PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Xmax 250 - Daelim S3 Advance 250 Nasıldır ?

-Murat Özcan-
21-05-2017, 21:10
Beyler kendi motorumu sattıktan sonra yeni motor arayışlarına başladım. 250 cc klasmanında maxi scooter bakıyorum ilk zamanlarda xmax 250 bakıyordum fakat motor gücü ve konfor farkı olarak daelim s3 advance 250 markasının bir adım önde olduğunu duydum. Sizce Hangi markayı tercih etmeliyim kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi acaba ?

-Murat Özcan-
25-05-2017, 14:28
Guncelllll

DoguErdogan
25-05-2017, 16:44
10.000 km kadar Xmax kullandım, denildiği gibi motor sert ama bu + yol tutuş olarak geri dönüyor. Uzun yol tecrübemde oldu, ben 2.000 km sonra motor ve selesine alıştım. Daelim'i inceleme fırsatım oldu kullanmadım. Malzeme kalitesi bana çok vasat geldi. Hız ve güç olarak hissedebileceğin at ile deve bir fark yok. Daelim biraz daha hızlı. Kalite farkından ve servis yedek parça konusundan dolayı ben Xmax diyorum. Hatta şu an Ducati Monster motorum var satarsam Xmax 400 almayı düşünüyorum.

-Murat Özcan-
26-05-2017, 18:44
10.000 km kadar Xmax kullandım, denildiği gibi motor sert ama bu + yol tutuş olarak geri dönüyor. Uzun yol tecrübemde oldu, ben 2.000 km sonra motor ve selesine alıştım. Daelim'i inceleme fırsatım oldu kullanmadım. Malzeme kalitesi bana çok vasat geldi. Hız ve güç olarak hissedebileceğin at ile deve bir fark yok. Daelim biraz daha hızlı. Kalite farkından ve servis yedek parça konusundan dolayı ben Xmax diyorum. Hatta şu an Ducati Monster motorum var satarsam Xmax 400 almayı düşünüyorum.

Bende çok arasında kaldım ben biraz daha hıza önem veriyorum fakat kalite ve 2.elinde önemi var benim için. Satarken uğraşmadan satmak istiyorum elimde kaldıktan sonra hiç bir anlamı yok

Galip
26-05-2017, 18:52
daelim s3 malzeme kalitesi zayıf o fiyata kesinlikle binilebilir ama yedek parça zayıflıgıda var, x-max çeyrek altın gibi herkes çamur atsada millet binmeye devam ediyor yedek parçası ve piyasası gayet iyi, son olarak sym de düşünebilirsiniz yedek parça durumu çok iyi

darkmoon
26-05-2017, 18:54
x-mase kimse bir şey diyemez daelimde fiyat performans ürünüdür teknolojisi kalitesi iyidir.. o fiyatada zaten başka bir alternatif yok belki sym gts evo olabilir. xmas ayrı bir şey..

eleanor
26-05-2017, 19:05
SYM 250 ye de bakmanızı öneririm

mtay
26-05-2017, 20:37
Yıllardır motosiklet kullanmaktayım. Şunu belirtmeliyim ki insanların kategori olarak sırayla internete girip bakamayacağı(Daelim gibi) modellere yönelmemek lazım ki zaten piyasası zor olan makinalarda canımız sıkılmasın... Ki xmax bu kategoride liderdir bile denebilir. Bence karşılaştırmayın bile...

darkmoon
26-05-2017, 21:04
olay farklı daelim bakan insan zaten xmase maddi olarak gücü yetmeyen insandır.. o fiyatlarada parasının alabiliceği en iyi motor daelimdir buda bir gerçek.. teknolojisi çok iyi.. xmase gücü yeten zaten daelime düşünmez..

daelim kötü bir tercih değil güzel motor. ama fiyatına göre güzel bir motor.

-Murat Özcan-
28-05-2017, 12:31
olay farklı daelim bakan insan zaten xmase maddi olarak gücü yetmeyen insandır.. o fiyatlarada parasının alabiliceği en iyi motor daelimdir buda bir gerçek.. teknolojisi çok iyi.. xmase gücü yeten zaten daelime düşünmez..

daelim kötü bir tercih değil güzel motor. ama fiyatına göre güzel bir motor.

Yıllardır motosiklet kullanmaktayım. Şunu belirtmeliyim ki insanların kategori olarak sırayla internete girip bakamayacağı(Daelim gibi) modellere yönelmemek lazım ki zaten piyasası zor olan makinalarda canımız sıkılmasın... Ki xmax bu kategoride liderdir bile denebilir. Bence karşılaştırmayın bile...

SYM 250 ye de bakmanızı öneririm

x-mase kimse bir şey diyemez daelimde fiyat performans ürünüdür teknolojisi kalitesi iyidir.. o fiyatada zaten başka bir alternatif yok belki sym gts evo olabilir. xmas ayrı bir şey..

daelim s3 malzeme kalitesi zayıf o fiyata kesinlikle binilebilir ama yedek parça zayıflıgıda var, x-max çeyrek altın gibi herkes çamur atsada millet binmeye devam ediyor yedek parçası ve piyasası gayet iyi, son olarak sym de düşünebilirsiniz yedek parça durumu çok iyi

Genel olarak arkadaşlar xmax ve sym baktım ikiside daelimdan daha güzel duruyor. Sym 250 ciddi anlamda hoşuma gitti bu 3 motor arasında beygir farkları ne kadar acaba fazla fark yoksa sym alabilirim

Kullanıcı
28-05-2017, 12:34
Genel olarak arkadaşlar xmax ve sym baktım ikiside daelimdan daha güzel duruyor. Sym 250 ciddi anlamda hoşuma gitti bu 3 motor arasında beygir farkları ne kadar acaba fazla fark yoksa sym alabilirim

altın elbiseli adam'ın 250 cc scooter karşılaştırmasını lzleyin isterseniz.

Link:250CC Maxi-Scooter Karşılaştırması - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=fVTRpJb9eBU)

-Murat Özcan-
28-05-2017, 12:42
altın elbiseli adam'ın 250 cc scooter karşılaştırmasını lzleyin isterseniz.

Link:250CC Maxi-Scooter Karşılaştırması - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=fVTRpJb9eBU)
Teşekkür ederim izledim

darkmoon
28-05-2017, 14:30
orda bile diyorlar daelim seri hızlı şehir içinde en atik kıvrak frenleri en iyisi daelim..
bende sürdüm abs gibi kombine fren sistemi var daelimde çok iyi.. videoda bile bunu adamlar söylüyor..

şahsen bende şu anda beverly 500 var .. benimde bagaj diye bir şey yok kaskım sığmıyor o kadarda önemsemiyorum.. kaskım sığıcak diyede hantal manevra kabiliyeti az zayıf bir motor almam..

Bunun dışında selesi gene en konforlu daelim diyorlarki bu önemli bir unsur..

Ayna konusundada biraz sanırım sym yi övmek için abartmışlar.. ayna symlerde zaten kasa dışında o yüzden zaten katlanır..

Neticede en başdada yazdım xmas artık bu segmentte vw gibi oldu .. ikinci eli cumhuriyet altını gibi.. sürdüğümde bir motor benimde çok beğendiğim aman aman bir motor değil ama çok tuttudu çok sattı..

daelim ile xmas arasında ikinci elde bile sanırım gene rahat 4-5 bin tl oynar.. buda büyük fark 4-5 bin tl ye scooterın yanına bir tane mct yada kanuni tiger alırsın :D

Ronin_
28-05-2017, 15:04
en yakın xmax deneyeceğin bir bayiye gidip dene, evet daelimin iyi yanları çok, arkadaşımda varken bindim sürdüm kısa sürede ama bir xmax değil. o sürüş zevki hissiyatını vermedi bana. ikisininde lastikleri city olmasına rağmen

-Murat Özcan-
28-05-2017, 18:29
orda bile diyorlar daelim seri hızlı şehir içinde en atik kıvrak frenleri en iyisi daelim..
bende sürdüm abs gibi kombine fren sistemi var daelimde çok iyi.. videoda bile bunu adamlar söylüyor..

şahsen bende şu anda beverly 500 var .. benimde bagaj diye bir şey yok kaskım sığmıyor o kadarda önemsemiyorum.. kaskım sığıcak diyede hantal manevra kabiliyeti az zayıf bir motor almam..

Bunun dışında selesi gene en konforlu daelim diyorlarki bu önemli bir unsur..

Ayna konusundada biraz sanırım sym yi övmek için abartmışlar.. ayna symlerde zaten kasa dışında o yüzden zaten katlanır..

Neticede en başdada yazdım xmas artık bu segmentte vw gibi oldu .. ikinci eli cumhuriyet altını gibi.. sürdüğümde bir motor benimde çok beğendiğim aman aman bir motor değil ama çok tuttudu çok sattı..

daelim ile xmas arasında ikinci elde bile sanırım gene rahat 4-5 bin tl oynar.. buda büyük fark 4-5 bin tl ye scooterın yanına bir tane mct yada kanuni tiger alırsın :D

Evet tabiki değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Daelim iyi diyorlar fakat tek sıkıntım 2.eli fazla yok ve yandan görüntüsü hiç hoşuma gitmedi. Onun dışında her şeyi çok güzel. Sym ye kafam kayıyor xmax çok para vermeden bu işimi çözmek istiyorum bakalım artık ne yapacağım kararsızım.

en yakın xmax deneyeceğin bir bayiye gidip dene, evet daelimin iyi yanları çok, arkadaşımda varken bindim sürdüm kısa sürede ama bir xmax değil. o sürüş zevki hissiyatını vermedi bana. ikisininde lastikleri city olmasına rağmen

O kadar da çok fark yok aralarında aslında xmax kötük gibi daelim konforlu ona göre

Maxi
28-05-2017, 18:38
piaggio Xevo 250 göz ardı etmeyin derim
yamaha xmax güzel elbette ama piaggioda boru değil :)
kaç senedir kullanıyorum acayip memnunum, inanılmaz kaliteli bir motoru var bir kere
hele o arka bagaj yokmu ne işe yarıyo ama.

-Murat Özcan-
28-05-2017, 18:41
piaggio Xevo 250 göz ardı etmeyin derim
yamaha xmax güzel elbette ama piaggioda boru değil :)
kaç senedir kullanıyorum acayip memnunum, inanılmaz kaliteli bir motoru var bir kere
hele o arka bagaj yokmu ne işe yarıyo ama.

Hakan abi iyi güzelde, biraz pahalı değilmi senin motor :)

Maxi
28-05-2017, 18:57
Hakan abi iyi güzelde, biraz pahalı değilmi senin motor :)

yoo sanmıyorum, takipte etmiyorum ama sahibindene baktım 2015 lere
piaggio xevo 250 10 ile 13 bin tl arası
yamaha xmax 250 11 ile 21 ve yukarısı gibi amma çok ilan varmış
yamaha xmax 250 abs 12 ile 19 bin tl gibi

-Murat Özcan-
28-05-2017, 19:05
yoo sanmıyorum, takipte etmiyorum ama sahibindene baktım 2015 lere
piaggio xevo 250 10 ile 13 bin tl arası
yamaha xmax 250 11 ile 21 ve yukarısı gibi amma çok ilan varmış
yamaha xmax 250 abs 12 ile 19 bin tl gibi

Benimde limitim en fazla 12.000 TL Abim uygun bulursam seninkinden bakayım o zaman

Mustafa Ö.
01-06-2017, 09:59
Kullanıcı yorumu; Xmax her yönüyle güzel sadece koltuğu sert alışamadım ben ve arka amortüsör çalışma alanı kısıtlı görevini yapamıyor. Abs li olanı tavsiye ederim. Syglar.

-Murat Özcan-
01-06-2017, 11:09
Kullanıcı yorumu; Xmax her yönüyle güzel sadece koltuğu sert alışamadım ben ve arka amortüsör çalışma alanı kısıtlı görevini yapamıyor. Abs li olanı tavsiye ederim. Syglar.

Anladım hocam, sym 250 hakkında bilgin varmı ?

Mustafa Ö.
06-06-2017, 16:46
Anladım hocam, sym 250 hakkında bilgin varmı ?

kusura bakma hiç bilgim yok.

-Murat Özcan-
06-06-2017, 19:53
kusura bakma hiç bilgim yok.

Yinede teşekkür ederim

|KaAn|
09-06-2017, 14:33
24.000 km Piaggio Xevo kullandım oldukça memnundum kuzenimede sıfır km.sini aldırdım.
Rahatlık önemli ise bir göz atın derim, sele altı+ arka bagajın tek parça oluşu uzun eşya taşımasınada olanak veriyor.
Sattığım kişide tanıdıktı, ucuz bir scooter almak yerine taksitle verdim arkadaşa. Gayet memnun.
İtalyan çok yakar,parçaları çok pahalı hurafelerine kulak asmazsanız(eskiden olabilirdi belki ama kullandığım3sene bir sıkıntı çekmedim) kaliteli bir motor olarak öneririm.
* X-max kullanıcı arkadaşlar motorlarını yerden göğe sığdıramazlar belki kızacaklar ama, Xevo'mu kullanan arkadaşla uzun yolda değiştirmiştik.. motoru geri almam biraz zaman almıştı :) O arkadaş Honda Forza aldı 1 ay kadar önce, ben eziyet çekiyomuşum motora binmiyomuşum dedi.

-Murat Özcan-
09-06-2017, 17:12
24.000 km Piaggio Xevo kullandım oldukça memnundum kuzenimede sıfır km.sini aldırdım.
Rahatlık önemli ise bir göz atın derim, sele altı+ arka bagajın tek parça oluşu uzun eşya taşımasınada olanak veriyor.
Sattığım kişide tanıdıktı, ucuz bir scooter almak yerine taksitle verdim arkadaşa. Gayet memnun.
İtalyan çok yakar,parçaları çok pahalı hurafelerine kulak asmazsanız(eskiden olabilirdi belki ama kullandığım3sene bir sıkıntı çekmedim) kaliteli bir motor olarak öneririm.
* X-max kullanıcı arkadaşlar motorlarını yerden göğe sığdıramazlar belki kızacaklar ama, Xevo'mu kullanan arkadaşla uzun yolda değiştirmiştik.. motoru geri almam biraz zaman almıştı :) O arkadaş Honda Forza aldı 1 ay kadar önce, ben eziyet çekiyomuşum motora binmiyomuşum dedi.

Hangi motor için söyledi arkadaşınız bunu size x max için mi ?

-Murat Özcan-
11-06-2017, 19:25
Güncel olarak kymco xciting 250 markasını da listeye ekleyebiliriz. Bunun hakkında bilgisi olan varmı ?

|KaAn|
29-06-2017, 10:34
Hangi motor için söyledi arkadaşınız bunu size x max için mi ?

Evet X-max için. Kullananlar memnun oldugunu belirtiyor ancak, ben dahil farklı motor kullananlar için görüntüden ibaret.

-Murat Özcan-
01-07-2017, 14:49
Teşekkür ederim yorumun için

Vtec
14-09-2017, 10:09
Selamlar.
Yeni konu açmak istemeyip burdan sormak istedim;
Aracıma 2015 model Xmax 250 momo design (8700km) takas teklifi geldi. Kazası boyası düşmesi vs yokmuş.Ekstra olarak ön cam ve arka sırt dayama var.
Hızlı bir şekilde ne kadara satılır ?