PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 02127093670 numaralı telefon dolandırıcılık ihbarı

tequila818
25-01-2017, 11:48
Arkadaşlar bu numaradan arayıp banka hesap ve dosya masraflarınızı bankadan iade almak için bir takım evrakları sizin adınıza yollayacaklarını söylüyorlar. Bir şekilde ad soyad öğrenmişler. Kargoyu karşı ödemeli yollayıp 60-70 TL gibi kargo ücreti alıyorlar ve bu şekilde dolandırılıyorsunuz. İçinden çıkan evrakları zaten bankadan ücretsiz olarak temin edebiliyorsunuz. Bana yollanacak kargoyu teslim almayacağım ve polise bildireceğim. Polise şikayet etmek dışında yapabileceğimiz bir şey var mı parayı ödememek dışında?

free-hifi
25-01-2017, 11:56
Konu dışı ama dün arkadaşın dedesini 3500 lira çarpmışlar.

Mevzu: Dolandırıcı bey...ler bina girişine geliyor saatleri kontrol ediyor. Amcanın dikkatini çekiyorlar. Amca soruyor hayırdır ne yapıyorsunuz, elektrik idaresinden geliyoruz 8900 lira kaçak kullanımınız var ve faizleri mahkemesi var 3500 lira ödeme yaparsanız borcunuzu sileriz. güzelce silmişler.

tequila818
25-01-2017, 11:59
Konu dışı ama dün arkadaşın dedesini 3500 lira çarpmışlar.

Mevzu: Dolandırıcı bey...ler bina girişine geliyor saatleri kontrol ediyor. Amcanın dikkatini çekiyorlar. Amca soruyor hayırdır ne yapıyorsunuz, elektrik idaresinden geliyoruz 8900 lira kaçak kullanımınız var ve faizleri mahkemesi var 3500 lira ödeme yaparsanız borcunuzu sileriz. güzelce silmişler.

özellikle yaşlı insanlar maalesef daha dikkatli olmalı. Beni da aradılar. Zaten her arayan numarayı dolandırıcı gözüyle açıyorum artık. Herhangi bir ücret TC kimlik numarası hiçbir şey sormayınca peki evrakları yollayın dedim. Yollayın dedikten sonra 79 TL kargo ücreti var dediler ve o an kıllandım. İnternete numarayı yazınca çıkıyor zaten dolandırıcı oldukları. Numarayı geri aradım açan da yok. Hem evrak kayda bilgi verdim kargoyu teslim almamaları için ( 300 TL bile olsa şirket öder haberim bile olmaz.) hem polise bildirdim, adamlara da mesaj attım polise bildirdiğimi. Bakalım ne olacak...

MeRtCaN
25-01-2017, 12:04
benide avea hattınızın borcu var dıye arayıp duruyorlar mesj atıyorlar

benım hayatım boyunca avea hattım olmadı
sureklı e devletten takıp edıyorum adıma hat da alınmadı :)

en son yılbasından once 249 tl borcunuz var dıye aradı adamın bırı

beyfendı dedım 249 tl yı vereyım lutfen benı bı daha aramayın dedım
gercekten mesajdan fln bıktım :)

adam guldu bı daha aramadı :)

bırde boyle bır haber var şaka gıbı

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki kadını arayan telefon dolandırıcıları eşinin isminin Reina saldırganının evinde çıktığını söyleyerek hesaptaki paralarını aldı
Reina'da yılbaşı gecesi 39 kişiyi öldürerek kaçan ve sonrasında emniyet tarafından yakalanan cani teröristi kullanan dolandırıcılar para kazanmanın yolunu buldular.
Trabzon'da kendisini polis olarak tanıtan F.M. isimli şahıs Fatma Karagur’u arayarak, “Reina saldırısını gerçekleştiren kişinin Esenyurt’daki evinde yapılan aramada eşinin ismi listede çıktı. Bankada bulunan hesaplarınızda ki paraları polise teslim edin” dedi.
Fatma Karagur, F.M’nin kendisine söylediklerini yerine getirerek bankaya gitti ve 90 bin TL’yi çekti. Dolandırıcının kendisine belirttiği Akçaabat sahilinde bulunan parkta elektrik direğinin altına bankadan çektiği 90 bin TL’yi bıraktı. Bir süre sonra tekrar arayan F.M. bankada bulunan başka parası olup olmadığını sorarak, var ise onları da Ortahisar ilçesi Yenimahale’de bulunan Diş Hastanesinin karşısında ki otoparkta bulunan bir tırın lastiklerinin kenarına koymasını söyledi.
Bu uyarı üzerine ikinci kez bankaya giden Fatma Karagur, hesabında bulunan diğer 95 bin TL’yi çekerek kendisini dolandıran şahısların söylediği yere bıraktı. Bir süre eşi ile görüşen talihsiz kadın 185 bin TL dolandırıldığını anlayınca Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu. Olayla alakalı soruşturma başlatıldı. Polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlatırken vatandaşları da uyardı.

Berkan
25-01-2017, 12:08
banada ikidir denk gelen hadise var .
Facebook üzerinden listenizde olan X bir kişinin resmini çalıp ekleme isteği yolluyor tabi sizde hayırdır kapattıda yeniden açtı diye kabul ediyorsunuz 5dk sonra mesaj geliyor Merhaba nasılsın diye 1-2 kelime muhabbet sonra karsıdaki dökülüyor.

1 tanesi kredi kullanmak istermisin su bu bankada calısıyorum kredi kart kullanıyorsan rahatca alırsın diye geveliyor,

ikinci denk gelende (daha 2 gün önce) elinde media market indirim ceki oldugunu belirtti. yemiş gibi bende bende aa süpermiş ihticaım vardı falan dedim faturalı hattın varmı varsa numaranı ver mesaj atıcam gelene evet diyip 5555 gibi no.ya gönder dedi bende hemen sahte profili acılan arkadasımı aradım yok olm öyle birşey konusturma calıs falan dedi. vay numaramıda sildin demekki ayıp edion olm gelim alıyım hatta gel birlikte gidelim alalım veriyim sana orda dedim saniyesinde engelledi :hehe:

tequila818
25-01-2017, 12:26
benide avea hattınızın borcu var dıye arayıp duruyorlar mesj atıyorlar

benım hayatım boyunca avea hattım olmadı
sureklı e devletten takıp edıyorum adıma hat da alınmadı :)

en son yılbasından once 249 tl borcunuz var dıye aradı adamın bırı

beyfendı dedım 249 tl yı vereyım lutfen benı bı daha aramayın dedım
gercekten mesajdan fln bıktım :)

adam guldu bı daha aramadı :)

bırde boyle bır haber var şaka gıbı

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki kadını arayan telefon dolandırıcıları eşinin isminin Reina saldırganının evinde çıktığını söyleyerek hesaptaki paralarını aldı
Reina'da yılbaşı gecesi 39 kişiyi öldürerek kaçan ve sonrasında emniyet tarafından yakalanan cani teröristi kullanan dolandırıcılar para kazanmanın yolunu buldular.
Trabzon'da kendisini polis olarak tanıtan F.M. isimli şahıs Fatma Karagur’u arayarak, “Reina saldırısını gerçekleştiren kişinin Esenyurt’daki evinde yapılan aramada eşinin ismi listede çıktı. Bankada bulunan hesaplarınızda ki paraları polise teslim edin” dedi.
Fatma Karagur, F.M’nin kendisine söylediklerini yerine getirerek bankaya gitti ve 90 bin TL’yi çekti. Dolandırıcının kendisine belirttiği Akçaabat sahilinde bulunan parkta elektrik direğinin altına bankadan çektiği 90 bin TL’yi bıraktı. Bir süre sonra tekrar arayan F.M. bankada bulunan başka parası olup olmadığını sorarak, var ise onları da Ortahisar ilçesi Yenimahale’de bulunan Diş Hastanesinin karşısında ki otoparkta bulunan bir tırın lastiklerinin kenarına koymasını söyledi.
Bu uyarı üzerine ikinci kez bankaya giden Fatma Karagur, hesabında bulunan diğer 95 bin TL’yi çekerek kendisini dolandıran şahısların söylediği yere bıraktı. Bir süre eşi ile görüşen talihsiz kadın 185 bin TL dolandırıldığını anlayınca Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu. Olayla alakalı soruşturma başlatıldı. Polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlatırken vatandaşları da uyardı.

Ben 70 TL lik kargo ücretinde bile bu kadar şüpheci yaklaşırken insanlar nasıl 180 bin TL gibi bir parayı bir telefonla gidip dışarıya bırakıyor anlamıyorum.

Yigit-Y
25-01-2017, 12:31
benide polis aradı sizin hesaplarınızdan terör örgütü fetöye para aktarılmış

şimdi size bir hesap numarası vereceğiz 1.000 tl göndermenizi bu işlemin sizden yapılıp yapılmadığını öğrenmemiz gerektiği söyledi

bende ben yayla imamı yiğit telefonu tespit ettim aldırıcam seni deyince kapattı onun bunun evladı :D

keşke beni hep arasalar gün içi canım sıkılıyor :D