PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ülkede araba kullanmak kabak tadı vermedi mi ?

anilis_gs
10-04-2017, 18:28
Bügünde benzine 10 kuruş zam geldi.5 günde 2. zam bu

100 bınlık aracın 60 bını vergi oldu.

Benzinin yüzde 74 ü vergi litresi 5.35tl

Yıllık vergisi 1.4 motorlu aracın 1035 lira. 2.0 motorlu aracın vergisi 2873 lira

yıllık bakım en az 600 lira

kaskosu 1000 lira

trafık sıgortası 800 lira

bunların altından nasıl kalkıyorsunuz?

Avrupalı ve abd de yaşayan insanlar her gün et yemedıklerınde yadırgıyorlar. Her gün et yiyebiliyor musnuz?

Avrupaya tatile yılda kaç kez çıkabılıyor sunuz?

Yılda kaç kez kayak turizm yapıyorsunuz?

Ben aracımı sattım refah sevıyem arttı. Çok daha iyi beslenebiliyorum. Daha rahat gezip plan yapabiliyorum.

Peki yukarıdakı sorulara cevap veremiyorsanız sizcede araba almak mantıklı mı ?

Otto_Skorzeny
10-04-2017, 18:34
S*k*lmek hoşumuza gidiyor ben çözdüm.

Onurkk06
10-04-2017, 18:34
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-motopaydan-k.kartina-vade-farksiz-9-taksit-imkani-394148480/detay)
son benzin zamlarından sonra favorim artık bunlar 40 lira vergisi var yakmıyor da zaten
reisi cumhurumuz zamanında ne dedi herkes de porscheye binmesin fiata binsin dedi.
bu ülkede olan hiçbirşeye şaşırmamak lazım artık. adam akıllı orta seviye bi araca binmek için 120 binlirayı gözden çıkarmak lazım. milletimiz bi hayal dünyasında gözleri körelmiş bir şekilde yaşıyor. sözde almanyaya abdye rusyaya kafa tutuyoruz. sonumuz hayrolsun diyorum. avrupada 20 bin euroya burada 150 bin lira civarındaki araçlara biniyorlar ama biz 2023 de süper güç olucaz yersen :)

Onurkk06
10-04-2017, 18:37
bu arada scooter ve araç kullanıyorum. artık arabamla acil iş olmadıkça çıkmıyorum bile scooteri 1 sene önce aldım sigortasını ancak yaptırabildim. cezasıyla beraber 650 lira sigorta parası verdim. daha önce sorguladığımda en az 1000 tl sigorta çıkıyordu çünkü araç sigortası araç vergisi motor vergisi falan derken ancak yeni yeni kendimizi toplayabildik.

vinz
10-04-2017, 18:40
cevap veriyorum #hayır

Ertekin
10-04-2017, 18:43
Yine ***** Kahrolsun hükümet konusu.

canimrecepcim
10-04-2017, 18:52
Herkes kullanmak zorunda değil ki.Ben sabah işe giderken bakıyorum çoğu arabada tek kişi seyahat ediyor.

barakuda26
10-04-2017, 18:52
Hesap yapmayı bırakalı çok oldu. Hesap yapıncada değişen bişey olmuyor çünkü. Bindik bi alamete sonumuz hayır olsun

Eren G.
10-04-2017, 19:06
Guzel is gorecek scooter alicam dizem mizel de olsa her gun cok yol yapinca cekilmiyor hem cok yoruyor hem cok cebi yipratiyor otoparki yakiti ivir zivir hem de araba yipraniyor. En iyisi haftasonuna saglam giden bir araba ve hafta ici scooter kombinasyonu.

Onamdar
10-04-2017, 19:34
Geçen kabataslak bir hesap yaptım. Arabayı satsam haftasonları gezmeye araç kiralasam sağa sola taksiyle bile gitsem daha hesaplı olacak benim için

Vergi 700 trafik sigortası 600 senelik ıvır zıvır masraf 2000 otopark aylık 200 den 2400 yakıtı saymıyorum 5700 lira yapıyor nerdeyse aylık 500 lira havaya gidiyor satıp parayı vadeli altına gömüp devam etmeyi düşünüyorum

free-hifi
10-04-2017, 19:37
Almayin diye yazmayın linç yersiniz.

BMW Tayfası beni linç etti

Grimlord
10-04-2017, 20:11
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-motoran-emre-motor-dan-50-cc-alegro-408963987/detay)

Şundan alcam sonunda, 10 kuruş keyfi

Aliexpressten chip alırsanız son hızı da 90a çıkıyor, oh mis

Yarın birgün biri de çarpar ezer zaten, Hak'kın rahmetine kavuşurum

turboman
10-04-2017, 20:14
Benimde şöyle bi yanım var arabadan başka bişeye para harcayamıyorum onun için pek dokunmuyor birazda yaşam tarzı diyelim bazen düşünüyorum son arabamda tam 12 defa jant değiştirmişim en son oda yermedi kendi jantımızı kendimiz yaptık:D ama bi ayakkabı almaya gittiğimde 100 lira verince zoruma gidiyo bizimkide böyle bi cinslik işte en iyisi hiçbişey düşünmemek :)

onursumer
10-04-2017, 20:47
istanbulda araçsız yaşayabilsem dk düşünmem hepsini satar kurtulurum birinin kaskosu ,trafik sigortası biter diğerinin bakımı başlar bunun altından kalkalım diye nefes almadan çalışıp sinir stres içinde yaşıyoruz çok şukur donuyor bir şekilde memnunmuyuz değiliz tabi

picantonun trafik sigortası ve kaskosunu yeniledim rakamlar herzamanki gibi şaka sozde indirimimiz var trafik 611tl kasko 1150t

neyse başkanlıkla herşey çok güzel olucak :D

Anıl E.
10-04-2017, 20:52
Yine ***** Kahrolsun hükümet konusu.

Kahrolsun muhalefet,ülkeyi bi düzene sokamadı keMAL.

Ertekin
10-04-2017, 21:04
Kahrolsun muhalefet,ülkeyi bi düzene sokamadı keMAL.

Yav o gömleğini doğru ilikleyebiliyorsa büyük başarı zaten :D ne zaman moralim bozulsa onun videolarını açarım hep.

Anıl E.
10-04-2017, 21:07
Yav o gömleğini doğru ilikleyebiliyorsa büyük başarı zaten :D ne zaman moralim bozulsa onun videolarını açarım hep.

Doğrudur abi,biz de anadan babadan yalan görmediğimiz için. Yalanı merak edince dinlediğimiz isim belli :).

darkmoon
10-04-2017, 21:34
yakıt 6 olucak bu belli uzun süredir alıştırma yapılıyor bir ileri bir geri.. insanları psikolojik olarak alıştırıyorlar benim kabullendim 6 olucak .. dizelde 5 tl yi 5.50 yi bulur o zaman..

arabanın lastiğini döndürmek zorlaşıyor dünyanın en az yakan aracını al 6 tl lik benzine 5 tl lik dizele can dayanmaz cep dayanmaz..

sev sevme alırsın şehir içi 150 cc lik bir scooter yakarsın 2 litre bakarsın keyfine.. hep diyorum demeyede devam edicem bu yakıt fiyatları böyle arttıkça iyicene asya ülkelerine dönücez bildiğiniz yollarda arabadan çok scooterlar mopedler olucak..

tabi birisi çıkıp kardeş bu sıvı benzin yerine geiyor maliyeti çok ucuz motora zararı yok litresi 50 kuruş 1 tl derse o zaman işler değişir.. neticede otto motor alternatif yakıtlara çok açık bir motordur.

Mutu
10-04-2017, 21:46
Ben scooter aldım. Araba da kenarda tozlu tozlu duruyor. Mutluyum. =) Sıfır motor senelik vergisi 61 tl. Sigortam da arabada 1700 motorda 1090 =) Yakıt desene 5te 1i zaten. =)

KÖROĞLU
10-04-2017, 21:56
Zor vallahi olmaz mı.

860 TL sigorta
122 TL vergi ( 17 yaş üstü )
600 TL kış lastiği
300 TL muayene
240 TL yağ bakımı
3000 TL triger koptu üst kapak ıvır zıvır.
+_____
5122 TL burası, yaptığım yok 10.000 KM 0.28 kuruş yaksa 2.800 de o desek 7 ayda 8000 TL

Yaz lastiği almam lazım şimdi 650 de o desek ohoo.. He araba bana şart hiç gitmesem ayda 800 KM zorunlu yolum var. Başka da lüks yok zaten.

Sigara alkol sıfır. Ama her yakıt aldığımda ağrıma gidiyor, yakıta vergi öde, primden kesilsin, aldığından kesilsin.

Bu arada arabada clio peki bi numarası yok A to B arabası işte.

darkmoon
10-04-2017, 21:59
motorlardada şimdi start&stop var abs var esp var her bir şey var..

GTD35
10-04-2017, 21:59
Scooter çok kafama yattı. F/P scooter önerileri alabilirim.

300E
10-04-2017, 22:00
Çocuklara tecavüze ses çıkarmayan halk, kendinin s*k*lmesine ses çıkarır mı?

KÖROĞLU
10-04-2017, 22:02
bu scooter kulananlar rüzgar işini nasıl çözüyor. Sinizüt var rüzgarı yedim mi ben pert direkt.

Bir de kıyafet ? 5 gün kumaş + gömlek + kravat zorunlu var mı bu kombinde scooter la işe giden ?

Anıl E.
10-04-2017, 22:08
bu scooter kulananlar rüzgar işini nasıl çözüyor. Sinizüt var rüzgarı yedim mi ben pert direkt.

Bir de kıyafet ? 5 gün kumaş + gömlek + kravat zorunlu var mı bu kombinde scooter la işe giden ?

Dayı motosiklet hep tehlike bence. İki teker olmasını geçtim ülkemizde bilinçlenme yok, saygı vs.ikinci planda.

Sinüzit olayı kask ile çözülür bende de var kronik . Sinüzit dedim kafayı bi zonklattı naber der gibi :).

Motor olayını ben de çok istiyorum ama hem koyacak yerim yok,apartman dairesi herhalde bodruma koymak zorunda kalıcam. Nasıl indirip nasıl çıkarıcam sürekli.

araba işinden çok soğudum,gerek yok ne sigorta şirketlerini zengin ederim. Ne bayii'leri ne de 2.el satanları.

Mutu
10-04-2017, 22:21
Ben sadece 12 gündür motor kullanıyorum, fakat fark edilebeilecek şekilde tek çizgide giderseniz sürücüler sizlere karşı gayet temkinli. Hatta geçemeyeceğiniz yer varsa ve eğer araç yol verebilecek müsaitlikteyse yol dahi veriyorlar. Tehlikeyi aza indirgemek tamamiyle sizin elinizde yani. 1 Doğru ekipman 2 Kurallara uymak, 3 üzerinde olduğunuz motoru tanımak diye uzar gider.

Evrenoz
10-04-2017, 22:46
Şirket arabası...

Ne kaskosu var, ne bakımı, ne de benzini..
Kendi arabam da yatıyor otoparkta boş boş.. Yattığı yerde para yiyor ayrı.. Sende yaptığım kilometre bir kaç bin.. Ödediğim para kaskosu, sigortası, vergisi, muayenesi bir dünya..

Geride kaldı öyle arabayı yükleyeyim de, sabahtan akşama gazlayayım da.. Hala benzinim kalsın
Eski Türkiye'deydi onlar.. Şimdi kendi arabanla pikniğe gidebilirsen, şanslı sayacaksın kendini..

turbo&quattro
10-04-2017, 22:53
Vergi sifir, iki senede bir plaka pulu aliyorum $120 mi ne, full kaskom yillik $800, 1 depo benzin su anki araicm icin $19. Zaten su anki aracimi nakit alabilmem icin 3 hafta kadra calismam yeterli.. eyyy amerika sabrimizi sinama, bizi kiskanma !

darkmoon
10-04-2017, 22:57

kask takıcaksın zaten rüzgar suratına gelmez vizörsüz nazi kaskı gibi bir şey takarsan ancak gelir onuda önermem.. velevki öyle bir kask alsın buffı var ,baklavası var,boyunluğu var,ağızlığı var,komple kafa maskesi var bir sürü şey var koruma için.. ama kask yeterli..

gelin ortaköye bir akşam haftasonu gelin beşiktaşa mc donaldsın önüne köprü altına bir sürü mt07 lerle kawasaki ninjalarla vespalarla fiddele la falan dolu kızlar sürüyor artık motor.. bayan sayısında çok büyük artış var motorda..

dahan
10-04-2017, 23:01
milleti iyyy yagmalıyorlar herşey pahalı sorun büyük

fthdrn
10-04-2017, 23:04
Göklerden gelen bir karar var bunu bozamayacaksınız der giderim..

iynn-RS
10-04-2017, 23:15
Abi bırak pahali olsun hersey.Bu sekilde bile bu kadar mal varken trafikte ,ucuz olursa halimiz ne olur.

2jz
10-04-2017, 23:45
Göklerden gelen bir karar var bunu bozamayacaksınız der giderim..

Bu ülkede Ya Resulallah'ın dediği değil Reis'in dediği olur :)

Ahmet Davutoğlu'na Başbakanlık Gorevini Peygamber Efendimiz Vermiş - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=2LJO8uk40aA&sns=em)

fthdrn
10-04-2017, 23:52
Bu ülkede Ya Resulallah'ın dediği değil Reis'in dediği olur :)

Ahmet Davutoğlu'na Başbakanlık Gorevini Peygamber Efendimiz Vermiş - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=2LJO8uk40aA&sns=em)
Reisin askerleriyiz. Vur desin vururuz.!

2jz
10-04-2017, 23:58
reisin askerleriyiz. Vur desin vururuz.!

:d :d :d :d :d :d

MK8800
11-04-2017, 00:04
Reisin askerleriyiz. Vur desin vururuz.!

ANLATABİLYO MUYUM

http://i.hizliresim.com/69MQZ9.png (http://hizliresim.com/69MQZ9)

Yigit-Y
11-04-2017, 00:10
ANLATABİLYO MUYUM

http://i.hizliresim.com/69MQZ9.png (http://hizliresim.com/69MQZ9)

Azrailllllll gör bunlarıııııııı :):)

İzzet Göçmen
11-04-2017, 00:16
cok degil 2 sene önce refah düzeyimle bu seneki bir degil arabadan inmez üstünde yatardım,son aracımda otoparktan cıkartmaz,bende işten cıkamaz oldum lanetler okudum,sattım arabamı ulan dünya varmıs lan yasamak buymus mikeyim arabasının tekerini yaa alıcam 3 liraya bi motor güzel bi takım gezicem aksama kadar cokmu acil işim oldu atlarım taksiye giderim..Motor candır ,borclu ölüp arkamızdan sövdürcegimize motorda olelim borcsuz gidelim

Yigit-Y
11-04-2017, 00:20
Ya parasını geçtik

Trafikte ki yeni türkiye vatandaşları yüzünden araba kullanmak sıkıntılı

Sabrı az olanın başı belaya girer :)

meganes
11-04-2017, 00:30
aşağı yukarı hepimiz aynı fikirdeyiz,evler ayrı dert araçlar ayrı dert çocuklarımıza diyorum süper bir gelecek bırakıcaz dah doğmadan ev taksitine girmek gibi, en dandirik arabayı almak için 20 sene çalışması gibi,babam bütün gün atv izler ne kadar rahat ekomimiz şöyle oldu böyle oldu oraya buraya kafa tutuyoruz diyo bende yanında sinirden ne yapacağımı bilemiyorum sinirden dişlerimi dökücem bakıyorum kendi bütçeme etrafıma lan diyorum nasıl olurda borçsuz rahat yaşarım ama olmuyo yapamıyorum mk daha arabamın muayenesine sigortasına 2 sene var ama onu bile düşünüyorum nasıl öderim diye,acaba diyorum bende şu eski müptezeller gibi sakal bırakıp saf değiştirp din ticaretinemi girsem adamların sülalesi rahat

Dağhan
11-04-2017, 00:31
Ya parasını geçtik

Trafikte ki yeni türkiye vatandaşları yüzünden araba kullanmak sıkıntılı

Sabrı az olanın başı belaya girer :)

Tam kimse buna değinmemiş diyecektim ki son sayfada piyango oldu. :)
Aynen öyle, gerçekten insanlar inanılmaz saygısız, bunca eğitimsiz insana ehliyet verilip altlarına da şirketlerce arabalar verilince trafik muazzam sıkıntılı bir hale geldi.
Asla sinyal vermeyip yol isteyenler, vermeyince direk üstüne kıranlar, sinyal verip aynaya bakmadan direk üstüne kıranlar, daha sarıda kornaya sonuna kadar abananlar, dörtlü yakmadan önünde duranlar, emniyet şeridini normal şeritmişçesine kullananlar... Say say bitmiyor.
Fiyatların, vergilerin, sigortaların rezilliğinden bahsetmeyeceğim bile.
Bırakın araba kullanmayı, bu ülkede her akşam sağlıklı biçimde evine dönebilmek zor ki fiziken sağlıklı olsak da psikolojik olarak çok da sağlıklı insanlar olduğumuzu düşünmüyorum artık.

Octane
11-04-2017, 00:36
Motorumu öylesine almıştım. Konya yolu eskişehir yolu gibi koskoca arenalarda aslanların ortasındaki gladyatör gibi olacam sanıyordum.

Şimdi geçen hafta full soğuk ve yağmurlu diye motora binemediğim için üzgünüm. Bugün çıkıp avmye gidip yemek yedim geldim akşam. Çünkü inanılmaz rahat.

Ufaktan kesip biçip modluyorum da. Nebiçim.

gokhankenar
11-04-2017, 00:55
bence baştan aşağı ülke kabak tadı verdi :(

Ertekin
11-04-2017, 03:06
Doğrudur abi,biz de anadan babadan yalan görmediğimiz için. Yalanı merak edince dinlediğimiz isim belli :).

Canım kardeşim. Sana yalan söylemişler ;)

Hakan Girginer
11-04-2017, 03:35
Hepinizden çok özür dilerim.

Ülkeyi 15 yıldır Ali Baba'nın çiftliği gibi yönettim, ekonomi mekonomi kalmadı.
Yakında ambargo neyin de gelir diye aklım çıkıyor, o yüzden zırt pırt cambaza baktırıyorum sizi.

Alnı secdeye değerken fotoğrafı çekilenler ile pek eğlendik, ama yolun sonu görünüyor maalesef.
Şu memleketi tarihinin en büyük borç yükü altına sokmayı başardık. Ne de olsa siz ödeyeceksiniz.

Kabak tadı vermiş diyorsanız, o kabak bayatlayalı çok oldu.

Kaç şirkete vergi verdirmediğimi görseniz ağlarsınız, o derece.

Neyse, tekrar özür dilerim. (Ama başka bir şey de yapmam, ne yapabilirsiniz ki zaten?)

Ozan Özer
11-04-2017, 06:48
Köprü ve tünellerden Geçmek için aracımı satmıyorum.. Çünkü onlar yol yaptı yaav..
Şirket aracı olduğundan kendi aracımı haftasonları keyifle kullanıyorum..Tabi benzine vermiş Olduğum her Kuruş bana koyuyor..ama araba hastasıyız,satmaya kıyamıyorum..
Bende trafikte kural,saygı bilmez öküzler Yüzünden araba kullanmaktan soğuyanlardanım..

KÖROĞLU
11-04-2017, 07:04
kask takıcaksın zaten rüzgar suratına gelmez vizörsüz nazi kaskı gibi bir şey takarsan ancak gelir onuda önermem.. velevki öyle bir kask alsın buffı var ,baklavası var,boyunluğu var,ağızlığı var,komple kafa maskesi var bir sürü şey var koruma için.. ama kask yeterli..

gelin ortaköye bir akşam haftasonu gelin beşiktaşa mc donaldsın önüne köprü altına bir sürü mt07 lerle kawasaki ninjalarla vespalarla fiddele la falan dolu kızlar sürüyor artık motor.. bayan sayısında çok büyük artış var motorda..

Haklısın geçen perşembe istanbula geldim, optimum'un önünden kadıköy yönüne sırtında çantasıyla bir bayan arkadaş usul usul gidiyordu.

Neden bilinmez mutlu oldum o an. Arada dükkandaki vespa çakması mondial'e biniyorum nazi kaskıyla kısa seyahatler için güzel ama çok titreşim var motorda o da kesin dandik olduğundandır.

GTD35
11-04-2017, 07:42
Motor büyük rahatlıkta. Birde çalmasalar. Çalınma olayları çok arttı son zamanlarda.

SpeedlinE™
11-04-2017, 07:50
sabah gördüm benzin 5.40 olmuş ne güzel. ne zaman 10 olacak?

Berkan
11-04-2017, 08:05
Vergi sifir, iki senede bir plaka pulu aliyorum $120 mi ne, full kaskom yillik $800, 1 depo benzin su anki araicm icin $19. Zaten su anki aracimi nakit alabilmem icin 3 hafta kadra calismam yeterli.. eyyy amerika sabrimizi sinama, bizi kiskanma !

Vah vah ya yemin ederim ibretlik post. Okuyup şu ülkenin şuanki halden durumdan utanmayan yoktur diye düşünüyorum. Kamboz sen haric :)

GKHNGS
11-04-2017, 08:16
Her şeye rağmen yine "evet" çıkacak ya ona yanıyorum...Her topluluk hakettiği şekilde yönetiliyor işte.

GokhanRS
11-04-2017, 08:19
vergi + muayene + sigorta + uluslar arası dolaşım green card = koskoca 150 Euro ödüyorum. Başka hiç masrafım yok. Geçen işte 200 euroya ağır bakımını yaptırmıştım ki o da 50bin km gider.

bence susmaya devam edin. hükümet tü kaka konusu açmayın. sadece susun ve keyif alın.

hatta bence boğaz köprülerine zenci talep edin. ne gerek var isyan etmeye. sonra memnun arkadaşlar rahatsız oluyor açtığınız konulardan. arkanızdan vatan haini diyeni bile var.

Berkan
11-04-2017, 08:34
Diğer koprüler değil Boğaz köprülerinin ucuz oldugunu söyleyen zatı muhteremden sonra iki köprüde 7 TL ye çıkmıştı. Birde bunun üstüne cift yönlü para alınacak muhabbeti dönüyor simdi nekadar doğru yanlış bilemeyiz tabide eğer oda olursa aynı fıkradaki gibi köprünün ortası kalmış olacak birtek GokhanRS

Anıl E.
11-04-2017, 08:49
vergi + muayene + sigorta + uluslar arası dolaşım green card = koskoca 150 Euro ödüyorum. Başka hiç masrafım yok. Geçen işte 200 euroya ağır bakımını yaptırmıştım ki o da 50bin km gider.

bence susmaya devam edin. hükümet tü kaka konusu açmayın. sadece susun ve keyif alın.

hatta bence boğaz köprülerine zenci talep edin. ne gerek var isyan etmeye. sonra memnun arkadaşlar rahatsız oluyor açtığınız konulardan. arkanızdan vatan haini diyeni bile var.

kadere bak,kadere bak kimler kimlerle yan yana geliyor kadere bak.

kadioglu
11-04-2017, 08:53
Bu konuyu görürlerse motosiklet vergileri de artar. Sessiz olun biraz.

stlegal
11-04-2017, 09:02
bu benzin fiyatlarına rağmen hala trafik nasıl gırtlak dolu bir düşünün :)

Aksel35
11-04-2017, 09:43
Halk neye yönelirse onu vergilendirir devlet ,kısaca yönetim değişmedikçe çokta bir kaçış yok.

Mutu
11-04-2017, 09:51
bu benzin fiyatlarına rağmen hala trafik nasıl gırtlak dolu bir düşünün :)

Her yerde filo şirket araçları var çünkü. Sittin sene krediyle alınıp, sittin sene taksitle şirketlere kiralanmış. Toplam 1 arabada ödenen faiz de Türkiyenin dış borcunun resmi =)

kadioglu
11-04-2017, 09:52
Aslında şu ortamda düzgün ve eski bir arabaya binmek daha mantıklı. Yedek parçası ucuz, vergisi ucuz, sigortası çok değişmiyor ama kaskodan kurtarıyorsun. Yıllık rahat 3.000 avantajlı.

enes_srb
11-04-2017, 09:53
Abiler ne motoru gözünüzü seviyim trafikteki ayılara bi bakın geçen terazidere yolunda mertere doğru olan bi s2000 kurye motoru yol vermedi diye diğer şeritten önüne geçip salak saçma hareketler yapıp sıkıştırmaya çalıştı, arabada bile güvende değilken motor hele istanbulda ..

KÖROĞLU
11-04-2017, 09:57
Halk neye yönelirse onu vergilendirir devlet ,kısaca yönetim değişmedikçe çokta bir kaçış yok.

Tam olarak doğru bir yaklaşım değil.

Devlet şuan alması gereken vergileri alamadığı için en çok tüketilen ve kaçınılması zor olan mallara yükleniyor.

Çünkü alkol / sigara / akaryakıt birçok insanın tükettiği mallar. Masa tenisi raketindeki kdv yi %18 değil de % 100 yapsan ne fark eder getiri açısından ? Kayda değer bir fark yaratmaz.

Ama vatandaş vergi kaçırmak yerinde düzgün şekilde vergisini ödese (hepimiz yani) kümülatif olarak vergi gelirleri artacağından devlet kaçınılmaz mallardan aldığı vergileri azaltacak.

Ama nişantaşında muayenehanesi olan estetik cerrahı yıllık 10.000 TL vergi ödeyip Maseratiye binmeye devam ederse, o arabaya aldığı yakıtın içindeki vergi oranı her geçen gün artacak. Daha önce yazmıştım yineliyorum dr'a muayene olmaya gittik ücret 150 TL adam sadece "nakit" tahsilat yapıyor.

Ne fiş kesiyor ne bir fatura düzenliyor. O gün hiç yoksa 20 kişi muayene oldu. 3.000 TL aldı desek vergisi olan 240 TL yi çaldı bu adam senden benden.

Olay bu, bu kadar vergi yükünü gören vatandaş ister istemez nasıl kaçarım derdine düşüyor.

ozan gülle
11-04-2017, 10:08
Bende bu aralar Scooterlara takmış durumdayım hem trafiği hem benzini derken araba olayından iyice soğudum zaten ayda en fazla 400 km yapıyorum kullananlar vardır belki şöyle bişey alsam üzer mi
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-tertemiz-sym-fiddle-2-420645385/detay)

Ronin_
11-04-2017, 10:10
abi evlatlık alıyon mu :D :D

Ronin_
11-04-2017, 10:12
abi evlatlık alıyon mu :D :D
turbo&quattro

Mutu
11-04-2017, 10:14

Devlet şuan alması gereken vergileri alamadığı için en çok tüketilen ve kaçınılması zor olan mallara yükleniyor.

Çünkü alkol / sigara / akaryakıt birçok insanın tükettiği mallar. Masa tenisi raketindeki kdv yi %18 değil de % 100 yapsan ne fark eder getiri açısından ? Kayda değer bir fark yaratmaz.

Ama vatandaş vergi kaçırmak yerinde düzgün şekilde vergisini ödese (hepimiz yani) kümülatif olarak vergi gelirleri artacağından devlet kaçınılmaz mallardan aldığı vergileri azaltacak.

Ama nişantaşında muayenehanesi olan estetik cerrahı yıllık 10.000 TL vergi ödeyip Maseratiye binmeye devam ederse, o arabaya aldığı yakıtın içindeki vergi oranı her geçen gün artacak. Daha önce yazmıştım yineliyorum dr'a muayene olmaya gittik ücret 150 TL adam sadece "nakit" tahsilat yapıyor.

Ne fiş kesiyor ne bir fatura düzenliyor. O gün hiç yoksa 20 kişi muayene oldu. 3.000 TL aldı desek vergisi olan 240 TL yi çaldı bu adam senden benden.

Olay bu, bu kadar vergi yükünü gören vatandaş ister istemez nasıl kaçarım derdine düşüyor.

Fiş kesmeyen kurumu şikayet ettiniz umarım.

MCN21
11-04-2017, 10:16

Bu diger insanlarin derdi olmamali. Devlet dusecek pesine daha siki denetim yapacak, cezalari arttiricak onlemini alicak. Kac ulkede biz vergimizi toplayamiyoruz butun vatandasa yukleyelim yada kendi toptaklarimiz olan sehirlerde kacak elektirigin onune gecemiyoruz butun ulke odesin gibi bir yaklasim var? Hadi bir donem bunlarin onune gecemedin, yillardir ayni terane.

sagi
11-04-2017, 10:27
Valla sırf apaçi tayfa ve şu benzin vergi sigorta muhabbetlerinden sattım deli gibi hayalini kurduğum aracımı pişman mıyım? Asla hatta çok daha mutluyum çünkü motosiklet aldım :)
Evde bir araba her zaman şart hastası olan var çocuğu olan var her an lazım olabiliyor.

Anıl E.
11-04-2017, 10:29
Valla sırf apaçi tayfa ve şu benzin vergi sigorta muhabbetlerinden sattım deli gibi hayalini kurduğum aracımı pişman mıyım? Asla hatta çok daha mutluyum çünkü motosiklet aldım :)
Evde bir araba her zaman şart hastası olan var çocuğu olan var her an lazım olabiliyor.

Samet evin bir aracı var zaten,ek olarak kendime düşünüyordum ne gerek var dedim. Şöyle hem görüntüsü güzel hem de ilk başlangıç olacak bir scooter önerir misin ? Motosiklet ehliyetine başvuru yapacağım. Yamaha yzf r25 ilk başlangıç için yüksek olur gibi zaten scooter tarzında değil.

M3CSL
11-04-2017, 10:45
Bu diger insanlarin derdi olmamali. Devlet dusecek pesine daha siki denetim yapacak, cezalari arttiricak onlemini alicak. Kac ulkede biz vergimizi toplayamiyoruz butun vatandasa yukleyelim yada kendi toptaklarimiz olan sehirlerde kacak elektirigin onune gecemiyoruz butun ulke odesin gibi bir yaklasim var? Hadi bir donem bunlarin onune gecemedin, yillardir ayni terane.

Bu şuna benziyor yasaklarla insanlar adam olur, insanların düzelmesi önce zihniyette başlar eğitim bunları hep etkiler.Sonra sen gene kuralları koyarsın.Herşeyi birilerinden beklediğimiz, kendimiz elimizi taşın altına koymadığımız için bu durumdayız.Hep birileri suçlu, İsviçre neden böyle yaşıyor bilmemne hep aynı mantık.

KÖROĞLU
11-04-2017, 10:52

Güzel dedin de hepimiz bir arada yaşıyoruz birimizin yapmadığı diğerini etkiliyor.

Vatandaş olarak sorumluluklarımızı düzgün yapmadığımız için biraz da bu noktadayız. işin siyasi kısmını es geçiyorum.

Hazineye para girmesi lazım bunu da halktan alırsın ya da kendin katma değer oluşturursun. 2. yazdığımı beceremedik (kit ler de yaşanan işe gitmeden maaş almalar / kendi adamlarını doldurmalar vs) 1. yi de halk düzgün yapmadığı için yük herkesin omuzuna özellikle de vergiden k a ç ı n m a (kaçırma değil) lüksü olmayan benim gibi bordrolu vatandaşların üzerine biniyor.

Bak benden ve işverenimden yapılan kesinti, bu daha vergi dilimine girmemiş hali. Benim suçum ne ? Altında a6 olan villa da yaşayan dr / avukat neden benden kat be kat fazla kazanırken benden az vergi ödüyor ? (Kastım belirli bir meslek grubu değil yanlış anlaşılmasın, hakkıyla vergi ödeyenleri de tenzih ediyorum)
Bu ve benzeri insanlar ödemesi gerekeni ödese çok farklı olur.

Ayda en az 300 TL lik yakıt alıyorum. 200 TL si de öyle vergi olsa. Tek başıma ben 1 emeklinin maaşını ödüyorum.

http://i.hizliresim.com/JaW4DJ.jpg (http://hizliresim.com/JaW4DJ)

Ome_RS
11-04-2017, 10:59
keyifli veya keyifsiz.
mantıklı veya mantıksız.
masraflı veya uygun.
hiç birine bakmaksızın hala deli gibi kullanılıyor alınıyor satılıyor.
kullanmaktan ziyade bu şartlarda sıfır araç almak bence çok aptalca ama rekor üstüne rekor kırılıyor.

VW-Freaks
11-04-2017, 13:21
Bende bu aralar Scooterlara takmış durumdayım hem trafiği hem benzini derken araba olayından iyice soğudum zaten ayda en fazla 400 km yapıyorum kullananlar vardır belki şöyle bişey alsam üzer mi
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-tertemiz-sym-fiddle-2-420645385/detay)

bende bunlardan bakıyorum ama gönlüm yamaha d'elight tan yana :)

imprezaWRC
11-04-2017, 14:06
tolga_kaan_ Tolga, atladığın bir husus var, bu Ülkede vergi ödemeyeni hep ödüllendiriyorlar. Ama af çıkıyor ama borç siliniyor sonunda olan hep vergisini daha kazanmadan ödeyene oluyor.
Bir diğer unuttuğun husus ise gelir gelmez, bu parayı nereden buldun sorgusunu kaldırdılar. Bakınız Nereden buldun sorgusunu AKP kaldırdı – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2013/gundem/nereden-buldun-sorgusunu-akp-kaldirdi-428894/)

fyildiz58
11-04-2017, 14:16
320d e90 aracımız vardı sattık. Masrafı bel bükmeye başlamıştı. Şuan 1.3 Citroen nemo var.

Ülkedeki vergi sistemi çok sapıttı. Satışlar düştü zaten son "düzenleme"den sonra. Millet iyice fakirleşmeye başladı ama şuan fark edemiyorlar.

darkmoon
11-04-2017, 14:46
Aslında şu ortamda düzgün ve eski bir arabaya binmek daha mantıklı. Yedek parçası ucuz, vergisi ucuz, sigortası çok değişmiyor ama kaskodan kurtarıyorsun. Yıllık rahat 3.000 avantajlı.

esas sen bunu yazıp milletin gözünü açma :) bu seferde eskilere yüklenirler.. almışız kral araba (jag) bedavaya sürüyoruz yeni araçlara oranla.. bırak sıfır araç alsınlar bizim alana gelmesin buralar tenha boş :D

sagi
11-04-2017, 15:17
Samet evin bir aracı var zaten,ek olarak kendime düşünüyordum ne gerek var dedim. Şöyle hem görüntüsü güzel hem de ilk başlangıç olacak bir scooter önerir misin ? Motosiklet ehliyetine başvuru yapacağım. Yamaha yzf r25 ilk başlangıç için yüksek olur gibi zaten scooter tarzında değil.

Valla Anıl bence r25 sürülür ama teknik bilgi ve çok dikkatli olmak gerek.Ben racing ile devam edeceğim için R25 ile başladım daha önce hiç bir vitesli tecrübem yoktu
Scooter istersen abs'li xmax 250 veya pcx 150 tavsiye ederim alır almazsa lastikleri değişmeli :)

Quantum
11-04-2017, 15:41
Ben vergi kaçıran adama birşey diyemiyorum artık.
Akaryakıttan kol gibi vergi al,
Hemen hemen tüm ürünlerin deli gibi ötv si olsun,
Pahalı yollar/geçitler kullanılsın diye yollarda bilerek trafik sıkışıklığı yaratılsın,
Vsvs uzar gider.
Üstteki gibi mecbur satın almamız gereken mamüllerde millet zaten seve seve (!) vergi veriyor.
Gelir vergisi gibi kendi eliyle ödeyeceği ödemelerde ise kaçırabildiği kadar kaçırıyor.
Siz sanıyor musunuz ki herkes mükemmel şekilde vergisini ödediğinde örneğin benzin otomobil et vsvs fiyatları yurtdışı seviyesine düşecek.
Böyle düşünen varsa çok iyimser düşünüyorsun derim o kişiye.
Klasik bir cümle ile bağlayayım, bunlar iyi günlerimiz.

Hakan Girginer
11-04-2017, 15:58
Vergi böyle kaçırılır bu arada:

http://nacikaptan.com/wp-content/uploads/2015/05/affedilen-vergi-bor%C3%A7lar%C4%B1.jpg

GokhanRS
11-04-2017, 16:01

http://nacikaptan.com/wp-content/uploads/2015/05/affedilen-vergi-bor%C3%A7lar%C4%B1.jpg

zaten kaçıranlar, halkın anasına küfredenler vatan sever. biz bunları dile getirdiğimiz için vatan haini damgası yiyoruz. kısaca never mind

mikelazi
11-04-2017, 16:33
dizel aracım şehir içi 28krş yakıyor
scooterım 15krş yakıyor
işe toplu taşımayla gidip geliyorum.

ozan gülle
11-04-2017, 18:37
bende bunlardan bakıyorum ama gönlüm yamaha d'elight tan yana :)

Alınır mı acaba satarmıyız geriye para çöp yamaha sevimli gelmiyor bana vespa sprintler çok güzelde brodway parası

Onurkk06
11-04-2017, 18:45
Vespa 2 nci eli hızlı ama o paraya yazık günah
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-peugeot-efe-motosikletten-tertemiz-hatasiz-django-418214226/detay) şu Pejolar çok hoş duruyor
Aslında en rahatı pcx 150lik alıp devam etmek 100 km=2 lt

Gko
11-04-2017, 18:49

tabloyu nerden bulduğunuzu pm atarmısınız ? biraz daha derine inmek istiyorum da

kadioglu
11-04-2017, 20:01
Ben elektrikliye biniyorum. Ne kadar yakıyor tam bilmiyorum. Bir şarjla 1 hafta işe gidip geliyorum. Günde yaklaşık 8-10 kilometre yol yapıyorum. 4500 watt olandan aldım. Maaşallah yokuş filan dinlemiyor. Yükleme alanları filan gayet yeterli. Evin tüpünü değiştirmeye de onunla gidiyorum un, buğday filan gibi çuvalla taşınan şeyleri de onunla taşıyorum. Tek kusuru: Hızını 45 te kesmişler. Yazılımla 70-80 e kadar çıkabiliyormuş. Bir de şarjı zayıflarsa 30-35 i geçmiyor. Yine de bana büyük rahatlık sağladı. Plaka yok ruhsat yok ehliyet gereksinimi yok sigorta yok verdi yok muayene yok ses yok soluk yok miss. Bir de hız sabitlemesi var ne güzel sağ elimi bırakıp sürebiliyorum. Günde 20-30 kilometreye kadar yol yapanlara daha kapsamlılarını hararetle tavsiye ederim.

bhb
11-04-2017, 20:53
Ben elektrikliye biniyorum. Ne kadar yakıyor tam bilmiyorum. Bir şarjla 1 hafta işe gidip geliyorum. Günde yaklaşık 8-10 kilometre yol yapıyorum. 4500 watt olandan aldım. Maaşallah yokuş filan dinlemiyor. Yükleme alanları filan gayet yeterli. Evin tüpünü değiştirmeye de onunla gidiyorum un, buğday filan gibi çuvalla taşınan şeyleri de onunla taşıyorum. Tek kusuru: Hızını 45 te kesmişler. Yazılımla 70-80 e kadar çıkabiliyormuş. Bir de şarjı zayıflarsa 30-35 i geçmiyor. Yine de bana büyük rahatlık sağladı. Plaka yok ruhsat yok ehliyet gereksinimi yok sigorta yok verdi yok muayene yok ses yok soluk yok miss. Bir de hız sabitlemesi var ne güzel sağ elimi bırakıp sürebiliyorum. Günde 20-30 kilometreye kadar yol yapanlara daha kapsamlılarını hararetle tavsiye ederim.

Sağında solunda soket sigorta gibi sınırlayıcı bişey var iptal edince artıyo hız. Çin malıysa tavsiye etmem güvenli değil bence. Bende 2000 watt var 70 km rahat yapıyı

kadioglu
11-04-2017, 22:15
Sağında solunda soket sigorta gibi sınırlayıcı bişey var iptal edince artıyo hız. Çin malıysa tavsiye etmem güvenli değil bence. Bende 2000 watt var 70 km rahat yapıyı

Benimki de motoran. Servisçi yazılım ile hız sınırlayıcının iptal edileceğini başka bir yol olmadığını söyledi. Ben de kurcalamadım. Ama 2 kişiyle her rampayı çıkabiliyor. Bence güvenliği yeterli. Sadece çok ağır.

KÖROĞLU
11-04-2017, 22:51
tolga_kaan_ Tolga, atladığın bir husus var, bu Ülkede vergi ödemeyeni hep ödüllendiriyorlar. Ama af çıkıyor ama borç siliniyor sonunda olan hep vergisini daha kazanmadan ödeyene oluyor.
Bir diğer unuttuğun husus ise gelir gelmez, bu parayı nereden buldun sorgusunu kaldırdılar. Bakınız Nereden buldun sorgusunu AKP kaldırdı – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2013/gundem/nereden-buldun-sorgusunu-akp-kaldirdi-428894/)

kesinlikle doğru. O yüzden işin siyasi kısmını es geçiyorum yazmıştım. Benzeri çok durum var yazabileceğimiz maalesef.

Özelleştirmelerin sonrasını incelemek lazım mesela. Ya da örtülü ödenekleri sorgulamak, sayıştay denetimleri vs.

Ama güzel bir noktaya değinmişsin "nereden buldun" mevcut hükümetin görevi devralması ile ilgili taslağı tarihe gömmesi arasında geçen sürenin ne kadar manidar olduğunu az çok araştıran insan bilir.

o konulara girersek çıkamayız.

KÖROĞLU
11-04-2017, 22:59

Tabloyla ilgili şunu yazayım bu rakamların vergi aslına dair bir indirim olduğuna dair ifade yok.

Uzlaşma komisyonlarında idare genel hatlarıyla vergi aslını tahsil edebilmek için mükelleflerin vergi cezalarında "pazarlık" ile ciddi indirimler yapabilir.

Bu tabloda da aynı şekilde fazlaca indirimi görüyoruz, ama bu demek değil ki diğer firmalara bu tür indirimler yapılmıyor.

He ne var siyasi yakınlık ile pazarlık gücü artmıştır orasını bilemem. Listedeki firmaları savunmuyorum yanlış anlaşılmasın.

Uzlaşma kurumu tahsil açısından kullanılan bir mekanizma olmasına rağmen bu denli indirimleri doğru bulmuyorum.

Vergi asıllarına bakmak lazım kaynak alırsak yorum yaparız yine.

Hakan Girginer
12-04-2017, 01:01
tabloyu nerden bulduğunuzu pm atarmısınız ? biraz daha derine inmek istiyorum da

Google'a "vergisi affedilen firmalar" yaz, görsellerde tabloyu bulursun hemen.

S.Özeren
12-04-2017, 01:23
2010 senesinden beri dizel araba kullanıyorum ki hiç sevmezdim ne öyle traktör gibi araba mı olur derdik alay ederdik. .

Dizel araca geçtim 108 TL e dünyaları gezdim ulan dedim bu neymiş Bee yılda 30 bin km yol yapıyordum

Zaman ile düştü şuan yılda belki 8 10 bin dizel araba ile yol yapıyorum , eskiden afedersiniz sıçmaya bile araba ile giderken şimdi metrobus ateşli akşamlar daha cazip geliyor

BaDCaT
12-04-2017, 07:06
Herkes hala sabah trafikte demek ki kabak tadi vermemis devam.. az bile yapmislar 10dan asagisi kurtarmaz. Su veren itfaiyenin hortumunu..

Maxi
12-04-2017, 07:21
bencede benzin 10tl olmalı
bu ne ya herkesin altında 100-150 bin tl lik araba
kim fakir kim zengin ortaya çıksın bilelim değilmi :)

BaDCaT
12-04-2017, 07:27
bencede benzin 10tl olmalı
bu ne ya herkesin altında 100-150 bin tl lik araba
kim fakir kim zengin ortaya çıksın bilelim değilmi :)

Ayranimiz yok icmeye ama tahtırevanla gezeriz. Yoksa yan komşu dedikodu yapar otobüse biniyor diye ve işyerindeki plaza güzeli busecan vermez.. tabii gönlünü..

5 Euro olsun sabit olsun. Yok mu arttıran ?

Anıl E.
12-04-2017, 08:02
Ayranimiz yok icmeye ama tahtırevanla gezeriz. Yoksa yan komşu dedikodu yapar otobüse biniyor diye ve işyerindeki plaza güzeli busecan vermez.. tabii gönlünü..

5 Euro olsun sabit olsun. Yok mu arttıran ?

Yha hyr simgesel olmalı dört parmak yani 4 euro .s.s

GokhanRS
12-04-2017, 08:13

Tabloyla ilgili şunu yazayım bu rakamların vergi aslına dair bir indirim olduğuna dair ifade yok.

Uzlaşma komisyonlarında idare genel hatlarıyla vergi aslını tahsil edebilmek için mükelleflerin vergi cezalarında "pazarlık" ile ciddi indirimler yapabilir.

Bu tabloda da aynı şekilde fazlaca indirimi görüyoruz, ama bu demek değil ki diğer firmalara bu tür indirimler yapılmıyor.

He ne var siyasi yakınlık ile pazarlık gücü artmıştır orasını bilemem. Listedeki firmaları savunmuyorum yanlış anlaşılmasın.

Uzlaşma kurumu tahsil açısından kullanılan bir mekanizma olmasına rağmen bu denli indirimleri doğru bulmuyorum.

Vergi asıllarına bakmak lazım kaynak alırsak yorum yaparız yine.

Cengiz’in yaklaşık 425 milyon TL’lik vergi borcunun ‘sıfırlandığı’ günlerdir konuşuluyordu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda MHP’li Mehmet Günal’ın “Cengiz’in parasını açıkla, takdir edelim” sözleri üzerine, Bakan Ağbal, iddianın ispat edilmesini istedi. Bunun üzerine CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal 24 Aralık 2010 tarih ve 21 Eylül 2010 tarihli belgeyi göstererek bakandan halka doğru bilgi vermesini talep etti.

‘Belge devlet kayıtlarında mevcut’

Tanal’ın sözlerine yanıt veren Ağbal, “Bu belge devletin kayıtlarında mevcut, her türlü denetime tabi tutulmuş resmi bir belgedir. Hukuka aykırı bir işlem yapılmamıştır” diyerek Cengiz’in vergi borcunun silinmesi olayını doğruladı.

Tanal’ın olayın Cengiz ve bakanlık arasındaki uzlaşma sonucu gerçekleştiğini iddia etmesi üzerine Ağbal, “Maliye bakanlığında, uzlaşmada hiç kimsenin haksız bir yere 1 kuruş vergisi indirilmez, indirilmesi de mümkün değil” diyerek bu iddiayı da kabul etmiş oldu.

Ne olmuştu?

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesindeki Merkezi Uzlaşma Komisyonu, Cengiz İnşaat’ın 2005-2009 yıllarına ait 424.4 milyon TL’lik vergi cezasını ‘sıfırlamıştı‘.

ayrıca yine bazı gezetelerde belgelerde ortaya çıkmıştı. zaten chpli vekil ispatladı bunu mecliste ama hiç yandaş medyaya düşmedi bu konular.

örneğin Yandaşa kıyağın belgesi – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2014/gundem/yandasa-kiyagin-belgesi-488861/)

VW-Freaks
12-04-2017, 08:24
Alınır mı acaba satarmıyız geriye para çöp yamaha sevimli gelmiyor bana vespa sprintler çok güzelde brodway parası

satılır neden satılmasın :) djangolara hastayım ancak bütçeme göre değil. ben sym fiddle 2 lere bakıyorum hem zararım az olsun diye hemde parcası ucuz

VW-Freaks
12-04-2017, 08:26
Vespa 2 nci eli hızlı ama o paraya yazık günah
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-peugeot-efe-motosikletten-tertemiz-hatasiz-django-418214226/detay) şu Pejolar çok hoş duruyor
Aslında en rahatı pcx 150lik alıp devam etmek 100 km=2 lt

djangolar çok fena tasarım harikası albenisi süper ancak bütçe meselesi herşey..

Aksel35
12-04-2017, 09:12

Devlet kasasına giren para sizce doğru yerlere harcanıyor mu sizce? Vergi denetimini ayarlamak devletin elinde aynı fikirde değilim.Doğudaki kaçak elektrik kullanımına niye ses çıkaran yok?Tüm devlete ait büyük kurumları git özelleştir kendi adamlarına peşkeş çekerek sat üç kuruşa ondan sonra vergi yetmez tabi.

mikelazi
12-04-2017, 09:48
bir benim motor pirim yapmamış 2011de aldım 3bin tl ye
2.elde halan 3bin tl

keşke dolara yatırsaymışım :P hiç işim olmaz valla deli iş görüyor.

KÖROĞLU
12-04-2017, 10:14
Devlet kasasına giren para sizce doğru yerlere harcanıyor mu sizce? Vergi denetimini ayarlamak devletin elinde aynı fikirde değilim.Doğudaki kaçak elektrik kullanımına niye ses çıkaran yok?Tüm devlete ait büyük kurumları git özelleştir kendi adamlarına peşkeş çekerek sat üç kuruşa ondan sonra vergi yetmez tabi.

Senin yazdığın bozulmanın son noktası. Önceki mesajlarımı okursan eğer konuyla ilgili fikrim net.

Sayıştay denetimi yok bu ülkede. Dehşetengiz kaynaklara sahip bir örtülü ödenek var hesapsız kitapsız kullanılan.

Bizim kendimize şunu sormamız lazım madem alınan vergilerin hakkaniyet gereği kullanıldığına inanmıyoruz neden bunu yapanları seçmeye devam ediyoruz ?

Benim cevabım: Bir kitle var "komşu da pişer bize de düşer" mantığında nemalanmaya çalışan.

Cahilliğinden ötürü olayları algılamayan "çalıyor ama çalışıyor, çalıyor ama benim paramı çalıyor" diyen kitle.

diğeri de bunları gören daha aklı başında takım tutar gibi değil de rasyonel olarak siyasi tercihini şekillendiren kitle.
Gel gelelim bu kitle daha az olduğu için sesi yeteri kadar çıkmıyor.