PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtar Çalındı

MuratÖ.
29-03-2017, 14:51
Öncelikle SelamınAleyküm arabaya talip çıktı geldiler sonradan adamlar almaktan vazgeçti gittiler bu sefer yedek anahtar adamlarda kaldı ve vermiyor ne yapmalıyım izlemem gereken yol nedir ? Aracım 2012 VW Caddy.

drago
29-03-2017, 14:55
Polise neden gitmiyorsunuz? Artı anahtar çalındı mı, adam vermeyi mi unuttu; konu kendi içinde çelişkili

fthdrn
29-03-2017, 14:57
polise gidebilirsiniz.

MuratÖ.
Polise neden gitmiyorsunuz? Artı anahtar çalındı mı, adam vermeyi mi unuttu; konu kendi içinde çelişkili

Anahtar adamda kaldı vermiyor istiyoruz mesaj atıyoruz vermiyor. Bu da benim gözümde çalıntı.

Sezgin
polise gidebilirsiniz.

mrtngn
29-03-2017, 14:58
Vermiyor ne demek.. Arabayı kimsenin bilmediği biyere çekin ve tek bırakmamak kaydı ile polise durumunuzu izah edin..

Olmadı mı diğer farklı yolları deneyin hee o da mı olmadı..

Komple kilit immo vs değiştirin

MuratÖ.
29-03-2017, 14:58
polise gidebilirsiniz.

Bu yolu denicem polis ilgilenir mi bilmediğim için adamın yerini bilmiyoruz Van'dan geldiler. Sadece bi telefon numarası var.

Seyfettin777
29-03-2017, 15:00
Vermiyor ne demek.. Arabayı kimsenin bilmediği biyere çekin ve tek bırakmamak kaydı ile polise durumunuzu izah edin..

Olmadı mı diğer farklı yolları deneyin hee o da mı olmadı..

Komple kilit immo vs değiştirin
Yedek anahtar serviste immobiliser beyninden silinebiliyor sanırım.

Bence polise gidin izah edin ilgilensinler kasten vermiyorlarsa.Ama uğraşırım diyorsanız diğer anahtarı da diz takdim edin elemanlara.Ayrıca anahtarı kopyalayıp geri verme ihtimalleri de var...

mrtngn
29-03-2017, 15:02
Telefondan kamera kaydından onlar ulaşır sen merak etme..

Hırsızlıktan bi farkı yok bu işin fakat aracın satışını vermeden imza atmadan yedek anahtarı yada al araba sende kalsın falan demek şu zamanda çok mantıklı şeyler değil

ufuksaracci
29-03-2017, 15:03
Yedek anahtar neden adamda ve foruma yazmadan önce neden polise gitmediniz?

exca-
29-03-2017, 15:28
ben de merak ettim yedek anahtarın adamlarda ne işi var?

kesici
29-03-2017, 15:35
Aynısı benim bir abimin başına geldi. İsim vermeyeyim illaki tanıyan çıkacaktır. Bahçelievlerde nargile kafesi var bu abimin ve ihaleden araba alıyor kendine 88 K Tl'ye. 6 ay sonra aracı çaldılar dükkanın önünden. Adam güzelce gelip anahtar ile kapıyı açıp çalıştırıp gitmiş. Kilit vs. takın direksiyona kısa vadede. Sonrada komple düzeneği değiştirin.

MuratÖ.
29-03-2017, 15:35
ben de merak ettim yedek anahtarın adamlarda ne işi var?

Arabaya bakmaya geldikleri zaman sordular bizde çıkardık gösterdik o arada cebine koydu expertize gittik sonra Noter'e noterde araba trafikten men olmuş haberimiz yoktu Cuma günü oldu bu olay haftasonu işlem olmadığı için adamla anlaştık Pazartesi geri trafiğe sokup satış yapıcaktık trafiğe soktuk aracı adamı aradı adam 3.000 TL aşağı rakama alıyorum dedi fazla vermem dedi ondan önce Noter'de istediğimiz rakamı veriyordu. Bu telaş içinde bizim zaten hiç aklımıza gelmemişti kaldı onlarda aradık mesaj attık istedik vermedi.

anıl turan
29-03-2017, 15:41
Arabaya bakmaya geldikleri zaman sordular bizde çıkardık gösterdik o arada cebine koydu expertize gittik sonra Noter'e noterde araba trafikten men olmuş haberimiz yoktu Cuma günü oldu bu olay haftasonu işlem olmadığı için adamla anlaştık Pazartesi geri trafiğe sokup satış yapıcaktık trafiğe soktuk aracı adamı aradı adam 3.000 TL aşağı rakama alıyorum dedi fazla vermem dedi ondan önce Noter'de istediğimiz rakamı veriyordu. Bu telaş içinde bizim zaten hiç aklımıza gelmemişti kaldı onlarda aradık mesaj attık istedik vermedi.

bence 3000 tl aşağı rakamı kabul et diye yapıyorda olabilir... ben olsam anahtar sende kalsin g*tüne sokarsın der, 500-600 liraya aracın kilidini değiştiririm.

olan olmuş geçmiş olsun

ENGean
29-03-2017, 15:43
Ulan piyasada ne o.ç insanlar varya.

rebelh
29-03-2017, 15:44
3000tl aşağıya pazarlık yap bari 2000 olsun de inandırıcı olsun
sonra buluşun buluşmaya emniyetle git işlem yaptır

Berkan
29-03-2017, 15:44
Yedek anahtar neden adamda ve foruma yazmadan önce neden polise gitmediniz?

güzel sorular :)

kendin yazmışşın senin gözünde çalıntıysa forumdan biri değil polis ilgilenecek tabikide.

Diğer secenek kasko varsa kayboldu vs diyip komple değiştirin göbeği mekanizmayı kilitle baglantılı nere varsa

Tunacan
29-03-2017, 15:47
3000-tl yi kabul eder, adamları ayağıma getirtir, 6000-tl lik döver anahtarı alır, sepetlerdim..

fthdrn
29-03-2017, 15:49
3000-tl yi kabul eder, adamları ayağıma getirtir, 6000-tl lik döver anahtarı alır, sepetlerdim..

Aynısını yazıcaktım :D Ya da çağırıcan ayağına sonra vazgeçtim sktr git dicen

KÖROĞLU
29-03-2017, 15:49

Alıcı tam karaktersizmiş yalnız. Hadi en fazla 500 düşersin o da 2 günlük otel ıvır zıvır masrafı falan diye. Trafik men olayı senden kaynaklanan bir hata diye.

Şu postu bitirene kadar 50 küfür yazdım sildim vallahi.

alperkirman
29-03-2017, 15:53
o anahtar eğer çalma gibi bi niyetleri varsa şimdiye 3-4 el değişmiştir
polis bişey yapamaz gibi geliyo bende yok der çıkar işin içinden
en iyisi servise gidip yeni anahtar almak buda dünya masraf ve sıkıntı
geçmiş olsun

CenKeR
29-03-2017, 16:00
adamı çağırın anlaşın bir güzel dövün se kimsinde kimin anahtarını alıyorsun ?

kesici
29-03-2017, 16:19
Valla belkide anahtarı kopyaladılar. Boşuna anahtar peşinde koşma doğru servise gitmelisin bana kalırsa.

BarışSever
29-03-2017, 17:23
vanlıya bak sen hele:)

Mr.K
29-03-2017, 17:51
Bence 3K altina ver arabayi zaten immo deissen anahtar istesen kilitleri deissen daha fazla tutcak.

mrtngn
29-03-2017, 17:54
O arabayı 3 lira altına baskasına veririm yinede onlara vermem şahsen

gokhankenar
29-03-2017, 18:01
Hocam arabanın başında dur neden burdasın ? Her an gidebilir

Drive Fast
29-03-2017, 18:56
İstinye anahtar murat abi işinin iyisidir ben anahtarlarimi orada yaptiriyorum servisten yari yariya ucuza geliyor gidin yedek anahtari arabanin beyninden silsin kumandayla kapiyi acamaz kapi acik olsa arabayi calistiramaz sıkıntı çözülür isterseniz ozel mesaj atın numarasını vereyim

MBuğra
29-03-2017, 19:13
Anahtarı geri alsanız bile, adamın o anahtardan kopya çıkarmadığından nasıl emin olacaksınız? Kesin çözüm olarak ya arabayı başka şehirden gelem birisine satın; ya da komple kontak değiştirin.

Bolkar1st
29-03-2017, 19:22
yazın abi herşeyi foruma yazın forum çözer zaten mantıklı yollarla kendiniz bile çözersiniz neden illa konu açmak anlamış degilim..

MuratÖ.
29-03-2017, 19:53
Hocam arabanın başında dur neden burdasın ? Her an gidebilir

http://upload.pixelcartr.com/images/10.jpg

Aracı aldığım günden beri branda + baston kilidi ile duruyor bilmiyorum ne kadar sağlıklı oluyor.

MuratÖ.
29-03-2017, 19:55
yazın abi herşeyi foruma yazın forum çözer zaten mantıklı yollarla kendiniz bile çözersiniz neden illa konu açmak anlamış degilim..

Zoruna gidiyorsa okuma kardeş burda diğer insanlardan araba işine gönül vermiş kişilerden bilgi alıyoruz fikir alıyoruz aynı şey sizlerinde başına gelmiş olabilirdi kimseye burda zorla yazı okutmuyoruz.

Sert@ç
29-03-2017, 20:30
Servise gidip onlardaki anahtarı iptal edebilirsiniz
En fazla normal anahtarla kapıyı filan açabilir

gokhankenar
29-03-2017, 21:26
http://upload.pixelcartr.com/images/10.jpg

Aracı aldığım günden beri branda + baston kilidi ile duruyor bilmiyorum ne kadar sağlıklı oluyor.

Sen direk polise git hocam. Aracının çalınma tehlikesi var...

mert_can 41
29-03-2017, 22:26
Acilen servise gidin polis falan bir şey yapmaz çalınsa kasko da devreye girmeyebilir kilitleri değişsinler tek çözüm.

melihyilmaz
29-03-2017, 22:30
kasko varsa direk git polis merkezine anahtarımı kaybettim de tutanak tuttur sonra ver servise komple tertibatı değiştirsinler.

İbrahim33
29-03-2017, 22:38
Ne telaşe vermişsiniz yaw. devir değişti artık , o işler eskisi kadar kolay değil. Panik yapacak birşey yok. Adam çakalın önde gideniymiş , hayırdır olm. satışı 2 gün geç alacaksın diye 3 liraya kesik atma anahtarı rehin alma falan. sikerler adamı. ama siz sikememişsiniz işte. (ispiyon edebilirsin ****** çocuğu...) (seninle alakası yok konu sahibi arkadaş).

Faruk_Vtec
29-03-2017, 23:02
dedıklerı fıyata okey dıyın ve satışı yapın..

satıştan sonra elınızde kı orjınal anahtarı cebınıze koyun ve vermeyın..

anahtara artık sız bedel bıçebılırsınız, kolay gelsın...

evolution_9
29-03-2017, 23:35
hocam yetkili servise git hemen imo kodunu değiştir kapıyı açar ama çalıştırmaz

darkmoon
29-03-2017, 23:41
bir şansızlık kısmetsizlik olmuş.. abartılıcak büyütülücek bir şey yok .. cebinden biraz para gidicek artık oda belli.. üzme sıkma canını öncelikle bu saatten sonra anahtarı geri alman arkadaşlarında dediği gibi o anahtarı kopyalamadıkları anlamına gelmez.. böyle bir riskede bence asla girilmez.. kafanızda acaba sorusuda kalmamalı..

o yüzden gidin nasıl yapılıyor vw de bilmiyorum anahtarları değiştirin kilitleri değiştirin beyinden siliniyorsa immo kodu öyle yapın kafanız kulağınız rahat olsun.. en temiz kalıcı güzel çözüm budur.

o anahtarda adamın elinde çöp olur bir işe yaramaz... sizinde gönlünüz rahat olur kafanız rahat olur..

Zorbey
29-03-2017, 23:52
O kadar kilitler,immo uzun uğraş. Siz baston kilidi bağlayın başka birisine de o aracı satın

darkmoon
30-03-2017, 00:06
O kadar kilitler,immo uzun uğraş. Siz baston kilidi bağlayın başka birisine de o aracı satın

yalnız şu var velevki sattığı adamın elinde araç çalındı.. ve bir şekilde kameralarda falan adamın gelip anahtarla arabayı çaldığı tespit edildi yada adam yakalandı arabanında anahtarla çalındığı anlaşıldı.. bu sefer satan arkadaşda zan altında kalır başı çok ağrır..

hkkcn
30-03-2017, 01:26
bennim arabam çalındığında emniyetin ilk sorduğu soru yedek anahtarı nerde sizdemiydi :) bilmem anlatabildim mi...

mertkan
30-03-2017, 03:49
benimde basıma geldi anahtarım çalındı yetkili servise gittim 150 tl ye çalınan anahtarın verileri silindi

tek anahtar olarak kodlandı ama yinede 50-60 liraya güzelde baston kılıt aldım içim rahat etsin die

ama şöle bişe olabilir adamlar evet çalıstırıp yürütemez ama kapıyı normal anahtarla açıp teyip koltuk ve özel

eşyalarınızı çalabilirler üzücü durum umarım aracı kısa sürede satarsınız kafanız rahatlar

SekoLive
30-03-2017, 07:16
evini yada işini göstermediysen alıcılara

aracın plakasını değiştirmek en ucuz onlem olur.

sonrasında 2. seçenek arabayı gelene 1-2 aşşasına verip kurtarmak gibi.

geçmiş olsun

Orhan
30-03-2017, 07:45
Ben ikinci el araç alırkende mutlaka bi anahtarcıya gider kontrol ettirim.
Bi keresinde hafızada 3 anahtar gördüm bilin bakalım bende kaç tane vardı :)
Beyinden immo kodunu sildir değiştir vs bişey yap
Ya da kasko işi mantıklı

i-vtec07
30-03-2017, 08:29
3 lira aşagısına okey de gelsinler vandan tekrar geri dönsünler . Mutlakada anahtarcıya gidip gereken degişikliği yapın.

İmzamı atıp paramı almadan yedek anahtarı bırak arabanın icindeki sigara küllüğünü vermem . Lütfen dikkat edin sizde .

KGüneyli
30-03-2017, 08:42
Arabaya bakmaya gelen adama anahtar vermek en başta yanlış olan şey zaten.
Yedek anahtar verilicekse en son iş.

Ki biri bana böyle bişey yapıcak ALLAH yukarda arar bulur gider sıkarım ayaklarına.

orhansah
30-03-2017, 08:44
Valla trafikten menli arabayı satılığa çıkarıp adamları Van'dan İstanbula getirip satışı veremiyosunuz. sonra da ilk mesajda adamlar almaktan vazgeçti yazıyosun. Adamlar vazgeçmemiş sen satamamışsın. Önceden notere gidip satışa engel var mı diye sorsanız sağlıklı iş olurdu. Olay tek taraflı anlatılıyor bence karşı tarafı da dinlemek lazım.

ahmetakbayir
30-03-2017, 08:48
Abi 10 12 tane adam ayarla kendine adama a ayar çek abi kusura bakma seni zor durumda bıraktık gel vereyım 3k aşağısına de adamla güzel bir yerde buluşun bir güzel dövün anahtarı alın sonrada polise verin

fthdrn
30-03-2017, 08:54
Adamlar Van'dan mı gelmiş ? Kimse Van'dan makarasına araç bakmaya gelmez. Benim başıma böyle bir olay gelseydi adamları bi pansiyona yerleştirirdim. Meni kaldırır satışı verirdim. fiyat kırmakta bence haklılar. işine gelirse durumu olmuş. Siz buradan kalkıp van'a araç almaya gitseniz. Sahibi de aa arabada men var siz gidin dese hoş olmaz sanırım.

fthdrn
30-03-2017, 08:57
Ayrıca bu adam dövmeye topuklara bacaklara sıkmaya ne kadar çok hevesli insan varmış. Alt tarafı bi anahtar ulan. bir gün biri size bi mermi atar selanız okunur.

KGüneyli
30-03-2017, 09:09
Arabaya bakmaya gelen adama anahtar vermek en başta yanlış olan şey zaten.
Yedek anahtar verilicekse en son iş.

Ki biri bana böyle bişey yapıcak ALLAH yukarda arar bulur gider sıkarım ayaklarına.

GokhanRS
30-03-2017, 09:17
anahtarcıya gidip beyinden kaybolan anahtarı sildir yeni bir anahtar alıp onu tanıttır.

200 300 lirayı geçmez zaten. bu kadar panik olmana da gerek kalmaz. Adamı arayıp küfür etmezsen ayıp edersin.

ahk
30-03-2017, 09:31
Adamlar Van'dan mı gelmiş ? Kimse Van'dan makarasına araç bakmaya gelmez. Benim başıma böyle bir olay gelseydi adamları bi pansiyona yerleştirirdim. Meni kaldırır satışı verirdim. fiyat kırmakta bence haklılar. işine gelirse durumu olmuş. Siz buradan kalkıp van'a araç almaya gitseniz. Sahibi de aa arabada men var siz gidin dese hoş olmaz sanırım.

tam bunu yazıcaktım adam van'dan gelmiş araçta problem çıkmış bi daha gelmek için masraflarını düşmeni tabi ki isteyecek. Burada araç bakmaya gidip araçta sorun çıkınca satış alamayıp git gel masrafları nedeniyle bir ton küfür eden adamlar vardı, o konulara vay arabada sorun var seni boşuna çağırmış bi güzel dövmek lazım diyenler sanırım aynı kişilerdir :)

GokhanRS
30-03-2017, 09:39
Vandan gelme olayını nerde okudunuz ya? gerçekten vandan mı geldi? eğer geldiyse kesinlikle otel masrafları karşılanmalıydı lakin 3bin tl nedir :D

canimrecepcim
30-03-2017, 09:51
İster serviste ister başka anahtarcıda ( gop'ta bitane çok iyi var ) immo'dan yedek anahtar bilgilerini değiştir.Yeni yedek anahtar çıkar.İstersen kapı göbeklerini de değiş iş çözülür.

O anahtar doğu'ya gitti biraz art niyetli adamlarsa o anahtar elden ele kimlere geçer.

Sadece çalınması mevzu değil giden arabadır lakin aracınız böyle bi memlekette terör olaylarına falan karışırsa o zaman sıkıntı.

dragon
30-03-2017, 10:10
Önceden notere gidip satışa engel var mı diye sorsanız sağlıklı iş olurdu.

Bu konuya değinecektim. Yıllar evvel bir aracımı satarken noter, trafik şubeye gitmem gerektiğini, satışa engel bir durum olduğunu söyledi. Allahtan ki noter ve Beşiktaş trafik şube arası 3-4km mesafeydi ve şubede işim toplam 5dk bile sürmemişti. O günden beri araç satacak olursam mutlaka 1 gün öndeden notere gidip satışa mani bir durum var mı diye bakarım. Alacak oluyorsam da sahibinden kontrol ettirmesini rica ederim.

Geçmiş olsun diyelim. Adamların yaptığı doğru olmasa da sizin de hatanız var maalesef.

Mr.K
30-03-2017, 10:43
Isin o fasli konusulcaksa e devlettende bakilir hicbiyere gitmye gerek yok .

fthdrn
30-03-2017, 10:49
Vandan gelme olayını nerde okudunuz ya? gerçekten vandan mı geldi? eğer geldiyse kesinlikle otel masrafları karşılanmalıydı lakin 3bin tl nedir :D

For seasons da kalmak istemiş olabilirler :D
Bana alıntılamış bende bugün gördüm vandan geldiklerini belirttiğini :)

mrtngn
30-03-2017, 11:41
Olaya iyi niyetle bakarsak doğru olan tabiki satıcının masrafları karşılaması, vandan gelmiş konaklamaydı yeme içmeydi vs.

Ama noterde pürüz çıkınca pazartesi için sözleşilmiş karşı tarafta mırın kırın etmemiş yazılana göre.. Aynı paraya anlaşılmış anahtarı cebe atınca işleri değiştirmiş alıcı taraf.. Ki bu adamların ben Van'a geri döndüğünüde düşünmüyorum açıkçası almaya niyeti olan adam masraflarımı karşıla der orta yolu bulur vs sorun çıkarmaz yani

aroglu
30-03-2017, 15:33
.anahtarı niye nasıl aldı bilmiyorum ama.vatandaş 1500 km nin üzerinde yol gelmiş. bunuda sizin aracınızı çalmak için geldiğini sanmıyorum .bu pürüz çıkınca masraflarını karsılayım yarın hallederiz vs gibi konusulmadıysa muhtemelen oda size kendi zararı kadar bedel ödetmek istemiştir muhtemelen .

İzzet Göçmen
30-03-2017, 17:15
Herkez hırsızı savunmus olaya bakın arkadas,adam evinizin anahtarını alsa gitse gne aynı seyi dicekmisiniz acaba,adam sordumu acaba satısa engel birsey varmı yola cıkıyorum aksi cıkarsa masraflarımı alırım demişmi,Hadi unutuldu en kötü yol masrafımı yolla 300 500 neyse vereyim anahtarı bende zarardayım dese kafi,ama vermiyorum anahtarı 3000 bin assa ver derse isler karısır

Bolkar1st
30-03-2017, 22:16
Yazıcak çok şey varda neyse.. Parayı almadan el bile sıkışmam amk spor gazetesi