PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakayı üstümüze alma

Anıl E.
08-03-2017, 15:19
Aramızdan biri kesin bilir bu işleri,arkadaşımda megane coupe var plakası tam bana göre ilanı da paylaşıyorum.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-renault-megane-1.4-t-impressor-sonn-fiyatt-226802859/detay)

bu plakayı kendi adıma nasıl alabilirim ? Şartları ,yolları nelerdir ? Şu an kendime ait aracım yok pederin vw cc var onun üstüne mi geçirebiliyoruz ?

İlgilenen olursa sevinirim.

Yogi
08-03-2017, 15:28
1- Muameleci bulacaksın
2- Bu vatandaş arabayı satarken alıcı plaka değişikliği istiyorum diyecek noterde.
3- Sizin arabayı bu plakanın bağlı olduğu şubede ikamet eden birine satarken plaka değişikliği isteyeceksin noterde.
4- İki arabanında plakası trafikten düşünce muameleci sizin arabaya bu plakayı alıcak.
5- Plaka sizin arabaya geçtikten sonra satış yaptığınız adamdan geri alıcaksınız.

Anıl E.
08-03-2017, 15:32
1- Muameleci bulacaksın
2- Bu vatandaş arabayı satarken alıcı plaka değişikliği istiyorum diyecek noterde.
3- Sizin arabayı bu plakanın bağlı olduğu şubede ikamet eden birine satarken plaka değişikliği isteyeceksin noterde.
4- İki arabanında plakası trafikten düşünce muameleci sizin arabaya bu plakayı alıcak.
5- Plaka sizin arabaya geçtikten sonra satış yaptığınız adamdan geri alıcaksınız.

Dede ölme eşşeğim ölme diyosun yani,sıfırdan almak daha kolay gibi .

turkerrr
08-03-2017, 15:33
Bağış miktarını düşürmek için direk bu arabayı satın alıp daha sonra plaka değişiklikli satış yaparsan, daha düşük maliyetlerle plakayı eski sahibine tutuyorlar.

Yogi
08-03-2017, 15:37
Evet bağışıda yazmayı unutmuşum, arkadaşım arabasını satıyodu ve yeni araba almayacaktı Trafik şubeye gidip plakayı bekletebilirmiyiz dediğimde plaka ne sorusunun ardından Komiser ile görüşün dediler.
Bu tarz 3 harfli veya iyi plakaları tutmak zor. Bizde benim motorun üstüne plakayı geçirtmek için yukarıdaki adımları uyguladık

Sezgin
08-03-2017, 15:46
Ankarada ikametgaha göre plaka alma olayı yok istanbulda'ki gibi. ben olsam ankara'da bı tanıdık veya muamelecı vasıtasıyla dogrudan 06ANL alırım. İstanbuldaki özel plaka rakamlarından sonra ankara çok çok ucuz kalıyor cunku.

Nightfish
08-03-2017, 15:56
Ankarada ikametgaha göre plaka alma olayı yok istanbulda'ki gibi. ben olsam ankara'da bı tanıdık veya muamelecı vasıtasıyla dogrudan 06ANL alırım. İstanbuldaki özel plaka rakamlarından sonra ankara çok çok ucuz kalıyor cunku.

Ankarada ikametgaha göre alma nasıl yok ? Etimesgut ilçesi merkezden plaka alamıyor mesela ?

Anıl E.
08-03-2017, 15:58
Bi ANL hayalimiz vardı o da sönüyor.

individual
08-03-2017, 16:00
Zamanında bir kız arkadaşımdan bende öğrenmiştim ankarada siteye girip sorgulama yapıp kendi adına tutabiliyorsun demişti şaşırmıştım.Sanırım site bu.

Ankara - Plaka Tahsis (http://www.ankara.pol.tr/Sayfalar/Plaka_Tahsis.aspx)

Nightfish
08-03-2017, 16:02
Zamanında bir kız arkadaşımdan bende öğrenmiştim ankarada siteye girip sorgulama yapıp kendi adına tutabiliyorsun demişti şaşırmıştım.Sanırım site bu.

Ankara - Plaka Tahsis (http://www.ankara.pol.tr/Sayfalar/Plaka_Tahsis.aspx)

Bu siteye kolay bulunabilenler düşüyor. ANL gibi para alabilecekleri tarz plakaları bu siteye girmiyorlar. Emniyet'e gidip oradaki listeden bakmanız hatta çoğu zaman özellikle şu plakayı arıyorum diye sormanız gerekiyor.

ERC plaka için 3 yıl önce 2.000 TL bağış istemişlerdi benden.

individual
08-03-2017, 16:06
Bu siteye kolay bulunabilenler düşüyor. ANL gibi para alabilecekleri tarz plakaları bu siteye girmiyorlar. Emniyet'e gidip oradaki listeden bakmanız hatta çoğu zaman özellikle şu plakayı arıyorum diye sormanız gerekiyor.

ERC plaka için 3 yıl önce 2.000 TL bağış istemişlerdi benden.

O zaman işlem şöyle olucak :)
Anıl E. arabayı alıcaksın sonra tekrar satıcaksın.Satarken alan kişi yeni plaka istiyorum diyecek.Sende bağış yapıcaksın plakayı tutacaklar.

Sonra baban arabayı sana satıcak sende alırken yeni plaka 06 anl istiyeceksin :)

Kısacası 45.000TL 5.000TL al sat bağış masrafı desen 50.000TL sana gelicek.Tabi megane aynı paraya satarsan 5.000TL plakan olmuş olucak :)

mert5
08-03-2017, 16:10
Bence direkt megane yi al ...

Hem plaka sende kalir hemde araba ...:)

Sezgin
08-03-2017, 16:14
Ankarada ikametgaha göre alma nasıl yok ? Etimesgut ilçesi merkezden plaka alamıyor mesela ?

Geçtiğimiz yaz arkadaşım EMR ' yi aldı. Ankara ilçelerini bilmem YeniMahalle'de oturuyor kendisi. Hatta ikametgah işini nasıl yaptın diye sordum burada öyle birşey yok. Muameleci ile plakayı tutarak hallettik dedi. Ordan aklımda kaldı benimde çünkü.

Anıl E.
08-03-2017, 16:25
Arabası güzel değil olsa alıcam arkadaşımın aracı diye demiyorum ama :)

serkanaygün
08-03-2017, 16:27
Geçtiğimiz yaz arkadaşım EMR ' yi aldı. Ankara ilçelerini bilmem YeniMahalle'de oturuyor kendisi. Hatta ikametgah işini nasıl yaptın diye sordum burada öyle birşey yok. Muameleci ile plakayı tutarak hallettik dedi. Ordan aklımda kaldı benimde çünkü.

Muameleci muhtemelen ikamet işini de halletmiştir bir şekilde, benim de bildiğim ilçelere belirli tahsisler var çünkü.