PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnsan mı, değil mi? Birlikte karar verelim.

dragon
04-04-2017, 09:42
16 Mart Perşembe günü akşam üstü 5.5 yaşındaki kızım, eşimin işyerinin önünde arkadaşıyla oynarken bir köpek görüyor ve sevmek için park halindeki araçların arasından sokağa fırlıyor. Tam o anda eşimin işyerine gelmekte olan müşterisi 60 yaşlarındaki bayan, kızımıza çarpıp, sağ bacağının üzerinden geçiyor :( Sokak çok dar ve çıkmaz olduğu için kadının hızlı olma ihtimali yok. Tesadüfen bir iş için 2 dakikalığına geldiğim o sokakta, o an ben de vardım. Çığlıklar, bağırışmalardan çok kötü bir şey olduğu ve içinde kızımda olduğunu hissederek fırladım. İlk gördüğüm şey yerde yatan kadındı. Sonradan öğrendim ki çarpan O kadınmış ve olaydan dolayı fenalaşmış. Neredeyse aynı saniye yerde yatan kızımı ve kendini paralayan bir sürü insan gördüğümü anımsıyorum. Görünürde kırılmış bir kaval kemiği hariç ciddi bir durum yoktu. Tabii benim bu durumu kavramam yaklaşık 1 dakika sürdü.

Panikten sıyrılıp, 2 arkadaşımla çocuğun bacağının altına bir destek yapıp Baltalimanı kemik hastanesine götürdük. Orada fazlasıyla ilgilendiler sağolsunlar ama yatış ve Pazartesi günü ameliyat dediler. O saatlerde hastane polisi geldi,
ŞİKAYETÇİ OLMADIĞIMIZI söyledim. Sonuçta kadın tanıdık, çocuk dikkatsiz ve her an, hepimizin başına gelebilecek bir durum. O gece hastane serüvenimiz çok uzundu. Ambulansla başka hastanede tomografi vs.. Geri döndük ama hastanenin odaları koğuş sistemi ve ortam hiç insani değil :( Özel odalar dolu ve aylar öncesinden rezerve edilmiş. Orada 2 gece kalıp, bulduğumuz doktorun tavsiyesiyle Cumartesi sabahı oradan çıkıp eve geçtik. Bu süreçte çocuğuma çarpan kadın, o gece beni 1 kere ve eşimi 1 kere aramış. Ben duymamışım.

Pazartesi sabahı başka bir özel hastaneye geçtik, hocamız sağolsun Erzincan'dan gelip kızımızı ameliyat etti. Orada da ŞİKAYETÇİ OLMADIĞIMIZI belirttim. Aynı gün bir yakınımız, kadınla karşılaşmış, ilgisizliğine sitem etmiş. Salı sabah saatlerinde nihayet teşrif etti hastaneye. Çıkışta eşime zorla bir zarfın içinde 2 bin lira bırakmış! Kimsenin ondan öyle bir beklentisi olmadı ki afedersiniz o para zaten o süreçte çay kahve parası bile değil. Neyse Çarşamba akşamı çıktık hasteneden. Çıkarken yine aracın plakasını sordular bana, kayıtlar trafik kazası olduğu için. Bilmediğimi (gerçekten bilmiyorum) öğrenip bildiririm dedim.
Şimdi olayın koptuğu nokaya gelelim; Cuma günü hastaneden aradılar, plaka için. Eşimi aradım, öğrenmesini istedim. Ertesi gün kadın dükkana gelmiş. BEN UĞRAŞAMAM O İŞLERLE, BAŞKASI VURDU KAÇTI DERSİNİZ demiş!!
Eşim donup kalmış tabii.. Elbette ben donup kalamam. Bunca iyi niyetli davranışımın ardından sonuç bu! Bir detay daha, kadın bu yaşanan olayı eşine,çocuklarına, tanıdığımız olan şoförüne söylememiş!
Biliyorum çok uzattım ama birazda yazarak rahatlamak istedim. 20 gündür perişan olduk.

Siz olsanız ne yapardınız? Yarın hukuki süreci başlatmayı düşünüyorum. Madem öyle, işte böyle diyerek maddi-manevi tüm şartları zorlayacağım. Muhattap 60 yaşlarında, şeker hastası ve en önemlisi kadın olduğundan ASARIM KESERİM demiyorum, siz de demeyin lütfen. Tavsiyelerinizi bekliyorum..

asscutter
04-04-2017, 09:49
süründürün...bu olay basit bişey değil bir insana çarpıyor yaptıgının farkında olması gerekir farkında olmamasının biraz nedenide sizin bu kadar alttan almanız..

individual
04-04-2017, 09:49
Öncelikle abi geçmiş olsun.

(Bundan 2 sene önce annem düşüp ayakbileğini kırdı.2 senedir hastanelerdeyiz 4-5 kez ameliyat oldu.Dua edelim daha kötü birşey olmadı ya olsaydı emin olun yanınızda olmazdı.Kanunlar bunun için var işte.

Bence siz hukuki süreci başlatın.

Size gelip neden şikayet ettiniz derlerse.

BEN UĞRAŞAMAM O İŞLERLE, BAŞKASI ŞİKAYET ETMİŞ DERSİNİZ.

01ayk01
04-04-2017, 09:50
Oncelikle gecmis olsun. Vakti zamaninda , ben 14 yasinda mobiletle gezerken adamin birisi arabanin kapisini arkasina bakmadan acti ve ben kapiya carptim. Ayagim sakatlandi yaklasik 3 ay eskisi gibi yuruyemedim. O zamanlar tabi cocuguz haksiz goruyorum kendimi adam bagiriyor cagirigor kapim zarar gordu diye. Benim ayak kan icinde adamin pervasizligina bakin.

Simdiki aklim olsa sikayet eder ceza almasini saglardim. Kapiyi acan adamda 60 yas civarlarindaydi. Girsin hapse veya mahmemede surunsun , son gunlerini boyle hatirlasin. Kesinlikle Allaha havale edip onunuze bakmayin. Maddi manevi tazminat davasi acin. Pesini kesinlikle birakmayin.

KÖROĞLU
04-04-2017, 09:51
İlk paragrafı okudum içim cız etti. Bir kız evladım var (evlat ayrımı olmaz erkek kız ama konuyla ilintili olduğu için yazdım) o an orada kendimi hayal ettim, aman allahım çok fena elim ayağım titredi resmen. Büyük olgunlukla karşılamışsınız bence ilk anda.

Yazı dilinden ve olayın oluş biçiminden anladığım zaten uyumlu ve yapıcı bir tavrınız var. Buna rağmen olayın tarafı olan kişinin şuursuz davranışı oldukça can sıkıcı.
Önümdeki araç bir kadına çarptı, ilk yardım yaptım içim rahat etmedi hastaneye gidip ziyaret ettim, olay ile hiçbir bağım yokken.
Allah korusun böyle bir şey yaşasam o hastaneden ayrılmam elimden gelen yardımı da teklif eder ve yaparım.

Son olarak ise "BEN UĞRAŞAMAM O İŞLERLE, BAŞKASI VURDU KAÇTI DERSİNİZ " bu cümleyi gerçekten kurduysa elimden gelen ne varsa yaparım.
Maddi olarak kalkıp 60 yaşında bir insana hele ki bayan şiddet uygulamak zaten çözüm olmaz. (Şiddete karşı olsam da erkek olsa kafasını gözünü kırardım orası ayrı)

Siz günlerce ne çektiyseniz şimdi o da maddi manevi uğraşsın. Elinden geleni ardına koyma. Destek olacağım bir şey varsa da elimden geleni yaparım.

Uğraşamazmış ..... (ban yemek istemiyorum) ulan insan köpeğe çarpıyor alıp hastaneye götürüyor, allah cezanı versin ya, elim ayağım boşandı sinirden.

Geçmiş olsun. Zalime merhamet mazluma ihanettir unutma abicim.

rebelh
04-04-2017, 09:55
hukuki yoldan yaptırım yapın geri adım atmayın
ülkemizde artık çok yaygın bir bakış var
ne kadar iyi niyetliyseniz o kadar ezmeye çalışıp değersiz davranıyorlar

enesy
04-04-2017, 09:57
Öncelikle çok geçmiş olsun.

Eskiler atasözlerini boşuna söylememiş abi.

İyilikten maraz doğar..

Yaklaşık 5 km hızla park yerinden çıkarken dikkatsiz bir bayan araya girdi ayağının üzerinden geçtim.

Vicdanen rahat edemeyeceğim için aldım kadını hastahane karakol vs gezdik. ŞİKAYRTÇİ DEĞİLİM BENİM HATAM şeklinde ifade vermesine rağmen ben bir kaç gün kArakol hastane alkol raporu uyuşturucu testi vs uğraştım sonra kamu davası vb açıldı.

Tahmin ediyorum ki siz şikayetçi olduğunuzda baya uğraşacaktır kansız teyze.

M U R A T
çok geçmiş olsun bence madem iyi niyetinize karşılık gösterilmedi adalet işlemeli

Ertekin
Çocuk 5 buçuk yaşındamı benmi yanlış anladım? Öncelikle çok çok geçmiş olsun ve Allah bir daha tekrarını yaşatmasın. Anne baba olmak çok zor ve çok dikkat gerektiriyor. Bence 5 buçuk yaşındaki bir çocuk etrafda arabaların olduğu yerlere çıkabilecek gibi bir durumda göz temasından hatta uzanıp tutulabilecek mesafeden ileri bırakılmamalı. Ben çarpan kadın kadar eşinizde de suç olduğunu düşünüyorum. Hatta ben olsaydım yerinizde hatanın çoğunu eşimde bulurdum.. 4 buçuk ve 6 buçuk yaşında 2 evlat sahibi olarak yazıyorum.

Berkan
04-04-2017, 10:00
Sikayet / dava adı herneyse edin geçin. sorarsa size ben muhattap olamam sizle mesgulum uğrasamam devlet ve avukatlar uğrasacak dersiniz

MCN21
04-04-2017, 10:00
Öncelikle çok geçmiş olsun, elinizden gelen her türlü pisliği yapın. Ben her boşluğu değerlendirirdim. İnsan biraz utanır sıkılır ne demek beni bu işlerle uğraştırmayın!!
Ülke iyice bozdu kendini.

SULTANOGLU
04-04-2017, 10:02
Sizin iyi niyetinize karşı bu şekilde cevap veriyorsa bence şikayetçi olmamanız için hiç bir sebep yok.

ahk
04-04-2017, 10:04
ilk yaptığınız ciddi olgunluk isteyen bir durum. 4,5 yaşında bir kızım var ve olayda suçlu kızım bile olsa sizin kadar olgun davranamazdım.
Kadının yaptığı ise pişmişlik, bence siz en baştaki efendiliğinizi bozmayın zaten siz şikayetçi olmasanız bile hukuki süreç devam edicek. Eğer tazminat almayı düşünüyorsanız şikayetçi olabilirsiniz ki eğer şöför suçlu çıkmazsa hiçbirşey alamazsınız.
Olayda kızınızın hatalı olduğunu düşünüyorsanız şikayetçi olmamaya devam edin normal hukuki süreç işlesin siz efendiliğiniz ile kalın.

Berkerr
04-04-2017, 10:05
Bizim millet kendine gelene kadar iyi niyeti kenara bırakıp sadece gerekeni yapmak lazım. Şikayetçi olun gitsin uğraşsın...

ahk
04-04-2017, 10:05
Bu arada unutmuşum çok çok geçmiş olsun umarım kızınızda bir travma yaratmaz ona dikkat edin.

Evrenoz
04-04-2017, 10:06
Ne diye kafanı yoruyorsun ki?
Yapılacak şey belli, bu kadar uzatmanın gereği de anlamı da yok
Ver kadının adını / plakasını bitti..
Gereksiz duyar kasmaya gerek yok, insan olmayana insanlık yapmaya gerek yok

Kızına da çok geçmiş olsun. Umarım bir an evvel iyileşir, kalıcı bir sorunla karşılaşmaz

Ronin_
04-04-2017, 10:06
Öncelikle geçmiş olsun.. Ancak 60 yaşında ki bir insan eşine çocuğuna bile söylemediyse ya vicdanen hesaplaşamadı kendisiyle ya da gerçekten vicdansız. İnşallah çocuğunuzda kalıcı bir hasar yada psikolojik bir sorun olmaz.

enes_srb
04-04-2017, 10:07
Allah acil şifa versin abi çok kötü oldu içim gerçekten benimde küçük bi kardeşim var 7 yaşında kız ona böyle bişey olsa kendimi toparlıyamazdım heralde . kazadır olur dicem ama sizin anlayışınıza karşı pek hoş olmamış

kıvancr
04-04-2017, 10:08
Cok gecmıs olsun. Allah bırdaha tekrarını gostermesın.
Sordugunuz konuya gelınce, gosterdıgınız ıyı nıyetı suıstımal edılmıs. Sonucta ortada bır can var bu tarz bır konusma cok ıtıcı ve kırıcı.
2.000 tl odemeyı ona gerı verır, bulabıldıgım en ıyı avukat ıle sonuna kadar elımden ne gerekıyorsa yaptırım uygulatır ona bu sozlerıne ve duygusuzluguna pısman ederdım.

MK8800
04-04-2017, 10:09
Karaktersizliğin genci , yaşlısı , kadının, erkeği olmuyor . Aynen buraya yazdığınız açıklıkta mağduriyetinizi hem maddi hem manevi bir avukatında yönlendirmesiyle karakola bildiriin . Madem o kadar duyarsız 2 zannediyorum ki o yaşta 2 gün nezaret görsün aklı başına gelir . Zarfın içinde 2000 lira ne yani ? Cidden Allah sabır versin diyorum size ve tekrardan geçmiş olsun .

arda35
04-04-2017, 10:12
Sadaka gibi para bırakmak nasıl bir saygısızlıktır öyle, onun adına ben utandım. İnsan bir ziyarete gider, çocuğun ailenin gönlünü alır.

Madem o abla vicdansızmış, verin plakayı ve ismini. O uğraşsın bundan sonra.

dragon
04-04-2017, 10:23
İlk paragrafı okudum içim cız etti. Bir kız evladım var (evlat ayrımı olmaz erkek kız ama konuyla ilintili olduğu için yazdım) o an orada kendimi hayal ettim, aman allahım çok fena elim ayağım titredi resmen. Büyük olgunlukla karşılamışsınız bence ilk anda.

Yazı dilinden ve olayın oluş biçiminden anladığım zaten uyumlu ve yapıcı bir tavrınız var. Buna rağmen olayın tarafı olan kişinin şuursuz davranışı oldukça can sıkıcı.
Önümdeki araç bir kadına çarptı, ilk yardım yaptım içim rahat etmedi hastaneye gidip ziyaret ettim, olay ile hiçbir bağım yokken.
Allah korusun böyle bir şey yaşasam o hastaneden ayrılmam elimden gelen yardımı da teklif eder ve yaparım.

Son olarak ise "BEN UĞRAŞAMAM O İŞLERLE, BAŞKASI VURDU KAÇTI DERSİNİZ " bu cümleyi gerçekten kurduysa elimden gelen ne varsa yaparım.
Maddi olarak kalkıp 60 yaşında bir insana hele ki bayan şiddet uygulamak zaten çözüm olmaz. (Şiddete karşı olsam da erkek olsa kafasını gözünü kırardım orası ayrı)

Siz günlerce ne çektiyseniz şimdi o da maddi manevi uğraşsın. Elinden geleni ardına koyma. Destek olacağım bir şey varsa da elimden geleni yaparım.

Uğraşamazmış ..... (ban yemek istemiyorum) ulan insan köpeğe çarpıyor alıp hastaneye götürüyor, allah cezanı versin ya, elim ayağım boşandı sinirden.

Geçmiş olsun. Zalime merhamet mazluma ihanettir unutma abicim.

Teşekkür ederim. Olayın fazlası var eksiği yok aslında. Konuyu dün avukat arkadaşımla konuştum. Kadına zarar gelsin istemiyorsan ''Vurup kaçmış, görmedim diyebilirsin'' dedi. Yani kadın, avukat desteği almış. Biz nelerle uğraşırken O'nun avukatlardan akıl alarak sıyrılmaya çalışması da ayrı bir kötü niyet göstergesi. Zaten kendisinden şikayetçi olmadığımızı defalarca söyledik ama bunca ilgisizliğin ardından bu işin içinden tertemiz sıyrılma çabası..!

dragon
04-04-2017, 10:32
Çocuk 5 buçuk yaşındamı benmi yanlış anladım? Öncelikle çok çok geçmiş olsun ve Allah bir daha tekrarını yaşatmasın. Anne baba olmak çok zor ve çok dikkat gerektiriyor. Bence 5 buçuk yaşındaki bir çocuk etrafda arabaların olduğu yerlere çıkabilecek gibi bir durumda göz temasından hatta uzanıp tutulabilecek mesafeden ileri bırakılmamalı. Ben çarpan kadın kadar eşinizde de suç olduğunu düşünüyorum. Hatta ben olsaydım yerinizde hatanın çoğunu eşimde bulurdum.. 4 buçuk ve 6 buçuk yaşında 2 evlat sahibi olarak yazıyorum.

Haklı olduğun yerler var arkadaşım. Olayın olduğu yeri bilmediğin, görmediğin için normal. Bizim çocuklarımız için en güvenli oyun alanı bu sokak aslında. Ben de aynı sokakta büyüdüm. Yazdığım gibi; Çıkmaz bir sokak, saatte birkaç araç girer çıkar ve sürekli çocuklar vardır. Konuyada yazdım, kızım yola fırlamış diye. O konuda hatalı bir yanımız doğrudur. Zaten farkettiysen kazayla ilgili hiç suçlamam olmadı. Allah daha beterinden korudu diyoruz sürekli. Ben otobanda bile birine zarar vermiş olsam yanlarından ayrılamam.

Konu kadının olaydan sonraki duyarsızlığı. Sen, benden farklı düşünmezdin herhalde.

KÖROĞLU
04-04-2017, 10:35
Herkes evladına hassastır sen orada evladınla uğraşırken avukattan destek almak falan çok yanlış işler.

Tam da duyar kasılacak konu bu aslında. Ben elimden geleni ardıma koymazdım sırf art niyetli davranışı yüzünden.

Zor işler ne denir ki, rabbim beterinden korusun.

CaNeR44
04-04-2017, 10:40
çocuğunuzun sağlığı sıhati göremedim nasıl en önemli olan konu

Quantum
04-04-2017, 10:44
Öncelikle bu iyi niyet olayı insanların üzerine yapıştı.. Karşı taraf, sen sanki mecburmuşsun diye davranıyor, öyle algılıyor, o yüzden de bir aymazlık, gamsızlık, umarsızlık söz konusu insanımızda. Sorumluluk, saygı sıfır.
Tanıdıkmış, yaşlıymış şuymuş buymuş geçiniz.. Yaşlıysa, refleksleri yavaşsa kullanmasın otomobilini.. Sokaklarda yavaş gitsin. 100metre ötede çocuk görüyorsa daha dikkatli kullansın otomobilini. 100metreyi göremiyorsa yine aynı konuya geliyoruz, kullanmasın otomobilini.

Toplumdaki insanlar birbirlerine saygı göstermemesinin sebebi "iyi niyet gösterme mecburiyeti" nin insanlara yapışmış olması.. Nefret ediyorum.. Niye senin gamsızlığının semeresini ben çekeyim arkadaş.. Bana ne..

En başta yapmalıydınız bunu.. Siz huzursuz olacağınıza başkaları huzursuz olsun.. Kanuni süreçlerde sonuna kadar yürüyün derim..
Çok geçmiş olsun.

dragon
04-04-2017, 10:44
çocuğunuzun sağlığı sıhati göremedim nasıl en önemli olan konu

İyi çok şükür. Tel takıldı kaval kemiğine. 1 hafta sonra alçısı çıkacak inşallah. Sonrasında 1 daha ayağının üzerine basmayacak. Genel durumu iyi, ağrısı yok ve keyfi yerinde. Tek tesellimiz bu zaten. 1 aydan fazla yatağa mahkum kalmış olacak ama bu kadarına da şükür. Teşekkür ederim.

CaNeR44
04-04-2017, 10:48
İyi çok şükür. Tel takıldı kaval kemiğine. 1 hafta sonra alçısı çıkacak inşallah. Sonrasında 1 daha ayağının üzerine basmayacak. Genel durumu iyi, ağrısı yok ve keyfi yerinde. Tek tesellimiz bu zaten. 1 aydan fazla yatağa mahkum kalmış olacak ama bu kadarına da şükür. Teşekkür ederim.

Allah acil şifalar versin şükürler olsun ki iyi .

Oznsrl
04-04-2017, 11:06
çok geçmiş olsun bence madem iyi niyetinize karşılık gösterilmedi adalet işlemeli

Aynen böyle düşünüyorum bende geçmiş olsun tekrardan

MBuğra
04-04-2017, 11:07
Hocam sizin gibi insanlardan cok az kaldi. Onlar da soyle karaktersizlerle karsilasiyor ya, ne desem bos.

Sirf para icin cocugunu giden arabanin onune atlamasi icin tesvik eden ebevyenler var bu dunyada.

Cocuk sahibi olmayan benim bile icim ciz etti.

Insanlik insan olana yapilir. Hic vicdan yapmayin. Size tavsiyem, Allah korusun cocugunuza kalici bisey olmus gibi hareket etmeniz. Verin saglam bi avukata, once trafik sigortasindan para alin sonra da donun ustune bir de tazminat davasi acin.

Karsi taraf, cocugunuzun egitim masraflarina "katkida" bulunuyormus gibi dusunun

Vtec_2
04-04-2017, 11:12
Çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

Ertekin
04-04-2017, 11:18
Haklı olduğun yerler var arkadaşım. Olayın olduğu yeri bilmediğin, görmediğin için normal. Bizim çocuklarımız için en güvenli oyun alanı bu sokak aslında. Ben de aynı sokakta büyüdüm. Yazdığım gibi; Çıkmaz bir sokak, saatte birkaç araç girer çıkar ve sürekli çocuklar vardır. Konuyada yazdım, kızım yola fırlamış diye. O konuda hatalı bir yanımız doğrudur. Zaten farkettiysen kazayla ilgili hiç suçlamam olmadı. Allah daha beterinden korudu diyoruz sürekli. Ben otobanda bile birine zarar vermiş olsam yanlarından ayrılamam.

Konu kadının olaydan sonraki duyarsızlığı. Sen, benden farklı düşünmezdin herhalde.

Aynen abi ama ben şahsen 5 buçuk yaşındaki çocuğu evde tuvalete girerken bile tedirgin oluyorum başka kimse yoksa. yinede o yaşda sokakda gözetimden uzak olmamalıydı.
Aracı süren kadına gelince de Allah sana sabır vermiş. Vallahi billahi ben bu sabrın 5 de 1 ini gösteremem. Onun ben vicdanına tüküriym. Bu dakikadan sonra alabileceğin her hakkı alman gerekir. Öyle gothe böyle tarak derler yani.

turboman
04-04-2017, 11:38
Çok geçmiş olsun kızınız eski sağlığına en kısa zamanda kavuşur inşallah böyle insanlara hak ettiği gibi davranın sonuçta yaralama var maddi yönden istediğinizi zaten alırsınız şu zamanda herşey para olduğu için sağlık giderleri için size daha faydası olur hakkınızı arayın.

Eyüp
04-04-2017, 11:38
60 yaşındaki insan hiçmi edep , ahlak bilmez..Olayın benzeri benim bir tanıdığımın başına geldi çocuğun ailesi hastahaneye gittik ardından ufak bir operasyon durumu vardı başka bir hastahane ayarladık , operasyon sırasında ordaydık maddi , manevi destek için..Bana göre olması gereken budur..Hadi yapamadın , zarfta zekat verir gibi para vermek nedir ? başka bir üslubu yokmudur..?

Ben sizin yerinizde olsam şikayetçi olurdum..

Grimlord
04-04-2017, 11:54
Çok geçmiş olsun, umarım en erken zamanda sağlığına kavuşur.
İyi niyeti suistimal edip üstüne görgüsüz gibi para vermeye çalışmalar falan çok yersiz ve kaba olmuş. Sus payı derler ya, ona benzemiş sanki. Kaldı ki siz şikayetçi olmayacağınızı belirtmişsiniz.
Vatandaşlarımızın vicdan seviyesi gün geçtikçe azalıyor hakikaten, kimisinde ise (örnekte olduğu gibi) hiç vicdan yok.
Ben de sizin gibi çok iyi niyetli biriydim, çoğu zaman hakkımı alamasam da veya hakkım yense bile "belki günaha giriyorumdur, kötü düşünmeyeyim" diyip geçiştirdim, pek umursamadım. Ancak bu ülkede işler böyle yürümüyor. Geçte olsa anladım. İyi niyetli ve güleryüzlü olduğunuz sürece herkes sizi saf veya salak sanıyor.
Ne gerekiyorsa yapın bence.

onursumer
04-04-2017, 12:04
siz yasal süreyi başlatın plaka vs oğrenmek sorun değil zaten

ilk olark 2000tl yi geri verin

ve bundan sonra siz uğraşmayın onların da yapmadığı gibi sizin avukatınız uğraşsın

beetle
04-04-2017, 12:05
Öncelikle cok geçmiş olsun , Allah tez şifasını versin biran önce kalkıp koşturmaya sek sek oynamaya başlasın inşallah. Yapılan davranış karsısında sessiz kalmamak ve adli süreci başlatmak gerek diye düşünüyorum. Kızımız iyileşiyor diye göz ardı etmeyin bence.

Emrecan-R
04-04-2017, 12:14
allah şifalar versin yorum yapamıcam içim parçalandı okurken

srdralc
04-04-2017, 12:22
Vallahi iyi sakin kalmışsınız,

Aynı gece baktım hastanede yok, evinden aldırılmak için elimden gelen ne varsa yapardım.
Kazadır olur, elhamdülillah büyük bir hasar da gözükmüyor hanım kızımızda inşallah.
Ama gel görelim bu tarz yaklaşım adamı çileden çıkarır, benim canımdan can gidecek o geçmiş karşıya bıdı bıdı yapacak.

Tayfun.O
04-04-2017, 12:49
Bence en büyük hatanız 2bin lirayı almakta olmuş(zorla da olsa alınmaya bilirdi) kadın belli ki sus payı bırakmış, alın bunu karıştırmayın demiş resmen

Parayı verin, plakayı da verin soruşturması açılsın varsa hatası ehliyetine el konulur 60 yaşında ki birinin ceza evine gireceğini sanmıyorum, siz yine şikayetçi olmayın
Yaya geçidi o civarlarda yoksa ceza da almaz zaten

60 yaşında ki birinin zaten sağlık raporu alması lazım belli bir yaştan sonra refleksler ölüyor, dikkatsizlik artıyor. Belki kurtarılacak kazaydı bilemeyiz. Yaşlıların konforu, insanların hayatından daha çok önemli

Çok büyük geçmiş olsun, İnşallah kızınız tez zamanda iyileşir.

yukcell88
04-04-2017, 12:52
Öncelikle geçmiş olsun, umarım bir travma yaşamadan normal düzenine sorunsuzca döner kızınız.

Kaza anında baygınlık geçirmesi, sonrası hastaneye gelip 2000 TL vermesi vb. bunları "yol yordam bilmemeye" bağlayıp mazur görün derdim.

Lakin "ben uğraşamam" cümlesi ağzından çıktıysa 4S kuralını direkt olarak devreye sokmanızı tavsiye ederim.

Normalde, yaralanmalı kazalarda zaten bir kamu davası açılır. Ama daha önce ertelemeli bir suça karışmamış ise 5 yıl erteleme verilir genelde.

Hukuki yolları sürdürün. Maddi karşılık talep etmediğiniz müddetçe kimse size "para koparmak için yapıyor" deme hakkına sahip olamaz zaten...

burak_2885
04-04-2017, 13:01
İlk tavrınıza karşın ezilip büzülmesi gerekirdi ve öylede olsaydı hep ağzımı açmazdım. Dediğiniz gibi kasti değil tanıdık ve yaşlı. Ama tek lafına adli süreci başlatırdım.

Uğraşamam nedemek ya

Sinan58
04-04-2017, 13:10
Abi sormanıza bile gerek yok, direk hukuki işlemleri başlatın.

Benim eğer bir kızım olsaydı ve çarpıp aynı muameleyi yapsaydı yemin ediyorum elimden kimse alamazdı kadını.

Ama siz hukuki işlemleri başlatın telefon kayıtlarınıda alabilirsiniz tamam.
Geçmiş olsun.

ÖmerF.Bayar
04-04-2017, 13:24
süründür abi süründür, ne demek uğraşamam falan, bence hukukı olarak hakkını sonuna kadar ara

Yigit-Y
04-04-2017, 13:28
Bir suç varsa adalete teslim edin hakim savcı gibi karar vermeyin

Sonra bir gün dönüp dolaşıp sizi bulur

AliDogukan
04-04-2017, 13:46

Abi çocuğun sokağa çıkıp oynaması gerekiyor.İşlem öncesi dönemde (2-7 yaş) kelime-nesne haznesini ne kadar doldurursa gelişimine o kadar faydası olur.Özellikle dilin gelişimi için çok çok önem arzediyor.Sembolleri ve dili nasıl kullanacağını bu yaşta öğreniyor.O yüzden siz ebeveynlere tavsiyem bulduğunuz her fırsatta çocuğu oyun oynamaya ve çevreyi keşfetmeye yönlendirmek olur.Aslında benim tavsiyem de değil,dersimizde giren pediatri alanında profesör hocalarımızın söylediği budur.İşitme kaybından doğan gelişim bozukluğu(çünkü çocuk yaşıtlarıyla diyalog kuramıyor),anne babaların çocuklarına çok küçük yaşta çok televızyon işletmesi gibi nedenlerden doğan dil öğrenememe gibi olayların rehabilitasyonu üzerine eğitim alıyorum.

Konu sahibine çok geçmiş olsun,küçük kızımıza acil şifalar dilerim..

dragon
04-04-2017, 13:52
Herkese teşekkür ederim. Telefondan yazdığım için tek tek alıntı yaparak cevaplayamıyorum, özür dilerim. Dikkat çekmek istediğim ve canımızı sıkan konuyu hemen hepiniz anladınız zaten. Bazı arkadaşlarımız 2 bin lira konusuna takılmışlar. Şunu yazmak isterim ki; Rakam vermeyeceğim ama sadece ameliyata giren Profesör doktora o paranın birkaç katını verdim zaten. Zarfla gelen şeyin para olduğunu elbette anladık. İçindeki rakam hiç önemli değildi. 10 katı da olsa, 1 kuruş bile teklif etmese bile zaten şikayetçi değildim. Biz tabii ki onun sus payı olduğunu aklımıza bile getirmedik. Son noktadaki tavrının bu şekilde olabileceğini düşünseydim, getirdiği herhangi bir zarfı O'na yedirirdim zaten.

Aracın plakasını istediğimizde verseydi veya herhangi bir bahanesi var ise İNSAN GİBİ uğraşmak istediğini söyleseydi ben yine şikayetçi olmazdım. Hatta şimdi aklıma geldi ve yazmadığımı farkettim; Perşembe günü çocuğumu ezip, Cuma günü sabah seyahate gitmiş hanımefendi!!

2 bini soracak olursanız, zarfında duruyor. Avukat arkadaşım yarın dönmüş olacak ve gerekli işlemleri başlatacağız. Arabasını, plakasını istediği kadar saklasın. Daire numarasına kadar bizde zaten.

Ertekin
04-04-2017, 13:53
Abi çocuğun sokağa çıkıp oynaması gerekiyor.İşlem öncesi dönemde (2-7 yaş) kelime-nesne haznesini ne kadar doldurursa gelişimine o kadar faydası olur.Özellikle dilin gelişimi için çok çok önem arzediyor.Sembolleri ve dili nasıl kullanacağını bu yaşta öğreniyor.O yüzden siz ebeveynlere tavsiyem bulduğunuz her fırsatta çocuğu oyun oynamaya ve çevreyi keşfetmeye yönlendirmek olur.Aslında benim tavsiyem de değil,dersimizde giren pediatri alanında profesör hocalarımızın söylediği budur.İşitme kaybından doğan gelişim bozukluğu(çünkü çocuk yaşıtlarıyla diyalog kuramıyor),anne babaların çocuklarına çok küçük yaşta çok televızyon işletmesi gibi nedenlerden doğan dil öğrenememe gibi olayların rehabilitasyonu üzerine eğitim alıyorum.

Konu sahibine çok geçmiş olsun,küçük kızımıza acil şifalar dilerim..

Tabiki de çocukların kendi yaşıtlarıyla sosyalleşmesi gerekiyor. benim bir oğlum kursa diğeri okula gidiyor her zamanda arkadaşlarıyla ama sokak da parkda buna uygun mekanlarda oynarken bizim gözetimimizde yapıyor. çünkü ben hareketliliğine ve oyuna kendini kaptırıp yapabileceği hatalara karşı her an tetikde olmalıyım. Benim gene de bu mevzuda sevindiğim taraf arabanın çocuğu komple altına almamış olması. düşündükce içim çekiliyor.

darkmoon
04-04-2017, 14:05
aldığınız 2 bin lirayı geri verin ve hukuki süreci başlatın yoksa onu koz olarak kullanabilir mahkemede.. kan parası mahiyetinde 2 bin tl verdim ve kabul ettiler diye bilir..

marikan
04-04-2017, 14:07

Geçmiş olsun. Sadece su satırları görebilmek için mesajlarınıza baktım. Çok sevindim. Allah acil şifalar versin.

levent
04-04-2017, 16:04
Ufaklığa büyük geçmiş olsun öncelikle.

Olay hakkında direk şikayetçi olun abi, siz o kadar iyi niyetli yaklaşıp kadının bu tepkisi bunu haketmesine sebep. Yaşı, hastalığı vs sizi ilgilendiren bir durum değil daha dikkatli olmalıymış ve insan olmayı öğrenmeliymiş.

İnsan olmayı da hukuki süreçte öğrenir umarım.

Quantum
04-04-2017, 16:10
aldığınız 2 bin lirayı geri verin ve hukuki süreci başlatın yoksa onu koz olarak kullanabilir mahkemede.. kan parası mahiyetinde 2 bin tl verdim ve kabul ettiler diye bilir..

Kan parası olayı da ayrı kepazelik. Başlık parası'na felsefenin dibini sıyıranlar başlarına kötü bir durum geldiğinde kan parası pazarlığına girişirler. Adamın çoluğu çocuğu ölür parasını alır şikayetinden vazgeçer. Trilyon verseler ne farkeder it gibi yatsın hapiste demez. Şerefsizlik.

twin
04-04-2017, 16:11
Çok geçmiş olsun inşallah çabucak iyileşir kızınız

gokhankenar
04-04-2017, 18:18
Yapın gerekeni. Emniyet bu tip şeyleri göz ardı etmiyor. Olun şikayetçi

darkmoon
04-04-2017, 19:16
Kan parası olayı da ayrı kepazelik. Başlık parası'na felsefenin dibini sıyıranlar başlarına kötü bir durum geldiğinde kan parası pazarlığına girişirler. Adamın çoluğu çocuğu ölür parasını alır şikayetinden vazgeçer. Trilyon verseler ne farkeder it gibi yatsın hapiste demez. Şerefsizlik.

Aynen ama ne yazık ki mahkemede geçerli bir kanıt . bu arada arkadaşa geçmiş olsun demeyi unutmuşum .. geçmiş olsun sabah işler çok yoğundu hızlıca yazmışım..

Sadık Özyer
04-04-2017, 22:40
Ben kedime vurdu diye komşunun çenesini kırmıştım kızıma canımdan parçama birisi çarpsa ve onu tutup hastaneye götürmese benimle beraber beklemese (kaçsa ) sonra gelip bana al şu 2bini sus dese onu kötü yola sevkederim düşüşünü bütün alem seyreder.

dragon
05-04-2017, 00:27
Ben kedime vurdu diye komşunun çenesini kırmıştım kızıma canımdan parçama birisi çarpsa ve onu tutup hastaneye götürmese benimle beraber beklemese (kaçsa ) sonra gelip bana al şu 2bini sus dese onu kötü yola sevkederim düşüşünü bütün alem seyreder.

Sen naptın be kardeşim? Sabahtan beri boşuna mı yazdım o kadar şeyi?

bahadırtelli
05-04-2017, 10:57
Geçmiş olsun cok zor bir durum. 2 kız cocuk babası olarak düşüncesi bile tedirgin etmeye fazlasıyla yeten bir olayın tarafı olmak kolay değil.
Kadın yaşlı olduğu ve hala panik olduğu için saglıklı düşünemediğini düşünüyorum. Öte yandan hukuk devletinde yaşıyoruz (yazarken bile inandırıcı değil ya neyse).
İstemeden de yapmış olsa cıkıp hukuka hesap vermeli kimbilir belki yaşından dolayı arac kullanması tehlikelidir. Vatandaş olarak olan olay ne ise tüm gercekliği ile anlatmak sizin göreviniz. Belki ilerde olabiliecek cok daha vahim olayların önüne gecersiniz.
Taminat işi ayrı bir boyut eğer haksızlığa ugradığınızı düşünüyorsanız buda en doğal hakknız sonuna kadar gidin. Kim olursa olsun biri magduriyet yaşatıyorsa bedelini ödemeli.

Mr.Bilal
05-04-2017, 12:35
Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner.

Eğer çocuğunuzun sağlık durumu iyi ise herhangi kalıcı bir hasar meydana gelmemiş ise bırakın Allah'ın dan bulsun uğraşmayın derim. Başlatacağınız hukuki süreç ne sizi bu olayı yaşanmamış edecek ne de o kadın ceza aldığında içiniz kuş gibi hafifleyecek.

TaGo
05-04-2017, 13:11
Çok büyük geçmiş olsun.

Diğer taraftan birde bu pencereden bakın: Şeker hastasısınız, yüksekle muhtemel tabikide yüksek tansyon hastasısınız. 60 yaşındasınız. Kazada bir ihmaliniz söz konusu değil (anlatılanlara göre yaptım yorumu). Olay günüde sizi eşinizi aramış. Sizse şimdi kendisini maddi manevi üzmeyi düşünüyorsunuz. Siz bu kişi olsaydınız ne düşünürdünüz?

kesici
05-04-2017, 13:35
Öncelikle çok geçmiş olsun.

Eskiler atasözlerini boşuna söylememiş abi.

İyilikten maraz doğar..

Yaklaşık 5 km hızla park yerinden çıkarken dikkatsiz bir bayan araya girdi ayağının üzerinden geçtim.

Vicdanen rahat edemeyeceğim için aldım kadını hastahane karakol vs gezdik. ŞİKAYRTÇİ DEĞİLİM BENİM HATAM şeklinde ifade vermesine rağmen ben bir kaç gün kArakol hastane alkol raporu uyuşturucu testi vs uğraştım sonra kamu davası vb açıldı.

Tahmin ediyorum ki siz şikayetçi olduğunuzda baya uğraşacaktır kansız teyze.

Aynen öyle iyilikten maraz doğar. Bataklığa düşmüş birisini gördüğümde bir tekmede ben atıyorum ki iyice batsnı ölsün. Eğer elimi verip yardım edersem benide tutup çekecek çünkü.

STP
05-04-2017, 13:39
abı cok gecmıs olsun, benımde 1.5 yasında oglum var.aynı seyın basıma geldıgını dusunuyorum ALLAH esırgesın,senın sakınlıgınde davranmam cıdden mucıze olur ayrı konu somrasında ugrasamam kısmını duydugum an ız bırakırdım.
hemen hukukı surecı baslatın anasını aglatsınlar

YsfTzcn
05-04-2017, 13:42
Geçmiş olsun, bence ufaklığın durumu iyi ise çok takmayın elbette tavırları kabul edilebilir değil ama, empati kurarsak her iki tarafta üzülmüştür diye düşünüyorum. Bir anlık sinirle, uzun bir dönem sürecek bir olayın içine girilmesin. Kaldı ki, olayın iç yüzünde hukuki olarak kadın suçlu değil, belki bir para cezası ile sonuçlanabilir.

Hem bu olaylar, ufaklığın etrafında olacak ve ister istemez o da etkilenecek ki zaten yaşadığı bir travma var.

Hemencik ayaklansın inşallah, Allah daha kötülerini yaşatmasın kimseye ...

rain man
05-04-2017, 14:16
Çok büyük geçmiş olsun.

Diğer taraftan birde bu pencereden bakın: Şeker hastasısınız, yüksekle muhtemel tabikide yüksek tansyon hastasısınız. 60 yaşındasınız. Kazada bir ihmaliniz söz konusu değil (anlatılanlara göre yaptım yorumu). Olay günüde sizi eşinizi aramış. Sizse şimdi kendisini maddi manevi üzmeyi düşünüyorsunuz. Siz bu kişi olsaydınız ne düşünürdünüz?

O şartları bile bile direksiyon başına geçmemeli insan. Sonuçta kalp krizi vs gibi bilmediğin anda gelecek bir hastalığa değil şeker hastalığına sahipsin. Eğer paran varsa şoför tut, yoksa da acelen varsa taksiye bin. İllaki araç kullanmak zorunda değilsin. Aldığın ilaç (insulin olsun veya diğer kan şekerini düşürmesi amacıyla kullanan herhangi bir ilaç olsun) sonrasında şekerinin düşeceğini biliyorsan ona göre temkinli ol. Ya ilacını yola çıkmadan kullanma ya da yanında şekerin aniden düşerse diye yükseltecek bir şeyler taşı.

Muhalif olmak için değil dikkatimi çektiği için yazdım. O an olması beklenmeyen bir durum oluşmadığı sürece olaya empati kurarak bakmak saçma. Ya da şunu diyeyim başınıza geldiğinde çocuğunuza böyle bir şey olduğunda "olur ablacım" diyebilir miydiniz? cevabı evetse de saygı duyarım.

Keza yine ilk sayfada eşini suçlayan var. Abi ne yapıyorsunuz siz ya :) Çocuktan bahsediyoruz. Elinden tutarken bile sokakta giderken aniden fırlayıp arabanın altında kalması mümkün bir varlık. Kaldı ki hepimiz sokaklarda büyüdük orada onu yalnız burakan aileye suç bulmak hele ki demiş ki dar sokak olduğu için hızlı gitmesi mümkün bile değil diye yani öyle bir sokakta kim oynamadı -ne kadar çocuğu uzak tutabilrsiniz- hem bu yüzdendir ki aracımızın kondisyonunu, hızlanmasını ya da egzozunu denemek için şehir içi sokak veya yollarda değil de çevre yoluna veya otobana çıkmıyor muyuz?

Konu sahibi kişiye diyeceğim şey, böyle pervasızca hareket edebilecek kim olursa olsun -ister suçlu ister suçsuz- ben yargıya taşır alabileceği cezayı almasını ve yaptırıma maruz kalmasını isterdim. Paran var diye her şeyden kaçabileceğini sanmak, vicdan ve ahlaktan uzak davranış sergilemek bana göre bir insana ait özellik değil. Kızınıza çok büyük geçmiş olsun. Çocuklar bu yönden şanslı, zaten kemikleri oldukça esnek ve çok kompleks olmadığı sürece kırıkları sorunsuzca iyileşmeye müsait. Ama yaşadığı ve yaşadığınız travmanın etkileri daha uzun sürebilir.

d3n1s
05-04-2017, 14:27
Öncelikle büyük geçmiş olsun, miniğin ciddi bir şeyinin olmaması en büyük teselli :)

Uzatmayın, allahından bulsun vb şeyleri yazanları anlamıyorum. Her şeyi yaradana havale ettiğimiz için zaten bu ülkede herkes dişinin geçtiğini öpme derdinde, kimse hakkını aramaya tenezzül bile etmiyo. Neyse, duyar kasmanın anlamı yok.

Meskun mahalde hız limitinin 30, belli bölgelerde (yaya geçidi, okul önü, hastane girişi, çıkışı vb.) 10 olmasının sebebi tam olarak bu yaşanan hadise. Bu olayda kızınız kesinlikle suçlu değil, suçlu olan kızınıza çarpan aracın sürücüsüdür. Kaldı ki kendisinin şeker hastası olduğunu belirtmişsiniz. Kuvvetle muhtemel araç kullanmaya yeterli bir sağlık kondisyonuna sahip değil. Öte yandan, gerçekleşen kaza anında aracın 30'dan yüksek bir süratle gittiğini gönül rahatlığıyla iddia edebilirim. Bu iki durumu kanıtlarsanız, kızınızın kaza sonrası tıbbi raporunu da eklediğiniz takdirde araç sürücüsünün ceza alması hemen hemen kesin gibi. Hadi hepsini geçtim, otoyol harici her tür karayolunda yaya önceliği mevcuttur, sırf bu yüzden bile araç sürücüsü ceza alacaktır.

Tekrardan geçmiş olsun diyorum ve işin peşini bırakmayıp sonuna kadar gitmenizi temenni ediyorum.

dragon
05-04-2017, 14:32
Çok büyük geçmiş olsun.

Teşekkür ederim. Kazada elbetteki hatası var ama ben bunu görmezden geliyorum. Kaza otoyolda olmadı. Ben yine de tek kelime etmedim. Evet bizi o gün aramış ve ertesi gün de eşimi aramış. Peki sonra? Eğer ki olaydan bugüne kadar olan maddi kaybımızın kuruşunu bile 1 kere dahi düşündüysem Allah benden bin mislini çıkarsın. Evladım sonuçta.

Çocuğuma ve ailemize yaşatılan travmanın bedeli, 3 arama ve 2 bin lira mıdır? '' BEN UĞRAŞAMAM, ARABA VURMUŞ KAÇMIŞ DERSİNİZ'' çıkışı hangi insan evladına yakışır. Bırakın 5 yaşındaki bir çocuğu, her kime böyle ağır bir sıkıntı yaşatmış olsam, kapısından ayrılamazdım.

Bugün itibari ile adli süreç başlıyor zaten. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Saygılar.

samara
05-04-2017, 14:45
Öncelikle geçmiş olsun.Tüm yazdıklarınızı ve tüm yazıları okudum.Gerçekten siz olaya iyi niyetli olarak yaklaşmışsınız fakat çarpan kadının yapmış olduğu gerçekten insanlık dışı.Ben uğraşamam diye bir tabir olamaz bence.Gereken neyse yapılması tarafındayım.

Sti_Ozan
05-04-2017, 15:46
Kirmiziyla cizdigim kisim insallah dusundugum sey degildir. Cok buyuk gecmis olsun. Akil yasta degil bastadir sozu sanirim burda dogrulugunu kanitliyo. Sabrinizi takdir ettim gercekten sizin yerinize kendimi koyuyorumda yok yani. Sizinki ustun bi basari gibi geliyo bana. Allah beterinden korusun,umarim kiziniz en kisa surede iyilesir tekrardan sokaklarda kosmaya,eglenmeye devam eder. Hukuki yollardan elinizden geleni ardiniza koymamaniz gerektigini dusunuyorum. Tekrardan gecmis olsun.

dragon
05-04-2017, 17:29
Kirmiziyla cizdigim kisim insallah dusundugum sey degildir. Cok buyuk gecmis olsun. Akil yasta degil bastadir sozu sanirim burda dogrulugunu kanitliyo. Sabrinizi takdir ettim gercekten sizin yerinize kendimi koyuyorumda yok yani. Sizinki ustun bi basari gibi geliyo bana. Allah beterinden korusun,umarim kiziniz en kisa surede iyilesir tekrardan sokaklarda kosmaya,eglenmeye devam eder. Hukuki yollardan elinizden geleni ardiniza koymamaniz gerektigini dusunuyorum. Tekrardan gecmis olsun.

Özür dilerim, orada 1 kelime eksik yazmışım. 1 hafta daha olacaktı

ProdriveSTI
05-04-2017, 17:43
Çok geçmiş olsun Yavuz abi.

SekoLive
05-04-2017, 17:46
çok geçmiş olsun

halısaha maçına cağırdıgım arkadaşımın aşil tendonu koptu, vicdanen rahatsız oldum darbe v.s. olmaksızın oluşan bir durumdu. elimden geldiğince doktora götürmesinden ameliyat olmasına kadar manevien yapabildiğim herşeyi yaptım iyileşene kadarda hep yanında olmaya çalıştım. arkadaşımda her seferidne senlik bişi değildi olacağı varmış dediği halde ben cok rahatsz oldum o maç sonrası halısaha macını ıptal ettk daha oynamadık.

yeğenimiz sağ salim en büyük dua edilecek durum budur. davanın kazanılması kadının sürünmesi 2.planda kalan şeylerdir ama kadın cok rahatmış ne taktığı yaptı bilmiyorum ama rahatlığı kaza kadar can sıkıcı...

sizi rahatlatıcak şey hukuken dava başlatmakmış onu yapmışsınız hayırlısı neyse o olsun.

Sti_Ozan
05-04-2017, 18:00
Özür dilerim, orada 1 kelime eksik yazmışım. 1 hafta daha olacaktı

Iste simdi sevindim,insallah eskisindende saglikli olur abi. Tekrar tekrar gecmis olsun

evolution_9
05-04-2017, 18:24
resmen kaşınmış verin mahkemeye uğraşsın dursun

HalilMacit
05-04-2017, 18:28
Benim de o yaşlarda kızım var. Yazdıklarınızı okuyunca ben de ilk etapta şikayetçi olmazdım. Ta ki ben uğraşamam o işlerle lafından sonra. Tazminat felan alırsanız şayet lösev veya başka bir vakıfa bağışlanabilir.

HalilMacit
05-04-2017, 18:29
Edit: Çok büyük geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

i love jdm
05-04-2017, 18:35
Allah beterlerinden saklasın, ne diyelim. Büyük geçmiş olsun.

TaGo
05-04-2017, 19:25
O şartları bile bile direksiyon başına geçmemeli insan. Sonuçta kalp krizi vs gibi bilmediğin anda gelecek bir hastalığa değil şeker hastalığına sahipsin. Eğer paran varsa şoför tut, yoksa da acelen varsa taksiye bin. İllaki araç kullanmak zorunda değilsin. Aldığın ilaç (insulin olsun veya diğer kan şekerini düşürmesi amacıyla kullanan herhangi bir ilaç olsun) sonrasında şekerinin düşeceğini biliyorsan ona göre temkinli ol. Ya ilacını yola çıkmadan kullanma ya da yanında şekerin aniden düşerse diye yükseltecek bir şeyler taşı.

Muhalif olmak için değil dikkatimi çektiği için yazdım. O an olması beklenmeyen bir durum oluşmadığı sürece olaya empati kurarak bakmak saçma. Ya da şunu diyeyim başınıza geldiğinde çocuğunuza böyle bir şey olduğunda "olur ablacım" diyebilir miydiniz? cevabı evetse de saygı duyarım.

Keza yine ilk sayfada eşini suçlayan var. Abi ne yapıyorsunuz siz ya :) Çocuktan bahsediyoruz. Elinden tutarken bile sokakta giderken aniden fırlayıp arabanın altında kalması mümkün bir varlık. Kaldı ki hepimiz sokaklarda büyüdük orada onu yalnız burakan aileye suç bulmak hele ki demiş ki dar sokak olduğu için hızlı gitmesi mümkün bile değil diye yani öyle bir sokakta kim oynamadı -ne kadar çocuğu uzak tutabilrsiniz- hem bu yüzdendir ki aracımızın kondisyonunu, hızlanmasını ya da egzozunu denemek için şehir içi sokak veya yollarda değil de çevre yoluna veya otobana çıkmıyor muyuz?

Konu sahibi kişiye diyeceğim şey, böyle pervasızca hareket edebilecek kim olursa olsun -ister suçlu ister suçsuz- ben yargıya taşır alabileceği cezayı almasını ve yaptırıma maruz kalmasını isterdim. Paran var diye her şeyden kaçabileceğini sanmak, vicdan ve ahlaktan uzak davranış sergilemek bana göre bir insana ait özellik değil. Kızınıza çok büyük geçmiş olsun. Çocuklar bu yönden şanslı, zaten kemikleri oldukça esnek ve çok kompleks olmadığı sürece kırıkları sorunsuzca iyileşmeye müsait. Ama yaşadığı ve yaşadığınız travmanın etkileri daha uzun sürebilir.

Nedemek istediğimi anlamamışsın bile kardeşim. Bakın zaten olayda çocuğumuzun 2 araç arasından istemsizce fırladığı ve bayanın hız yapmadığı halde altına aldığı konu sahibinden belirtilmiş. Şeker hastası ve tansyon hastası olsanız yani örnek ben gibi. Sadece kötü haberden dahi kalp krizi geçirme şansıız var. Yani bayan aramış ulaşamamaış. Olayda kasti hatası yok. Tek hatası konu sonundaki açıklaması. Bu kazayı yapan ananız babanız olsa ne yapardınız?

tekrrar ediyorum konu konu sahibinin damarına basmak değil. Ama kaza bu

Sadık Özyer
05-04-2017, 19:52
Sen naptın be kardeşim? Sabahtan beri boşuna mı yazdım o kadar şeyi?

Sabrina lafim yok ben yapacagimi soyledim

rain man
05-04-2017, 20:32
Nedemek istediğimi anlamamışsın bile kardeşim. Bakın zaten olayda çocuğumuzun 2 araç arasından istemsizce fırladığı ve bayanın hız yapmadığı halde altına aldığı konu sahibinden belirtilmiş. Şeker hastası ve tansyon hastası olsanız yani örnek ben gibi. Sadece kötü haberden dahi kalp krizi geçirme şansıız var. Yani bayan aramış ulaşamamaış. Olayda kasti hatası yok. Tek hatası konu sonundaki açıklaması. Bu kazayı yapan ananız babanız olsa ne yapardınız?

tekrrar ediyorum konu konu sahibinin damarına basmak değil. Ama kaza bu

Abi zaten ben de ona cevap verdim. Bayan ulaşamamış doğru "BEN UĞRAŞAMAM O İŞLERLE, BAŞKASI VURDU KAÇTI DERSİNİZ " diyecek kadar kendini kaybetmiş ama. Bir de insanlara sus payı verir gibi zarfla para vermesi başka - hastane masraflarını karşılayacağını hastane muhasebesine söylemesi başka mesela. Şimdi burada iki nüans var, yeterince açık yazdığımı düşünüyordum tekrar edeyim.

Yukardaki olayı ve sizi tenzih ederek konuşacağım, 60 yaşında bir insan ve şeker tansiyonum varsa ayrıca hastalığım regüle değilse yani ilaçlar ile düzenli bir kontrol sağlanamıyorsa ben araç kullanmak gibi dikkatli bir işe girişmem. Keza bunu önce kendim sonra da başkaları için yaparım. Ya taksiye ve toplu taşımaya binerim ya da birinin bırakmasını sağlarım. Sonuçta ölümcül derecede zorunlu bir şey değil araç kullanmak.

Bir de olay yok insan vardır benim gözümde. Yani aynı olay iki farklı karaktere sahip insan tarafından gerçekleşse mahcup ve pişman halde olanı kimse zor durumda koymak istemez. Ama burada vuran kadın bunun aksi yönde tutum izlemiş. Yoksa herkes kendi başına gelen meselede kendi kararını vermekte özgür. Sadece adamına göre muamele değişir demek istedim.

Network
05-04-2017, 21:52
Geçmiş olsun,

Çarpan teyze mahkemeye verilmeli

Bir daha araba kullanmamalı

Zaten tavırları ile 60 yılı boşa yaşadığı belli, bu saattten sonra fazla birşey kaybetmez...

dragon
05-04-2017, 22:33

Ben de yapacağına bir şey söylemedim kardeşim. Fakat AL ŞU PARAYI SUS diye bir şey söz konusu bile olamaz. Gerçi kadının son sözlerinden sonra mahkeme sürecinde bunu da söyler mi? Söylemez diyemiycem.

makif84
05-04-2017, 22:36
Çok geçmiş olsun.sakinliginize sabrınıza hayran kaldim.Prensese de çok geçmiş olsun.Umarim biran once sağlığına kavuşur

dragon
05-04-2017, 22:52
Tek hatası konu sonundaki açıklaması.

Tek hatası bu değil maalesef. Sabrımın tükenmesine sebep olan son hatası bu! Benzer rahatsızlığınız olduğu için kadını düşünüyor olmanızı anlıyorum. Size de çok geçmiş bu arada. Yazmak istemiyorum ama çocuğa çarpıp üzerinden geçmek için ne kadar dikkatsiz ve hızı olduğunu az çok tahmin edebilirsiniz. Baştan beri yazıyorum; Derdim suçlamak olmadı zaten. Arasın, sorsun istedik ve bekledik sadece. Şimdi sırf şeker hastası diye sineye mi çekelim her şeyi? kadından daha ciddi sağlık sorunlarım varken..

MrtYILDIZ
05-04-2017, 23:18
Çok geçmiş olsun,İnan'ın okurken burnumun direği sızladı,aklıma kendi kızım geldi ,siz sükunetli davranmışsınız ama onlar bunu kak etmemiş,Elinizden ne geliyorsa yapın derim,Tekrardan çok geçmiş olsun

kelalper
06-04-2017, 07:37
Geçmiş olsun.
Bu tip olayları karşı tarafın suçu olsa da olmasa da nizami şekilde ilerlemek en mantıklısı. Nedeni de şu. Zorunlu trafik sigortası kapsamında sizden kesilen yaya yaralanma teminatı var ve hastaneler bu tip vakalarda oradan bütün masrafları alabiliyorlar ve sizin paranız olmasa bile sizden tedavi için para isteyemezler ve tedavi etmiyorum diyemezler. Derlersede çıngar çıkarıp polis çağırdığınız anda susarlar. Uğraşmak istemedikleri için en kolay yol parayı sizden kolay yollu almak olarak görüyorlar. O nedenle hatalı taraf siz bile olsanız bunu hakkınızı sonuna kadar kullanın.

Kadının yaptığına gelecek olursak bazılarına insanlığı öğretemezsiniz. Hele 60 yaşına kadar öğrenemediyse o hayatına öküz olarak devam eder. İnsanlık yaptığınız zamanda anlamazlar sizi sömürmeye çalışırlar.

Bende yaya üst geçidinin altında bir yayaya çarptım kucağında 2.5 yaşında çocuk vardı. Özel hastaneye götürdüm balatta. Herşeyleri yapılacak ama çocuğun kimliği bile yok. Yani TC. kütüğünde öyle bir çocuk yaşamıyor. Herşeylerini karşıladım hatasız olduğum halde akşamda eve gitmeleri için taksi parasına kadar ceplerine koydum hastaneden çıkarken polis bile vermene gerek yok dedi verdim.

1 hafta sonrada durumlarını sormak için aradım iyi değil hastaneye götürücez paramız yok dediler. 2008'de 500 lira yolladım. 2 hafta sonra bu sefer onlar aradı yok tetkik yapılacak paramız yok. 400 lira daha yolladım. 2 hafta sonra 3. defa daha arayıp para isteyince uyandım bunlar beni yoluyo dedim.

OK ben kendi doktoruma göstermek istiyorum Amerikan Hastanesine gidelim neyi varsa karşılayacağım dedikten sonra aynen geri vites başladı yok çocuğu memlekete yolladıkta oradan istiyorlarda falan filan. Dedim hasta çocuğu istanbuldan memlekete Diyarbakıra mı yolladınız? Manyak mısınız? Getirin burada bakılsın iyileşsin gitsin gene. Yok gelemezde ne olur para yollasan yardımcı olsan. Sen vurdun da böyle oldu dediler. Bende film koptu orada. Haa öyle mi? Dedim trafik tutanakları elimde hatasız olduğumda yazıo arabama verdiğiniz hasarıda istemedim kaskoyada bildirmedim kendim karşıladım sizden çıkmasın diye. Bundan sonrasını artık avukatımla konuşursunuz nasıl ödersiniz bilemem dedim kapadım. 2 dakika sonra geri aradılar tamam para falan istemiyoruz konuyu kapatalım dediler.

O nedenle bu tip olaylarda prosedür neyse onu yapın ne eksik ne fazla. Karşı tarafa iyilik yapayim derken marazı siz görüyorsunuz.

M3CSL
06-04-2017, 08:19
Aynen öyle iyilikten maraz doğar. Bataklığa düşmüş birisini gördüğümde bir tekmede ben atıyorum ki iyice batsnı ölsün. Eğer elimi verip yardım edersem benide tutup çekecek çünkü.

Bakış açısı güzelmiş,ben yanlış anladım umuyorum.Sonra toplum neden yozlaştı sevgi saygı yardımlaşma kalmadı.Düşene sende tekme vuracaksın güçlü olan ayakta kalır mantığımı?
Sen iyi kal ama aklını kullanıp kendini savunmalısın tabikide fazlasını yapmamalısın.

dragon
06-04-2017, 09:25
Bende yaya üst geçidinin altında bir yayaya çarptım kucağında 2.5 yaşında çocuk vardı. Özel hastaneye götürdüm balatta. Herşeyleri yapılacak ama çocuğun kimliği bile yok. Yani TC. kütüğünde öyle bir çocuk yaşamıyor. Herşeylerini karşıladım hatasız olduğum halde akşamda eve gitmeleri için taksi parasına kadar ceplerine koydum hastaneden çıkarken polis bile vermene gerek yok dedi verdim.

1 hafta sonrada durumlarını sormak için aradım iyi değil hastaneye götürücez paramız yok dediler. 2008'de 500 lira yolladım. 2 hafta sonra bu sefer onlar aradı yok tetkik yapılacak paramız yok. 400 lira daha yolladım. 2 hafta sonra 3. defa daha arayıp para isteyince uyandım bunlar beni yoluyo dedim.

OK ben kendi doktoruma göstermek istiyorum Amerikan Hastanesine gidelim neyi varsa karşılayacağım dedikten sonra aynen geri vites başladı yok çocuğu memlekete yolladıkta oradan istiyorlarda falan filan. Dedim hasta çocuğu istanbuldan memlekete Diyarbakıra mı yolladınız? Manyak mısınız? Getirin burada bakılsın iyileşsin gitsin gene. Yok gelemezde ne olur para yollasan yardımcı olsan. Sen vurdun da böyle oldu dediler. Bende film koptu orada. Haa öyle mi? Dedim trafik tutanakları elimde hatasız olduğumda yazıo arabama verdiğiniz hasarıda istemedim kaskoyada bildirmedim kendim karşıladım sizden çıkmasın diye. Bundan sonrasını artık avukatımla konuşursunuz nasıl ödersiniz bilemem dedim kapadım. 2 dakika sonra geri aradılar tamam para falan istemiyoruz konuyu kapatalım dediler.

O nedenle bu tip olaylarda prosedür neyse onu yapın ne eksik ne fazla. Karşı tarafa iyilik yapayim derken marazı siz görüyorsunuz.

Öncelikle tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Alıntı yaptığım kısımla ilgili özellikle bir şeyler yazma ihtiyacı duydum çünkü özellikle bizim yaşadığımız olaydan sonra benzer çok şey dinledim. Gerekli her şey fazlasıyla yapıldığı halde size yapıldığı gibi afedersiniz enayi yerine konulmak istenen çok insan gördüm. En başta yazdığınız en doğrusu; Prosedür neyse o olmalı. Ne eksik, ne fazla.

AliDogukan
06-04-2017, 17:29

Sadık merhaba.

Sen-li ben-li konuşma tarzı ile hitap ettiğin kişinin neredeyse yarı yaşındasın.Abi kelimesini kullanmak ya da siz diye hitap etmek daha uygun düşmez mi ? Küçük ama önemli detay olduğuna inanıyorum. Bence düşünmende fayda var.

Faruk_Vtec
06-04-2017, 22:41
çok değışık bır ülke olduk valla, Allah acıl şıfalar versın..

son zamanların modasıda 20'lı yaşlarda kı gençlerın 40'lı hatta 50'lı yaşlarda kı ınsanlara kardeşım demesı...

mtay
09-04-2017, 21:06
Çok geçmiş olsun hocam, parayla herşeyi yapıp çekip gidebileceğini düşünen tipik bir insan dışı varlık... Yapabileceğiniz herşeyi yapın hocam...
Umursamazlığın sonucunu görsün...

alperaslann
09-04-2017, 22:54
Çok geçmiş olsun :(