PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vurdu kaçtı bulduk suçunu kabul etmiyor (Katil olmamak elde değil)

phoenixs
12-03-2017, 19:15
Değerli tech üyeleri iyi akşamlar

Bugün arkadaşım kayseri den gelirken kulu yu geçtikten sonra arka arkaya giden 2 tır dan tam 1. sini geçecekken tır kendini sola atıyor ve arkadaşın sağ ön çamurluk sağ ayna sağ 2 kapıyı çiziyor ardından arkadaşım durup plakayı alıyor ve araç çalışmıyor bu sırada tır KAÇIYOR

Ardından polis çağırılıyor sonra bu bölgeye jandarma bakılıyor deniliyor ve jandarma da aracın kime ait olduğu vs detaylı şekilde bilgi alınıyor.

Sonra firma sahibi aranıyor firma sahibi aracı şoför kullanıyor herşeyi onla halledin deyip telefonu kapatıyor.

Ardından şoför numarası bulunup aranıyor olay 14:02 de oluyor şoför kulu dan sabah 09:00 da geçtiğini iddia ediyor ardından jandarma kameraları kontrol edince bi sonraki kamera dan 14:08 de tırın geçtiği tespit edilip resim alınıyor.

Şu andan itibaren yapmamız gereken en doğru hareket ne olmalı

2-3 Bin TL lik masraf var şoförü aradığımız da çakal ayağına yatıyor kamera kaydı yoksa yalan söylüyorsun diyor.

Sizler den akıl istiyorum dostlar elimiz de aracın dediğimiz yerden dediğimiz saatte geçtiğine dair resim var kaza anına ait birşey yok

birde ilk telefon görüşmesindeki adamın yalan beyanı var

Seven7
12-03-2017, 19:24
Böyle insanlara yapılacak tek şey göz korkutmak. Bir avukata gideceksiniz telefonda bu davayı üstlendiğini dava açılmasını istemiyorsanız birlikte gelip rapor tutulması gerektiğini, rapor tutulmazsa eğer olacak prosedürleri anlatırsa eğer yola gelirler. Başka türlüsü zor bu kanunlarla.

westalim
12-03-2017, 19:26
bulduğunuz yerde ağzını burnunu kırın o sizi arasın siz çakala yatın bu seferde. yoksa bu ülkenin adaletinden birşey beklerseniz bekler durursunuz bunlarda üremeye devam eder.

onursumer
12-03-2017, 19:31
jandarma ile bir tutanak yokmudur ?

kasko yoksa trafik ile ilgili bir mahkeme olması lazım diye biliyorum adliyeden başvuru yapılıyor sonuca onlar karar veriyordu

Faruk_Vtec
12-03-2017, 19:35
habersızce gıdın ağzını burnunu kırın ve sızı aramasını bekleyın, arayıp darp ettığınızı ıddıa ederse; 'kamera kaydı yoksa yalan söylüyorsun' diyin...

snan1910
12-03-2017, 20:06
Kasko yoksa yasal yola girmeden elinizde ne var ne yok tırcıyı korkutup ne alabiliyorsanız alın

Tayfun.O
12-03-2017, 20:11
Şu araç içi kameraların en büyük faydası işte herkesin takması lazım aslında.

Tır da illa ki ezik çizilme olmuştur buradan çıkarak ispatlanabilir aslında (yaptırmadıysa tabi),

canatakann
12-03-2017, 20:14
Aynı olay geçtiğimiz yaz başımıza geldi,yasal yoldan pek bi elde edilecek bişey olmadığını gördüm telefon trafiği ve eş dost aracılığıyla alabildiğiniz kısmını almanızı öneririm yoksa başka bir çıkar yolu bizde bulamamıştık.
Geçmiş olsun.

2jz
12-03-2017, 20:15
Adam vurup kaçmış.

Siz jandarma yada polisle tutanak tutup şikayetçi olacaksınız.

Eğer ödemeye yanaşmazsa ruhsat sahibini avukata aratın. Yine ödemeyeceğim derse mahkemeye gitmek zorunda kalacaksın.

Ruhsat sahibi söföre rücu edebilir ama o sizin probleminiz değil. Araç sahibine dava açacaksınız.

phoenixs
12-03-2017, 21:26
Beyler adamın telefon numarasını verdiğimde adres verebilecek birisi var mı ?

Sinan58
12-03-2017, 21:30
Bu tür kendini uyanık zannedenlere mahkeme yolunu gösterin, daha sonra geri vitese takarlar :)

2jz
12-03-2017, 21:47
Bu tür kendini uyanık zannedenlere mahkeme yolunu gösterin, daha sonra geri vitese takarlar :)

Bu çakallar mahkemelerin bir şey yapmadığını bildiği için yargıdan korkmuyorlar artık. Türkiyedeysen ya kasko yapıp bineceksin yada ölmüş dedenin, ninenin üstüne as250 alıp sigortasız çarpa çarpa gezeceksin :)

Serci07
12-03-2017, 22:39
Tutanak felan tutturmadiniz mi. Savcılıka gidip şikayet etmeniz gerekiyor. Ayrıca aracınız hasarı yapılıncayakalar yattığı zamanin ücretini bile.alabiliyorsunuz

MK8800
13-03-2017, 00:08
Firma Adı verin nakliyeci ise ulaşırım

canimrecepcim
13-03-2017, 11:15
İş bittikten sonra da telefonu verin eskort sitelerine kaydettirelim.

atituti
13-03-2017, 12:01
ot yada travesti ısmarlayın , ikramdan sonra suçunu isteyerek kabul edecektir.

aslan
13-03-2017, 12:09
Sesi gür birine firmayı aratın olayın olduğu jandarmadan arıyoruz aracınız kazaya karışmış ve kaçmış şöfor hakkında şikayet var ya siz getirin yada biz gelip alırız deyin.Kamera kayıtlarından aracın sizin firmaya ait oldugu belli 3 gün süreniz var aksi halde yakalam kararı çıkar buda hiç iyi olmaz deyin.2 Güne çözersiniz olayı

gazi
14-03-2017, 14:38
güzelce bi silkeceksin bu ve bunun gibi yalamaları. bak bakalım nasıl kabul ediyor suçunu.

Quantum
14-03-2017, 14:57
Çok benzer bir durum başıma geldi.
Adamla falan uğraşmayın.

Bir dosya hazırlayacaksınız.. Bu dosya içinde iddianızı kanıtlayan fotoğraflar, olayı zaman ve yer bilgilerinin de yer aldığı konuyu anlatan bir dilekçe, ruhsatınız, ruhsat sahibi banka hesap numaraları vs olacak..
Aracınızı kaskodan yaptıracaksınız. Bu hazırladığınız dosya ve kaskonuzun bozulmaması yönündeki talebiniz değerlendirilecek vsvs..
Tramerde hasar bedeli olan rakam vs de görünmüyor ayrıca..

Kasko ile aracınızı yaptırdığınız yer sizi bu yönde yönlendirecektir.

Sigorta firması avukatları daha sonra o sorun yaşadığınız kişinin peşine fena takılıyor, kuruşuna kadar tahsil ediyor..
Muhatap olmayın kamyoncuyla artık.

Bunun haricinde polisin jandarmanın yapacağı hiç bir şey yok.
Savcılığa gidin şikayet edin diyorlar.
Siz savcılığa şikayet ediyorsunuz, mahkemede de zaman aşımına uğruyor ya da adam ifadesinde ben yapmadım iftira atıyor diyor, bırakıyorlar.
Sinirlendiğiniz yanınıza kar kalıyor, o sinirle hesabı kendiniz kesmek istiyorsunuz, suçsuzken suçlu oluyorsunuz..

Benim dediğim en temiz yol sigorta firması yoluyla ilerlemeniz.
Avukatları salın üzerlerine, siz hayatınıza kaldığınız yerden devam edin.

Sinan58
14-03-2017, 17:21
Bu çakallar mahkemelerin bir şey yapmadığını bildiği için yargıdan korkmuyorlar artık. Türkiyedeysen ya kasko yapıp bineceksin yada ölmüş dedenin, ninenin üstüne as250 alıp sigortasız çarpa çarpa gezeceksin :)

Gerçi millet onada uyandı abi, eskiden korkarlardı hukuktan :)

Leader01
14-03-2017, 18:03
polisin bölgesiyse polisin, jandarma bölgesiyse jandarmanın sizin verdiğiniz bilgilere göre kaza yeri terk tutanağı düzenlemesi lazımdı, siz de bu tutanakla diğer aracın varsa trafik poliçesinden hasarını alacaktınız, sonra diğer aracın trafik sigorta poliçesi hangi sigorta şirketindeyse tır'ın adına kayıtlı olduğu şahıstan/firmadan hasar bedelini rücu edecekti, tutanak olmadığı için sonuç alamayabilirsiniz, kamera kayıtlarını alın yine de delil olarak bulunsun.

tayreep_john
15-03-2017, 09:29
kafasını gözünü patlatıp kamera kaydı yoksa inkar edin sizde.... adaletse adalet :heyoo:

Yogi
15-03-2017, 09:45
Ben olsam adama dokunmayıp bütün lastiklerini yenisi ile değiştirecek bir şey yapardım

Ers
15-03-2017, 09:53
Adamla falan uğraşmayın.

Bir dosya hazırlayacaksınız.. Bu dosya içinde iddianızı kanıtlayan fotoğraflar, olayı zaman ve yer bilgilerinin de yer aldığı konuyu anlatan bir dilekçe, ruhsatınız, ruhsat sahibi banka hesap numaraları vs olacak..
Aracınızı kaskodan yaptıracaksınız. Bu hazırladığınız dosya ve kaskonuzun bozulmaması yönündeki talebiniz değerlendirilecek vsvs..

Sigorta firması avukatları daha sonra o sorun yaşadığınız kişinin peşine fena takılıyor, kuruşuna kadar tahsil ediyor..

Siz savcılığa şikayet ediyorsunuz, mahkemede de zaman aşımına uğruyor ya da adam ifadesinde ben yapmadım iftira atıyor diyor, bırakıyorlar.
Sinirlendiğiniz yanınıza kar kalıyor, o sinirle hesabı kendiniz kesmek istiyorsunuz, suçsuzken suçlu oluyorsunuz..

Kasko var is olması gereken budur.

mikelazi
15-03-2017, 10:07
Adamla falan uğraşmayın.

en mantıklısı

Sadık Özyer
15-03-2017, 11:10
Adamın sigortası yoksa , hiçbirşey yapamazsınız. Bunuda diyiverem.

Yigit-Y
15-03-2017, 11:36
Ne moktan durum

Allah sabır versin