2016, 18:49
Elle sarıyorum. tütün old holborn, filtre ocb slim, kağıt gizeh

Malzemeleri nereden temin ediyorsunuz?

ÖmerF.Bayar
16-12-2016, 18:52
Bu is benimde cok dikkatimi cekiyir, ince kibrisdan bi arkadasim geldi o iciyor diye ictim birkac defa bide kiracimiz sararak iciyor, hem dogal tutun diyorlar hemde az iciyorlar, mesela araba falan kullanirken saramadigi icin icemiyor vs az iciliyor,
Golden virginia yesil yada sari paket oneriyorlar, 30tl imis paketi 10 gun falan gidiyormus gunde 1 paket icene,
Tobacco shop gittigimde bende alicam, sigarayi zaten severel icmiyorum bari az iceyim.

Aero
16-12-2016, 18:55
Bu is benimde cok dikkatimi cekiyir, ince kibrisdan bi arkadasim geldi o iciyor diye ictim birkac defa bide kiracimiz sararak iciyor, hem dogal tutun diyorlar hemde az iciyorlar, mesela araba falan kullanirken saramadigi icin icemiyor vs az iciliyor,
Golden virginia yesil yada sari paket oneriyorlar, 30tl imis paketi 10 gun falan gidiyormus gunde 1 paket icene,
Tobacco shop gittigimde bende alicam, sigarayi zaten severel icmiyorum bari az iceyim.

Aynı düşüncedeyim :)

ÖmerF.Bayar
16-12-2016, 19:05
Aynı düşüncedeyim :)

Bide kullanılan kağıtda önemliymiş, onunda yapıskanı dahil doğal olanından kullanıyorlar,
Marka vs lazım olursa sorar yazarım :)

Raindrops
16-12-2016, 19:07
Bende camel white içiyorum bu aralar boşluktan 2 pakete çıktım günde. Tadı white'a yakın ekonomik bişeyler arıyorum konuyu takipteyim :)

MetalliHead
16-12-2016, 20:15
Karelias benim en çok sevdiğim tütün . Öneririm

Onamdar
16-12-2016, 21:25
Karellias ve golden virginia favorim benimde cidden lezzet olarak normal sigarada kat kat iyi. Ekonomik olarakda öyle
Karellias 25 gr lık paket 15-16 lira golden virginia 50 gr paket 26-27 filtreydi kağıttı derken 36-37 liraya 10 gün gidiyor
Yerli tütün çok daha ucuz ama hiç iyisine denk gelemedim. Birde bu ithal tütünlerin sahtesi çok oluyor. Pakette aynı anca açıp koklaman lazım sahte mi değil mi anlamak için

MetalliHead
16-12-2016, 21:28
Karellias ve golden virginia favorim benimde cidden lezzet olarak normal sigarada kat kat iyi. Ekonomik olarakda öyle
Karellias 25 gr lık paket 15-16 lira golden virginia 50 gr paket 26-27 filtreydi kağıttı derken 36-37 liraya 10 gün gidiyor
Yerli tütün çok daha ucuz ama hiç iyisine denk gelemedim. Birde bu ithal tütünlerin sahtesi çok oluyor. Pakette aynı anca açıp koklaman lazım sahte mi değil mi anlamak için

Kareliasın 10lu 20 grlık paketleri 5 euro falandı free shoplarda

raja52
16-12-2016, 21:45
Bende Adıyaman tütünü içiyorum ama sarmakla uğraşmıyorum. Tütüncüme sardırıp 100 tanesini 25 liraya alıyorum. Memnunum. Tavsiye ederim.

Sadık Özyer
16-12-2016, 21:56
Golden al aga çok güzel dene bi .

AliDogukan
16-12-2016, 22:01
Öğrenci olup da aylık 400 lirasını sigaraya gömmek istemeyen herkesin gardaşıdır aşağıdaki ekip :D sara sara öğreniyorsunuz artık makineyi bile tek elle kullanıyorum 10-15 saniyede hazır sigaram.

Old holborn tütün (paketten çıkar kurutur tekrar koyarım paketine kullanmaya başlamadan önce)
Rızla filtre
Rızla kağıt
OCB makine

http://i.hizliresim.com/jXBv0G.jpg

volume81
16-12-2016, 22:21
elde slim sarıyorum;

Ocb premium extraslim filtre
Golden Virginia yeşil genelde içtiğim bazen Old Holborn veya mavi Drum alıyorum parliament felan içiyorsan American Sprit'de olabilir.
kağıt olarak Ocb Premium #1 kullanıyorum organik dedikleri kağıtda var o biraz daha güzel gibi geldi bana

kağıt ince oldukça tadı daha güzel oluyor elde saracaksan çok sıkı veya çok aralıklı olmamalı.

tavsiyem elde sarmaya alış önce orta kalınlıkda (Gizeh 18,5gr olabilir) sonra inceye geçersin.

21gr kağıt kalın olduğu için bazı kişilerce daha rahat sarılıyor gibi gelsede bana zor geldi tadıda baya kötü oldu salladım attım.

_driver_
17-12-2016, 01:05
Ben 2 paket sigara içiyorum. Baba da 3 ü zorlar. alkolde evdeki kokuyu çekmeyelim diye zararı büyük ama tütünden iyidir mantığıyla eve girmeden saat kaç olursa alırım sigarasını

ilbeyyagci
17-12-2016, 08:11
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=304705

Şaka bi yana Golden Virginia iyidir :)

h.savas
17-12-2016, 09:34
golden virginia classic içtim bi ara muhteşemdi , tek sıkıntısı sarması çok zahmetliydi ...

Korollacı
17-12-2016, 13:13
kibristan geldigimizde sabiha gokcen hava alaninda disarida arkadasi bekliyoruz neyse bi sigara sardi benim dayi oglu icmeye basladik 2 dakka gecmeden temiz yuzlu 2 metre boyunda tabiri caiz ise yarma gibi kalibli gencten 3 kisi gelip hayirdir arkadaslar ne iciyorsunuz kimlikleri gorelim diyince rengim atti. gbt yaptilar bizde o ara durumu acikladik siz bi gelin iceride komsere anlatirsiniz derdinizi diyip bizi apar topar hava alaninin icindeki karakola aldilar. valizlerimizi kontrol ettiler o arada komser soruyor utanmiyormusunuz lan havalananinda icmeye abi normal tutun bu ictigimiz kibristan aldik valla billa diyoruz adam inanmadi neyse gbtler temiz cikti sarin lan dedi bi tane tadina bakicam bi baktim benim dayi oglu g.t korkusundan 3 saniyede sigarayi sarmis :D adam sigaradan 3 nefes vurdu o arada bizim tutun paketini inceliyor. gencler boyle seyler toplum icinde yapmayin goze batarsiniz bizde yanlis anladik vs. diyip bizi saldi. o gunden sonra sigara 20 tlde olsa sarma icmem.

Miata91
17-12-2016, 21:21
Kirmizi drum sariyorum, yaklasik 5 yildir da sarma iciyorum. Digerleri biraz islak oluyor. Kirmizi drum kuru digerlerine gore. Daha iyi icimi. Burda yani kibrista 18 lira mi ne 50 gramligi. Yaprak olarak kirmizi rizla kullaniyorum. filtre de rizla ultra slim. 1 paket beni 2 hafta kadar goturuyor. toplamda maliyeti de bana 30 liraya geliyor yaklasik. Subatta turkiyeye gelicem free shoptan tutun isteyenlere getireyim :D

Sadık Özyer
17-12-2016, 21:51
tütün sarma makinesi aldım bugün mis gibi oldu

Maxiboost
18-12-2016, 10:37
kibristan geldigimizde sabiha gokcen hava alaninda disarida arkadasi bekliyoruz neyse bi sigara sardi benim dayi oglu icmeye basladik 2 dakka gecmeden temiz yuzlu 2 metre boyunda tabiri caiz ise yarma gibi kalibli gencten 3 kisi gelip hayirdir arkadaslar ne iciyorsunuz kimlikleri gorelim diyince rengim atti. gbt yaptilar bizde o ara durumu acikladik siz bi gelin iceride komsere anlatirsiniz derdinizi diyip bizi apar topar hava alaninin icindeki karakola aldilar. valizlerimizi kontrol ettiler o arada komser soruyor utanmiyormusunuz lan havalananinda icmeye abi normal tutun bu ictigimiz kibristan aldik valla billa diyoruz adam inanmadi neyse gbtler temiz cikti sarin lan dedi bi tane tadina bakicam bi baktim benim dayi oglu g.t korkusundan 3 saniyede sigarayi sarmis :D adam sigaradan 3 nefes vurdu o arada bizim tutun paketini inceliyor. gencler boyle seyler toplum icinde yapmayin goze batarsiniz bizde yanlis anladik vs. diyip bizi saldi. o gunden sonra sigara 20 tlde olsa sarma icmem.

Hic inandirici gelmedi

weST.27
18-12-2016, 11:02
Golden state virginia yeşil paket olanı tavsiye ederim hafiftir doyurur sigaraya, bırakman dileğiyle

GuNeS
18-12-2016, 11:37
Bizim firmada çalışan işçiler içiyor tütünü.Zaten şantiyedeki işçilerin hepsi sarma içiyor.Adıyaman tütünü arada bende içiyorum.Winston super light içtiğimden hehalde içtiğim kadar hafif bir tütüne denk gelmedim genelde ağır oluyorlar.

Draniela
18-12-2016, 12:20
Ben kökten bıraktım 3 hafta falan oldu. Sebebi düzgün nefes alamıyorum diye. Parliament içiyordum ve başka bir sigaradan tat alamıyordum. Kaç tane sigara denedim baktım hepsi tırt ben de bıraktım.

Şimdi haftada 1 nargile içiyorum. Özel günlerde de puro içeceğim tamam işte daha ne olsun :D

Korollacı
19-12-2016, 10:53
Hic inandirici gelmedi

ben sadece basimdan gecen bi olayi anlattim bi baskasinin inanip inanmamasi afedersinde hic umurumda degil

Maxiboost
19-12-2016, 11:22
ben sadece basimdan gecen bi olayi anlattim bi baskasinin inanip inanmamasi afedersinde hic umurumda degil

Inanmadigin anlattigin olay degil zaten :D

Korollacı
19-12-2016, 11:26
Inanmadigin anlattigin olay degil zaten :D

nedir ? 10 karakter

Sadık Özyer
19-12-2016, 12:04
nedir ? 10 karakter

3 saniye olayı hacı 3 fırt bide sanırım

MetalliHead
19-12-2016, 12:27
İnternette tütün satan siteler güvenilir mi ? Edirnede çoğu kapalı tütün bulunmuyor.

mikelazi
19-12-2016, 12:30
Ben kökten bıraktım 3 hafta falan oldu. Sebebi düzgün nefes alamıyorum diye. Parliament içiyordum ve başka bir sigaradan tat alamıyordum. Kaç tane sigara denedim baktım hepsi tırt ben de bıraktım.

Şimdi haftada 1 nargile içiyorum. Özel günlerde de puro içeceğim tamam işte daha ne olsun :D

parl.içen başka sigara içemez zaten.

nargile daha üst bir seviye.hazır bırakmışsınız hiç içmeyin derim.

ömerve
19-12-2016, 14:56
Aldım bir ara bende,sarma ekipmanları ile beraber.

Sardım 3-5 gün,sonrasında üşendim uğraşmaya tekrar döndüm pakete :)

Elektrikli sarma makinaları var,onlardan almak lazım.

Muharrem C.80
22-12-2016, 15:15
-Benim ekipte böyle variasyonları arada bir değiştiriyorum, tütündür çarşaftır zıvanadır vs. İthal tütünleri kurutmak gerkiyor yalnız nemli oluyorlar. Yerli kaliteli bulursam alıyorum 200-250 gr çok nadir bulduğumu belirtmem gerek. Adıyaman bu konuda lokomotif kaliteli tütünleri var.
-Bir iki temel noktası var tütünün kalitelisini anlamak için kül olabildiğnce açık renk olacak beyaz makbul çok sarı olmayacak kükürt katıyorlar çok tozlu ufalanmış kupkuru olmayacak, ekstra filtre filtre kullanan varsa biriken zift çok siyah ve dudağa temas ettiğinde yakmayacak. Tespitlerim nacizane bunlar. Nadirde olsa paket alırım yinede zorunlu durumlarda. Eve gelirgelmez zulaya zorgün sigarası olarak atar tütünlerime devam ederim.

http://i67.tinypic.com/69olz8.jpg

Kartal3urak
22-12-2016, 15:30
Cezaevindeyken bi müddet mecburiyetten kullandım :D Eima Filtre - 20 TL'lik Adıyaman Tütünü Yazıoduk 10-12 gün arasında gidiyodu :)

OldHolborn Tütünün Vanilyalısı vardı bi arkadaşta içimi çok yumuşakdı.. 3-5 kez denemiştim normal sigaraya göre gayet iyiydi.. Sigarayı bırakmak en iyisi :D Elektronik Alın Nargile Misali Takılın Derim :)

therev
22-12-2016, 16:35
bende 4 yıla yakındır tütün iciyorum. favorilerim sari ve ya beyaz old holdborn (beyaz daha hafif turkiyede bulunmuyo), sari drum old holborn bulamazsam aliyorum ve ya arada kuru tutun icmek istersem mavi pueblo kullaniyorum kagit ve filtre gizeh. ocbnin piyasada cok cakmasi var ve tadlari cidden kotu.

Golden virginia bana gore cok agir bir tutun daha bi kahve yaninda icilicek gibi kareliasta aci geliyor. kisisel tercih meselesi tamamen ama tutune yeni geciceklere ikisinide onermem daha hafif ve az aromali bir tutunle baslanmali. sarma meseleside zamanla gelisiyo. suan ayakta yururken ve ya mekanda cok rahat sarbiliyorum el aliskanligi iste. tutunum bitince ve ya yanimda cantamda yedek yoksa paket aliyorum her paket aldigimda iyiki tutun iciyorum diyorum.

nerden alicam sorusu olanlar olursa ozelden ulasabilirler. 50gr paket tutun yaklasik 10 gun gidiyor kagit+filtre+tutun 30tl

21dc963
08-08-2017, 06:38
Acilmis konu var tekrardan acmak istemedim
Kendime uygun paket tutun ariyorum tavsiyeniz var mi
Koku yapmayacak asiri pahali olmayacak ve bulmakta zorluk cekmeyeyim icimi de muratti ya yakin olursa cok iyi olur (eski sigaram)

Ahmetfikri
06-08-2019, 08:30
bu konunun horta ihtiyacı var sanırım :)

mahalle arası tütünü değilde kaliteli tütün saran varmıdır ürün tavsiyesi alışveriş önerisi alınır :)

aslan
06-08-2019, 08:32
Eğer tütün içecekseniz Bitlis Tütünü içmenizi öneririm

CloudGrey
06-08-2019, 09:04
yaklaşık olarak kırmzı marlbora 5 lira olduğunda tütüne başladım. kaç yıl oldu hatırlamıyorum.

Deneyimlerimi yazayım ;

1. Orjinal golden virgina bulabilirsiniz alın (orginali yeşil sarı renklere sahip olandır.)
nemlidir , hafiftir ama doyurur. (bence sarma tütünde #1)

2. sarı yada kırmızı drum olabilir oda golden yakındır ama daha kurudur. ( 18 lirayada alırdım geçen sordum 50 lira olmuş)

3. mavi durum lastik gibidir. kokusu tadı ne bilim bıraz tırt...açık mavi olanı biraz daha yumuşaktır , içilebilir.

4.george karelias daha ucuzdur , sebebi gramajı azdır sizi yanıltmasın. kara kuru bişeydir , aromatik tadı vardır , bununda hastaları var. ben sevmedim.

5.old holborn bizim eminönünde cuvalla satılanın üstünde yabancı adı isim yazanı...

6.somson - mavi drum -lucky strike denkler , kuru ağır kokulu 10 metreden bu ne içtiniz anlaşılır tütünden.

7.Bu aralar watson diye bir türk malı tütün keşfettim , 100gr lık paketlerde 40 liraya satılıyor. kokusu pek ağır değil içimide 10 üzeriden 6. fiyat / performansta akarı var.

8.kağıt olarak daima ocb organik öneririm.