PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yazın aracı güneşten koruma hakkında...

HardCore
15-05-2017, 22:44
Selamlar okulda dönem sonuna yaklaşmış bulunuyorum ve bütçemi denkleştiremezsem muhtemelen aracım Kıbrıs'ta kalacak.
En kötü ihtimali düşünerek olur da aracı koyacağım kapalı bir yer bulamazsam aracı güneşten korumak adına nasıl bir yol izleyebilirim?
Brandanın uzun vadede sağlıklı olmadığını söylüyorlar, sizin öneriniz nedir?

http://i64.tinypic.com/i1cy09.jpg

Burak K.
15-05-2017, 22:54
Sıfır araçlar geldiğinde üstünde mum tarzı böyle değişik bişey oluyor,o tarz bişey iş görmez mi acaba?

meganes
15-05-2017, 22:59
konuya bi yorum atıyım ;)
Garajımız yok yerimiz yok sokakta kapının önünde duran aracı güneşten korumak için neler yapabiliriz mesela

Yigit-Y
15-05-2017, 23:00
Branda ama iyisinden

Ben öyle yapıyorum bir sıkıntı yok

Octane
15-05-2017, 23:07
Güzel brandadan başka çözüm yok gibi. Ama biraz fazla ver sonradan pişman olma.

HardCore
15-05-2017, 23:08
Sıfır araçlar geldiğinde üstünde mum tarzı böyle değişik bişey oluyor,o tarz bişey iş görmez mi acaba?
Hiçbir fikrim yok, bilmediğimden konu açıyorum :) teşekkür ederim.

konuya bi yorum atıyım ;)
Garajımız yok yerimiz yok sokakta kapının önünde duran aracı güneşten korumak için neler yapabiliriz mesela
Bulunduğum yerde kapalı otopark veya aracı emanet edeceğim birisi yok.
Attığınız yoruma gülmeli miyim anlamadım?

i-vtec07
15-05-2017, 23:10
Öncelikle kaliteli bi boya koruma yada en basidinden uv korumalı iyi bi wax uygula araca . Sonrası sana kalmış kardeşim belki kapalı olmasada gölge bi yer bulursun .

Hakan Girginer
15-05-2017, 23:11
https://www.youtube.com/watch?v=3QXMvVs7qj0

Burak K.
15-05-2017, 23:12
Hiçbir fikrim yok, bilmediğimden konu açıyorum :) teşekkür ederim.

The Official CarCapsule™ Site with FREE SHIPPING (http://carcapsule.com/)

Şöyle bişey olur mu acaba çare olarak? Şeffaf olanları değil de koyu renkli olanları bulunmaz mı? Tabi sokakta buna zarar da verebilirler.

HardCore
15-05-2017, 23:15
Branda ama iyisinden

Ben öyle yapıyorum bir sıkıntı yok

Güzel brandadan başka çözüm yok gibi. Ama biraz fazla ver sonradan pişman olma.

Cevaplar için teşekkürler, iyiden kastınız miflonlu olanlar mı?
3 ay gibi bir süre kapalı kalacak, yapışma etme durumu için brandanın altına pamuklu bir örtü ayarlasam mı?

HardCore
15-05-2017, 23:21
Öncelikle kaliteli bi boya koruma yada en basidinden uv korumalı iyi bi wax uygula araca . Sonrası sana kalmış kardeşim belki kapalı olmasada gölge bi yer bulursun .
En yakın çözümde wax ve branda gibi gözüküyor, tavsiye için teşekkürler :)

https://www.youtube.com/watch?v=3QXMvVs7qj0

The Official CarCapsule™ Site with FREE SHIPPING (http://carcapsule.com/)

Şöyle bişey olur mu acaba çare olarak? Şeffaf olanları değil de koyu renkli olanları bulunmaz mı? Tabi sokakta buna zarar da verebilirler.

Yurdun güvenlikli otoparkına koyacağım, dönüpte bakan bile olmaz burada ama bahsettiğiniz şeyler bana biraz uzak.
Belki kaliteli branda bulmak bile Kıbrıs'ta mesele :) Teşekkür ederim...

Octane
15-05-2017, 23:28
Cevaplar için teşekkürler, iyiden kastınız miflonlu olanlar mı?
3 ay gibi bir süre kapalı kalacak, yapışma etme durumu için brandanın altına pamuklu bir örtü ayarlasam mı?

Abartmak istersen geleceğe dönüş 3ü düşün. Battaniye üstü metalimsi miflonlu örtü.

MBuğra
15-05-2017, 23:33
Kıbrıs'ta bir çok evin ilk katları otopark olarak kullanılması için boş bırakılır. Ben genelde öyle yaparak, arkadaşların evinin altına koyardım. Yok mu çevrende öyle bi yer?

HardCore
15-05-2017, 23:43
Abartmak istersen geleceğe dönüş 3ü düşün. Battaniye üstü metalimsi miflonlu örtü.

Kıbrıs'ta bir çok evin ilk katları otopark olarak kullanılması için boş bırakılır. Ben genelde öyle yaparak, arkadaşların evinin altına koyardım. Yok mu çevrende öyle bi yer?

Şimdi bir arkadaşımla konuştum kendi aracıda var diye teklif etmek istememiştim ama kendisi gel bırak dedi. Sanırım işi çözdük :)
Yine de battaniye/branda geleceğe dönüş ikilisini uygulayacağım, çok teşekkür ederim...

Yigit-Y
16-05-2017, 00:02
Uygulaman toz içinde iyi olur

irfanakbas
16-05-2017, 09:30
Pratik akordiyon garajlar var kilitli onlardan alın uzun vade de kullanmak içinde ideal olur bence.

alpeRS
16-05-2017, 09:43
Girne'ye bırakma şansın varsa evimin altı kapalı garaj bırakabilirsiniz.

Ertekin
16-05-2017, 10:00
Sabah ve öğlen güneşi zarar verir ama akşam güneşi zarar vermez. sabah ve öğlen güneşinin vurmadığı açıda bir bina yada duvar yanına parkederseniz hiç bir sıkıntı olmaz. toz falan diyorsanız da gelince bi yıkarsınız geçer gider. Allah kuş pisliği ve ağaç reçinesi vermesin geri kalan hallolur

arabasızadam
16-05-2017, 10:31
Konu hakkında bilgim yok ama , araç çok güzelmiş .

HardCore
16-05-2017, 13:53
Pratik akordiyon garajlar var kilitli onlardan alın uzun vade de kullanmak içinde ideal olur bence.
Benim için masraflı olur ve zaten burada bulmakta ayrı sıkıntı :)

Girne'ye bırakma şansın varsa evimin altı kapalı garaj bırakabilirsiniz.
Teşekkür ederim abi, bir arkadaşımla durumu hallettik :)

Sabah ve öğlen güneşi zarar verir ama akşam güneşi zarar vermez. sabah ve öğlen güneşinin vurmadığı açıda bir bina yada duvar yanına parkederseniz hiç bir sıkıntı olmaz. toz falan diyorsanız da gelince bi yıkarsınız geçer gider. Allah kuş pisliği ve ağaç reçinesi vermesin geri kalan hallolur
Sorunu çözdük abi teşekkür ederim :)

Konu hakkında bilgim yok ama , araç çok güzelmiş .

Çok sağolun :)