PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geçici İkametgah İle Plaka

dqn
15-04-2017, 11:32
Selamlar, ay sonu araba alacağım ama istediğim plaka grubu ankara-gölbaşı emniyetinde.Emniyetle konuştuk ikametgahı alırsak sorun olmuyor.Gölbaşında kuzenim ve amcam oturuyor.Kendi ikametgahımı onlardan birinin evine alacağım ama geçici olarak.İnternette araştırdım geçici ikametgah ile ilgili bir şey bulamadım.Aramızda bu konu ile bilgisi olan var mı?

BüLenT GöReN
15-04-2017, 12:45
ikametgahını alıp plakanı aldıktan sonra ikametgahını değiştirsen de pek bir sorun olacağını düşünmüyorum sonuç olarak araç aldığında plaka değiştirmek istemediğinde hiç bir ikametgah sorunu olmuyor.

ENGean
15-04-2017, 14:21
ikametgah tasıma ile ilgili problem yaşarsan, arabayı amcanın üstüne alıp amcandan da kendi üstüne alabilirsin.
2 kere satış yapmış olursun yani.

Tunacan
15-04-2017, 14:34
Satış öncesi ikameti taşır, satış sonrası da kendi ikametine taşırsanız hiçbir sorun olmaz..

ertantamer
15-04-2017, 15:13
Akrabalarınızın üstüne satışı yapın istediğiniz plakayı alsınlar sonra size satış yapsınlar

kesici
15-04-2017, 15:23
Bende Pztesi araç alıyorum, Kadıköy'de tanımadığım memur yok ama ikametgahım B.evler, nasıl yapıcam bilmiyorum :)

sword
15-04-2017, 17:48
ikametgah degısmınden sonra 1 ay beklemek gerekıyormuş. 3 gün sonra gerı alınamıyor nufus daıresınde soylemıslerdı.. ikametgah tasınacak ev boş ise edevletten bıle yapabılıyorsun..

onursumer
15-04-2017, 18:41
bu işlemin geçici olanı yok satış oncesi ikamet değişikliğini yaparsın ortalama 1-2 ay bekler tekrar kendi yerine alırsın

dqn
15-04-2017, 19:22
Yorum yapan herkese tesekkurler. Alim satima giremiyorum hakkimi doldurdum. O yuzden ikametgah degisikligine gidecegim. Ben gecici ikametgah degisikligi oluyor saniyordum demekki olmuyormus :)

Emre Ekrem
15-04-2017, 19:42
Aynı dertten mustaribim maalesef olmuyor.

ikametgah degısmınden sonra 1 ay beklemek gerekıyormuş. 3 gün sonra gerı alınamıyor nufus daıresınde soylemıslerdı.. ikametgah tasınacak ev boş ise edevletten bıle yapabılıyorsun..

e-devlet üzerinden yapmak için dijital imza veya e imza gerekiyor, onun içinde herhan gibi operatörden abonelik açtırmak şart ve aylık abonelik şeklinde iptali sıkıntılı ayrıca bir parça maliyetli.

sword
15-04-2017, 21:12
Aynı dertten mustaribim maalesef olmuyor.

e-devlet üzerinden yapmak için dijital imza veya e imza gerekiyor, onun içinde herhan gibi operatörden abonelik açtırmak şart ve aylık abonelik şeklinde iptali sıkıntılı ayrıca bir parça maliyetli.

bende o sekıl yaptım aylık 5tl idi yaptıktan sonra abonelık ıptal ettim sıkıntı olmadı... baska ucret yok

2jz
16-04-2017, 00:24
Yorum yapan herkese tesekkurler. Alim satima giremiyorum hakkimi doldurdum. O yuzden ikametgah degisikligine gidecegim. Ben gecici ikametgah degisikligi oluyor saniyordum demekki olmuyormus :)

Alım satım hakkını doldurmayacaksın. En başta Gölbaşında oturan amca, dayı, kuzenlerden biri alacak aracı, 2 gün sonra plaka takılınca sende ondan satın alacaksın. Fazladan 130 lira vereceksin sadece. İkamet taşımaktan daha kolay geliyor bana