PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nedir bu eksozdan aşırı ses çıkarma merakı...

300E
02-03-2017, 00:39
Sevgili abilerim kardeşlerim Ankaranın çok işlek bir caddesinde oturuyorum, hergün binlerce araç geçiyor burdan fakat rahatsız olduğum bir konu var. Adam gitmiş polo gti almış, rocco almış, 106 gti almış, tofaş almış vs vs mühendislik hesap kitap falan bişey olmadan koymuş düz boruyu, sabah akşam kafa mikiyor. Merak ediyorum bu işin neresinde zevk var, milleti rahatsız edip hakkına girmek ne zaman zevk oldu. 6-8-12 silindir araçlara binenlerin genellikle böyle bir merakı olmuyor, yapanda yine çevreyi çok rahatsız etmicek şekilde hoş homurtulu bişey takıyor.

Gecenin 3 ün de 5 inde yatağımdan eksoz sesleri ile fırladığımı biliyorum, hadi neyse bize eyvallah, hastası olan var yaşlısı olan var, zar zor uyuttuğu çoçuğu olan var.

4 silindir araca soba borusu kadar eksoz takıp, eşşek gibi bağırtıp milletin hakkına girince ne oluyor, aa insanlar bana bakıyor diye mutlu mu oluyor o arkadaşlar? Tamam bazı araçlarda performans için eksozlarla oynamak gerekiyor ama yokmudur bunu milleti rahatsız etmeden yapmanın bir yolu?

Zorbey
02-03-2017, 00:44
O araçları genellemiyorum. Gecenin yarısı eksoz patlata patlata gezen , insanları rahatsız eden -gerizekalıdır-. Bunun önüne eğitim ile geçebiliriz ,malesef ülkemizde o madeni bulamadılar..

ÖmerF.Bayar
02-03-2017, 00:48
Bazı scooterlar var hiç çekilcek gibi değil, havalarda ısındıkca cıkmaya basladılar.

997TT
02-03-2017, 00:51
Sokak aralarında bagırtanlar,gece apartmanların yanında bagırtanlar ve ınsanları rahatsız edıcı sekılde ses cıkaranlarla yakın akrabag oluyorum.....

300E
02-03-2017, 01:00
O araçları genellemiyorum. Gecenin yarısı eksoz patlata patlata gezen , insanları rahatsız eden -gerizekalıdır-. Bunun önüne eğitim ile geçebiliriz ,malesef ülkemizde o madeni bulamadılar..

Yani bende genellemek istemem ama en çok bu araçlarda görüyorum bu harektleri, birde W205 204 C180, F30 320d araçlarına falanda yapanlar oluyor, komiklikten başka birşey değil gerçekten.

aodabasi
02-03-2017, 18:44
herşeyin başı güç çıkan sesin güçlü araça sahipmiş hissiyle birleştirince gaz pedalına dokunmadan edemiyolar gidende gitmeyende fark etmiyo filtre var kafa rahat :D

aykutsafakyaman
02-03-2017, 19:01
Ayni dertten bende muzdaribim trabzonun islek bi caddesinin ust sokagindayim. Park etmeye bizim sokaga giriyorlar abartmiyorum dsg dile geliyor yeter artik basma diyor camdan cikip kizlar boyle vermiyor kardesim diyesim geliyor. Buna bi yaptirim yapma sansimiz var mi polisi arasam da he tamam diyor gelen yok giden yok.

Birkan61
02-03-2017, 19:17
bu akşam eve girerken heyecanlı bi cliocu arkadaş çıt çıkmayan sokakta camlar full açık kol dışarda açmış tesisatı son ses geliyor aheste aheste

üst komşum en son o teybinin ses ayar düğmesine çeviririm seni diye elemanın yolunu kestiydi :D

öyle yapmak lazım

R.S.C
02-03-2017, 19:29
Egsoz sesi güzel olmayan araba gaza basmasın arkadaş rahatsız oluyoruz

Berk007
02-03-2017, 19:52
M5'i aldım egzozu hayvan gibi bağırıyordu. İlk işim orjinale dönmek oldu.
Geçici heves bunların hepsi. Başlarda haz alıyorsun ama sonradan tadı kaçıyor.

FT106
02-03-2017, 19:53
bağırdımı iyi gidiyor diyorlar ondandır :D

gokayy
02-03-2017, 19:54
90 Beygir hondaya 90mm boru takıp sokak arasında bagırtana takmak lazım 90mm yi

207rcbd
02-03-2017, 19:56
90 Beygir hondaya 90mm boru takıp sokak arasında bagırtana takmak lazım 90mm yi

işte ozaman güzel ses çıkar :D

Er34
02-03-2017, 21:17
Motor sesine eyvallah oturur dinleriz. Ama egzoz sesi görgüsüzlüktür. Kusura kalmayın ağalar.

207_TR
02-03-2017, 21:22
Gördüğüm yerde (rahatsızlık seviyesinde dolaşanı) ihbar ediyorum ve bu ihbarı takip ediyorum.

Tayfun.O
02-03-2017, 21:45
2 sene önce saat gece 3 civarı bizim yan apartmanda oturan birisi gidip bi tane şayinciyi dövmüştü adamın eline sağlık bende çok güzel izledim :D

onurdestan
02-03-2017, 21:47
ben egsozlu arabayla dolaşmaktan utanırım bu yüzden s2000 de dahi orjinal egsozla gezdim 3.5 yıl
bizim mahallede bir o.çouğu var bu arada dikilitaşta oturuyorum okuyosa onun anasını s.....m gecenin 11 -12 sinde sokaktan iğrenç bir motosikletle ultra yüksek berbat bir sesle özellikle basarak geçiyor bu saatlerde sokakta pusuya yatıp avlamama az kaldı eminim benden daha beter bilenenler vardır etraftada
güçsüz arabalara egsoz takıp bide iğrenç seslerle basa basa gezenlerin hepsi cahil cühela eğitimsiz ailesinden yeterli eğitimi alamamış insanlardır benim gözümde isterse 100 bin liralık arabaya binsin

gökan
02-03-2017, 22:09

bostanlı sahilde gazladgın gunlerı unuttun sanırım combo:D:D

Sti_Ozan
02-03-2017, 22:10
Egzoz iyi hos bazi arabalarda performans icin takilmasi gerekiyo tamam ama ozellikle geceleri varsa varexi kapatmak,yada mumkun olan en az devirde gezinmek gerekiyo. Bi aralarda bizim burda bi corvette vardi. Dumduz egzozlu evin onude cadde,1. Viteste gazliyodu sonra birakiyodu gazi abi bir patliyodu o egzoz. Uykumdan korkarak uyandigimi bilirim. Yasi genc bi kardesiniz ve egzoz islerini seven birisi olarak yaziyorum bunu.

levent_s
02-03-2017, 22:20
Olay tamamen ilgi çekmek amaçlı bence o sese insanlar dönüp bakınca küfür dahi edilse zevk alıyorlar yeterki birilerinin ilgisini çeksin. Rahatsızlık bence başka bir adı olamaz. Tedavisi temiz bir dayak olabilir..

Octane
02-03-2017, 22:40
Stock supercar kadar egzoz sesi çıkaran araçlara ben karşı değilim.

Yani adamın aventadoru olsa yine küfür edecek miyiz?

Olay egzoz borusuyla alakalı değil. Olay o boruyu taktıktan sonra sırf ses çıksın diye kasten düşük vites yüksek devir gezmek, mahallede ara sokaklarda kasıtlı olarak ses çıkarmaya çalışmak. Buna apaçilik derler.

Benim mazdada komple ppr dizaynı düz boru sonda da hks son susturucu var. Gazlarsam dağlar yırtılıyor. Ama genelde gazlamadığım için düşük devirde seste çıkmıyor tabi. O yüzden şimdiye kadar mahallede vs kimseden bir şey duymadım.

Octane
02-03-2017, 22:42
Zaten sokak arasında ya da dar ve popülasyonlu caddelerde gazlayanları da aklım almıyor. İsterse standart 1.5 dci mercedes cla ile gazlasın. Hız hızdır, dikkatsizlik dikkatsizliktir. Bunun arabaların arasından yola atlayan yayası var çocuğu var köpeği var. Ayıptır.

Berk007
02-03-2017, 22:46
bostanlı sahilde gazladgın gunlerı unuttun sanırım combo:D:D
Onıu diyorum işte. Geçici heves.

AFy
02-03-2017, 22:47
Amacını anlamadıgım olaydır. Modifiye eğitimini babadan abiden görerek çekirdekten yetişmiş biri olarak. Yıllarca bende o egzozlu araclara bınme hayalı kurdum. Sahipte oldum. Ancak bu zamana kadar kımse de aracımızdan sıkayet etmedi. Ara sokakta,cevresı bınalar sıteler dolu caddelerde sıkmaya bende oldum olası anlam verememısımdır. Hatta aracımla bı yere yanastıgımda bi gaz ver dıyenlerın teklıfını reddettıgımde basmayacaksan neden taktın dıyorlar ama herseyın yerı var sanırım bunun egıtımının verılmesı gerekıyor en başta.

blumenberg
02-03-2017, 23:51
valla ben hiç basma diyen görmedim, bi keresinde camı açık arabanın yanından geçerken yaşlı bi teyzeyi korkuttum, ha bi de uyuyan çocuğu uyandırdım

997TT
02-03-2017, 23:57
Bu sokak aralarında,apartman onlerınde basanların bır gun hasta cocukları bu tıp apacıler yuzunden uyanır.Hatta Ferroya bak beee,ne ses cıkartıyor dıyen arac tarafından....

Yiğit G.
03-03-2017, 00:31

ahhh gençlikkkk

https://www.youtube.com/watch?v=fDrNeIkOXlU

Erukay
03-03-2017, 00:53
Egzoz taknolojisi bu kadar gelişmiş, replika varexler bu kadar yaygınlaşmış iken şehir içinde geç saatte gazlayan adamda art niyet vardır.

Öğrenci evim İzmir'de çevre yoluna çıkan işlek bi caddede giriş katta, gün yüzüne çıkmamış kulak işitmemiş kelimeler ile anıyoruz kendilerini.

h.guroglu
03-03-2017, 07:42
evim denizlinin en işlek caddelerinden biri üzerinde aksilikya tam da önümde trafik lambası var sizde benim gibi yapın bira ve soda şişelerini atmam bir sepet yaptım balkonda durur nezaman eğer biri sabrımın sınırı ile oynamaya kalkarsa sallıyorum o şişelerden bi kaç tane ses seda kalmıyor geçen sene nerdeyse tüm apaçi motorluların ayağını kestim o caddeden bu güne kadar da kimse hemşerim sen napıyon demedi

KÖROĞLU
03-03-2017, 07:45
evim denizlinin en işlek caddelerinden biri üzerinde aksilikya tam da önümde trafik lambası var sizde benim gibi yapın bira ve soda şişelerini atmam bir sepet yaptım balkonda durur nezaman eğer biri sabrımın sınırı ile oynamaya kalkarsa sallıyorum o şişelerden bi kaç tane ses seda kalmıyor geçen sene nerdeyse tüm apaçi motorluların ayağını kestim o caddeden bu güne kadar da kimse hemşerim sen napıyon demedi

:) Çocukluğumdan bir sahne geldi aklıma yazıyı okuyunca. Mahallede bir abi 3. kattan sokakta böyle yüksek ses müzik dinleyen arabaya saksıyı fırlattı, arabanın tavanına düştü oldukça göçtü tavan süperde oldu.

İşlek caddede oturmanın derdi bitmiyor. Bulaşmamak için 3 kere şikayet ettim sonunda ses kesildi. Ama siniri zıplıyor insanın.

ulasoztas1
03-03-2017, 07:57
Cevap aslında sorunun içinde gizli :) güçlü motoru olan araçlarda zaten açık egzoz olmuyor çünkü adam kendisini kanıtlamaya çalışmıyor.. Ufak motorlu araçlarda kendini güçlü gösterme, tesisata ve egzoza bakanların kendisine baktığını sanıp küfür ettiklerinden habersiz bu duruma sevinme.. :)
Gençken bir çoğumuz gibi ben de böyle şeyler yaptım ama etrafımda hala yapan ve marifet sanan arkadaşlarım yok değil malesef..

CenkB
03-03-2017, 08:01
Gece gece bizim oralarda da patlatıyolar. Şu görünüşü uyduruk ince 1 kişi zor bincekken 2. g.tü sıkıştıran canı yana yana giden motorcular sanırım kontak kapa-aç yapıyorlarmış. Pat pat pat geziyolar. Bazı dingiller özellikle gözlerine kestirdikleri avının yanında yapıyolar korkutuyolar. Filmlerde olur ya birisi bi koycak öndekinin kafaya 2si de serilecek yere.
Araç içinse filtre sesi gibisi yok. egzoz ciyak ciyak öterken, filtre ben burdayım diyor.

Ertekin
03-03-2017, 08:06
Çorlu çetinemeç bulvarında oturuyorum 5. kattayım yazın gece yarısından sonra çok iyi sapan kullanıyorum.. Gerçekten kullanıyorum. Zevk de alıyorum.

wolkanku
03-03-2017, 08:31
bütün forum da kuzuymuş vay be ne saygılı insanlar.
çünkü bunların hiç biri ataşehirde acıbadem hastanesinin önünde, shell'de , varyap meridianin orada, borusan otonun göbeğinde abuk subuk egzoslarıyla gazlayıp yanlamayan çok efendi insanlar.. çünkü ataşehirde kentplusda 13. katta bile sessiz sessiz uyuyabiliyoruz... çok teşekkürler güzel insanlar.

geçin buradan sosyal mesaj vermeyi... ataşehirin her göbeğinde skimsonik giderusta, koparegzos , xpipe, y pipelarıyla gazlayan apaçiler bu yaptıkları marifetmişçesine instagramda popi kastırıyor...işin ilginci baya da seveni var...
adam olacakları günü ( kolu bacağı sakatlanırsa inş) merakla heyecanla bekliyoruz, allah büyük.

CenKeR
03-03-2017, 08:33
o kadar saçma ve aşırı ses çıkıyor ki arabaya bakıyorsun çıkan sese bakıyorsun hani öttüğü kadar gitse çoktan il dışına varması lazım :D

Cimmeria
03-03-2017, 08:34
Minibüs caddesinde özellikle galericiler geceleri galerilerdeki arabalarla öyle bir gazlıyorlar ki yer gök yırtılıyor. Adamlar kadıköy emniyet müdürlüğünün önünde kesiciye giriyor bir polisin napıyorsun amk dediğini görmedim.

şu bilya atan havalı tüfeklerden alacağım, gece balkona oturacağım yardırana sıkacağım bu yaz koydum kafaya. hele cross motorla geçen bir eleman var her gece, saat 12:30 gibi, belli bir yerden dönüyor hep aynı saatte, nasıl bir patırdama ve sürekli kesicide geçme anlatamam, ilk ona sıkacağım.

bir çoğumuz spor araba kullandık, modifiye tutkumuz ama biz varexi boşuna mı takıyorduk zamanında arkadaş bu nasıl bir terbiyesizlik anlamak mümkün değil

Cihan9
03-03-2017, 08:58
Tüm iş eğitimde bitiyor. Bu işleri çok seven ama babası tarafından sürekli kısıtlanan birisi olarak artık bende eğitimimi aldım. Bundan 4sene önce falan gece 12 civarı eve geldim. O zamanda yaş 18 ehliyet taze gittim amfi bas falan bi ses sistemi yaptık. Eve geldiğimde müziğin sesi yüksekmiş park ettim arabayı. Bagaja birisi vurdu.

Arabadan inmemle babamı karşımda gördüm. O zaman litaritürümde olmayan küfürler duydum ve bagajı açmamı istedi. Açmam ile beraber bası söküp yere attı. Ve ayagıyla ezerek körüğü falan patlattı. O gece söylediği söz beni rahatsız ediyorsa herkesi eder, bu günden sonra böyle dinleyeceksen teyibi dahi sök hiç bir şey kalmasın dedi.
Egzoz konusunda acayip kıl bir adam evimiz zemin kat ve dört yolda kalıyor mahalle arasında. Denizlide cup tarzı mıdır nedir o motorlardan çok var. Mahalle arasında bağırta bağırta geziyorlar. Avcı bi insan kendisi gecen sene sapan yaptı bakkaldan bilye aldı. Bu tarz motorların sesini duydu mu camda bekliyor sapanla vuruyor :D gecen sene karakolluk oldu ama hala devam ediyor. Bunların önüne geçmenin pek çözümü yok gibi.

h.guroglu
03-03-2017, 09:11
Tüm iş eğitimde bitiyor. Bu işleri çok seven ama babası tarafından sürekli kısıtlanan birisi olarak artık bende eğitimimi aldım. Bundan 4sene önce falan gece 12 civarı eve geldim. O zamanda yaş 18 ehliyet taze gittim amfi bas falan bi ses sistemi yaptık. Eve geldiğimde müziğin sesi yüksekmiş park ettim arabayı. Bagaja birisi vurdu.

Arabadan inmemle babamı karşımda gördüm. O zaman litaritürümde olmayan küfürler duydum ve bagajı açmamı istedi. Açmam ile beraber bası söküp yere attı. Ve ayagıyla ezerek körüğü falan patlattı. O gece söylediği söz beni rahatsız ediyorsa herkesi eder, bu günden sonra böyle dinleyeceksen teyibi dahi sök hiç bir şey kalmasın dedi.
Egzoz konusunda acayip kıl bir adam evimiz zemin kat ve dört yolda kalıyor mahalle arasında. Denizlide cup tarzı mıdır nedir o motorlardan çok var. Mahalle arasında bağırta bağırta geziyorlar. Avcı bi insan kendisi gecen sene sapan yaptı bakkaldan bilye aldı. Bu tarz motorların sesini duydu mu camda bekliyor sapanla vuruyor :D gecen sene karakolluk oldu ama hala devam ediyor. Bunların önüne geçmenin pek çözümü yok gibi.

artık aklı olan motorcu çıtır ışıklarında sessiz sedasız geçiyor geçmeyen yiyor kafasına şişeyi

Dragger
03-03-2017, 09:51
Ben de nefret ediyorum bu durumdan, bi tanesine denk gelsem yedireceğim o egsozu.

Sitenin içinde dışında sabaha kadar gazlıyorlar.

Gry
03-03-2017, 09:59
beni en çok delirten çük kadar CC ye sahip olan çin malı motorların kuru egzoz sesi.. Allah yarattı demeden bir gün bir tanesini sakat bırakıcam.

eldorado
03-03-2017, 10:05
Burada öyle şeyler yazmışsınızkı sanki kendiniz zamanında eksozun en iyisini takıp yanlamadınız zaten sizin hevesiniz geçti diye burada atıp tutmaya gerek yok aslında bırakın millette hevesini alsınlar ben o eksoza 2bintl vermişim canını almadan bırakmam millet ne demiş napmış umrunda olmaz olmuyorduda yanımdan geçiyor scirocco komple azımı açıp bişi demiyorum zamanında bizde yaptık :)

Ertekin
03-03-2017, 10:06
onlar egsoz patlatıyor, bende farlarını

http://i.hizliresim.com/m3G2LV.jpg (http://hizliresim.com/m3G2LV)

GokhanRS
03-03-2017, 10:12
Bende yaptım, STI aracımı hayvan gibi bağartarak gezdim, yada RS kullanırken. Yapmadım değil.

Ancak gerçekten pişmanım, resmen çocuklukmuş. Boşuna ailelerimize küfür ettirdik belkide. Şimdiki olgunluğum zekamla hayatta şehir içinde bağaran araçla gezmem. Paran durumun olur yaparsın güzel bir araba arada çıkarsın şehir dışı otobanlara alırsın keyfini. Ancak diğer insanları rahatsız etmek gerçekten çok kötü bir şey.

Biz yaptık siz yapmayın demiyorum, şehir içinde yapmasınlar diyorum. Ben hep kendimi tutmaya çalıştım ama o yaşta sti kullanmak ara sıra gaza getirdi bizde yedik o haltları ve gerçekten pişmanım. Kimi nasıl bulayım da helallik isteyeyim şu saatten sonra? Yapmamak en iyisi.

eldorado
03-03-2017, 10:22
GokhanRS sonuna kadar katılıyorum

Cihan9
03-03-2017, 10:31
artık aklı olan motorcu çıtır ışıklarında sessiz sedasız geçiyor geçmeyen yiyor kafasına şişeyi

Senin sitemde baya iyi abi. Bizim ev topraklıkta 4-5 motor bayisi var yakında inan gelen geçen bıktırdı. 4 yoldan 1si çok dar tek arabalık 2 taraf yüksek evler o sokağa gelen oturuyor gaza motoruda tofaşıda egzozlu üst segment aracıda. Nasıl bir yankı nasıl bir ses yaz geliyor. o yolada bizim pencere 1 metre falan yaz geceleri kaç defa uykudan uyanırım bilmiyorum artık. Babam çok gaddar bu konuda arada dalga geçmek için dizel megane bi egzoz yapalım baba diyorum cevap çok net 'Üstüne oturabileceksen benim için takmanda bi sorun yok' :D :D

IbizaFR150
03-03-2017, 10:32
Motorluların yanında arabalar masum kalıyor ve işin en feci yanı motorlardan çıkan bu sesin dünyanın en normal sesiymiş gibi bir tavırları var. Race,chopper,kurye vs farketmiyor, trafik polisleri arabalara ceza keserken motorcular neden bu uygulamadan muaf anlamış değilim.

GokhanRS
03-03-2017, 10:35
Motorluların yanında arabalar masum kalıyor ve işin en feci yanı motorlardan çıkan bu sesin dünyanın en normal sesiymiş gibi bir tavırları var. Race,chopper,kurye vs farketmiyor, trafik polisleri arabalara ceza keserken motorcular neden bu uygulamadan muaf anlamış değilim.

yakalayabildiklerini sanmıyorum ki, birde oynak plaka sistemleri var adamların, ayağıyla tekmeyi bir koyuyor plaka içeri katlanıyor, sonra gaza oturup tüyüyor bazısı.

bazı motorcularsa gerçekten bilinçli adamlar şehir içinde mümkün olduğunca gaza yüklenmiyor otobanlarda gazlıyorlar. bazısı ise ciddi şerefsiz sadece şehir içinde gaza yükleniyorlar.

PiscocuK
03-03-2017, 10:48
Egzoz olmazsa olmazim. Asla gece yarisi mahalle arasokak vs gibi yerlerde acmam gereksiz gazlamam ve kapatirim. Nezaman caddeye otobana yada role ciksam yapistiririm asla acimam

Misal sirf tayyardan ses cikmiyor diye cok sesli bir araba bakiyorum 106 ep3 mcs vs

Ama bende cogunluga katiliyorum arababayirt etmicem yok ona yakisir buna yakismaz diye ama gecenin bir vakti ara sokak mahalle olayina sapina kadar karsiyim

osmanaydo
03-03-2017, 10:50
Ben, evi sakin bi yere taşıdım.

atituti
03-03-2017, 10:57
egsoza karşı değilim beyni olmayıp arabasında egsoz olana karşıyım , git çevreyolunda bas ne bileyim bagdat caddesinde bile ses çıkarsan kafi :) gidip sokak arasında basmak komik gelmiyor mu araç sahibine anlamıyorum bunu.

canimrecepcim
03-03-2017, 10:58
Şu ufak motorlar var ya ufak motorlar,onları satan bayiye kredi veren bankanın bacısına kamçı sallıyım.Ona o egzozu satan adama hammadde sağlayan demircinin allah belasını versin.Komple düz boru ve varexle o kadar ses çıkartamıyorum + bir kişi de daha dememiş ki rahatsız oluyorum ama en üst katta oturmama rağmen o motor geçerken kafamı sinirden duvarlara vuruyorum.

Ben hayatta çok ekstrem bir durum olmadığı sürece ( çok dar sokak,hastane ve okul önü gibi yerler ) varexi kapatmam yalan yok afr çok düşüyor.Ama kapatmayıp inadına da devirli kullanan ruh hastasıdır.

Grimlord
03-03-2017, 11:30
Arkadaşın clio rsiyle biraz gezdim, parketmek için yokuş yukarısında bir yer buldum. Egzoz açıktı, tam yanaşırken arkamdan bir emmi kaldırıma doğru geçiyordu. Araba geriye kaçmasın diye gaza yüklenince araba doğal olarak VRÖÖÖÖÖMMMAHHHHH yaptı.
Arkadan gelen ses " vay senin gelmişini geçmişini !'+!'%!'%!' "
Adam öyle bir korktu ki 5 yaşındaki bebek gibi çığlık attı harbiden.
Nasıl utandım anlatamam, indim arabadan kusura bakmayın dedim.
Emminin soru zaten klasik : " Şundan ne anlıyorsunuz oğlum, bağıttırınca noluyor yani? " :D

Rec.O
03-03-2017, 11:48
geçenlerde hatunu alıp vbi dolanayım dedim gerçekten kendi aracımın sesinde rahatsız oldum.. sessiz eksoz takmak isitoyrum bu seferde araba sıkacak.. Akşama evin önüne park ederken geç geldiğimde utana sıkıla park ediyorum gerçekten..

Dragger
03-03-2017, 12:21
Burada öyle şeyler yazmışsınızkı sanki kendiniz zamanında eksozun en iyisini takıp yanlamadınız zaten sizin hevesiniz geçti diye burada atıp tutmaya gerek yok aslında bırakın millette hevesini alsınlar ben o eksoza 2bintl vermişim canını almadan bırakmam millet ne demiş napmış umrunda olmaz olmuyorduda yanımdan geçiyor scirocco komple azımı açıp bişi demiyorum zamanında bizde yaptık :)

Sokak arasında veya site içinde heves alınmaz, gitsin boş yolda gazlasın piste çıksın napiyorsa yapsın.

Adam gece 3 olmuş, bir geçiyor yataktan fırlıyorsun sanki eve girmiş, kusura bakma da onun hevesine ederim ben öyle.

Killah
03-03-2017, 13:28
Su vakte kadar bikac tane otomobil sahibi oldum, ne yalan soyleyeyim dizel olanlar haricinde bahsettiginiz ses diger araclarimdan da cikiyordu, su anda da cikiyor lakin gece vakti eve donerken bosa atip sessiz ilerlemeyi tercih ediyorum. Kimi zaman park ederken alarmlar calabiliyor ona da maalesef yapabilecegim bir sey yok. Bu tamamen gorgu ve ahlak meselesi. Ben kullandigim otomobilin sesinden keyif aliyorum ve ayni zamanda gece insanlara rahatsizlik vermemek icin dikkat ediyorum, sokaktaki uc bes apaci yuzunden genelleme yapmak yanlis diye dusunuyorum.

Konu basligina bir yanit vermem gerekirse de evet bu bir merak, bir zevk. Baskalarinin hakkini ihlal etmedigim ve etmemeye calistigim surece bu kimseyi ilgilendirmez.

eldorado
03-03-2017, 13:29
Dragger gece 3 de bunları yapıyosa gerekeni yap abi :)

painkller
03-03-2017, 14:05
yeri geliyor sabahın 5inde 6 sında evden çıkıyorum. 10 -15 dakka erken çıkıp rolantide kullanıyorum. Ahım şahım bişeyde yok, 3 susturucudan 1i sökük, 51mmde borular.

Ben egzozumu veya ses sistemini bana rahatsızlık verenlere cuvaldızı batırmak için kullanıyorum genelde.

Gel gelelim ara sokaklarda şu aracını yavaş yavaş sürüp piyasa yapanlar, veya her geçtiği dükkana laf atıp konuşan beyin fukaraları yüzünden açıyorum sesi konuşamayacakları seviyede. Artık korna falan çıkıp el kol yapmıyorum, konuşamıyorlar zaten. İnsanların konuşmalarını dinlemek zorunda değilim, konuşurken beklemeyecek hiç değilim.kısa öz selam vermek bunların dışında tabiki. Çünkü herkesi ben düzeltmek zorunda değilim.

bazen bende caddede adeta cıstak cıstak geziyorum gün içi saatlerde, çünkü müzik bir yerden sonra kulağa yetmiyor insan daha şiddet istiyor böyle oluncada vol yükseliyorda yükseliyor. cam açma huyum yok çok şükür zaten farkına varmaya başladık.

Bence insanların bu konuyu geçmeleri için saat kavramını anlamaları gerekiyor. Saat kavramından ötede karşı insanlara saygısı.

B-Devi
03-03-2017, 14:20
Warex'i en son ne zaman açtım onu bile hatırlamıyorum. 2 ay kadar önce Bursa'ya giderken yeni otobanın tünelinde açıp güzelce gazlamıştım. O günden bu güne açmadım heralde, ya da hatırlamıyorum :D

Nightfish
03-03-2017, 14:38

Gecenin 3ünde ben uyurken birisi çıkıp zamanında onlar da yaptı, koy bilmem neyine, yapıştır diyecek biz de he tamam diyeceğiz ? 30. katta oturuyorum, öyle bir ses geliyor ki kendimi geçtim kedi bile zıplıyor yerinden.

MetalliHead
03-03-2017, 18:13
Bunun çözümü yaz günü ön cama yumurta atmak. İnse laf etse yumurta kuruyacak daha beter olacak , silecekler iyice yayıyor zaten :D Bi daha semte uğramaz :D

Sti_Ozan
03-03-2017, 18:51
Warex'i en son ne zaman açtım onu bile hatırlamıyorum. 2 ay kadar önce Bursa'ya giderken yeni otobanın tünelinde açıp güzelce gazlamıştım. O günden bu güne açmadım heralde, ya da hatırlamıyorum :D

Erhan abiiii,zorla actiriyoruz sanada be abi :D

R.S.C
03-03-2017, 21:22
V6 ve v6plus olanlar gaza basabilir haa bide yeni v3 lerdende güzel ses geliyo

Ranthor
03-03-2017, 22:17
ya seyrantepedeki sanayi ciraklarinin motorlari delirtiriyor beni, gece 11 de 10 la geciyor, egzozu cikarmis allahim ne ses

EscC
03-03-2017, 23:26
Benim de rahatsız olduğum bir durum.Sokak arasında bu şekilde turlanması daha çekilmez, her an egsoz bir tarafa kaçabilir.3.0 motor yada 300hp altı bir makinanın güzel egsoz sesi verdiğini bu yaşıma kadar duymadım, sadece kafa şişiriyor.Stok yada özel üretim farketmez.Bu tip egsozlu araç sahipleri ile otomobil muhabbeti yapmam.Örnek vermek gerekirse önceki yorumlarda bahsi geçen araçlar motoru patlatacak kadar devir veriyor çıkan ses sadece kafa tırmalıyor.Ama yumurtaya can veren Allahım :D Maserati v8 öyle mi? rölanti sesi bile Beethoven bestesi gibi o seste uyurum bile.Sonuç olarak Iskender ustanızı daha zengin etmenize gerek yok 1.6 -2.0 larla olacak iş değil.

dahan
04-03-2017, 05:31
arabaya eksoz montalama biraz yaş ile ilgili gençlik olabilir ayrı konu bişe diyemem bizde taktık ettik, ama gecenin sessizliginde yada kalabalık yanında çoçuk yaşlı vs bilerek gaza abanmak kişilikle ilgili yapılmaması gerek yanlış yapıyolar

samara
04-03-2017, 05:37
arabaya eksoz montalama biraz yaş ile ilgili gençlik olabilir ayrı konu bişe diyemem bizde taktık ettik, ama gecenin sessizliginde yada kalabalık yanında çoçuk yaşlı vs bilerek gaza abanmak kişilikle ilgili yapılmaması gerek yanlış yapıyolar

Genelde 2-3 kız gördüklerinde olay kopuyor :) Dip gaz basanlara ne demeli :)

KGüneyli
04-03-2017, 09:26
Şuan bindiğim araçlarda egzoz yok ama, bende bu sekildeydim. 18 19 yaslarda.
Semte girdiğim zaman cama cıkarmadıgım komsu. Öttürmediğim alarm kalamzdı.

Şimdi görüyorum semtte yeni cocuklar var. öyle ara sıra sıkıp geziyorlar. Ulan diyorum ciddi rahatsız ediyormuş ama bişey diyemiyosun. Cünkü sende öyleydin :)

muratburunce
04-03-2017, 10:15
Bende tüm araçlarımda varex kullandım ama açık olması ve kapalı olması gereken yer ve zaman arasındaki ince çizgiyi kaçırmamak lazım gerçekten gece belirli bir saatten sonra yerleşim yerlerinde çok rahatsız edici oluyor ama yerleşim yeri dışında yollarda açık kalması kimsenin umrunda olacağını sanmam. İnanın siteye girdiğinizde yada yerleşim yerinden geçerken gece yarısı sıka sıka geçince ertesi gün tüm mahalle sizden bahsedecek diye ümit etmeyin onlar filmlerde olur :)) şaka bi yana aynı şey motorlar içinde geçerli adamların devri 14-15bin bir asılıyolarlar adam şehir değiştiriyor gece yarısı ama sesi hala kulaklarda bir çınlama aynı şey onlar içinde geçerli bence sadece otomobil için değil yani

c20let
04-03-2017, 10:27
Ben çok seviyorum egzoz sesini en kötüsüne bile razıyım. :D Yok düşük hacimmiş düşük beygirmiş dert etmem şuan dizel kullandığım için özlem içindeyim. Tabi ki gecenin bi vakti çatara patara gezmek doğru değil yapmıyorum ve yapanlara sövüyorum o ayrı.

Anıl E.
04-03-2017, 10:32
Kınalı spec

Suleyman
04-03-2017, 10:43
Araç egzozlarından ziyade şu scooterlar çileden çıkarıyor insanı. Keşke tek gürültü egzoz gürültüsü olsaydı :no:

exca-
04-03-2017, 12:03
Ben çok uzun süre "egzozlu" (nasıl tabir edilir bilmiyorum açıkcası) araç kullandım, çok da ciddi sesliydi açık hali egzozun. Fakat akşam olduğunda bina arasından geçerken kalabalık insan gruplarının yakınında hiç açık gezmedim. Hatta stock egzozla bile cold start yapınca ses oluyo diye sabah erken çıkacaksam kapalıya koymuyodum aracımı. Egzoz olayını sanırım hemen herkes seviyodur bu forumda, zaten spor arabada güzel bir egzoz sesini sevmeyen zor çıkar. Ama çevreye rahatsızlık verme derecesinde bunu yapanlara her türlü şeyi söylüyodum ben de. Bir de bunlara ek olarak müziği dışarı vererek gidenler ve arkasına hoparlör takan motorlar var. Onlara da ayrıca sövüyodum.

rain man
04-03-2017, 12:34
Düz boru sonda susturuculu küçük bir egzozum var. Ama yerleşim yerlerinden geçerken, sokak aralarında özellikle düşük devirde gidiyorum ki kimse rahatsız olmasın. Genelde zaten çevre yolunda vs en şiddetli halinde çıktığı için sorun olduğunu sanmıyorum. Ama dışardaki seslerin büyük bir çoğunluğu kaliteli egzoz sesi değil de hevesle yüksek ses almak amaçlı. Birileri o arkadaşları uyarmalı. Kuru gürültü ile kaliteli sesin ayrımını yapabilirse insanlar belki bir değişim olur.

Korollacı
05-03-2017, 07:23
yaz gelince sivri sinek gibi ortaya cikan yuksek sesli motorlara ne demeli?

phoenixs
05-03-2017, 07:30
Bende yerli yersiz açılan egsoz sesini sevmem fakat böyle bi forum da bu konunun tartışılması çok da doğru değil

Forum daki s2000 liler den başlasak bi sürü kişi de bahsettiğimiz egsoz lar dan var

Birde egsozun gecesi gündüzü olmaz evde çocuk gece de uyur gündüz de

Bu konu bi Keman forumun da açılsa anlarım da bence buraya gitmemiş şahsi fikrim

Doğru demiyorum ama bu foruma uymamış

edr55
05-03-2017, 13:06
güzeldir çirkindir o kişiden kişiye değişir.ama madem hoşuna gidiyor git in cin top oynayan bi yere kucağına alana kadar bağırt istersen.milletin işi gücü var sabahın 5-6sında uyanan insanlar var işe gitmek için.olay saygı, hoşgörüde bitiyor.zaten milletimizde az da olsa bunların kırıntısından olsaydı şuan ülkede yakındığımız çoğu şey olmazdı, bu denli herşeyden nefret etmezdik.

ercan26esk
05-03-2017, 14:14
egzoz sesi var egzoz sesi var bunu da ayırt etmek lazım araçta egzoz sistemi var 3000-4000 devire uykudadır sonrası çıldırır.velhasıl bu patlata patlata gidenler bende ayar oluyorum birde sanayi cins yaptıranlar sırf gürültüden başka birşey değil..

FurkanGokkaya
05-03-2017, 17:46
Gece gece mahalle, sokak arasında yapılacak iş değil ancak bazen de insanımız çok abartıyor.
Yakın bi zamanda E46 M3 aldık. Ofise giderken yol müsait 2. vitesde redline a kadar çevirdik. Otoparka park ederken bir hanım abla geldi o sıra kaldırımdaymış ne serseriliğim ne itliğim kaldı. Araba full stock en ufak oynama yok en son dayanamadım ferrarim olsa da bu hareketi de yapabilecek misiniz diyince çekip gitti.

muratburunce
06-03-2017, 08:18
hele şu vanalı egzoz dediklerini manifolttan sonra takanlar maguris dolmuş gibi öte öte geziyor. Bu işin nirvanası bence insanlar nası rahatsız edilir diye bir araya gelip bunu bulmuşlar bence başka bi açıklması olamaz ses desen güzel değil arabanın içinde bile durulmuyodur eminim

B-Devi
06-03-2017, 14:12
Erhan abiiii,zorla actiriyoruz sanada be abi :D

Ya benim de çok hoşuma gidiyor aslında ama ne bileyim, görmemişlik gibi algılanmasın diye heralde. Yoksa o ses bi Camaro'da var bir de bende :P :D

Sti_Ozan
06-03-2017, 14:32
Ya benim de çok hoşuma gidiyor aslında ama ne bileyim, görmemişlik gibi algılanmasın diye heralde. Yoksa o ses bi Camaro'da var bir de bende :P :D

Iyileste abi yavru kamaromuzla bi gezelim yav :D cok oldu binmeyeli :P

B-Devi
06-03-2017, 14:58
Çarşamba maça gelirim. Ama bayadır kullanmıyorum, toz toprak olmuştur üstü başı ona göre :D

eticet06
07-03-2017, 08:38
Benım aracımda eksoz kapalı oldugunda 25 hp gıdıyor resmen ;) Gece eve donerken veya sokak aralarında gaz basmam kapatırıp eksozumu gezerım veya gıderım roll vs kovaladııgımda acarım zaten sehır ıcınde sıkıntı eksoz ceza,küfür vs :) Birde bu heryerde dönen şahinciler var onlarada ben ayr oluyorum :) Forumda isim vermek gerekmıyor ama tanınmıs bir yazılım firması sahibi arkadaş dönen sahin ona yol vermedı dıye vurup devirdi çok gülmüştük :)

Sti_Ozan
07-03-2017, 15:02
Çarşamba maça gelirim. Ama bayadır kullanmıyorum, toz toprak olmuştur üstü başı ona göre :D

Tozda olsa,camurda olsa kamaro kamarodur abi :D kalbi temiz olsun bize yeter :D