PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ACİL. Panelvandan Karavana dönüşüm konusunda yardım?

xcel
19-05-2017, 16:42
Merhaba,
Bu platformda her meslekten arkadaşımız kardeşimiz bulunduğu için yazmak istedim. Mutlaka teknik çizim yapan mühendisler ve belki tsede çalışan veya bir tanıdığı olan birileride vardır.

Ekstra uzun şasi 2004 model camlı bir ducato aldık. 17+1 olan bu aracı 5+1 olarak karavana çevirmek istiyoruz. arkaya iki kişilik iki adet ranza, ön taraf 2+1 düzende hemen arkasında ise 3 kişilik kendinden emniyet kemerli direk şasiye monte edilmiş gerçek minibüs koltuğu koymak istiyoruz yani niyetimiz klasik psa planını uygulayıp ahşaptan yapılan yemek düzenini uygulamamak. Bu yazdıklarımı konuya hakim olanlar anlamıştır zaten.

Mevzuatta yeni bir değişiklik mi oldu? Artık illa bu işi yapan firmalara mı yaptırmak zorundayız? Bu uygulama Ekim 2017"ye kadar ertelenmiş deniliyordu. Karavanlar illa 2+1 mi olmak zorunda. Zaten yolcu taşımak için üretilmiş bu minibüsün yolcu sırasındaki ilk sıra koltuğunu kullanamaz mıyız? İlla sökmemiz mi lazım?

Bilgisi olmayıp fikri çok olanlar yüzünden (ki buna proje çizen bazı ofislerde dahil) kafamız karıştı, ümitsizliğe kapıldık.
Bilen biri bize yol gösterirse minnettar oluruz.
Çok teşekkürler..

Ramcho®
19-05-2017, 17:01
0212 673 07 70 nuri beyle görüşebilirsiniz.

Bolkar1st
21-05-2017, 16:10
+1 benimde 2+1 karavan yapma projem var araç var uzun şade ford 2014 model içi boş panelvan acaba neye mal olur nasıl yol izlemem getekir

xcel
22-05-2017, 11:46
0212 673 07 70 nuri beyle görüşebilirsiniz.

Teşekkürler..

EREN34
22-05-2017, 11:47
5 yalından daha genç araçlarda ötv çıkar. Araç bakarken ona göre bakın

xcel
22-05-2017, 16:33
5 yalından daha genç araçlarda ötv çıkar. Araç bakarken ona göre bakın

Teşekkürler. O konuyu biliyorduk. Aracı aldık ancak bir muamma var. Belirsizlikler var. Can sıkıcı.

EREN34
22-05-2017, 19:58
Teşekkürler. O konuyu biliyorduk. Aracı aldık ancak bir muamma var. Belirsizlikler var. Can sıkıcı.

ÖTV konusunu bildiğine göre sanırım esas detaylar olan konuda bahsedilmeyen konular var. İstersen bir yaz, ben bilmesem de belki bilen birileri çıkar

turkerrr
23-05-2017, 08:07
2 kez motokaravan yaptırdık yalnız şasi üzerine yaptırdık, şasi üzerine yapılanlarda belirli kısıtlar var. Panelvanlar için biraz daha rahat diye biliyorum bunu en iyi karavan yapan firmalardan öğrenebilirsin. Bana sorarsan kabasını karavancılara yaptırıp detaylarını kendin yapman en sağlıklısı olur, daha önce karavan yapmadıysan zorlanırsın.