PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tramer'in Yeni Uygulaması

barakuda26
06-04-2017, 16:31
Artık sigorta acenteleri plakadan şaseden tc'den vs direkt sorgulama yapamıyor. Mesela 2005 model araç alıcaksınız. Aracın kaçıncı sahibi olduğunu öğrenmeniz için bu zamana kadar kimin üzerineyse o kişilerin tc'sini vs bilmeniz gerekiyorki tramerine bakabilin. Onun dışında son satıcının tc'si ve plaka şase vs sorgulama yaptığınız zaman sadece son kişi üzerine olan kayıt çıkıyor öncesi yok :) Ayrıca tremerden aracın pert ağır hasarlı vs oluşunuda direk sorgulayamıyoruz onuda kaldırmışlar. 5664'tende zaten km bilgisi gelmiyor sanırım artık. Eldeki tek kaynak 5664 kaldı ondada kaçıncı sahibi vs bilinemiyor zaten. Bu uygulama deneme olabilir belkide düzeltirler bilemiyoruz şuan, ama eğer böyle devam ederse çok kişinin canı yanar, dolandırıcı al satçılara gün doğdu iyice.

Cümleten hayırlı uğurlu olsun :)

PuT
06-04-2017, 16:37
balık baştan kokar diye bir söz var ya cuk oldu bence. :)

PiscocuK
06-04-2017, 16:43
Bugün tüm haberler kaldırmış geliyor

İbrahim33
06-04-2017, 17:21
ciddi anlamda sıkıntı yaşanacak. alım satımda km kaydını ve tramer durumunu sözleşme tutarak imzalamak en mantıklısı.

fthdrn
06-04-2017, 17:27
Sabah wp grubumuzda bu konuyu konuşmuştuk. Yeterince de sövmüştük... Artık alacağımız aracı sahibinden tc sini istemedikçe kaçıncı sahibi kaç ay kullanmış vs göremeyeceğiz.

oKsEAt
06-04-2017, 17:45
Sabah wp grubumuzda bu konuyu konuşmuştuk. Yeterince de sövmüştük... Artık alacağımız aracı sahibinden tc sini istemedikçe kaçıncı sahibi kaç ay kullanmış vs göremeyeceğiz.

2.sahibinden yüzaltı ilanlarına hoşgeldik diyelim :goz:

fthdrn
06-04-2017, 17:47
2.sahibinden yüzaltı ilanlarına hoşgeldik diyelim :goz:

Abi sırf o yüzden canım sıkıldı zaten :D bakıyordum hangi araba son 1 senede kaç el değiştirmiş diye :D alan gazlamış alan gazlamış :D

barakuda26
06-04-2017, 18:18
indirim olayından dolayı zaten haberler sağolsun bütün vatandaş bize yalancı gözüyle bakıyor ''ama haberler düşecek dedi???'' diye. o konuda şöyle yabancı sermayeli şirketler eğer fiyatlar düşerse trafik poliçesi kesmeyiz kapatırız ekranları diyor. yerli 4 tane şirket var halk,ziraat,güneş,bereket sigorta. devlette ben bunlarla hizmet veririm vatandaşa diye düşünüyor ama piyasada sadece bu şirketler olursa acentelerin açık olmasının anlamı yok. bu sigorta sektörüde türkiyede çalışanlar ve aileleriyle birlikte ortalama 250-300 bin kişiye tekabul ediyor etki açısından.

yani ortalık karıştıkça karıştı ikinci el yüksek sıfır zaten uçuşta, vatandaşın cebi her geçen gün eriyor. sistemde düzeltme yapılacağına iyice karmaşık hale geliyor. akşam evine sağlıklı gidip ekmek götürebiliyosan ona şükretmek gerek şu zamanda.

gokhankenar
06-04-2017, 18:30
En temizi sigortacı bir tanıdığınız varsa plaka ve şaseden ona sorgulatın. Ben sürekli öyle yapıyorum...

fthdrn
06-04-2017, 18:32
indirim olayından dolayı zaten haberler sağolsun bütün vatandaş bize yalancı gözüyle bakıyor ''ama haberler düşecek dedi???'' diye. o konuda şöyle yabancı sermayeli şirketler eğer fiyatlar düşerse trafik poliçesi kesmeyiz kapatırız ekranları diyor. yerli 4 tane şirket var halk,ziraat,güneş,bereket sigorta. devlette ben bunlarla hizmet veririm vatandaşa diye düşünüyor ama piyasada sadece bu şirketler olursa acentelerin açık olmasının anlamı yok. bu sigorta sektörüde türkiyede çalışanlar ve aileleriyle birlikte ortalama 250-300 bin kişiye tekabul ediyor etki açısından.

yani ortalık karıştıkça karıştı ikinci el yüksek sıfır zaten uçuşta, vatandaşın cebi her geçen gün eriyor. sistemde düzeltme yapılacağına iyice karmaşık hale geliyor. akşam evine sağlıklı gidip ekmek götürebiliyosan ona şükretmek gerek şu zamanda.

Aynen oyle mart ayinin sonundaki yenilemelerimin yarisini musteriler bekletti dusucekmis bekleyek dedi. Dusmeyince de hani dusecekti oyle diyollla dedi cogu :)

barakuda26
06-04-2017, 18:33
En temizi sigortacı bir tanıdığınız varsa plaka ve şaseden ona sorgulatın. Ben sürekli öyle yapıyorum...

öyle bi sorgulama şekli bugun itibari ile kalmadı malesef..

gokhankenar
06-04-2017, 18:41
öyle bi sorgulama şekli bugun itibari ile kalmadı malesef..

Hadi ya oda mı bugün patladı :(

ikuybu
06-04-2017, 18:42
5664 den sadece aracın son sahibi ile alakalı kayıtlar mı gelecek ?

barakuda26
06-04-2017, 18:46
Hadi ya oda mı bugün patladı :(

bugün uygulamaya girdi sabah bütün sigorta camiasına süpriz oldu

barakuda26
06-04-2017, 18:47
5664 den sadece aracın son sahibi ile alakalı kayıtlar mı gelecek ?

oradan sadece km bilgisi gelmiyor onun dışında 5664'te şuan için değişen bişey yok, tramer ekranlarında olan bi değişiklik tüm geçmişin sorgulanamaması

arda35
06-04-2017, 18:59
Sigortacıların o kadar bilgiye erişebilmesi saçmalıktı zaten. Olması gereken, alıcı ve satıcının kimlik bilgilerinin açık edilmediği bir sorgu sistemidir. Bir araba satacağız diye 20 kişiye kimlik numarası dağıtmanın mantığı yok.

Draniela
06-04-2017, 19:15
Çelik don giyip araba almak lazım :D

darkmoon
06-04-2017, 19:33
tabii çoğu insan sigortacısına sorgulatıyordu yalan yok bizde .. büyük ihtimal ordaki kapıyıda kapatıp paraya döndürme mantığı ile hareket edildi..

darkmoon
06-04-2017, 19:36
şimdi araç alırken her araç için 2 mesaj çeksek şasesi ayrı plakasına ayrı.. toplam 10 araç bakınsak 5664 ne kadardı bilmiyorum en son 5 tl idi galiba 10 arabaya baksak 20 mesaj eder toplamda 100 TL mis gibi temiz para..

ahmetaggun
07-04-2017, 01:50
Araç alırken en son sahibinin üzerinde ne kazaya karışıp karışmadığıyla bitmiyor ki.Aracın evveliyatınında plaka ve şase sorgulamasıylan detaylı bir şekilde çıkmalı.He kimlik bilgilerinin açık edilmediği vaya daha güvenli bir sorgu sistemi de olabilir ama bu şekilde alım satımlarda sorun çıkabilir.Ben o aracı alırken de satarken de rahat bir kafayla satmam lazım ki ileride sorun sıkıntı olmasın.Zaten şu anki yeni sistem'i bırakın eski sistemde bile insanların şikayeti oluyordu.Temennim odur ki şu sisteme güzel bir şeklde el atarlar.:)

dirk
07-04-2017, 07:48
Ben hep sıfır araba alıyorum fakirler düşünsün.. 5664e mesaj attığım parayla kaporta eğitimi alırdım. bide boya makinesi

ProdriveSTI
07-04-2017, 08:15
Şasi ve motor ile sorgulama tekrardan geldi.Tc ya da plaka ile tekli sorgulama olsa bir de daha iyi olurdu.İşimizi çok zorlaştırdılar.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2017/04/07/Adsiz.png

fthdrn
07-04-2017, 08:19
Şasi ve motor ile sorgulama tekrardan geldi.Tc ya da plaka ile tekli sorgulama olsa bir de daha iyi olurdu.İşimizi çok zorlaştırdılar.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2017/04/07/Adsiz.png

Motor no kısmına kimin ismini yazdın :D

ProdriveSTI
07-04-2017, 08:24
Motor no kısmına kimin ismini yazdın :D
fthdrn Abidinin :D

GokhanRS
07-04-2017, 08:25
abi trafik ahlakını oturtamadıkça sigortalar düşmez. trafik sigortalarının maaşlara ortalamayla ucuz olduğu ülkelere dikkat ederseniz nerdeyse hiç kaza olmuyor denecek kadar az kaza oluyor türkiyeye kıyasla.

ben artık sigortacılarada hak vermeye başladım türkiyede. aracını ucuz satmamak için pert edenlerden tutunda trafik çilesindeki kaza sayılarına kadar, herkes potansiyel zararlı müşteri sigorta şirketlerinin gözünde artık türkiyede.

üstüne birde arabalar çok pahalı. eğer bir araba yurtdışındaki fiyatın 3 katına satılıyorsa otomatikman sigortasıda en az 2 katına satılması çok normal birşey. sigorta şirketlerine değil araba fiyatlarını bu kadar uçuranlara giydirmek lazım. yada boşverin asrın icadı metrobüse devam.

Kahraman castle
07-04-2017, 12:42
eksper ofisi çalışanı olarak sorgulama yapabiliyurum :)

B.Koçer
07-04-2017, 12:56
Çoğu insa sıfır araca yonelmeyı bıraktı herkes 5664 e yuklendı bır ara

sonra darkmoon abimizin dedigi gibi işler tanıdıga dondu
4 lira dı 5 oldu 6 oldu baktılar ısler kesat bılgıyı kısıtladılar

helal super devam :D

mtay
09-04-2017, 21:08
Temiz yurdum insanının, parasını zar zor denkleyen genç dostumuzun belki tek dayanağını yok eden saçmalıktan başka bişey değil bu uygulama... İnsanları çakalların eline teslim ediyorlar...

HaKo
09-04-2017, 21:22
3. şahısların bilgilere erişmesi sıkıntı yaratıyordu büyük ihtimalle ki böyle bir sıkıntı geldi , ben bir plaka verip 7 ceddini çıkarttırıyordum aracın mesela sigortacım saolsun. 2. el araba almak çok büyük handikap oldu artık.

fthdrn
09-04-2017, 21:31
şuanda şase no ile eskisi gibi sorgulanabiliyor. Ciddi düşündüğünüz aracın şase nosunu isteyeyin araç sahibinden.

ahmetaggun
10-04-2017, 10:59
şuanda şase no ile eskisi gibi sorgulanabiliyor. Ciddi düşündüğünüz aracın şase nosunu isteyeyin araç sahibinden.

Valla öyleyse iyi bari.

fthdrn
10-04-2017, 11:04
Valla öyleyse iyi bari.

Valla hafta içi denediğimde şase no ile geçmiş dönem kayıtlarını görebildim. Fakat bugün bir araca baktığımda göremedim. Sanırım sistemi oturtamadılar.

chatlaxs
10-04-2017, 14:23
Kendi kimlik numarasını bilmeyen bilmesini geçtim nüfus cüzdanından doğru düzgün okuyamayan müşteriler mevcut.Hal böyle olunca işleri kolaylaştırmak yerine niye zorlaştırırlar anlamıyorum. Sektörün içinden işi bilen birisi başa geçer umarım.Türkiyede sigorta sektörü gibi başıboş başka bi sektör yok.Bankalar ayrı bir dert yalan haber yapıp milleti galeyana getirenler ayrı bir dert, yaptığın iş karşılığı komisyonunu dilenciye sadaka verir gibi veren şirketler ayrı bir dert.Bu kadar dert yetmezmiş gibi trameri egmsi kimlik sistemi algısı vergisi bu işi yapan arkadaşlarıma Allah sabır versin başka bi şey demiyorum :)

KÖROĞLU
10-04-2017, 15:02
Sigorta şirketlerine dert yanıyoruz ama kusur yine bizde değil mi ?

Sigorta şirketinin amacı para kazanmak. E adam kazamıyor neden yapsın bu işi ? Ben olsam yapmam.

Başka konuda paylaşmıştım zarar yazdıklarını. Bulursam eklerim yeniden.

Sigortanın pahalı olmasıın en büyük nedenleri bana göre:

1-) Sigortam / kaskom var bana bir şey olmaz anlayışı.
2-) Saygısız / gereğinden hızlı yada yavaş / dikkatsiz araç kullanan şuursuz vatadanşlar.
3-) Servislerin / tamirhanelerin onarım ile düzelecek parçayı değişim yazması / araç sahibinin değişim yazdırtması
4-) Eksperlerin firma sahipleriyle anlaşıp hasar onarımı üzerinden komisyon alması win-win sigorta şirketine bin-bin durumu

Tramer gelir kapısı oldu en son 6 TL idi bıraktığımda. En güzeli satan adamın tramer fotosunu koyması. (o da kaza öncesi vs ise bir işe yaramaz tarih yok çünkü)

Yakında sahibinden'e baskı yapıp ilanlara tramer fotosu koymak yasak derlerse şaşırmayın :)