PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : polise kimlik sormak :D

svtec
04-12-2008, 19:22
Az önce haberlerde gördüm celalettin cerrah sivil veya üniforamalı polis olduğunu iddaa eden kişilere kimlik sorabilcekmişiz. Röportajdaki adam da ''onu söyleyen kimse önce kendi sorsun bakalım ne cevap alcak'' dedi... koptum sizce sorarsak ne olur :D

vatandaş: pardon kimlik görebilirmiyim...
polis : &%+%+^^' sen kimsin lan bana kimlik soruyosun.. :D

bence böyle olur...

erkin006
04-12-2008, 19:28
Aklı başında olan polis sorun çıkartmaz vatandaş sorunca haklısınız der gösterir kimliğini ama polis teşkilatının durumu ortada.Kuzenim Özel Harekatcı başkomser teşkilatın iç yüzünü çok anlatmıştır.Hapcısı,kokain manı,karı kız düşkünü,pskopatı,manyağı normali yok gibi bişey:D

Istilldo
04-12-2008, 19:30
sonra başka bir polis çağırmak zorunda kalmayında haha :)

overblack
04-12-2008, 19:42
http://www.atin.org/images/guncel/kimlik1.bmp

http://www.alinteri.org/img/jit_kimlik.jpg

sizce bunları yapmak zormu :)

tool
04-12-2008, 19:48
psikolojik savas uzmani mi?

overblack
04-12-2008, 19:50
yeşil kod adlı adamın kimliğiymiş sözde :) askerde psikolojik harp uzmanlığı vardı belki polisteki adı psikolojik savaş uzmanlığı olabilir

tool
04-12-2008, 19:54
mit'te oldugunu biliyorum fakat poliste boyle birim bilmiyordum :)

Istilldo
04-12-2008, 19:59
bu direk başbakanlığa bağlı tool, emniyetle ilgili değil

FT106
04-12-2008, 20:31
Geçenlerde mynet te bir haber okudum...Vatandaşın birine polis kimlik souyor...Oda aynen bu konudaki gibi ben sizin kimliğinizi görebilirmiyim dior...Sonuç ; vatandaşın burnu ve kolu kırık :D

TünayK
04-12-2008, 20:41
eger kıllık yaparsa dırek sorarımkı daha onceden sormuslugum vardır...hatta sıcıl numarasını adını soyadını gozunun onunde not aldım...agzını acıp bısey dıyemedı...ole kol bacak kırmak got ıster...

Mr.K
04-12-2008, 20:54
eger kıllık yaparsa dırek sorarımkı daha onceden sormuslugum vardır...hatta sıcıl numarasını adını soyadını gozunun onunde not aldım...agzını acıp bısey dıyemedı...ole kol bacak kırmak got ıster...

tamam šampiyon sakin :D:p:D

TünayK
04-12-2008, 20:58
tamam šampiyon sakin :D:p:D

:) ayarım kactı yaw hafızam canlandı bıraz...

RAI
04-12-2008, 21:04
bu yeni bişey değilki.. ben herzaman sorarım.. en doğal vatandaşlık hakkıdır..

ama tabii arkadaşın dediği gibi o kimlikleri çıkartmak zor değilki...

_sinan_
04-12-2008, 21:07
bu haberi sabah takside radio da duydum , ardından gelen haberde (yerini hatırlamadığım) yerde bi emniyet müdürü kendine fuhuş çetesi kuruş ve yakalanmış , haberler ard arda geliyo..

^^ANIL^^
04-12-2008, 21:34
dun bı sivil geldi ewe ben sordum kımlıgını adamda gayet net cıkardı gosterdı bı sorun yok yanı
@Mugenpower

Dragger
04-12-2008, 23:05
Memurlar biraz sorunlu bu konuda, komiser arkadasım var direk kimligi gösterir öyle girer mevzuya zaten :)

Hamster
05-12-2008, 00:03
Sormak zaten biz vatandaşın hakkı,ama polis vs. birimlerinde soru sormadan önce kimlik göstererek konuya girmeleri gerekio bence.Ama hiçbir zaman böyle olmuor ve olmıyacağada benziyor.Geçen gün haberlerde izlemiştim,Ağustos ayında 4 kişi tepe lambası olan bi araçla mekan basıp içerden genç bir kadını saçlarında sürüklüyerek çıkarıolar.Ve üstlerinde Polis ceketleri var,kimlik çıkartmakda çok zor olmasa gerek.

Ahmetfikri
05-12-2008, 00:15
kanalD 32.günde bu konuyu tartışıyorlar şuanda

CasabLanca
05-12-2008, 00:32
şimdi polis benden ehliyetle ruhsat istediğinde benden ondan kimlik mi isticem :D

B.Battal
05-12-2008, 00:35
Memurlar biraz sorunlu bu konuda, komiser arkadasım var direk kimligi gösterir öyle girer mevzuya zaten :)

öyle şekil yapanları çok seviyom :D (şak!)(cüzdan açılır) -polis:cool: :D:D

olcay_bora
05-12-2008, 00:39
yıllar önce htrlıorumda polise vurmştm. bide kaçmıştım sonra bilmedigim yerlere girince bi baktım gece vakti boş bi arazi ve arkadan ittiren bir araç yakıp dörtlüyü durmştum izbandut gibi bi herif inmişti dedi geç lan şöle arka tarafa die sen bnm kim oldugumu bilion mu dedi çıkarttı kimliği gösterdi meger polise vurmuşum kaçıorum :D kendiliğinden göstermişti öle olması gerekir bi olay varsa göstercek

CallMeInsane
05-12-2008, 00:49
öyle şekil yapanları çok seviyom :D (şak!)(cüzdan açılır) -polis:cool: :D:D

bana biraz amerikan vari geliyor o aslında ibraz etmesi gerikir ama ne biliyim alışılmamış bir olay Türkiyede bizim polis girer dun 5 te neredeyfin der cevap gelmeden alın bunu der alır gider :D:D

CasabLanca
05-12-2008, 00:54
bana biraz amerikan vari geliyor o aslında ibraz etmesi gerikir ama ne biliyim alışılmamış bir olay Türkiyede bizim polis girer dun 5 te neredeyfin der cevap gelmeden alın bunu der alır gider :D:D

ata demirerin gösterisinde dediği gibi :icon_tup:

Tuner
05-12-2008, 01:29

harbi *** ister ama haklısın. bi senesi taksimde bar çıkışı elamanın biri buraya gelin buraya gelin diyor ne ayaksın dedim polisim dedi kimliğini göster dedim montunu sıyırıp silahını gösterdi zaten koptup orda sonrası çok karışık oldu ve genel olarak resmi arabadan bile inse kıl bir hareket yaparsa uğraşırım çünkü bütün polis teşkillatı beni ayar değil korumakla yükümlü herkez durması gerektiği yeri bilmeli.

geçenlerde biriyle bu konuyu tartıştık en güzeli o amerikan vari sistem kapına geldiğinde yada başka bir şey için yanına gelen sivil polisin ilk önce çıkarıp kimliğini göstermesi en uygunu.

TURBO CİVİC
05-12-2008, 02:12
bu gece basıma bir olay geldi.cok sinirlendim.cevirmeye girdik kimlik sordular ben araba da bırakmısıtım arkın arabaylaydık baya sorun cıkardı polis (t.c kimlik no va rehliyet no var ama kabul etmiyo)ceza var dedi goturcem seni fln dedi 60 kusur cezası varmıs fln.e tabi bende bas psikopat dellendim iyi hadi neyse gereken yap ben bu isin pessini bırakmam dedim, haaa olemi gel bakıyım sen dedi kolumdan sıkıca tutup ekip arabasına bindirdi.o sırada arkadaslar konusmuslar 2 dakka sonra geri indirdi.resmen rusvet istedi ben diklenince bole yaptı.simdi ben bu herifle ugrasmak istiyorum ekip arabasını plakasını aldım kime basvurcam kimle hallederim bu isi?bilen varmı?lanet olsun ya yasadıgım ulkenin durumu bu adam direk artislikle zorla is hallediyo!!!ben bilmiyodum kimliksiz ceza oldugunu goturcegini İNSAN gibi uyar yanında tut bundan sonra de...bolelri gerekmez olmasa daha iyi polisleri hic ama hic sevmiyorum(istisnalar haric)

CallMeInsane
05-12-2008, 02:20
bphism@egm.gov.tr halkla ilişkiler müdürlüğü maili bu aracın plakasını olay gununu saatini yerini detaylı bir şekilde yazarsın ismini biliyosan iyi ama bilmiyosanda o gun o ekipte o nöbette kim çalıştığını biliyolar yanında arkadaşlarının olmasıda şahidin olması açısından iyi mobese felanda warsa o layın oldugu yerde goruntulu kanıtlar daha etkilidir

TURBO CİVİC
05-12-2008, 02:30
tesekkur edrim cunku gercekten cok sinirlendim.bole bir muamele yok!!!nası olurda kendi ulkemizde kendi polisimizden bole maumele goruruz!!!ben nası guveniyim nası saygı duyuyım???essek gibi davranıyorlar.

M_PROJECT
05-12-2008, 02:35

bende yaptim hatta bilkentte cevirmede askere de sordum . adama kiz arkadasim alkollu 100 metre ilerdeki mareda diorum o tutmus beni cekio :D ya onu aldim geliorum diorum yok egzoz var dio :D

3rk4n
05-12-2008, 07:20
Kimlik sorulabilmeli büyük şehirlerde değilde ufak yerlerde sorması daha zor şerif zannediyor bizim buradaki polisler mesela kendilerini. Burada arabasından camı açıp aldırma ulan akşam akşam parka kendini diye bağıranları gördük.

egeturbo
05-12-2008, 08:01
Geçen eve hırsız girdiğine sıca sıcağına olayın ardından 5 dk sonra polis gelmişti gece nin 5 i kimse sokakta olmaz sokaktada az kişi olcağı için polisle ekipa rabasına binip etraftaki şüphelielre bakıyorduk çok karanlık biyere gittik (bornova pazar yeri arkası) polis girmeye tırstı.Arkadan gelen polis arabası lambur lumbur daldı araziye bizim polis tırstı arkadaki cengaver :D Yani burdan demek isteidğim su kimliği sorduğumuzda böyle bir polise denk gelirsek yemeyelim bide dayağı tekme tokat hadi sizler benden yaşça büyüksünüz.Gene ben bitane asılsam adam der bitane daha vur içinde kalmasın

nime
05-12-2008, 08:20
Valla ben soruyorum genelde tabii bu duruma bağlı !
Bazen direk daliyorum mecburi olarak :) İlk önce ben dövüyorum sonra karakolda ben dövülüyorum.

egeturbo
05-12-2008, 08:23
Valla ben soruyorum genelde tabii bu duruma bağlı !
Bazen direk daliyorum mecburi olarak :) İlk önce ben dövüyorum sonra karakolda ben dövülüyorum.

aralarında paylaşıyorlar işte seni :D

nime
05-12-2008, 08:48
aralarında paylaşıyorlar işte seni :D

Ya sorma :) Adamlar batarist, bende solist onlar çaliyor ben söyiyorum vurdukça tabii :)

crazydog
05-12-2008, 09:06
walla yaz bası cafede oturuyoruz 2 tane geldi sivil herkezin kimlikleri topluyor bize geldi istedi bizde gayet normal kimligini sorduk gayet efendice cıkardı gosterdı verdık bızde kımlıklerı sorgulamasını yaptı ve geri verdiler

SkY
05-12-2008, 10:03
düzgünce kimlik istenirse ben göstereceklerini düşünüyorum..söylemekten söylemeye çok fark var çünkü

mgnPower
05-12-2008, 10:19
uzun yolda seyrderken tenhalardaki hic bir cevirmeye durmuyorum dur ihtarina uymuyorum biraz daha hizlanip transit devam ediyorum ve durmak yerine 155'i ariyorum durumu izah ediyorum en yakindaki jandarma yada polis karakoluna gitmem gerekirsede gidip ifademi veriyorum. neden boyle yapiyorum onuda izah edeyim hemen kisaca. zamanin birilerinde boyle tenha bir yerde yapilan uygulamada sahte polisler uc kisiyi gasp ve darp edip yanlarindaki kadinlara tecavuz etmislerdi. ne olur ne olmaz tenhada gece vakti hic bir cevirmede o gunden beri durmak yerine 155i arayip durmama nedenimi ,kimlik ve iletisim bilgilerimi veriyorum. isterlerse en yakindaki gorevli bir karakola gitmeyede usenmeyeceksiniz ama.

livelydog
05-12-2008, 11:22
ben ne mi yapıyorum sicil numarasını sorup neden diye sorduğunda sayısal kuponumu çıkarıyorum:)

Schumi
06-12-2008, 00:23
Benim kadar polis anısı olan yoktur aranızda. Ama ben kimlik soruyorum. Hatta birgün öyle bir olayda kimlik sordum ki. Adam kimliğini gösterince inanmadım. Bunun gerçek olduğunu nerden bilecem. 500 mt geride bir ekip arabası vardı onu çağır dedim. Peki dedi telefon etti çağırdı. Sonrada başladık tartışmaya :D

OnurS
06-12-2008, 03:13
Heralde polisle minumum prob,yaşıyan üstüne bide şewkat gören benim=)Ööle çok şirinde bi tipim yok aslında=)3sene önce fln kız arkadaşımla tartışmışım inanılmaz alkollüyüm we moralim bozuk gecenin bi körü göbek kılıklı biyerde arabayı döndürmeye çalışıyorum(ağlamaklıyım,gözler dolu dolu)polis bağırdı megafondan,durdurm geldi yanıma, naapmaya çalışıyosun dedi.Kaza yapmaya çalışıyorum dedim(ama sesimde ağlamakla,tam koma modundayım)Bööle baktı,ne derdin war bilmemde bi etrafına bak dedi,soora baktın mı dedi bikere daha ewet dedim, şimdi git ewine yat dedi gönderdi=)daha 1ay öncede çewirmede deli gibi öküsürüorum hadi git sen baya hastasın dedi başka bi polis.Bikerede arkadaşın kız arkadaşını kemerburgaza bırakıp kalamışa geçicez ama ben kıza uyuz oldum,kemerburgaz-tem ayrımının orda emliyette polis wardı.çektşm yanına rica ettim 2polis yola çıkıp durdura durdura boş taksi buldu kızı bindirip yolladık=)Bence etki tepki meselesi birazda...Ama genede ıssız yerdeki çewirmelerde bende durmuyorum burası Türkiye belli olmaz neyin ne olduğu...

FUA
06-12-2008, 03:48
genelleme yapmak aslında yanlıs bişeydir ama cogusu zıt gidio adama...Atakoy polis karakolunun gerisindeki isiklarda ilk kırmızıyı yanlıslıkla gectim ikincide durdugumda yanıma bi toros geldi niye geciosun kırmızıda diye bende sana ne oluyoki dedim tabi haliyle:)cekte gosteriyim noluo dedi adamlar 3 tane yarma saatte gecti ya dedim git işine bastım gaza ben biraz uzayınca siren sesleri gelmeye basladı direk durdum sireni duyunca silahlarla indiler ellerini kaldır maldır(action arıo bizim polisimiz:) ) sonra gidelim merkeze dedi dedim once kimligi goster gideriz dedigi laf omrunde kac polis kimligi gordun dedi gosterdi sonra anlasma olduda simdi dusunuorumda bana polisim demedi ben bastım gaza ya arkamdan sıksaydı olayları hep saptırıolar adam polis kursunuyla oluo trafik kazası raporu veriolar...polislerin cogunun psikolojik durumu vahim Allah sonumuzu hayır etsin...

CorsaGSI
06-12-2008, 08:53
Polise kimlik sorma yetkisi yeni bir şey değil aslında her zaman vardı bu.
Şüphelendiğim durumda her zaman sorarım. Gayette güzel gösterirler.
Hatta üniversite sınavına gireceğimde böle kötü bi semte gitmiştim sınav yerimmiş bakıcaktım iki tane adam çıktı çalılıkların ardından :) piş pişt gel bakayım buraya dedi arkadaşa baktım ama ben saldırcam direk gasp etcek fln zannettim :) tam hazırlandık arkadaşlar sivil memur dedi kimliğini gösterdi konuştuk özür diledi rahatsız ettim kusura bakmayın ama görevimiz dedi. görevini yaptıgı için teşekkür ettim.

Hatta 2 gün önce başımıza gelen birşey 320 328 caddede biraz harladık göbekten ikiside yanyan döndü(arkadasın arabdayım) polis durdurdu. Egzosların yasal olup olmadıgını sordu evet yasal dedik tamam dedi.Adam ruhsatı istedi verdik memura. Adam bizimle o kadar iyi konuştu ki anlatamam bakın gençler dedi burası dedi cadde burada olmaz allah korusun dedi sarhoşun biri önünüze atlar fln o kadar iyi izah ettiki durumu pişmanlık duyduk :) abi dedik söylencek bişi yok çok doğru söylüysun ceza yazmak hakkın dedik. Gençler dedi yapmayın canınızı taşıosunuz dedi haklısın dedik verdi ruhsatları geri. İlkkez böle bi trafik memuru ile karşılaştım :) Bu olayda karakolun hemen karşısında oluyor

olcay_bora
06-12-2008, 10:54
bu gece basıma bir olay geldi.cok sinirlendim.cevirmeye girdik kimlik sordular ben araba da bırakmısıtım arkın arabaylaydık baya sorun cıkardı polis (t.c kimlik no va rehliyet no var ama kabul etmiyo)ceza var dedi goturcem seni fln dedi 60 kusur cezası varmıs fln.e tabi bende bas psikopat dellendim iyi hadi neyse gereken yap ben bu isin pessini bırakmam dedim, haaa olemi gel bakıyım sen dedi kolumdan sıkıca tutup ekip arabasına bindirdi.o sırada arkadaslar konusmuslar 2 dakka sonra geri indirdi.resmen rusvet istedi ben diklenince bole yaptı.simdi ben bu herifle ugrasmak istiyorum ekip arabasını plakasını aldım kime basvurcam kimle hallederim bu isi?bilen varmı?lanet olsun ya yasadıgım ulkenin durumu bu adam direk artislikle zorla is hallediyo!!!ben bilmiyodum kimliksiz ceza oldugunu goturcegini İNSAN gibi uyar yanında tut bundan sonra de...bolelri gerekmez olmasa daha iyi polisleri hic ama hic sevmiyorum(istisnalar haric)

peşini bırakma bastır sonuna kadar seni çok ii anlıorum böyle olmasada bnm başıma bi kere bi olay gelmişti kadının biri ben düz şeridimde giderkn bana vurmştu bni haksız göstermişlerdi snra gittim buldm ettim plaka da bilmiodum arastrdm
bi güzl kenara çekmiştik sonra fırçaladılar memurları benden özür dilemişlerdi de rahatlamıştım

TT_BOY
06-12-2008, 13:16
Geçen yıl B.evler JFk hospital onunda gece saat12 sularında çevirme yapan bir grup polis memuruna,akıl hastanesi yolundan alt geçit çıkışından bir uçmusum ki arabayla aralarına doğru, hepsi çil yavrusu gibi kaldırımlara zor attılar kendilerini.fakat %70 Alkolluymuşüm tabi silahlar fln patlattılar, benim tampon inmiş yere mecburan durduk.Tabi bi arbede fln polisin parmağı kırıldı kelepçelenirken fln, hala mahkemeliğiz :D

Partyboy
06-12-2008, 16:28
Yolda gidiyorum önümdeki araba kontrolünü kaybetti aniden frene bastı bende adama arkadan yapıştırmamak adına yan şeride geçtim.Arkadan hemen 3 tane motorlu polis kenara çek filan diyolar.Açtım camı hayırdır dedim.Sen ne biçim araba kullanıyosun dedi.Önümdeki adama mı çarpsaydım dedim.Bizi takibet dedi,cep şeklinde biryerde durdurdu beni.Aşağı indim,herifler üstümü aramaya kalktı,kimlik sordum bende.Adam daha da sinirlendi.Yanındakilere trafiği çağırın arabasını çektireceğim dedi.Adamlar şehir eşkiyası resmen.Ne alaksı var diorum adamın umurunda değil.Aldım elime cep telefonumu başkomser tanıdık var onu aradım.Basıp gittiler sonra.Birsürü vasıfsız adama birertane silah birerde motor verirsen olacağı budur.:ofk::ofk:

Schumi
06-12-2008, 17:44
Yolda gidiyorum önümdeki araba kontrolünü kaybetti aniden frene bastı bende adama arkadan yapıştırmamak adına yan şeride geçtim.Arkadan hemen 3 tane motorlu polis kenara çek filan diyolar.Açtım camı hayırdır dedim.Sen ne biçim araba kullanıyosun dedi.Önümdeki adama mı çarpsaydım dedim.Bizi takibet dedi,cep şeklinde biryerde durdurdu beni.Aşağı indim,herifler üstümü aramaya kalktı,kimlik sordum bende.Adam daha da sinirlendi.Yanındakilere trafiği çağırın arabasını çektireceğim dedi.Adamlar şehir eşkiyası resmen.Ne alaksı var diorum adamın umurunda değil.Aldım elime cep telefonumu başkomser tanıdık var onu aradım.Basıp gittiler sonra.Birsürü vasıfsız adama birertane silah birerde motor verirsen olacağı budur.:ofk::ofk:
Gelde katil olma işte.

CallMeInsane
06-12-2008, 18:01
a...polislerin cogunun psikolojik durumu vahim Allah sonumuzu hayır etsin...

6 yıl fiilen polislik yapmıs birini mahkeme şahit olarak kabul etmiyor ama bu adamlar bizim emniyetimizi can guvenligimizi sağlıyor

tolga er
06-12-2008, 18:26
Vallahı ben okulun çıkışında şahıt oldum çocugun bırınden kımlık ıstedıler o da terslendı galıba abıcım çocugu telsızın alt kısmıyla vura vura bır dovduler çocuk tanınmaz hale geldı resmen ya...

DogukanB
06-12-2008, 18:27
İlk olay, avcılarda polise kimlik soran şahısa önce küfürle yanıt verdiler, daha sonra yumruk atıp, arabadan indirdiler, elini kelepçeleyip tekmelediler.:ofk: Buyrun burdan yakın.

CasabLanca
06-12-2008, 18:29
şimdi haberlerde izledim
adam polise kimlik sormuş poliste al sana kimlik diye vermişler odunun gözüne herif komalık göz kafa şiş

Evrenoz
06-12-2008, 18:38
bende izledim aynı haberi, sor şimdi sıkıysa

Schumi
06-12-2008, 18:42
Ama şimdi sormak var sormak var. Bir kimlik görebilirmiyim demek var. Hani lan senin kimliğin demek var. :)

Partyboy
06-12-2008, 18:46
Şimdi sonuçta her insanın iyisi kötüsü olduğu gibi polisin de iyisi kötüsü var ancak çoğunluk insanlarla ilişki kurmaktan aciz,gözümün önünde,şöför polise memur bey diyor,polis adama küfrediyor.:ofk::ofk:Teksas şerifi zannediyor kendini aklı sıra....

CasabLanca
06-12-2008, 18:48
Şimdi sonuçta her insanın iyisi kötüsü olduğu gibi polisin de iyisi kötüsü var ancak çoğunluk insanlarla ilişki kurmaktan aciz,gözümün önünde,şöför polise memur bey diyor,polis adama küfrediyor.:ofk::ofk:Teksas şerifi zannediyor kendini aklı sıra....

dediğin gibi polis var polis var

tunch
07-12-2008, 03:00
daha oncedende sorabiliyodukki zaten.yeni cikan bir uygulama oldugunu sanmiyorum ben bunun..haberciler haber bulamamisttir

iynn-RS
07-12-2008, 03:07
Güven Özveri Tecrübe ister

CasabLanca
07-12-2008, 03:12
normal polise her türlü sorarız ama trafik polisinin kıllık yapacağı her türlü bellidir.. yaz günü zincir sorar, ceset torbası sorar, tebeşir sorar vs. vs. her türlü geçirir

OnurS
07-12-2008, 03:40
Bugün denedim trafiğe kimlik sordum...Gösterdi ,bende arklarla konuşurken sormak g.t ister dendi diye bi kendimi feda edip denediğimi sööledim=)İtle kopukla uğraştıı yetmiyomuş gibi benle uğraşamazmış, gülerek kovdu gönderdi plakama laf etmekten vazgeçip=)