PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : iPhone þarj Kablosu Koruyucusu?

mertkan
20-04-2017, 20:56
arkadaþlar selam artýk iphone þarj kablolarýnýn kopmasýndan býktým

orjinalini alýyoruz

kopuyoruz kalýnýný alýyoruz kopuyor

çelik örgü diyolar oda kopuyor

elastik diyolar alýyoruz bozuluyor

internette gezinirken alltaki gibi þark kablosu koruyuculara den geldim

aramýzda kullanan varmý?

kullanan varsa hangisini tavsiye eder?

Iphone Kablo Koruyucu Beyaz Ip5 / 6 / 7 - n11.com (http://urun.n11.com/diger/iphone-kablo-koruyucu-beyaz-ip5-6-7-P72162054)

Apple Iphone 5 5s 6 6 Plus Lightning Usb Kablo Koruyucu Beyaz - n11.com (http://urun.n11.com/diger/apple-iphone-5-5s-6-6-plus-lightning-usb-kablo-koruyucu-beyaz-P157453369)

Ligthning Kablo Koruyucu - n11.com (http://urun.n11.com/sarj-cihazi/ligthning-kablo-koruyucu-P174176629)

Iphone 5 5s Se 6 6s 7 Plus Ligthning Kablo Koruyucu - n11.com (http://urun.n11.com/diger/iphone-5-5s-se-6-6s-7-plus-ligthning-kablo-koruyucu-P139929925)

Kablo Koruyucu Iphone Uyumlu Aksesuar Usb Jarj Disney Figurlu Kampanyali 2 Adet Alana 1 Adet Bedava GittiGidiyor'da 275528259 (http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/kablo-koruyucu-iphone-uyumlu-aksesuar-usb-jarj-disney-figurlu-kampanyali-2-adet-alana-1-adet-bedava-275528259?mkwid=sMzNwzayw_dc&pcrid=98648299767&pkw=&pmt=&ggmktg=PaidSearch*PLA*634605115*35249984727*986482 99767*pla**aud-285162430686:pla-79001630967&rfcr=98648299767&gclid=Cj0KEQjwuOHHBRDmvsHs8PukyIQBEiQAlEMW0NzxH5_H tIHxjkh5dn7Zu69LZ5ohpKzlNS4469d7lOsaAhe08P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0)

Runo
20-04-2017, 21:15
Aslýnda bunlara hiç para vermenize gerek yok. Basmalý tükenmez kalemin yayýný çýkarýp kablonun uç kýsmýna döndüre döndüre sardýðýnýzda kablo kýrýlma yapmaz

marikan
20-04-2017, 21:23
Aliexpress'ten Aukey marka kablo aldým 2 tane. 1 yýlý geçti sorunsuz problemsiz. Orjinale de çok yakýn.

R-13239
20-04-2017, 21:24
Makaron denilen isitinca ceken plastik malzemeler var, ben tum kablolarimi sardim sorunsuz kullaniyorum.

marikan
20-04-2017, 21:25
Ýlave olarak bu da bir yöntem. Bir müddet daha idare eder.

https://youtu.be/XLFZO8Bu-A8

Quantum
21-04-2017, 09:08
iPhone 4 ten kalma kablomu bile kullanýyorum. Hem de öyle yay vs takmadan. Ýlk günkü gibi kablolarým. Nasýl baþarýyorsunuz koparmayý?

Ahmet Saraçoðlu
21-04-2017, 09:14
keþke o üstteki link gibi soyulsa , üzerinde toz yok , bi bakýyorum gitmiþ kablo , iptal..Bende muzdaribim o dertten.

fthdrn
21-04-2017, 09:14
Makaronu ýsýtýrken dikkat edin þarj kablosunun içindeki telleri yakarsanýz çöp olur. Ben Her aldýðým þarj kablosunun uçlarýný elektrik bandý ile dönerek kalýnlaþtýrýyorum. Kýrýlma yapmýyor.

Year One
21-04-2017, 09:21
verdiðin linklerden 3. olanýný kullanýyorum gayet iyi durumda. bende aliexpress den almýþtým.

altugkocer
21-04-2017, 09:24
Nerdeyse liseden beri cep telefonu kullanýyorum. Hiç kablo koparmayý beceremedim :D

Aþýnma gördüðüm kablolarýmý elektrik bandý ya da bez bantla bantlýyorum oldukça iþe yarýyor.

AliGizda
21-04-2017, 09:32
Makaronu ýsýtýrken dikkat edin þarj kablosunun içindeki telleri yakarsanýz çöp olur. Ben Her aldýðým þarj kablosunun uçlarýný elektrik bandý ile dönerek kalýnlaþtýrýyorum. Kýrýlma yapmýyor.

+1 benimde dýþýndaki beyaz kablo soyulmuþtu arkadaþým siyah elektrik bandýyla güzelce soyup her yerini elektrik bandýyla geçti ne açýlma ne soyulma var þu anda. 3 yýldýr ayný kabloyu kullanýyorum.

Ers
21-04-2017, 09:38
iPhone 4 ten kalma kablomu bile kullanýyorum. Hem de öyle yay vs takmadan. Ýlk günkü gibi kablolarým. Nasýl baþarýyorsunuz koparmayý?

2011 den bu yana iphone kullanýyorum. kablom kopmasa bile iphone orjinal þarj kablosunun malzemesinden kaynaklý þiþme oluyor. Özel bir ilgi göstermeye gerek yok adamlarýn kablolarý böyle.

https://store.donanimhaber.com/be/7e/ec/be7eecd51fc8e470285536a8164a76bf.jpg

https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/nyalqk-jpg.21223/

benim çözümüm bu

https://teknoseyir.com/wp-content/uploads/2015/05/IMG_1073-713x950.jpg

d3n1s
21-04-2017, 09:49
ben de iPhone 4'ten beridir iPhone kullanýyorum, kablolarýmda ne aþýnma ne soyulma ne de þiþme vb var. Bunun haricinde, elime ikinci el olarak aþýnmýþ kabo geçti, daralan makaronla üzerinden geçtim, sorunsuz sýkýntýsýz kullanýyorum. Öyle internetten gidip de saçma rakamlar vermeye gerek yok.

Ssamet
21-04-2017, 10:00
Vala bende 5 senedir iphone kullanýyorum. 3 tane orijinal kablom var. En eski olan koptu onuda bantladým. Çok bükmemek lazým kabloyu.

Berkan
21-04-2017, 10:17
valla benim samsunglarýn kablosuda genelde ayný yerinden yarýlýyor o sardýgýnýz ýsý ile daralan makaron güzelmiþ elektrikciden falanmý bulunur kendileri :D

Quantum
21-04-2017, 10:17
2011 den bu yana iphone kullanýyorum. kablom kopmasa bile iphone orjinal þarj kablosunun malzemesinden kaynaklý þiþme oluyor. Özel bir ilgi göstermeye gerek yok adamlarýn kablolarý böyle.

https://store.donanimhaber.com/be/7e/ec/be7eecd51fc8e470285536a8164a76bf.jpg

https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/nyalqk-jpg.21223/

benim çözümüm bu

https://teknoseyir.com/wp-content/uploads/2015/05/IMG_1073-713x950.jpg

Ben özel ilgi göstermiyorum. Kýymet veriyorum sadece.. Sahip olduðum herþey gibi ona da kýymet veriyorum. O yüzden de yeni gibi dururlar her zaman.. Bunun için ayrýca uðraþmýyorum, bir gayret sarfetmiyorum.. Alýþkanlýk..

vtechno
21-04-2017, 10:20
Her yeni telefon aldýðýmda sarj koblolarýnýn iki ucuna birden silikon tabancasýyla ( kýrýlacak yerlerine ) kaplama yapýyorum. Telefonu elden çýkarana kadar 1 kablo yetiyor. Olumsuz bir yönünüde görmedim. en kolay ve saðlam çözüm.

individual
21-04-2017, 10:24
Makaron Siyah yada beyaz bulabilirsiniz en güzel çözüm.

mertkan
21-04-2017, 10:30
makaron diyosunuzda nerde satýlýr bu makaron beyaz makaron iþ görür sanýrým

individual
21-04-2017, 10:42
Elektirikcilerde vardýr sanýrým.

Ýstanbulda bizim arkadaþlar perpadan alýyordu bende ofiste onlardan aldým.

Þimdi internete yazdým þeffaf yapmýþlar.

6.4mm Şeffaf Isı İle Daralan Makaron Kablo - 1 Metre - n11.com (http://urun.n11.com/diger/64mm-seffaf-isi-ile-daralan-makaron-kablo-1-metre-P159764861?cid=604001&gclid=Cj0KEQjw2-bHBRDEh6qk5b6yqKIBEiQAFUz29uC2p7V45tLSWyXVSkdaCjsM mSdDhrgnjpq0PzUkcKEaAlLJ8P8HAQ&gclsrc=aw.ds)

fthdrn
21-04-2017, 10:43
Makaron nalburda yapý marketlerinde satýlýr. Kalýnlarýný alýrsanýz ýsýtýp sýkýlaþtýrana kadar canýnýz çýkar boyutlarý var makaronlarýn þarj aletinin giriþne uygun olacak þekilde alýn.

turboman
21-04-2017, 11:38
15 tlye þarz+kablosunu aldým 2 sene önce þarz adaptörü patladý kablosu daha çalýþýyo benimki ne malýydý acaba :D

Ers
21-04-2017, 12:05
Ben özel ilgi göstermiyorum. Kýymet veriyorum sadece.. Sahip olduðum herþey gibi ona da kýymet veriyorum. O yüzden de yeni gibi dururlar her zaman.. Bunun için ayrýca uðraþmýyorum, bir gayret sarfetmiyorum.. Alýþkanlýk..

Bizde kýymet veriyoruz , tabi ki. katlamadan , kablodan çekmeden çýkararak kullanýyoruz.
Sizin baþýnýza gelmemesi bu genel problemin olmadýðý anlamýna gelmez.
Uzun süre çekmecede bekleyen kablonun yüzeyi bile yapýþ yapýþ oluyor.
Bu kablolarýn malzemesinden kaynaklanýyor zaten yumuþaklýk hissinden belli oluyor.
Demiyorum ki kablo dandik, ama böylede bir sorunu var.
Yanýlmýyorsam apple da veya apple ortak bir kuruluþta çalýþýyordunuz. Bu tarz þikayetleri zaten bizden iyi biliyorsunuzdur.

KoramiraL
21-04-2017, 12:38
Aslýnda bunlara hiç para vermenize gerek yok. Basmalý tükenmez kalemin yayýný çýkarýp kablonun uç kýsmýna döndüre döndüre sardýðýnýzda kablo kýrýlma yapmaz

Valla onu yaptým kutudan çýkan kabloya hiç birþey olmuyor

EREN34
21-04-2017, 12:41
makaron diyosunuzda nerde satýlýr bu makaron beyaz makaron iþ görür sanýrým

Fotolarda görünen makaron deðil, daralan makaron. Normal makaron iþinizi görmez.

Elektronik malz. satan yerlerde bulabilirsiniz. Elektronik malzemeden kastým Teknosa gibi yerler deðil. Direnç, transistör gibi malzeme satan yerler.

Makaronu kabloya geçirip, çakmakla ýsýtarak daralmasýný saðlayacaksýnýz

Skyhawk34
21-04-2017, 19:06
2013 den beri kopartamadým ben. biraz az hýrpalamak lazým

Yiðit G.
21-04-2017, 20:07
alla alla öncede iphone kullandým yýllarca þimdide tablet kullanýyorum daha 1 tane iphone/ipad kablom kopmadý veya aþýnmadý.

2jz
22-04-2017, 01:08
Lightning - Micro USB Adaptoru - Apple (TR) (https://www.apple.com/tr/shop/product/MD820ZM/A/lightning-micro-usb-adapt%C3%B6r%C3%BC)

Þu adaptör + nokia'nýn micro usb kablolarýndan kullanýyorum. Eski kablolar çok saðlam gerçekten. Her türlü olumsuz þartlara dayanýyor.

Hatta adaptörü üstünde olan samsung kablolarý var onlar daha iyi oluyor. Hem kablolarý daha uzun.

Ayrýca linkini attýðým ufacýk adaptör 90 lira olmuþ ama piyasadaki 5-10 liralýklar gibi deðil. Taþ gibi cidden. Ben 49 lirayken almýþtým. Tek sýkýntý çok ufak, aský aparatý yok. O yüzden kaybetme riski yüksek

HondatugraL
22-04-2017, 01:27
Valla HTC M7 den kalma bir kablom var 2013 demý ne almýþtým o telefonuda telefon bozuldu garantýden m8 verdiler hala daha ayný kabloyu kullanýrým nokta sorunu yok harbi apple ýnmý dandýklýgý bu dýcem annemýn ýp5 inin kablosundada sorun yok bence farkýnda olmadan hor kullanýyor olabilirmisiniz

Quantum
23-04-2017, 11:05
Bizde kýymet veriyoruz , tabi ki. katlamadan , kablodan çekmeden çýkararak kullanýyoruz.
Sizin baþýnýza gelmemesi bu genel problemin olmadýðý anlamýna gelmez.
Uzun süre çekmecede bekleyen kablonun yüzeyi bile yapýþ yapýþ oluyor.
Bu kablolarýn malzemesinden kaynaklanýyor zaten yumuþaklýk hissinden belli oluyor.
Demiyorum ki kablo dandik, ama böylede bir sorunu var.
Yanýlmýyorsam apple da veya apple ortak bir kuruluþta çalýþýyordunuz. Bu tarz þikayetleri zaten bizden iyi biliyorsunuzdur.
Þikayet konusunda haklýsýnýz evet ama ben bu konuyu kýymet vermemek olarak görüyorum. Apple ne bana özel ne eþime özel ne de bir kaç sorun yaþamayan arkadaþýma özel kablo üretiyor. Bizim kullandýðýmýz kablolarda sorun yoksa o zaman olay tamamen kullanýmla alakalý. Kablo dandik olsa 4-5 yýldýr ayný kabloyu nasýl kullanabiliriz biz yýllarca? Hor kullaným sonucu her ürün yýpranýr. Bu benim kullandýðým her cihaz ile alakalý. Bakýn bu forumda kullanýp da daha sonra kendilerine sattýðým çok insan var. Onlara gönderdiðim cihazlarýn ürünlerin ne durumda olduklarýný sorun. Sýfýra yakýndýr hepsi de. Hor kullanmamakla alakalý dediðim bu iþte.
Artýk tüketim toplumu olan bir dünyada yaþýyoruz. Apple kabloyu 25 tl den satsaydý burada þikayet eder miydiniz, hayýr. Atýp yenisini alýrdýnýz hiç þikayet etmeden. Ama biraz fazla rakam görünce ürün dandik oluyor. Enteresan.
Ha apple konusu ise; ben apple a iþ yaparým paramý alýrým bu kadar basit. Babamýn oðlu deðil adamlar.

morgan
23-04-2017, 22:51
Görülüyor ki +30 yaþ abilerin kablolarý kopmuyor :)
Ben orjinal kabloyu elektrik bandý ile çevrelememe raðmen koptu.Gittim Ttec kablo aldým 1 senedir bana mýsýn bile demedi.

Ers
24-04-2017, 07:05
Þikayet konusunda haklýsýnýz evet ama ben bu konuyu kýymet vermemek olarak görüyorum. Apple ne bana özel ne eþime özel ne de bir kaç sorun yaþamayan arkadaþýma özel kablo üretiyor. Bizim kullandýðýmýz kablolarda sorun yoksa o zaman olay tamamen kullanýmla alakalý. Kablo dandik olsa 4-5 yýldýr ayný kabloyu nasýl kullanabiliriz biz yýllarca? Hor kullaným sonucu her ürün yýpranýr. Bu benim kullandýðým her cihaz ile alakalý. Bakýn bu forumda kullanýp da daha sonra kendilerine sattýðým çok insan var. Onlara gönderdiðim cihazlarýn ürünlerin ne durumda olduklarýný sorun. Sýfýra yakýndýr hepsi de. Hor kullanmamakla alakalý dediðim bu iþte.
Artýk tüketim toplumu olan bir dünyada yaþýyoruz. Apple kabloyu 25 tl den satsaydý burada þikayet eder miydiniz, hayýr. Atýp yenisini alýrdýnýz hiç þikayet etmeden. Ama biraz fazla rakam görünce ürün dandik oluyor. Enteresan.
Ha apple konusu ise; ben apple a iþ yaparým paramý alýrým bu kadar basit. Babamýn oðlu deðil adamlar.

Tamam haklýsýnýz biz telefon kullanmayý bilmiyoruz.

Ers
24-04-2017, 07:06
Ben orjinal kabloyu elektrik bandý ile çevrelememe raðmen koptu.Gittim Ttec kablo aldým 1 senedir bana mýsýn bile demedi.

heh iþte bende onu diyorum , aldýðýmýz yan sanayi markalý bir kablo ömürlük ancak apple ýn kablosu kesinlikle deðil.

marikan
24-04-2017, 07:36
Apple malzemeye dokununca hissiyatý iyi olsun kaliteli görünsün derken saðlamlýktan ödün vermiþ.
Alternatiflere yönelin. Daha önce yazdýðým gibi Aukey aldým Aliexpress'ten. 1 yýldýr sorunsuz çok þükür.

safaks
24-04-2017, 07:46
Ben hanimla ortak kullaniyorum max 3 4 ayda kopuyor. 1 2 ayda kesip bicip bantlayip idare ediyorum sonrasi cop. Sarjda takiliyken tlfn kullananlarin daha cabuk patliyor galiba. Dukkandaki sarj aletime tukenmez kalem yayi takmistim halen saglam. Ben yayi takarken kolaya kactim. Sokabildigimi sokup dista kalan kismi kesmistim. O kestigim yer heryerimi delik desik etti. Butun kazaklarima takildi. Aman siz siz olun kesmeyin :) makaron iyide satan yer bulamadik. Netten baktim kargosu vs nerdeyse kablo parasi. Bulup elden almak lazim.

marikan
24-04-2017, 09:02
Elektrikçilerde bulabilirsiniz. Sizin alacaðýnýz miktara para bile almaz. :)

osmanaydo
24-04-2017, 09:43

Ben de koparamýyorum. :)

Seyfettin777
24-04-2017, 10:53
Yaþtan ziyade telefon kullanýmýyla alakalý bence, burada polemik yaratmaya gerek yok herkesin kullaným tarzý farklý.

Ben telefonumda oyun oynamam, telefonu kullanmayacaðým esnada þarja býrakýrým ama kardeþim tabletten sürekli oyun oynar þarjdayken bile, tablete 4. kabloyu aldýk mesela.Benim eski 5s'in kablosu ise sýfýr gibiydi, sadece rengi soldu.

Orijinal kablo dýþýnda almanýzý tavsiye etmem biz Ttec falan da kullandýk, kalýn kablolardan falan da denedik, en son yine oem kabloya döndük.Sebebine gelince, oem kabloyu kýracak kadar aktif kullanýyorsanýz cihazý, 3. parti bir kabloyu kýrmanýz bence daha kolay oluyor.Hem kablo þarj vasfýný yitirmese bile cihazý þarja býraktýktan bir süre sonra þarj etmeyi býrakýyor, veya bazen 4-5 kez tak-çýkar yapýyorsunuz, içerisinde tellerden birisi kýrýlýyor diye böyle oluyor ama kablo çalýþýyor kýsmen, cihaz bazen kabloyu görmüyor ama tellerde kýrýk olursa, neden anlamadým.Ttec'lerin siyah kablolarý vardý, telefona doðru olan plastik kýsým açýlmýþtý, sonra hemen koptu zaten.Ýçeriden tel kýrýldýðýnda gece telefonu býrakýyorsunuz, sabah %50 batarya ile telefonu elinize alýyorsunuz, bazen cihaz kabloyu görsün diye saðýyla soluyla oynuyorsunuz, adamý deli ediyor.

Son çare þu siyah makaronla komple kabloyu sardým ben.Düzgünce daralttým ýsýtarak, þuan problemsiz kullanýyor kardeþim en uzun giden kablo yine bu oldu.Size tavsiyem özellikle kablo uçlarýnýn her iki tarafýný da iyice saðlamlaþtýrýn, kablolarýn en zayýf yeri burasý ve siz telefonu þarjda kullandýðýnýzda, hareketten en çok etkilenen yerler burasý oluyor, kablonun dýþ kauçuðu katlanýp telleri kýrýyor vs.

F.Esen
24-04-2017, 11:19
Kimse yanlýþ anlamasýn savunda yada baþka biþi deðil ama ben yýlýn 10 ayý arazide aktif olarak gerek avcýlýk gerek offroad olarak çamurun topraðýn kirin pasýn içindeyim bende bunca yýldýriphone kullanýyorum daha 1 kez kablomla sorun yaþadým oda kol dayamanýn içinde 220 ye takýlý olduðu için kol dayamayý çok fazla baþtýrmýþým kablo kesilmiþ arazide langýr lungur giderken sürütünmeden. Benim telefonlar benden çýktýktan sonra genelde kimsenin bakmayacaðý hallerde olmasýna raðmen kablolara hiç bi önlem almadan uzun yýllardýr kullanýyorum... Makaron yerine bence bez bant kullanmak daha mantýklý çünki ýsýdan dolayý kablonun iç telleride yanabilir.

MCN21
24-04-2017, 11:25
Son 3-4 yýldýr ayný kabloyu kullanýyorum hem ipad hemde iphone için. Arada çok cihaz deðiþtirdim ama kablolarý paketinden çýkarmadým bile :D Uçlarýnda podlaþma bile yok.

mertkan
12-07-2017, 18:32
iphone 7 plus için kaç mm alýrsak iþ görür?