PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç alımı hakkında acil yardım..

Dean's
11-04-2017, 22:22
Bu gece araç almak için başka şehre gideceğiz. Ama aracın üstünde hipotek varmış. Adam siz gelin beğenirseniz kaldırırız dedi. Biz satışı almadan para vermeyeceğiz. Sahibinin herhangi bir şekilde hipoteği kaldırması mümkün mü? Çünkü güvenmek istemiyoruz.

Oznsrl
11-04-2017, 22:35
borcu v.b bişey varsa öder kaldırırda o işler bigünde olmuyor genelde hep bi aksilik çıkar hipoteği kaldırın geliriz beğenirsek alırız diyin yanaşmazlarsa başka araç bakın bence karşı taraf kötü niyetlidir diye demiyorum de hipotek rehin haciz gibi şeyler bigünde hallolmuyor

vinz
11-04-2017, 22:35
ipoteği kaldırmak için sizden para talep ederlerse kanmayın. ipoteği koyduran kaldırır tabi ancak o işler öyle hemen halledilmez. bir kere daha düşünün derim.

Dean's
11-04-2017, 22:38
Abim illa tutturdu gidiyoruz bakalım. Para işi kesinlikle yaş para vermeyeceğiz. Ama işler hakikaten uzun sürer mi?

ikuybu
11-04-2017, 22:38
Gitmeden aracı bulunduğunuz yerdeki noterde sorgulatın,araç satışa hazır olmadan bir yere gitmeyin.

alihan11
11-04-2017, 22:42
illa gidicem diyosanız gidince satıcı derseki işte sizin vericeğiniz parayla ipoteği kaldırıp satışı vericem diye o biraz sorunlu.

Dean's
11-04-2017, 22:48
Satıcı kendisi kaldıracağını söyledi. Ama tek korkum kaldırma işleminde herhangi bir sorun çıkması.

i-vtec07
11-04-2017, 22:51
Kardeş sakın para vermeyin . Size güven vermek için çay ısmarlar yemek yedirirler . Verelim yaw adam iyi niyetli dersiniz bi anda . Imza ve para aynı anda bu işin kuralı bu .

Dean's
11-04-2017, 22:53
Kardeş sakın para vermeyin . Size güven vermek için çay ısmarlar yemek yedirirler . Verelim yaw adam iyi niyetli dersiniz bi anda . Imza ve para aynı anda bu işin kuralı bu .

Kesinlikle ne zaman imza o zaman para. Bakalım şimdi evden çıkıyoruz. Mobilden yine konuyu takipte olacağım. Cevap veren herkese teşekkür ederim.

_driver_
11-04-2017, 22:56
Ben aynı şekilde il dışından bir araç aldım. Araç üzerinde ipotek vardı. Adam ipoteği kaldırıp aynı gün temiz kağıdını aldı satışını yaptık para bir yana mal bir yana hallettik gün içinde

MK8800
11-04-2017, 22:58
Satıcıya noter satışına hazır hale gelince haber verin dersiniz , sonra noterde para-satış olur biter . Geri kalan kısmına nakit falan kesinlikle vermediğiniz sürece sizi bağlamıyor satıcının problemi .

Tokatçıysa 2-3 kapora falan lazım ayağı çeker sende bu kadar yol geldik dersin uzatırsa da ver yolu

AşkınS.
11-04-2017, 23:17
Hangi şehre gidiyorsunuz?

evolution_9
11-04-2017, 23:25
Eskisi gibi değil o işler bankaya yatırıyosn parayı 1-2 saatte hallediyorlar.

Dean's
11-04-2017, 23:29
Satıcı da bir iki saate halledeceğini söyledi. Samsun'a gidiyoruz.

Met!!
11-04-2017, 23:51
1-2 saat sürmez bile

GÖKTÜRK
12-04-2017, 00:28
Yanınızda canlı para götürmeyin adamların yanına para banka hesabınızda olsun , bu şekilde şehir dışına gidip parasını kaptıran çok insan var.

EOZDAG
12-04-2017, 00:39
Bu gece araç almak için başka şehre gideceğiz. Ama aracın üstünde hipotek varmış. Adam siz gelin beğenirseniz kaldırırız dedi. Biz satışı almadan para vermeyeceğiz. Sahibinin herhangi bir şekilde hipoteği kaldırması mümkün mü? Çünkü güvenmek istemiyoruz.

Bizim sabahtan öğlene kadar halletmişliğimiz var fakat erkenden işe koyulmanız lazım ,para konusunda zaten yeteri kadar uyarılmışsınız, gitmişken Efor veya Turan Ustada pide yemenizi tavsiye ederim.

2jz
12-04-2017, 00:52
Normalde 2 saatlik iş ama son zamanlarda çok sıklıkla sistemler gidiyor. Aksilik olmazsa öğleye kadar işi halledersiniz.

_driver_
12-04-2017, 01:10
Sıkıntı olursa mesaj atın yardımcı olmaya çalışırım gün içinde müsait olursam

Dean's
12-04-2017, 05:58
Cevaplar için teşekkür ederim. Çok şükür sağ salim Samsun'a indik adamı bekliyoruz bakalım. Herhangi bir durum olursa yine bilgi almak için yazacağım foruma.

Yigit-Y
12-04-2017, 06:21
Taşıt kredisi ise 5 dk da kalkıyor diğer ipotekler icralık filansa boşuna gitmeyin derim :)

Bir güne yetişmez :)

gokhankenar
12-04-2017, 06:41
İnşallah hemen hallolur da boşuna gitmiş olmazsınız. Böyle şeylerde mantıklı hareket etmek lazım. Abinizin illa gidelim diye tutturması çok yanlış bence. Konuyu takipteyim. Dikkatli olun...

KÖROĞLU
12-04-2017, 07:19
Beğenirseniz ipoteği kaldırırız ifadesini sevmedim.

Satmaya niyetin varsa kaldır arkadaş. Adam beğenir beğenmez. Param cepte ise al gülüm ver gülüm. Benzer sebepten çok istediğim bir aracı almamıştım.

Umarım dendiği gibi hemen hallolur işiniz.

ghibli06
12-04-2017, 07:28
ipotek haciz gibi değildir, ya kredi kullanmıştır ya da bir yere teminat göstermiştir, ipoteği araçtan alıp başka bir şeyi karşılık göstermek çok zor bir işlem değil...

Yigit-Y
12-04-2017, 07:30
Arkadaşlardan gelecek para ile ipoteği kaldırma düşüncesi yoktur inşallah

Katil olma sebebi :)

drago
12-04-2017, 07:31
Ben aynı şekilde il dışından bir araç aldım. Araç üzerinde ipotek vardı. Adam ipoteği kaldırıp aynı gün temiz kağıdını aldı satışını yaptık para bir yana mal bir yana hallettik gün içinde

Temiz kağıdı kalktı diye biliyordum ben de; yeni tip kredilerde bankaya gidilip 1 saat içinde satışa hazır hale geliyor ama temiz kağıdı yoktu.

Uygulama geri mi geldi?

220T
12-04-2017, 07:40
Arkadaşlardan gelecek para ile ipoteği kaldırma düşüncesi yoktur inşallah

Katil olma sebebi :)

Bundan farklı düşüneni görmedim diyebilirim.:)

KÖROĞLU
12-04-2017, 07:58
Temiz kağıdı kalktı diye biliyordum ben de; yeni tip kredilerde bankaya gidilip 1 saat içinde satışa hazır hale geliyor ama temiz kağıdı yoktu.

Uygulama geri mi geldi?

Aynısı söylendi, bankadan taşıt kredisi kullanılmış bir araç almak istedik galeriden. Çok düşük km ve istediğimiz model / özellik olduğu için.

Galeri durum anlatınca biraz kapora verdim. Önce ödeme alalım krediyi kapatalım dedi.

Dedim kusura bakma kardeşim ben seni tanımıyorum o yüzden niyetin varsa satmaya ben alıcıyım para da cepte kaldır ipoteği ver satışı al parayı.

Galerici cebinden kapadı krediyi ama ipotek kalkma işi her ne kadar online olsa da 4 günde gerçekleşti.

Sistem de sıkıntı olur / elektrik internet gider vs vs. Düşünsene istanbuldan gittin samsuma para cepte arabayı da alıcan dönüp ertesi gün işe gidicen.

E ipotek kalkmadı o gün. Ben niye zor durumda kalayım. Arkadaşın durumunda olsam ankara dan kalkıp samsuna gitmezdim.

Satıcı rahat belli ki "beğenirseniz kaldırırz" oldu peki.

anıl turan
12-04-2017, 08:58
Beğenirseniz ipoteği kaldırırız ifadesini sevmedim.

Satmaya niyetin varsa kaldır arkadaş. Adam beğenir beğenmez. Param cepte ise al gülüm ver gülüm. Benzer sebepten çok istediğim bir aracı almamıştım.

Umarım dendiği gibi hemen hallolur işiniz.

ben dun kredi ipotekli aracımı sattım. ipotegi satılana kadar kaldırmadım, niye kredisini kapatmaya para baglayayım, ne zaman satılacagı belli degil, kredisi odeniyor nede olsa diye dusundum.

hatta alıcı dun geldi kredi kapama miktarini bankaya yatırdı, birlikte bekledik, banka 15dk da ipotegi kaldırdı arac ustunden sonra notere gittik paranın geri kalanını aldım satışı verdim...

Dean's
12-04-2017, 09:09
Cevaplar için tekrardan teşekkür ederim. Şuan expertizdeyiz araç istediğimiz gibi çıkarsa bankadan satıcı kendisi kaldıracak. Kalktıktan sonra alacağız yani para bağlamıyoruz. ��

KÖROĞLU
12-04-2017, 09:18
ben dun kredi ipotekli aracımı sattım. ipotegi satılana kadar kaldırmadım, niye kredisini kapatmaya para baglayayım, ne zaman satılacagı belli degil, kredisi odeniyor nede olsa diye dusundum.

hatta alıcı dun geldi kredi kapama miktarini bankaya yatırdı, birlikte bekledik, banka 15dk da ipotegi kaldırdı arac ustunden sonra notere gittik paranın geri kalanını aldım satışı verdim...

Ben almazdım aracın üzerindeki banka ipoteği kalkar ama belki üzerinde bir başka haciz var araç vergi dairesinden rehinli görünüyor.

Alıcı ya iyi niyetliymiş ya da cahil. Bu senin kötü ya da art niyetli olduğun anlamına gelmez tabiki yazdığımı o manada algılama.

Benim nazarımda satılacak aracın satışa engel bir durumu olmamalı. Benzer sebeplerden 4 defa noterden döndüm, işimden gücümden kaldım saatlerce.

Satıcının bana bu ezayı etmemesi lazım. 1-)ipotek kalkmamış 2-) film yüzünden trafikten men 3-) noter sistemi gitti 4-) emniyet evrakı vermedi

2 gün süründüm resmen ve aracı almadım. Kaporam iade oldu ama exper masrafı benden çıktı. Ben ataşehir satıcı yeni sahra da olmasına rağmen bunlar yaşandı. İl dışı olsaydı ? yazık değil mi gelen adama da. Biraz da alıcı gözüyle bakmak lazım.

Zamanı kıymetli adam için al sat işi hemen gerçekleşmeli.

anıl turan
12-04-2017, 09:46
Ben almazdım aracın üzerindeki banka ipoteği kalkar ama belki üzerinde bir başka haciz var araç vergi dairesinden rehinli görünüyor.

Alıcı ya iyi niyetliymiş ya da cahil. Bu senin kötü ya da art niyetli olduğun anlamına gelmez tabiki yazdığımı o manada algılama.

Benim nazarımda satılacak aracın satışa engel bir durumu olmamalı. Benzer sebeplerden 4 defa noterden döndüm, işimden gücümden kaldım saatlerce.

Satıcının bana bu ezayı etmemesi lazım. 1-)ipotek kalkmamış 2-) film yüzünden trafikten men 3-) noter sistemi gitti 4-) emniyet evrakı vermedi

2 gün süründüm resmen ve aracı almadım. Kaporam iade oldu ama exper masrafı benden çıktı. Ben ataşehir satıcı yeni sahra da olmasına rağmen bunlar yaşandı. İl dışı olsaydı ? yazık değil mi gelen adama da. Biraz da alıcı gözüyle bakmak lazım.

Zamanı kıymetli adam için al sat işi hemen gerçekleşmeli.

yok yanlış anlamadım elbette ama piyasada dolaşan arabaların belki yüzde 50si banka kredisi sebebiyle rehinli benim sattığım araç gibi.
atıyorum 100bin tlye arac alsan nasıl olacak? o kadar parayı notere goturemezsin herhalde adamın hesabına gececeksin satışı almadan noterde.
üstünde banka rehini bile olsa alacagın aracın, sen satıcının hesabına gectikten sonra parayı artık telefonla kaldırıyorlar rehini 15dk da.

e arac alırkende kredi kullansan aynı şey gecerli degil mi, arabayı ustune almadan alıcının bankası satıcının hesabına para gecmiyor.

asıl sen beni yanlış anlama :) ben sistemin dogrulugunu savunmuyorum, sistemde boşluklar olunca, işler güvene dayalı bir şekilde yurumek zorunda kalıyor ticaret donsun diye.

benim arabayı alan arkadaşa gelince cahil oldugunu sanmıyorum, otomolde esnafmış, tezgahta aracı kalmamış (gerçekten kalmamış baktım :)) aracın her şeyini anlattım, eksperini satılsın vakit kaybi olmasın diye yeni yaptırmıştım zaten telefonda anlaştık geldi aldı gitti.

drago
12-04-2017, 10:08
Aynısı söylendi, bankadan taşıt kredisi kullanılmış bir araç almak istedik galeriden. Çok düşük km ve istediğimiz model / özellik olduğu için.

Galeri durum anlatınca biraz kapora verdim. Önce ödeme alalım krediyi kapatalım dedi.

Dedim kusura bakma kardeşim ben seni tanımıyorum o yüzden niyetin varsa satmaya ben alıcıyım para da cepte kaldır ipoteği ver satışı al parayı.

Galerici cebinden kapadı krediyi ama ipotek kalkma işi her ne kadar online olsa da 4 günde gerçekleşti.

Sistem de sıkıntı olur / elektrik internet gider vs vs. Düşünsene istanbuldan gittin samsuma para cepte arabayı da alıcan dönüp ertesi gün işe gidicen.

E ipotek kalkmadı o gün. Ben niye zor durumda kalayım. Arkadaşın durumunda olsam ankara dan kalkıp samsuna gitmezdim.

Satıcı rahat belli ki "beğenirseniz kaldırırz" oldu peki.

Ben arkadaş gönül rahatlığı ile alsın diye demedim ki. Temiz kağıdı olayı geri mi geldi diye sordum.

KÖROĞLU
12-04-2017, 10:19
drago alıntı sana değildi.

_driver_
12-04-2017, 10:35

Uygulama geri mi geldi?
Bahsettiğim tarih yeni değildi kusura bakmayın belirtmeyi unutmuşum karışıklık oradan çıkmış