PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Casper Seri Numarası

aroglu
17-03-2017, 16:41
iyi forumlar . Casper marka CNY A15FB laptop var .Anakart:Pegatron A15. 2012 yılında aldım iyi kötü iş görüyor . biosum çok eski olduğu için güncelleyim dedim öylesine iş inada bindi:D

Güzel bir dıy ile laptopun altına fan tezgahı yaptım püfür püfür esiyor .termal macunuda paraya kıyıp 5.6 W/mK'lık alınca dedim ki neden daha iyi olmasın ben buna bi overclock deneyeyım . baktım biosa müsade etmiyor . güncelleyim dedim , orada film koptu.

internette enine boyuna bütün forumlarda arastırdım ya linkler kırık yada benım anakarta uymuyor .güzelce müşteri hizmetlerini aradım . durumu izah ettim . dedim ablacım ben bunu alalı 5 sene olmus nebı evrağı duruyor ne uzerındekı etiketleri . bana dedim bunun bios güncellemesini atın . seri numarası ne dedi ? dedim ki 5 sene olmuş bilgisayarın görmediği eziyet kalmamış alta yapıştırmışlar bir kağıt parçası onu soruyor .yok dedim kopmuş . o zaman bios sorularımız var onları yanıtlayın dıye bi mail attı . cevapladım hepsini doğru şekilde dosyayıda atmıyorlar iyice sinir oldum . tekrar aradım sordum dedim atmadınız . en yakın casper servısıne gıdıp gözle kontrol yaptırın onlar bilgi versin dedi . aradım servisi adam ısrarla getiriceksin diyor. (para alıcak) . bende vermem :D

velhasıl ben bunun seri numarasını nerden nasıl bulurum ? yada bunun güncel bios dosyalarını nerden bulurum ?

Not: aida64 den baktım ama 2013 de guncellemışım s/n değişmiş 123456789 yazıyor .

onursumer
17-03-2017, 17:15
cihaz seri numarasını programla okuma şansın olduğunu duşunmuyorum en azından casperde ,üretim de vurulan seri numarasını istiyorlar senden haliyle fiziksel olarak bakılması gerek

by.gkn
17-03-2017, 17:18
Çalıştır'a cmd yazıp alttaki kodu yazıp bir deneyebilir misiniz? Ben şirketteki kullanıcıların makinelerinde bu şekilde alıyorum genellikle. Exper de filan çalışıyor muhtemelen sizinkinde de olabilir.

wmic bios get serialnumber

aroglu
17-03-2017, 17:35
Çalıştır'a cmd yazıp alttaki kodu yazıp bir deneyebilir misiniz? Ben şirketteki kullanıcıların makinelerinde bu şekilde alıyorum genellikle. Exper de filan çalışıyor muhtemelen sizinkinde de olabilir.

wmic bios get serialnumber

abi onu yazdım da biosu 2013 de güncellediğim için 123456789123 diye bir seri no atmış . ordan yürüyemedim :)

aroglu
17-03-2017, 17:36
cihaz seri numarasını programla okuma şansın olduğunu duşunmuyorum en azından casperde ,üretim de vurulan seri numarasını istiyorlar senden haliyle fiziksel olarak bakılması gerek

kasa şu an açık abi .üzerinde nereye vurdularsa her yerinde bulurum ama altında ki kağıt yok .

onursumer
17-03-2017, 17:45
kasa şu an açık abi .üzerinde nereye vurdularsa her yerinde bulurum ama altında ki kağıt yok .

kasa altında yazar sadece sonucta bunu uretim takibi için vuruyorlar kutuda ve altında olur başka yere yazdıklarını hiç gormedim, fiziksel kontrol hangi anakart olduğunu anlayıp doğru biosu yüklenmesi için gerekli

Oznsrl
17-03-2017, 17:50
everest ultimate edition diye bi program var bi onu deneyin gerçi ben baktım kasa seri no göstermio sadece anakart seri no buldu bios adı sürümü falan biçok şey gösterio ama

aroglu
17-03-2017, 17:51
bana o lazım abi . kasanın altı zaten tanınmayacak halde anakart modelını bılıyorum ama casper guncellemeleri dışarı vermıyormuş seri numarası olmadan .

aroglu
17-03-2017, 17:52
everest ultimate edition diye bi program var bi onu deneyin gerçi ben baktım kasa seri no göstermio sadece anakart seri no buldu bios adı sürümü falan biçok şey gösterio ama

hemen denıyorum aida ile denemıstım ama evereste bakıyım .

aroglu
17-03-2017, 17:55
buda dediğim gibi 123456789 gösteriyor :D hırs yaptım bulucam :D

Oznsrl
17-03-2017, 18:09
buda dediğim gibi 123456789 gösteriyor :D hırs yaptım bulucam :D

doğru olmasın :D bende yok none falan yazıo çnkü :D

aroglu
17-03-2017, 18:12
şanslıyımdır da okadr değil :D o kadar mı deyıp seri numarasını denedım olmadı :D

onursumer
17-03-2017, 18:46
anakartın seri numarasını arıyorsan üzerinde fiziksel olarak yazıyordur fakat kasadan komple çıkarıp incelemek lazım kimbilir neresinde

Y.Emre
17-03-2017, 18:53
Güncel bir bios olduğuna emin misiniz ki? Zira 2013 sonrasında bir güncellemenin çıktığını hiç sanmıyorum. Casper gibi fason bir markadan bahsediyoruz..

aroglu
17-03-2017, 19:03
Güncel bir bios olduğuna emin misiniz ki? Zira 2013 sonrasında bir güncellemenin çıktığını hiç sanmıyorum. Casper gibi fason bir markadan bahsediyoruz..

damarıma basıyosun :D zaten su anda kıl kaptım casperdan :D ama olayın casper'la alakası yok anakart pegatron A15 marka

anakartın seri numarasını arıyorsan üzerinde fiziksel olarak yazıyordur fakat kasadan komple çıkarıp incelemek lazım kimbilir neresinde

bilmiyorum ki abi anakartmıı kasa mı diliyle dişi arasındakonusuyor müşteri hizmetleri . kasanın her yerıne baktım . muhtemelen kasanın serı numarası lazım .

Y.Emre
17-03-2017, 19:29
damarıma basıyosun :D zaten su anda kıl kaptım casperdan :D ama olayın casper'la alakası yok anakart pegatron A15 marka

Biliyorum, kabaca aradım zaten bulursam koyayım diye de yabancı forumlarda da Recep baltaşın konusunu referans vermişler.

Umarım bulursun ama şahsi düşüncem zaten en güncel sürümü kullandığın. (2013)

forwett
17-03-2017, 19:31
overclock konusunda pek bilgim yok ama intel işlemciler için intel exreme tuning diye bir programı var intleni kendi yayınladığı, bu program üzerinden overclock yapılabiliyor diye biliyorum biosla uğraşmadan. Pek emin olmasam da dene bi istersen ufak bi program

aroglu
17-03-2017, 19:36
Biliyorum, kabaca aradım zaten bulursam koyayım diye de yabancı forumlarda da Recep baltaşın konusunu referans vermişler.

Umarım bulursun ama şahsi düşüncem zaten en güncel sürümü kullandığın. (2013)

sürümler tutumuyor malesef bende onu referans aldım ama olmuyor.

overclock konusunda pek bilgim yok ama intel işlemciler için intel exreme tuning diye bir programı var intleni kendi yayınladığı, bu program üzerinden overclock yapılabiliyor diye biliyorum biosla uğraşmadan. Pek emin olmasam da dene bi istersen ufak bi program

onunla deneyim dedim konu buraya kadar geldi :D

golgeoyunu03
17-03-2017, 19:50
laptopu toplayın güzelce bir ssd alın, overclock falan uğraşılmaz, notebooktan bahsediyoruz

aroglu
17-03-2017, 19:57
laptopu toplayın güzelce bir ssd alın, overclock falan uğraşılmaz, notebooktan bahsediyoruz

voltajı fazla yükseltmicem sıvılar yenı altta 2 tane 8 cm lık fan var bişey olucağını sanmıyorum :) ssd takmamiçin yine biosu guncellemem lazım . tak kullan gormuyor bıldıgım kadarıyla

golgeoyunu03
17-03-2017, 19:59
voltajı fazla yükseltmicem sıvılar yenı altta 2 tane 8 cm lık fan var bişey olucağını sanmıyorum :) ssd takmamiçin yine biosu guncellemem lazım . tak kullan gormuyor bıldıgım kadarıyla

biosunuz ahci modu destekliyor mu?

safaks
17-03-2017, 20:08
2013 ten bu yana guncelleme gelsede benim.bildigim overclock ozellikleri biosla gelmez. Bastan olan bi ozellik o. Varsa vardir. Yoksa hic olmaz. Ancak sonradan windowsa kuracagim baska bi yazilimla belki sansin olur , ama cok bi yarari olcagini sanmiyorum. Gamer yada extreme bi dizustu degilse bence hic ugrasma.

aroglu
17-03-2017, 20:09
ide açık o kısım kısıtlı tarıh saat bide sürücü sırasını değiştirebiliyorum şu anda:D

aroglu
17-03-2017, 20:10
2013 ten bu yana guncelleme gelsede benim.bildigim overclock ozellikleri biosla gelmez. Bastan olan bi ozellik o. Varsa vardir. Yoksa hic olmaz. Ancak sonradan windowsa kuracagim baska bi yazilimla belki sansin olur , ama cok bi yarari olcagini sanmiyorum. Gamer yada extreme bi dizustu degilse bence hic ugrasma.

iman gücü var abi bilgisayarda battlefield 1 oynuyorum 1 gb ekran kartı ile :D sırada forza var bütün mesele o zaten :D

aroglu
18-03-2017, 12:40
evet güncellememi yaptım versiyon 303 oldu . Pegatron sadece kartı üretmiş bios yazılımı American Megatrends'e aitmiş.bilmediğimden Pegatron update aradım oda yok zaten :D AMI'nin sitesinden kolay update edilliyormuş :D Herkese teşekkür ederim :)

safaks
25-03-2017, 15:28
evet güncellememi yaptım versiyon 303 oldu . Pegatron sadece kartı üretmiş bios yazılımı American Megatrends'e aitmiş.bilmediğimden Pegatron update aradım oda yok zaten :D AMI'nin sitesinden kolay update edilliyormuş :D Herkese teşekkür ederim :)

Hadi gozun aydin.
Bios ayarlarinda oc ile ilgili bi degisiklik oldumu peki?

aroglu
30-03-2017, 11:03
Hadi gozun aydin.
Bios ayarlarinda oc ile ilgili bi degisiklik oldumu peki?

intel extreme tuning diye bir program vardı abi kısıtlı yerler açıldı oradan yaptım