PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Janta Fosforlu Şerit Nasıl Çekilir...?

xxozanxx
13-12-2008, 18:09
Arkadaşlar slm...
Fosforlu turuncu şerit çektiricem de jantlarıma...Nasıl çektirebilirim tam olarak yuvarlak şekilde? (lastikçide jantı makinada döndüre döndüre yaptırmak olurmu?)

Birde fikrinizi alıyım.En dışa çektiricem şeriti tabikide:) Kolların çıktığı en üst noktaları kestirsemmi,yoksa üstündenmi geçse şerit?
Teşekkürler:)

http://img517.imageshack.us/img517/2729/17co8.jpg

Low-Rider
13-12-2008, 18:10
Aynı jantın siyahında gördüm kırmızı şerit,kolların çıktığı yerler kesilmemişti güzel duruyordu

ulasstoprak
13-12-2008, 18:12
çektirme çektirirsen atar boyaman lazım şeridin çekilecegi yerçok ince ...

xxozanxx
13-12-2008, 18:16
bende öyle düşümüyorum zaten.bütünlük olsun diye.düzgün nasıl çektirebilirim,fikrin varmı?:)

Aynı jantın siyahında gördüm kırmızı şerit,kolların çıktığı yerler kesilmemişti güzel duruyordu

oz jant boyanırmı ya,kıyamam ben valla:D 1,5 - 2 cm falan şeritin çekileceği yer...

çektirme çektirirsen atar boyaman lazım şeridin çekilecegi yerçok ince ...

SULTANOGLU
13-12-2008, 18:18
boyamaya kıyamıyorsun kesmeyemi kıyıyorsun :D bence sadece aralara yap güzel olabilir :D

ulasstoprak
13-12-2008, 18:22
bence elleme dedim ya atarsa çok daha kötü görünüyo...

xxozanxx
13-12-2008, 18:31
:D:D:D yok ya şeritleri kestireyim diyordum ben kardeşim:D

boyamaya kıyamıyorsun kesmeyemi kıyıyorsun :D bence sadece aralara yap güzel olabilir :D

SULTANOGLU
13-12-2008, 18:33
ozman üstünden geçmesin :D

xxozanxx
13-12-2008, 18:36
üstünde geçiricem ilk beğenmezsem.birde kesip yaptırıcam...
ulaş arkadaşın dediği gibi atarsa komple sökerim yine:D nasıl olsa 2 mt'si 1 ytl nolcak:D:D:D

yusufcan_k
13-12-2008, 19:11
racing motorlar icin satılıyor onlardan alabilirsin cuk diyede oturur bence ;)

Dragger
13-12-2008, 22:01
Valla OZ janta serit cekip bence cin malı jantlara cevirme :)

Ben aldıgımda da kırmızı serit vardı, aldıgım gün söktüm.

Bir de ayaklar uca kadar gittigi icin gercekten kötü duruyor.

ramo si
13-12-2008, 22:05
Bence cekme kırmızı filan jantın yanak kısmı cok dar :-) ila çekcem diosan aracının renginde yap değişik olur bence:-)

SOMEONESPECIAL
13-12-2008, 22:14
Arabanı yıkatırken tazyikli su ile fosforlu şerit ( o metresi 1milyon dediğin,
aksesuarcılarda satılan piyasa malı ) çıkıyor bilesin... Ancak bir arkadaşın dediği
gibi racing motorlar için satılan ve biraz pahalı olan 0.5 cm lik kaliteli ithal
şeritler var. Onlardan daha iyi verim alırsın... Ama tavsiyem güneşli ve sıcak
havada çekmen !

xxozanxx
14-12-2008, 23:44
aranan şey bulundu bu arada:) detaylı araştırmam sonucu.bu şeritleri çekmek için aparat olduğunu(şeritle beraber satılıyor hatta:D)

sizden yeni ricam, (linklerde var); hangisini alayım?

TURUNCU REFLEKTÖR (simli gibi olan)
TURUNCU FLEURESAN

http://urun.gittigidiyor.com/MOTORGRAPHICS-JANT-SERITLERI_W0QQidZZ14383520
http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=76

racing motorlar icin satılıyor onlardan alabilirsin cuk diyede oturur bence ;)
doğru tavsiye.sağolasın kardeşim:)

Valla OZ janta serit cekip bence cin malı jantlara cevirme :)

Ben aldıgımda da kırmızı serit vardı, aldıgım gün söktüm.

Bir de ayaklar uca kadar gittigi icin gercekten kötü duruyor.

bi denicem,kötü durursa bende sökerim.ama kesik kesik yolda giderken çok hoş olur gibime geliyor.yansıyınca :)

Bence cekme kırmızı filan jantın yanak kısmı cok dar :-) ila çekcem diosan aracının renginde yap değişik olur bence:-)

jantın o kısmı 1,5 cm kadar war.resimde öyle gözükmüştür...Turuncu yapıcam zaten öyle yazmıştım ya :):)

Arabanı yıkatırken tazyikli su ile fosforlu şerit ( o metresi 1milyon dediğin,
aksesuarcılarda satılan piyasa malı ) çıkıyor bilesin... Ancak bir arkadaşın dediği
gibi racing motorlar için satılan ve biraz pahalı olan 0.5 cm lik kaliteli ithal
şeritler var. Onlardan daha iyi verim alırsın... Ama tavsiyem güneşli ve sıcak
havada çekmen !

haklısın arkadaşım.aynen dediğin gibi motorlar için olan iyilerinden alıcam...ama hangisini alsam. Fikir verin bana :):):D

MaG
15-12-2008, 02:12
ikiside aynı zaten yada çok yakındır.. tavsiyem hiç çekme, jantın zaten rp03 gibi dışında şeritlik bi yer yok bence o kesikler bozucaktır işi...

Dragger
15-12-2008, 02:25
Ben de söyledim hic gerek yok :)

Aynı janta sahibim, seritli halini de gözümle gördüm.

Cok kötü görünüyor.

OnurS
15-12-2008, 03:01
bence dene beyenemzsen sökersin noolca...

PaSHa-brk
15-12-2008, 17:00
dostum izmirdesin Kahramanlara git herhangi bi motorcuya sor seni yönlendirir veya yardımcı olurlar ;)

Evrenoz
15-12-2008, 23:32
Racinglerde kullanılan şeridi çekersen, söktükten sonra grimsi bir yapışkan tabaka kalıyor. Tiner harici o tabakadan kurtulmak epey zor. Tecrübe ile sabittir ;)

Şahsi fikrim şeridin bu jantta güzel olmayacağı yönünde.

yusufcan_k
16-12-2008, 14:06
racing icin olan şeritleri sıcak bir ortamda yaparsan daha güzel etki yaratır evren abi gri iz cıkıyor demissin ama bizimkinde hic cıkmadı xS fön makinası kullanıp yaptık biz hicbir iz cıkmadı

Evrenoz
17-12-2008, 02:24
Belki markası farklıdır, ben karbon jantlarda 3-4 takım kullandım sökerken her seferinde gri bir sticker tabakası kaldı. Yada uygulamada veya sökmede farklılık olabilir ;)